Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 17:13 Žena katunka [158] – vašek
Ty ryby to štve asi víc tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 17:11 vašek – pomozte
a teď sem tam našel mrtvou mečovku papouščí :-( :-( už mě to štve
vysadil sem CO2 myslíte žo to pomuže???nevim co mam dělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2006 17:07 vašek – pomozte
včera sem pozoroval rybky jeden velky skalar pořad plaval rychle odspoda nahoru a jak byl u hladiny tak se snažil vyskočit jak sem se ráno vzbudil prohlednul sem to tak byl mrtvý i s neonkou a mečovkou! sad sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2006 05:21 Muž Ivokuba [1] – otrava
sice mám akvo 7 neděl, ale než jsem jej založil četl jsem na netu co se dalo. CO2 bych do novýho akva nedal, tedy pokud si ho dal, pokud je CO2 ve vodě obsaženo bez přidávání, rada je jednoduchá, kyslík dodávat vzduchováním a osázet to co největším množstvím kytiček. Osaď to kytkama co rostou extrémě rychle a budou schopny odčerpat co nejvíc CO2 tak i železa a manganu. Jelikož všechny kytky na suchu i ve vodě spotřebovávají ve dne CO2 a v noci kyslík. jsou to základní stavební jednotky buňečný přeměny na buňku kytky je zapotřebí několik jednotek uhlíku čily C a odpadem je kyslík O2 . Železo je důležité k tvorbě chlorofilu tj. zelené barvivo . Samosebou že potřebují i ostatní prvky jako je zinek, vápník, mangan, molibden, hořčík, a měď. Ale nesnaž se je tam dodávat uměle neb jednotlivě například vložením měděnýho drátu atd, začalo by ti to zase hinout, lze to koupit už ve vyváženým množství v hnojivech téměž v každý akvaristice. Noskrátka a dobře udělej to supr zelený a nešetři na kytkách a pad tam nasaď ryby. kdyby si si nevěděl rady dál písni my do vzkazů. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 22:24 Jára – voda
tutově to bude tou vodou ze studně.Jeden můj kamarád to měl taky a dokonce tu vodu snad ředil destilkou nebo čím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 12:34 Usine – Pomozte
PH 6,8 KH 13 co2 58,4 mg/l Ryby jsi asi otrávil co2 Optimum 20-35mg/l a to mě říkají že i to je moc. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 11:40 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – .....
takže tady bude ten problém asi....neni zaběhli!!!mělo by se to nechat aspon 3-4 týdny a dávat pouze živorodky a třeba ancistrusi a pokud možno,co nejvic rostlin!!akva neni zaběhli to bude ten problém!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 11:37 vašek – pomocte
akva mám 14dní sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 11:27 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ...
jak dlouho máš založený akva?dle mě pokud koupiš rybky a druhej den je po nich,tak je špatná voda!to je jasný,pokud si nespozoroval nemoc.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 11:22 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ...
hm voda ze studně je dost špatná většinou,možná i obsah mědi....přes noc filtruješ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 11:20 vašek – pomocte
kyslíku tam je dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 11:19 vašek – pomocte
ale nevypadaj nemocně normálně plavou čile přezde a druhy den je ponich muže to být i vodou ze studně!protože je moc železitá!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 11:12 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – ...
no může bejt spousta přičin!! ano prvni co mě napadá...nemoc z prodejny!!druhá..nedostatek kysliku,zkus napsat něco vic o svém akva ju? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 11:11 vašek – pomocte
dycky přezden nic ale přec noc ráno jsou některé mrtvé ph má 6,8 a uhličitanouvou tvrdost 13N :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 11:09 vašek – Postupně umírají
mam 200 litrove akvarium koupil sem si rybyky ale postupně některé umirají dnes sem vytahl i mrtvého šneka.umřel mi i sumeček žraločí nevite čim by to mohlo byt? a mečovka taky!bohužel umřela.
Prosím o radu! :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 18:45 Honza – ryby
musíš si pořídit (Parmička čtyřpruhá) je ale plachá musíš jí mít v hejnu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 17:12 Muž mirlun [48] - Rostliny – to wampi
to jste neměli říkat, já už jsem zaháněl myšlenky na větší akva a teď znovu povzbuzení. neeeee, nemohu.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 16:24 Žena katunka [158] – wampi
No né ty máš nový akvárko? Asi na ty molly, ne? :-D nezapomeň pak přihodit fotky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 16:15 Žena Wampi [54] – mirlun
ahoj mo tak vidíš, všechno jde , když se chce. Větší akva ti mohu jen doporučit, v příští hodině mi domů dorazí další skoro 300 l akva a to mi věř , že klidně nafouknu byt, aby bylo kam dát :)
Ps" místo se vždycky najde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 16:02 Muž mirlun [48] - Rostliny – zpráva o řešení
postupně jsem zkoušel experimentovat s vývodem bublinek a proudu pod kameny. bohužel dýza(princip nasávání vzduchu proudem vody) není tak výkonná a pro svedení vývodu pod úroveň nasávání vody přestává nabírat vzduch(přecenil jsem konstruktéry a výrobce). tak jsem nasadil na vývod zahnutou hadičku s výřezy(děrami), kterými se rozptyluje proud vody a bublinky. týden mi to přišlo hezké, ale nedostatečné. tak jsem zainvestoval do tichého vzduchovacího motorku a molitanového filtru se vzduchovacím kamínkem(pro efekt) a při brumu motorku už mohu spát a bublinky se taky dají poslouchat a navíc je filtrace ještě účinější, než předtím
(nečekal jsem tak velký výkon od vzduchem poháněného filtru). takže spokojenost daleko větší a teď předchozí filtr používám na přečerpání vody zpět do akva při odkalování a baví mě to! Bohužel jsem tak nadšen, že přemýšlím nad větším akva :-( jenže nemám kam jej dát!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 09:11 Žena Vesnach [56] – ..
Ty rybky si to prinesly uz z obchodu.
Kdyz to dal bude pokracovat, tak zbyva definitivne vsechnu vodu vypustit, proprat kameny a znova napustit.
Ja vim spousta prace!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2006 00:49 Falcon-554 – xpavel + sharon
Tak jsem vyměnil 1/3 vody a pustil jim vzduchování co to jde ... chudáci skaláry se vrhli do bublin a lapali vše co vypadalo jako vzduch ... zítra se jdu k nim podívat jak se rybám daří. Všiml jsem si, že další 3 paví očka mají na kousku ocásku bílý flek, tak jsem zvědav jestli do zítra pojdou a nebo se stav zhorší. Dám vědět jakmile budu vědět další. Každopádně všem co přišli s radou děkuji !!! Snad mu něco zachráním coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2006 20:24 Žena sharon [126] – nemocné ryby
Evidentně nemocným rybkám v kyblíku můžete přidat acriflavin, nic se tím nezkazí a pomůže to při léčbě eventuelního zaplísnění i slabých bakteriálních nákaz. Hlavně hodně vzduchovat, často pomůže opravdu SILNÉ vzduchování i při zdánlivě beznadějných případech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2006 19:02 Muž [] – Nálevníci
V každém případě se jedná o nálevníky - viz bílý zákal.Tito nálevníci při takovémto přemnožení napadají ryby - viz bílé chomáče a oslabují, U oslabených ryb se pak projevují další nemoci jako je bakteriální rozpad ploutví apod.
¨
Nejlepší by bylo ryby dát do čisté vody, ale jak jsi psal, soused tuto možnost nemá. V každém případě bych separoval alespoň vuditelně nemocné ryby aspoň do kýblu, nechci malovat čerta na zeď ale stejně bude asi brzo po nich. Výměna jedné třetiny vody v každém případěa ať zkusí nasadit molitanový filtry a uvidí se. A ať hodně vzdzuchuje, jinak rybám hrozí udušení - nálevnící taky spotřebovávají kyslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2006 18:43 Usine – voda
Ryby se většinou otráví a pak vypuknou další nemoci. Co vypadá beznadějně vyhodit ostatní se z toho snad nohou dostat. Pár dní nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2006 18:22 Falcon-554 – to Mrakouš
Já taky ... četl jsem to už tady, ale nemohu to za boha dohledat ... i s tou vodou to tu bylo tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2006 18:09 R Muž Mrakoplash [1776] – hmm
to by mohl byt ten rozpad ploutvi a to okolo tlamky sem uz taky nekde videl, jen si vzpomenout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2006 17:59 Falcon-554 – to MRAKOUŠ
Proto se radeji ptam ... budu muset tedy vlétnout nahoru do bytu k nim a udelat to sam .. ma tam jen manzelku a ta by to nezvladla. Doufam jen, ze to neni nejaka nemoc, protoze me to stejne prijde, ze jen zkazenou vodou by to asi nebylo az tak zle ... kdyz vidim v cem ryby prezijou ... jak jsem psal ... pavi ocka maji rozsypané zadní ploutve a mecovkam olejza huba povlakem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2006 17:56 R Muž Mrakoplash [1776] – voda
Myslena byla zrejme 1/3 max 1/2 aspon to tak bejva menit celej obsah je trochu na hlavu postaveny :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2006 17:52 Falcon-554 – to VACLAV
Můžeš být konkrétní? ... píšeš to jako kdyby měl obměňovat 240 l vody denně...takhle to asi myšlené nebylo - že?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2006 17:50 Usine – pomoc
Měnit vodu třeba obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2006 17:45 Falcon-554 – však jsem mu to říkal
Bohužel si nenechal poradit ... teď bych prosil radu, jak mu toho co nejvíce zachránit ... nemá možnost je dát do jiné nádrže krom WC ( záchodu ) ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2006 17:35 Žena sharon [126] – :o(
Myslím, že máš správný odhad, je naprosto neúnosné dát do nezaběhlého systému 60 ryb najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2006 17:15 Falcon-554 – Umírají ryby
Soused má nově založené akva ... po 7 dnech odstátí vody dal do akva 60 rybek ( 240 l ) ... paví očka, skaláry, ancistrusi, pancéřníčky, mečovky...zhruba po 10-ti dalších dnech se mu začala kalit voda a teď je slabě bílá a rybky hynou...paví očka nejdříve ztratí barvu na zadní ploutvy a poté se jim ploutev úplně rozsype a dnes jsem mu koukal, že mu hynou mečovky ... mají okolo huby něco jako povlak bílé barvy....máte někdo zkušenost či jak poradit? Filtr má puštěný 24 hodin s čeřením vody, rostlinek má celkem dobré množství ( jsou ale nové, tak ještě nerozrostlé ) ... vodu za 17 dní neměnil, jen čistil filtr, když se voda zakalila. Máte někdo zkušenosti co s tím a jak bych mu mohl poradit? Jestli se jedná o nemoc a nebo "zkaženou" vodu z přerybnění? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 11:23 Martix6 – Hynou rybky
Nechci vyvracet způsoby a doby zakládání akvárií.S tím plně souhlasím.Jen si myslím,že tak rychlý úhyn rybek po vpuštění do akva.nezpůsobily dusitany.Ty nemohou za tak krátkou dobu dosáhnout vysokých koncentrací.Podle popisu úhynu nejspíš došlo k otravě chemickými látkami.Jestliže bylo akva nové,mohli v něm zůstat stopy rozpouštědla, které se používa při lepení na odmaštění skel,nebo jiné látky které se používají ve sklárnach při výrobě a řezání skel.Kdysi jsem o tom četl článek v Akváriu Teráriu.I mě se to již stalo před několika lety,kdy jsem lepil tekoucí nádrž.Použil jsem toluen na odmaštění,pak celé akva několikrat vymyl,pak založil a vpuštěné ryby během pár dní uhynuli.Znovu jsem ho ještě důkladněji vymyl slabým roztokem louhu,pak jsem v něm nechal samotnou vodu jestě 14 dní a teprve potom ho zařídil.Ještě jsem do filtru použil aktivní uhlí,které pohlcuje jedy a rozpouštědla.Pak vpustil rybky až po 3 týdnech.Teprve potom bylo vše vpořadku. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 11:17 blek – Štěpáne
Ten zkopírovaný text popisuje starou osvědčenou metodu, která však v dnešní době nese určitá rizika. Jedním je, že, zpočátku krmíte „NIC“ takže místo kýžené nitrifikace dojde k hnití. Druhým je, že krmivo je dnes složitý technologický produkt ve kterém je spousta stabilizátorů a mastných kyselin které spíš bakterie ničí než by jim prospívaly. Další je i již zmíněné překrmování.
Dnes má ale celá situace ještě jeden docela podstatný aspekt, který je ve většině případů velmi podstatný a je zcela přehlížen. A to jsou rostliny které jsou dnes do nádrží vysazovány. V drtivé většině jde o emerzní jedince. Pro takovéto rostliny (pokud vůbec dokáží vytvořit submerzní formu) jsou prvním hlavním zdrojem živin jejich vlastní emerzní pletiva.) Je v zájmu celé nádrže aby „hladová kytka“ v co největší míře zpracovala tento zdroj. Věřte že i na ty bakterie se dostane. Když k tomu připočítám slušné dávky fosforečnanů, dusičnanů, stopových prvků obsažených v běžné vodovodní vodě a třeba výluhů z různých kořenů zdá se mi, že tam opravdu nic dalšího není potřeba.
Vím že mít doma měsíc napuštěné akvárko bez ryb je masochizmus ale kdo se chce vyhnout tomu co se stalo L.eViS, ten by to měl vydržet.

Ještě se vrátím k tomu vápníku. Kytky potřebují k asimilaci kromě jiného dostatek světla a CO2 a právě vápník celkem spolehlivě naváže ve vodě přítomný CO2 a tím rostlinám asimilaci poměrně ztíží, u některých druhů dokonce zcela znemožní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 10:27 pirát – AQ
Pokud bych zajkládal AQ a takto malý udělal bych toto:koupil filt(typ už t u byl zmíněn),štěrk,zářivku(osram lumilux 830),rostliny (rychlerostoucí),a testy vody!.Pro začínajícího akvaristu je nutné vědět základní parametry jeho vstupní vody(CT,UT,PH,NO2,NO3).Napustil bych vodu a nechal běžet vše jak má 1 týden.Potom bych znovu změřil vodu a nasadil 1 živorodku(paví oko),neonky jsou do nezaběhlé nádrže nevhodné.Znovu bych nechal AQ běžet 1 týden a znovu byh po tomto období změřil vodu(tím si ověřím jaké chemické reakce mě začaly v AQ vznikat).Nechal bych AQ běžet další týden a po tomto období znovu změřím vodu .Pokud by bylo vše ok, vyměnil bych 20% vody za čerstvou a dodal další 2 paví oka.Takto bych nádrž nechal 14 dní běžet a stále kontroloval parametry vody.Po tomto období bych vyměnil 25% vody za čerstvou a pokud by bylo vše Ok,dodal bych další 3 paví oka,což je vzhledem k nádrži maximum.Potom bych měnil vodu každý týden 25% vody a zároveň bych kontroloval parametry vody.Takto bych postupoval další 1-2 měsíce.pokud by mě nenastaly žádné potíže a parametry vody byly stabilizované a rostliny zdárně rostly,vrátil bych paví oka do prodejny(pokud bych je nechtěl chovat a začal pěstovat ryby ,které jsou do mého AQ vhodné a které se mě zamlouvají.samozřejmě ,že se najde spousta lidí ,které nic takového nedělali a přesto jim ryby nelekly,samozřejmě je to možné,ale tohle je podle mého bezpečný postup,jak se vyvarovat pozdějším nepříjemnostem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 10:07 Žena sharon [126] – to Sid
Možná je problém, že se doporučuje, aby se dávalo rybkám "jen" tolik, co sežerou do 5-10 minut, jak kde. To bych musela dát do akvárka celou "čokoládu" patentek anebo půl pixly vloček, aby po 5ti minutách v akvárku ještě nějaké byly. Dávám 2 rozpoštěné kostičky, které zmiznou, ještě, než dopadnou na dno a ryby rostou a množej se :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 09:55 Sid – Odkazy
Trochu se mi ty odkazy "rozhodily", ale vůbec nevadí. Ta ostatní témata po rozkliknutí jsou neméně zajímavá... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 09:51 Sid – To Štěpán
Jsem rád, Štěpáne, že svým příspěvkem podporujete mé doporučení široké akvaristické veřejnosti (vyjádřené v tématu "FILTR") prostudovat si, o čem ta filtrace vlastně je...:-)
http://www.discus.cz/web/index.php?page=technika&clane k=28
a
http://www.discus.cz/web/index.php?page=technika&clane k=29
Zcela záměrně vkládám znovu oba odkazy. Domnívám se, že by se měly objevit vždy, když se na dané (nikdy nekončící) téma začne diskutovat.

Musím vám dát za pravdu, že "...Bohužel začátečník přesně neví, jak málo toho rybičky snědí, a mohl by tam toho krmení sypat neúnosně moc..." a dodávám, že nejen začátečník. Docela běžně překrmují i "pokročilí akvaristé". Jednou z prvních věcí, kterou "řeším" s lidmi, majícími problémy s řasami je - kolik krmí. Bez výjimky vždy - mnoho. Když později zjistí, že stačí zlomek původní dávky, ještě dlouho kroutí nevěřícně hlavou... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 08:55 Štěpán – .
Zaběhnutí filtru resp. akvária

Každý nový filtr a každé nové akvárium potřebuje více týdnů než se dostatečně rozvinou výkonu schopné kolonie bakterií. V této době hrozí rybám akutní nebezpečí otravy, především amoniakem a dusitany. Krmit jen velmi opatrně !!! Musí se kontrolovat voda, obzvláště na obsah dusitanů. Obsah 1,0 mg/l dusitanů je proto varovným signálem a vyžaduje okamžitý zásah - částečnou výměnu vody. Teprve po záběhu může být biologický filtr účinný. Naočkováním lze záběh filtru urychlit. Vezme se kousek použitého filtračního materiálu z jiného akvária a vloží se do nového filtru. Nebo se starý filtrační materiál přidrží před nasávacím otvorem filtru a vícekrát se silně zmačkne a špinavá voda se nechá nasát do filtru. Část nečistot se může objevit na výtoku filtru a ve filtru se zachytí při dalším nasátí. Když jsou akvárium a filtr nové je nebezpečí otravy ryb vysoké neboť filtr ani akvárium nejsou ještě provozně přizpůsobilé. Zvláště začátečníci zde přijdou o hodně ryb a ztrácejí tak nezřídka chuť pěstovat tohoto koníčka. Nejbezpečněji se zabíhá akvárium takto: kompletně akvárium zařídit a zasadit akvarijní rostliny, nejméně polovina z nich mají být rychle rostoucí druhy např. Cabomba, Ceratopteris, Egeria, Elodea, Limnophila, Myrophyllum, mohou se později vyměnit za jiné rostliny. A teď to nejdůležitější, Nenasadit žádné ryby ale denně krmit a sice přesně tak, jako když by tam ryby byly !! Voda je tímto způsobem organicky znečištěna tak,jak to odpovídá pozdějšímu provozu. Bakteriím ve filtru a jejich vývoji je celkem jedno, zda přidávaná potrava se ve vodě zkazí nebo jako výkaly oklikou přes trávicí ústrojí ryb znečistí vodu. V každém případě se v akvarijním filtru vyvine výkonná půda s mikroby, aniž by mohlo dojít mezitím k otravě ryb. Z počátku bude voda kalná. Když za 2 až 4 týdny je vrchol amoniaku a následný vrchol dusitanů pryč, tedy je ještě měřitelný obsah asi 0,2 mg/l NO2 , mohou se nyní bez nebezpečí vysadit ryby. Tato metoda záběhu je bezpečná, může ale ztroskotat jen když akvarista nemá pevnou vůli a nasadí ryby předčasně. Podrobnosti o chemických procesech ve vodě jsou již popsány ve filtračních procesech.
http://www.discus.cz/web/index.php?page=technika&clanek=29


Tak TOHLE chápu! Že se tam přisypává krmení a tím se ta voda hnojí!
Bohužel začátečník přesně neví, jak málo toho rybičky snědí, a mohl by tam toho krmení sypat neúnosně moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 18:07 Sid – To Štěpán
Nebudu se opakovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 17:59 Štěpán – .
živiny = dusičnany
toto jsem přece neřekl!

Poroste ta kytka bez dusičňanů? Ta bude asi stagnovat, ne? Je vhodný aby na stagnující kytku pražilo osvětlení naplno? Je vhodný, aby kytka, která byla pravděpodobně vypěstovaná mimo vodu a která se potřebuje aklimatizovat a vyměnit listy neměla žádný dusičňany? asi ne, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 17:32 Sid – To Štěpán
Štěpán: "...A kdepa se tam ty živiny asi tak vezmou? Čerstvá voda sice trochu dusičňanů má, ale doopravdy jenom trochu..."
Netušil jsem, že živiny = dusičnany... :-) Jestli má nebo nemá čerstvá voda dostatek živin, nezávisí na našem přání či přesvědčení. Pokud půjde o vodovodní vodu, lze si zjistit od dodavatele její parametry. Půjde-li o vodu z vlastních zdrojů, bez jejího rozboru půjde zase jen o spekulaci.
Asi nebudu jediný, kdo si povšiml, že po výměně části vody za čerstvou odstátou vodovodní se intenzita asimilace zvýší... ;-)

Štěpán: "...Ten vápenec není jed, je nevhodný jenom proto že by postupně pomalu zvyšoval tvrdost vody..."
Převážná část našich přírodních vod obsahuje poměrně hodně vápníku, přitom drtivá většina námi pěstovaných rostlin i chovaných ryb se ve své domovině s vápníkem nesetká vůbec nebo jen ve velmi omezené míře! (Argumenty, že stovky generací byly nuceny se přizpůsobit, neberu!)
Jednoznačně proto doporučuji všem začátečníkům vyhnout se takovému dnu a dekoracím, které vápník obsahují!
Pokud by opravdu šlo o banalitu, jak naznačujete, proč by měli zkušení akvaristé potřebu vodu změkčovat?! (A to nemám na mysli jen přípravu vývojových vod!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 17:29 Štěpán – .
oni se v těch akvaristikách o ty ryby někdy mizerně staraj... mohli být tak vysílené/nemocné že změna vody pro ně byla jen poslední kapka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 17:19 L.eViS – jo
jo, vyměnila. dusíkaté látky se tam snad nemohly nikde vzít, ne? jsou tam akorát rostliny, ty dvě rybky jsem nekrmila.:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 17:12 Štěpán – .
no a vyměnila jsi kompletně vodu od toho prvního nezdaru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 17:09 L.eViS – dusitany
dusitany, které se mi v akváriu vzaly kde? vzduchuju a měla jsem tam dvě ryby jeden den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 17:07 Štěpán – .
Pravděpodobně otrava dusitany.

Co takhle místo utracování ryby vyměnit vodu? Kdyby si se dusila v místnosti tak bys taky asi vyvětrala, ne?

Hezký úvod do akvaristiky je tady: www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 16:54 L.eViS – ok
jak mám utratit rybku? :-)
dobře, udělám to dle vás(bleka). akorát nevím, jak mám připojit "hadičku ke kompresůrku". jako k jakému kompresůrku? myslím že žádný kompresůrek nemám :-)
a povíte mi, co teda těm rybám chybělo? nemám zaběhnuté akva, ok, ale co to znamená? na co ryby umřely?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116?od=2201