Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 18:27 petulevrtule – pustila mi vajíčka
Chtěla bych se zeptat zkušenějších, zakoupila jsem si krevetky a jedna mi začala po týdnu nosit vejce, ty postupně poztrácela. Nyní mi začala další kreveta (po 3 týdnech co je mám) nosit další vejce. Dala jsem jí do odchovničky (s porostem, kde se zdržuje, nevystrčí odtamtud ani "nos", nalila jsem jí tam vodu z akvária, aby mi odnosila co nejvíc mláďat, je tohle možné praktikovat, tak jako u ryb? Jelikož v akváriu, kde byla, mám Black molly a Gold Molly, tak mám strach, že mi požerou všechny mladý...Snad sem neudělala něco špatně, když sem jí s tím mechem přestěhovala, ale myslela sem si, že když tam bude sama, tak bude mít klid na to, je donosit, aby je nepustila jako ta minule...??? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 11:41 Mrakoplash – Re: Chem
Ok, díky za vysvětlení. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 11:38 Muž Chem [837] – Re: Mrakoplash
Mozna jsem se vyjadril nepresne - tim cistsim prostredim jsem myslel dno a vodu bez zbytku potravy. Cista voda nevadi ani nitenkam, ktere prirozene ziji v bahne. Tu radu jsem myslel takto - pro nedostatek potravy v cistem dne se plostenky i jine podobne organismy nebudou rozmnozovat a pritomnost tech malickych rybek jako predatoru bude jejich pocty jeste vice eliminovat.

Mas samozrejme pravdu - nektere druhy plostenek se dokonce pouzivaji jako bioindikatory ciste vody. Ale tam se tou cistotou mysli nepritomnost "chemie", pripadne dusicnanu, dusitanu apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 09:34 Mrakoplash – Re: Chem
Tady se v atlase píše že se vyskytují v čistých řekách. Tak nevím jestli zrovinka čistá voda pomůže. rybicky.net/atlasostatnich/plostenka_potocni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 08:35 Muž Chem [837] – Re: Lucisu
Foto by nebylo? Mohou to byt plostenky ci hlistice. Obecne na tyto nevitane hosty plati castejsi vymena vody, cistsi prostredi v akvariu, neprekrmovani obyvatelu akvaria a pripadne pridani do akvaria par mladych cerstve narozenych zivorodek - ty pri neprikrmovani budou sezobavat nektere nevitane hosty. Dulezitejsi ale je to "ciste prostredi".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 22:09 Lucisu – larvy...
Ahojky, mam dotaz..nedavno se mi obevily dlouho ocekavane mlade krevetky, ale dnes jsem si vsimla, ze mam v akvarku nejake larvicky, neco jako bile nitenky... nevi ekdo co by to mohlo byt? mam tam jen sneky a krevety, zadny jiny zivocich tam neni s nimi....prosim, bojim se, aby mi to nesezralo mlady:(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 08:02 Muž Chem [837] – Re: klm007
Jak jiz psal nekdo pode mnou - krevetky se hure mnozi v akvariu s rybami. Nepritomnost ryb v akvariu s krevetkami neni podminkou, ale je to lepsi. Je mozne, ze endlerky uz dost "znecistili" vodu a krevetky maji horsi podminky k zivotu. Zkusil bych zezacatku dukladne odkalit dno, nasledne vymenovat cca 4 litry vody jednou za dva dny. Pokud se situace do cca 2 mesicu nezlepsi, dal bych krevetky do samostatneho akvaria - tam se zacnou mnozit jako drive. P.S. 15ks vajicek na jednu krevetku neni zas tak silene malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 02:32 Muž klm007 [114]
Red Cherry: Dřív samice nosily hromadu vajec, ale v poslední době mají samice max. cca 15 ks, pokud vůbec nějaké mají. Kde je chyba? Akva 60 l, spolu s nimi hejno endlerek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2009 20:57 Muž kalahare [11] – Re: stuz
No ja mám akva s takovou standardní vodou, ne moc agresivní rybky a přitom to tam vypada jak obchode s krevetama, jsou vsude, obsypané kytky, z původních 8-10kusů už jich je tak 40 viditelných, talže další parta je někde ještě poschovávaná. Kradou žrádlo rybám, páč řasy už docházejí. No na jaře budu akva stěhovat, takže část odlovím a snad i daruju za symbolickou cenu... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 11:47 Galbatorix
stracaju to zo zlej kvality vody ...
vymienajte 1/3 VODY TYZDENNE a stracat prestanu ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 20:16 Muž domi12 [8]
a javskej mech mám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 20:16 Muž domi12 [8]
mám to v 12l akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 19:15 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
domi12 napsal: mám tam dát tu samičku s vajíčky a pak až se narodí tam mám jí zase přelovit do velké??

přelovenim občas samičky pusti vajička :-)radši bych ji nechal v akvu a pak až se začnou lihnout,tak odlovit prcky,pokud tam máš jávskej mech,tak určitě náký najdeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 19:03 Muž domi12 [8]
mám tam dát tu samičku s vajíčky a pak až se narodí tam mám jí zase přelovit do velké??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:34 Žena datura [104]
jestli máš mladé kde odchovat, pak no problemo. živorodky by je nejspíš stačily spořádat, než by dorostly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 17:54 Muž domi12 [8] – přelovení krevetek
Dobrý den,mám těhotnou krevetku red cherry mám jí přelovit do jiné nádrže nabo jí tam mám nechat?poradte dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2008 17:47 stuz – Re: Larisa
Jednoduchá odpověd co s nimi když jich je moc... Krevetový salát... hop rozzureny X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 14:46 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Re: mirlun
ak chceš odchovávať krevetky, je lepšie mať ich v akva bez rýb. Mne sa red cherry nechcú rozmnožovať v prítomnosti rýb. Akonáhle som ryby odlovil, začali nosiť. Ale normálna prírodná forma Neocaridina denticulata sa mi v pohode množí aj pri rybách-gupky,platy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 14:20 Muž mirlun [48] - Rostliny – množí se i v přitomnosti několika endlerek?
dotaz: vadí krevetkám a jejich malým potomkům Endlerky? nemohou ryby sežrat mláďata?(vím, že endlerky svoje nežerou, ale co kdyby jedly malé krevetky?)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 00:24 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: petrys
...už delší dobu nemám žádné nové přírůstky...
U vás může být příčina jiná, ale u mne se krevetky ve společnosti endlerek nemnožily... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 22:22 Žena petrys [107]
mým se také vytváří skvrnka, ale když pak začnou nosit, vajíčka poztrácí, teplota je 24-25stupňů i přes léto, tak nevím, co dělám špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 22:22 Muž j_j [18] – Re: Bexim
stává se často i u raků,že svojí první snůšku nedonosí...další už jsou obvykle bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 19:37 Bexim
mně se to stalo taky no ale už to neřeším páč se jim za hlavou zase vytvářejí nové asi to bylo u mně letním vedrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 19:33 Žena petrys [107] – krevetka ztrácí vajíčka
Ahoj, mám problém s krevetkami, vždy když začnou nosit vajíčka, tak je během několika dní poztrácejí. Většinou se to stává, když je krevetka nosí prvně, pak je už donosí, ale už delší dobu nemám žádné nové přírůstky. Nevíte čím by to mohlo být? Chemii nepoužívám, pouze CO2, olšové šištičky a dubové listí, ostatní info o akvárku najdete na mé prezentaci "Tajemství". Jediný důvod, který mě napadá je, že jim vadí společnost endlerek a gupky, ale ty si jich nevšímají a krevetky po akvárku lozí normálně.
Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 19:16 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: JaneM
občas mám 27°C a nic se neděje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 18:56 JaneM
a ještě k té vodě... teplotu mám vyšší než 24°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 18:55 JaneM
jj, jakoby je postupně ztrácela, jenže Cherrynka za dva dny už neměla ani jedno vajíčko. Stačí mi fakt, že příbuzenský vztach oplození nebrání. Tak snad příště se to podaří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 18:44 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: JaneM
aha,tak to máš pravduano nosi je cca 4-5 týdnů.při 23-24°C ;-) snad přiště
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 18:42 Bexim
moje krevetka byla nadopovaná vajíčky a postupně jímizely a tedka má jenom kolem 5 vajíčeka druhá která je měla za hlavou neoplozené takjí zmizely
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 18:42 JaneM
Krevetky opravdu nejsou, pátrací akce už proběhla ;-) S krevetkami sice teprve začínám, ale mám pocit, že ty vajíčka v sobě nosí dýl než dva dny, nebo se mýlím? z toho usuzuji, že ty krevetky být ani nemužou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 18:38 deCORF OBRAEN – Re: oldkiwinka
brat so sestrou..mamka so synom ..otec s mamou a tak podobne :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 18:35 oldkiwinka – Re: JaneM
Krevetky příbuzenské vztahy neřeší, stejně jako některé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 18:35 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: JaneM
nn to je málopravděpodobný...myslim že sou někde v tom mechu...zkus s nim hejbnout,popř večer rozsvitit a čihnout,to by bylo aby nebylo ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 18:31 deCORF OBRAEN – Re: JaneM
súhlasím zo Sokolíkom ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 18:31 JaneM
malý prcky tam určitě nemám sad Je možný, že ty vajčka nebyly oplozený z důvodu, že samec i samička pochází z jednoho vrhu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 18:27 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: JaneM
je vic možnosti:-) třeba se s vajičkama svlikla,nebyly oplozený a nebo už máš prcky v akvu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 18:22 JaneM – Co se stalo?
Fotka k příspěvku Ahoj, před nedávnem měla moje krevetka plno vajíček (viz. foto) potlesk už jsem se těšila na pořádnou nadílku malých krevetek, jenže asi dva dny na to už krevetka vajíčka neměla? nevíte co se stalo?? sad moc děkuji za odpověd
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 13:13 Muž Snofrev [54] – Re: Marianesca
4-6 týdnů je nosej v sobě a přibližně tak se i svlékaj a při svlékání nejčastěji přesunou oplodněná vajíčka do těch panožek a ty pak nosej 3-5 týdnů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 12:15 Žena Marianesca [3] – Re: Snofrev
Tak sem se dívala k tobě a vypadá to úplně stejně jak u tvých krevetek...děkuji a omlouvám se za neznalost,snažím se sehnat co nejvíc info a toto sem nikde nečetla...jen mám ještě dotaz..jak dlouho asi ty vajíčka zrajou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 12:08 Žena Marianesca [3] – Re: Snofrev
No máš pravdu vypadá to jako flek,jenže je měli prvně na panožkách a teprve potom za hlavičkou..tak sem z toho trochu jelen.jinak pro upresneni v patek to budou 3 tydny co sem objevila ze ma na panozkach vajicka a pak se behem 3 dnu presunuli nahoru.
Podle vseho mam japoniku jen jednu.pokousela sem se ty moje mrsky vyfotit jenze se moc nedari.
Jinak sou v akva samy teda az ted momentalne na 4 mimi od mecovek (stary par dnu).
Du mrknout na tvou prezentaci

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 11:44 Muž Snofrev [54] – Re: Marianesca
trochu jsem se v tom ztratil, ale zkusím to takhle
když jsou vajíčka uvnitř krevetky za hlavičkou, vypadáto spíš jako flek než vajíčka, tak zrajou
nejčastěji po svlečení se vajíčka přesunou pod zadeček a přidržuje je těma panožkama a samec je musí oplodnit
pak je nosí 3-5 týdnů a poté se z vajíček líhnou buď krevetky nebo larvy podle druhu

musíš si zjistit co máš za druh, protože jestli japoniky, tak mladý mít nebudeš, páč larvy potřebujou brakickou vodu, jestli máš red cherry a nosila vajíčka alespoň ty 3 týdny, tak by mělo být vše OK a časem objevíš v akva malé potvůrky (pokud tam není něco, co by je sežralo)

snad to takhle stačí

PS: když se podíváš např ke mě do prezentace, tak tam uvidíš jasný rozdíl mezi krevetkou s vajíčkama před vylíhnutím a krevetkou které vajíčka zatím jen dozrávají uvnitř (mám red cherry)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 11:09 Žena Marianesca [3]
Prosím nezlobte se za můj dotaz ale krevetky mám teprve 6 týdnů a sem s nima uplnej začátečník..2 krevetky už 3 týdnem nosí vajíčka..takže čekám co a kdy...můj dotaz je..je normální když vajíčka měli nad panožkama a vyslíkly se a vajíčka se jim přesunuli na záda pod krunýř?bohužel nemůžu přesně určit druh protože sem si je kupovala v aqalife s tim ze mam 3 japoniky a 3 red cherry ale barvou to vůbec neodpovídá takže druh zatím pro mě neznámej.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 11:00 Muž romi [7]
nejako to vyskusam teda...
dalsie akva nemam, inak by som samozrejme skusal tento sposob.
asi dam do nadoby, sadnem nad nu a budem pomaly chytat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 10:46 Muž Snofrev [54] – Re: romi
já bych si vzal trochu vody z akva a opatrně protrhal a pak v nějaké nádobě pořádně propral
jestli jich tam je tolik, že je z toho nedostanete, tak jich máte opravdu hafo a jestli jich budete mít o jednu či dvě méně, myslím problém nebude, případně bych to dal do nového akva bez namáčení v hypermanganu a pokud by v novém nějaké přežily, tak bych je až odrostou pochytal a dal zpátky do starého
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 08:52 Muž romi [7]
ved prave mam pocit, ze sa ho drzia ako klieste...
ked som poslednykrat preberal mach, este ich tam nebolo vela. dal som trs machu do slabeho hypermanganu, pretoe isiel do ineho akva a o chvilu tam aj tak bola exnuta krevetka.
teraz ich tam je spusta, preto pocitam, ze straty by boli dost velke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 08:43 Muž frmol [14]
kdyz to budes opatrne protrhavat a pak jeste mech 'vymachas' v aq nejspis samy vyplavou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2008 08:30 Muž romi [7]
mala prosba o prakticku radu.
mam v akva javsky mach, ktory mi porastol uz cely koren tak, ze je potrebne ho trochu skratit a preriedit..
je vsak plny kreviet roznej velkosti. ako to spravit, aby som nezlikvidoval krevety?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 20:48 Muž klm007 [114] – Re: weru
Krevetka s vajíčky vypadá stejně, jako bez vajíček, akorát nemá ta vajíčka. Zda se ti narodily malé krevetky zjistíš podle toho, jak dlouho vajíčka samička nosila. Pokud je nosila kolem měsíce, pak je naděje, že se narodily krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 20:42 Muž klm007 [114] – Re: Voloďka
Já chovám krevetky s "obyčejnýma endlerkama". Narozené krevetky jsou mnohem menší než běžná velikost artémie. Z toho jednoznačně plyne, že i malý samec endlerky si rád pochutná na malé krevetě. Dokonce to u mne vypadá tak, že ryby systematicky prohledávají dno a vlezou i tam, kam by mne to ani nenapadlo. Ale, co jsem tak vypozoroval, tak malé krevetky jsou ohrožené pouze na začátku svého života, pak se poučí a stanou se tak obezřetné, že zmizí a objeví se až ve velikosti, kdy už jsou nesežratelné a tehdy jsou úplně krotké a ryby ignorují. Tipnul bych, že u mne z jedné dávky vajíček (uvádí se 30-50 ks) přežije cca 5 krevetek. Pokud tedy chováte krevetky s rybami, je vhodné začínat chov s větším počtem dospělých, aby se přece jen trochu rychleji množily. Závěr: Na rychlost krevetek se nelze spoléhat, při úniku udělá tak tři skoky a pokud se jí nepodaří zmizet "za rohem", ryba ji stejně dostihne. Kreveta je od ryb ohrožena do velikosti její běžné kořisti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 20:13 Žena Voloďka [59] - Tetry
Mohou dospělé krevetky žít s tetrama a parmičkama? Chápu mladé-jsou malé a je to snadná kořist... Krevetky ale taky nejsou žádná pomalá stvoření, ne? Jak jste na tom vy?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=1751