Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 23:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
V tom případě doporučuji to, co jsem už doporučil. Nechat tygry, odlovit slečinky a potom to přestěhovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 21:08 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Holky se domluvily..už nosí druhá tigřice..a vzhledem k tomu, jak začal dnes lítat po nádrži sameček..tak nejspíš se brzo svlíkne další...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 12:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Jaj... tak to jsme tě špatně pochopili. Tigr se s nimi samozřejmě nekříží, ale bude pak dlouho trvat, než malé tigříky odlišíš od malých Neocaridin. Navíc Caridiny jsou trochu pomalejší, tak aby měli malí Tigři v konkurenci nenažraných cherryn a perliček dost jídla a klidu pro svůj vývin. No, uvidíš. Bude nosit poprvé, ale určitě ne naposled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 08:35 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
No tak jsem vycházela ze špatné tabulky (kde bylo uvedeno, že blue tiger se s cherry i parl kříží). Podle téhle tabulky se nekříží rybicky.net/k/forum/526598.jpg ..tak asi za 20dní zkusím nosící samičku přesunout doků k perličkám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 08:03 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
No když já naivně věřila tomu, že sličenky po krevetkách nepůjdou..jenže za ten týden co mám doma rybičky /krevetky jsou doma už dlouho/ už nevěřím žádné rybce a zrovna o tigří krevule-mimi opravdu přijít nechci..proto jsem se rozhodla ke sličenkám přesunout cherry..ty se množí geometrickou řadou. Jenže jsem nečekala, že tigři, kteří doteď nejevili žádnou chuť k páření se rozhodnout pářit teď. Mám prázdnou kouli, ale stěhovat tigry nadvakrát? trošku se toho bojím, jsou to přece jen citlivější krevule..každopádně to nové akva dojde zítra, ale myslím že dřív než měsíc po založení by byl hazard s životy tam někoho dávat, ani když použiju nitrivec a budu denně měnit vodu..nebo ne? :-( . No vím, jsem trubka..ale nechci riskovat, takže díky za rady a tipy! PS. už věřím tomu, že kdosi (netuším už kdo, bylo to víc lidí) psal, že krevetky mají být v akva samy!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.09.2013 21:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: DrChila
Trpělivost je nejdůležitější vlastností akvaristy, u krevetkáře to platí dvojnásob ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 21:49 Muž DrChila [243] Re: malyLibor
Tam psala že by je nemohla pak rozeznat má tam pidi krevetky. A bojí se o to aby neměla pidi krevetek víc a větší mix který by nemohla přebrat. Ale je fakt že postupem času by to přebrala. Já taky vychytával red cherry od red crystal cherry tam měli mláďata sice to trvalo 2 týdny páč sem každej den našel pár ale to je detajl:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 21:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
No, já bych dal trošku jinou radu. Nech to tak - zatím. Za tři týdny přelov sličenky do nového akvária, které máš připravené pro Tygry, a nech je tam tak měsíc, měsíc a půl. Akvárko se sličenkama se ti pěkně zajede no a a pak je prohoď každé tam, kam patří. Bude to sice práce navíc, ale budeš mít jistotu, že to tygříci zvládnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 21:12 Muž DrChila [243] Re: Pepenka
Rada zní pokud nemáš akvairum použi plastový rendlík.Pro teď platí: Hoď tam bublifuk a nějaký kytky třeba v těch květináčích aby ti tam neplavali s nějakým substrátem aby opravdu neplavali krevetky ti tam vydrží. Rada pro příště: pokud nemáš akvarium nekupuj rybičky krevetky, atd.
Já měl 2 měsíce testovací neonky v rendlíku zda je voda dobrá. neonky žijou do dnes. (napsal bych i příběh testování ale to jsem nepatří)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 20:59 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Tak dnes se mi spustili Blue tigři a první samička nosí! A já teĎ řeším velké dilema..nechat ji spolu se sličenkama? nebo ji šoupnout jinam? jenže..zase..kombinace s blue pearl ani s cherry není z hlediska páření ideální. Nejde mi o to, že by se ona s někým pářila..ale těžko pak odliším prcky - co budou tigři a co případně něco jiného. Novou (samostatnou) nádrž pro tigry budu zakládat teprve příští týden..vaše rady?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 13:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
dovolim si trosku te poopravit - ty, co vidis, budou pravdepodobne z te prvni snusky. Uz maji tvrdy krunyr a vydavaji se na pruzkum. Posledni prcky asi jeste nevidis, jsou zrejme jeste nekde zalezli. Jestli mam pravdu poznas za nekolik dni. Pristi vikend uz by se ti tam melo hemzit mnohem vice prcku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 17:26 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Tak už jsem dnes viděla dva prcky :) a právě vůbec se neschovávají, úplně zírám, protože Cherry-mimi jsem většinou našla až za pár dní, kdežto tady jsem je uviděla skoro hned, a plavou si prostředkem akva..ještě že jsem odlovila predátory :-D. Každopádně už nosí jen jedna samička, takže prcků je tam určitě spousta :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 14:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Ony se objeví, uvidíš. Perličky jsou fakt dost malé a hodně nenápadné a zdá se mi že i plašší než red cherry a řekl bych, že jich bývá o něco méně. Já měl sice bílé perly, ale to je stejný druh, jen jiná barva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 16:11 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Jj, mám našmírováno od cherrynek, ale tady prostě zatím opravdu nevidím nic :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 16:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Tak jsem zvědav, jak to dopadne. Malé krevetky jsou obvykle průhledné, asi 1-2mm velké kopie rodičů. Takže hledej, hledej, třeba najdeš :-D Ale za pár dní už nějakou určitě uvidíš. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 15:22 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Vidím 7 z 12 a dvě nosí..ale 5jich nevidím tak nevím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 15:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Někde tam prckové budou. Určitě teď uvidíš už jen dvě z těch tří původních nosnic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 15:04 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
:-D No já právě duchaplně před asi 1,5 hodiny ty predátorky přesunula..a teď jsem zalehla k akva a jsou tam tri nové svlečky (které tam před 1,5 hodinou nebyly) a jedna z nich je tato. Ležím a sleduju..ale nevidím nic..každopádně jestli mám perličky doma 5 dní a už mám prcky tak to je bomba :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 15:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Tak to se svlékla jedna z těch nosnic, co jsi nedávno koupila, a když se pořádně podíváš do všech houštin a případných skrýší, určitě tam někde najdeš nějakého prcka... Pokud je tedy už neulovily ty tvé tři dravé borarasky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 15:00 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
:) je to Blue perl..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 14:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
No, to asi nemá smysl. Pravděpodobně je mrtvá. Kdyby to byl tygr, pak by to mělo smysl, ale u cherry a palmat budeš mít spousty dalších sourozenců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 14:57 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Takže by tam někde ty krevetky měly být? můžu pro tu nevykulenou něco udělat? (já si to odlovila fajkou abych to fakt viděla, vyfotit to neumím - ale je tam!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 14:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Nejspíše se svlékla nosnice krátce po vykulení mladých z vajíček a toto jedno se nestihlo vykulit... i když já na té fotce prostě žádné vajíčko nevidím, je to fotka jako bych to fotil já :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 14:37 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Nejspíš většinu z vás pobavím hloupým dotazem..ale v akva jsem našla svlečku, ve které je jasně viditelné vajíčko-jedno. Co se stalo? proč tam je? Sice se mi prckové občas v akva najednou vyskytnou..ale to kdy (a za jaké situace) se vykulí z vajíček je pro mě zatím stále velká neznámá..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.09.2013 10:44 Muž DrChila [243] Re: LiborSprysl
To já vím ale o proti patentkám artemii milují nadevše. Jinak maj odemě kopřivy, šišky, jídlo pro krevetky, jídlo pro ancistruse, artemie, patentky, troška vločkovýho aby je to neomrzelo se množit.
A mám krevetky s CPO ráčkama a zjistil sem to že jídlo je moc nebaví.. Spíš si ho radši uloví:-D Takže loví krevetky a pidi ancistruse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 04:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: DrChila
DrChila napsal: Zkoumal někdo krevetky při krmení mraženou artémií? Dělaj po nich jak zblázněný. Každá čapla jednu artémku a valili sní na rostlinku a tam jí do sebe ládujou :)

Vskutku objevný příspěvek... smich ;-) ...ony krevetky toho žerou více než jen kopřivy a stromové listí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2013 23:22 Muž DrChila [243]
Zkoumal někdo krevetky při krmení mraženou artémií? Dělaj po nich jak zblázněný. Každá čapla jednu artémku a valili sní na rostlinku a tam jí do sebe ládujou :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2013 18:51 Žena meleri [12] - AmerikaRe: Pepenka
ahoj to je skoda, ja jsem v cizine, a tady sice byva akvaburza, ale palmaty tam nemeli, jen ty narocne redcrystal, a to si neodvazim zkouset s tou tvrdou vodou co tu mam. maji tady ty filtrujici krevety, a pak ty rili a red cherry.....
no musim koncit, placou mi tu deti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2013 18:47 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: meleri
Odkud jsi? já mám Palmaty od Ivahy (green) a jsou moc pěkně vybarvené, teď mám už jejich prcky a taky mají pěkné barvičky..mě se zdá, že tyhle se celkem najít dají ;). Já docela dlouho sháněla Blue Pearl a úplnou náhodou jsem na ně natefila na burze (kde původně neměly být). Prodejce měl 25 ks a půlku jsem mu vykoupila, protože tak nádherně zbarvené jsem ještě neviděla..navíc jak jsem psala, tam měl tři samičky co nosily a ochotně mi je prodal (byl to pan Šabršula - skvěle se s ním i vykládalo, třeba mu ěnjaké zbyly a bude i na dalších burzách ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2013 18:42 Žena meleri [12] - AmerikaRe: malyLibor
ok, neudelam to. palmaty se mi libii jenze je znam pouze z fotek, jeste se mi nepodarilo je nikde sehnat... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2013 18:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Aforte
Palmata green (Neocaridina palmata) se ti nebude křížit ani s jedním z těch tří dalších, co píšeš, ty tři by se mezi sebou křížily - vše jsou Neocaridina davidi. Doporučuji ti k těm palmatam Sakury. Jsou výraznější než red cherry a poměrně dobře se množí. Yellow jsou krásné, ale s množením jsou na tom o dost hůř a údajně se jim líp daří v samostatné nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.09.2013 18:31 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Aforte
Já mám dohromady palmaty (green) se sakurama :). Prky mám od obou. Pak mám zvlᚍ cherrynky (ty se množí přímo nekontrolovatelně - teď mám v miníčku kolem 40 prcků a dalších 5 samiček nosí). Ostatní se mi zatím odchovat nepodařilo (u Blue tigrů zatím žádná samička ani nenosí, Blue pearl mi tři samičky nosí - ale ty jsem tak už koupila a uvidím jestli z toho něco bude).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2013 18:22 Muž Aforte [533] - Rostliny
Mám dotaz. Budu chtít 1 nebo dva druhy krevetek. Budu vybírat z: red cherry, sakura, palamata green, yellow. Jaké mám vzít, aby se nekřížily a odchoval bych je? Všechny to jsou nenáročné druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2013 17:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Nebudou to pěkné krevetky, věř prasanovi a nedělej to. Nedávej k sobě dvě barevné varianty jednoho druhu. Pokud máš rilli, snaž se stále si udržovat pěkně vybarvené rilli. A pokud k nim chceš něco dát, tak nějaký jiný druh, třeba palmatu green.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 14:57 Žena meleri [12] - AmerikaRe: prasan
ok, dik! a v cem jsou nic moc? ve vzhledu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2013 14:52 - Re: meleri
Nerob to,krížia sa.Krížence nič moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 14:49 Žena meleri [12] - Amerika
ahoj, mam krevetky Rili a chtela bych k ni Red cherry, mate nekdo zkusenosti s chovem? jak vypadaji jejich potomci? dik.. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2013 08:44 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: drlift
palec Už jsem to tady na foru někde četl že se to lidem sem tam stane a oběví se jim tam taková kráska, je to fakt radost pohledět potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.09.2013 08:33 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: drlift
Tak takováto kráska se mi občas objevila v akvárku, kde jsem měl přírodní N.davidi a odkládal jsem k nim špatně vybarvené cherrynky a Sakury. Ale objevila se mi jen jednou za čas a vždy se tak vybarvila až velká samice, malé takovou barvu neměly. Ale je to kráska, to ti povím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2013 07:59 Muž drlift [38] – divna kreveta
Fotka k příspěvku Netusite, co se mi v akvariu zacalo objevovat za divne vybarvene krevety? Mam tam japoniky a cca 2 roky se mi tam krizej red cherry s blue pearl. Ted se mi zacinaji objevovat takovyhle hnedy az skoro cerny fesaci. Prirodni zabarveni by melo byt spis pruhledne ne?

Ledaze by mi krevety zraly hnedy uhli, ktere jsem v akvariu mel a chytli od nej barvu :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 22:12 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: bali
Hodně zajímavé palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 21:28 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: bali
Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.09.2013 21:11 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pepenka
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 21:10 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Pepenka
barevný výsledek bude takový,že z toho budou padat zase černé,nebo červené krystalky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 21:05 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Na několika fotkách jsem viděla dohromady Black a Red Crystal.. co to udělá když jsou dohromady? je mi jasné že se budou křížit, ale barevný výsledek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 16:22 Muž DrChila [243]
Tak sem přišel na základní chybu:-D bylo tam málo světla a proto jsem ty krevetky neviděl byli a jsou ve štěrku všude malý příšerky:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 22:35 Muž DrChila [243] Re: predator3313
no já si myslim že to byli docela dost velký krevetky tak je možný že umřeli stářim ale bůh ví no. těžko říct čím to. Já jsem měl původně v plánu krevetky dát do většího akvaria mám ještě volnou 60tku... jenže není místo:-D tak musej bejt chuděry v 24.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 22:23 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – Re: DrChila
jako upřímně :-D já v akvárku taky někdy nacházím mrtvou krevetku... :-D několik měsíců jsem si s tím lámal hlavu, ale pak jsem to vzdal, namnožili se mi hodně, takže na populaci sem tam to umrtí nemá vliv ale štve mě že nvm čím to je :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2013 22:11 Muž DrChila [243]
No takhle voda je v pohodě rovnováha je dobrý krmím je jen jednou za 2 dny tím jídlem pro krevetky a ještě chci spařit listy kopřivy až budu venku. A když to nechám zarůst tak je zas neuvidim... Kamarádka mi pošle jávský mech třeba tam bude dostatek místa na schování a přežije jich víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2013 20:12 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: DrChila
Může mít jen pár mladých
krevetky se můžou pustit do jiných (i když nvm o nikom jinem kromě sebě kdo to viděl :-D )
ale taky ti to mohlo poumírat z upe jiných příčin ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=401