Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 23:09 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: prasan
No tak to tě moc levněji nevyšlo, a třeba na mych 40l by to byl asi moc velky prutok a zabraneho víc mista v akvarku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2012 23:02 - Re: Treeman
Prehnane drahá hračka.Ja som kúpil aquael circulator 500 + filtren.Lacné a mnoho krát efektívnejšie.Žiadna slepá hladina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 21:31 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: FelidaeS
Máš možnost změřit CT, UT, pH, NO2 a NO3? To jsou asi nejdůležitější hodnoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 19:37 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Treeman
na kolik to máš litrů?
jako to je už 3x silnější než ten muj, tak to snad muže pomoct. U mě nejspíš taky trochu škodí plovoucí rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 19:31 Muž Treeman [249] Re: predator3313
Fotka k příspěvku Slepá hladina mě také trápí proto mám objednáno toto má mi to dorazit koncem týdne tak sem na to zvědav??
www.akva-tera.cz/…#
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 18:43 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: FelidaeS
Crystalky jsou přeci jen o něco náročnější na prostředí než sakury. Problematické parametry vody stejně asi doma nezměříš.

Ještě mě napadlo jestli nemáš tvrdou vodu, protože u crystalek jsem někde četl že vyžadují měkkou, ale u některých tvých prezentací máš uváděnou docela mekkou vodu kolem 6dGH, ale nevím jestli tím tenkrát někdo nemyslel uhličitanovou tvrdost tedy alkalitu.

Ale jak už jsem psal velkou zkušenost s krevetkami zase nemám. Mám jen sakury a chystám se že si pořídím tigery což je blízko crystalkám, ale to je do budoucna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 18:12 Žena FelidaeS [61] Re: lhajek
Bohužel to opravdu přikládám spíše vodě....i když mi testy vůbec nic neukazují... :-( Mám stejný filtr jako petulinakk a stejný mám i ve 30l, kde jsou Sakury a tam nikdy s miminama problém nebyl....Takže jsem v koncích, jelikož nevím, co změnit, aby se dařilo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2012 09:23 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: FelidaeS
FelidaeS napsala:....Jinak vodou to teda být nemůže? Ale jak píši, dospělci jsou ok....
Teoreticky může - budu přemýšlet nahlas: je otázka čím přesně v té vodě by to bylo. Těžko zjistit naprosto přesně parametry. Ale pokud by to bylo vodou tak ikdyž by to byl problém velmi malé koncentrace něčeho problematického tak by se to podle mě na dospělcích stejně časem projevilo. A když to likviduje malé v řádu dnů tak dospělé by to podle mě likvidovalo tak v řádu týdnů.
Druhou možností že voda není vhodná pro odchov drobotiny, ale dospělci to v ní zvládají. Ale na tohle ti neporadím, protože zase takové rozsáhlé zkušenosti s krevetkama nemám. A zase by to asi vyžadovalo nějaké přesné parametry vody a ne změřené běžnými akva testy.
Ne každý má vhodné podmínky pro jakékoliv druhy. Buď investuje čas a peníze do zjištění problému a jeho eliminaci a nebo přejde na druh který je u něho bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 09:22 Žena petulinakk [2016] Re: predator3313
Ten dennerle je velmi tichý, objem filtračních hmot nic moc, ale mně to na 30l akva stačí, jen těch sacích otvorů je tolik že bioakvacit se na něj nasadit nedá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.11.2012 09:16 Žena petulinakk [2016] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Na zvuk bublifuku si člověk brzy tak zvykne, že ho zcela přestane vnímat.

Pokud máš lehký spaní, a takový uši že si nezvykneš ani na slabé "pískání" bublinek unikajích z CO2 difuzéru, což tě v noci nutí vstávat a s difuzérem chodit vztekle mlátit (co kdyby změna polohy pomohla :-D) tak by bublifuk asi brzo skončil na malé třísky smich

Každý je jiný, já si řeba na některé věci zvyknout nedokážu :-)
OT
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.11.2012 09:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petulinakk
Na zvuk bublifuku si člověk brzy tak zvykne, že ho zcela přestane vnímat. Mám v ložnici a pracovně akva s bublifukem a vůbec to nevnímám.... ani šplouchání vody, ani zvuk motorku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 09:06 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: petulinakk
:-D Já měl ze začatku problemy i s tim mojím, jak to bručelo..ale jen par dni, bublifuk bych taky asi nerozdychal..mam akvarko na stole... takže třeba učit se u toho šplouchani..to nvm, a hlavně jsem si vybral vnější abych neubíral v tom akvarku moc místa :-) ale ted uvažuju zda nekoupit nějakeho prcka vnitřní na rozhanění te hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 09:02 Žena petulinakk [2016]
Technice nerozumím, ale filtry pro miniakvária asi nebudou žádný zázrak ani jeden :-) a bublifuk já osobně třeba nechci, protože mám akvárko kousek od postele, a potřebuju filtraci co nejtišší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 08:58 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: petulinakk
Fotka k příspěvku no ja mam Atman HF-0300, 100 l/h řikal sem si vždycky že na ani ne 40l to je dost...jenže přece jen se začíná zanášet, a poslední dobou mě trápí slepá hladina sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.11.2012 08:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petulinakk
No, filtry jsou vážně pasti na krevetky. Zatím nejvíc se mi osvědčila kostka biomolitanu osazená čerpací hlavou... ale nejsem zcela přesvědčen, že je úplně bezpečná. Krevetky jsou od přírody zvyklé žít v proudu a lézt proti proudu, jak dosvědčuje i to, že furt lezou do vnějších závěsných filtrů... Nelezou přes sací trubici (na té mám malou kostku akvacitu) ale proti proudu výústi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 08:52 Žena petulinakk [2016] Re: predator3313
Fotka k příspěvku Mám malý vnitřní, přesně tento. Ty sací otvory nejsou velké, ale stačilo to na to, abych pozorovala jak jimi pidikrevetka projela a plachtila vzhůru s proudem vody...
Máš pravdu že by se na silonku asi chytal veškerý bordýlek, asi nezbyde než experimentovat :-)
Ono s malým průtokem ztráty určitě nebudou velké, a s častou prohlídkou třeba i žádné, jak píše Dredra, ale kdo do toho má furt lézt a vysypávat :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 08:38 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: petulinakk
no ja sem na tu nasavnou trupku dal bioakvacit...:-D a stejně mi tam lezou.. pokud máš silný filtr tak tu silonku použij, u mě by se tim snižil už tak nic moc velky prutok :( Moje draha polovička to zkoušela na svem vnitřím, a musela tu silinku dat pryč, protože se ti na tom zachytí upe všechno a pak se sniži ten výkon...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 08:33 Žena petulinakk [2016] Re: predator3313
Začínám vážně uvažovat nad tím, že ten filtr obtáhnu silonkou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 08:28 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: petulinakk
:-)Ja už sem si zvykl, že zamezit prckum se dostat do filtru je skoro nemožné, mam celkem slabý a přesto tam často najdu par kousků. Naštěstí mam malý vnější a tak se vytahujou celkem snadno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 08:17 Žena petulinakk [2016] Re: DREDRA
DREDRA napsal: Ahoj mám ten stejný filtr a při každé údržbě uvnitř najdu 2-3 krevetky,naštěstí živé. Je puštěný na minimum.

Já ten filtr právě zapomněla přiškrtit (krevetky jsem do toho akva přidávala, včetně jedné několikamilimetrové), a toho prcka už jsem živého nevylovila, i když jsem filtr okamžitě vypnula a rozebrala :-(
Předtím jsem v tom akva měla yellow, a úspěšně se množily, ale po tom co jsi tu napsal si říkám že jsem taky mohla o pár prcků přijít, i když jsem měla filtr stažený, já totiž při běžné údržbě akvária filtr nerozebírám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 22:39 DREDRA Re: petulinakk
Ahoj mám ten stejný filtr a při každé údržbě uvnitř najdu 2-3 krevetky,naštěstí živé. Je puštěný na minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 22:30 Žena FelidaeS [61] Re: lhajek
Právě že abych je vůbec viděla, tak jsem třeba rozhrnula mech, jinak bych je vůbec neviděla a nyní už je nevidím ani v mechu.:o/ Zase ve 20l se nemají až jak kam schovat...řekla bych, že jsem je viděla sem tam něco přes týden a te´d už tři ani jednu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 22:26 Žena FelidaeS [61] Re: petulinakk
Po pravdě mi nepřijde, že by byly prcci někdy na filtru. Byly viděny v mechu schované, po akva se jinak nepohybovaly. Ale ztlumit filtr můžu....Jinak vodou to teda být nemůže? Ale jak píši, dospělci jsou ok....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 22:20 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: lhajek
mě se u cherry stavalo to same... a vylízaly po zhasnutí :-D jak jsem měl první těhotnou, tak sem večer s baterkou hledal prcky... :-D ted jich mam už plne akvarko no..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2012 22:14 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: FelidaeS
Ještě jedna otázka, kolikrát a v jakém časovém horizontu jsi pozorovala ty mizející malé krevetky.

Já mám u cherry tu zkušenost, že zahlédnu nějaké úplně malé, asi hodně čerstvě "vylíhlé" a ty se poměrně rychle ztratí. Respektive se poschovávají v porostu rostlin a pak je vidím až za několik týdnů již jako cca centimetrové dorostence, kdy už se tolik nebojí a vyrazí se předvést i do volného prostoru. Je to asi tím že je mám v akva s rybami a tak se více kryjí.
Jen samostatně jsem je měl kdysi krátce ve 12L akva a nějak si už nevybavuji jak to tam s malými bylo. Ale v tom akva to byla taková džungle že jsem asi tak malé ani nezahlédl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2012 21:32 Žena petulinakk [2016] Re: FelidaeS
Nemáš moc naplno puštěný filtr? Mám ve 30l Dennerle Nano filtr, který by prý měl být bezpečný i pro malé krevetky, ale byla jsem jednou sama svědkem toho jak nasál malou krevetku, když byl puštěný příliš naplno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 21:25 Žena FelidaeS [61] – mrňousci mizí....
Mám dotaz. Ve 20l mám crystalky. Daří se jim skvěle, nosí vajíčka, žádný úhyn dospělé. Ovšem narodili se malinké, ale jsou vidět pár dní a pak zmizí. Stačí se ty pidi vybarvit, takže určo jsou víc dní staré, ale pak zmizí. Parametry vody jsou ok, nevím, co by mohla být přičina, že prcci nevydrží. Poradí někdo? Už zase nosí další várku, byla bych ráda, kdybych pochopila, co je příčina... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 14:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petulinakk
Myslím, že nastal jejich čas. Spočítata na den, kdy se budou líhnout, se prostě nedá. Záleží na spoustě okolností, z nichž nejpodstatnější bude zřejmě teplota vody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 13:05 Žena nokoska [21] - MiniakváriaRe: seic
Taky se mi to stalo, Cherrynka je pustila, ale viděla jsem to...přečetla jsem, že je malinká možnost, že pokud budou okysličovány můžou se vylíhnout. Opatrně jsem je dala do sítka k filtru. Odjela jsem na 1den pryč...vajíčka byla fuč, ale jelikož to byla moje první a jediná nosící krevetka byla jsem smířená, že je třebas Japonica sežrala, nebo sezobla galaxka...., ale za cca 14dní jsem čučela jak péro z gauče a to doslova, protože jsem našla 3 mrňata.... hop potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 09:35 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: petulinakk
- podobna vec se mi stale nedavno u White Pearl
- slo o prvni samicky v AQ, co zacaly nosit, takze jsem mel celkem presne spocitano, kdy budou mlade
- davno pred terminem samicky shodily vajicka a nasledne se v AQ objevily mlade krevetky
- take netusim, cim to bylo zpusobeno ;-) zadne preloveni, pouze jsem odkaloval, doleval novou vodu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 08:55 Žena petulinakk [2016]
Měla bych jeden dotaz, není to nijak podstatné, ale jsem zvědavá :-)
Přede dvěma dny jsem byla nucena přelovit několik krevetek do jiného akvárka, bohužel i jednu nosící samičku, prostě nebylo zbytí, i když jsem se bála že vajíčka pustí. Den nato jsem viděla že je skutečně bez vajíček, ale v akvárku jsem je nenašla. Dneska ke svému velkému překvapení vidím v akva pidi krevetky :-)
A zajímalo by mne jestli to byla shoda náhod, že se krevetky vylíhly právě v den stěhování (prostě už byl čas a vylíhly by se i ve starém akva), nebo to mohla uspíšit nová voda (a jsou teda vlastně "nedonošené" - ale to by zas nebyly životaschopné ne?)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 11:22 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky
- diky za ten odkaz na grading system pro sakury palec

- alespon vim, ze ty podle me bezbarve jsou stale Red Cherry :-)

- a z popisu i fotek je tam pekne videt ten hlavni problem u sakur - samci a jejich vybarveni ;-) (pekne popsane Jirkou Libusem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2012 21:53 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: lhajek
lhajek napsal: Právě že zdroj je jako to už bývá u levnějších zdrojů nejistý a tak ikdyž třeba krevetky budou vypadat na nějakou úroveň Sakur.....
Tak krevetky se už u mě od středy zabydlují a hned jak odhodily stres z přepravy a začaly se vybarvovat tak to tipuji na úroveň Sakura Grade, možná i některé kousky budou High Grade Sakura / Low Grade Fire Red. Uvidíme za čas jak bude vypadat potomstvo. (Stupnici se kterou porovnávám najdete zde: www.aquaticquotient.com/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 09:52 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: domi12
Fak pěkné kousky. Třeba black red ruby se mě moc líbí ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.09.2012 09:30 Muž domi12 [8]
Toto už jsou opravdu hodně zajímavé krevetky:
www.shrimpnow.com/…
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 21:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lhajek
Tak to je vidět, že se o krevetky opravdu zajímáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 21:51 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: malyLibor
Dík za odkaz, ale už mám dávno pročtené :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.09.2012 21:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lhajek
Doporučím ti Chemovy stránky www.krevetkus.cz Asi nejlepší stránky o krevetkách v Česku. Škoda, že Chem teď chová něco jiného než krevetky. Ale všichni fandové krevetek věří, že se k nim brzy vrátí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 20:08 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Chem
Díky ... perfektně popsáno. Tohle na řadě lidí obdivuji - já něco podobného jen tak mlhavě tuším, ale nikdy bych to tak nenapsal. Člověk si u takového čtení docela ujasní myšlenky a cíle ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 19:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Chem
Amen palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 20   10.09.2012 14:39 Muž Chem [837] Re: lhajek
lhajek napsal:
Právě že zdroj je jako to už bývá u levnějších zdrojů nejistý a tak ikdyž třeba krevetky budou vypadat na nějakou úroveň Sakur (myšleno podle třídění z toho odkazu co jsem dával) tak potomstvo už takové být nemusí. Takže to chci zkusit třídit, nevyhovující vyřazovat a případně tu barvu takto postupně stabilizovat. Jenže časem bude potřeba oživit genofond a tím se to asi zase může rozházet. Asi je to nekonečná cesta ....


Ono už to v příspěvcích níže diskutujících v podstatě je napsáno, ale selektovat a třídit tak, abychom měli v akvárku to "hezčí" je správné a je potřeba. Už jen proto, aby nám cherry postupně nedegradovaly zpět. Cherry je poměrně pěkně ustálená, takže úplně průhlední jedinci jsou v populaci tak jeden z desetitisíce apod. Každopádně vytřídit z cherry jen ty, co vypadají jako sakury a dojít pak selekcí k pěkné ustálené sakuře, která by neplodila i cherry, je opravdu na několik let a na mnoho akvárek, do kterých by se přesně a s popisem selektovaly krevety podle generací, různě podle kvality se zpětně a cíleně křížili...
Poslední věc, kterou dodám - dopátrat se populace o které píše Malylibor - "Sakura by měla být sytě červená, bez průhledných skvrn, a to jak samice, tak samec, který je sice světlejší, ale komplet zbarvený, beze skvrn, a jejich potomci by měli být stejní... Ve skutečnosti je to ale často trochu jinak." je v podstatě nemožné. Z toho i tak trochu vyplývá, že sakura a cherry je od sebe nerozlišitelná, jen se pod Sakurou prodávají červenější populace. On by asi totiž každý z nás, co cherry i sakury máme dokázal vybrat v akvárcích cherry, které by nikdo jiný nepoznal od sakur a naopak v sakurách by se našlo mnoho jedinců (zvláště pak samců), které by nikdo nepoznal od cherry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2012 12:51 Žena sivon [1694] - PlžiRe: seic
Děkuji za vysvětlení.
Ale za krevetkové začátečníky a ty, kteří se krevetkám věnují jen pro radost, prosím raději označovat druhy vědeckými (případně ustálenými - např. White Pearl, Sakura,...) názvy, než zkratkami. Vím, že někteří čtou příspěvky narychlo (jako se to stalo mně s RSC) a pak může dojít k nedorozumění či omylu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 23:35 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: lhajek
- k tematu, tedy trideni/selekci skupiny
- mozna odpovi nekdo ze zkusenych krevetaku, jen za me... ja zkousel tridit svou skupinu Red Cherry (RCS :) ), skupina smichana asi ze 3 zdroju..vysledek?
- v AQ mi nezbylo skoro nic :-) tridil jsem, tridil, vyradil z chovu desitky kusu... stejne se mi stale v AQ objevovaly spatne vybarvene kusy, pripadne samci RCS vypadaly spise jako Red Tiger
- nasledne mi zkuseny krevetak rika "vytrideni Red Cherry?.. to je na roky.." :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 23:26 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
- bohuzel se tady zapojuje i lidova tvorivost/marketing :-)
- takze napr. Sakury jsou obyc., Fire Red, Taiwan Fire Red, Painted Fire Red
- a za mesic/dva to muze byt jinak, vznikne dalsi "grade", objevi se nabidka na super Japan Pure Line atd. atd.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 23:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: seic
Souhlasím. V pojmenování krevetek je šílený zmatek. Řešilo by to kvalitní vědecké pojmenování, ale i to se zatím vyvíjí, protože spousta druhů není ještě dokonale popsaná. A navíc jsou tak mrňavé, že člověk mezi nimi rozdíly minimálně bez kvalitní lupy ani nepozná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 23:08 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – vpoho
- tohle jsem pochytil na shrimpnow.com, kde diskutuji krevetkari doslova z celeho sveta a bez jednotneho angl. nazvoslovi by se nikdo nedomluvil
- a vypisovat kompletni latinske nazvy se urcite nikomu nechce
- "sjednoceni" angl. nazvoslovi se venuji fora/temata, protoze je v tom neskutecnej b....l :-)
- stejna krevetka se ma XY ruznych nazvu od Ameriky po Australii :-)
- a kazdym dnem pribyvaji dalsi var., hybridy atd. atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.09.2012 22:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: seic
V tom případě se ti omlouvám. Raději používám slovní názvy než třípísmenkové zkratky, protože pak stačí, když neodpovídáš na to, co se tazatel ptá, a vznikne z toho takováto zápletka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 22:58 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: nokoska
nokoska napsala: Nejlepší by bylo pokud by jsi měl někde v oklí někoho podobně zaměřeného a jednou za čas si něco čenžnout ;-) tak držím palce já jsem se dostala teprve do stádia Cherrynky obič :-D
Ano to je řešení, ale podle mě dočasné. Po pár výměnách se stejně obě skupiny geneticky pomíchají a nakonec budeme hledat oba nějaké oživení genofondu. A zatím o nikom nevím z okolí a ještě jsem ani nezačal. Doufal jsem v nějaké postřehy od zkušených, ale místo toho se tu řeší rozdíl mezi označením RCS a CRS :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 22:56 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
- ve svem prispevku Jiri jasne psal o AQ s Red Cherry(RCS), kam jeste navic pridal Sakury a chtel pridat navic Yellow
- CRS jsem ani nekomentoval, neni treba
- muzete se max. rozcilovat nad svou neznalosti obecne angl. terminologie znaceni krevetek :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 22:53 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: seic
Až teď jsem k tomu zase sednul a čtu ty příspěvky a nestačím se divit jak najednou z označení RCS udělali CRS :-) Asi předpokládali záměnu písmen omylem. Ale už jsi jim to vysvětlil sám potlesk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=801