Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2009 17:48 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Fotka k příspěvku Tak jsem našel prvni vejce... Jsou mala a je jich hodne. Fotky nahoře s velkými vejci nebudou od Propiniquy. Omlouvám se za neostrost, prostě pro profi foto musíte do Reuters.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2009 13:46 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: entlio
Pokud člověk dělá s něčím tak malím, tak skleněná fajfka je základ. Já jich mám v několika velikostech. Víc s nim chytám potěr, než krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 13:38 Muž entlio [8]
Tak to doma nemám. odlovím ty dánia a uvidím. cherryny jim nic neudelají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.05.2009 13:37 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bak
Jj skleněná fajka je 100x lepší než sítko. S tím sítkem mám strach že jim ublížím. Běžně jsem přelovoval Red Cherry a nikdy nic neschodili a vše pěkně donosili. Až jsem se divil, jak jich mám najednou moc. Do přelovování jejich počty moc nestoupali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2009 13:26 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: petulevrtule
Na to je potřeba pořádná faja aby se moc nestresly, pak ani nevi ze je prenesena. Faja tak velikosti maleho panaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 13:19 petulevrtule
Já jsem teda v odchovu krevetek celkem začátečník, ale při jakémkoliv odlovu a přenosu krevetek jak s vajíčky tak bez vajec mi vždycky dost krevet uhynulo a vajíčka popouštěly. Odlovy moc tedy z mé zkušenosti nedoporučuju (do akvária, kam sem je přelovila sem samozřejmě dávala vodu, na kterou byly zvyklé...) Vzduchování určtě,s tojatá voda se docela rychle kazí a jim to nedělá dobře...Toť mé zkušenosti... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2009 13:06 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: entlio
Já bych jí přelovil hned. Bude mít klid a čas si zvyknout na nové prostředí. Přelil tam co nejvíc původní vody a zbytek po kapkách dokapal na požadovaný množství. To vzduchování by tam mělo být. Co jsem nastudoval biotopy původu krevetek, tak jsou to říčky s mírným průtokem a přísunem kyslíku. Voda je měkčí do 12 dGH a pH kolem 7.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 12:40 Muž entlio [8] – Re: Bak
Asi ji zkusím přelovit do malého akvarka, ktere jsem právě našel. Jak to mám udělat s vodou ? Asi odčerpat z toho akvaria kde je teď že ? Vadí když v te nadržce nebude vzduchování ? A poslední kdy tak přibližně přelovit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 11:38 Muž entlio [8] – Re: entlio
Fotka k příspěvku tady další foto. No ja právě nevím jestli je mám přelovovat, protože v druhém akvariu se jim příliš nelíbilo. V tomto vypadají, že si "řechtají"
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2009 11:29 Muž entlio [8] – Re: Semtex
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2009 11:15 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: entlio
Já čekám na další vejce a pak budu přelovovat do mechu, už 2x mi nedonosily ani 4 dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2009 11:07 Muž entlio [8] – Re: Semtex
Tak krevetku každej den prohlížím, vajčka stále má. Jen se postupně mění barva vajíček. Na začátku měly černou-černozelenou barvu, teď jsou spíše žluté. Přemýšlím jestli mám CP přelovit do druhého akvária abych měl více na očích co se děje. Navíc jsem si z akvaristiky s rostlinkami dotahl i jikry danií, teď mám v akváriu 5 rybek dánia a nejsem si jist jestli by nemohli něják ublížit těm larvám. Jen mám malinko strach abych tím samičce spíš nepřitížil než pomohl. Co se týče počtu těch vajíček, tak jich má asi 3x tolik než neocaridiny d.
Zkusím nafotit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2009 22:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bak
no z tý fotky moc vidět není, ale podle ní, bych řekl, že ty vajíčka jsou hodně velký a že jich tam moc není. Mě ještě nenosí, mám je 3 týdny. Jak dlouho ti ty vajíčka nosily? Jakou máš vodu? A koik těch krevetek máš v jak velkým AQ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2009 21:35 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Tož jsem zapátral po samičce kterou jsem zahlédl v pondělí s vejci, je tam ale dnes je bez vajíček.
Nemůžu proto nafotit, nahrává to tomu že odhazují vejce brzo. Nemáte někdo fotku samičky s vejci ať můžeme posoudit teorii velikosti vejce ? Vajíčka mi totiž přišly podobně malá jako u Japoniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2009 20:56 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Tak jsem trochu prozkoumaval množení krevetek o kterých je to 100% známo, jak se množí. A došel jsem k závěru, že krevetky co nosí vajíčka o malém počtu, tak mají buď přímí vývoj ve sladké vodě, nebo nepřímí a též ve sladké vodě.
Krevetky co nosí vajíčka po tstovkách i tisících, tak mají nepřímí vývoj ve vodě braktické nebo slané.

Proto si myslím, že na tomto základě zjištění bude i C. propinqua mít onen nepřímí vývoj ve vodě SLADKÉ.

Ono to i tak v přírodě, tam kde se rodiče o mladé starají dlouho či alespoň kratší čas, mají mladých malo, ale zato se větší procento dožívá dospělosti.
Naopak u druhů kde se líhnou velká množství mladých, je jejich úmrtnost, nebo spíš ztrátovost výrazně větší.

Moje jsou zatím stále takové pěkně oranžové jak je na obrázku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2009 18:25 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: entlio
Ahojte, mám stejnou zkušenost, nosí a nosí a nosí... Ale z oranžové se stala olivově nazelenalá, samečci jsou zase pořád žlutí. Zatím je v síti a čekám až vejce shodí, co bude pak uvidíme :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2009 17:38 Muž entlio [8] – entlio
Fotka k příspěvku Tak krevetka stále nosí a nosí, co jsem já zjistil, tak se rozmnožují ve sladké vodě. Konec-konců uvidím až pustí larvy. Jen pozoruji, že se mi celá krevetka barevně změnila. Z její nádherné oranžové se stala oranžová s černými pruhy. Usuzuji,že je to způsobeno prostředím, jelikož ostatní stejného druhu mají podobné tendence.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 13:52 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Sprachys
Red Cherry jsou dobré pro začátečníky, a dnes je má skoro každý. Je to jako by všichni jezdili se starýma škodovkama. Předse si kvůli tomu že jejich odchov je složitější nebudeme kupovat jen zákad. To by se mezi akvaristy nikdy nedostali třeba terčovci a všichni by měli v akvárkách jen Gupky. Chápu, jsou lidi kterým když se nedaří, jdou od toho pryč, ale ten správný akvarista, pro toho je to výzva být úspěšný v něčem co se ještě nikomu nepovedlo. Proto si kupuje např. C. propinqua, C. japonica atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 13:45 Muž Sprachys [48]
mel jsem je taky, nedarilo se jim... po pul roce postupne vyhynuly.. :-( psal jsem panu Dvorakovi (www.akvakrevetky.wz.cz) a ten mi rekl, ze ve sladke vode s jejich prirozenym rozmnozovanim nelze pocitat... ted mam red cherry a ty se mnozi v pohode... moje orange byly z hornbachu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2009 13:41 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Marri
No to mě říkal i pan Kučera z Vivaria. Ale na německým foru bylo řečený, že "By měli mít slanou vodu, či braktickou". Máš na toho chovatele kontak? Rád bych si snim o nich popovídal a když tak koupil i nějaký kousek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.05.2009 13:36 Marri – Re: entlio
Chovatel od kterého jsem je získala já, tak se mu množí ve sladké vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2009 13:07 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Tak tohle by mě taky zajímalo. Snažil jsem se na všech možných fórech, zahraničních hlavně. Ale nikde nic. Jakoby nikdo nic nevěděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 12:56 Muž entlio [8] – rozmnožování caridina propinqua(sp. orange)
Zdravím před půl rokem jsem si koupil tyto krevetky. Momentálně má jedna samička oplodněná vajíčka. Bohůžel jsem nikde nenašel jak pokračovat s odchovem. Někde se píše, že je potřeba slané vody, někde sladké. Jak to tedy je ? Tyto krevetky mám umístěny v 20 l nádrži spolu ještě s Neocaridinami d.
Díky za odpovědi X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2009 11:34 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Ninco
mě taky, ale jen těch malých do 2,5 cm pak už jen rozzureny tone :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 08:58 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Co jsem já vypozoroval u svých RedCherry, bylo to, že na zacatku maji krevetky vajicka oranzova a v pozdejsim case pred vypustenim, jsou vajicka bezova/sediva. Jinak me se krevetky spokojene množily i ve společnosti bojovnic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 08:51 Žena evasv [12] – Re: gošice
Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 07:59 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Občas, právě kvůli rybkám zůstávají zalezlé déle. Navíc se v prvních dnech moc nepohybují, takže je lehce přehlédneš. Pokud přežily vylezou během pár dnů, někdy jsem objevila mimouše až po 14 dnech. Crystalky dokonce vylezly až měla každá víc 0,5 cm. Nechápala jsem jak jsem je mohla přehlédnout. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 22:49 Žena evasv [12] – Re: Semtex
Mám red cherry - tak budu doufat. Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 22:41 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: evasv
Ty mali prcci jsou velký asi 1 mm a jsou sklovití... Člověk se musi pořádně dívat aby je našel. Mám v AQ dubové listy a skořápky kokosu pod které si rady zalezou. Krevetky rostou celkem rychle, za 14 dni už jsou asi 5 mm velky, možná i víc, záleží na druho. A od těch 5 mm se začínají pěkně vybarvovat (Red Cherry).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 22:35 Žena evasv [12] – Re: klm007
Tak jsem viděla tři samičky jak nosejí vajíčka a teď jsou prázdné a čučím do akva a zatím nic nevidím a teď tu čtu, že asi ten velký babyboom možná neuvidím, když je mám s endlerkama v akvárku. Mají sice dobrou schovku - jávský mech okolo kořenu - ale endlerky se tam jistě taky dostanou na kraj, tak jsem zvědavá jestli se něco podaří odchovat.
Opravdu vám zůstane tak 5 krevetek z těch psaných 30-40 ks ??? Jsou to tak dva dny, co jsem zjistila prázdné bříško u samiček a pořád nic nevidím.


Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 07:47 Muž radek1 [4] - Rostliny – Re: Onys
Tohle nejsou vajíčka krevetek.Mám zato že to budou s největší pravděpodobností vajíčka pancéřníčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 21:21 Muž Onys [9] – Re: FranzFritz
ne prostě se z nic nic nevylíhlo a to jak v akvárku tak ani ve sklenici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 18:31 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Onys
Jakto, že z nich nic nebylo? To sis z nich udělal vaječinu? :-D
Ještě je máš někde ve sklínce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 15:51 Muž Onys [9] – Re: Marri
Omlouvám se dlouho jsem tu nebyl z vajíček nakonec nic není a co to bylo tak to fakt nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 12:35 Marri – Re: Onys
Tak co se ti nakonec z těch vajíček vyklubalo???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 22:54 Muž grizly [145] – Re: Ivulik1
Obcas takove divne stvoreni zahlednu rano v zrcadle! Ale v akfarku sem je jeste nevidel, takze tam schovani nejsou! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 22:52 Ivulik1 – Re: grizly
Ty nejakeho znas, ze to tvrdis s takovou jistotou? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 22:48 Muž grizly [145] – Re: Ivulik1
Mohli by to byt ti ufoni, to jsou podle mne zcelajiste na 100% neakfarijni zivocichove!!! Pozor na ne, vetsinou byvaji zeleni a kape znich sliz! :-D :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 22:40 Ivulik1
Mozna by to mohly byt vajicka nejakeho neakvarijniho zivocicha. Uz se tu objevilo par podivnych potvurek a nakonec to byla vazka, nebo potapnik, nebo janevimco ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 22:34 Muž grizly [145] – Re: Onys
Tak to pockej a nech se prekvapit. Pak napis, co ztoho bylo. Ale videl sem film, kde si nechali mimozemstani v bazenu kokony, ze kterych se pak lihli mali ufonci. smich Radsi si dej vnoci pozor a spi pri rosvicene lampicce! :-P hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 22:34 Muž Sprachys [48]
na ty 2. fotce to vypada jak svlecka... na ty prvni spis jak nejaka houba.. treba to muze byt nejaka plisen nebo tak neco... zvetsuje se to, nebo je to porad stejny?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2009 22:30 Muž Onys [9] – Re: grizly
žádná ryba tam neni v 10 litrech bych si toho myslim všiml (srandu si nedělám kde bych asi vzal ty fotky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 22:23 Muž grizly [145] – Re: Onys
Jsou to jikry a zadna kreveti vajicka. Nekde tam mas schovanou rybku a ta si je tam "odlozila". Ale spis si myslim, ze se nudis a delas si znas srandu. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 22:05 Muž Sprachys [48] – Re: pavliina
z flíčku za hlavou ho neshodi... nejdriv se svlikne a bud ji oplondi samecek nebo ne, kazdopadne po svleku da vajicka pod zadecek a pak je teprv shodi a to netrva jeden den... zkus www.akvakrevetky.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 17:06 Žena pavliina [50]
Tyto samá vajíčka jsem našla i já ve svém krevetkáriu. Jsem přesvědčená, že to jsou krevetí vajíčka ;-) Jen je prostě krevetka shodila. Na to, že to jsou krevetí vajíčka jsem přišla jednoduše, jeden den měla samička za hlavou žlutý flíček, druhý den ho tam už neměla ale našla jsem odhozená tahle vajíčka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 15:54 MilanRada – Re: MilanRada
Krevetí to není, protože krevety svá vajíčka nosí na břiše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 15:24 Muž Onys [9] – Re: Onys
no ty vajíčka jsou docela velký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 15:20 Žena darka [520] – Re: Onys
Mám v akva, kde jsou jenom krevetky, to samé, ale plavou mi tam ještě takové bílé tečky, tady jsem vyčetla, že by to měly být neškodné hlístice nebo ploštěnky. Občas tam pustím několik malých Endlerek, které to sezobou, ale za chvilku je to tam znovu. Nemohou se tyhle potvůrky takto množit? Nic moc jsem o jejich množení nanašla, ale je pravdou, že po ujištění, že jsou neškodné, už jsem dál nehledala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 15:16 Muž Onys [9] – Re: Otta
díky provedu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 15:13 Otta
Fotka k příspěvku Je jedno co to je a jestli to chceš vidět živé tak vezmi plátek poliesterenu,vyřízni do něj kruhový otvor a do toho vlož sítko na čaj/umělohmotné/snůšku do toho vlož a nech to vznášet v akva ať je snůška pod vodou a krevetky to nesežerou.Já to dělám podobně a paráda. ano
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=1651