Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.06.2009 11:07 Muž Sid [6629] - Rostliny
...Pokud někdo máte zkušenosti s kytkami ve slanější vodě, dejte sem vědět...
Zkušenosti ne - zásadně nesolím! :) Ale tolerantní k brakické vodě jsou např. Aponogeton crispus, Bacopa monnieri, Cladophora aegagrophila, Crinum calamistratum, C. natans, C. thaianum, Cryptocoryne pontederiifolia, C. wendtii 'Mi Oya', Glossostigma elatinoides, Lilaeopsis brasiliensis, Microsorium pteropus 'Narrow', Nymphaea lotus (zenkeri), Samolus valerandi, Taxiphyllum barbieri :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 10:13 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bak
Ty kytky nejsou problém. Kupodivu jsou to kytky ce se dají u nás koupit a to i docela levně. Rataj, A-D atd. Pravděpodobně je budou mít i v akvaristikách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 10:05 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
No já jen že jeden obchodník z Jakarty mi napsal že vejce malá, složitý odchov tak raději lovit ve volná příroda, že krevetka ráda nasolit voda a přikrmovat algae.
Vypadá to na hustotu soli kolem 1010 gl-1, přikrmování mixem řas, možná půjde zvyknout i mateřské kusy na toto prostředí, s tím souvisí kytky které tolerují slanější vodu a rostou, to bude možná víc oříšek než samotná sůl. Pokud někdo máte zkušenosti s kytkami ve slanější vodě, dejte sem vědět :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 20:10 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
9 dní je už skoro u konce, co máme informace, tak po 10 dnech je odhazuje (larvy) a ty se pak vyvíjí dál bez samičky. Důležitý by měl bít kokteil z řas a ústřic a asi jak to tak vypadá i sůl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 20:07 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: entlio
Bak má nové informace přímo z Indonézie, tak snad se snáma o ně podělí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 19:41 Muž entlio [8]
Tak krevetka mi nosí pořád už cca 9 dní. Vajíčka opět přešla od černé až po bílou. Měnil jsem vodu a stále je má, snad to tentokrát výjde. Jestli zase shodí krunýřek tak ho přikryju síťkovanou krychlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 21:51 Žena Alena.sv [89] – Re: kikuška
Taky jsem u nich(v malém krevetkárku) původně měla malá paví očka.Ale po jejich přemístění krevetky viditelně ožily a spokojeně si zabraly celé mini akviško.Jestli je to těch 9l,tak ti to taky doporučuju. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 21:47 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: pavliina
Díky všem za odpovědi. Nosila je do včerejška a mám v akvišku malá paví očka do 1 cm (pak jdou jinam).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 21:39 Žena pavliina [50] – Re: kikuška
Najít čerstvě vylíhnuté krevetky je umění. Já dneska úplně náhodou zahlídla čerstvě vylíhlou krevetku, mrkla jsem jinak a pak zpátky a už se mi tu maličkou krevetku nepodařilo najít. Jsou fakt malilinkatí, tak cca 2-3 mm a navíc průhledný. Mě je nosila asi tak cca 3 týdny, takže pokud je nosila ty 3 týdny a teď je pustila, určitě tam někde ty prcky máš (pokud tam nemáš rybky, který by je sezobly). Hodně štěstí! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 21:38 Žena Alena.sv [89] – Re: kikuška
Ahoj,u mě mají krevetky 3 týdny po vylíhnutí asi tak 3/4cm a už se přestávají schovávat a jsou pěkně vidět.Ale nemají se čeho bát,jsou v krevetkárku jen s ostatníma krevetkama. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 21:35 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: kikuška
pokud je to tak 3 týdny, no už by byli velký tak půl cm. Pokud je máš v nějakým spol. AQ tak je nemusíš ještě par dní vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 21:24 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Krevetka pustila vajíčka
Krevetka nosila od konce května vajíčka, teď je pustila. Jsou to cca 3 týdny. Můžete mi poradit, zda by z toho mohlo něco být, a kdy ty mláďátka tak uvidím, pokud teda jsou, v nějaké jiné diskusi jsem četla, že jsou teď asi milimetrová, ale ať jsem pátrala sebevíc, tak jsem je neviděla sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 20:38 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
3-5 týdnů, podle druhu a teploty vody.
Mě crystalky během 4 týdne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 20:26 Dany
Mám krevetky red crystal a dvě nosí už dva týdny vajíčka.Chtěla bych vědět jak dlouho trvá než se z nich vylíhnou malé krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 11:29 Muž Chem [837] – Re: Semtex
No 27 je na krevetky dost. Larvy to ale vydrzi v pohode - jsou k teplote vody dost tolerantni. Jo a ted koukam, ze chces brakickou vodu a ne morskou, takze ty moje reci okolo zivych kamenu apod byly taky asi dost mimo. V brakicke vode by zivy morsky kameny asi neprosperovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 11:09 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Chem
Tu mě doporučili ve Sklorexu.
Pokud bych choval C. propinqua v braktické vodě, tak snad by se jim mohlo dařit líp než ve sladké. A taky bych se nemusel starat o larvy. Měli by pokojíček sami pro sebe.
Co mě ale trápí, tak jsou to vedra. Akvárka co mám v pokojích tak voda vnich i když jim svítím nepřímo tak stoupá už teď k 27*C. To krevetkám asi moc nevědčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 10:54 Muž Chem [837] – Re: Semtex
Jeste ta akvaristika - já mám zkušenosti s touto - www.akvaristika-morska.cz a maji tam opravdu perfektni vybaveni na morskou akvaristiku. Pokud by C. propinqua chtela to stejne co japonica, tak doporucuju koupit krome ostatnich veci i nejakou tu ampuli s bakteriemi apod. k dobremu zabehnuti akvaria a pozdeji zivy kamen. C. japonica se v takove nadrzi vyvyji skvele a jak uz jsme se bavili na burze i larvicky Atyopsis moluccensis se vyviji v tomhle osazeni zatim nejlip jak to doposud slo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 10:48 Muž Chem [837] – Re: Semtex
Řasy nikdo vozit nemusí - narostou samy, pokud budou mít dostatek světla. Zvláště ten fytoplankton a drobné řasy se začne tvořit velmi brzy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 10:26 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bak
Tak s tím neoplozením to muže být ono.
Hlavně že někdo tvrdil že na to dohlížel.
Já už připravuji se na založení AQ na braktickou vodu. Včera jsem ve Sklorexu zjišťoval co a jak. Hustoměr mají, technika je stejná jako u sladkovodních AQ. Jen ty řasy mi někdo musí přivézt od moře. Ale dostal jsem tam radu, že v Brně je akvaristika zaměřená na mořské AQ. Tam se vydám asi v pondělí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2009 08:08 Muž Chem [837] – Re: Bak
Jestli Ti samice po 3 dnech od nasazeni vajicek vajicka pustila, tak byla vajicka jednoznacne neoplozena a nic z nich nebude. (Doufam, ze jsem dobre pochopil Tvuj prispevek).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 20:31 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Semtex
Jako obchodník vím, že když někdo něco nakoupí, tak to prodává proto, aby na tom vydělal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 20:04 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Třetí den a vejce opět fuč, uvidíme co chytíme potmě na malou lampičku. Ty francouzské reporty hlásily 10 dní do odhození larev, nevím co si myslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2009 19:05 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: FranzFritz
No ale když se na to podíváš z jinýho úhlu:
Proč by někdo prodával Krevetky co si koupil? Většinou se tak děje třeba u ryb, když ti z hejna zbyde jedna dvě, ale krevetky se většinou kupují po hejnu, proč by celé hejno někdo prodával? Můžeme jen polemizovat dokud se Marri neobjeví a nepodá nějaké bližší informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 16:11 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Semtex
Díky za informaci. Taky jsem totiž nikde, ani na zahraničních serverech, nenašel žádnou ověřenou informaci o úspěšném odchovu ve sladké vodě. Proto si myslím, že úspěch onoho chovatele je také zase jen "jedna paní povídala" ano Škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 12:36 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: FranzFritz
Marri tvrdila, že C.p. co má je získala od chovatele co je ve sladké vodě odchoval. Ale zatím to nikdo nepotvrdil. Shodou okolností jsem včera hledal nové informace a zjistil jsem toto:
C. propinqua údajně žije v braktických vodách a vodu sladkou toleruje. Našel jsem na několikazahraničních forech jak dělali pokus s odchovem. Larvy nechali v poloslane vodě a přidávali jim kokteil z řas. Byli tam i fotky larev, po narození jsou asi 2 mm velké. Ale ani po několika pokusech se úspěchu nedočkali.
Tak teď jsme s Bakem v rozpacích. V braktické vodě je dokumentovaný neúspěch, ve vodě sladké je jen nepotvrzený úspěch. Co by pomohlo, tak kdyby Marri buď kontaktovala onoho chovatele a přeptala se na detaili a nebo jen na dotyčného dala kontakt a my se pokusili dozvědět víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 11:00 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Teď z toho nejsem moc chytrý. Jednoduchá otázka. Podařilo se tedy někomu ze zdejších chovatelů odchovat Caridina propinqua ve sladké vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.06.2009 22:12 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
A tenhle znáte ?
" Chodí Thaiwanec doma po tržišti, drbe se za ušima a ptá se každého: Nevíte kde by se daly koupit nějaké krevetky ?"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 11:11 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bak
tak ty moje největší jsou asi možná ještě o drobet větší (od nosu až po konec ocásku). jen ještě nenosí, ale vajíčka se jim tvoří. Možná je to tím, že byla v AQ celkem teplo 25-26°C a to mám na chodbě bez topítka. Teď co je chladněji je teplta 23-24°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.06.2009 22:45 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Dnes jsem měřil Propinu orientačním měřidlem, už to je 3,2 cm, uvidíme snad ještě povyroste :ú)
Jsou to fešáci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 09:09 Žena evasv [12] – Re: nihaso
Super ! to je máš ale v akva bez rybek že ? Já jsem jich taky čekala stovku, když jsem viděla nosit vajíčka od 4 mamin hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 07:09 Žena nihaso [2]
Narodilo se mi asi 100 malých Cherrynek, jsou parádní, poskakujou po akvárku a vozí se starším spoluobčanům na zádech... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 22:16 Žena evasv [12] – Re: Semtex
Tak super -nebude až tak zle -dneska večer koukám a dvě téměř půl cm krevetky se promenádujou v akvárku a těch si už rybky nevšímají. Takže dobré dvě a možná nějaká další bude ještě schovaná.
A další krevetka nosí vajíčka, tak snad to bude dobré :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 17:42 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Bez fotky to je těžký tvrdit jestli je nebo není mladá krevetka. Krevetka Red Cherry po narození je velká asi 1mm.
S odkalováním počkej když chceš mít jistotu, ale vodu částečně měnit můžeš. Krevetky naštěstí rychle rostou, takže je brzo rozeznáš od jiný havěti.
Pokud by jsi měl silnější lupu, tak ty nové narozené taky snadno rozeznáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 16:48 DUBino – velikost mrňat
Jak velká asi tak mohou být mrňata od Red Cherry (krátce po vylíhnutí)? - měl jsem teď více "těhotných" samic, které začaly nosit vzájemně chvíli po sobě. První už přestaly nosit, v akva mám už pár viditelných malých - cca 2-3 mm - krevetek. Koukal jsem ale na sklo a uviděl několik malých světlých (bílých?) teček velikých asi jako špička jehly... Lezly po skle a sem tam se popohnaly i trochu cukavě - jako kreveta. Tak by mne zajímalo, zda to jsou čerství malí nebo nějaká havěť... (objevily se krátce po tom, co jsem krmil kopřivou...a jeden malý stonek (bez listu) jsem tam opomněl o trochu déle)...tak jestli to nemůže být třeba něco z toho...?
Mikroskop ani lupu doma, bohužel, nemám.
Ptám se také proto, zda s odkalením ještě třeba nějaký čas počkat než třeba dorostou do velikosti, kdy si jich na 100% všimnu a nevysaju... Myslím odkalení detritu. Vodu jako takovou jsem samozřejmě vyměnil dle režimu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 13:13 Muž entlio [8] – Re: Semtex
Focení:
Bohůžel musel bych vytahovat celé akvárium abych mohl přisvítit a to by se mi ta potvůrka urcite schovala do mechu nebo pod kmeny.

Vodu jsem měnil pravidelně jako obvykle a tuším že se svlékla 3 dny po výměně. Je možné, že to je opravdu zpusob rozmnožování. Svleček jsem viděl dva dny. Říkal jsem si, že ho tam nechám a uvidím. také mne to napadlo. Potom zmizel někam pod kmeny a dál už nevím. Dánia si nevšímají malých od N.D. takže myslím že krevetku ani nebudu příště přelovovat. Jinak pořídil jsem si fajfky :-D, když je to ta základní výbava :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 12:48 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: entlio
K tomu focení, s bleskem nefoť, lepší je nádrž nasvítit z vrchu nějakým dalším zdrojem světla. Já používám malou 20W bodovku a je to 100x lepší jak blesk.
Co se týče tý svlečky, neměnil jsi před tím den dva vodu mimo pravidelnou výměnu? Nebo nestalo se něco neobvyklého?
Je tu ještě jedna možnost a to: nikdo přesně neví jak se tyto krevetky množí, možná že je tohle přirozený. Důvod mě teď napadá jeden a to, že vyvíjící se larvy ze svlečky berou pro svůj vývoj živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 11:05 Muž entlio [8] – Re: Bak
Tak mi krevetka před nějakym časem donosila.Bohuže ne do konce. Jedno rano jsem koukal do akvarka a tam ležel svleček s vajčky, krevetka se jich zbavila.
Jinak opravdu se jedna o propinquu. Měla spoustu malých vajíček. Jenže sklo blesk a foťák moc dohromady nejdou :). Teď nosí jiná tak jsem zvědav jestli to proběhne stejně. Ty moje mají 3 cm a sameček něco okolo 2cm. Dejte vědět jak to dopadlo u Vás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2009 14:58 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
taky nemám žádnou extra nádrž, je to asi 3,5 litrů se vzduchováním a krycím sklem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 14:54 Muž kristian [80] – Re: evasv
Ony se ty velmi male krevetky dokazi vyborne schovat. Ja osobne sem pozoroval asi jen 1 krevetku malickou. A ejhle ted je jich jiz 18 :-D. A dalsi drobecci uz dorustaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 14:17 Žena evasv [12] – Re: Semtex
Díky. Já bohužel další akvárko nemám, kam bych je mohla vždy přelovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2009 13:42 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: evasv
Fotka k příspěvku oni se kolikrát blbě hledají i dy velký, natož malí. Nezoufej, pokud máš AQ zarostlejší může jich tam být víc. Ja nosnice asi po dvou týdnech co jsou s rybama, odlovím do samostané nádržky a pak potom co odhodí vajíčka sleduju co se jich nalíhlo. Zezačátku sotva vidím jednu dvě, ale česem, jako třeba teď po 3 krevetkách vidím pěkný šrumec v nádržce. Hlavně když jim tam hodím tabletku spirulíny nebo kraličí peletku.

Na fotce je Red Cherry asi po 10 dnech od odhození vajíček.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 13:34 Žena evasv [12] – Krevetky
Tak jedna krevetka už nenosí vajíčka cca 2 týdny, další dvě týden - a všeho všudy jsem zahlídla jednoho mimíska asi 3mm velkého- to už je pár dní a od té doby nic. Takže je asi endlerky zlikvidovaly rozzureny Teď nosí 4. samička vajíčka a to zřejmě dopadne stejně...
Neustále nakukuji do akvárka a nic a nic :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 10:25 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Děkuji, myslím, že odlovím ty 4 maličký paví očka, aby měly krevetky klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   01.06.2009 10:24 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: agent007
Neboj, Paroubek už tady kousek agitoval minulý týden :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 21:39 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Bak
no dnes jsem se díval, a plno krevetek se v qkvárku svíkalo, a asi i některá C.p. ale neřekl bych že by byli nějak větší, podle mě se tak nějak na těch 3 cm zastaví. no uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 21:34 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: kikuška
se dívám, že máš Red Cherry, a ty se mi líhnou asi po 3 týdnech zhruba.... zkoušel jsem je dát 3x samostatně aby měli klid a vždy vše vyšlo jak má být. mladých je teď víc než dost. Ale pokud je budš přelovovat, tak jedině do tý stejný vody v jaké je máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 21:32 Muž agent007 [47]
Hlavně těma vajíčkama po nikom nehaž no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:56 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: gošice
děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:50 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Žádnou zvláštní péči nepotřebuje, krevetky se vylíhnou podle teploty vody za 3-5 týdnů..také záleží na druhu. Aqua čisti úplně normálně. Jen bych je nepřelovovala, pak se mmůže stát, že krevetka vajíčka pustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:48 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – těhotná krevetka
Moje matka viděla páření krevetek a teď krevetka nosí vajíčka na břichu, mám mít zvláštní stravu a péči?Za jak dlouho se kreveťátka líhnou?Jak čistit aqua?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45081x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=1601