Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2007 13:14 Very
máme týden akvárko a úplně stejný problém. Paví očka začala od včerejška chcípat, jedna černá měla taky nějaký povlaky okolo očí. Uf, ta akvaristika začíná nemile :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 19:46 Muž wayn [79] – nákaza
K nákaze může dojít mraženým krmivem. Ale jak jsem psal, to je až důsledek. Bacily jsou číhaj všude kolem nás a jde o to, kdo je silnější - ony nebo ryby.
Vnitřní filtry většinou bývají málo účinné. Teď místo toho uhlí tam dej molitan, ať mají kde sídlit bakterie, snad to bude stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 19:20 blek – NO
NO3 ti ryby nezabije, změř NO2 nebo NH4, ty jsou jedovaté
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 18:16 Alex – Doplneni infa
Delal jsem testy na NO3 - v norme
Strava: mrazene (patentky), susene
Zadne rybicky ani rostlinky jsem uz dost dlouho do akvaria nedodaval
Znacku filtru si ted nevzpomenu - vim jen to co jsme napsal - interni, kapacita 70-100l, molitan a uhli (to vyhodim - nevedel jsem ze tam ma NEbyt)

DIKY VSEM za rady a snahu pomoci - zkusim vase tipy a uvidim. Priznavam, ze jsem mel pocit zoufalstvi z toho, ze se clovek snazi dodrzovat vsechna mozna pravidla, aby vse bylo OK a pak - bez zjevneho duvodu dojde k takovemu uhynu :-(

JESTE JEDNOU DIKY!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 10:29 Muž matlala [798] - Rostliny
mraku to vynadej blekovy: rybicky.net/nadrz.php… ten ma skoro 50 ryb ve 112l hrubého tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 10:14 R Muž Mrakoplash [1776] – to ddanse
pokud si tech 50 rybek mel v ty 200 co mas v prezentaci tak se ani nediv ze pochcipaly tone

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 06:28 ddanse
Měl jsem podobný problém a podařilo se mě jej vyřešit.Kup od firmy Sera nitrivec bio culture.Je to speciální směs všech čistících bakterií.Výměna vody pořád dokola je k ničemu.Napiš mi jak jsi dopadl.Mě během pár dnůzdechlo tak 50 rybek.Po aplikaci tohoto přípravku mám pokoj.Preventivně jednou za 14 dnů tam zase trošku dej.Dan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2007 01:49 Muž ivan [15] – úhyn
Nejsou ty ryby nějak oslabené třeba stresem (nově nakoupené) nebo jednostranně živené(jen levné vločky).Zkus vylepšit jídelníček nebo celkově zlepšit podmínky pro ryby v akváriu.Dostatek rostlin,pravidelná výměna vody,dobře fungující filtr.Taky bych řekl že je to vodnatelnost,asi v tvém případě infekční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 23:03 Muž wayn [79]
A co je to za filtr? To uhlí dej pryč, to se dává jen jednorázově, třeba po léčbě. Za testy bych se taky přimluvil, hlavně NO2 a NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 22:09 Zdenek.a
Pokus se poslat foto, snad to pomůže. Co parametry vody? Dělal jsi nějaké testy?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 19:50 Alex
Omlouvam se, informace doplnim:
akvarium 72 l, v 'provozu' cca 2,5-3 roku
vnitrni filtr - pena + uhli (kapacita pro 70-100l), bezi 24h/den
Vzduchovani - zaroven se svetlem, Topeni - 24C (24h/den)
ryby (puv.stav): skalara, 2xancistrus, 4xpancernicci, uhynule: 4neonky, 4parmicky, 4akary
Nepribyla ryba ani rostlina za posl.4mesice

http://rybicky.net/nemoc/ jsem prosel, ale jediny viditelny symptom je vodnatelnost a u tech chorob, kde je to uvedene nesouhlasi jine veci. Navic ten 'pomaly' uhyn - kus za den.
Skalara samozrejme neni mala ryba - jen jsem myslel, ze ty co uhynuly byly male ryby a ted mam pocit, ze to ma i ona...
Pokud mohu jeste nejake info doplnit - rad to udelam - diky predem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 19:41 Muž wayn [79] – Vodnatelnost?
Tipnul bych to na infekční vodnatelnost. Proti ní nic, údajně zabírají antibiotika. To je ale až důsledek, příčinou bývají nevhodné podmínky.
Jinak pěkný přehled příznaků najdeš na: www.aquar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 18:48 Žena azalka [38] – Pomaly uhyn malych ryb
Co takhle napsat něco víc o nádrži? Třeba takový drobnosti, jako je velikost, jak dlouho funguje, kolik tam je rostlin a ryb..? Btw - skalára je malý druh? coze Co se týká symptomů, zkus pročíst např. tohle: rybicky.net/nemoc/ nebo www.sera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2007 18:42 Alex – Pomaly uhyn malych ryb
Zdravim,
uz netusim co mam delat - behem poslednich cca 10 dnu mi pomalu ale jiste vyhynulo cca 80%akvaria. Kazdy den 1-2ks a vsechno to byly male druhy - neonky, skalary, parmicky...
Vypadaly 'natekle', zvetsene oci, tak jsem se domnival, ze je tam moc nitratu. Proto jsem 2x vymenil cca 1/2 vody, cistim filtr... Ted, kdyz uz tam neni nic malyho, tak mam pocit, ze otekla skalara (BTW: uz zbyvaji jen pancernicci a ancistrusy).
Krmim castecne zmrazenym a castecne suchym krmivem, privzduchuji, teplota 24C.
Prosim Vas, mohu jeste neco udelat nebo mam cekt :-(
DEKUJI predem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 22:21 Zdenek
Dusitany to určitě nejsou, kolorimetrické stanovení dusitanů je pro akvarijní účely dost přesné, ale co pH? Z čeho máš dno? Nemáš vnitřní pozadí nebo nějaké skalky v aqua?
Asi si ty rybky nepitvala, co? Bylo by dobré si prohlédnout aspoň žábra a dutinu břišní...
A ve filtru příčinu taky nevidím, připomíná to otravu, ale otázkou je čím...Vyzkoušej Start od Dajany s trochu větším dávkováním - asi 1,5 -2x (přímo do aqua), Start váže těžké kovy a některé další škodliviny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 20:22 Žena katunka [158]
Štěpáne...no tak půl na půl...mám akvacit, ale ne bublifuk, ale čerpací hlavu (což je myslím v principu to samé)...rozhodně jsem tě poslechla, co se týče nákupu jiného, byť značkového, honiče vody ;-) . Důležité je, že rybky žijí a hodnoty vody jsou v poho, ne? A mimochodem ta moje čerpací hlava se dá nastavit na tak minimální průtok, že skoro ani nehýbe hladinou.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 20:18 Štěpán
až na to že mě Katunka neposlechla! ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 20:18 Žena katunka [158]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 20:16 Žena katunka [158]
jj řešili a vyřešili :-P ...Kikyo mrkni ke mně do nádrže mám to v deníku popsaný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 20:14 Štěpán
Už jsme tady filtr přesně do tohohle akvária řešili s Katunkou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 20:11 Žena Kikyo [2] - Cichlidy
Ten test je nový a filtr je špatnej, to vím. Co bys chtěl po setu... plánuju koupit nový filtr. Akorát nevím od jaký firmy a jakej, nemohli byste mi někdo něco doporučit? Aby to bylo do 112 l akvárka a ne zas nějaký moc drahý, i když nechci žádnej šmejd... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 19:11 Štěpán
Jestli je ten test starší tak to ve skutečnosti může být víc.... asi ti ten filtr moc dobře nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 19:02 Žena Kikyo [2] - Cichlidy
Tak jsem udělala ten test znovu a je to trošinku růžový, takže podle tý stupnice je to sice pod 0.1 mg/l ale i tak už je to na pováženou... možná je to přeci jen dusitanama... s mámou jsme 14 dní neměnili vodu, protože nebyl čas, jsem tu měla Holanďanku na výměnej studentskej pobyt no a furt jsme lítali někde venku sad sad Co myslíte, je to těma dusitanama? Dneska jdem s mámou vyměnit vodu, ale ty skaláry už holt nezachráním... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 18:29 Žena Kikyo [2] - Cichlidy
Tak a je tu další poplach. Právě teď jsem se náhodou podívala do akvária a zjistila jsem, že obě skaláry jsou mrtvý !!! Kdyby jen jedna ale obě, to už je dost vážný !!! Absolutně netuším co mám dělat !! Dusitany ve vodě nejsou, krmení jsem změnila, žádný příznaky nemocí takže už vážně nevím !!! Ale je mi hrozně sad sad Já už vážně nevím co mám dělat... :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 10:32 Zdenek
Na 112l stačí jedna (taky i pro tu agresivitu...), a do vody dej třeba Biofiltr od Dajany (denitrifikační bakterie) a třeba si pořiď i nějaké plovoucí rostliny (např. Salvinia natans nebo Pistia stratiotes), odstraníš tím dost dusíkatých látek - hnojivo pro řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 19:53 Žena Kikyo [2] - Cichlidy
Kdepak, zatím ne, ale určitě si jí pořídím. Akorát nevím, jesli si mám do těch 112 l pořídit jednu nebo dvě. Četla jsem, že jsou trochu agresivní vůči sobě a že vyrostou docela hodně... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 12:35 Zdenek
Výborně, čekal jsem to...hlavně si hlídej tu řasu v akvárku, moje thajka je zbožňuje, neustále čistí rostliny sklo a všechno, na čem by řasa mohla být. Doufám, že sis ji taky pořídila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 20:15 Žena Kikyo [2] - Cichlidy
Pro klid vašich duší, udělala jsem ten test už asi před 10 dnama a NIC. Dusitany tam NEJSOU a zatím žádný další úhyn, takže uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 19:06 raďulka – voda ze studny
Nedoporučuji vodu ze studny,může se tam s dešťovou vodou dostávat splašky z polí,chemikálie při obhospodařování pozemků a zahrad,insekticidy,herbicidy atd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 12:23 Sidonius – To Štěpán
Štěpán: "...Není to s těmi dusitany spíš tak, že jejich zvýšená hladina pomalu neblaze působí na ryby, které pak mají větší náchylnost k různým chorobám?..."
To, co popisujete, platí pro dusičnany. U dusitanů je tomu jinak... :-)
EDIT: Kdybych si dříve přečetl, co vám napsal Karel.N., neměl bych potřebu přicmrndávat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 23:02 miro03
Tažkoje ti poradit ale složenie ryb v akvariu si vyzaduje mekou vodu ramirezi i skalare su citlive na zlozenie vody musis mi napisat aku mas vodu:tvrdost,pH a potom ti viem viac poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 23:01 miro03
Tažkoje ti poradit ale složenie ryb v akvariu si vyzaduje mekou vodu ramirezi i skalare su citlive na zlozenie vody musis mi napisat aku mas vodu:tvrdost,pH a potom ti viem viac poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 22:52 Karel.N.
Jsem veterinář a s Kikyo souhlasím, intoxikace NO2 vypadá jinak...problém bude spíše parazitární. Zájímavé a správné úvahy byly uvedeny výše, např. intoxikace těžkými kovy, která se také nedá plně vyloučit (pozinkované vodovodní trubky?, dekorace v akváriu...) Doporučuji prohlédnout výkaly ryb, případně "amatérskou" pitvu při dalším úhynu - pátrání po parazitech v zažívacím traktu a kontrolu vzhledu jater.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 21:20 Žena katunka [158]
Kikyo...ten test stojí asi 40 korun a mně vydržel na více jak 30 stanovení...pokud nechceš pro vyloučení jedné možnosti tvého problému utratit ani 1,50 Kč tak co tady řešíš? To ty ryby rovnou zabij, protože ani žádný lék (pokud by to opravdu byla nemoc) nedostaneš zadarmo. A vůbec, přepočítávat zdraví a spokojenost živých tvorů na peníze je hnus a ty podle mě nejseš normální!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 21:16 Štěpán – .
"ty ryby by umřeli naráz"
Nepovídej! Není to s těmi dusitany spíš tak, že jejich zvýšená hladina pomalu neblaze působí na ryby, které pak mají větší náchylnost k různým chorobám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 21:02 Štěpán
Plýtvat testem? Víš že má velice omezenou trvanlivost? Slovo "plýtvání" tady nemá vůbec žádnej smysl. Když mám problémy a test, který by mi mohl pomoct, tak není jediný racionální důvod ho nepoužít, i kdyby ta šance, že by mi skutečně pomohl, byla malá!

TAK HERGOT UDĚLEJ TEN TEST A NEBUĎ BLBÁ!!!

Jestli tohle nepomůže tak už nic... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 20:53 Žena Kikyo [2] - Cichlidy
NO2 to není, četla jsem o tom všechno možný, ty ryby by umřeli naráz a měly by jiný příznaky, nebudu plejtvat tím testem, jsem si jistá že co se týče NO2 je to v pohodě :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 20:00 Žena azalka [38]
Kikyo - dne 4.2.2007 tvůj problém trval 14 dní a doteď jsi nebyla schopná udělat jeden blbej test na NO2, kterej by pravděpodobně potvrdil příčinu problému? Nějak nechápu, proč jsi zakládala tohle téma..? Pokud si chceš pokecat, běž na chat. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2007 13:46 Žena Kikyo [2] - Cichlidy
No, taky mě to napadlo, že by to mohli být nějaký paraziti, protože je to fakt divný aby ty ryby chcípali jedna za 3-5 dní... Jako postupně no... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 19:08 Zdenek
No, jestli byla vyzáblá, tak to může být parazitální infekce...ale radši ten test udělej (pro klid ostatních...), i když si osobně myslím, že problém bude jinde, otrava nitráty a amoniakem vypadá jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 16:57 Štěpán
Udělej ten test, Radmilko, prosím! ano
Kolipak lidí tě musí poprosit, abys ten test udělala? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 16:36 Žena Kikyo [2] - Cichlidy
Jako ta samička žrala, ne já tu rybu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2007 16:35 Žena Kikyo [2] - Cichlidy
Nedělám žádné testy, zatím je to docela v klidu, akorát dneska umřela samička Black Molly, měla jsem 2 ted už mám tedy jen 1. Ale dalo se to čekat, měla roztřepenou ocasní ploutvi a byla pořád vyzáblá i když jsem jí krmila a žrala... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2007 10:34 Zdenek
Tak co, je to lepší? A co voda, dělalas nějaké testy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 15:10 Muž wayn [79] – bublinky
Bublinky? Snad jsi nedala všechnu čerstvou vodu? Kompresor pusť hned. Pokud je to mečovka, tak pokojová teplota ji stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 15:02 Lenka
Opravdu dík za povzbuzení. Zbyla oranžová asi mečovka červená (dle atlasu). Vzduchovací kamínek jsem podědila i se strašně hlučným kompresorem. :-) Na té rybce i na skle jsou malinké vzduchové bublinky, tak jsem ten kompresor zatm nepustila. A co teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 14:43 Muž wayn [79] – ryba
Pro tu jednu rybu (která to je?) ve sklenici by bylo nejlepší (pokud opravdu nemáš malou nádrž) dát ji tam dostatek plovoucích rostlin, koupit vzduchovací motorek a malý molitanový filtr. Pokud by těch rostlin bylo opravdu dost, stačil by i vzduchovací kamínek. zajisti kolem klid, aby se nestresovala. A krm opravdu minimálně! Je to nějaká stokoruna navíc, ale zůstane ti to pro karanténu při dokupování ryb nebo odchov nějakých prcků ;-)
Určitě to nevzávej, jen je potřeba důkladně přečíst něco o zakládání akvária a mít trpělivost. Doporučuji: www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 14:22 Muž Norton [109] – rostlinky
Lenko, momentálně si nevzpomenu v které literatuře jsem to četl (333x jak a proč S.Frank, K.Rataj, R.Zukal??) , ale já to praktikuji. Po nákupu desinfikuji rostliny slabě fialovým roztokem manganistanu draselného po dobu několika minut (něměřím, asi 10..?). Pak náskledně opatrně opláchu čistou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 14:20 Lenka
Mám ještě dotaz. Jedna jedna jediná rybka to asi rozdejchala. Mám ji v 5 litrovy sklenici. Co pro ni mužu dál udělat? Celej filtr se vzduchováním se tam nevejde :-) , tak nevím, jak jí to tam dočasně zařídit. (Než bude provozuschopny akvarko :-) , nebo než chcipne sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2007 14:15 Lenka
Díky za rady :-) A co rostlinky? Když je pořádně properu, můžu je tam pak dát? (Po výměně vody.)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26750x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116?od=2101