Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2020 20:59 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: piškotka
Musíš být trpělivá. Ale pokud tam máš obě pohlaví (samička výrazně větší a tmavší), brzo se rozmnoží. Na prostředí jim nějak výrazně nezáleží, spíš jde o zvyk a příležitost. Když je poblíž něco k souloži (samička s vajíčkama), chlapy to nevydrží.
Občas požerou mrtvolku, to jim nech sníst, pokud neumřela na nějakou nemoc.
Aby zabili, to jsem neviděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2020 20:41 Žena piškotka [0]
dobrý večer neviete niekto do akej miery je normálne medzi krevetkami,že sa nájde jeden neurotik a začne požierať ostatné??....a ako dlho je normálne,že si dajú na čas,kým sa začnú množiť...nejaký divný spolok 7 malých napoleonov sa mi v aqva stretol...asi tam nemám žiadne dievča???....alebo už neviem čo..banda psychopatov v pralese no čo s nimi???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.10.2020 20:07 Muž vlka [3444] Re: Gecko1242
Fotka k příspěvku Čauky, často vidím, jak Neonky černé, které dost vyrostly, dohoní a baští i 1cm velké Krevetky, ale přesto se Krevetky brutálně množí. Pravidelně po odkalení zachraňuji desítky malých Krevet. Růžkatec je také ideální, použitý jako plovoučka je plný malých Krevet...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2020 19:33 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Gecko1242
Co bys chtěl dělat? Pokud máš málo úkrytů nebo málo zarostlé akvárko, tak se s malýma rozluč. Takže uvaž, jestli něco nepřidat. Nejlíp se mi osvědčily mechy. Třeba lomariopsis, nebo jávský mech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.10.2020 07:43 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Gecko1242
Nechat to na přírodě ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2020 07:22 Muž Gecko1242 [0]
Dobrý den,
Chovám ve společenském akváriu krevetky i rybicky.
Včera večer jsem zahlédl krevetku s vajickama co mam delat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2020 22:10 Muž Roger [1873] Re: Passenger77
Ale Filip91 se ptal na oba druhy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2020 21:15 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Roger
Taky bych měl rád rod Caridina, ale holt v mé vodě přežije z kmene max.pár samiček...je to rod citlivější na chemizmus vody.
Není to pro každého, bohužel :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2020 21:12 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Papik
Papik napsal:
Stabilnější mi zatím připadají žluté, konkrétně yellow neon, ale uvidím, až je budu mít déle.

Já mám Neocaridiny var.orange, při vkládání do AQ přežili naprosto vsechny (to se mi stalo poprvé), ale už v mám několik generací a ta barva je dost variabilní a nestálá. Na druhou stranu, je to zase velice životaschopný kmen ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2020 21:00 Muž Roger [1873] Re: Filip91
Sežeň si crystalky
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_kantonska_var_crystal_red , rodí se mi a všechny vypadají stejně, akorát když jsou už starý tak mají sytější barvu a bílá mizí, jsou si naprosto identické. Blue Dream se rodí jak píše Papik
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2020 19:58 Muž Papik [617] Re: prog
S modrými nevím, nevím. Rodí se od světle modré až průsvitné, po skoro černou, někdy se skvrnami původní přírodní hnědé. Některé jsou mix světlejších a tmavších částí. Plus občas i s pruhem "rili".

Stabilnější mi zatím připadají žluté, konkrétně yellow neon, ale uvidím, až je budu mít déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2020 14:40 Muž prog [45] Re: Filip91
U Neocaridin obecně platí, že "ztrácí" barvu, chce to průběžně třídit a hodně záleží na kvalitě populace (zdroje). Ze svých zkušeností bych řekl, že nejlíp drží barvu modré. Naopak, co jsem viděl, tak var. Green Jade je hodně problematická.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2020 20:00 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Filip91
Je to tak jak píše Amatertom.
Jakmile budeš mít mladé, které nejsou nijak zvlášť vybarvené, dej je z chovu. Buď je prodej, nebo je zkrm nějakou rybou. Já je dávám vedle do akva přítelkyni, která má mix barev.

Jen ty nejbarevnější budou mít nejbarevnější generace. Tmavost zbarvení se hodně rychle ztrácí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.07.2020 18:55 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Filip91
Třídit, třídit, třídit. ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2020 18:32 Muž Filip91 [18] – Ztráta pigmentu
Zdravím, na burze jsem si koupil krevetky, Neocaridina davidi var. bloody mary.
Koupil jsem si je z důvodu, že jsem chtěl v akváriu krásně červené krevetky, odchovy však ztrácí barvu a jsou takřka průhledné.

Existuje některá varianta Neocaridina nebo Caridina (krevetky které by se množily v akváriu bez larvárního vývoje), která by si držela stále stejné barvy?

Děkuji za zprávy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.06.2020 20:01 Silviebaris Re: Akvarista
3-5 týdnů, podle druhu a teploty vody X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 19:58 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Akvarista
3-4 týdny.
Google je vševědoucí, doslova stačí napsat Neocaridina heteropoda a vsadím se, že v prvním odkaze to bude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 19:44 Akvarista
Dobrý den,Dnes jsem si všimla že mají krevetky u sebe vajíčka, jak dlouho asi trvá než se narodí/ vyklubou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.04.2020 22:37 Silviebaris Re: Franťáček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2020 21:03 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Franťáček
Nemluvím ze zkušenosti, ale podle mě ano.
Sakura je jen barevná varianta. Pokud smícháš dvě červený, pigment by měl zůstat červený.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2020 20:56 Franťáček – Křížení krevetek sakura a cherry
dobrý den, když se skříží krevetky red sakura a red cherry budou potomci stále červení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.02.2020 05:15 R Muž afc1886 [14655] Re: Zdendasss
Nechej je tak a neboj se. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2020 02:10 Muž Zdendasss [15] – Krevetky
Dobrý den mám 18 krevetek sakura Red v jedné nádrži(15l)bez jinych živočichů kromě pár sneku dvě krevetky mají pod ocasem vajíčka a moje otázka je jestli je tam mám takhle nechat a jestli by je bylo možné odchovat mám strach když se ty malé krevetky vykuli tak je ostatní sežerou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 11:46 Muž Zip [277] Re: tramtra
Dobře, díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.02.2020 11:27 Žena tramtra [3202] Re: Zip
Jestli chceš udržet modré, ty hůř vybarvené odlov jinam. Dát je do nádrže, kde poslouží jako krmivo, je ideální a nic neetického na tom není. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 09:59 Muž Zip [277] Re: Papik
No mě napadlo, že je budu selektovat, množí se bez problémů.
Jen v další nádrži budou zřejmě jako přilepšení k potravě rybám.
Je to etické dát je někam, kde nemají moc šancí, ale zase ryby budou mít zpetření jídelníčku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 09:20 Muž Papik [617] Re: Zip
Ahoj, u mě to samé. Některé jsou světlejší celé, jiné mají světlý pruh (rili), a další jsou naopak hodně tmavé, skoro až do černa.
Začal jsem ty světlejší selektovat jinam, aby se v hlavní nádrži dále nemnožily. Jen nevím co časem s nima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2020 09:17 Muž Zip [277] – Ztráta barvy
Zdravím,
mám necelý rok krevetky neocaridina davidi var. Blue.
Z 10ks jich mám tak cca 50-60. V poslední době pozoruji na některých ztrátu pigmentu, že mají např. světlejší polovinu těla. Je nutné je selektovat? Neztratí postupně všichni nástupci barvu? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2019 17:05 Muž vlka [3444] – Macrobrachium dayanum.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer. Myslel jsem, že jsem se totálně zbavil ,,Helenek,, ale čas od času nějaká vyleze z písku. Ale problém asi brzy bude s ,,čokoládkama,,. Najednou se vyrojily desítky malých Krevetek čokoládových. Mám jednoho samce a tři samice a asi se jim daří. Nevěděl jsem třeba, že jim znovu naroste upadlé-ucvaknuté-prostě chybějící-klepítko. Brzy budu řešit odchyt těchto Krevetek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.11.2019 19:05 Žena tramtra [3202] Re: KuBvA
V lednu už bys je vidět měl. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 19:03 Muž KuBvA [40] Re: tramtra
Když v lednu budu měnit dno, tak jestli už je trochu uvidím ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2019 19:01 R Muž Anthrax [4739] Re: KuBvA
Teplotu moc řešit nemusíš. Zarostlé to máš, takže některé malé krevetky přežít mohou. Samozřejmě že je ideální krevetky chovat samostatně. Ale když ryby máš, tak už bych to nechal jak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2019 18:58 Žena tramtra [3202] Re: KuBvA
Ve tvém akváriu se malé krevetky mají kam schovat, možná rybky se tam nějakou sezobnou, ale nebude to většina. Teplota podle mě není problém. Nech je tak. Ale nepočítej, že hned ty prcky uvidíš, budou se chvíli schovávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 18:25 Muž KuBvA [40]
Dobrý den chci se zeptat dnes jsem objevil 2 krevety s vajíčky mám tam ale živorodky endlerky a nevím jestli je tam mám nechat rozmnožit nebo je dát do jiné nádrže?
Popřípadě foto akvária ve kterém krevetky jsou na profilu v prezentaci a ještě se chci zeptat jestli mám upravovat teplotu vody mám tam 22 až 23 stupňů ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2019 17:19 Králík Re: KuBvA
Žádný vliv to na ně nemá. Jen budou déle nosit vajíčka a krevetky neporostou tak rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2019 17:03 Muž KuBvA [40]
Neví někdo jestli má na krevetky vliv studenější voda když mají ten pruh na zádech tak dát studenější vodu tak si to dají dolů ????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2019 15:52 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Králík
Takže se nemnoží, jinými slovy žádné mladé nemáš? Pokud samička vajíčka odhazuje postupně, nejspíš opravdu nebudou oplodněná. Zkusila bych sehnat pár samečků. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2019 13:52 Králík Re: Kaira
Fotka k příspěvku Je tam asi 7 samiček a 5 samečků. Krevetky se množí a samičkám ty vajíčka postupně během 1-2 týdnů postupně odpadnou. Po nakladení jsou hnědá postupně zežloutnou a postupně je krevetka ztratí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2019 12:27 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Králík
Nějak tomu nerozumím, množí se, ale vajíčka odhazují?
Jinak, krevetky většinou odhazují neoplodněná vajíčka. Máš dost samců? Mně se to stávalo zpočátku, když jsem měla jen startovní desetičlennou skupinu. Po dodání několika samců z jiného zdroje všechny krevetky mladé donosily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 15:18 Králík Re: Planorbella
Nepřendavám je nikam jsou stále v akváriu. Tuhle jednu jsem schválně dál pryč, abych ji mohl pořádně pozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 15:07 Muž Planorbella [643] Re: Králík
Nepřendáváš je např. do porodničky? Pak by to mohlo být stresem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 14:53 Králík
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, moje krevetky Blue Dream se normálně chovají a množí se. Problém je, že všechny krevetky, které mají vajíčka, je za týden až dva postupně ztratí. Když vajíčka nakladou mají normálně hnědou barvu a postupně žloutnou a potom je krevetka ztratí. Tohle se mi stalo už asi u 4 krevetek. Neví někdo v čem je problém? Předem děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 13:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Nigerin
Před 3,5 rokem jsem si koupil červené Cherry Red a jsou stále identické. Takže to asi nebyl úplně poctivý obchodník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 06:15 Žena lenkalor [580] Re: Nigerin
Já jsem je měla z krevetkus.cz, ale teď je nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2019 03:45 Žena Nigerin [19] Re: lenkalor
Tak já mám červenou přibližně každou desátou, tak to nejspíš nebyl poctivý prodejce, díky za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2019 20:53 Žena lenkalor [580] Re: Nigerin
Z čistých modrých by ti padaly jen modré v různých odstínech, od světle modré až k modré s tmavým čokoládovým odstínem.
Blue Dream je ta vyšší kvalita, sytější jasně modrá po celém těle.
Jen velmi vyjímečně z nich vypadla krevetka do červena, řekla bych tak jedna na sto kusů. Taková se odstraní jinam, aby se dál nepodílela na chovu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2019 20:40 Králík Re: Nigerin
Aha, tak to nevím. Mně se stává, že jsou tmavě červené a potom je z toho ta modrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2019 18:48 Žena Nigerin [19] Re: Králík
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ony jsou právě už celkem jasně vybavené.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2019 18:29 Králík Re: Nigerin
Je to normální, oni se potom vybarví do modra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2019 18:25 Žena Nigerin [19]
Zdravím, koupila jsem si před čtvrt rokem na burze krevetky blue dream, některé mladé, co se rodí, jsou červeno-průsvitné. Je to normální, nebo mi chlápek na burze prodal křížence?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45081x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=101