Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 00:01 Sidonius
A nebo na řasy použít esHa PROTALON 707... :-)
Zkuste to a dejte vědět, jak to dopadlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 23:15 Sidonius
Bohužel - pouhým zvýšením intenzity osvětlení se ruduchy sotva zbavíte ... To by bylo příliš jednoduché. Ale je to jedno z opatření, které má v boji proti ruduchám opodstatnění - zlepšuje podmínky pro vyšší rostliny. A dobře fungující rostliny jsou silnou zbraní proti řasám všeho druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 22:27 jd
Roduchy? Předpokládám, že se jich zbavím zvýšením osvětlení, že? Do mého setového krytu se už žádná zářivka nevejde,takže musím udělat nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 22:25 Sidonius
Ruduchy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 22:13 jd
Jedná se o takový zelený sametový koberec, který pokrývá listy rostlin a kameny. Sem tam se objeví i jakási hnědá štětka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 22:10 agagagas
otázka je, jestli tam máš skutečně řasy anebo sinice - to jsou mrchy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 21:34 jd
Čichavci dýchají u hladiny sem tam, ale cichlidky jsou v pohodě. Teda alespoň doufám, že jsou, protože úmrtí těchto rybek by mě moc mrzelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 21:30 rolandmynar
zásadní chyba..čistit filtr a zároveň měnit vodu...!



Než to dopíšu, tak je to tady od Wladyse :-P ;-) rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 21:29 rolandmynar
Filtr jsem dneska vyčistil, jinak ho čistím každý druhý týden.


Mám filtr vnitřní, ale čistím ho tak jednou za 3 měsíce, když už přestává táhnout a bublinkvat. Vyměnit vodu a současně vymýt filtr rybám spíše škodí než prospívá. Je to jako bys je dal z domovské vody do laboratorní (přehnaně) čistoty. To nepřežijí ani některé zdravé rybky. Nedělej to současně. A filtr moc často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 21:28 Muž wladys [291] - Cichlidy
zásadní chyba..čistit filtr a zároveň měnit vodu...!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 21:26 rolandmynar
Fotky v mém profilu jsou již starší. Od té doby se rostliny rozrostly, ale jsou z větší části pokryty řasou, kromě nových výhonků. Dnes jsem vyměnil část vody, teplota 24C


Jak jsem na to koukal, máš vzduchování a dost světla? Nedýchají ti čichavci furt vzduch z hladiny? Řekl bych, že na ty tvoje rybky tam nebude moc kyslíku v té vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 21:26 jd
Filtr jsem dneska vyčistil, jinak ho čistím každý druhý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 21:24 Muž wladys [291] - Cichlidy
Taky bych to viděl na ten "dusík" píšeš,že měníš vodu každé pondělí,takže si už asi dnes vyměnil.Nečistil si teď někdy ten filtřík a zároveň měnil vodu?Doporučuju koupit aspoň základní testy na NO2, NO3 a proměřit.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 21:23 jd
Fotky v mém profilu jsou již starší. Od té doby se rostliny rozrostly, ale jsou z větší části pokryty řasou, kromě nových výhonků. Dnes jsem vyměnil část vody, teplota 24C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 21:19 Štěpán
Na první pohled - v akváriu je velice málo rostlin. Přebytek dusíkatých látek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 21:17 jd
Ryby vypadají pořád stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 21:17 jd
Voda nezapáchá, filtrace - molitanový filtr -kompresor venku, akva je staré tři měsíce. Akorát mám pořád problém s řasama a teď ty umírající rybky, zrovna mi další parmička plave břichem nahoru. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 21:16 rolandmynar
Není nic vidět na rybách? Povlak, tečky, červené žábry atd?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 21:13 Muž wladys [291] - Cichlidy
Podle mě to vypadá na udušení z nedostatku kyslíku nebo vyší hladina NO2.Jak dlouho je nádrž založená,jaká je filtrace?Nezapáchá voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 21:07 jd – Umírají mi ryby
Zdravím, nevíte někdo jestli má vliv rozšíření řas pravděpodobně z nedostatku světla (akva 54 litrů, 1 zářivka 15w aqua-glo) na úmrtnost ryb. Dnes mi z ničeho nic zemřela jedna parmička, chystá se za ní plata a další parmičky jsou na tom bledě. Dva čichavci zlatí jsou zatím v pořádku, stejně tak jako malé cichlidky. Do dneška bylo vše v pohodě.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 08:57 Muž filipsi [1295]
No ono to funguje v akvarku uplne jinak nez v prirode. Takovy kozovec v prirode ma evoluci "vyzkousene", ze se musi vylihnout treba 1000x, aby 10 naslo hostitele, a rozhodne se jim malokdy podari hostitele zabit, protoze ten je vystaveny daleko mensim koncentracim utoku.
Oproti tomu v akvarku brzo neprezije nic.Strategie je proste dana evoluci, ne inteligentni strategie, kdy by si kozovec mohl rict "ejhle, posledni ryba, te se zavrtam do tlamky a uz zlobit nebudu, nez koupi nove".
(vim, ze si to tak nemyslel, jen aby to nekdo nepochopil tak, ze se pred nim schvalne kozovec schovava :-) )
Nobody - ty by me taky zajimalo. Ja myslim, ze ne. Az k tomu bude mit nekdo presnejsi info, rad si ho poslechnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 08:41 mama1101 – Paraziti
Paraziti mají strategii nezabít všechny hostitele. Po proběhlé (a neléčené) epidemii zůstane nějaký přeživší jedinec který pak žíje s parazitem v rovnováze a za určitých vhodných podmínek ho šíří dál. Pak stačí nějaká změna vnějších podmínek (chem. vody, teplota, vpuštění nových ryb atd.) a epidemie vypukne znova. Většinou si kožovce dotáhneme z prodejny, která má plno dodavatelů (a i zdrojů infekce). Stačí nedezinfikovat lovící síťku a jedna nakažená ryba nakazí celou prodejnu (vyjma prodavače).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 18:50 Nobody
Takže parazit přežije i zmrazení v potravě na takových -18°C? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 17:09 rolandmynar
RE: pro rolandmynar® Píšeš "všechny katastrofy" ty musíš být opatrný chvatel. smich
********************************************************
Podle čeho soudíš, že "opatrný" ? Tehdy jsem moc opatrný nebyl a šáhnul "vedle" místo pro sůl a dal cukr. To byla výrobna na želatinu.. Nepomohla ani celková výměna vody - musel jsem založit celé dno znovu. Takže po této zkušenosti jsem v této oblasti opravdu opatrný a před osolením si pro jistotu vždycky "líznu", :-P , protože stačí aby hospodyně prohodila dózy a je opět "vystaráno" :-O Ale jako každý smrtelník dělám a budu dělat chyby, ze kterých se poučím...


To byla ironie :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 09:22 Muž ČUPR [204] - Tetry
RE: pro rolandmynar® Píšeš "všechny katastrofy" ty musíš být opatrný chvatel. smich
********************************************************
Podle čeho soudíš, že "opatrný" ? Tehdy jsem moc opatrný nebyl a šáhnul "vedle" místo pro sůl a dal cukr. To byla výrobna na želatinu.. Nepomohla ani celková výměna vody - musel jsem založit celé dno znovu. Takže po této zkušenosti jsem v této oblasti opravdu opatrný a před osolením si pro jistotu vždycky "líznu", :-P , protože stačí aby hospodyně prohodila dózy a je opět "vystaráno" :-O Ale jako každý smrtelník dělám a budu dělat chyby, ze kterých se poučím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2007 09:17 Muž ČUPR [204] - Tetry
Údaájně ancistrus nejdéle zdokumentovaný věk víc než 20 let. Tvých deset je rybka těsně po nejlepších letech, ale žádný stařec. ano
Díky za informaci - fakt jsem doposud nikde nečetl KOLIK let se dožije která ryba. Pouze u choulostivějších druhů jako jsou halančíci a nebo např. Cichlidka Ramirezova se píše maximálně o dvou letech. Ale asi stejně záleží, jaké jsou vytvořeny podmínky pro tu kterou rybku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 23:06 Sidonius
Filipsi: ...Nebo vydrzi snad zavrtany mesice ci roky, v jakemsi "vegetacnim klidu"?
Roky nejspíš ne, ale týdny a snad i měsíce podle některých zdrojů ano. (Nechci suplovat doc. Dvořáka :-D - počkejme na konkrétní informace z dnešní přednášky. Věřím, že se jich dočkáme. ano )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 22:48 Muž Malapa [494] - Afrika
Určitě na krupičku nestačí jen teplota 30C a sůl. Bohužel je to tak, ale jakmile propukne epidemie krupičky, není nač čekat, lépe rychle zasáhnout chemií. Raději kratší dobu a radikálně. Konkrétně u ancistrusů, to ani v dalších generacích nemělo u mě nikdy negativní dopad. Přesněji, nic nepozoruji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 22:42 Muž filipsi [1295]
Pro Boha - jen žádnou chemii
Bohuzel nektere nemoci se jinak nez chemii nedaji, a jak se zda, i nektere "kmeny" kozovce. Pak si treba muzes vybrat, jestli chemii, nebo zkusit rybky "povarit" ve 40stC :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 22:39 Muž filipsi [1295]
Nemusí být vinou naší nepozornosti, přineseme-li si z prodejny rybku nakaženou kožovcem.

To urcite. Ale podud ji dame poctive na dva tydny do karanteny, s dost velkou pravdepodobnosti zavrtany parazit opusti hostitele, namnozi se, a bud pomre, nebo ryby napadne viditelneji. Nebo vydrzi snad zavrtany mesice ci roky, v jakemsi "vegetacnim klidu"? Nikde jsem na to zatim nenarazil.
Cast prevence by mohla byt i jit se preptat do akvaristiky po tydnu, jestli nekde nemeli krupicku, pote co jsem nakoupil. Ale delat to nebudu, nikde je neznam natolik, ze bych veril v pravdivost informace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 22:30 rolandmynar
Pro Boha - jen žádnou chemii - žádnou modrou skalici, nebo hypermangan a podobné sra*ky. Na krupičku je nejlepší zvýšit teplotu vody - klidně až na 28 °C a do sklenice rozmíchat kuchyňskou (mořskou) sůl a pomalu potom přilévat do akvária. Mám ancistrusy již řadu let a přežili všechny "katastrofy" v akváriu. Dokonce přežili i záměnu soli za cukr - to byl tehdy mazec - želatinový zákal vody a ancíci to přežili. Nejstarší kus má už víc jak neuvěřitelných 10 let. Ani nevím (nikde jsem se nedočetl) jak dlouho žije a kolika se Ancistrus dožije let


Píšeš "všechny katastrofy" ty musíš být opatrný chvatel. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 22:29 Muž Malapa [494] - Afrika
Údaájně ancistrus nejdéle zdokumentovaný věk víc než 20 let. Tvých deset je rybka těsně po nejlepších letech, ale žádný stařec. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 22:25 Muž ČUPR [204] - Tetry
Pro Boha - jen žádnou chemii - žádnou modrou skalici, nebo hypermangan a podobné sra*ky. Na krupičku je nejlepší zvýšit teplotu vody - klidně až na 28 °C a do sklenice rozmíchat kuchyňskou (mořskou) sůl a pomalu potom přilévat do akvária. Mám ancistrusy již řadu let a přežili všechny "katastrofy" v akváriu. Dokonce přežili i záměnu soli za cukr - to byl tehdy mazec - želatinový zákal vody a ancíci to přežili. Nejstarší kus má už víc jak neuvěřitelných 10 let. Ani nevím (nikde jsem se nedočetl) jak dlouho žije a kolika se Ancistrus dožije let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 22:22 Sidonius
Ale jednu poznámku (zkušenost) připojím:
Nemusí být vinou naší nepozornosti, přineseme-li si z prodejny rybku nakaženou kožovcem. Ne vždy je taková rybka viditelným hostitelem tohoto parazita! Jednotliví prvoci se mohou ukrývat na žábrách nebo uvnitř tlamky, kde nejsou pouhým okem zjistitelní. Patří k jakýmsi evolučním schopnostem parazita vyčkat oslabení hostitele vinou stresoru a zahájit intenzívní rozmnožovací cyklus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 22:19 Muž filipsi [1295]
Ono by bylo hezke, kdyby se tyhle prednasky publikovaly nekde na webu. Podklady a materialy jsou jiste hotove, a pochybuju, ze by se na takoveto prednaseci cinnosti dalo vydelat (az zprostredkovane, zdravejsimi chovy). Ale nutit samozrejme nikoho nemuzeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 22:15 Sidonius
Bohužel, nebyl... :-O Ale spoléhám na nějakou dobrou duši. Možná se slituje Catfish - na Akvárku nás bylo vícero, co jsme ji pěkně poprosili... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 22:14 Nobody – Sidonius
Můžete aspoň nastínit,o co šlo v té přednášce?Předem děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 22:13 Muž filipsi [1295]
Vy jste byl? Pro me trosku vic nez z ruky. Pokud ano, nebo nekdo jiny, rozepiste se vic, at je to tedy jasnejsi (tedy pokud se pred prednaskou nepodepisoval zavazek mlcenlivosti ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 22:10 Sidonius
Vidíte... Kdybyste dnes absolvovali v Brně přednášku doc. Dvořáka na toto téma, měli byste jasno. :) Možná... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 22:00 Muž filipsi [1295]
Ne, spis akvaristiky. Stridaji se jim v akva importy s chovy, ruzne ryby, casto jsou nadrze prutocne, takze staci par ryb a je to vsude. U pestiren bych pochyboval, nevim, nakolik okruzaci hosti krupicku, tam asi ne. Ale tvrdit si to netroufnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 21:58 Muž Nik [191]
To ovšem znamená,co jste napsal,že jsou teoreticky všechny chovy ryb i pěstírny kytek,zamořeny krupičkou?
to se mi nezdá. Řekl bych že krupička musí umět někde přežívat v latentním stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 21:52 Nobody
To ovšem znamená,co jste napsal,že jsou teoreticky všechny chovy ryb i pěstírny kytek,zamořeny krupičkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 21:50 Muž filipsi [1295]
Anuk - Preventan ancikum - proc ne? Tedy jestli je preventan to same co preventin, tj cista metylenova modr. V rozumnem davkovani nicemu neskodi (ancikum urcite ne)
Nobody - No to by me taky zajimalo. Vsichni tady pisou, jak karantenuji, a ze kdo nema karantenu, je blazen, a porad to nekdo v akva ma. Kde to berete :)? Jinak jsou zdroje jasne, importy, krmeni ... Takze lide, co nekrmi zivym, si to pouze mohou donest z akvaristiky/od chovatele s nejakymi zivocichy. (ja mel nedavno taky, abych se priznal, karantena obsazena krevetkami, sneci sup do akva primo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 21:49 Muž Malapa [494] - Afrika
Obvykle asi tak v 90% se zavleče s novou rybkou, rostlinou... Ale samozřejmě i s živou potravou jisté riziko je. Ale když člověk na rybičky kouká, pozná krupičku v zárodku a není problém jí vyléčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 21:41 Nobody – Malapa
Tak potom,kde se ten parazit veme?Někdo krmí jen umělým-tam to asi nehrozí,nebo ano?
Pak by musel být již ve vodě,která je v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 21:36 Muž Malapa [494] - Afrika
Nemaj, krupička je parazit a když se objeví, tak v akvariu zahubí všechny rybičky. Osobně dost pochybuju, že by nějaká ryba trvale odolala.
Jiank konkrétně ancistrusi se prodávaí moc malí a většinou ve velmi špatném stavu. Vyhublí, těm už stačí opravdu málo a jdou do rybího ráje. Osobně doporučuji kupovat aspoň 4-5cm velké rybky, nebo naopak od chovatele třeba potěr, ale ve větším počtu a vykrmit ho v smostané nádrži, kde bude hodně krmený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 21:29 Nobody – Nik
Já choroby moc neovládám.Nemám problémy.
Takže"všechny rybky"mají latentně ve svém těle krupičku(tedy baktérie nebo viry),které toto onemocnění vyvolávají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 21:20 Muž Nik [191]
špatné podmínky v akváriích, vystresované rybky ze supermárketů, žádná karanténa, neznalost... klasické symptomy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 20:31 Nobody
Teda!
Ať se podívám na jakékoliv DF,všude se řeší krupička.Kde ji všichni berou? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 20:22 rolandmynar
Přikloním se k Anukovi - EXIT + eSHa 2000. Přežije to všechno a krupice se tratí po 3-4 dnech.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116?od=1951