Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.11.2012 18:38 Žena petulinakk [2016]
Tady jsou ty stránky o grade cherry a sakur www.aquaticquotient.com/…

ta baliho je podle tohoto odkazu hádám "Painted Fire Red Grade"

a kdo netřídí (jako já :-) ) tak má asi zastoupení všech skupin...

ale hlavně že nám dělají radost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2012 18:35 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: petulinakk
Dva samečci u mě jsou dost bídní, takže je asi vytřídím. No jsem zvědavá, jaký bude potomstvo. Prcků jsem zatím viděla 9, ale jsou to mrňavci, tak uvidím, co z nich vypadne :-) Až jich bude víc, tak budu třídit a třídit a třídit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2012 18:32 Žena petulinakk [2016] Re: ivaha
Já věřím v sakury, protože některé samičky jsou tak nádherně syté že se vždycky nemůžu vynadívat :-) Samozřejmě ne všechny, a samečci jsou světlejší, i když tuhle jsem viděla takového že bych mu pořídila celý harém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2012 18:27 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: petulinakk
Marti, popravdě taky váhám, jestli máme už sakury nebo ještě red cherry :-D
Ale ta baliho sakura na fotce z 16:39 hod je přenádherná!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 17:46 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: petulinakk
z tech cos dala vypada ta moje jako nejhorsi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2012 17:32 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: bali
Tak tak velký chovatel nejsem, abych se v tom takto šťoural, ale všechny sakury co sem viděl na burzách nebo v prodejnách a měly vajíčka, bylo to do žluta :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2012 16:50 Žena petulinakk [2016] Re: bali
bali napsal: ok, nektery ty "nepovedeny" to videt maj no :))
rybicky.net/fotogalerie.php…
ale jak sem rekl, sakura (samicka) by mela byt nepruhledna, samec vetsinou vypada jako samicka od cherryn


Jen ze zvědavosti, ty krevetky na posledních dvou odkazech které jsem dala, jsou tedy podle tebe nepovedené sakury? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 16:42 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: petulinakk
ok, nektery ty "nepovedeny" to videt maj no :))
rybicky.net/fotogalerie.php…
ale jak sem rekl, sakura (samicka) by mela byt nepruhledna, samec vetsinou vypada jako samicka od cherryn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 16:39 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: petulinakk
ale jo jasny... ja to chapu :)
fuj to ze sem mel? coze no doslo to az sem:
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2012 16:29 Žena petulinakk [2016] Re: bali
Já si to nemyslím, i když je sakura vlastně jen vyselektovaná cherry a o tom kde "končí" cherry a "začíná" sakura asi nemá mysl se bavit, i sakury mají různé grade, a pokud není samička naprosto sytě červená tak ještě neznamená že není sakura, stejně jako crystalka grade C je taky pořád crystalka :-)
namátkou z místního atlasu

rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…

Vždyt hned ta fotka na prvním odkazu je od Tebe, a poslal jsi jí do atlasu jako sakuru, tak jak to tedy je? :-)
A na posledních dvou jsou už opravdu sytě vybarvené sakury, a přesto sedlo prosvítá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 16:12 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
jestli u sakur vydis za hlavou vajicka tak je neco spatne, tam by ta cervena mela byt tak cervena ze je neuvidis. to co popisujes jde u cherryn :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 13:29 Jana Re: predator3313
Děkuji za odpověď ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2012 12:29 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Jana
Většinou se prodávají dospívající jedinci, kteří by teoreticky už mohli začít pracovat na potomstvu. U sakury jsou samičky červenější, větší a za hlavou mají žlutý flek-vajíčka. Když to tam budou mít tak si musíš par tydnu počkat až se vyvinou, a po oplodnění se přesunou mezi nožky, nosí je asi 4 tydny a máš prcky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 12:18 Jana – Malé krevetky
Za jak dlouho od nákupu krevetek neocardina heteropoda var. sakura(1 cm), můžu očekávat přírůstky? Koupila jsem jich šest, je možné, že mám jenom samičky, nebo samce? Akvárko mám zarostlé, krevety vidím občas, ale na mladé čekám asi už tři měsíce a nic. Předem děkuji za odpovědi love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 23:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sux
Macrobrachium dayanum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 22:22 Muž sux [117] - Amerika – Krevetky
Ahoj mám dotaz, jaké krevetky množící se běžně v sladkovodním akváriu dorůstají větších rozměrů? Kr.kroužkovaná?

PS: se slušnou dostupností... X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2012 18:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: FelidaeS
Kytky prostředí rozhodně pomůžou, to máš 100% pravdu. A věda to ani není. Je třeba vodu pravidelně měnit, ale za vodu pokud možno podobné kvality (celková tvrdost a pH). Důležité je, aby nedocházelo ke skokům ve kvalitě. Lepší je třeba 2x týdně měnit 1/5 než 1x týdně 2/5, i když je to naprosto stejné množství.
Pokud budeš chtít dávat tu měkčí vodu, tak si spočítej, jak ji budeš potřebovat naředěnou, a touto vodou začni měnit, ale skutečně jen tu 1/5 týdně. Tak ti postupně klesne tvrdost v akvárku na požadovanou hodnotu a krevetkám to neublíží. Kdybys vodu vyměnila najednou, mohlo by je to zabít. Jsou to potvory citlivé... což mi přiomnělo, že musím taky vyměnit litr vody u krystalek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 18:05 Žena FelidaeS [61] Re: malyLibor
Ne s dusičnany nemám problém...ale myslela jsem, že kytky prostředí pomůžou.....intervaly výměny určitě prodloužím a nebudeme měnit tolik vody, snad zas nebudou stoupat dusičnany...je to věda, ti povím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 17:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: FelidaeS
No, počkej.... voda nezměkne vařením, sníží se jen uhličitanová, ne celková tvrdost vody. A nezměkne ani pobytem v akvárku, ne nijak výrazně, pokud ji neředíš. A neprodlužoval bych intervaly výměny na víc než 1/5 vody za týden... ne méně, abych byl přesný. Kytky odeberou dusičnany, to jo, ale s těmi problém přece nemáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 17:54 Žena FelidaeS [61] Re: malyLibor
Neměřila jsem z kohoutku, to by byl asi větší mazec. ;-) Tak kytky v akva udělají hodně práce s vodou si myslím....Ale ještě jsem dostala radu, vodu převařit a tím taky změkne, dolévat tedy převařenou a prodloužit intervaly ve výměně vody....když byly maličký, měnili jsme i co tři dny a to jsme jim moc nepomohli:o)))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 17:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: FelidaeS
Tak 7°není tak moc. To už chce snížit jen o kousek :-) Co já bych dal za takovou vodu.... no, ale stěhovat do Prahy se kvůli ní nebudu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 17:45 Žena FelidaeS [61] – změřena tvrdost vody v akva...
Tak jsem dnes koupila test na tvrdost vody a není to až tak hraniční.....voda se mi zbarvila v nádobce na žlutou při sedmé kapce, tedy voda v akva (o víkendu se měnila, v týdnu něco přilito čisté vody, co se odpařila) má nyní 7dKH.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 00:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: malyLibor
Aha... takže to, že se někdo hrubě mýlí, asi nebylo myšleno na mne. V tom případě se omlouvám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2012 23:55 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: FelidaeS
tohle se řešilo v připoínkách s rexem, koukněte tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 23:51 Žena FelidaeS [61] Re: Deathbull
Jj, je tu nějaký zmatek......to je jsem psala já o té tvrdosti v Praze a psala jsem to jako odpověď už nevím komu a zmizelo to a ještě tu chybí i příspěvek, kdy ještě jsem odepisovala o tom, že budu mít dvě akva, kde budu potřebovat měkkou vodu...tak asi ten matrix, pak to ztrácí smysl, kdo komu jak... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 23:43 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: malyLibor
Chyba v matrixu, viz. připomínky. Vypadá to na zamýšlenou citaci od Felidaes, která už neexistuje. Jakoby bug který citoval, editoval a mazal současně a ještě změnil re ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 22:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Danila
Nějak nerozumím tomu, co to tady píšete. Přečtěte si raději pořádně, co jsem napsal, pokud to na vás není moc dlouhé. Já vůbec neřešil, jaká je voda v Bráníku, ale snažil jsem se poradit uživatelce, která má vodu nad 12°dGH. Nevím tedy, v čem se mýlím, natož hrubě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 22:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: FelidaeS
2,2 x 5,61 = 12,342°dGH. Je potřeba naředit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 20:36 Žena FelidaeS [61] Re: Danila
Aha....takže Ďáblice zrovna víc 2,17.....Kobylisy dokonce 2,20..jsme na rozhraní....takže zrovna nic moc asi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 20:20 Žena petulinakk [2016] Re: rriki
Bydlím kousek od Suchdola, a vodu máme měkkou :-)
Dokonce jsem na stránkách obce našla rozbory vody v veřejného vodovodu, kde teda zrovna tvrdost není, ale je tam spousta dalších ukazatelů, jako dusičnany, dusitany, Fe... Je mi jasné že se to může den ode dne trochu lišit, ale zas nějak moc by snad nemělo :-)
Možná by se něco takového dalo najít i na webech různých pražských částí... nehledala jsem, jen hádám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 20:17 Muž rriki [818] - CichlidyRe: petulinakk
Voda z Želivky je měkká a z Káranýho pěkně tvrdá.V Úvalech je třeba Káraný tak jestli bydíš tím směrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 20:03 Žena petulinakk [2016] Re: FelidaeS
www.pvk.cz/…

Netuším jestli se na ty údaje dá spolehnout...

Já bydlím kousek za hranicí Prahy, jednou (když jsem si koupila svou historicky první pračku, prostě hodnotný movitý majetek smich )jsem volala se žádostí o info o tvrdosti na Pražské vodárny, a řekli mi že zrovna k nám dodává někdo jiný, ale jinak by to info určit dali.
Tak tam zkus třeba zavolat :-)

EDIT než jsem se vymáčkla, Danila byla rychlejší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 19:45 Žena Danila [4489] - SumciRe: malyLibor
Děkuji za obsáhlejší odpověd.:o)) Tvrdost totiž fakt nevím jaká je přesně....vím jen, že určo není v Praze měkká... :-)

To se hrubě mýlíte, v některých částech Prahy je měkká voda, např. v Braníku teče z kohoutku 1,06 mmol/l což je 5,9 dH... A nejen v této pražské části viz
www.pvk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 19:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: FelidaeS
Buď můžeš lít vodu destilovanou, nebo si koupit reversní osmozu a dělat si vlastní permeát. Jde o to, kolik těch akvárek a jak velkých budeš mít. Reversní osmoza se vyplatí, máš-li více akvárek a více kytek - permeát je vynikající na zalévání, má vlastnosti čisté dešťovky. Pokud se rozhodneš ředit destilkou, tak si vždy změř, zda v ní nejsou dusičnany. Jak mně, tak i několika dalším lidem se už stalo, že v destilce bylo poměrně dost dusičnanů. Nechápu, jak se tam mohly dostat, ale byly tam. Jestli máš tvrdost 12°dGH, tak to chce pro crystalky ředit nejméně v poměru 1 díl vodovodní vody a 2 díly destilky. Mělo by to pomoct... ale ještě bych to konzultoval s panem Chalupkem a ověřil si, jakou tvrdost vody používá on a na tu si to namíchat. Poměr se spočítá snadno. Kohoutková voda 12, destilka 0, dáš-li 1:1, budeš mít 6, dáš-li 1:2, budou 4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2012 18:00 Muž tajfun1 [222] Re: FelidaeS
RO = reversní osmóza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 16:14 Žena FelidaeS [61] Re: triscene
Tak nečekala jsem, že bych měla z tvrdé vody mandlovníkem měkkou. ;-) Ale že to krapet pomůže, jak píší. Mám tedy lít do akva destilku? To jako úplně obyč destilovaná nebo je nějaká speciální do akva? A mám lít jen tu nebo míchat s vodou z kohoutku? A co je RO? I když jsem teda bruneta, prosím popsat jako pro blondýny, abych nějakou chybou nakonec o krevetky nepřišla.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 15:45 triscene Re: FelidaeS
no tipujem ze makka voda isto netecie v Prahe :)
to ze davas mandlovnik ti nic nespravi, jedine to da nejake mineraly krevetkam a tanins do vody. to ze to zmakcuje vodu tak to je skor marketing. mozno ti to zmakci ale ked mas GH 12 tak mozno na 11.8. Nie je to nic radikalne ze zrazu z tvrdej vody budes mat makku. Ani keby si tam mala drevo tak ti to nestiahne tvrdost tak. Na makku vodu potrebujes RO alebo destilku/demineralizovanu vodu.
ja pouzivam iba RO a mineraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 13:51 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: FelidaeS
možná má pravdu.Mí 1 cm dorostenci se dokáží v 54l schovat třeba na 2 týdny, o miminech abi nemluvím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 13:45 Žena FelidaeS [61] Re: triscene
Tu tvrdost já nevím právě, ale jak jsem psala, dáváme ten mandlovník, tak by to nemělo být až tak hraniční, ne?....ostatní testy přeměřím znova o víkendu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 13:43 Žena FelidaeS [61] Re: karek
Ptala, právě si myslí, že je jednom nevidím, že tam určitě jsou. :-) Ale bohužel nemá pravdu, opravdu tam prcci už nejsou. Jsem mu radostně hlásila každou novou pidi krevetku, která se objevila a ted nic..... Právě tím, že mi testy nic neukázaly, tak se není čeho chytit....Co ještě poradil, abych si dala piskořky do akva, měla jsem je jen ve 240l, že on ted přišel o jednu vzácnou krevetku, že překrmil, tak abych měla o případné zbytky postaráno....takže už jsem hned pár piskořek šupla do 20l.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 13:15 Muž karek [65] - Raci, krabi, krevetkyRe: FelidaeS
a ptala ses Jardy na možné příčiny?Podle mne je to jeden z největších odbornílů na chov, myslím, že by poradil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 13:01 triscene Re: FelidaeS
idealne parametre pre crystalky je ph 6.8 a nizsie (6.0-6.8), kh 0, gh 5-6
ta tvrdost 12 je extrem pre ne a zit dospele ziju ale nazval by som to ze prezivaju a postupne ti odidu vsetky. S mladymi by som pri tvojich parametroch neratal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 07:51 Žena FelidaeS [61] Re: lhajek
Aha....Na tvrdost jsem myslela, nemám na to testy. V Praze bude tvrdší, ale dáváme tam listy mandlovníku....už mě napadla jen ta tvrdost, ale J. Chalupek, od koho krevetky mám, říkal, že snad Praha nebude mít víc jak 12 dGH a že by to až tak příčina být neměla, ale už vážně nevím. Měnili jsme častěji část vody, možná jestli to nebylo spíš na škodu, ale zase jsme nechtěli, aby se zvedali ostatní hodnoty vody....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 07:40 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: FelidaeS
CT = "celková" tvrdost vody
UT = "uhličitanová tvrdost" vody respektive alkalita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 07:35 Žena FelidaeS [61] Re: malyLibor
Změřeno pH, pak testy Nitrit a KnK NO2, NO3 a oxid uhličitý. Vše ok....Co je CT a UT?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 22:47 - Re: malyLibor
Nie je tam všetko lacné,ale občas sa tam nájdu super veci za ľudské ceny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 12:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: prasan
Tak je v té prodejničce pozdravuj a že jim přeji, ať se jim tam daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 11:47 - Re: malyLibor
Taká naša malá predajnička tu poblíž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 23:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: prasan
Prosím tě, a kdes ho koupil? Mně heuréka ukazuje nejlevnější za 274,-Kč... Jinak se mi to zdá pomalu lepší než Atman... jen ta cena je vyšší... i když pár kaček sem, pár kaček tam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 23:18 - Re: predator3313
Akurát,že som nepísal tebe ale Treemanovi.Miesto to áno.(avšak tá filtračná kapacita a plocha je o to lepšia)No neuveríš,prietok sa dá regulovať a ja tento cirkulátor v pohode používam pri krevetkách v 28L akvárkach.Poznamenám,že ani Rataj profi soil čo tam mám nelieta.Komplet ma jedna sada vyšla na 8,-eur.Je na zváženie tých cca 40Kč naviac.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=751