Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 13:46 Muž kristian [80] – Re: miskic
V.i.p. nadrz? Bych se docela udivoval nad tim kdyby je donosila i v puvodni nadrzi. Ale na tema zmen v nadrzi uz vam do komentaru dalo dost akvaristu rady. Popiste jak probehl prelov a jak je druha nadrz zarizena, jaka voda atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 13:05 miskic – krevetka mala vajicka a nahle ich vsetky stratila mlade nie su a uz uplynul asi tayzden
no krevetku som odlovil do v.i.p. nadrze mala vajicka na druhy den som si ju prisiel pozriet a vajicka nikde mlade nikde co to ma zna menat vajicka mala.uz uplynul asi tyzden a stale nic co to ma znamenat.vo vacku jej ostali iba 2 vajicka rozzureny rozzureny rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 21:15 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Nádherná samička palec

Jiank subjektivní dojem to není, skutečně už nebude mít zadeček od hrudi v rovině, vždy bude již zakulacená :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2009 19:56 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bak
to teda je, máte je vidět když jsou zalezlí v nějaký štěrbině a jemně na ně dopadá světlo, jdou vidět jen ty jasně oranžově zářicí Oči coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.06.2009 19:54 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
To je aspoň kreveta !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.06.2009 19:46 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – je to tu
Fotka k příspěvku tak jsme se dočkali celkem brzy, jedna moje tygřice - nosnice už žádný vajička nenosí, a přesně takhle vypadá krevetka co ještě minimálně před 3-ma dny pár vajíček měla. Povšiměte si, že vypadá asi skoro stejně. No možná jen má ale to může být jen můj subjektivni dojem, že ten prostor kolem ocásku, kde se vajíčka těch asi 4 týdny nosí je nějak málinko větší...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 11:10 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Moc hezký a zajímavý, potlesk ještě jsem ti nikdy nikde neviděla. Zkoušela jsem fotit vodu z akva (ne svého, ale počítam, že i v mým něco takovýho) pod mikroskopem, byly tam nálevníci a ještě nějaký fujtajflíci a nebylo to vůbec jednoduchý to vyfotit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 08:49 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: navik
pěkný fotky, ale zřejmě to chce na to trochu techniku co to zvládne. Asi by to nebylo jako ty tvoje kdybych to cvakátko dal k čočce mikroskopu. Ten bych si musel sestrojit ze stavebnice co mám z mádí Mladý optic. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.06.2009 08:44 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Upozorňuji, že tohle jsem nefotil já.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.06.2009 08:44 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Fotka k příspěvku tak ještě dvě fotečky, je na nich vidět jak malá novorozená krevetka, se vykulila přímo dospělé nosnici pod zadečkem, kde je 3 týdny nosila. Upozorňuji, že tohle jsem nefotil já.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2009 08:11 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: navik, Semtex
To jsou parádní fotky ... nikde jsem to neviděla, díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   25.06.2009 23:49 Muž navik [908] - Sumci – Re: Erwen
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   25.06.2009 23:48 Muž navik [908] - Sumci – Re: Erwen
Fotka k příspěvku Pokud se Vám líbí, tak přidám ještě dvě při menším zvětšení...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 23:35 Muž Erwen [17]
Paradni fotky.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   25.06.2009 23:34 Muž navik [908] - Sumci – Re: Bak
Fotka k příspěvku ...anebo nafotit přes mikroskop ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 22:22 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Takový foťák snad není potřeba měnit, nedovedu si představit stroj který by zmákl takovýhle detail.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 22:14 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
I mírně mázlá fotodokumentace není k zahození. Docela jsi mě nabudil, budu čekat u akvárka připravená ostřit :-D Problém bude i v rychlosti. Ale jinak palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 22:07 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Tak to je bezva, to má i očička, nebo mám snad bujnou představivost ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.06.2009 20:28 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: filipsi
když jsem si ten foťák pořizoval, neměl jsem v úmyslu něco tak malé fotit. Ale asi dám na radu Baka a pořídím si něco ojetýho. Tohle cvakátko co mám, sice Makro má ale až od vzdálenosti 4,5 cm a to je ještě pořádně nevyfotí ani nezaostří. Jo kdyby šlo na tom ruční ostření, bylo by to o dost lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 20:22 Muž filipsi [1295] – Re: Semtex
Skoda jen toho fotovybaveni :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.06.2009 20:19 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Fotka k příspěvku ještě jedna fotečka s vícero prťaty před vykulením
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.06.2009 19:19 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Nosnice o5 odhodili několik vajíček a na fotce je jedno těsně před tím, než z něj vyskočí malá krevetka.

Fotka lepší udělat nejde, leda že by se našel někdo kdo daruje či levně nechá nějaky foťáček co by zvládal i malinké titěrnosti vyfotit líp něž P. FX30. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 19:50 Muž agent007 [47]
Já jsem chtěl aby to někdo nafotil, ať je už klid!!! Jinak mi je to úplně jedno jak krevetka vypadá po tom co uvolní vajíčka, i když krevetky mám taky. Ale je mi to fuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2009 19:41 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: agent007
Krevetka po uvolňění vajíček vypadá stejně jako každá jiná krevetka. Jediný rozdíl je v tom, že narozdíl od samečků a samiček co nikdy nenosily, je v tom, že má mírně uvolněný "zadeček"...není to přímka, ale je mírně zakulacený. Samice mají rozšířeny a prodlouženy břišní a boční štíty. Zvětšený objem spodní strany zadečku slouží k nošení a inkubaci vajíček. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2009 19:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: agent007
vydrž, než ty moje je odhodí všechny, ale věř, že to bude vypadat jako před tím, než ty vajíčka měla.

Jinak nechápu, jakou změnu kdo od toho očekává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 19:00 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bak
Aha, tak to je asi spíš tím stresem, stěhovaly se. Díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 19:00 Muž agent007 [47]
Prosím Vás vyfoťte to už někdo jak vypadá krevetka po uvolnění vajíček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 18:47 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bak
Äle podotýkám že chovám s rybami, takže vidím také stres jako možného původce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 18:29 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: kikuška
Záleží to na velikosti a plnosti vaječného vaku za krkem. Ten jednoznačně identifikuje
kdy začne spouštění. Svlečka a aktivita se dá se přiblížit výměnou vody nebo zvýšenou teplotou.
Pokud se nemýlím, Cherry nosí 20-25 (?) dní, vývoj nových vajíček pak 40 -45 dní(?)
U mne to funguje že když shodí mláďata, tak začne lehce barva slábnout a plně se rozvine
zase když spustí další vejce( přikládám to za vinu hormonům )

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 18:14 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bak
Vajíčka vypustila asi před 4 či 5 dny a pak se svlékla :-) takže se mohu těšit v dohledné době na další vajíčka?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 18:10 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: kikuška
Svléknutí provází také uvolnění vajíček, v té chvíli mi ta konkrétní krevetka jde vždy skvěle do barvy. Myslím si že barva je také daná hodně hormonální aktivitou krevet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 18:04 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: vybarvení svlečené krevety
Mast na hemoroidy se vyrábí z dubové kůry a ne z listí:-)) A teď dotaz, který sem přidávám: Může se stát, že je krevetka (red cherry) po svlečení výrazněji vybarvená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 17:34 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: miskic
Cosi sušenýho co vypadalo jako tygří ... jsem viděl v Japonsku, prodávali to tam na tržišti zároveň s houbama a sušenýma cvrčkama, ale nezeptal jsem se jestli si to věší do akvárka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2009 16:49 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – pozorování
Tak jsme se trošku zasmáli smich a teď k věci.
Jak vypadá krevetka co odhosí vajíčka?
Po několika pozorováních a diskuzi s dalšími chovateli krevetek je zřéjmé, že krevetky (alespoň ty s přímím vývojem) vajíčka neodhazují všechny naráz. Ale postupně v úseju několika dní.
Pokud jste si mysleli, že krevetka - nosnice vajíčka ztrácí po asi těch 3-4 týdnech, tak je to pravděpodobně proto co jsem napsal dřív. Právě dnes jsem to pozoroval. Samička upustila na Dubovém listu asi 8 vajíček. Chvilku tam leželi a pak najednou se jedno jakoby rozprsklo a byla na světě malá krevetka. Po chvíli další. Před chvíli se mi poštěstilo jedno mrně změřit, když se usadilo na čelním skle. To co se píše o velikosti narozené krevetky tak se asi bude muset změnit. Tu co jsem právě změřil, tak má 2mm a ještě něco málo desetinek. Ale to bohužel nemůžu změřit přesně.
Takže asi tak no X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 15:45 danja – Re: miskic
Jak se ta látka jmenuje a prosím přesně, kde jsi to vyčetl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 15:35 miskic
suchy tigri penis si daj do akvaria ty ale dubove listie obsahuje tu latku tak ma prestante stvat. rozzureny rozzureny .gosice uz som opravil akva ako si mi povedala :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 20:26 Muž filipsi [1295] – Re: miskic
No vidis to, ty moje to ale nevedi, dubove listi maji, a jen tak tak drzim vyrovnany pocetni stav. Asi bych mel zkusit mlety roh z nosorozce, nebo suseny tygri penis :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.06.2009 20:13 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: miskic
Je zvláštní, že ty listy ve svém krevetárku nemáš, ale těhule ano hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.06.2009 19:38 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: miskic
že ty ty listy doma pojídáš? smich :-D
Vážne, ještě jsem neslyšel, že by dubové listy obsahovali afrodisiakum.... to by bylo oškubaných dubů ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 19:13 miskic
no a mate to aj s odbornym vykladom :) .ale obsahuju aj latku ktora tak trocha nuti krevetky mnozit sa .slovo nekontrolovatelne je fakt trocha prehnane ale to je hadam jasne kazdemu chumajovi. ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.06.2009 19:10 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
To byla skutečně otázka, zapomněla jsem otazník :)
Dubové listí jistě patří do každého akvária s krevetkami, poskytuje krevetkám potravu a množství úkrytů. Jakmile se listí začne rozkládat, poskytne domov velkému množství mikroorganismů..což je přirozená potrava krevetek.
Ovšem, když napíšeš, že se díky němu začnou nekontrolovatelně množit, to je něco úplně jiného, podle mě to není pravda. Slovo nekontrovatelně je značně přehnané ;-) Pokud krevetkám poskytneš dobré podmínky, budou se množit s listím stejně jako bez něj. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 18:46 miskic
to sa pitas ci oznamujes ak sa pitas tak je vlastna ale vycital som to z knizky a potom som to skusil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 20:00 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
miskic napsal: dajte do akva s krevetkami suche dubove listie a to obsahuje latku po ktorej sa krevetky zacnu nekontrolovane mnozit ahoj
To je vlastní zkušenost :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 19:39 miskic
na prvej strane som zbadal podla sfarbenie cherry ze sa im u teba prilis nepaci.cim je cerry bledsia tym horsie ;-) .inak mala rada: dajte do akva s krevetkami suche dubove listie a to obsahuje latku po ktorej sa krevetky zacnu nekontrolovane mnozit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 17:18 Muž entlio [8]
No já je koupil v Hornbachu v Olomouci za 21 Kč přitom red cherry tam stojí 25 Kč ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 16:14 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: entlio
No při velkým množství takovouhle ve volné přírodě uchycenou oranžovou nádheru smrskneš na 3-4 Kč. Plus náklady na ubytování a dopravu ( Ty budou vysoké ). Jedině snad veliké odběry ti to vrátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 14:52 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: entlio
A kde je to v Hornbachu? Co si tak pročítám cenícky a co jsem v akvaristikách viděl, tak N. heteropoda je levnější než C. propinqua. Tak třeba tady www.kalaba.eu/…
V zahraničních e-shopech jsou ceny N. heteropoda už pod jedno €. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 13:48 Muž entlio [8]
Něják mi nejde do hlavy, že by v hornbachu stála krevetka, která má složitý odchov míň než N.D. Musí v tom být nějáký fígl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.06.2009 11:07 Muž Sid [6634] - Rostliny
...Pokud někdo máte zkušenosti s kytkami ve slanější vodě, dejte sem vědět...
Zkušenosti ne - zásadně nesolím! :) Ale tolerantní k brakické vodě jsou např. Aponogeton crispus, Bacopa monnieri, Cladophora aegagrophila, Crinum calamistratum, C. natans, C. thaianum, Cryptocoryne pontederiifolia, C. wendtii 'Mi Oya', Glossostigma elatinoides, Lilaeopsis brasiliensis, Microsorium pteropus 'Narrow', Nymphaea lotus (zenkeri), Samolus valerandi, Taxiphyllum barbieri :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 10:13 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bak
Ty kytky nejsou problém. Kupodivu jsou to kytky ce se dají u nás koupit a to i docela levně. Rataj, A-D atd. Pravděpodobně je budou mít i v akvaristikách.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=1551