Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 13:40 Žena azalka [38] – Lence
Každopádně při přikupování nových rybek nelij vodu ze sáčku z prodejny do akvárka - jen pytlík na nějaou dobu ponoř, ať se teploty vod vyrovnají a pak nové rybky síťkou odlov do své nádrže. Kdoví, co má akvaristika ve vodě za sajrajty. A karanténa je samozřejmě další plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 12:58 JEŽEK
na ryby je čas-já bych vyměnil i dno/nebo pořádně vyčistil/nechal pracovat filtr,potom rostliny,a ryby klidně až za 2-3 týdny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 12:41 Lenka
Tak uz je to jasný... Je po všech sad Ale já to nevzdám! Začnu znovu. Takže vyměnit kompletně vodu, nechat nejmíň týden odstát a pak nakoupit rybičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 08:16 Muž wayn [79] – karanténa
Jako minimum bych viděl týden, někteří doporučují i déle. Projdi fórum, nedávno se tu o tom psalo jak zařídit karanténu.
Pokud nenastane nějaká katastrofa, tak nikdy nevymněňuj všechnu vodu ve společném akváriu. Běžně se mění 1/4 až 1/3. Při léčbě a podobně polovinu. Nejdřív ale musíš zjistit příčinu vymírání. Zaměř se na pozorování chování a vzhledu ryb a udělej ty testy vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 21:20 Lenka
Ještě se chci zeptat, jestli (až si pořídím nějaký nový rybky a projdou karanténou (5 dní stačí?)) je potřeba vyměnit všechnu vodu v akváriu nebo kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 21:18 Lenka
Nortone - asi to bude jen shoda jmen.Supernádrž mi nic neříká a dnes píšu na forum poprvé, i když přiznávám, že jsem něco četla už dříve. Fotky zveřejním, až bude co zveřejňovat... ne

Wayne- děkuji za tip, určitě s tím něco podniknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 21:13 Muž wayn [79] – +
No z toho mála nepřesných informací bych to spíše tipnul na nemoc, ale nevhodné podmínky se vyloučit nedají.
Pokud máš vodu ze studně, bude asi dost tvrdá. Kup si test na tvrdost, hodí se i na pH (tedy pokud nemáš rozbor vody z té studně), případně i na NO2 a NO3. Doporučuji od Aquaru www.aquar.cz
Jestli to je nemoc, tak zkus vypozorovat nějaké příznaky: tečky, chomáčky, slepené ploutve, zježené šupiny, nafouknuté břicho.... Na těch stránkách Aquaru je i popis příznaků nemocí.
Jinak ta tetra krvavá v tak malém akváriu a v tak malém počtu může být agresivní vůči jiným rybám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 21:10 Muž Norton [109] – Lenko
A co takto se sem přihlásit a také zveřejnit pár fotek. Tobě se bude lépe komunikovat a ostatní alespoň z fotografií leccos dokáží odhadnout. Tedy já asi ne, ale jsou tady skutečné velmi zkušení akvaristé. ano A neboj, nikdo tě kamenovat nebude! Zapsala jsi se tady dobře (tedy jestli jsi tatáž Lenka) v diskusi o Zephyrově supernádrži a ty rožhavené pukající šury jistě také dojdou uznání! ano ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 21:05 Lenka
Jó, a taky jsem do seznamu zapomněla přidat 2 úplně malinké přírůstky (asi těch ubohých pavích oček). Teď ale nevím, jestli přežijou... Aby je ten zbytek nepožral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 21:01 Lenka
Filtr teda netuším, byl součástí sady... Vodu měním tak 1x za 14 dní (teda 1/3 vody)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 20:58 Anonym
Bohuzel asi nebudu dost přesná, ale měli jsme tam párek Pavích oček, 2x tetru krvavou, 2x takovou oranžovou hmm , 2x ancistruse a jednoho "pana domácího" (takový, co přád šmejdí po zemi)Přísavník?
Moc se omlouvá, třeba se to časem naučím... Z rostlinek (podle atlasu) Vallisneria spiralis Tiger 2x , něco jako bahnatka vodní - ale jemnější(několik kousků - rychle se mi množí) a asi něco jako mokřanka - asi 3 kousky. Objem je 54l. PH neznam, ale asi se budu muset líp vybavit hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 20:42 Muž wayn [79] – informace
Napsala jsi málo informací. Přinejmenším kolik a jakých ryb tam máš, kolik rostlin, jaký filtr, jak často měníš vodu... Nelze z toho vyvodit, jestli umírají na nevhodné podmínky nebo na nějakou zavlečenou nemoc.
Rozhodně není dobré přelívat vodu z obchodu do akvária. A vůbec není od věci dát nové rybky do karantény, určitě se to vyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 20:40 Dussy
Taky zdravim
Za prve: od malicka jsem mel od krecky anduleky kocky a psy a nejobtiznejsi je chov aq ryb
Jak je aq velke, kolik mate ryb a rostlin ??? parametry vody asi neznate ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 20:32 Lenka – Taky mi postupne umiraji
Zdravim,
Před několika měsíci jsme dětem koupili akvárium. Vím, že každé zvíře potřebuje péči, a rybičky mi zatím přišly nejjednodušší. Máme akvárium 60l. Koupili jsme několik rybiček podle rady v obchodě. Do týdne nám uhynula jen jedna a pak bylo dobu vše v pořádku. Minulý čtvrtek jsem koupila dva ancistruse kvůli řasám na skle. (Právě jsem se tu ale dočetla, že moc význam nemají.) Problém nastal během víkendu, kdy mi uhynuly 2 rybky a dnes do odpoledne další 4. Nevím, čím to je. Vodu jsem dnes vyměnila a dala akvaregulátor a 1/2 dávky akvafloru. Mám podezření na vodu z obchodu, ve které jsme si rybky přinesla.Doteď jsme dávala vodu ze studny a nic se nedělo, takže tím to snad nebude.Co dál dělat? Popřípadě jak se vyvarovat dalšímu úhynu při koupi nových rybek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 19:59 fera
přidej do vody PRENTIN několik kapek podle návodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 17:42 smajlik – testík
Ten testík si Kikyo udělej.Něco ti to ukáže a aspoň budeš vědět,jestli máš pokračovat s tou výměnou vody.Pokud bude NO2 v "normě",budeš muset shánět další informace o tom proč se to děje.A dej vědět jak to dopadlo ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 16:23 Muž wayn [79] – neodkládat
Ten test udělej hned. Výměna vody NO2 pouze naředí, ale nijak ti od něj nepomůže. Jestli chceš testovat rybama, tak jsi ten test nemusela kupovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 15:23 Žena Kikyo [2] - Cichlidy
Krmila jsem starým vločkovým krmivem, možná je to tím, proto jsem dneska koupila nový krmení, takže uvidím. Koupila jsem i test na NO2, ale zatím ho dělat nebudu, protože jsme včera vyměnili vodu a nevím jesli by to bylo zrovna objektivní. Změřím to až mi zase chcípne nějaká ryba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 09:51 Zdenek
Tak to moc na otravu dusitany nebo amoniakem nevypadá, ryby by lapaly po dechu u hladiny, byly by neklidné, pak by nastalo stádium excitace, při kterém mají křeče svaloviny a reagují silně i na ťuknutí do akvária. Ty tvoje se oddělily a nežraly několik dní. U amoniaku a dusitanů je úhyn hromadný a rychlý. Čím krmíš? Neměly bílé výkaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2007 07:15 Kikyo
To je těžší, ale vždycky byli docela vyzáblý, u toho mečouna to šlo vidět a dycky se několik dní před smrtí zdržovaly tak jako stranou od ostatních a taky skoro nežraly tak nevím... a hnojiva ani nic podobnýho nepoužívám :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 20:57 Zdenek
Kikyo,
s tou výměnou vody opatrně, pokud jsou rybičky oslabené, tak by to mohl pro ně být šok, při výměně se snaž dodržovat stejnou teplotu jako měla voda akvarijní, já navíc přidávám Start + Chlorstop od Dajany, nechám tak 30 min. a pak teprve vodu vleju do akvária.
Všimla sis, jak ty rybky vypadaly před tím, než umřely? Např. dýchací potíže - dýchání u hladiny, nebo zvláštní chování, trhavé pohyby...zvětšené břicho x vyhublé, deformace ploutví nebo cokoliv zvláštního. Úmrtí sumečků naznačuje i možnost otravy, jelikož to nebylo úmrtí najednou, odhadoval bych hepatotoxické jedy...např. těžké kovy. Nepoužilas v Období posledních 2 měsíců nějaké léky nebo hnojiva na rostliny s obsahem stopových prvků? Bez popisu toho, jak umřely můžu jen odhadovat příčinu...pokus se to trochu přiblížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 19:01 Žena Kikyo [2] - Cichlidy
Jo no, samozřejmě to nejdřív budu muset nějak zklidnit a vyřešit... jinak rybky si snad seženu u chovatele, mám to za mnohem nižší cenu, skaláru za 10 kč a podobně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 18:15 smajlik
Tu parmičku černou jsem si přivezl v pátek (4 kousky) a dneska už je v akvárku vidět jejich přítomnost.Ale pamatuj,pokud bude problém s prostředím,žádná rybka to nevyřeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 17:59 JEŽEK
Fotka k příspěvku na nákup ryb je čas,-jestli ještě nebudou umírat.Ancík je dobrý akorát na to,aby leštil skla.Mně Thajky obírají řasy z dekorací,o rostliny se starají SAE.V Ji je asi seženeš jen na Žižkový-jinde jsem na ně nenarazil..... ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 17:56 Muž Norton [109]
Kikyo a co třeba tato parmička rybicky.net/atlasryb/parmicka_ce ? Je hezká a pilná, stojí v krámu asi 35,- korun. Mám ji a mimo to, že se živí řasami se mi fakt líbí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 17:38 Žena Kikyo [2] - Cichlidy
Tak vodu už jsme s mámou vyměnili...asi tak 1/3 No a co se týče Přísavky Thajské tak tu si určitě pořídím, hned jak budu příště kupovat nový ryby, tak si jí tam připíšu a vyzkouším. Protože se třeba taky říká že ancistrus je dobrý na řasy, přitom to vůbec není pravda. Z vlastní zkušenosti vím, že ancistrus je sice pořád někde přisátej, ale řasy pod ním vůbec nemizí... no tak doufám že ta Přísavka na to bude lepší. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 14:56 Zdenek
Pokud budou dusičnany v normě, tak může být příčina i v těch řasách, občas se v akvárku vyskytují toxické řasy nebo sinice a s řasami jde ruku v ruce i obsah kyslíku ve vodě... Kup si např. přísavku thajskou nebo nějaké jiné požírače řas. Eventuálně chemie, ale buď opatrná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 14:56 smajlik
Kikyo...a utíkej vyměňovat tu vodu :-) .Stejně nemáš co dělat ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 14:37 Žena Kikyo [2] - Cichlidy
Tak díky, zítra se zeptám ve zverimexu... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 14:33 Muž Norton [109] – testovací proužky
pro orientaci to stačí. Používám jak proužky tak i "kapkové" testy. Vyzkoušel jsem pár výrobců a vzhledem k ceně se mi nejlépe osvědčily testy od AQUARU. Jako "nejvymakanejší" mi příjdou sady od SERY, či TETRY, ale za ty peníze!? Jako perlička, rozíl hodnot NO3, tetra test 20mg/l, AQUAR 30 mg/l. Takže ono jsou všechny testy orientční, pro naše potřeby však dostatečné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 14:25 smajlik – test
Já jsem si kopil test JBL Easy Test,je tam 50 papírků,ty na sekundu strčím do vody a po minutě porovnávám jednotlivá políčka s barevnou škálou na krabičce.Asi to není nic dokonalého,ale pro orientaci to určitě stačí.A měří to NO2,NO3,DH,KH a pH.Stálo to asi 300.-,ale těch 50 měření...jedno za 6 kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 14:17 Usine
Výměnou vody jednou týdně 1/4 1/5 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 14:17 smajlik – rybky
Díval jsem se do tvého denníku,je mi to líto,smutná bilance.Já bych začal okamžitě s měřením vody (Ph,NO2,NO3).Pokud nemáš test,v akvaristice ti určitě něco doporučí.A nebo někdo tady.A jestli bych si nebyl jistý kvalitou vody,začal bych okamžitě (už za dest minut,je neděle :-) )s výměnou vody.Aspoň půlku a každý další den aspoň 15-20 l.Nejlepší by byla odstátá,ale pokud není,zdá se mi,že by byla lepší i neodstátá,než ta co tam je.A na zítřejší výměnu už bych si připravil vodu hned.To tedy v případě,že nemáš možnost změřit.To vše,pokud rybky nejeví evidentní známky nějaké nemoci.Moc ti držím palec a doporučuju jednat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 14:17 Muž Norton [109]
Dusíkaté odpadní látky se měřit dají. Je řada testů od řady výrobců. A nejde jen o dušičnany NO3 ale i o dusitany NO2 a amoniak NH, ty jsou daleko "jedovatější".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 14:14 Žena Kikyo [2] - Cichlidy
No ten Acidon jsem tam zrovna už dlouho nepřidávala protože mám PH ted 7 a to si myslím že to není ještě tak hrozný, takže Acidonem to určitě není... ale ty dusičnany no to nevím, je to možný, existuje na ty dusičnany taky nějaký měřítko? Já mám jen na PH ale ty dusičnany mě nenapadly... a čím se dají dusičnany třeba snížit? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 13:30 Muž Norton [109]
... kromě dusíkatých látek, Radmilko u akvárka uvádíš: "...ale jelikož mám v akváriu trochu vápence, musím jednou tejdně tam přidávat Acidon, kyselinu, aby se PH snížilo..." nepřehnala jsi to s tím acidonem? Mimo jiné tedy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 13:22 Štěpán
Co dusičnany? A další dusíkatý látky? Měřila jsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2007 12:56 Žena Kikyo [2] - Cichlidy – Ryby mi postupně umírají
No tak můj problém trvá asi 14 dní. Akvárko 112 l mám založené asi 3 měsíce, nejdřív bylo všechno v pohodě, rostliny rostly, rybky plavaly jako o život, ale v poslední době se to všecko hroutí. Nejdřív mi začaly žloutnout některé rostliny, ale to se spravilo, jenže teď mám v akva hrozně moc řas. Několik druhů, hnědou, myslím že i štětičkovou a pak takovou co vytváří na skle zelený kolečka... no a před 14 dny mi začaly z neznámých důvodů umírat ryby. Nejdřív 2 ramirezky, pak 2 sumečci, jednoho ještě mám, dále samec akarty tečkované, dokonce i jedna skalára a dneska už i sameček mečovky! sad Je mi jasný, že taková úmrtnost už není v normě, ale já vážně nevím, čím to může být! PH mám sice trochu vyšší, ale to mám už od začátku, takže nechápu proč ty ryby začly hynout až ted poslední dobou... vždycky se někam schovají a několik dní třeba ani nežerou, no a pak je prostě najdu mrtvý :-( na těle nemají žádné stopy jakékoliv nemoci, takže vážně nevím !!! Ale chtěla bych to vyřešit, v akva mám ještě 2 skaláry, jednoho sumečka, 9 neonek ( z těch mi zatím neumřela ani jedna, což je docela divné...) 2 samičky Black Molly, 1 samičku Mečovky, 1 ancistruse, 1 samici akary tečkované, pár akar zelených a pár akar hnědých :-( ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 00:58 Nio – Aquarko
A prosím co ta SŮL ?Dám ji tam? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 00:56 Nio – Aquarko
Mrakoplash ® eště k tomu.Vzduchování jsem měl naplno,z filtru jsem vyndal vložku(molitan) a nechal jsem at dělá taky vzduch-700l/hod. +vzduchuje :-( čet jsem vás a bral si vaše rady,ale stejně mi to nějak nevišlo sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 00:12 Nio – Aquarko
Mrakoplash ® Děkuju ti za reakci.Teplotu jsem měl zvedlou na 30°C sůl ...Už jsem nevěděl co dál sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 21:53 R Muž Mrakoplash [1776] – .
Nio na krupicku se doporucuje taky zvednout teplotu hodne vzduchovat a vypnout filtr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 17:52 Nio – Aquarko
Ahoj všichni.Potřeboval bych radu.před pár týdnama jsem založil aqua 200l.Po týdnu jsem nakoupil rybičky a vypustil je do ní.Cca do tří dnů mi dostali krupičku,tak jsem je léčil malach.zelení.Neonky mi pošly všechny,před tím ale taky přísavník.Všechny rybičky se mi vysipali krupičkou-kožovec aspon si to myslím a po pár dnech to začalo hynout.Zahynuli mi pancéřnici,skaláři 8 ks.Zůstaly mi jen 3 zlatý čichavci 3 perletový 2zakrslý a 3x kančík příčnopruhý a léčim je dál,ale anti-ichtinem i když taky obsahuje malach.zelen což je asi dobrý.Takže z aqua jsem vodu vypustil,napustil novou (že prý kožovec po 4dnech začína hynout bez hostitele),upravil rostlinky,přidal přípravek Akvaregulátor pro úpravu čerstvé vody,Florapúr-hnojivo pro rostlinky a kůli plísni (našel jsem rybičku s plísní-Zakrslý čichavec- léčí se extra)taky eSHa 2000.Chci se zeptat mám tam přidat taky sůl?Takhle to běží bez rybiček cca asi týden.Děkuju :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 19:35 vašek – pomozte
ja sem to smichal 1:1 a nenechal sem to odstát nevadíto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 16:46 Vait – rybky
To záleží na tom,která voda je kvalitnější.Jestli má více železa,to vůbec nevadí.Pokud dáš vodu z obecního vodovodu předpokládám , že je chlorovaná a je ji potřeba nechat odstát.Já používám vodu z vlastní studny,která je taky silně železitá a nemám žádný problém.Množí se mi téměř všechny druhy ryb, které v ní chovám.Když ji napustím večer do vany a nechám ji tam přes noc,je na stěnách slabě červený povlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 12:16 vašek – pomozte
mam tam dat vodu z vodovodu nebo ze studny! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 12:01 vašek – Mohl Bych mít v akvarku
no jo rostliny jsou a polovinu vetší!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 11:20 Vait – ryby
Člověče ,ty snad nemáš rozum.CO2 můžeš dávat, až je akvárko zaběhlé a je vidět,že se rostliny chytily.Normálně jsi to všechno otrávil.Ihned vyměň alespoň polovinu vody a odstav to CO2!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 21:51 vašek – pomozte
protože aby mi rostlinky rychleji zarostly akvarium!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 20:11 zoo – CO2?
a procs tam to CO2 daval? mno, takova trochu anestezie az eutanazie, asi
spis je zajimavy, ze kazda rybka vydrzi trochu jinak

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116?od=2151