Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2013 22:20 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: amrtin
jojo, koukal jsem se
www.ebay.com/…
www.ebay.com/…
Když by něco, tak když tak napiš SZ, aby jsme to tu zbytečně nespamovali, v nesprávném topicu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2013 22:16 amrtin Re: martin386
Osvětlení a případně i filtrace je nejlevnější pořídit na ebay.Jenom pro příklad: www.ebay.ie/…?

var=420162146435&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
www.ebay.ie/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2013 22:08 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: ivaha
Ok, dáme je buď strýcovi, nebo do společenské nádrže .. :-)
Jsem student, takže si přivydělávám na krevetkách :) Nedávno jsem jich prodal dost, ale to jsem musel investovat do nové lampičky, jelikož mi zrovna odešla :-D Chystám se dělat ještě jedno krevetkárko, akvárium mám, takže budou potřeba finance na štěrk, nějaké kytičky a hlavně osvětlení + filtrace :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.12.2013 21:52 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: martin386
Dá se a nedá, záleží na tom, jaký krevetky máš ;-) Nicméně i o ty minirybky je zájem, já třeba mám elegansky a lidé se ozývají sami. Každopádně já ty rybky i krevetky chovám hlavně pro moje potěšení a případný výtěžek beru jako milé plus pro útratu na další akvarijní účely :-) Pokud chceš odchovat maximální množství krevetek, tak v nádrži bez ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.12.2013 21:40 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: martin386
Jestli je chceš na kšeft, tak dej rybky pryč. Taky jsem si kdysi říkával, že to s těma galaxkama nebude tak horký. Krevetky se bez problémů množili a jejich počet stoupal, nicméně jejich populace byla za směšné 3-4 měsíce hravě dostižena v miníčku bez ryb, které začínalo na jediném páru !!! Závěr si z toho vyvoď sám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.12.2013 21:40 amrtin Re: replikant33
Jo.Já už poněkolikátý opakuju,že pokud se krevetka vejde do tlamičky,tak si zobne každá rybka X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 21:38 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: martin386
ja mam to samy podezření že mi je žerou Guppky :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2013 21:31 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: petulinakk
Ony ty pidikrevetky nešly vidět, hned po té co jsem tam přidal Javský mech. Za chvíli mohu přidat fotgrafie, jak to vypadá nyní akvárium :-)
Pořídil jsem si ty živorodky trpasličí, protože jsem se domníval že mohou být s krevetkama. Ale mrzí mne, že nechtějí nic jíst ty potvory :/ Proto je podezírám, že mi jedí pidikrevetky :) No uvidíme.. :) Jsem student a na krevetkách se dá pěkně vydělat, proto jich chci co nejvíce :-D A tak nerad, aby mě je nějaké dvě rybky požíraly. Děkuji vám za odpovědi :-)
Jdu pro foťák a udělat nějaké nové fotky tedy :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.12.2013 21:30 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: petulinakk
To sice ano, ale dospělá krevetka a čerstvá malá krevetka je krapet rozdíl. Formosky si jistjistě zobnou velmi rády, o tom nepochybuju. Nicméně s dostatkem úkrytů tam i něco z mladých krevetek může dospět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2013 21:24 amrtin Re: petulinakk
Souhlasím :-) pivo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.12.2013 21:19 Žena petulinakk [2016] Re: amrtin
Já vím, taky je mám pohromadě :-)

Reagovala jsem na to, že martin386 nevidí pidikrevetky... a těch by si podle mého prostě víc užil (jak jsem psala - pokochal se), kdyby v akvárku nebyly žádné rybky... souhlasíte?

Dospělé krevetky samozřejmě na nějaké ryby prdí - tedy na ryby, které si jich taky nevšímají :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2013 21:12 amrtin Re: petulinakk
Fotka k příspěvku Jasně,já jen,že si časem na sebe rybky a krevetky zvyknou X-) Koukněte se na fotce na dno :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 20:41 Žena petulinakk [2016] Re: amrtin
Reagovala jsem na to, že nevidí prcky, ale asi to vyznělo, že se nepokochá vůbec že :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2013 20:35 amrtin Re: petulinakk
Fotka k příspěvku Ale pokochá :-D potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.12.2013 20:20 Žena petulinakk [2016] Re: martin386
Jsou spíše zalezlé, a to jednak díky tomu, že hlavně ty nejmenší krevetky instinktivně hledají úkryt, jednak možná právě díky přítomnosti rybek.

Čerstvě narozená krevetka se vejde do tlamky i formosce, takže si nedělej iluze, že si rybky nezobnou, pokud se jim naskytne příležitost. Nejmenší ztráty prostě vždycky budou v krevetárku bez ryb :-)

Pokud je ale akvárko opravdu dobře zarostlé, a krevetky mají dostatek úkrytů (nedívala jsem se na prezentaci), tak by ztráty neměly být velké, jen se krevetkama tolik nepokocháš ;-)

P.S. než jsem se vyjádřila, amrtin mě předběhl :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.12.2013 20:17 amrtin Re: martin386
Ty budou na 100% zalezlý(kvůli těm rybkám). X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2013 20:09 Muž martin386 [17] - Živorodky – Red cherry - vajíčka, odchov
Zdravím,
nyní mám tak 7 těhotných krevetek red cherry. Dříve, když jsem je nakrmil, zpozoroval jsem i prcky malinké, ty co jsou ještě bílé. Po té, co jsem tam přidal "guču" javského mechu už je tolik nevidím. Je možné že jsou zalezlí, nebo se požírají ? coze Nechtěl bych přijít o ně.. ale zase když dáte krevetku do jiné samotné nádrže, tak ty vajíčka ztratí. Mám je více krmit, nebo nechat volný průběh ? :)
Nedávno jsem si přivezl živorodky trpasličí 2, ale do těch bych neřekl že je požírají, ještě k tomu když jich je tam tolik těch mladých.

Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.12.2013 21:19 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: prasan
Pravda je, že ve vytříděných sakurách taky občas zahlídnu něco, co se rili dost podobá. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   27.12.2013 21:13 - Re: Aforte
Je to tak preto,lebo rili sú vlastne red cherry s vadou pigmentu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.12.2013 21:00 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Aforte
Nevim, uvidíš, co bude dál, v dalších generacích. Já je nikdy dohromady nedávala, nezkoušela jsem to. Protože jednotlivý barevný varianty si pořizuju proto, abych je takový měla a ne abych je zmixovala dokupy...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 20:10 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: ivaha
I já jsem udělal chybu a dal je dohromady. Každopádně to vypadá, že mi z nich vznikly jen red cherry. Je to možné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.12.2013 17:44 JoKa Re: ivaha
Já je mám taky pro radost, ale jsem radši, že moje rili pořád budou pěkný rili

To není OT, to dává víc, než smysl... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.12.2013 16:34 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Michael Šalamon
OK, budiž. Já je mám taky pro radost, ale jsem radši, že moje rili pořád budou pěkný rili :-)

OT prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2013 16:25 Michael Šalamon – krevetky
Fotka k příspěvku akvárium je měsíc zaběhnuté krevetky jsem nasadil až dnes a všechny jsou v pohodě hne si nádrž prozkoumaly a pořád šmejdí po celé nádrži ,,, to že se mi cherry s rilli skříží je mi jasné ale mám je jen tak pro radost... ale díky za názor:-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.12.2013 16:13 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Michael Šalamon
Vyber si buď red cherry NEBO rili, jinak se Ti budou prčit dohromady. A ty krystalky... pokud je to akvárko fakt nový, čerstvý, tak uvidíš, jak dlouhý bude jejich působení v něm :-O A ani ty Neocaridiny nemají čerstvý nádrže zrovna v oblibě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2013 15:08 Michael Šalamon – nové krevetárium ....
Fotka k příspěvku moje nové krevetkárium 20 l... rostliny: hygrophilia siamensis,sagitaria subulata,bacopa monniera,hygrophilia polysperma,lilaleopsis nowozelandie,jávský mech, a ještě přibyde trhutka plovoucí ... osádka prozatím 10ks neocaridina red cherry , a 6 kusů rilli ...a 2 red crystal. tak snad rostlinky porostou a krevetkám se bude dařit z dekorací dno dennerle kořen a pár listů... chtěl bych vědět zda tam krevet není moc ? díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2013 22:10 Muž DrChila [243] Re: karin158
Pokud zadáš tady na rybičkách jak je úvod ryby rosliny a ostatní.. tak to Ostatní a pak napíšeš do hledání krevetka vyskočí jich na tebe mraky těch krevetek. Krevetky jsou drahý podle druhu podle kvality, podle velikosti, a podle náročnosti odchovu drahý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 21:43 amrtin Re: karin158
Doporučuju navštívit nějakou burzu,nebo najít chovatele blízko bydliště a zkus kouknout i na aukro.Ceny začínají doslova na pár korunách.Něco jiného jsou akvaristiky,tam jsou nejlevnější od cca 25kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   11.12.2013 21:25 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: DrChila
Pravda je, že nějakých 70 krevetek je dost a já bych je zabalila nadvakrát, do dvou sáčků. Jsem na tohle opatrná. Pak bys o ně mohl mít menší starost, ale to je Tvoje volba. Pokud zacházím s živými tvory, tak s nimi zacházím tak, aby to pro ně představovalo co nejmenší stres a co nejvyšší míru bezpečí.
P.S. - nevím, co řešíš profilovou fotku, to na fórum nepatří. Když si vycucám z prstu, že je mi o deset let míň, budeš tomu víc věřit nebo jak? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 21:15 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: bali
:-D já prodával i za 8 :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 21:12 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: karin158
jaka? je hafec druhu... od 10 do x stovek kacek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 21:03 karin158
Kolik stoji takova krevetka ???

coze d
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2013 20:04 Muž DrChila [243] Re: ivaha
No když se člověk podívá na PPL co mu stojí před barákem vidí jak tam balíky přehazuje kope do nich atd... tak zlatá česká pošta. Já hlavně si nebyl jistej jestli to vydržej se vzduchem. Když jich tam bylo 70 tak to je docela dost:-D a litr a kousek vody.
Mimochodem ta fotka je jak stará? protože 34 ti bejt prostě nemůže stouhle fotkou a nebo další varianta omlazující voda a nebo další varianta seš avon lady:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.12.2013 18:32 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: DrChila
Musím potvrdit dobrou zkušenost s poštou. Krevetky kurýrem mi přišly jednou a dopadlo to zle (naopak teda bylo horký počasí, ale ne zas tak moc). Poštou, ať už jsem byla odesílatel nebo adresát, tak pokaždý v pořádku. Podstatný je, aby je odesílatel kvalitně zabalil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.12.2013 17:40 Muž DrChila [243]
Krásný den vám přeju. Tak jsem zkoušel poslat krevetky poštou v tomhle krásným počasí 70krevetek v litru a kusu vody udělaná krabice z polystirénu a vycpaná novinama a pak zabalená do tvrdýho kartonu. Bez úhynu sem štastnej. A stihly se i některý si udělat pod nožkama vajíčka. Šikovná to česká pošta

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2013 22:16 Muž bluejack [5] Re: malyLibor
no teraz to uz uplne chapem teda dakujem za vysvetlenie...teraz uz len pockat kym budu mat to sedlo z red cherry mam len asi 10 ks takze z tich by som uvital aj viacej ...ostatne zelne alebo priesvitne mam viac okolo 35 ks ...takze hor sa do cakania :-D..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.10.2013 19:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: DrChila
Sedlo jsou vaječníky krevetky. Tvoří se tam vajíčka a má ho každá samička. U dospělé jsou v těch vaječnících vidět vajíčka - a tomu říkáme sedlo, dospělá samička ho má každá (jen u některých druhů je díky zbarvení sedlo špatně nebo vůbec vidět) - tedy z těch malých druhů rodu Caridina a Neocaridina. Jakmile samička pohlavně dospěje, začnou se jí ve vaječnících objevovat vajíčka. Nejdříve má zcela malé sedýlko, které se postupně zvětšuje. Jakmile vajíčka dozrají, samička se svleče a vypustí feromony - proto začnou samečci tak bláznit, hledají samičku. Jakmile ji naleznou, předají jí váčky se spermiemi. Samička vypustí vajíčka, promíchá je se spermiemi a připevní si je na pleopody. Tam je nosí až do vylíhnutí vajíček. Mezitím co je nosí jí ale ve vaječnících začínají zrát nová vajíčka, takže i u nosící samice si můžeme všimnout malého sedla, které se postupně zvětšuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2013 18:45 Muž DrChila [243] Re: bluejack
cherry red. Jsou samičky víc vybarvené větší než sameček. V období páření sameček plave po celém akvariu samičky jsou většinou líné jen chodí pomalu nikam nespěchají. u mě některý sedlo mají a některý ne jak je vidět na tý fotce tak to mají 2 krevetky z celého akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 18:24 Muž bluejack [5]
aha chapem ale to maju az vtedy ked su pohlavne zrele ??...lebo ma tak maximalne 2 Cm a este nevidno to sedlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2013 01:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: bluejack
Samičky mají v těle za hlavou vaječníky - říká se jim taky "sedlo", protože ho připomínají. Na této fotce je to pěkně vidět: www.smartblue.net/… - je to to žluté uvnitř jejich těla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2013 00:04 Muž bluejack [5]
aha chapem teda no uz sem ich aj odlovil lebo nejako velmi stuchali donich stale ich nahanali po akvarku a nedali im pokoj takze teraz krevety uz su vpohode a male gupky tiez zvlast ....a co sa tika rozmnozeni krevetek ako zistim kedy su schopny se rozmnozovat?.. mam krevetky maximalne do 2 az 2,5 cm celkem cervene teda ovela barevnejsi nez ti ostatne ktore maju takpovediac len cerveni nadych ti su samci, a samicky farebnejsi, lenze tie farebnejsie by maly byt aj take zavalitenjsie a umna su take tenucke ako keby ani samicky neboly a niesom si celkom isty ze ci vobec mam samicky ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2013 16:31 Muž půlpy [2131] Re: bluejack
Já mám zkušenost s Krevetka versus Gupka tuto :
ve 12Olitrovce mám kromě jiných rybek dospělé paví očka, krevetky jsou spokojené a množí se
ve 44litrovce kam dávám potěr pavích oček, krevetky dožijou jen prvního svlečení
Vysvětluji si to tím, že v aqwa kde jsou velké ryby, tak se před nima krevetky mají kde schovat, ale v aqwa s malýma očkama se nemají kam schovat, kam se dostane krevetka, tam i 7mm i větší paví očko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.10.2013 23:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: bluejack
Gupky budou růst. Navíc dost zatěžují vodu a krevetky jsou citlivé na zvýšenou hladinu dusíkatých látek, takže v tom je trochu potíž. Ale hodně závisí na velikosti akvárka a na tom, jak je zarostlé. Malé gupky by zpočátku problém nedělaly, ale větší samička dokáže ulovit klidně i půlcentimetrovou krevetku a dospělá gupka slupne i velkou krevetku po svleku. Rozhodně tuto kombinaci nedoporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 22:56 Muž bluejack [5] – spolu s rybkamy
planujem si zalozit krevetarko ale vtom akva mam 12 malich gupiek fakt malich maximalne 1,5 cm je najvetsia bude to problem ked tam budem mat krevety ? budu sa vediet mnozit ? vdaka za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2013 20:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Jj, to je fajn, bambus hned tak neohoblují. Taky budu dělat domečky. Krevetky se tam cítí bezpečně a na bambusu se jim rychle tvoří bašta, kterou rády :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 20:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Aforte
Svlečka ne, ale mohl v ní zůstat kousek krevetky a nebo do ní molo něco zapadnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 19:40 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
No, domečky se z té jedné tyčky podařily udělat čtyři, takže dobrý..dala jsem po jedné do každého akva s rybkama a teda přidala jsem i dolů do miníček :). Fakt to byl bambus, protože už to hezky sedí na dně. A krevetkám se to líbí, hoblují o duši :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 19:17 Muž Aforte [533] - Rostliny
Může mít svlečka rili/red cherry na nějakém místě červenou barvu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 16:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Jo takhle.... fikané :-) Tygříci mají úkryt, a ty je máš přitom pod dohledem :-) Šikovné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 09:03 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Fotka k příspěvku Tak jsem zkusila dosázet rostlinky do akva, přidala úkryty, na radu zkušenějších jsme přidali domečky..no tigří budoucí akva osázeno, teď se bude minimálně měsíc zabíhat. Každopádně tigříci hned pojali úkryty za své, takže díky Libore za typ ;-)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=351