Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2019 23:21 Muž Smetany [1226] Re: Králík
50?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 23:07 Králík
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat kolik se vylíhne krevetek například z 50 vajíček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2019 10:42 R Muž Anthrax [4787] Re: Králík
Když vydržely půl roku tam kde jsou, tak ti vydrží další dva měsíce, než tu novou nádrž řádně zaběhneš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2019 06:14 Žena A.K. [17] Re: silviebaris
Nooo nemuseli padnout jako potrava. Taky je možné že krevetky vůbec nenosily vajíčka, pokud je něco v nepořádku s vodou, nebo je často ruší ryby od pastvy vajíčka si vůbec nepořizují. Pokud chcete přelít vodu do menšího akvária a nechat ji tam odstát hrozí že se za ty dva dny zkazí. Chtělo by to tam pro sichr přidat i filtr - bublifuk a ten nechat pár dní před ti zabývat ve starém akváriu. A pravidelně sledovat kvalitu vody. Taky bych nedávala jen vodu ze staré nádrže ale zredila ji odstátou vodou z kohoutku. A samozřejmě jak už tu zaznělo květiny, čím víc tím líp :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 21:45 R Muž afc1886 [14703] Re: Králík
Můžou a nemusí. Já tu nádrž nebudu zařizovat ani se o ní starat, tak ti jednoznačnou odpověď nedám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 21:29 Králík Re: afc1886
A jen pro ujasnění. Když založím nádrž (mám k dispozici 12l) a naliji tam vodu z akvária kde teď jsou, nechám třeba dva dny odstát a dám je tam tak přežijí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 21:25 Silviebaris Re: Králík
Aha,divný no,mě se během půl roku namnožily z 15 kůsu asi na 70... X-) Asi padly jako potrava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2019 21:24 R Muž afc1886 [14703] Re: Králík
Založ krevetkám sólo nádrž a budeš koukat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 21:23 Králík Re: silviebaris
Fotka k příspěvku Doteď žádné mladé krevetky nebyly a dnes jsem si všiml samice s vajíčky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 21:20 Silviebaris Re: Králík
no a teda za toho půl roku jsi musel poznat,jestli se ti množí...množí se a nebo néé
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 21:18 Králík Re: silviebaris
V této nádrži jsou cca půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 21:17 Silviebaris Re: Králík
určitě přežily....já bych raděj přidala aspon nějaký plovoučky....Jak dlouho je v této nadrži máš..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 21:13 Králík Re: silviebaris
A kdybych založil novou nádrž, nalil tam vodu z tohoto akvária a nechal ji třeba dva dny odstát a potom tam dal krevetky, přežili by tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 21:05 Silviebaris Re: Králík
Jako schovat jo,ale jak jim vysvětlis,že nemaj vychazet....uvidiš,to ti asi takhle nikdo neřekne...navíc ty rybky...věř,že přežijí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 21:00 Králík
Fotka k příspěvku Dobrý den,
myslíte, že se v takto zarostlém akváriu s živorodkami duhovými a pancéřníčky dokáží schovat malé krevetky?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2019 19:06 Silviebaris Re: jirka147
A jak by jsi je rozděloval ty bratry a sestry...To snad ani jinak nejde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2019 19:05 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: jirka147
To určitě nevadí. Je to úplně normální (aspoň u krevetek smich ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2019 19:00 jirka147 Re: silviebaris
Napsal jsem to asi špatně.
Nemyslel jsem mezidruhové křížení, myslel jsem křížení krevetek jako sourozenců stejného druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2019 18:53 Silviebaris Re: jirka147
Pokud to tobě nebude vadit,tak není... ;-) Jen ztratí svoji barvu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 18:52 jirka147 – Příbuzenské rozmnožování krevet
Ahoj, je nějaký problém, pokud se spolu budou rozmnožovat příbuzné krevetky?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 14:12 Muž Smetany [1226] Re: Prašan
Mohl by si prosím poslat odkaz na nějaký článek (klidně anglický) ve kterém je tento druh rozmnožování popsán. Ptám se bez ironie vážně mě rozmnožování krevet zajímá a nikde jsem to nenašel. Co se týče lepivosti panožek bylo to tuším u krevet s larválním vývojem ale určitě jsem četl o tom že kreveta přilepí spermatofor na "lepivé pleopody a následně je těmito promíchá s neoplozenými vajíčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2019 11:16 - Re: Smetany
Neviem z akej literatúry to máte ale nie je to tak.K vonkajšiemu oplodneniu ako píšete dochádza u rakov.Krevetky to majú inak.Krevetka sa môže páriť zo samcom len tesne po zvleku,kedy je prístup pre samca k pohlavným orgánom.V podstate majú krevetky ,,orgán,, v ktorom si samica pri párení uchová spermie samca.Vyvíjajúce sa vajíčka(v 3-5 štádiách) sú postupne tlačené cez vajcovod a oplodňované.Takže sa dostanú krevetke na pleopody už oplodnené.
Ďalšia vec,samičke sa vajíčka tvoria stále.Feromóny zabezpečujú aby samicu samec ľahšie našiel.Stáva sa,že samica oplodnená nie je a tak znesie vajíčka ktoré následne zahadzuje.Pleopody lepivé nie sú,lepivé sú samotné vajíčka krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 08:48 Muž Smetany [1226] Re: Prašan
Nemůžu tvrdit že jsem si na 100% jistý ale uvádí se to takhle v literatuře. S tím svlékáním je to jak píšete hormonální záležitost(před svlékáním vypouští samice hormony do vody a proto začnou samečci v akváriu lítat jak pominutí) myslím že se tak děje proto aby měla samice dost času odnosit vajíčka a nedocházelo ke svleku i s nimi. Další teorie (moje) je že po svlékání jsou panožky lepivé a po nějaké době lepivost ztrácí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2019 01:47 - Re: ctibum
Samotné oplodnenie i zvlek je hormonálna a feromonálna záležitosť.Zvlek viacerých samíc môže byť vyvolaný naraz napr.výmenou vody rep.sa tak udeje u rôznych samíc ale v krátkom časovom slede.Následne po oplodnení samičiek sa cca rovnako dlho vajíčka vyvíjajú.
Samotná príprava na zvlek je dlhodobejšia záležitosť.Podľa stravy a podmienok dochádza u rovnako starých samičiek k zvleku v cca rovnakom čase.
Pre laika: Z jednej znášky je dajme tomu 50 krevetiek - tie dorastú a tak tá populácia bude cca rovnakého veku.Pri rovnakých podmienkach v akvárku tieto samičky dospejú cca rovnako rýchlo a aj v závislosti na podmienkach sa budú cca v podobnej dobe zvliekať i páriť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 01:39 - Re: Smetany
Ste si istý? Prečo sa potom krevetky môžu rozmnožiť len počas zvleku samičky? To čo popisujete i keď nie doslova funguje takto u rakov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 12:13 Muž Smetany [1226] Re: laetatio
Sameček nejprve vypustí spermie které si samice přilepí na panožky poté proběhne sestoupení a následné oplodnění vajíček proces sestupování jsem nikdy nepozoroval z čehož usuzuji že samotné sestoupení je otázka pár minut nicméně čerstvě sestoupená vajíčka nejsou úplně snadno vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2019 11:24 Žena laetatio [0] – spouštění vajíček
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo vypozorované, jak probíhá spouštění vajíček u krevetek (Neocaridina).
Máme je v podstatě chvilku, koupila jsem je už s vajíčkama, prcci zdatně rostou a tak doufám a těším se, že se opět rozmnoží :) Samičky mají sedlo, některé dost velké a tak by mě zajímalo, když dojde k oplodnění - spouští vajíčka hned a je to akce na pár vteřin, nebo to trvá pár dní, kdy se pomalu vajíčka dostávají pod ocásek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2018 08:06 Muž LukšaNM [309] Re: ctibum
Ano, taky bych řekl, že tomu u těch mých tak je (krevetek) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2018 07:26 Žena Eillen [645] Re: ctibum
ctibum napsal: Pozoroval někdo u krevetek (v mém případě Red Cherry) něco jako synchronizaci oplodnění? Už delší dobu pozoruji, že buď nenosí žádná, nebo jich nosí třeba deset najednou... Je to náhoda, nebo mají oplodňovací režim? :)

Mám taky pocit, že ty mé nosí současně. Ale to se není co divit. Vždyť se říká i o ženských, že když jsou spolu v jedné kanceláři, tak se jim sesynchronizují jejich "oblíbené" dny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2018 21:42 R Muž ctibum [6926]
Pozoroval někdo u krevetek (v mém případě Red Cherry) něco jako synchronizaci oplodnění? Už delší dobu pozoruji, že buď nenosí žádná, nebo jich nosí třeba deset najednou... Je to náhoda, nebo mají oplodňovací režim? :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 15:02 Žena petulka [11]
Ahoj nhkg a vsichni, moc zdravim...ano je to opravdu samec a samice. Napadlo me ze je to filtrem ale od te doby vajicka ani nenosi. Ano dalsi krevetky pribudou ale az 15 dubna kdy se tady kona burza jedina v roce. Jinak jefna krevetka v obchode stoji 4 eura nekdy 3. Ona se ani nesvlika pri vymenach vody proste na to kasle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 11:45 Muž rybovlaz [0]
Podle mě, Je 10 Krevetek ideální start, množí se rychle, Pamatuji si když tenkrát jsem pořizoval právě 10 Red Crystal. Teď jich mám plné dno :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2018 11:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: petulka
Nemůžeš tam přidat víc krevetek? 2 je hrozně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 10:32 S Muž invalida [3881] Re: petulka
Je to určitě kluk a holka? Maj se prckové kam schovat? Nemůže je žrát filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 05:34 Žena petulka [11]
Mam stolitrove akvarium. V nem parek krevet a sest pancernicku. Krevetka nenosi ani nema tu hnedou skvrnu. Male krevetky byly ale uplne zmizely. Pancernicci je zerou?
Proc s mi krevetky nemnozi? Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 13:13 R Muž ctibum [6926] Re: Vaclav315
A čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 12:12 Vaclav315 Re: ctibum
Je to měkké :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2018 20:43 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Vaclav315
Nemůže to být třeba výplň z filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 20:38 Žena tramtra [3202] Re: ctibum
smich Jo ledaže by v akvárku byla strááášná nuda a nevěděly roupama, co dělat. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 20:30 R Muž ctibum [6926] Re: tramtra
Pravda. Ale krevetku tam vidím jednu, granulí hromadu. Přijde mi to pravděpodobnější, než že si krevetky uplácaly bábovičky z písku... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 20:25 Žena tramtra [3202] Re: ctibum
Podle mě, kdyby to byly granule, tak na nich dávno někdo hoduje. Asi by tam neležely tak ladem... Ale netroufám si odhadovat, co by to mohlo být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2018 20:21 R Muž ctibum [6926] Re: Vaclav315
Připadá mi to jak nabobtnalý granule. Když to vyndáš, tak je to tvrdý, nebo blemcavý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 18:42 Vaclav315 – V krevetkáriu se mi objevily kamínky.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám dotaz, krevetky jsem nekrmil a ve krevetkáriu se mi objevili tyto malé ,,kostičky” viz.foto. Říkám si, jestli to ty krevetky neudělali z toho písku a lámu si nad tím hlavu, nevíte co by to mohlo být? :) :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 16:31 S Muž invalida [3881]
Ale krevetek ti každej nabídne dost včetně velkejch...když nebudeš chtít ty spešl druhy pro pokročilý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2018 15:35 Muž powery [250] Re: dekalaxa
Liší se podle druhu. Viz atlas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 15:30 dekalaxa – dospělé krevetky
Dobrý den, jak rychle rostou krevetky, jak dlouho dorostou do dospělosti a velkosti vhodné na rozmnožení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 12:57 S Muž invalida [3881] Re: OP
To bych řek že ne stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 12:34 Muž Shrimpman [36]
Mám v akvárku levatky a krevetky Neocaridina Blue Dream. Šneci se ale množí jak zběsilí, tak bych se chtěl zeptat jestlli krevetky budou žrát jejich hrozny s vajíčky, až vyrostou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.09.2017 16:59 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Nlua
-neměl by být problém případným pozvolným přechodem u mladších jedinců
-problém by mohl vzniknout při svleku ,nebo u samic nosící mladé
-chovám je v studniční vodě a zcela bez problému přešli z polotvrdé vody
-problematiku vyřešíte nákupem ve svém okolí z obdobně stanovených hodnot vody
-důležitým faktorem bude dobře zaběhnuté akvárium-krevetkárium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 23:09 Žena Nlua [0] – Krevety caridinia cantonensis - tvrdost vody
Ahoj, zajimalo by me, v jake vode mate krevetky caridinia cantonensis, zejmena mi jde o tvrdost vody. Chtela bych si casem poridit crystalky, ale mame stredne tvrdou vodu, nekdy se ale zda, ze i tvrdou, tak by me zajimalo, zda zejm. v te stredne tvrde nekdo pravidelne odchovava, nebo ne. Vim, co je v atlase, ale treba uz domacimi odchovy vznikly nejake ktere zvladaji i jinou nez mekkou vodu. Jen to zkousim, zas nutne je nepotrebuju...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=201