Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 17:38 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: hop
Já do toho vlezu, někde jsem četl že přezdívka je Bengal shrimp, takže okolí Bengálského zálivu, údajně bydlí v mangrovových porostech.
Jo od posledního házení vejci uběhl řádný čas a už jsem ani jednu samici neviděl házet koule....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 15:54 Muž hop [26] - Rostliny – Re: hop
napadlo mne, v některých místech je tam taky hodně horkých sopečných pramenů....s "minerální" vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 15:52 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Semtex
no jo ale víš jak je sulawesi veliké? my ho přejížděli několik dní, pokud je to někde u jezera poso tak tam je k moři tak 100km...pokud u toho druhého na jihu s plovoucími vesnicemi a ted si nevzpomenu na jméno tak je to asi podobné....+ - 100km takže žádná sůl okolo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 15:32 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: hop
místo výskytu je údajně na Sulawesi a Indonesie.
s tím odhozením larev a vývojem v braktické vodě to možný je, ale zatím co vím se to nikomu nepovedlo. vylíhnout larvy ano, ale odchovat mladé už ne.
Jedni tvrdí, že je nutný vývoj v braktické vodě, jiní tvrdí že stačí sladká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 14:42 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Semtex
kde přesně žijí ty krevety? ostrov..řeka...potok???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 14:42 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Semtex
sorry jsem laik ale jak to čtu, no co když samice odhodí ve sladké a larvy nebo vajíčka doplavou do brakické kde se vyvinou larvy které se v dospelosti vrací do sladké? je to možné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 14:35 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Marri
A kdo byl ten překupník?
On odchov ve sladké vodě není vyloučený ani potvrzený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 14:20 Marri
Takže se tento druh množí asi jen v braktické vodě? Teda larvy se vyvyjí? Tak to mi asi ten chovatel (překupník?) pěkně kecal, když mi tvrdil, že si je odchovává sám a že normálně jak Neocaridiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 10:25 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Marri
Ne, ani to už asi zatím nikdo nezkouší.
Já mám posladní 4 kousky velký asi 4 cm a nic žádný nosnice a to mám jak samce tak i samice. A Bak zatím asi žádný úspěch. Jinak by se pochlubil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 09:24 Marri
Chtěla jsem se zeptat zkušených s tímto druhem, jak Vám to jde? Už se podařilo něco odchovat?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 19:03 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: bluedream
dik ale predsa račej skúsim iné odkazy..;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 18:36 Žena bluedream [245] – Re: Bak
Nj, tak je to hodně o tom, domyslet si, co tím chtěl básník říci, ale pomůže to, pokud člověk s daným jazykem neměl nikdy co do činění. Lepší než drátem do oka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 18:28 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: bluedream
No mně přijde že se ten český překlad nedá číst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 17:56 Žena bluedream [245] – Re: Bak
Dobré vědět :-) . Němčinu jsem netestovala, zkoušela jsem polštinu, ta docela šla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 17:42 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: bluedream
Překlad z němčiny do češtiny na google stojí / nestojí za nic /. Překlad z němčiny do angličtiny už dává smysl včetně speciálních pojmů, dá se s tím pak docela pracovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 17:31 Žena bluedream [245] – Re: fantuomas
A co takhle si to přeložit ;-) translate.google.cz#
Sice to není úplně dokonalé, ale aspoň něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 17:10 Muž fantuomas [35] - Rostliny – Re: Semtex
dík moc..no tam kde začína nemčina ja končím :)) skúsim niečo ešte pohľadať na iných pages ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 14:38 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: fantuomas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 12:35 Muž fantuomas [35] - Rostliny – list mandlovníka morského
..má niekto pozitívnu skúsenosť s chovom crystal red alebo black a pridaním lístia mandlovníka do akva??
videl som tieto listy predávať na stránke rataja a tiež u nás v akvaristike, myslíte že sú výrazne užitočnejšie ako napr. dubové lístie ?? dík ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 19:43 Tánička – Re: Semtex
dakovala velmi pekne...krevetkarka som si uz poprezerala,takze najblizsie sa vyberiem do chovproduktu a este si ich zopar kupim....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 18:07 Bexi
moje skušenosti v 12l akvárku-donosí pouze max.12 vajec. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 17:14 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Tánička
Pro krevetky, menší skupinku stačí nádrž tak 20-30litrů...
a nejlepší je se asi podívát, jak vypadájí krevetkárka tady na webu, a taky si hlavně o tom něco přečíst třeba tu něco v atlase.... nebo na www.krevetky.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2009 16:53 Tánička – krevetky
ahojte..potrebovala by som poradit s chovom krevetiek..minule som celkom necakane s novymi rastlinami priniesla aj jednu krevetku..zatial je sama,ale chcem dokupit este nejake a chovat ich samostatne..ako mam postupovat a aku nadrz mam zvolit??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 22:05 dest
Tak jsme na to zvedav dnes sem si je privezl a vypustil do akvarka zatim jich z cca 30 najdu tak s tezi 5 :-D ale mam hrejivej pocit u srdce ze zijou a sou tam :-D ty co vidim spokojene dlabou "zbytky" ze dna a rostlin sumeckum jsou zatim lhostejne uvidime co prijde rano po tom co se akvarko zhasne. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 21:42 Muž fantuomas [35] - Rostliny – crystal red shrimp - rozmnožovanie
..dobrý večer :p mám doma cca tri týždne crystal red-ky, správajú sa podobne ako deniculaty alebo japonici, teda zdá sa, že sa im darí..sú pekne farebné, kŕmia sa... no mám tvrdšiu vodu a zväčša čítam že pre crs je lepšia mäkká a mierne kyslá voda skôr. má niekto skúsenosti s ich odchovom aj v "tvrdších" podmienkach ?? ď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 22:02 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Sid
Jo nutriční hodnotu jsem záměrně vynechal, protože je vesměs známá, mě šlo hlavně o to, aby měli z čeho stavět svlečky. Nutriční bomba je jen plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 21:27 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: DrBolíto
Aha. :-O
No, já myslel, že jde o "nutriční bombu"... :-) Bílkoviny, tuky, sacharidy, minerální látky... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 20:34 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Re: Semtex
Jde to celkem parádně:
aviaservis.cz/…

Re: Bak
No já mám artemie dost, koupil jsem na jaře EasyFish artemie k líhnutí 425g tak že mám na dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 20:11 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: DrBolíto
No právě že ta odskořápkovaná artemie je drahá, pak je to házet hrách sviním když to zbaští ryby / pomíjím drahé malé rybky / a tak bych to zkusil nad krmítko nasypat trošku na noc, aby to uvízlo mezi jávským mechem nebo plackou kamene aby to krevetky našly a zkusily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 19:37 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: DrBolíto
a jak je odskořápkuješ? dyť to vajíčko jde sotva vidět coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 19:31 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Semtex
No já jí nesuším kvůli krevetkam, mám krabičku cist které zřejmě navlhli a nelíhnou se, tak je odskořábkuju a usuším takhle vydrží déle než v ledničce.

Před chvílí jsem zjistil, že čekám rodinu největší Cherry nosí vajíčka. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 18:50 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: DrBolíto
já bych jí nesušil, ona stejně dlouho ve sladké vodě nepřežije a krevetky si jí na dně rychle najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 18:49 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Bak
Hm díky za info, zkusím jim trochu té artemky dát na nějaké víčko třeba jim zachutná. Jinak ryby se po ní také mohou utlouct a to doslova. :o))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 18:46 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Sid
Vycházel jsem z tohoto:
The Artemia Salina belong to a genus of very primordial crustacean (crawfish - crayfish) - the Anostraca (Fairy Shrimps). Crawfish of this genus just have a divided exoskeleton made of Chitin enhanced protein, no usual crust of chitin (escutcheon) as other crawfish have.

Ze stránek:http://www.captain.at/artemia/

Pokud si reagoval na sušení artemii, ta já nevím no, prostě jí odskořábkuji a na sítku jí vysuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 17:38 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: DrBolíto
Četl jsem že pro lepší Caridiny je dobré přidávat tato vajíčka a snad se dává cholesterol jako základ diet.//cholesterolová dieta smich // Ani žluté ani červené Neocaridiny mi to ale moc nechtějí baštit, zato živorodka nádherná se může utlouct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 15:58 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: DrBolíto
...Právě jsem usušil Artémky které se převážně skládají z chitinu...
Fakticky? hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 00:33 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Tak mě ještě napadlo přidáváte někdo dekapsulované a sušené Artémie případně jak? Právě jsem usušil Artémky které se převážně skládají z chitinu, teď ještě jak je aplikovat a zda to budou žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 00:17 Žena darka [520] – Re: DrBolíto
Želvík stál v Pet Centru 38,-Kč, hodila jsem tam kousek teď navečer, takže zkušeností ještě nemohu sloužit. S tou sépiovou kostí mě to taky zajímá, snad nám to Semtex prozradí, mám ji tam taky kousek už cca 2-3 měsíce, ještě se nerozpustila a krevetky jsem u ní taky ještě neviděla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 00:07 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: DrBolíto
želvíka jsem u nás kupoval asi za 12,- Kč... a sepiová kost je na povrchu celkem tvrdá, želvík se mi zdá že je měký.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 23:43 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Chem
Kolik asi tak stojí ten želvík?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 23:41 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Semtex
Tak že uvedu na pravou míru, "od zkušených" tím jsem myslel právě vás, protože často odpovídáte na záludnosti chovu.
Píšete sépiovou kost a rozdrtit jí, to si nedovedu představit, jak se pak aplikuje abych neměl v akva sněhovou bouři? Měl jsem dojem, že by si to krevetky sami strouhali dle potřeby. Když na ně tak koukám jak hoblují kameny s řasou myslím, že by si zvládli tu kost zpracovat nebo se mýlím?

P.S. Děkuji za odpovědi i linky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 19:28 Muž Chem [837]
Semtex napsal: a nebo koupit sepiovou kost a rozdrtit ji na prasek.... Na to jsem pozapomnel - sepiovou kost taky davam, ale ta se tak dobre nerozpousti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 19:12 Muž Chem [837] – Re: darka
Do tvrde vody zelvika nepridavam, do mekke na 50L cca pulku nozicky te zelvicky na tyden.. ale moc se na to neda odpovedet konkretne - musis to vyzkouset. Zalezi jak moc menis vodu atd.. Pokud se krevetky na zelvicku vrhnou, tak po te co z ni nic nezbyde pridavam dalsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 18:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Semtex
Ale nejsem si jistý tou sírou, jestli ta nemůže dělat problémy...
Síra a síran není totéž. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 18:13 Žena darka [520] – Re: Chem
Tak to je telepatie palec , teď jsem přijela z obchodu a Želvíka jsem si přivezla smich Kolik ho tam dáváš, zdá se mi dost velký do 5Ol krevetkária. Chtěla jsem tam hodit kousek a pak se uvidí, co dál, ale když máš zkušenosti, tak budu ráda,když se s náma o ně podělíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 17:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Chem
a nebo koupit sepiovou kost a rozdrtit jí na prášek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 15:28 Muž Chem [837] – Re: darka
K podobne uprave vody je mozna nejlepsi pouzivat veci do vody "urcene". V tomto pripade pouzivam vyrobek s nazvem Želvík - jde podle vyrobcu o kondicioner pro zelvy. Slozeni siran vapenaty, siran horecnaty, sul... Krevetkam rozhodne nevadi a pokud maji mekkou vodu, tak to samy obiraji. Kazdopadne uhlicitanu vapenateho maji v krunyri ani ne polovinu. O neco malo vic nez CaCO3 tam maji chitinu a nezanedbatelnou cast tvori i fosforecnan vapenaty (cca 7%). Tim samozrejme nechci rict, ze krida je na nic, ale Zelvik se dobre rozpousti a libi se jim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 15:14 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: darka
Jistě máš pravdu, psal jsem, že si nejsem jistý a ze školí jsem už hodně dlouho.
Ale nejsem si jistý tou sírou, jestli ta nemůže dělat problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 14:56 Žena darka [520] – Re: Semtex
Křída je podle mě uhličitan vápenatý CaCO3, i když dnes se myslím používá na výrobu školní křídy síran vápenatý, ale vápník tam tím pádem je a já ji ke krevetkám s úspěchem přidávám také. Mám velmi měkkou vstupní vodu s 0 dkH, ale s pH 6,8, takže mi to příjde lepší než přidávat sodu. Ráda se nechám poučit, pokud se pletu, ať něco nedělám špatně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 14:04 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: DrBolíto
Vo tomto je, alespoň vidíš, že každý má zkušennosti jiný a dát ti nejaký ucelený návod nejde.
Nikdy nedocílíš toho, aby jsi připravil vodu podle nějakého návodu pro krevetky tak aby se jim tam hned od začátku dařilo.
Vždycky počítej alespoň s 20% úmrtnosti, než se jim zadaří.
Samozřejmě může se stát že jim voda, prostředí sedne hned na poprvé, ale to je málo kdy.
A ještě jedna věc, Netvrd´ o někom, že nemá zkušennosti když o něm nic neviš.
Věř že málo kdo ti tu naservíruje tolik rad a stránek o krevetkách jako já.
K tý křídě, pokud si z chemie pamatuju, tak je křída síran uhličitý a ten krevetkám asi moc nepomůže když Kristu mají z vápníku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=1451