Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2023 10:14 Muž Lojza007 [1180] Re: KarásekLut
Jaký parmičky? Zatím vím pouze o jediných, který nechají krevety na pokoji - SAE.
Jinak co má být cílem nádrže? Pokud mají být krevetky vidět, tak tam můžou být maximálně mini rybky typu razborky, jinak prostě krevetky nebudou vidět a pak nedává smysl je tam vůbec dávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2023 08:54 Muž Sha [500] Re: KarásekLut
A jaké parmičky myslíte? Pokud třeba tetrazony, tak těm jen připravíte živé krmení v podobě krevet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2023 08:39 Žena Beastie [314] Re: KarásekLut
Já dávala do zarostlé nádrže bez ryb krevety v dubnu, až v červnu jsem viděla první nosící a až v červenci mláďata. Pravda u mě byl asi problém i krmení, prázdné nádrže se krmí hůř. Zase by se krevety neměly osazovat do akvárií mladších 3, lépe však 6 měsíců, aby měly biofilm. Takže založit, menší nenásilné ryby, 3 měsíce počkat, nasadit krevety, 3 měsíce počkat, nasadit násilnější ryby
Obecně pravidlem ale je, pokud jsou ryby, nebudou krevety nikdy to samé a nikdy tak bojácné a nikdy se tak rozmnožovat, jako v nádrži bez nich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2023 08:27 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: KarásekLut
Ahoj, tak zarostlá nádrž je vždy pro krevety plus, pro jejich potěr nutnost, pokud jsou tam tedy ryby. Co se týká gravidity, mmůžeš si donést již samičku po oplodnění, tak že to pak trvá jen inkubační dobu. Pokud je něco špatně s vodou, vajíčka samice shodí (nebude nosit mrtvé) nebo se svlékne...což je v prvních dnech velký problém a většinou taková uhyne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2023 07:20 Muž KarásekLut [90] – Mnozeni krevetek
Chci se zeptat zkusenych "krevetaku", jak dlouho trva nove pridanym neocaridinam v huste zarostle nadrzi nez se zacnou rozmnozovat? Jestli jde treba o mesic nebo o pul roku? A jde varianta zalozit nove aq, pridat tam neocaridiny,pockat treba dva az tri mesice az se rozmnozi a pak tam dat parmicky a neonky? Nechci aby je lovily a chapu li spravne, kdyz se krevetky rozmnozi a budou se mit kam schovat tak by nemuseli vyt tak loveny. Je to pravda?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2023 21:44 Muž GeXeS [67] Re: vlka
Může se to zdát neuvěřitelné, ale na růžkatec jsem za dva roky své akvaristické reinkarnace nikde nenarazil. Přitom hádám, že ten by mi v té tvrdé vodě mohl jít... V nejbližším okolí ho žádný kolega-akvarista nepěstuje, a do Brna se skrz pracovní vytížení skoro nedostanu.
Teď se mi podařilo schrastit šlahoun Egerie, tak ji zkusím znovu (před rokem mi nerostla). Nabízí se taky, jestli nepřesunout chomáč mechu na dno do rohu, aby nebyl v otevřeném prostoru a ryby k němu neměly tak dobrý přístup.

No a jinak koketuji s rychlozaložením elementky na okně v práci - ale tam by asi nebyla dostatečná teplota, o víkendech to tam klesá tak na 14°C. Asi bych musel rychle přesunout právě nosící samičku a pár dalších, chomáč mechu... nevím, stojí to za ten risk? Fungovala by taková "zásobní populace" bez topítka a filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2023 17:49 Muž vlka [3441] Re: GeXeS
Pořiď si ,,prales,, a budoui Krevetky. Nejen gupky, ale všechny rybičky si rády pochutnají na miminech Krevetek. Mrkni, mám v jednom rohu Růžkatec a ten je plný jak miniaturních, tak velkých Krevetek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2023 07:11 Muž Lojza007 [1180] Re: GeXeS
Odpověděl sis sám. Pro úspěšný odchov musíš mít dostatek úkrytů nebo nemít ryby. Jinak musíš počítat s tím, že budou přibývat pomalu nebo vůbec. Filtr v tom hraje minimální roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2023 23:45 Muž GeXeS [67] Re: afc1886
Rozumím, provedu. V tom případě mi ale nejde do hlavy, kam se mi ztrácejí mláďata, která prostě nevídám... je fakt, že se snažím nepřekrmovat ryby, tak se obávám, že je prostě žerou. Zkusím tedy víc zakrmovat; vzhledem k výsledkům papírkových testů mám v akváriu spíš nedostatek živin než přebytek, takže to voda asi utáhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.02.2023 20:42 R Muž afc1886 [14655] Re: GeXeS
Já bych filtr nechal běžet pořád.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2023 17:12 Muž GeXeS [67]
Včera a dnes pozoruji konečně samičku s podvěšenými vajíčky. Začal jsem víc krmit, ať se paví očka zasytí, a ještě mám v plánu vypnout filtr - on je ten molitan hodně řídký a říkám si, že jestli si malé krevetky zalezou dovnitř, mohly by se eventuálně dostat až do komory rotoru, což by pro ně asi nebylo zdravé. Akorát nevím, kdy. Budu holt muset pozorovat, kdy krevetka vajíčka odloží.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2023 12:00 Muž Lojza007 [1180] Re: MVano
Jedině třeba caridiny a neocaridiny nebo jiná kombinace různých druhů krevetek. Neocaridiny se mezi sebou budou křížit a caridiny taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2023 11:31 Muž MVano [58]
Je nějaký druh krevetek, který by se rozmnožoval pouze se svým druhem i v akvárku, kde bude spousta jiných?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2022 10:02 Muž Sha [500] Re: Uzivatelkapetra
Dobarvují se s věkem a hierarchií v hejnu. Samec není tak červený jako samice. Hlavně nemít modré s červenými, sprsknou se mezi sebou a zbarvení postupně zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2022 09:35 Žena Uzivatelkapetra [112]
Mám dotaz na mladé červené neocaridiny.
Líhnou se barevné nebo bezbarvé? Máme červené, ty jsou už nějakou dobu průhledné, pak máme modré neocaridiny, ty se rodí rovnou krásně tmavě modré.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2022 14:51 Muž vlka [3441] Re: TONNY17
A nejsou to jen ,,svleky,, od Krevetek ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2022 11:45 R Muž ctibum [6870] Re: TONNY17
Bez prezentace nádrže ti nikdo nic moc knkrétního nerekne... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2022 11:38 TONNY17 – KREVETKY
Dobrý den
Chovám krevetky Neocaridina kterým se daří skvěle se množí ale ted jsem si všiml že na dně leží občas mrtvé krevetky staré cca 1 měsíc.
V akvariu nebyla žádná změna co se týče kvality vody ani nebyli vloženy žadné nové věci.dekorace,rostliny
děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2022 20:13 Muž vlka [3441] Re: Uzivatelkapetra
Fotka k příspěvku V akváriu bys je musela doslova vyhledět. Po odkalení lovím fajfkou z umývadla tak od 3 mm velké Krevetky. Ale je to časově náročné...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2022 07:25 R Muž Anthrax [4739] Re: Uzivatelkapetra
Vidět pouhým okem jsou už od začátku. Ale byla by spíš náhoda, kdyby sis jich všimla. Jsou malinkaté a bezbarvé. Já nějakou občas odsaju při výměně vody. Skončí pak v jemném sítku, přes které vodu vylevám. Jinak bych si jich ani nevšiml.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2022 06:29 Žena Uzivatelkapetra [112] – Mladí
Vidíte mladé krevetky hned po narození? Nebo třeba až za měsíc?
Jedna kreveta nám nosí už přes měsíc vajíčka, očividně ubývají, ale ještě jsme žádné mladé neviděli. Máme ale i dost zarostlou nádrž a máme tam jen potěr živorodek, ti by asi čerstvé krevetky nezvládli sežrat ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2022 22:30 R Muž Anthrax [4739] Re: Keok
Zhruba necelý měsíc trvá než samička odnosí vajíčka. Pak závisí na hodně věcech (teplota, strava atd.), ale moje krevetky nosí vajíčka prakticky pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2022 22:21 Keok Re: Anthrax
Neocaridina cherry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2022 22:17 R Muž Anthrax [4739] Re: Keok
Ahoj, zhruba které krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2022 22:00 Keok
Ahojte, prosím vás ako často kladú krevety vajíčka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2022 22:00 Pertinax Re: Jituuu7
Ty potomky bys neměla nikdy dávat dál. Není dobré šířit geneticky vadné živočichy, kteří normálně procházejí pracným šlechtěním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2022 21:53 Milušešiška Re: Sha
Zatím jsou průhledný no ale jsou asi cca 14 dnů staré a mají tak 2-3 Mm tak uvidím, ale děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2022 21:48 Muž Sha [500] Re: Jituuu7
Dobrý večer.
Při tolika barevných variantách těžko říct. Ale tipuji postupné degradace barev. Samozřejmě několik generací to bude trvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2022 21:45 Milušešiška Re: Anthrax
Děkuji za odpověď ;-)
Původně jsem ani nečekala, že se množit budou smich
Aha to jsem netušila že blue tiger je jiná odrůda coze
O žluté sem si myslela že je samice, ale upřímně to nepoznám na 100% ani nevím jak se to rozpoznává :)
Vzali jsme více barev pro pestrost akva. Když začali mít samičky vajíčka tak jsem si zjišťovala co a jak .. první samička nám porodila v akva. Ale nevěděla jsem to až potom co jsem našla 4 malé krevetky a jsou červené tedy asi red rili budou ,když jsem si vsimla dalsich samic s vajíčky dala jsem je do jiného akva kde nejsou rybky a mam jich tam asi 30.. 2 až 3 Mm průhledných mini krevet tak mě zajímalo právě jestli se vybarví, protoze jsem nekde cetla ze kdyz se skříží dvě barvy že pak potomstvo barvu ztratí :-( hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2022 21:36 R Muž Anthrax [4739] Re: Jituuu7
Ahoj. Čím starší krevetky, tím sytější barvy. Takže je možné, že se krevetky nějak vybarví. Ale díky tomu barevnému mixu se v následujících generacích jasné barvy rychleji vytratí. Je dobré chovat jen jednu barevnou variantu a případně selektova Tedy pokud jde o stálost barev. :-)
Jestli to měli namíchaný už v obchodě, tak bůhví co z toho vzejde. Blue tiger otec nebude. Protože na stažené fotce, nahrazené odkazem, je rod caridina. :-)
Edit: A žlutý potenciální otec spíš bude samice. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2022 21:02 Milušešiška – Zbarvení mláďat krevet
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, chci se zeptat krevetky jsme si pořídili do akva, jako spestření kvůli jejich barvám. Daří se jim dobře začali se rozmnožovat a moje otázka zní, když maminky našich prťat co se narodili jsou red rili a otec buď red cherry a nebo blue Tiger možnà ještě žlutý ale to si nejsem jistá jestli je samec tak jestli se mimina nějak zbarví nebo zůstanou průhledná?

Už se nám jednou mladé narodili ale neviděla jsem je jako malinké takze nevim jak vypadali vsimla jsem si jich až byli větší a jsou červené.

Tak nevím rodí se průhlednà a pak se zbarví? Nebo zůstanou průhledná ?
;-) coze

Foto naší 100% maminy a tří možných otců (blue tiger neni moje fotka nejak se mi ho nedaří zachytit smich rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_kantonska_var_blue_tiger )

Diky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.08.2021 19:03 R Muž afc1886 [14655] Re: Betus
Ano jsou tam vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 18:39 Žena Betus [3] Re: CHiP
Ďakujem. Lepšie to nešlo odfotit, možno keď vajíčka podrastu.
Tie svetlo modré krevetky sú krásne. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 18:32 Muž CHiP [48] Re: Betus
Fotka k příspěvku Řekl bych, že nosí vajíčka, ale je to hodně špatně vidět, takže ruku do ohně za to nedám :-)

Dnes jsem si v Krevetáriu všiml první krevetky s vajíčky, tak uvidím, jak to dopadne. Jám mám také krevetky jen krátce. :-) Ať se krevetkám daří! X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 17:18 Žena Betus [3] – Krevetky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, nosí táto krevetka vajíčka alebo jej niečo je? Mám ich len týždeň, tak som v tom nová.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2021 09:38 Žena tramtra [3202] Re: Anthrax
Voda byla vyměněná v pátek, to už je dlouho na to, aby to mělo nějaký vliv. Japoniky jsem měla dlouho jen kluky a nikdy jsem nic takového nepozorovala. Až teď mám tu jednu holčinu a už se dějou divy. :-D
Není to důležité, jen mě napadlo, kdyby to někdo pozoroval taky a věděl, čím to je. ;-)
Dík všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2021 08:22 R Muž Anthrax [4739] Re: tramtra
U mě krevety takhle občas poletují po výměně vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2021 20:56 Žena tramtra [3202] – Krevetka japonská
Taky bych měla dotaz k Japonikám. Zrovna pozoruji (pro mě) zvláštní chování... mám tři Japonky, dva samečci lítají po akváriu jako pominutí (běžné chování před pářením, když hledají samici), ale samička se asi pářit ani svlékat nehodlá, chodí v klidu po akváriu s plným břichem vajec a oždibuje povrchy, kluci běhají kolem ní, přes ni a je jim ukradená. Co jiného než svolná samice by je mohlo takhle rozparádit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.04.2021 20:14 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: vlka
Jsou to vajíčka, a až je shodí, tak z nich bude krmení pro ostatní osádku akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2021 20:02 Muž vlka [3441] – ...dotázek ke Caridina multidentata (japonica)...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, vím, že se rozmnožují ve ,,slané vodě,,. Ale co bude, když jedna z Krevetek nosí vajíčka ? Tedy, pokud jsou to vajíčka...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2021 12:17 R Muž Anthrax [4739] Re: Nano_Sarka
Já bych se tím zas tak netrápil. Krevetek bude tolik, kolik akvárko unese a uživí. Navíc jich může být bez problémů celkem hodně. Takže pokud vyloženě nepřekrmuješ, tak problém nebude.
Pokud občas nějaké krevetky rozdáš, tak taky nic nepokazíš. A ještě uděláš někomu radost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2021 11:33 Silviebaris Re: Nano_Sarka
U krevet to neplatí..ja měla ve 13litrech 20kusů a namnožili se do zhruba 70kusů,pak jsem si pořídíla bettu a ta je zredukovala na asi 10tku..i ty tetry ti to budou redukovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2021 11:28 Žena Nano_Sarka [44] Re: patka
Presne nevim, mam dost zarostle akva a zatim jsou mrnavy. A lze nejak urcit, kolik muzu mit krevetek v cca. 24 litrech vody s 9 tetrami ohnivymi? S rybami znam poucku 1cm na 1 l vody. Krevetky nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2021 09:56 Žena patka [112] Re: Nano_Sarka
My to řešily buď prodejem za rozumnou cenu a nebo jdou taky darovat..Kolik jich tam máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2021 09:22 Žena Nano_Sarka [44] – Rozmnozovani krevetek
Ahoj, pan v akvaristice mi tvrdil, ze krevetky se mnozi umerne velikosti prostredi. Mate nekdo tu zkusenost? Mam nano i s rybami, uz mam dve nove generace krevetek a samicky maji znovu vajicka, tak se trochu obavam, ze bude za chvili premnozeno. Jak to resite vy? Druhe akva, kam bych je mohla dat, nemam. Dekuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2020 13:54 hanka365686 Re: afc1886
Děkuji za radu. O dně vím, ale budu řešit až po Novém roce. Teď se právě i bojím odkazovat, abych zbytečně něco nevysala. S tou baterkou zkusím. Kytky se mi teprve začínají rozrůstat, dokoupila jsem nově javsky mech, ten se musí ještě rozrust. Pak mám ještě jednu rostlinku, ale ta je nějak obsypana něčím, tak ji zatím do Akva nedávám. No a kreveťátka, uvidím, jestli z toho něco bude. Akva cca 100 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.12.2020 07:22 R Muž afc1886 [14655] Re: hanka365686
Chtělo by to založit prezentaci akvária, aby šlo lépe poradit a vidět všechny informace o nádrži na jednom místě. Z toho mála co jsem si přečetl a vidím bych ti poradil toto.
- dno není úplně ideální ke krevetkám
- ampulárie se tam taky moc nehodí (zajímal by mě objem akvária)
- black molly budou určitě nadšené z tak kvalitní živé potravy jakou
krevetky představují
- jestli chceš, aby ti nějaké malé krevetky přežily, tak přidej hodně
živých rostlinek
- malé krevetky jde opravdu špatně vidět a pomáhá večer do akvária
posvítit baterkou a vidíš jak jim svítí oči
- z fotky toho opravdu moc poznat nejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2020 23:01 hanka365686
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, asi před 2 měsíci jsem si donesla domů 2 krevetky - red rili samice a blue dream zřejmě samec (i když na samce se mi zdá pořád velmi sytě vybarvený). Před asi 3 týdny jsem přidala do vody dalších několik krevetek red cherry. Po 2 dnech jsem zjistila, že starší red rili samice nosí vajíčka. Zajímavé je, že nevím, jestli ji oplodnil opravdu blue dream nebo některý asi už vyspělý samec od red cherry - ale tehdy byly krevetky ještě dost malé, lehce přes centimetr. Teďka před 3 dny jsem red rili nemohla najít a včera jsem objevila, že se schovává v jedné z mušlí. Dneska už je normálně venku, chodí po dně, plave a chová se, řekla bych, naprosto normálně. Co mi ale vrtá hlavou, že vypadá, jakoby už neměla vajíčka (možná se narodila kreveťátka), ale bříško má takovou mléčnou a ne úplně průhlednou barvu a nahoře na zádech takový flek do bíla, tak si nejsem jistá, co to je. Jestli se svlíkla, vyklubaly se jí malé krevetky, má už další vajíčka nebo je nemocná, protože ještě doléčuji krevetky na plíseň, tato ji měla nejvíc. Takže teď nevím, jestli je krevetka v pořádku. Zkusím přiložit fotku, ale strašně blbě se mi fotí, krevetka je dost daleko a není to dobře znát. Děkuji moc za rady:-)
Ještě prosím o jednu radu - pokud se opravdu narodila kreveťátka (a nesežerou je black molly), tak jak mám vyměňovat vodu, případně odkalovat, uvidím ta mrňata? Zatím není nic vidět, což tak nějak předpokládám, přece jen musí trošku vyrůst...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2020 23:23 Muž vlka [3441] Re: piškotka
Čauky, přidej do AQ rostlinek. Např. pár hustých dlouhých stonků Růžkatce (Ceratophyllum demersum) jako plovoučku a zanedlouho budou mladé. Věřím, že jich tam mám už pár stovek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2020 21:17 Žena piškotka [0] Re: Pan Káč
asi určite máš pravdu...otázka je či naozaj vedia čo majú robiť?? :-D ..v 25Lsom mala pár čokoládovo hnedých neocardin..v priebehu týždňa zpacifikovali 5 neocardin blue dream..tak putovali do big aqva k macracantám...hm ...teraz mám 7 neocardin orange a nemám najmenšiu chuť ich posielať do vyhnanstva k botiám...ja chcem mladé :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45061x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=51