Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:18 Muž karelpavel [18] – Re: Bob66
Proč zajetým "bublifukem" ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:16 Muž Kukuraj [1] – Re: Bob66
Puvodne jsem to planoval jako druhe akvarium, kam odlozim cast narozenych pavich ocek, ale ty pristi tyden pudou pryc, takze jsem si rikal necham ho tak jak je, jako udrzbare necham dva ancistrusy a budu ho pouzivat jako karantenu...precejen ryby nekupuju kazdej tyden, tak aspon tam bude na co koukat.

Pokud by to byla ciste takova hola nadrz, tak ji treba mesic pred nakupem ryb naplnit vodou, zabnout bublifuk, pak tam nechat mesic nove ryby a vypnout? Precejen aby me tu naprazdno bublala prazdna nadrz... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:12 Muž karelpavel [18] – Re: Kukuraj
Přesně tak, zkus to nejdřív pořádně změřit a pak dle toho se něco vyhodnotí. Já sem si myslel že mám taky vodnatelnost - nějaké jakoby příznaky ryby měly , ale nakonec se vše ustálilo a akvo bez problémů dál fungovalo. A to jsem léčil komplet celý akvo jen Eshou 2000, do dnes ale nevím co to bylo za nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:11 Muž Kukuraj [1] – Re: Haimdol
OK, diky za radu, sezenu co nejdriv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2010 13:11 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Kukuraj
Pokud má karanténa k něčemu být tak min. 3-4 týdny :) Karanténa je nejlepší holá nádrž se zajetým bublifukem + topítko X-) Sinice by mě v karanténě teda netrápila :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:08 Muž Kukuraj [1] – Re: Bob66
Na karantenu uz jsem si sehnal mensi 30l akvarium...jsou v nem v soucastne dobe dva ancistrusi a par pavich ocek. Tam me zase trapi sinice :( jak dlouho by mela ryba byt v karantene, nez ji dam do velkeho akvaria mezi ostatni? U te vodnatelnosti pisou, ze muze byt pritomna, ale projevi se pri oslabeni....tim padem muze byt ale ryba v karantene treba dva mesice po nakupu, pak ji dam mezi ostatni a nemoc u ni treba po mesici propukne. To nejsou moc dobre vyhlidky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:07 R Muž Silent [5949] – Re: Kukuraj
Právě testy na tvrdosti (KH,GH) jsou mnohem lepší kapkové. Jsou podstatně přesnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:04 Muž Kukuraj [1] – Re: Haimdol
Na no2 a no3 mam rataj azotan, resp azotin test. Na zbyle tri hodnoty tento, zkusim se v pondeli podivat jeste po nejakem, protoze ty barvy me proste nejdou nikam priradit :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2010 13:03 miso21
zalozho od znova a uvidis :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
www.akvarijni.cz/… X-) Důležité je dodržovat karanténu u nových ryb ;-) Ty testy jsou lepší samostatné než nějaké 3v1, jde o to jestli jsou ty hodnoty správné.

Haimdol byl rychlejší :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:02 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Kukuraj
www.akvarijni.cz/… X-) Důležité je dodržovat karanténu u nových ryb ;-) Ty testy jsou lepší samostatné než nějaké 3v1, jde o to jestli jsou ty hodnoty správné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2010 12:59 R Muž Silent [5949] – Re: Kukuraj
Na měření vody bych raději použil kapkové testy než vámi použitý. Stačí si pořídit test na KH, GH, pH, NO2 a NO3. A doberete se orientačních výsledků. Pak bych teprve nějak upravoval vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:55 Muž Kukuraj [1] – Re: vladislav
Co ty namerene hodnoty? Mam vodu nejak upravovat? A z ceho ta vodnatelnost vznika? Da se ji nejak predchazet? Je mozny, ze kdyz je dva mesice klid, ze se pak zase objevi? Uz zadne ryby kupovat nebudu. Pokud vymyrani bude pokracovat, budu muset znovu zalozit, ale vubec se me do toho nechce :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:48 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: jirka
Chce to určitě radikální řešení..Přesně jak píše Bob.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:44 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: jirka
Pokud ti opravdu umíraly na infekční vodnatelnost a máš s tím problémy už rok, tak já bych to řešil likvidací zbylých ryb a důkladné desinfekci celého akva + znovuzaložení X-) Je to sice drastické řešení ale na tvém místě bych takto postupoval já ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:43 Muž Kukuraj [1] – Re: Kukuraj
Vzduchovat jsem zacal predevcirem naplno. Pres noc asi bude lepsi vzduchovani utlumit, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:41 Muž Kukuraj [1] – Re: karelpavel
Fotka k příspěvku Bohuzel nemuzu v pokoji uplne zatemnit,tak profil s normalnima fotkama zalozim vecer, zatim alespon ilustracni nic moc foto. Ten kokosak pro ancistruse jsem pridal asi pred 14ti dny. Jinak sterk a kmeny z obchodu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:36 Muž karelpavel [18]
profil z fotkama ! třeba tam máš nějakou dekoraci atd. co může zlobit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:34 Muž karelpavel [18] – Re: jirka
Co rostlinky ? kolik a jaký tam máš ? určitě bych nekupoval dál rybky , kvůli čichavcům bych víc vzduchoval, rybky které se ti zdají že nejsou v pořádku - bych dal do karantény.
A tak možná nejvíc, bych ti doporučil si založit profil z akvem, ať se dá více radit - zkušenější ti určitě pomůžou - aby ses tak netrápil !
Dokážu si představit tu situaci hmm ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:32 jirka – Re: jirka
jinak kytky celkem rostou..mam zakrucelku plazivou, zakrutichu obrovskou a kryptokorynu cervenou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:30 jirka – Re: Moucha
Fotka k příspěvku Pro jistotu prikladam fotku 3v1 testu. Proslej by byt nemel, je na nem expirace 2012. Nicmene ty jeho barvy..no proste prijde me, ze barva papirku je naprosto jina jak barva kontrolnich policek :) Foceno asi 10s po vytazeni z akva.

Filtr jsem kdysi omylem vypral pod tekouci vodou, ted ale poucen bud v odpustene vode. Pokud prestane vzdchovat filtr ma molitan je tak jakoby "vcuclej" co sebe, vytahnu ho a vymackam jen tak "na sucho" do kyblu a vratim - muze se to tak delat? Je to akce mimo beznou tydeni-dvoutydeni udrzbu.

Co ta tvrdost? Da se nejak ovlivnit? a NO3 ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:12 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: jirka
ten filtr vymackavas ve vode odpustene z akvarka, doufam
NO3 na nule taky nejni dobry... kytky ho potrebuji k rustu...
no uhlicitanova tvrdost na nule je taky prusvih...

zkusil bych zmenit testy.. treba jsou prosli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:10 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: jirka
Jsi si jistý že dkh=0? Toto je nebezpečná hodnota, hrozí prudké výkyvy pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:09 jirka – Re: jirka
jeste teplota: 24-25st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:07 jirka – Vymirajici akvarium
Muzete me nekdo prosim poradit, co delat, kdyz me ryby neustale umiraji na vodnatelnost nebo tak nejak bezduvodne? Uz od zalozeni akvaria asi pred rokem, me stale s vetsimi nebo mensimi prestavkami umiraji ryby jen tak, nebo na vodnatelnost. No2 a No3 testem rataj-nemeritelna hodnota. Ph 6,4;dkh 0;dgh neco mezi 7 a 14 (test 3v1 me proste nevychazi ani na 7 ani na 14 a na nic mezi tim nema barvu). Odkaluji dno a menim kazdy tyden,kdyz nemam cas tak dva tydny, 20-30L vody primo z kohoutku v 200L akvariu . Filtrace mechanicka ( aqual turbo 650) mam na nem jen molitan. Ten tak jednou za 3-4 tydny vyndam a molitan vymackam. Puvodne jsem mel i bio. filtraci, nicmene v prubehu jsem ji odstranil abych zjistil jestli se rybam nebude darit lepe. Krmim vlockovym krmivem, pro ancistruse tablety. Sem tam mrazena strava.

Akva jsem asi po 3 tydnech po zalozeni osadil dvema ancistrusy, pote pribylo asi 10 neonek, 4 dania, 4 parmicky, 4 pavi ocka...postupne me vyzdechaly neonky, parmicky, pavi ocka se silene rozmnozily, nektere jsem rozdal...vetsina uhynulych ryb mela vodnatelnost. Az to uz vypadalo, ze nic neumira a byl tak dva tri mesice klid, koupil jsem 4 modre cichavce, 4 pancernicky, dalsiho ancistruse, 10 neonek. Ted nedavno zdechl ancistrus - bricho jak kdyby spolkl vzducholod, z 10 neonek mam 4 ( zdechly uplne vybledle lezici na dne) pancernici zase pro zmenu plavali na hladine. Vcera jeden cichavec lezel na dne. Jednoho ancistruse jsem nenasel vubec. V soucastne chvili mam tedy 2 ancistrusy, 10 pavich ocek, 4 neonky a 3 cichavce, kteri zrychlene dychaji, drzi se u hladiny, skoro nezerou a jeden ma na sobe jeden tmavy flek navic a na boku jak kdyz krvavou ranku.

Poradte prosim co delam spatne, protoze uz me to prestava bavit :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:11 stanulik
aha uz viem kde sa stala chyba kurnik dakujem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:06 R Muž Silent [5949] – Re: stanulik
No to pochybuji žes všechno splnil. Jinak bys v nádrži napuštěné od neděle nemohl mít ryby. www.horacovoakvarium.cz/… Edit: pozdě opět :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:06 Muž Yirka [9126] – Re: stanulik
Jak jsi to mohl splnit, když je jasně psáno že rybičky do čerstvé nádže nepatří, že ta se musí nejdříve zaběhnout? Takže jsem tímk chtěl říci to, žes postupoval špatně a je to jen důsledek tvých chyb.
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:00 stanulik
neviem co si tym xel povedat setko som splnil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2010 20:24 Muž Yirka [9126] – Re: stanulik
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 20:16 stanulik
ma 62l je napustene od nedele mam tam uz len 5rybiek skusil som vymenit vodu ale nic moze to sposobovat privelmi chlorova voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 20:14 Žena Linduš [166] – Re: stanulik
jak dlouho je to akvárko napuštěné, jak je velké, kolik a jaké tam máš ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 20:12 stanulik
mam problem kazzzdy den mi uhinu rybky rano ked odchadzam z domu do prace santia po akvarku a ked dojdem domov plavaju hore pupkom mam tam teplotu vody 24stupnov filtraciu setko ide ako ma viete mi poradit nieco

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 19:11 hanuša – Re: gaume
no ve stresu myslim ze nejsou, alespon nemaji z ceho, slozeni rybek je stale stejne, zadna nova k nim neprisla, ze by jim treba nevyhovovala, jinak krmeni, sviceni, cisteni... vse porad stejne, beze zmeny, takze uz taky opravdu nevim... :-( kazdopadne ti ostatni, kteri mi zbyli, vypadaji v poradku, cile prohrabuji dno, zerou atd., tak doufam, ze jsem to ted nezakrikla a ze nedojde k dalsimu ubytku coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 15:49 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: hanuša
pancernicku mam v akva kolem 13, jsou to taky moji milackove. haklivejsi jsou albini, ti mi posli oba, co jsem mela (jeden po tak trech mesicich, druhy po pul roce, oba taky bez priciny). jinak tem mym nevadi hrubsi sterk, driv meli v akva vetsi kameny, ted uz maji akorat koren a jsou naprosto v pohode. co jsem pozorovala, kdyz jsem dva dala do 45l k poteru, aby to trochu vycistili, tak tam vyslovene sileli, po par dnech jsem je radsi vratila zpatky. jestli jsou v poradku hodnoty vody, co stres? neni neco, co by jim mohlo vadit? uz me nic jineho nenapada, leda spatny dodavatel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 15:48 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Rebbie
Můžu jen potvrdit, pancéřníček u Rebbie byl ve 100% stavu a určitě by mě nenapadlo že nevydrží coze takhle čilé a v perfektní kondici nemám ani já v akva, ale zatim se drží hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 12:49 hanuša
moc vám všem děkuju za vaše rady a názory, co se týče veškerých hodnot v aqa, ty měřím pravidelně a jsou ok, co se týče poranění, tak když jsem je vyndala, tak me to taky napadlo a prohlizela jsem je, ale zadne viditene poranení jsem neobjevila, a co se tyce stari... to uz bohuzel nemuzu rict jiste, je fakt, ze prcci to teda nebyli uz kdyz mi je prodavali, ale doma jsem je mela teprve cca dva mesice :-O nicmene je pravda, ze uz jednou se mi stalo, ze mi pani v teto akvaristice prodala sneka, ktery uz to mel za par a ona to nejspis vedela, protoze nam ho jeste zlevnila a odduvodnial to neco jako "nasi stali zakaznici" tone nicmene po mesici umrel a strejda jako velmi zkuseny akvarista, jez byl shodou okolnosti zrovna na navseteve rikal, ze uz byl stary :-( tak nevim, ja to nepoznala, nicmene asi propriste uz popremyslim, kam pujdu kupovat, kazdopadne vam vsem moc dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 12:43 GP – Re: medomet
a neni pro ne ciste nahodou toxicka? prave nejake chemii bych to pricital. nejake preventivni preleceni, nebo tak neco? ono muze chvili trvat, nez je ty poskozene organy zabijou, takze jim mozna mohli neco nalejt uz v akvaristice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 12:31 Žena Rebbie [71] – Záhadná úmrtí pancéřníčků
..na tohle téma bych mohla napsat román :-( V malym akvu je poměrně hrubej štěrk, ač pancéřníčky miluju ze všech ryb nejvíc, vždycky mi v tomhle Rebbíčkáriu všichni pochcípali z naprosto neznámejch důvodů.. měřila sem i parametry vody, vždy byly ok... Pak sem udělala velký akvárko, kam sem právě kvůli pancíkům dala velejemnej štěrk a moc se těšila jak budou hejna pancíků šmejdit po deltě... Hmm a ono úplně to samý jako u malýho akva.. Z neznámejch příčin, cca po měsíci začal jeden po druhym odcházet. Naprosto zdravě vypadající ryby. Než odešel poslední byl u mě na návštěvě Bobb66 a sám viděl a říkal, že určitě nezdechne, že vypadá v pořádku - do tejdne bylo po něm... Záhada u Rebbie sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2010 11:41 medomet – Bílé skvrny
Určtě pomůže Malachitova zelen. Náklady jsou asi tak 100korun.Nebo uv lampa náklady jsou od 1500 a vejš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 22:38 Creasyczek – basa1313
Samozřejmě, že to nemuselo být kvůli dnu, jen jsem napsal, že pro chov pancéřníčků je lepší dno, které není ostré a je menší zrnitosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 21:09 Žena basa1313 [18] - Parmičky
to by asi zdochli aj tie dania... ale neviem mne raz tiez z nicoho nic zdochol albin panciernik dodnes neviem z coho ... ale ak malio vsetky fuzy tak by to nemalo byt kvoli dnu...ja mam take iste a zij vsetci 7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 19:41 obok
pokud to bylo náhle tak nějaké chemikálie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 19:39 obok
možná už nohly být staří :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:35 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Jak uz zminuje Creasyczek dal bych jemnejsi sterk,stalo se me to same bylo to tim ze se poranili o ostry sterk v akvarku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:23 Creasyczek
Taky bych tam dal pro pancíky jemnější štěrk, který by pro ně byl určitě lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:20 Muž karelpavel [18]
Jestli je No2 dobré, tak možná bych ještě změřil amoniak a pokud je i ten dobrý , tak pak bych řek že, měli v sobě nějakou nemoc už od prodejce ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 11:11 Muž Honz [7] - Tetry
co staří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 10:40 Muž karelpavel [18] – Re: hanuša
co No2 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 10:37 hanuša – náhlý úhyn pancéřníčků
ahoj, moc bych chtela poradit, mam dva mesice zabehnute aqa, vsechno mam jak by melo byt, ale vcera jsem najednou nasla dva uhynule pancernicky a jeste jeden nam schazi a nemuzeme ho nikde objevit :-( nevim, co se mohlo stat, zadne nove rybky jsem ted v posledni dobe nekupovala, vodu menim pravidelne, testy delam na ph, uhlicitanovou tvrdost a celkovou tvrdost a vse je v norme, jediny zasah, ktery jsem v aqa ted delala, bylo zasazeni rostlinek, jez jsem si minuly tyden privezla z burzy v brne, ostatni rybky jsou vsechny v poradku, zadne fyzicke projevy nemoci, normalne zerou a jsou cile, tak to nechapu :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116?od=1151