Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 12:44 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: havranik22
Závojnatky okamžitě pryč. Je to pro ně malé a v tvorbě odpadu jsou to přeborníci. Oka a ancistruci taky pěkně umí tahat za sebou kabel. Ryby jsi kupoval na dvě fáze jestli dobře chápu? Kdy jsi tam dal první ryby? Za jak dlouho další? Jaké máš rostlinky v akvárku? Velké je velmi široký pojem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 12:38 havranik22
8 neonek,4krunýřovce(malé),pak jsem koupil něco na burze jejichž název neznám,ale pohybují se na dně akvária a jsou podobní humrům...už jen jednu skalárku,4 gupky a 2 závojnatky.Děkuji za pomoc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 12:37 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: havranik22
Svítíš zbytečně dlouho. Kolik a jaké ryby v akvárku máš? Chtělo by to prezentaci. Po měsící se akvárko teprve začíná tak nějak zabíhat. Jestli tam máš živorodky, tak produkují hodně odpadu, který se rozkládá a pokud nitrifikační bakterie nestíhají likvidovat NO2, tak se nedivím že ryby umírají. Akvárko by se mělo začít zarybňovat zhruba po měsící a postupně na několik fází. Jestli jsi tam narval všechny ryby hned, tak je to velká zátěž pro akvárko. 5 rostlin je taky strašně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 12:29 Muž azonic [63] - Rostliny
Jaké rybičky ti uhynuly? Koukám že voda má 27°C což je pro některé rybky dost. Mimochodem svítit tak dlouho je podle mě zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 12:17 havranik22 – Vymírání rybiček,prosím o pomoc :(
mám akvárium založené tak měsíc,a tak jednou za týden mi umře rybička,většinou přes noc,ikdyž nevím co to s tím má společného,protože okysličování mi jede 24 h,ale se ztlumeným tlakem a filtr samozřejmě jede také 24h.Přečtl jsem si jak nejlépe krmit,tak jsem krmil 3x denně,kdy potravu měli snězenu do 1-2 minut.Osvětlení mi jede od 7:00 do 23:00.Poté jsem tedy dal rybkám dietu a krmil je jednou denně kdy potravu snědli do minuty,skoro týden byl klid,ale pres dnešní večer zemřeli 2 rybky,většinou to byly malé ale dnešní večer zemřela i skalárka.Snad mi tento web mnou velmi často navštěvovaný pomůže :) :/

parametry akvária:130 l
osvětlení :7:00-23:00
teplota :27
okysličování :24 h,se zmírněným tlakem
rostliny :živé,větší,5
filtr :24h
založeno :před měsícem
krmivo :obyčejné pro všechny rybky
dno :písek

!akváriu byla odpuštěna 1/3 vody a vyčištěno dno odkalovačem!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 00:29 lakystar
strava: krmím ich tak že ráno vločky a večer jadna mrazená kocka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 23:16 lakystar
ta zostalo mich už iba 14, 9živorodiek, 2 prisavnici, 1 mrenka, 2prisavky thajske?čo mám z nimi spraviť?
aké ryby by boli vhodné do 60l akvária?(do hornej časti a do dlnej časti)
teraz tie ryby čo mám sú niečim nakazené alebo nie?
mrenky som kupoval u akvaristu v MI aj prísavnikov a ostatne v prešove zoocentrum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   18.08.2012 20:26 R Muž romant [27987] Re: lakystar
Pouč se ze svých chyb a začni znovu, vše podstatné Ti již kolegové napsali. Před tím než si nějakou rybu do nádrže pořídíš, tak se mrkni na její nároky a potřeby a orientuj se podle toho. To akvárium není ani malý ani velký a bude se z něj dát udělat pěkná a funkční nádrž. Podívej se do sekce nádrže a okoukni tam co ostatní v podobných akváriích mají. Poslední rada na závěr, měň tu vodu denně, ať se ještě zachrání co se zachránit dá. Co půjde rozdat, rozdej, co ne vzhledem ke zdravotnímu stavu nezbyde než utratit(silně perlivá voda je spolehlivá) a začni znovu a lépe. Zdejší stránky jsou doslova napěchovaný radama jak a co udělat tak aby to fungovalo, tak studuj a nestyď se zeptat, když něčemu nebudeš rozumět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.08.2012 19:26 R Muž Silent [5949] Re: lakystar
Ryby hynou, protože jsou v dlouhodobě neudržitelné nádrži. 17 ryb z toho 10 živorodek, 2 sekavky nádherné, 2 přísavky thajské a 2 předpokládám ancistrusi nemůžou v 60ti litrové nádrži přežít delší dobu. Dejme tomu při zamhouřeném oku tam lze chovat ty živorodky, ale ostatní ryby ani omylem. Ty sis patrně o těchto rybách před koupí nic nezjistil, protože jinak bys je nemohl takto dát dohromady. Podle fotky je sekavka vyhublá nejspíše i nevhodnou stravou. Pokud nesnížíš stav ryb tak budou úhyny nejspíše pokračovat. Při tom zarybnění je i filtrace poddimenzovaná co se objemu hmoty týče, rostlin také velmi málo a tudíž to výměna vody 1/3 jedenkrát týdně nezachrání. Doporučím přečíst alespoň tyto základy www.horacovoakvarium.cz/… www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   18.08.2012 19:19 Muž Yirka [9126] Re: lakystar
Té rybky mi je líto už od podívání a kdybych měl tu moc tak ti přikážu: okamžitě ji utrať! (Tyto rybky stejně do tak malé nádrže nepatří). Stejně tak je ta nádrž nevhodná pro přísavku thajskou. Vždyť si o nich něco přečti. ne
Jinak schází informace jak dlouho je nádrž založená a jak byly rybky přidávány a z jakých zdrojů a jak byly karanténovány. Tam by mohl být zakopaný pes.
Edit: ještě prosím přesunout do tématu - třeba hned kousek vedle: Jaká je to nemoc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 18:29 lakystar – vředovitost ryb
Fotka k příspěvku Prepáčte, že akladám novú temu, ale musím.
Minulý týždeň mi zahinula mrenka nádherna a black molly dnes už druhý deň leží druhá mrenka na boku tažko sa bohybuje, tuknete do nej on nič ako by stratila únikovz reflex.Môže to byť vředovitost ryb? Aleo čo im je? ale za 2 týždne tri nie niečo v poriadku.

akvarium: 60l
zabehnute: pomocou Sera nitrivec
filter: Hailea BT-400
ryby: 17 rýb 10živorodiek (3black molly, 4 gold, 3červené), 3 mrenky nádherné, 2 prísavka thajska, 2 prísavnici
rastliny: riasová guľka, javský mach
starosltivosť: raz týždeňe mením 1/3 vody
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:56 Redgi
Uvidím co bude dál, jak se bude akvárium vyvíjet v následujících dnech. Každopádně zatím dík za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:49 R Muž romant [27987] Re: Redgi
Ano, jsou. Mrkni do vlákna stran testů a uvidíš, s čím jsou dobrý zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:47 Redgi
Dajan 3in1

ph - 6.4
kh - 10
Gh - 10

To jsou ty papírky vážně tak nahov.. ? :-D
Každý test má jiné hodnoty....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:43 R Muž romant [27987] Re: Redgi
To je jako detektivka, každou chvilku jinej pachatel. :) Tak vážněji, pokud to jsou hodnoty po výměně vody, tak to už je lepší, ale stejně bych to ověřil jiným kontrolním měřením. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:39 Redgi
Tak aktualní stav:

NO3 - 20
NO2 - 0
Gh - 7
Kh - 10
ph - 7.2
cl - 0

Odkaleno a přidány rašelinové výluhy Torben
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:24 R Muž romant [27987] Re: hr
Ten věk už mě napadl včera v souvislosti s tou teplotou, ale pořád si myslím, že na vině bude rozhoupaná voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:19 Redgi
Nasazuji vodoléčbu a uvidime co dal. odkalím akva a udělám testy znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:14 R Muž romant [27987] Re: Redgi
Inu to by bylo na pováženou, ale je otázka jak přesné je to měření, té hodnotě "nula" u NO3 z vodovodu se zdráhám uvěřit. Ať už je to tak, či tak, vypadá to, že Ti akvárium místo toho aby NO3 konzumovalo, tak ho vytváří. Zaměřil bych se na množství rostlin, zvláštěpak rychlejirostoucích a nějakých specialitů na dusičnany, mám na mysli plovoučky, to jako opatření dlouhodobé a jako krátkodobé je ta vodoléčba, jako okamžitá pomoc při snížení hodnoty dusičnanů. Ovšem ani těch 50 mg/l není žádné závratná hodnota, ale u citlivějších ryb to může už být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:05 Redgi Re: Redgi
Redgi napsal: Tady jsou dnešní hodnoty:
JBL EasyTest 6in1

NO3 - 50
NO2 - 0
GH - 14
KH - 6
Ph - 7,2
CL - 0


Tady je vodod:

NO3 - 0
NO2 - 0
GH - 14
Kh - 10
Ph - 7,2
cl - 0
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:02 Redgi Re: romant
romant napsal: Tak změř ještě akvárko, ať je vidět jak se to NO3 hejbe, mělo by bejt nižší než na vstupu.

sorry, špatně jsme se pochopily. Ty hodnoty byly z akvárka.
Vodovod udělám teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:00 R Muž romant [27987] Re: Redgi
Tak změř ještě akvárko, ať je vidět jak se to NO3 hejbe, mělo by bejt nižší než na vstupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 08:57 Redgi Re: romant
jj voda z vodovodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 08:55 R Muž romant [27987] Re: Redgi
To je akvárko nebo vodovod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2012 08:54 Redgi
Tady jsou dnešní hodnoty:
JBL EasyTest 6in1

NO3 - 50
NO2 - 0
GH - 14
KH - 6
Ph - 7,2
CL - 0

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 22:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Redgi
kdyby ti ty dusičnany vyšly vyšší tak změř i vodu z vodovodu, jaká je hodnota tam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2012 21:58 R Muž romant [27987] Re: Redgi
No, nejen zní, ale i funguje. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 21:56 Redgi
Vodoléčba :-D to zní moc dobře :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 21:52 R Muž romant [27987] Re: Redgi
Já používám klasiku a to vodoléčbu, nebo-li intenzivní výměny vody, klidně obden či denně několik dní po sobě. Možno použít třeba nějaký protiplísňový prostředek, např. Acriflavin, ale obvykle to není nutný a postačí jenom ta vodoléčba, to vidíš podle toho, jak se to spravuje či ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 21:50 Redgi Re: romant
jasně, rašelina :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 21:50 Redgi
Když se o tom bavíme, je dobré používat něco jako preventiní léčiva do vody ? popřípadě co? Sem tam se ryby porvou a jsou pokousané, jak je vidět i na jedné z mých fotek u Tetry paraguayské.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2012 21:44 R Muž romant [27987] Re: Redgi
Ano Torben, za málo peněz vcelku hodně muziky. :-)
Edit: Jenom se neděs, po použití dojde k zabarvení vody do hněda, ale o to právě jde. Ovšem ne každýmu se to líbí a někdo to neskousne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 21:43 Redgi
Z hlavy ti to PH neřeknu, dělal jsem to ráno. Napíšu sem zítra hodnoty. Je něco konkrétního co bys doporučil z vlastní zkušenosti z těch roztoků ?
Nějaký koncentrát ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 21:33 R Muž romant [27987] Re: Redgi
Píšeš test O.K. jaký máš PH? Ta teplota je spíš na horní hranici a píšeš, že rybky jsou dvouletý, to by třeba při té vyšší teplotě mohlo bejt i věkem, ale to je čirá spekulace. Tu vodu by to chtělo mít spíš kyselejší a bez ohledu na to co je těm parmám, tak určitě se mrkni na nějaký rašelinový výluhy, olšový šištičky, listy mandlovníku, prostě vylepšení prostředí huminama a tříslovinama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 21:26 Redgi
Každopádně moc dík, zítra udělám test na N látky a napíšu co a jak. Taky bych se přiklonil k těm N látkám. Uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2012 21:24 R Muž romant [27987] Re: Redgi
Dej tomu filtru klid, podle prezenatce je to akvárko 8 měsíců založený a ty na moje gusto dost často narušuješ biologickou rovnováhu tím čištěním filtru. Na nějaký další prospěšný bakterie bych se vykašlal a za ty peníze si koupil něco jinýho. Když se o akvárko normálka pečuje, tak to není třeba. Já to pořád vidím na to, že jsou ty rybky tzv. načatý od vyšších hodnot N látek, který se mohou dočasně při tom aktivním čištění filtru vyskytnout a posléze se to na nich projeví. Nevím, je to můj názor, může být, že jsou ty rybky nositeli nějaký nemoci už od začátku a teď se to začalo projevovat. Uvidíš co ti poradí někdo další, kdo zareaguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 21:17 Redgi
Vodu používám z vodovodu, jako novinku jsem začal do vody dávat Dennerle FB7 BiActive. Jak mi bylo řečeno tak i podle návodu jednou za měsíc. Ale první aplikaci jsme udělal v pondělí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2012 21:13 R Muž romant [27987] Re: Redgi
Nevím, já jenom vím, že nemoci přicházejí ruku v ruce se zhoršenejma podmínkama v akváriu, proto se dotazuju na ten filtr. Když jsem u toho, tak bych ho tak často nepígloval, nechal bych ho v klídku dělat svojí práci a až si sám řekne svým viditelně sníženým průtokem, tak teprve potom lehce propláchnout hmoty, ale ne všechny košíky, postupně na třetiny po týdnu. Jakou vodu používáš? Veřejný vodovod, nebo studnu? U veřejnýho je možno dohledat na stránkách dodavatele parametry vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 21:08 Redgi
Ne, ten úhyn byl pozvolný. První ryba uhynula cca 3týdny zpět. Nedával jsem tomu žádnou váhu, pak po čase druhá atd. momentálně dneska šestá. za posledních 7dní třetí ryba a jenom parmičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 21:04 R Muž romant [27987] Re: Redgi
Nezačal náhodou ten úhyn po posledním propláchnutí toho filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 21:03 Redgi
Musím koupit test na dusičnany, ten jsem nedělal. Akva odkaluji cca jednou za 2 - 3 týdny podle času a filtr čistím cca jednou za měsíc ( výměna jemné vaty na konci filtru ) a jednou za dva tři měsíce ho celej propláchnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 20:58 R Muž romant [27987] Re: Redgi
O.K. Já měl podezření na nítěnky, nic ve zlým. Jak to vypadá s dusičnanama, máš přehled jak jsi na tom v akváriu? Oni ač se o parmičkách čtyřpruhejch traduje, že jsou rybkou začátečníků, dovedou zareagovat na zvýšený N látky, dusitany nepředpokládám že by měli zlobit. Údržba je tak jak píšeš v prezenatci? Neprovádíš třeba současně odkalování a čištění filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 20:53 Redgi
Mražné krmiva střídám. Kupuji artemie a dafnie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 20:45 R Muž romant [27987] Re: Redgi
Ten popis nemoci se bude dát napasovat na kde co. V prezentaci píšeš že krmíš nějakou mraženou kostkou, co je to zač?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 20:15 Redgi – Parmička čtyřpruhá
Ahoj všem,
rád bych požádal o radu znalejší z vás. Posledních cca 14 dní jsem zaznamenal úhyn cca dvouletých parmiček.... Akva cca 300L čistý objem vody, filtrace externí fluval, testy jsou Ok, teplota 27°C, pravidelně odkaluji a měním vodu. Před úhynem začne být daná rybka apatická a do dvou dnů uhyne. Zbytek ryb je v pořádku. Hynou pouze parmičky. Dík moc za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 08:56 Muž Yirka [9126] Re: sisi
Řekl bych, že nádrž je přerybněna a příroda si pomáhá. Těch rybek jak rostou je tam prostě moc. Rovněž ta teplota je na hodně nízké úrovni. Jelikož nemáš prezentaci, nevím zda používáš topítko. V nynějších chladnějších dnech totiž nemusí nádrž tu teplotu na 21°C bez topení udržet a tato klesne i níže. Chtělo by to (podle té jediné fotky) i více živých rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 22:51 R Muž romant [27987] Re: sisi
Pokud se rozhodneš ten filtr vyměnit, tak nech oba dva cca měsíc běhat společně a teprve potom ten stávající dej pryč, tak aby ten nový byl již dostatečně osídlen nitrifikačníma bakteriema a ten přechod byl bezproblémový. Ještě jeden potenciální problém je z té fotky vidět a tím je vcelku velká frakce dna, kam takto může bordýlek zapadávat a nesprávně se rozkládat, což může vést ke zvyšování koncentrací N látek ve vodě. Takovýto dna se i hůř odkalují a když přihlédnu ke složení rybí osádky, tak čistota dna, částé výměny vody a účinná filtrace, to je ve Tvém akváriu základ.
Edit: Tím filtrem mám na mysli toto www.akva-exo.cz/… www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 22:46 sisi Re: romant
Jdu vymenit tu vodu a zitra mrknu na filtr, diky za radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2012 22:29 R Muž romant [27987] Re: sisi
Takže klasickej bublifuk, jestli tomu dobře rozumím. Je možný, že ten filtr tu rybí osádku nestíhá. Častěji bych měnil tu vodu a zamyslel se nad tím filtrem a šel do klasiky v podobě čerpací hlavy s kostkou biomolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 22:26 sisi Re: sisi
Filtr je obycejny trubka se vzduchovanim a "houbou" ze zooexu. do ted jim nic nevadilo a v klidu se mnozily..:(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116?od=801