Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 15:53 karpek – ůhyn rybiček
hlavně tam máte taky dobrou kombinaci ryb které se k sobě vůbec nehodí jak můžete kombinoivat kančíky s pavíma okama a skalárama to teda nevím když maj každý jinou potřebu k životu a je tam taky moc ryb na 60 ltr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 15:41 callito – bratr
Chtěla sem se zeptat,jelikož je mi těch rybek líto.Můj brácha má jeno Aq 60l a jeno AQ asi 20l ve větším má skaláry amazonské (2),parmičky mechové (4 -původně 6),neonky (0 - původně 6),nějkej druh závojnatek (3),paví očka (0 - půovdně nějakejch 10),pancéřníčci (1-původně 2 albíni a 2 obyč.),Kančici (2).A v menším akvárku vždy chová bojovnici.Velký akvárko má necelej měsíc a už s emu tam stihla vystřídat: neonková nemoc,krupička a pak tam taky byli důvody smrti který sme nezjistili (a nebo taky že je parmičky mechový s kančíkama sežraly že.) A v malý akvárko má asi tejden,tejden a půl...první bojovnici mu okousali v tom 60litrovém AQ tak jí dal do jinýho akvárka.Najednou se u ní objevili hlístice a druhý den-umřela.Koupili si druhou...Včera sem na ní koukala a ona poléhávala (vim proč) A objevila sem u ní plíseň.Dneska umřela.

To brácha dělá všechno špatně něbo má jenom smůlu? :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 12:18 Žena Imii [45] – Re: Sid
No tak naposledy asi před měsícem. Chjo, škoda těch ryb, teď budu muset po srovnání NO2 dokoupit parmy nebo je dát někomu do hejna ... (pokud do té doby teda taky nechcípnou, ale teď už plavají pěkně, jen mi nežerou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 12:16 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Imii
A jak je tedy možné že toho NO2 tam je tolik? Nikdy jsem s tím neměla problémy...
Odpovězte si na otázku, jak často, resp. kdy naposledy jste NO2 měřila, když akva "fungovalo". ;-)
Je docela možné, že zvýšenou koncentraci NO2 máte v akva už déle, jen jste na to nepřišla. Stávající osádka se postupnému nárůstu může přizpůsobit, noví obyvatelé reagují "šokově"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 11:51 Žena Imii [45] – Re: Sid
A jak je tedy možné že toho NO2 tam je tolik? Nikdy jsem s tím neměla problémy. Jediné co se změnilo je, že jsem dala pryč zlaté čichavce a místo nich 8 malých parmiček 4p.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 11:48 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Imii
Žádný nástavec na provzdušňování není potřeba. Pokud u vás ano, pak děláte něco špatně... :-O
Mnohem důležitější je v dobře provozovaném akva škrtítko průtoku.
To, že vám paví oka "visí" u hladiny, nemusí být vyloženě nedostatkem O2! A jak se tak s vámi o tom vašem akvišku bavím, docela bych tipl, že na vině jsou právě dusitany - ty se vážou na krevní barvivo a snižují tak jeho transportní kapacitu O2... Ryby jsou přidušené a "hledají" víc kyslíku... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 11:47 Muž Jurasek [137] – Re: Imii
Nemají, díval jsem se tam, ale kupoval jsem ji před pár měsícema. Má tři nástavce - škrtítko, provzdušňovací nástavec a "výstupní trysku" umožňující směřovat proud vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 11:44 Žena Imii [45] – Re: Jurasek
Aha ... já jen že na obrázku to tam nemají hmm já tedy objednávám Atmana a pěnu vysokou 20cm. Protože hlavice je taky vysoká trochu a těch 24cm pěny bych tam nenacpala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 11:42 Muž Jurasek [137] – Re: Imii
Ten nástavec má 200 taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 11:40 Žena Imii [45] – Re: Sid
Já bych vzala toho Circulatora (nástavec na provzdušnění), protože co jsem ve svém nasadila na filtr vzd. hadičku tak mi paví očka nevisí na hladině. Mám slabý osvětlení a tak kytky moc kyslíku netvoří.

pH je v obou akva 7,5
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 11:35 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Imii
Neptal jsem se na NO2, ale na pH v tom malém akvišku. :-)
V čisté vodě je rybí organismus schopen se NO2 zbavit, ale záleží na tom, jak daleko postoupila otrava, zda se to povede...
Vodu měňte podle potřeby a možností. Třeba i menší čst několikrát denně. Používejte k tomu raději odstátou a vytemperovanou (čistou! :)) vodu.
Na Akvárku "kdosi" vyslovil domněnku, že častá výměna části vody neumožní namnožení nitrifikačních bakterií a "zaběhnutí" akva... :-O
Pokud nedodáte s čerstvou vodou do akviška nějakou "chemii", která by bakterie zahubila, nic se nemůže stát. Ve vodě je nitr. bakterií minimum - žijí přisedle. Takže výměnou vody se bakterií nezbavujete, jen dusitanů, "volně plovoucích" ve vodě.
Když vybavuji akva čerpací hlavou s kostkou molitanu, používám Atman. Jde jen o zvyk, nic jiného v tom není. Hlava je vybavena "škrtítkem" průtoku, což je výhoda. Kostka rozměrů, které uvádíte, by měla stačit. :-) A hlava "200". :)
EDIT: Kostku musíte vybírat podle typu hlavy!!! Trubka, která spojuje čerpadlo s molitanem, musí "pasovat"!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 11:21 Žena Imii [45] – Re: Sid
V malém bylo jen 0,5mg/l

Měnit vodu ... kolik přesně a jak často? Já vodu měním když čistím filtr (tak jednou za 5 dní).
Byla to prostě blbá koupě. Na moje 70l akvárko je tah 700l/hod. na prd. Jenže v obchodě mi řekli, že to je hodně dobrej filtr no a já o tom kulové věděla a vzala si ho.

Teď šetřím na hlavici a kostku.
Která hlavice bude lepší ? www.akva-exo.cz/… nebo www.akva-exo.cz/… ? A jak velkou kostku? Myslím že 10x10x24cm by stačila. Prosím poraďte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 11:13 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Imii
Měnit vodu, měnit vodu, měnit vodu... Dokud nebudou NO2 trvale na "0".
A je nezbytné najít důvod, proč bakterie nestíhají.
pH v tom malém akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 10:21 Žena Imii [45] – Re: Sid
Po prvním měření mi vyšlo 2mg/l po druhém taky ... no tak vím kde je problém ... co s tím teď? :-(

V malém akva kde byly přez noc mám NO2 v pořádku (resp. 0) a odešla mi zase jedna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 10:07 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Imii
Změřte NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 09:28 Žena Imii [45] – Re: P@vel
Neříkám, že tam mají něco špatně, ale zase nevím co by mohlo bejt špatně u mě, když ostatní ryby žijou.

Yirka: já si hlavici a kostku budu kupovat, protože SeraFil120 je pěkně naprd a nebaví mě to čistit častěji jak 1x za týden ...

Voda v mém akva je navíc čistá. (když sem byla mimo domov a o akva se starala máma byla voda zažloutlá a všechny nelabyrintní ryby "visely" na hladině). Jenom občas se tam zdrží očka, ale parmy byly ve středu nádrže ... tak nevím co jim tam mohlo tak vadit že během 5 minut mi 4odešly ... bylo to vážně rychlý, protože vedle akva sedím a tak to mám vše na očích. Parmička plavala, najednou se zasekla a ztuhla ... a konec ...

Navíc, jak je mám reklamovat, když nám nedali účtenku? Měli jsme docela naspěch a tak jsem si o ni i zapoměla říct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 09:16 Muž Diego [72] – Re: Imii
Aqualife znám dobře a nemyslím si,že tam mají teplotu nižší než 23. stupnů.A že tam nemají kytky není žádná vada,protože častěji mění vodu a určitě její parametry mění!To znamená,že tam nemají brněnskou tvrdou vodu (už jenom proto,že sem tam v akváriích neviděl žádnej vápník (vodní kámen)).Za další tam vzduchování mají a u většiny mají filtry dost dostačující.(většinou takové ty přepážkové a právě na ten pohon filtru používají to vzduchování) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 09:12 Muž Yirka [9123] – Re: Imii
On takový obyč. filtr funguje většinou daleko lépe než běžný vnitřní filtr. Vzduchování není pro normální funkci nádrže to nejpodstatnější.
Pokud se jedná o takový úhyn a opravdu ti na tom záleží, šel bych do prodejny a zkusil reklamovat. Kolega v podobném případě uspěl, rybičky mu nahradili novými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 09:06 Žena Imii [45] – Re: Yirka
No tak ale teď neřešme chování. V prodejně byly v nádržích s obyč. filtrama (hlavice a kostka molitanu) bez vzduchování a kytek, topítko jsem neviděla ... ale nechala jsem je v pytlíku v akvárku tak 2 hodiny, a nemyslím si, že by v akvaristice měli nižší teplotu než 23°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 09:03 Muž Yirka [9123] – Re: Imii
Já jsem to spíš myslel na rozdíl mezi tvou nádrží a prodejnou (teplota,N-látky). Jinak já mám s chováním této rybky špatnou zkušenost a přes její atraktivnost bych si ji jiždo společenské nádrže nepořídil. Jsou docela nevypočitatelné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 08:52 Žena Imii [45] – Re: Yirka
Parmičky byly po celou dobu klidné. Plavaly si v hejnu a ostatních ryb si nevšímali. Čichavce mám jen modré a beťáka jen jednoho. Rájovci sou maličcí takže taky jsou v klidu.

S vodou jsem nic nedělala. Jen jsem v to pondělí vyměnila 18l vody a vyčistila filtr jako každej tejden. Jedinej rozdíl byl ten, že jsem pohnojila. Koupila jsem od Rataje bioflor, ale to nemá vliv protože 4 parmičky stále žijí. NO a pH testy jsou v pořádku.

Ale teď si tak vybavuji, že už od začátku se jim nějak nechtělo žrát. Když jsem nasypala trochu krmení vůbec si ho nevšímaly a třeba jen 2 si plavaly zobnout.

Přitom SAE co mám v akva již přez 3 měsíce nic není.

Teplota se mi drží na 24 - 26°C (netopím, protože akva je zakryté zářivky produkují trochu tepla)

Takže vážně nevím čím to je :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 08:36 Muž Yirka [9123] – Re: Imii
Skoro by se chtělo říci, že ti ušetřily část problémů. Docela mně překvapilo, že do té skladby rybek co máš (hlavně čichavci a bety) si pořídíš parmičky čtyřpruhé, známé to pokušitele. Tuto funkci ti tam splní již ti rájovci.
Jinak vyfocené rybky vypadají vcelku normálně a k světu, napadá mně snad jen velký rozdíl v podmínkách v nádrži-teplota-chemismus-spolubydlící?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 22:39 Žena Imii [45]
V pondělí jsem si koupila v Aqualife v brně 8 parmiček čtyřpruhých. Transport v pořádku (měla jsem je v autě pod bundou). Dnes mi 4 odešli. Bez příznaků. Zbylé 4 nechtějí žrát. Ostatní ryby v akvárku jsou v pořádku a žerou.

Takhle vypadají ty co to nezvládly i42.tinypic.com/…
Tyto odolaly ale nechtějí žrát i43.tinypic.com/…

Nevím co s tím :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 19:42 Muž Mack [0]
pritelkyne uz to +- chape jenom si chce opet poridit bojovnika ale uz z tehle zkusenosti tak me had napadal kazdeho kdo ma nejak barevnejsi ploutve tak uz ho nechci. radsi at je tam klidek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 18:21 Muž Horác [3942]
Mack napsal: (přítelkyně) zajde do akva a ja pak jenom kukam co to dotahla a snazim se zjisti co to chce tak jenom hledim :-( a obcas nechapu co ji to prodali.

Dopuručil bych zhruba toto:

1) chytit přítelkyni
2) přehnout přes koleno
3) vyhrnout sukni
4) stáhnout kalhotky
5) naplácat pětadvacet na holou
6) vysvětlit, že takhle se ryby nekupují
7) udobřit přítelkyni

Pokud to nezabere, zkusil bych štěstí jinde. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 18:01 Muž Mack [0]
jeste nevim zda je to normalni na filtru a topitku mam tokovi bile mastný povlak rostlinky sice rostou ale starsi listy jsou hnede a skarede a at v akvarku cistim dno tak je to spinave a porad tamneco plave, nejak se neda to akvarko vycistit a vzdy po cisteni trva tak 1-2h nez se to opet usadi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 17:59 Muž Mack [0] – Re: ustavprochore
cetl jsem to fleky by sedeli ale s tou potravou je to takove divne ta samicka bojovnika byla nejvice zrava a umrela a ze by se otirali to se rici neda nikdo si toho nevsiml, tak este se kuknu na ostatni co by to mohlo byt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 17:56 Muž Mack [0]
ono samotne akvarko stalo stalo 1800 pak jelikoz je z brna tak doprava stala 300 myslim
pak uz jenomvydaje ktere pribyvali tak jsem uz na 6000 a akvarko stale nefunguje.

Take jsem chtel pouzivane akvarko, jelikoz je to u pritelkyne a ta nechtela vetsi akva tak jsem musel volit mensi jinak jsem melmit 100l akvarko s vybavou za 3000 bez dopravy a s dopravou bych byl na 4000 jelikoz bych si pro to zajel osobne.

Ale tedka jsem ve vazi ze stejne musim mit este jedno akva na karantenu a nejake misto na odstatou vodu nez zacnu menit pac to bude asi nejvetsi problem tak se snazim presvetcit pritelkyni at me svoli aspon 80l akva at si tam muze nechat rybky co chce a jelikoz ona zanjde do akva a ja pak jenom kukam co to dotahla a snazim se zjisti co to chce tak jenom hledim :-( a obcas nechapu co ji to prodali. a kdyz se koukam na net co ktera rybka chce tak nemohu zadnou najit ktera by mohla byt v tom malem akva ja osobne jsem chtel jenom ancistruse a raso kouli ti dva jedini jsou v poradku ostatni trpi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 17:27 Muž Onďa [32]
Akvárko 37 litrů za 6000?! ne Já mám 200 litrů za 10 000 a ještě s terčovcema...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 15:17 VALDEZ
Ty jsi to akva koupil za takové peníze?To snad nemyslíš vážně.Za ty peníze by jsi měl určitě větší.Proč ses nepodíval po nějakých inzerátech.Já jsem synovo akvárium prodával za 800 nebo 900 korun a bylo asi rok staré a mělo nějakých 112 litrů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 15:13 Žena ustavprochore [567] – Re: Mack
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 15:12 VALDEZ – Re: Mack
No jsou teda jakoby posypané tou moukou nebo maji na sobě větší fleky nebo nějaké chomáčky.Může to být nějaká plíseň a o krupičku se nemusí vůbec jednat.Zkus si ve vyhledávači zadat nemoci ryb a zkus to s tou tvou nemocí porovnat,jestli je to ta krupička nebo ne.Určitě to někde na netu najdeš a taky určitě najdeš pro ně odpovídající léčbu,jen zkus pohledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 15:08 Muž Mack [0]
ty fleky bohuzel nevyfotim moc zretelne nejsou mam ty mrtve uz splachnute a na te jedne co to je tak je spise bila s parevnimi pruhy a ta ma aspon myslim jeden bili puntik na ocastni ploutvi asponj jsem si toho pretim nevsiml

to zalkadani jsem opravdu odflakl bylo zalozeno akva bezelo dva dny a sup tam rybky

tedka po mesici uz mam i rostlinky nejak hnede

jeste me napada zda neni spatna varianta to male akva do zacatku uvazuju po koupi tak 80-120L ale nevim kam to dat a jelikoz uz to male me stalo pres 6000 tak jsem i financtne na dne
jsem student a bez prace a koupil jsem si to za usetrene penize ktere uz nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 15:06 Muž Mack [0]
tak me to rekli oni, jelikoz jsem tam stim prisel ze se rybky chovaji divne. tak me rekli jsem volal mlade at me to popise ta me rekla ze ze maji na sobe bile flicky to jsem rekl a aq a rekli me ze to bude krupicka tak me na to dali ty kapky.

tak me prave zajima co to muze byt popripadne neco jineho
jsem zacinajici tak se ucim a ptam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 15:05 Žena ustavprochore [567] – Re: Mack
zkuste vyfotit spíš ty "fleky" na rybách a hodit to sem.
jinak můžete zkusit i připsat, jak jste postupoval při zakládání a zarybňování akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 15:01 VALDEZ
Bílé fleky?Co to jako je.Když mají ryby krupičku tak jsou jakoby posypané moukou.Možná jsi jim to v te akvaristice špatně popsal a oni ti dali léčivo na kdoví jakou nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 14:45 Muž Mack [0] – Uhyn ryb
Fotka k příspěvku Mam akvarium 50x30x25 celkem 37l.
v nem uplne na dne 2cm bileho pisku, pak dva az 5cm cernobileho sterku.
AQ bylo koupeno jako set s filtrem (jednokomorovy jenom pres penu, bude to stejne jako filtr pohaneny na vzduch)
topitko 50W este jsem si dokoupil bublifuk.
Rostlinky bohuzel nevim jake mam krome rasokoule a sni jsou uvnitr dalsi 3druhy rostlin.
jeden koren zakoupeny v obchode s bridlici. Vse bylo vyvareno.
rybky 2x ancistrus jednoho jsem asi uklidem ci nejak vyhodil omylem
2x paví očka
1x gold molly bohuzel umrela jako prvni
parek bojovniku 1ni umrel samec a dva dny po nem samice
parek pavich ocek
v a akvaristice me poradili lecivo na krupicku, bohuzel nejka nezabrala a jak je vyse zmineno tak to nezabralo, v baleni bylo napsano 22kapek na 40l tak jsme nakapal 20kapek zvysil teplotu o dva stupne tak tedka mam 28C a bublinkuju 24h dene.
po leceni jsem vymenil 2/3 vody a jelikoz me po vymene umreli ti bojovnici tak tedka lecim znovu.
Fleky bile na mrtvych rybach byly, ale jelikoz na nove koupenych rybach spatruju stejne bile fleky tak lecim dale.
Ancistrus ktery tam byl nejdyl zadne jevy onemocneni nejevi ty nove jelikoz je mam jenom tyden tak este nevim.
Ale mam abavy ze me vymre cele akva.
Prosim o poradu co by to mohlo byt popripadne nejaky jiny zpusob lecby
Dekuju
PS: ta zlata rybka co jde videt ta umrela bohuzel take
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 21:32 Žena Delfinka26 [0] – costia necatrix
zdravim mohla by dostat moja black molly tuto chorobu co je napisana v nadpise???????????????ak ano ako by to vyzeralo,,popripade ci by mi niekto neposlal aj fotku..bola by som rada ano za skoru odpoved

dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 20:26 pancernicek
zdravím může mi někdo pomoct umírají mi ryby a tím způsobem že nejeví žádné známky toho že by chcíply ale najednou jdu s pát ráno se probudím a vydím každé ráno mrtvou rybu. Ale ten problem je v tom že mi vždycky chcípne jen samice a někdy samec pavího očka. všem děkuji za odpovědi sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 18:20 martin – prosim o radu
prosim vas mohl by mi nekdo poradit proc mi z niceho nic zacali umirat rybky.prestehoval jsem se a zavedl opet akvarium o 360litru po 3tydnech jsem donej zacal kupovat rybky a dal i svoje stare a vse v poradku mam tam smesku rybek a po tydnu mi zacali umirat porad jsou v poradku nesleduji zadnou nemoc na nic a rano jsou mrtvi vudy tak 2-3 rybky i bychirci me umreli,zivorodky a vse ostatni pomale umira.prosim vas o radu co s nimi muze byt a jak zabranit uhynu,mam tam tak cca 60kusu rybek.dekuji moc za radu,pokud mozno piste mi na marnoff@seznam.cz diiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 08:15 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Umřela mi samička zl. čichavce ... Pepan (můj největší čich. zl. - 12cm samec) ji pořád naháněl po akva. Nejevila žádné známky nemoci a dneska ráno byla na hladině takhle doškubaná ...


Může za to opravdu Pepík nebo nějaká nemoc? Rybka, ale žádné příznaky neměla. Plavala normálně, žrala, nebyla ani nafouklá ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 23:36 Muž navik [908] - Sumci – Re: Jano
Milý Jano, myslím, že se jmenovcem Jirkou jsme se nijak nehádali a dobrali jsme se k tomu nejpodstatnějšímu, tzn. nehledat problém tam, kde není ;-) , jinak podobné diskuse vedou minimálně k zajímavým zdrojům, takže jsem tuto diskuzi považoval za užitečnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 21:51 Muž Jano [0] – chémia a upravovanie vody
poznám človeka, ktorý sa tomu venuje, pán Karel Vejrosta z Moravy. Takže, prosím Vás, nehádajte sa a opýtajte sa kompetentných (inak to znižuje úroveň debaty - to sú moje osobné pocity z niektorých tu prítomných diskusií). Jeho email je na seznam.cz. Snáď mi odpustí, že som ho prezradil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:56 Muž navik [908] - Sumci
Yirka napsal: Bylo napsáno hodnoty pro pitnou vodu a jestli je to voda zúpravny či kohoutku by mělo být jedno.

Cesta z úpravny ke kohoutku je předlouhá a nevede vždy v nejnovějším vedení... :-)

Yirka napsal: Ale v podstatě to stále potvrzuje můj příspěvek, že hodnota NO2 je při napouštění do nádrže na neznatelných hodnotách.
ano - taky jsem napsal, že tady bych problémy nehledal palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 20:05 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: miloon
Otírání se o předměty v akváriu,značí s největší pravděpodobností,že se jedná o žabrohlísty.Ona ta kombinace ryb v akvišku také není nejvhodnější...Mám pocit,že jsem v těch 180 l viděl i pangase...,že to není pravda???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 19:45 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Yirka
Asi ano,pak jsme byli vedle oba... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 19:29 Muž Yirka [9123] – Re: Romy
Ale vysvětlivka 13 říká že NO2 u pitné vody musí být méně než 0,1(jestli tomu tedy dobře rozumím)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 19:29 Muž miloon [4] – Re: Jano
no krupicku som uz prekonal...ale ako nevidiet nic na nich aby boli chore...
ale aj tak dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 19:27 Muž Jano [0] – Re: miloon
môže ísť o infekciu povrchu tela parazitmi (najčastejšia je tzv.krupička - kožovec rybí. Sú tu kdesi témy o krupičke, no neviem s touto stránkou ešte tak robiť, tak skús pohľadať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 19:23 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: navik
Ano,pravdu máme oba... ;-)
Takže:
dusičnany-NO3 = 50 mg/l
Dusitany -NO2 =0,5 mg/l
amonné ionty-NH4+ =0,5 mg/l

Detailní rozbor vody zde:http://www.pvk.cz/res/data/000074.pdf?seek=7

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26750x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116?od=1501