Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 22:23 sisi Re: sisi
akva ma 60 litru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 22:23 R Muž romant [27987] Re: sisi
Znovu bych vyměnil vodu a moc nekrmil. Co ta velikost akvária a ten filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 22:21 sisi Re: romant
filtr jsem necistila. ale dno jsem odkalovala. testy vody jsou ale o.k.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 22:19 R Muž romant [27987] Re: sisi
Jak je to akvárko velký? Nebyl současně čištěn filtr a odkalováno dno? Co ten filtr co je to zač?
Edit: Prosím sloučit s tímto vláknem. rybicky.net/forum/3116
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 22:16 sisi – Umírají mi rybky prosím o radu :(
Mám založené akva od prosince lonskeho roku, v akvarku mam asi 30 rybek - kominicky, dania, cichavce, paviocka. a par vezovek. vsechno bylo ok. pred 5 dny jsem vyymenila vodu jako obvykle, pridala jsem biofiltr... a ted kazdy den jedna rybka umre. mam i mensi akva -odchovnicku malých a tam mi taky 2 rybky umrely. nic jineho jako predtim jsem neudelala, krmeni stejne, voda byla odstata. teplota kolem 21stupnu. fitr a vzduchovadlo jede porad... jedine co, tak jsem donesla 3 nove rostliny od chovatele rybek, muze to byt tim? jeste k doplneni pred 3 dny jsem vodu z akva dala na testy a vysla uplne skvele... vazne nevim co dal? pokud je to rostlinami, mam vycistit cele akva? ale v odchovnicce ty donesene nove rostliny nemam... jsem v koncich :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 15:31 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Cosmogagy
:-D I tak díky za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 15:22 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: MajkaK
No jsem zvědavý čím to může být. Budu to tu sledovat než odpoví někdo zkušenější, já jsem přece jen lempl začátečník :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 14:50 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Cosmogagy
Hlístic jsem si nevšimla, a to si myslím, že akvárko zkoumám celkem důkladně. :-D Ryby normálně žerou. Sama nemůžu najít příčinu. Před měsícem jsem začala dávkovat CO2, ale to by nemělo mít vliv, Ph nijak nekleslo, všechny ryby ok. Zaráží mě, že to odnášejí jen tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 14:45 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: MajkaK
křivení páteře může způsobit třeba hlístice, ale takto od stolu těžko říct.. baští ty ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 14:23 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím zkušenější akvaristy. Poslední dobou mi dělají starosti tetry královské. Kupovala jsem je někdy loni v létě. Na začátku jich bylo dvacet, dařilo se jim. Dokonce jsem odchovala i dva prcky. Teď ale jako když utne. Začala se jim křivit páteř a postupně umírají. Je fakt, že poslední kusy už zkřivenou páteř neměly, ale průběh je pořád stejný. Špatná koordinace pohybu, přepadávání na bok, plavání břichem nahoru a nakonec úhyn. Nenapadá mě příčina. Ryby ani nevypadají nějak nemocně, je to všechno ze dne na den. A postihuje to jen tetry. Výměna vody nepomáhá (myslela jsem, že je zvýšená hladina dusičnanů...). Nenapadá někoho příčina? Vodnatelnost??
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 17:32 Muž grunda [1781] - Cichlidy
přidej rychle rostoucí kytky a měň pravidelně co dva dny vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 15:31 xsuer Re: grunda
ach jo, jeste jsem se v akvaristice ptala, jestli je to ok, ale kdyz muzou prodavat nemocne rybicky, tak se neni cemu divit.
Ted tam mam rybicek 11, takze snad je to ok. Potrebuju jenom zabranit tomu aby umrely i ty dalsi chudatka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 14:46 Muž grunda [1781] - Cichlidy
22 neonek by bylo v pořádku, ale taková nálož živorodek do tak malého akva je hromadná vražda. Není cm jako cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 14:39 xsuer
Dekuju za radu, vodicku zkusim koupit, snad se to jeste spravi.

Jinak se tyka studia literatury - samozrejme, ze jsem si pred tim neco precetla. Rybicek jsem dala 22 a kdyz se pocita cm na litr, tak jsem jeste porad v limitu (jsou malinke). Betak - vetsina lidi mi reklo, at to zkusim, ze zalezi na stesti, nekteri jsou agresivnejsi a jini ne (ted je uplne v pohode). Bohuzel jsem si s druhou varkou rybek prinesla i krupicku, nicmene recept jsem nasla tady na foru a zabral.
Fotku mam blbou, neni tam vubec videt, ze toho sterku (z akvaprodejny ! ) je vzadu pres 5cm jen vpredu jsou vetsi kaminky. Rostlin uz je tady vice a rybky jsem tam rozhodne hned nehodila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 14:22 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Ryby padají na nemoci, protože jsou oslabené N látkami kvůli nezaběhnuté filtraci. V tomto případě by mohla pomoci jedna "zázračná vodička" a to Sera Bio Nitrivec, ale nejdříve vyměnit 50% vody za čerstvou. Berte to jako poslední možnost před totálním překopáním nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 13:34 HaDaS Re: NHKG
Bohužel se domnívám, že v tomto případě vodoléčba nezabere. Je toho už moc. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 13:33 HaDaS Re: xsuer
Nevím na kterých stránkách jsi čerpala informace, ale většina toho co jsi udělala je špatně.
Namátkou : týden odstátá voda, 25 rybek do nového akva a ještě do 54 litrů, málo rostlinek, příliš hrubé dno (nazval bych to spíše kačírkem), betta s gupkami v takovém počtu je problém sám o sobě (já bych taky okusoval), léčení krupičky v takovýchto podmínkách solí a teplotou a možná že jsi ty rybky tam hodila ten samý den kdy jsi to založila.
Ještě jsem to tu nikdy neřekl, ale v tomto případě se jednoznačně stavím za to, vše vyndat proprat, převařit a znovu založit.
Bylo by fajn něco nastudovat. Myslím si, že tento článek je pro tebe jako stvořený rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou . Dále studuj například zde rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky a až poté zakládej.
Vyplatí se to. Akvaristika je krásná, ale aby byla potěšením, musí člověk něco málo znát. Alespoň základy. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 13:28 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: xsuer
Začal bych "vodoléčbou". Ob den měnit 30% vody a zbytek bych nechal volnému průběhu. Teplotu samozřejmě postupně snižovat na 25°C. Každopádně teprve teď začíná filtr fungovat na 100%, takže časem by se to mělo lepšit.
Doplň si prezentaci, čím víc toho napíšeš, tím lépe půjde poradit.

Akvaristika je hodně o trpělivosti. Člověk se chybami učí, časem snad získáš zkušenosti a rybám se bude dařit lépe. Ale s katastrofami počítej, nevyhnou se nikomu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 12:41 xsuer
Dobrý den,

od ledna mam nove akvarium (54l) a zatim je vsechno spatne :zasadila jsem rostliny, vodu jsem nechala odstat tyden, pridala pavi oka (3samicky a 6 samecku), 2 platy a 2ancistrusy a jednoho betaka. Vse slo ok
po tydnu jsem prikoupila parek black molly, parek zlutych moll, parek mecovek a 5 neonek a pridala koren. Par dni dobry, pak se zacala zabarvovat voda od korene a betak ukousal behem vikendu vsem pavim ockum ocasky, uhynul platak. Behem dalsich 2 dnu se u mecovek a neonek (vsechny ze stejne akvaristiky) projevila silna krupicka a umrela black molla a yellow mola.
Vytahla jsem koren, protoze voda byla hodne tmava, vymenila jsem 1/3 vody, prisolila ji a teplota sla pres 30 stupnu. Vodu jsem menila 3x -takze je uz cista a po 8 dnech uz krupicku nevidim. Nicmene kazdy den umira jedno pavi ocko.
Voda stale pres 30 (uz bych ji chtela snizit}, vzuchovani bezi. Vsechny rybicky vypadaji ok, pak najednou jedna behem par hodin umre, postupne polehava u dna, obraci se briskem vzhuru nebo pada po hlave dolu.
Navic Plata i yellow mola, od te doby co jsou samy jsou agresivni. Plata ma navic uplne zarudlou tlamicku.
Poradi prosim nekdo ? Mam to jeste smysl, nemam to rovnou zabalit ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2012 10:29 Žena petulinakk [2016] Re: Lenka
Opověděla jste si sama, celkový počet 24 ryb se nezdá tolik, problém je v tom JAKÝCH ryb.
Měnit vodu jednou za 14 dní, obzvlášt s osazenstvem jako máte vy, je málo.
Ten přípravek co tam lejete neznám, ale všeobecně do dobře fungujícího akva se nemusí pravidelně lít žádná chemie, a pokud musí, pak je něco špatně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 07:40 Lenka Re: romant
výměnu vody provádím od kompletní dezinfekce každý den, krom toho TR7 Tropic do vody nepřidávám nic, díky za radu, ještě dnes přípravek zakoupím, snad to pomůže
díky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 07:36 Lenka Re: petulinakk
Skalár sem tam měla celkem 4, když nějaká pak chcípla tak sem dycky dokoupila do počtu, víc sem jich tam ani nechtěla mít, pak 2 přísavky, 2 panceřníčky tečkované, ancitruse, 10 teter krvavých a 6 štikovců
jednou za 14 dní odkalovačem čistím dno a vyměním 1/3 vody, jednou týdně přidávám do vody stabilan TR7 Tropic od firmy Dennerle, měřím hodnoty a dle zašpinění čistím magnetickou škrabkou stěny akvária
s tou výměnou dna sem se nechala ze zoufalosti zmást a nechala si namazat med kolem huby, teď již vím že to byla kravina, dobře mi tak a poučení pro příště
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.01.2012 10:21 Žena petulinakk [2016] Re: Lenka
Lenko, kolik rybek jakých druhů jste tam vlastně měla?
Mám akva o stejném obsahu, dle foto jde o stejný set, a přece jen čistý obsah to bude mít kolem 100l... neumím si představit mít tam několik skalár...
Jak často a jakým způsobem provádíte údržbu?
Je možné že jste měla prostě jen přerybněno a s tím spojené následky.
Ale jak píše romant, ted máte každopádně ještě jiný problém.
Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2012 09:57 R Muž romant [27987] Re: Lenka
Na co ty ryby umíraly před tou desinfekcí to nevím, ale co vím, že teď po tom znovuzaložení akvária ty ryby trpí syndromem nově založeného akvária. prostě nestíhá nitrifikce, která se teprve ustavuje a ve vodě se hromadí škodliviny, hlavně N látky a ty jsou posléze příčinou toho úhynu. Takže bych začal akváriu ordinovat intenzivní vodoléčbu v podobě každodenní výměny 1/3 vody po dobu min. týdne a posléze dle potřeby. Podpořit nitrifikaci nějakým vhodným prostředkem, třeba Nitrivec od Sery se v této situaci jeví jako dobrý postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 09:51 Lenka – postupný úhyb ryb
Fotka k příspěvku Ahoj
potřebuju poradit, už si nevím rady :-(
Mám akvárium 126l, založeno před 3/4rokem, vše bylo o.k., rostliny krásně rostly a rostou, rybám se také dařilo, někteří jsou krásní macci, dělálo mi radost až donedávná :-( . Před 3 týdny mi začli umírat skaláři (3kusy), s odstupem 3-4 dnů, nic jim nebylo, žádné příznaky plísní, nafouklá břicha či podobně, pak byl klid, tak sem to nebrala v potaz bo byl pak klid. Ale před týdnem a pár dny mi uhynul další skalár a den na to mi začli každý den hynout tetry krvavé a do toho aj parmani siamští sad , hodnoty všechny mám v pořádku, krmivo mám kvalitní, ryby na pohled jsou zdravé a bez problémů přijímají potravu, před 3 dny po konzultaci s jedním známým jsem totálně vypustila a vydezinfikovala akvárium, dno vyměnila, rostliny a dekoraci pořádně vyčistila a vydezinfikovala, vyčistila i filtr, dala nové dno, vše zpátky, nechala vodu ať se ustálí, pak vrátila ryby a na druhý den večer sem našla další tetru a dnes ráno tetru a dalšího parmana
Prosím poraďte mi, čím to může být nebo co je najednou špatně když se celou dobu akváriu dařilo a teď mám tak velké úhyny?
Předem díky za reakce, rady atd
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 16:19 Muž snehulda007 [850] Re: be
A určitě to nemůže být ta bakterka?Já jsem si jí přines s endlerkama a je to fakt rychlý. Ráno byl sameček vpohodě a odpo ležel u dna bez ocasu...pak jsem si všim že samičce chybí kousek hřbetní ploutve tak jsem zved teplotu osolil vodu a do dvou týdnů byla vpohodě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 16:07 be – ryby
V akvárku chovám sumečky sklovité,jinak jeden rájovec se (podle mě začátečníka) chová dost panovačně ale že by žral ostatní rybičky ? To jsem neviděla... coze :-( rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 22:36 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: be
a co to je za sumce? Zkusil bych pozorovat tesne po zhasnuti osvetleni, nebo v noci za tmy v akva treba s pustenym svetlem v mistnosti a baterkou po ruce.
Nekteri sumci cvaknou to, co se jim vleze do tlamy. Ale pochybuju, ze mate zrovna takove.
Tipuju to, taky na problem s vodou, ale treba tam mate opravdu nejakeho zabijaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 19:58 R Muž romant [27987] Re: be
Jak je to akvárko velký? Třeba to nedělá žádná ryba, ale jedná se o tzv. bakteriální rozpad ploutví, který při pokročilém stádiu dokáže rybku pěkně ožrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 19:56 be – ožírání ocásků
Dobrý den,mám velký problém, ve spol.akvárku chovám rájovce,závojnatku,sumečky,paví očka a 3 xify.Nějaká jedna ryba z těchto druhů ožírá ostatním rybám ocásky - už mi na to zemřel rájovec ( měl polovinu těla pryč) a jako další umírá paví očko.At koukám jak koukám rybu která to dělá nevidim.Nevíte,jaká z nich by to měla být ? Okamžitě ji přendám. tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 18:15 Muž snehulda007 [850] Re: Rakos
Běžně se mění cca třetina vody týdně,ale za takové situace klidně denně. Jaký přípravek proti nemocem? Je možné jste si jím zničily nitrifikační bakterie a ryby hynou na otravu dusíkatými látkami. Po použití takovýchto přípravku se mění víc jek polovina vody v aq. Jinak do "nemocného" aq se nový ryby nedokupují!!!! A než dáte novou rybu do aq tak se nechává nějakou dobu v karanténě aby jste si nezavlekli nějakou nákazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2011 18:10 R Muž romant [27987] Re: Rakos
Do vody bych nic nepřidával, jenom bych jí měnil a to za vodu lehce odraženou, nebo-li několik hodin po natočení do nějaký nádoby nechanou odstát. Měnit se může klidně denně 30-50% akva to ničemu nebude vadit, což bych v této fázi aplikoval. Podívej se do atlasu ryb na jejich nároky, počty velikosti akva apod. a dospěješ k závěru, že je akvárium osazeno rybami, který dost silně znečišťují vody svými výkaly, takže ta pravidelná výměna vody a kvalitní filtrace je nutností, samozřejmě společně s tím odkalením dna. Čistit filtr je dobrý v momentě kdy se jeho výkon viditelně sníží a voda z něho vytéká o poznání pomaleji. V akváriu je dobrý mít tzv. živý rostliny, který jsou nápomocny při odbourávání a spotřebovávání škodlivých látek z vody, mám na mysli N látky. Jinak je dobrý si přečíst třeba tyto odkazy www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 17:50 Rakos – úhyn ryb
Zdravím a prosím o radu.
Rodiče mají přes půl roku 108l akva, bylo koupené komplet na inzerát již zaběhnuté, s rybami, rostlinami, dekorací, ext. filtrem apod. Původní osazenstvo:
2xskalára, 3xmečovka, 3xpanceřníček panda, 8xneonka, 3x paví očka a 2xancitrus (tyto se vytřeli, takže je jich více). Vše bylo ok, bohužel asi před 3mi týdny uhynul samec mečovky. Tatík dokoupil 3xblack molly, 2xmečovku a 4xpaví očka. Od té doby však postupně uhynula spousta ryb, nejdříve nová paví očka, potom asi 4x neonka, původní paví očka, 1x black molly. Akva řádně odkalujeme, vodu se teď snažíme maximálně obměnit (zde dotaz, kolik vody je možné vyměnit naráz a jak často ji lze měnit?), externí filtr byl čištěný před cca 2 měsíci (bylo mi řečeno, že stačí 3x do roka, ok?).
Nějaké změny na rybách nepozorujeme, prostě jen ráno najdeme další uhynulou, přidávali jsme do vody i nějaký přípravek proti nemocem, ale nedaří se.. Rodičům se zdálo, že byl jednu chvíli na hladině jakoby povlak, ale já teď nic takového nepozoruji (jezdím tam jen na návštěvy a mezitím byla část vody vyměněna).
Prosím o jakoukoli radu, jak se se situací vypořádat a dát rybám co potřebují.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 10:13 Žena beruskazelena [0]
Moc vám děkuji za pomoc. Vyměnili jsme 2 kýble vody (téměř půlka akva) a důkladně odkalili a příjde nám, že rybky se zlepšili. Vzduchujeme přes kamínek, filtr necháváme dál běžet. Máme pěnu, kterou jsme měli dříve ještě na starém filtru, která je o trochu větší než ta, co je ve stávajícím filtru, tak se jí nejspíš pokusíme vyměnit. Ale potřebuji si teda ujasnit postup:

Buď to můžu udělat tak, že tam zapojím oba filtry zároveň, a po nějakých těch 3 týdnech nasadím novou pěnu na ten stávající filtr a tu starou dám pryč (i s tim starým filtrem pochopitelně).

Nebo tu novou pěnu nechám "nacucat" tím, co vyperu ze staré pěny, nasadit tu novou (nacucanou) na stávající filtr, ale častěji po dobu 3 týdnů měnit vodu než se pěna zaběhne.

Je to tak? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 17:46 R Muž romant [27987] Re: beruskazelena
Nejdůležitější rozdíl ve stávající a navržené filtraci je ten, že ta kostka biomolitanu má několikanásobně větší tzv. aktivní plochu k osídlení nitrifikačníma bakteriema a interval jejího čištění bude taktéž násobně delší než u toho stávajícího filtru. Pokud k tomu rozhodnutí o výměně dospěješ, tak je dobrý postupovat tak, že se stávající a nový systém nechá v akváriu běhat společně a tím dojde k osídlení nitrifikačníma bakteriema u té kostky a cca po třech týdnech společnýho provozu se přejde pouze na ten nový filtr. Pokud by se dala použít v nějaké úpravě ta stávající pohonná jednotka, tak bude nutný se připravit na velmi intenzivní výměny vody(činnost toho filtru se bude suplovat), než dojde k normálnímu fungování té kostky. Ať už v tom či onom případě je dobrý tu kostku tzv. naočkovat propráním, nacucáním ve vodě, kde byla před tím vyprána ta stávající náplň toho filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 17:07 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: beruskazelena
ano, tou hlavou je myslena vrchni cast s rotorem. Pokud jde, sundat ten plastovy kryt a sehnat tuhle penu: shop.aquatica.cz/…
Pokud nebude sedet ozvor, tak to jde upravit popripade nejakou novodurovou trubkou. Mozna nebudou sedet prisavky, muze byt postaveny volne v akva.
Pokud chcete hezci reseni tak: shop.aquatica.cz/…
Ta hlava v odkazu primo sedi na tu penu i s prisavkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 16:29 Žena beruskazelena [0]
Filtr máme AquaEl Fan Filter - Fan-1 plus (60-100 l, 320 l/h), přikoupili jsme i skrápěč (sprinkler)

akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 16:26 Žena beruskazelena [0]
Tou čerpací hlavou myslíte tu vrchní "krabičku" ve které je motorek? Takže mám sundat ten spodní kryt a nechat odhalený molitan přidělaný k čerpací hlavě? Nebo si mám koupit novej filtr ? coze

Teď jsme akorát vyměnili skoro 2 kýble vody a důkladně odkalili. Uvidíme co to udělá.

Máme ještě o starost navíc, umřela nám ryba a nemůžem ji v akva najít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 15:11 R Muž romant [27987] Re: beruskazelena
To co Ti doporučuje kolega hawok, je správná cesta. Vyměnit tu stávající filtraci za tu čerpací hlavu s kostkou biomolitanu bude velmi dobrým řešením. Ten vyšší počet šneků svědčí o překrmování ryb a s tím i vyšší množství zbytků a v kombinaci s méně účinnou filtrací, jejíž činnost je ještě v dobré víře neustále narušována se v tom akváriu začnou hromadit odpadní látky jejichž mez již prostě některý ryby nezvládnou. Takže to chce častěji měnit vodu, což bude lehce tu činnost odbourávání škodlivin(N látky) suplovat a popřemýšlet o té lepší filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 15:02 Žena beruskazelena [0]
Ano při výměně vody vždy odkalujeme, ale "nepřesejem" komplet celé dno, jednak je z velké části zarostlé a jednak odkalujem tak dlouho dokud se nenaplní kýbl. Ale většinu co je přístupná se odkalit podaří.

Nyní nám běží filtr již bez vzduchování, zatím se nám nestalo, že by se ucpal tak, že by ani "neproudil", nicméně zanáší se dost. Vzduchujeme tedy přes kamínek.

Poslední týden krmíme méně, protože i rybky toho tolik nesežerou co dřív.

Na šneky máme takové lákadlo. Koupili jsme zelené tablety, které jsou pro ancistruse. Na zbytky z tablety se potom slezou šneci, které pak při údržbě odsajeme. Je to podle mě něco jako že to lidi chytaj na salát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2011 23:55 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: beruskazelena
dle meho nazoru je problem ve filtraci. Takovy filtr jak popisujete je nevyhovujici. Vymenil bych za cerpaci hlavu s prislusnym biomolitanem. Mozna pujde upravit hlava z vaseho filtru.
Podle me filtr funguje jen mechanickou cestou a ne biologickou, tak caste intervaly propirani dost devastuje kolonie bakterii. Prozacatek bych ho zkusil necistit, jestli se neucpe uplne a provzdusnovani bych neresil. Rybek je vcelku v norme a cereni hladiny a rostlinami by mel zajistit dost kysliku. Navic mate motorek, ktery muzete dat do akvaria s kaminkem kdyby bylo treba. Pokud se filtr zanese az do zastaveni prutoku, resil bych to jak jsem popisoval vyse.
Pri vymene vody odkalujete?
Problem se sneky, ono to tu vodu zatizi ikdyz neuhynou, doporucuji sbirat a sintenzivnit udrzbu, nebo je drtit o sklo, ale hned je odsavat, nenechavat v akva. Nepouzivat chemii proti snekum.
Akvarium bych casteji cistil a mene krmil, pocet sneku by se mel snizit samovolne, kdyz nebudou mit vhodne podminky k premnozeni. Urychlite to pripadne tim sberem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 23:34 Žena beruskazelena [0]
Rybky podle mě nehubnou.

Filtrační pěnu propíráme většinou jednou za 14 dní, ale někdy dříve, jelikož se nám dost zanáší filtr a po pár dnech většinou přestává vzduchovat, takže hadičku napojujeme na kompresor aby tam přes filtr vháněl vzduch "pod tlakem".

Po nítěnkách podle mne byly ještě nějaký čas v pořádku, těžko říct.

Ještě mě napadá, že v akva máme docela dost šneků. Nemůžou pak kazit vodu když chcípnou? Jsou malinký, ale pořád se nám množí a to je pravidelně "odsáváme".

Zvažovali jsme, jestli nenasadit léčbu (Multimedikal), ale prý se tím rybkám snižuje imunita, když zrovna nejsou nemocné. Proto jsme zatím nic nepoužii, jelikož právě nevíme, zda vůbec nemocné jsou, nebo jestli je jen špatná voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 19:21 Muž PepaV [30] Re: beruskazelena
A nestalo se to až po těch uvařených nítěnkach?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 19:18 R Muž romant [27987] Re: beruskazelena
Vyměnil bych polovinu vody a sledoval reakci rybek, pokud tzv. pookřejí, tak je ten problém v nedostatečný nitrifikaci a tudíž zvýšených hodnotách N látek. To každotýdenní propírání filtru akváriu moc neprospívá a je to kontraproduktivní opatření. Rozuměl bych tomu, pouze v případě, že ten filtr za týden stratí více jak polovinu výkonu. I když je týdně odkalováno, tak ta frakce dna je větší a může docházet k nesprávnýmu rozkládání bordýlku, který v tom dně může zahnívat. Samozřejmě to, že jsou rybky nakaženy nějakou nemocí vyloučit nelze, ale spíš bych si tipnul ty méně vhodný podmínky v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 19:09 Muž PepaV [30] Re: beruskazelena
Možná už byly nemocné, když jste si je kupovali a teď mohou nakazit i ostatní.
Vypadá to na nějaké střevní parazity. Hubnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 19:02 Žena beruskazelena [0] – Umírající rybky, nevíme příčinu
Dobrý večer,
prosím o radu. Máme 54l akvárium. Podloží máme štěrk, dekorace jsou lávový kámen a kořen, rostlinky máme hnědovku, sagitarii, bahnatku a další, žádné náročné druhy (nové rostlinky vždy dezinfikujeme v hypermanganu). Filtrujeme, filtr zároveň vzduchuje. Topíme, teplotu udržujeme na 25 stupních. Svítíme, máme dvě 14W zářivky, jednu AquaGlo, druhou PowerGlo. Vodu měníme každý týden, odkalíme dno a odsajeme kýbl vody, což je přibližně 10l a dolpníme vodou z vodovodu. V odsáté vodě propíráme pěnu z filtru. Krmíme vločkovým krmivem, semtam dáváme granulky. Jednou jsme dali nítěnky, které jsme propláchli v horké vodě....

Problém je, že nám umírají rybky. Koupili jsme je přibližně před měsícem, akvárko se předtím skoro 2 měsíce zaběhávalo (filtr, svícení, topení apod.). Původně jsme měli 4 Blackmolly, 4 Goldmolly, 12 Neonek a 1 Ancistruse. Do této chvíle nám umřeli 2 Blackmolly a 3 Goldmolly. A vypadá to, že umřou další. Netušíme kde je příčina, rybky nejeví žádné známky nemoci, nemají na sobě žádné tečky, fleky, žádná zranění... jen prostě vypadají, jak kdyby neměli chuť k životu, většinou přestanou žrát, válejí se po dně a tak za 3 dny umřou.

Nenapadá vás prosím co by mohla být příčina, popř. co děláme špatně? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 19:21 Zdena Re: Zdena
Mě je jen divný,že celou dobu to bylo v takovém počtu jako teď plus ty ancitrusy a vše bylo v pohodě.Rostliny názvy nezmám ale mám tři živé a dost rozrostlé.A že jen ty ancitrusy ostatní jsou docela v pohodě až na ty dvě oči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 17:29 Muž Yirka [9126] Re: Zdena
Počet rybek je třeba snížit na cca 1/3. Pokud to neuděláš, příroda to vyřeší sama, jen budeš mít blbé pocity, že ti to pořád hyne. Některé rybky se tam vyloženě nehodí(pokud se tedy nejedná o malé čichavce), pro neonky je to malé, sumečci jsou široký pojem. Co rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 16:42 R Muž romant [27987] Re: Zdena
Měnit, měnit a zase měnit vodu a rozmyslet si osádku, jako inspirace může sloužit zdejší atlas ryb. To akvárko je přerybněný a když se lehce zanedbá údržba v podobě té výměny vody a odkalování, tak nastane úhyn rybek, který zareagují na zhoršenou kvalitu vody(zvýšený obsah N látek). Filtr nechat dělat svojí práci a čistit až když si sám řekne tím, že se viditelně sníží jeho výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2011 16:35 Zdena Re: Zdena
Velikost akvarka je asi 40 litrů.Obyvatelé: asi 8 neonek,4 sumečci,4 panceřnici,1 beta samec a jedna samice,2 čichavci,2 tetry,a ještě asi 6 rybiček velikosti neonek.Normální filtr+externí.Doba existence asi necelý rok.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116?od=851