Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - rozmnožování a odchov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - rozmnožování a odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 15:43 Žena zdenulka2910 [1]
Ahoj, potřebovala bych poradit. Mám v akvárku krevetky red cherry a byly v některých z nich vidět vajíčka. Teď už v nich vidět nejsou, ale na skle a pod jednou rostlinkou se mi objevil takový průhledný sliz, ve kterém jsou vidět takové průhledné kuličky. Vyfotit to nejde. Ale chci se zeptat, jsou to ty vajíčka od krevetek a nebo je to něco jiného? V akvárku mám ještě paví očka, neonky a pár šneků. Napadlo mě, jestli to nemůže být něco právě od šneků. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 21:31 Žena Linduš [166] – Re: DrBolíto
tak lupu a podívat se, malá krevetka se pozná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 21:22 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Vždyť píše, "ale jedna samice měla vajíčka už hodně velká, skoro je nemohla uhlídat".
Jsou to malé krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 14:48 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Andulka
pokud to malé vypadá jako miniatura krevetky, tak to asi krevetky budou.... ale ....
U WP je doba vývoje mladých minimálně dní.... hodně záleží na teplotě, čím vyšší tim dřív se narodí, jako minimum bych vyděl těch dní... většinou ale to trvá o nějaký ten den dýl...
Pokud to jsou malé krevetky, tak už museli vajíčka nosit.
U WP jsou většinou vajíčka bílá a člověk si jich hned nemusí všimnout....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 13:05 Žena Linduš [166] – Re: Andulka
po jedenácti dnech to asi nebudou mladý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 12:36 Žena Andulka [0] - Raci, krabi, krevetky
ahoj, mám krevetky dva týdny a pár mi jich asi po třech dnech u mě začalo nosit vajíčka. Dneska jsem dělala údržbu akva a všimla si, že na zadní straně, kde mi roste řasa, na které si krevetky pochutnávaj, se to hemží malejma bílejma broučkama nebo jak to nazvat :-) Můžou to být už mladé? Je to hodně brzo, ale jedna samice měla vajíčka už hodně velká, skoro je nemohla uhlídat, aby nespadly. Mám white pearl a ty živočichové vypadaj přesně jako zmenšenina krevetek... Co vy na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 13:43 Muž Sewer [99] Re: JagerMaister
Já jsem nedávno předělával krevetkárko a taky jsem potřeboval na chvíli přelovit krevetky.
Do malé elementky (3 litry) jsem odpustil vodu z jejich akvárka a dal sem tam kus jejich jávskýho mechu. Pak jsem je nachytal do skleněný fajfky. Nejdřív se jim tam nechtělo, tak jsem přemýšlel, jak je tam šetrně nahnat...stačilo před ně dát síťku a za ně fajfku a oni do ní doslova sami vlezli (do fajfky). Zpátky jsem je dal tak, že jsem dal elementku do akvárka (aby byli hladiny stejně) a hodně pomalu jsem jí překlopil. Takže jsem je tam nepřelil ale jen zklouzli po skle.

Taky sem se bál o vajíčka, ale všechno proběhlo v pořádku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 11:46 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: JagerMaister
Odchyť ich do pasce a aj s vodou šup do iného akva, smelo. Nechytaj ich do sieťky

www.akvaportal.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 21:18 JagerMaister
Odbočím od témy chcel by som vyčistit moje krevetkárium pretože je strašne zariasené rozzureny a chcem ho vyčistit ale mám strach o krevetky s vajíčkami :-( ,môžu pri prenose potratit :-O ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 11:10 Muž hop [26] - Rostliny – Re: karelpavel
ale cherrynky jsou jak myši...to donosí palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 08:21 Muž karelpavel [18] – Re: Semtex
to jedno slovo budou jsem měl dát do uvozovek no :-) to je snad jasný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 07:55 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: karelpavel
Neříkejte "hop" dokud se nenarodí.
Ještě pořád je může z xxx důvodů odhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 23:01 Muž karelpavel [18] – Re: jasanek29
A ano, krevetky to budou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 10:57 Muž hop [26] - Rostliny – Re: jasanek29
to jen samička dodává okysličenou vodu k vajíčkům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 08:28 jasanek29 – omlouvám se za kvalitu fota.......
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 08:27 jasanek29
Fotka k příspěvku Nazdar ryby,to žlutý pod bříškem budou asi budoucí krevetky??P potlesk ěkně se to tam hejbe,mrská
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 21:44 maio777 – Re: Sewer
bezproblemu odchytit prelovit prelozit,a bude to ok... spim spim spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 20:17 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
me nosi tiger v akvarku s CPO rakama, ktery se pokousi ulovit cokoli ziveho
co se k nim priblizi a zatim vypada v pohode, podle me je dulezitejsi kvalita vody, a stabilni parametry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 19:57 Muž Sewer [99]
Ty dospělé tam jsou jen jeden dvě (samec a samice) a mají plno jiných starostí ;-) a u potěru jen velmi těžko rozeznám pohlaví. Samci se ještě ani malinko nezačali vybarvovat.
Spíš mi šlo o to, že je tam dost živo a jestli by to Endlekrám k mladým nevadilo, jestli nepotřebují více klidu, ale na druhou stranu - drží se hodně v části od půlky nahoru, kdežto krevetky zase převážně od půlky dolu, takže možná o sobě skora ani nevědí ... :-)
_____
EDIT: Já ze zvyku pořád řikám potěr, ale oni už sou celkem odrostlý :-). Mám tam asi 7 maličkejch, které se narodili minulou neděli, ale ty zbylé už dosahují velikosti tak 2/3 svých rodičů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 19:42 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
nekolikrat sem skousel odlovovani nosnic do mensich nadrzi, porodnicky a podobne a vzdy to dopadlo spatne, z takhle zarostleho akvarka bych je rozhodne neodlovoval, jestli chces mit jistotu, tak odlov ty vetsi endlerky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 17:16 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: petulevrtule
To je ona, zelená. Možná krevetky nesnáší ten bílý plast nebo je něco v tý síťce ale to je na dohadování. Jinak přelovení v dobře funkční nádrži je bez rizik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 16:42 Muž Sewer [99]
Děkuju všem za rady, raději jí tedy nechám tam, kde je :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 16:03 petulevrtule – Re: Bak
Tak my mám tuhle: www.alfazviratka.cz/… jukla jsem na ní. Cena stejná, skoro, takž to bude asi jedno a to samé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 15:58 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: petulevrtule
Já zelenou kupuji za 43 korun tady v jednom krámě, vyrábí je Resun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 11:19 petulevrtule – Re: Bak
JJ o té bílé jsem slyšela taky samé špatné - jen jsem chtěla ukázat, jak ta porodnička vypadá. Nevím od koho je ta zelená, není náhodou od ATmana??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 11:17 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: petulevrtule
No mně to funguje jen v těch zelených, ty bílý drahý porodničky z Gimbornu mi moc nefachaj ( malá výtěžnost odchovu ). Divný ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 10:50 petulevrtule
Já bych doporučila na akvárko zavěsit odchovničku se síťkou, nevím kterou jsme to kdysi kupovali, ale přes ní mladé krevetky ven neprolezly. Vypadala takto, jen měla zelenou konstrukci. Do jí jsme dali hodně jávského mechu a přesunuli jsme tam samičky - ale zůstaly stále v akváriu a nic se pro ně neměnilo. S přesouváním do jiných akvárií nemám žádné dobré zkušenosti, byť byla voda z akvária. Buď vajíčka poshazovaly a nebo samice i s vajíčky uhynula.Ta odchovnička tam sice hezky chvíli nevypadá, ale zaručuji 100 % odchov :)
www.zverimarket.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 09:31 Žena Linduš [166] – Re: Sewer
no, já jsem je při výměně dna přelovila a vejce nepustily.
rybky si určitě rády smlsnou na nějakém prckovi, tak jestli chceš všechny, asi by bylo lepší holky odlovit. stačí jen samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 09:31 eriksk
ja som prelovil iba Samicku s vajickami do 4 litroveho pohara kde boli este 2 male platy zlte a male krevetky sa narodili a pekne rastu.Ale ak tam mas aj ryby v akva kde su krevetky tak ju prelov ale ak tam mas len krevety tak ju tam nechaj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 09:30 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Sewer
a jinak muzes odlovit jen samicky s vajicky, je to uplne jedno :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 09:29 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Sewer
kdyz maji krevetky dostatecny ukryt (listy, javsky mech), tak je klidne nech ve spolecne nadrzi (moje pavi oka o ne nejevi zajem, poter je uplne v pohode). Jinak preloveni je samozrejme mozne, kdyz to bude stejna voda, neni problem. staci chvili pockat, mne se red cherry mnozi rychleji nez kralici ;-) jen bych je prelovila treba az za deset dni, jestli je ted nosi par dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 01:16 Muž Sewer [99] – Přelovení krevetky s vajíčky
Mám 60ti litrové akvárium s tímto osazením -
Jeden dospělý pár Endlerek, odrostlý potěr (asi 15 kusů, cca 2cm), čerstvý potěr (7 kousků, 3 dny starý) a tři malé molly, které se nám minulý víkend nečekaně narodili, tak jsme je raději přelovili sem...a jednu ampulárii. Nádrž je velmi hustě osázená (viz nádrž Krevetkárko v mých prezentacích; nyní je ještě zarostlejší).

V této nádrži mám asi 16 krevetek Red Cherry. Již několik dní tahají některé samičky pod zadečkem vajíčka (vím, že to neznamená, že jsou oplodněná). Rád bych měl malé krevetky, ale nejsem si jistý, jestli je to v tomto složení možné...a jestli by nebylo lepší, aby se mladé krevetky narodili jinde a až trošku povyrostou je teprve vrátit sem. Mám k dispozici 12ti litrové akvárko, kam bych mohl krevetky přelovit.

Zajímá mě tedy -
1) jestli je vhodné (nebo jestli je to vůbec nutné) samičky v tomto stavu přelovovat (samozřejmě skleněnou fajfkou a do vody z akva, ve kterém právě jsou), aby vajíčka neupustili.
2) Pokud ano, mám přelovit pouze samice s vajíčky nebo k nim mám dát i nějaké "kamarády" ?

Děkuji za každou radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 17:51 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Semtex
já to mám u žlutých a red cherry uplně obráceně....první crs teprve dorůstají tam nevím....tepl cca 22-23st
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 17:49 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: hop
Ja Dane co se tak dívám, tak rozdíl nevidím..... ať je to odchovaný jak příi nízké teplotě, tak při vyšší, pořád to vychází asi tak 1:2 až 1:3 ve prospěch samiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 17:39 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: hop
Co je bezpečně funkční je když z jednoho vrhu chovatel odloví hezké velké kousky když ještě nemají vyvinuté sekundární znaky. No a pak většinou zůstanou malé kousky, čili samečci. Už se mi to párkrát stalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 12:25 Muž hop [26] - Rostliny – Re: harpunar
tot otázka...pátrám po všech čertech na netu i v literatuře mě dostupné...zatím nic nenacházím...asi začnu experimentovat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 12:12 harpunar – Pokud to u krevet je obdobné,jako u CPO,tak
teplota zřejmě vliv má.Jeden kolega mi řekl že když chce u CPO více samiček dává oplodněnou do chladnější vody a vychází to.Nevím,nemám to ověřeno,má samice nosí od včerejška a chci ji nechat v nádrži a pak odlovit i s druhou a samcem do jiné.U mých krevet to nějak neřeším,plné nosnice odlovím do k tomu určených nádrží,ale experimenty s teplotou jsem zatím nedělal.Ale určitě to někdy zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 12:03 Muž hop [26] - Rostliny – má teplota vody vliv na složení potomstva?
já se chci zeptat všech krevetkářů na to jestli je možné aby teplota vody při "graviditě" měla vliv na složení potomstva (samec x samice) podobně jako je tomu u plazů. zdá se mi že se mi rodí u krevet víc samců a rád bych to samozřejmě nějak ovlivnil ve prospěch samic....ale...a prosím nespekulujte nad konkrétním druhem caridiny nebo neocaridiny atp....díky palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 19:16 Žena Linduš [166] – Re: koala20
nebo si aspoň přečíst pár starších příspěvků. třeba od DrBolíto ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 19:15 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: koala20
co takle si o nich neco precist a ne se hned ptat na foru na kazdou "blbost" ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 12:14 koala20 – krevetky
jak dlouho trva nez budou krevetky dospele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 12:11 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: koala20
ne, zadny strach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 12:10 koala20
nesezerou mi mlade krevetky red cherry sneci rohatky/ampularky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 10:43 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: dan999
Fotka k příspěvku Mladé krevetky můžeš očekávat za cca 4 týdny. Pak cca 2 týdny pauza a nanovo, a za 3-4 měsíce už bude nosit první várka. :-D

K Obrázku: Nahoře je sameček a dole samička, sameček je méně barevný a hubenější.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 10:01 dan999
DrBolíto napsal: Pokud je to podobné jako na přiloženém obrázku pak se jedná o zrající vajíčka. Které po uzráti sestoupí a zavěsí je pod zadeček, kde dojde k oplození pokud je sameček k mání. ano je to přesně ono za jak dlouho můžu očekávat mladé krevetky v případě že bych tam měl samce? (koupil jsem 5krevetek a v obchodě nebyli schopni rozlišit samce a samičku:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 22:16 S Muž invalida [3881] – Re: koala20
Můžeš a ani se nepožerou neboj... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 22:16 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: koala20
Jasně. Normálně mám všechny krevetky pohromadě, staré, mladé i s rybami. Množí se jako králíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 22:02 koala20
nevite jestli muzu nechat mlade krevetky u dospelcu?? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 15:08 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: dan999
Fotka k příspěvku Pokud je to podobné jako na přiloženém obrázku pak se jedná o zrající vajíčka. Které po uzráti sestoupí a zavěsí je pod zadeček, kde dojde k oplození pokud je sameček k mání.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 15:00 dan999
Ahoj chci e zeptat jestli nevíte co to je. krevetky které jsem nedávno koupil velice vyrostli(to je dobře :) ) ale jedna má na "zádech" takový bílí flíček cca.2-3mm (a to nevím co je) je to tam kde má za hlavičkou takové sedlo tak v tom, má to v tělě není to na těle (aspoň myslím :) ) nevíte prosím co to je?
Děkuji.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 38

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 45116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3517-krevetky-rozmnozovani-a-odchov?od=1301