Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 23:58 Muž Smetany [1226] Re: Peliosovi
Oni miminka asi budou i tak opravdu zabít je nedokážou ale mohou je stresovat a to povede k častějšímu schovávaní a vysilování red cherry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 23:49 Peliosovi Re: Smetany
Děkuji mnohokrát za radu.. zvážíme varianty. Ale na miminka se těšíme a takhle to dopadne ze ani jedno nebude. Všechny red cherry se furt schovavají kde muzou aby je nechaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2019 23:38 Muž Smetany [1226] Re: Peliosovi
No přesto že je caridina multidentata (japonica) označována za řasožravou krevetku, tak v mnohých situacích se chová jako dravá.( nemocné ryby a jiná pomalá kořist) A právě red cherry pokud nosí vajíčka jsou pomalejší a neohrabané a mohou se caridinám jevit jako nemocné, tudíž hodné sežrání. Asi bych buď caridiny přemístil ale nepřijde mi to praktické v případě že počítáte do budoucna se společným soužitím.(red cherry nosí vajíčka skoro pořád) Nebo nabídl caridinám jinou kořist třeba ve formě patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 23:20 Peliosovi Re: Smetany
Fotka k příspěvku no máme red cherry těhotné a otravují je Caridina japonica..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 22:56 Muž Smetany [1226] Re: Pelios
Druh krevetky? A fotka by byla fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 22:51 Pelios – Těhotné krevetky
Dobrý den, máme pár těhotných krevetek a vypadá že už by měli brzo snést vajíčka, ale vypozorovaly jsme že je velký samci furt otravují..a přišlo nám že je pojídají. Chovají se opravdu divně. Ostatní krevety jsou naprosto v klidu. Přemejšlím že samce dáme do jiného akva. aby měli klid. Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 17:27 Žena Maya [30] Re: Anthrax
No myslim si,ze je mel dva dny v pytliku :-| uz kdyz jsem je tam davala, tak jedna moc nekoordinovala sve pohyby:( ale proc ta druha:( no, uvidime dal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 16:36 R Muž Anthrax [4787] Re: Maya
Množej se rychle ale musí být dost zaběhlá nádrž (to není jen o dusíkatých látkách). Prvně musí přestat umírat dospělé krevetky. Neumím říct v čem konkrétně je problém u tebe (třeba jen nedaly transport, či aklimatizaci), v prezentaci není nic o vodě kterou tam dáváš, jestli používáš nějakou chemii, čím krmíš atd. Jak jsi postupovala při jejich vypouštění do akvária?
A i když se množí rychle, tak to neznamená že je přítomnost ryb nestresuje a ty si nezpestřují jídelníček. Když máš v plánu nakombinovat krevety s tak velkou rybou, jako je betta, tak podle mě nemá cenu si dělat vrásky s tím, jestli se krevetky množí.
Edit: Samozřejmě, že razborky si dospělé mrtvé krevetky nevšimou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 16:32 Silviebaris Re: Maya
Po x desitkach,to bys jich tam musela mít 100...Ja jich mam kolem 70 a s vajičky vidim tak 4-5 kusů.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 16:29 Králík Re: Maya
Záleží na povaze bojovnice. Já jsem například měl dospělé krevetky red cherry a pořídil jsem si k nim bojovnici a ona všechny krevetky sežrala asi za dva dny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 16:25 Žena Maya [30] Re: Anthrax
Dyt se rodej po xdesitkach:( se nekde schovaji ne?
Ale stve me,ze mi ty nove (ve stredu pridany) a uz 2umrely :(
Tech mrtvych si ani ryby nevsimaji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2019 16:23 R Muž Anthrax [4787] Re: Maya
Až tam bude betta, tak pravděpodobně přírůstky krevetek nebudeš muset řešit. A je možné, že zbaští i dospělé. Ony i ty razbory můžou mrňata vyluxovat.
Tím chci říct, že jestli ti o krevetky opravdu jde, tak jim pořiď sólo bydlení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 16:20 R Muž ctibum [6926] Re: Maya
No máš to tak v prezentaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 16:17 Žena Maya [30] Re: ctibum
To asi minimalne

Ale ted jsem objevila jedno mimino... smich pul cm ma- ale jinak nikde nikdo-vzala jsem na ne baterku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 16:11 R Muž ctibum [6926] Re: Maya
Šly tam tři týdny po založení...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 16:06 Žena Maya [30] Re: Králík
Zakladame akvarko pro betu
Mam tam neocaridiny bloody mary
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 12:23 Muž Smetany [1226] Re: Králík
Ještě bych doplnil otázku. Jaký druh krevet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 11:33 Králík Re: Maya
A v jakém je máš akváriu (název prezentace)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 11:22 Žena Maya [30] Re: Zetor
Mam krevetky dva mesice- melo by jich byt 23 a porad napocitavam 13:(
Dve s vajickama,ktere je nosily par tydnu a mimina nikde :(
Co se jim tam nelibi? :-O

Edit- ve stredu jsem privezla nove 5ks krevet a dve uz jsou mrtve :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2019 08:13 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Králík
Jen potvrzuji odpovědi vlka a A.K. Mám red cherry a množí se krásně. Mláďata se mi neztrácí, naopak rostou jako z vody. A to nejsem žádný zkušený "krevetkář". Neměj strach ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 22:31 Žena A.K. [17] Re: vlka
souhlasím, pokud jde o řasožravé trpasličí krevetky, by ti mrņata zmizela, bude to spíš kvalitou vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 22:07 Muž vlka [3456] Re: Králík
Určitě ne. Jistě jsou druhy, které se množí obtížně, ale míval jsem kdysi krevetky a ty se množily strašně rychle. Stovky mladých a nikdy se nebaštily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 21:46 Králík
Dobrý den,
začali se mi líhnout mladé krevetky White Pearl a mám otázku, když budou mláďata v malé nádrži s dospělými, nesežerou mláďata dospělé krevetky? Myslím si, že ne, ale nejsem si jistý. Předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 21:58 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: ellienka
Samička si může vajíčka snést i bez samce. Chvíli je potom nosí, ale po pár dnech je odhodí. Bez přítomnosti samce se z nich nic nevyklube. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 21:53 Žena ellienka [-3] Re: Zetor
Týden jsou v jiném akva s rybami. Vajíčka jsem už (dnes) neviděla, ale po celkovém upgrade akvárka za běhu nebo v týdnu po přestěhování mohla vajíčka pustit. Nebo jsou mladý v kýblu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 20:09 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: ellienka
Foto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 20:03 Žena ellienka [-3] Re: ctibum
Tu druhou (potomek) jsem sledovala od narození, zpočátku skoro s lupou :) Vyklubaly se 3, přežila 1. Plus ta původní, matka. Takže jsou teď 2, obě hodně červené (Red cherry). Dnes jsem přikoupila samečky, aby se to množilo s jistotou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2019 19:54 R Muž ctibum [6926] Re: Smetany
Nevím. Pokud není samice schopná uložit si spermatofory na horší časy, nebo z nich oplodnit více snůšek nebo spustit neoplodněná vajíčka, tak bych buď prohlédl nádrž, jestli tam není Duch Svatý, nebo přehodnotil pohlaví a vyspělost druhé krevetky... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 19:08 Muž Smetany [1226] Re: ctibum
No to vysvětluje ty první vajíčka ale ty druhé? Nemůže dojít k dalšímu oplodnění v době kdy samice nosí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 19:03 R Muž ctibum [6926] Re: ellienka
"Dobrý den. ...chci se zeptat na jednu zásadní otázku.V nádrzi mám krevetku s vajíčky .a proto se ptám jestli sameček oplodnuje samičku a ta má potom oplodnena vajíčka nebo sameček oplodnuje samičku která už nosí  vajíčka. ..předem děkuji za odpověď 
odpovědět »
Jiří Libus
14.05.2018 10:33:39
 Sameček nejdříve přenese spermatofory samičce, ta je upevní na spodní část krunýře a potom teprve vajíčka sestoupí z vaječníků.JL."
Zdroj krevetkus.cz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 18:15 Králík Re: ellienka
To úplně nevím, ale i to je možné smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 18:10 Žena ellienka [-3] Re: Králík
To není. V akva byla od začátku ledna jediná krevetka, nic jiného. Odnosila vajíčka, v únoru je vykulila (přežila 1x), začátkem dubna opět nosí vajíčka. Na burze dnes nikdo nevěděl hmm Nebo myslíš, že mládě by mohlo být samec a po měsíci mámu oplodnil? Sodoma gomora :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 17:53 Králík Re: ellienka
A není možné, že by jsi se mýlila a byl by to samec a samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 17:15 Žena ellienka [-3]
Jediná krevetka (Neocaridina davidi) , která mi po nájezdu rybek zůstala, nosila v brzké době vajíčka. Dala jsem ji do jiného akvárka. Z vrhu (asi její první) zůstala nakonec naživu 1x samička. V akváriu byly pouze ty dvě krevetky a pár kamínků štěrku a kousíček mechu. Teď nosí starší krevetka znovu vajíčka. Je možné, že jsou oplodněná, když od prosince nepotkala samečka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 13:46 Králík
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady ještě posílám krevetku s vajíčky :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 13:01 - Re: Zetor
Je to genetika.Môžu byť žlté,sivé,zelené,priesvitné,čierne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 13:00 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Králík
Aha. To jsem nevěděl. Alespoň už jsem chytřejší. Já mám 2 krevetky se zelenými a jednu se žlutými vajíčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 12:59 Muž Smetany [1226] Re: Králík
Je to tak některé mají i černá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 12:57 Králík Re: Zetor
Našel jsem na internetu, že je to náhodné, že většinou mají žlutá vajíčka a někdy i zelená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 12:46 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Králík
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já to ale nebudu zkoušet hned, mám krevetky jen chvíly a nejdřív si je chci pořádně namnožit. A ještě mám otázku: jak je možné, že některé krevetky mají žlutá a jiné zelena vajíčka? Je možné, že to určuje stáří vajíček, resp. jak dlouho se nosí?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 12:22 Králík Re: Zetor
Fotka k příspěvku Já mám dvě krevetky, který nosí vajíčka a zkusím je také dát do jiné nádrže a potom je nějak započítat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 11:48 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Králík
Mě nosí tři krevetky vajíčka a jedné se už vylíhly. Jsou to ještě mladé krevetky a vajíčka nosí prvně ve svém krátkém životě. U jedné sem napočítal cca 25ks a u zbylých dvou kolem 12-15ks vajíček. Zajímalo by mě, jestli s přibývajícím věkem jsou méně/více plodnější. Ten pokus, jak ďal Smetany bych třeba časem taky zkusil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 11:23 Muž Smetany [1226] Re: silviebaris
Míval sem chovné nádrže a tam se lovilo výrazně lépe když bylo vše mobilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 10:35 Silviebaris Re: Smetany
a jak jsi je chytal...já v tom mém počtu problém nachytat 10 kusů,a ještě nosící,těch je tam pár kusů,to vždy lovím celej den....No,ale stejně můj názor,že všechny nepřežijí,to bych jich tam musela mít už tisíc za tu dobu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 10:29 Muž Smetany [1226] Re: silviebaris
Kdysi jsem zkoušel ty obzvláště plné samice dávat zvlášť a pak počítat mladé. Rekord byl někde okolo 40 mladých ale většinou méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 10:16 Silviebaris Re: Králík
No v současný době mam 3 nosící samice,diky lupě jsem napočitala plus-minus kolem těch 50,ale v těch třech samicích...jedna ma dokonce jen 9... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 10:12 Králík
Děkuji za odpovědi a to bylo jako například. smich Edit: Teď jsem našel druhou krevetku s vajíčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 23:41 Muž Smetany [1226] Re: Planorbella
I když budu brát jen jednu tak z 50 vajíček se vylíhne 50 krevet kolik jich přežije je úplně jiná otázka. A ano 50 vajíček na jednu samici je dost neobvyklé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 23:29 Muž Planorbella [643] Re: Smetany
Ber to tak, že od víc samic. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2019 23:26 R Muž ctibum [6926] Re: Smetany
Maximálně... ;-) :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=151