Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 18:35 John
Takže teď uvidím co to udělá se zbytkem a budu čekat. Prodavačce nevěřit!!! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 18:27 R Muž Silent [5949] – Re: John
Startovací bakterie jsou jen pomůcka třeba po větším čištění filtru, nebo po výpadku filtrace či léčení. Jenže v nové nádrži moc platné nejsou. Tam je třeba trpělivost a dát nádrži, rostlinkám a bakteriím čas na růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 18:24 John – Úhyn nových rybiček
Je to fakt 15l.Ta fotka zkresluje.Takže startovací bakterie,jak tvrdila prodavacka,nefungují hned?
Měl jsem čekat minimálně 4 týdny???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 17:33 Žena Amy01 [39]
hmm to je tak keď si niekto kúpi ryby a až potom rieši čo a ako, ach jaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 17:20 R Muž Silent [5949]
Proboha kolik litrů má ta nádržka? To vypadá na míň než 15 litrů. Nebo je ten teploměr nějakej obří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 17:17 R Muž Silent [5949]
Ach jo. Stokrát probírané. Tak čti to cos měl přečíst před pořízením ryb: rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria rybicky.net/rady/zakladame-akvarium-krok-za-krokem www.horacovoakvarium.cz/… www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 17:11 John – Úhyn nových rybiček
Fotka k příspěvku Akvarium běželo asi od pátku.V úterý jsem přidal startovací bakterie.Rostliny jsou 3(Douška hustolistá, Rohatec jemnolistý).Akvarium je 15l.Rybi jsme nasadili včera:Paví očko 2x, Rasbora klínoskvrná, Mečovka, Krunýřovec a krevetka.Teplota: 23 stupňů.Tady je ješte jedno foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 17:02 John – Úhyn nových rybiček
Fotka k příspěvku Tady je ještě foto(moc se nepovedlo).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 17:00 R Muž Silent [5949] – Re: John
Jak dlouho běželo akvárko bez ryb? Jak je velké, kolik rostlin a kolik ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 16:56 John – Úhyn nových rybiček
11.3. jsme si přinesli domů nové rybičky.Samička pavího očka se hned po vypuštění(vše podle příručky) stranila od ostatních a stále je na stejném místě u hladiny a lapá po dechu, má bílé výkaly.Další ryba Rasbora klínoskvrná byla v pořádku, ale dnes zničeho nic uhynula.Motala se, padala ke dnu a za chvíli bylo po ní.Ostatní ryby jsou zatím v pořádku.Nevíte někdo čím se to stalo.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 15:52 Muž jajaapaja [174] – Re: Pegg
No to ale nezpusobyl filtr.Mě tak drnčí zářivka v dílně na stropě.V ní hledej závadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 13:10 Pegg
ok díky za rady, filtr teda poběží pořád a snad se to už opakovat nebude, a kdyby tak to musím řešit s nějakým odborníkem a osobně
filtr sem začal vypínat protože ráno když se rozsvítila automaticky zářivka tak se celý kryt rozdrnčel a vibroval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 13:06 Žena geminika [39] - Živorodky – filter
A prečo vlastne vypínaš filter na noc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 12:52 ondra08
typnul bych si že je to z toho, že na noc vypínáš filtraci.za 1.v noci rostlinky příjmají O2 a vypouštějí do vody Co2. za 2. neustálé vypínání filtru spůsobuje tkz. přidušení samočistících bakterii ve filtru a když to děláš takto každý den tak ti samočistící bakterie mohou za čas otrávit celé akvárko. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 12:45 Muž PentueR [256] – Re: Pegg
Rybičky ti uhynuly protože...vypínáš filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 12:25 Muž jajaapaja [174] – Re: Pegg
Skoro každá ryba která večer lekne je druhý den bílá.Toho jsem si všiml víckrát.Já zrovna včera večer přimáčkl Rájovce mezi stonky listú a než jsem si toho všiml byl už přidušenej.Uvolnil jsem ho stím že to rozplave.Bohužel, nerozplaval.A ráno byl vzhůru bříškem a celej bílej.předchvílkou jsem dělal pohřeb. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 12:13 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: filipsi
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 12:08 Muž filipsi [1295]
Pegg napsal..2 roky, nikdy nebyl s ničím problém..

To neznamena, ze nemuze najednou vzniknout, po dukladnem vycisteni filtru ... Ryby rostou, akva se meni.
Ale niceho jineho nez obecnych rad se nedockas, nikdo Tve ryby na dalku nerozpitva a mikrobiologicky rozbor neudela.
Rybicky Ti uhynuly protoze ... vypinas filtr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 11:59 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Pegg
těžko se ti bude s čímkoliv radit, když nemáš prezentaci nádrže a ani žádné pořádné info, čím krmíš, teplota vody, osazenstvo - tohle by byla jen střelba do prázdna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 11:57 Pegg
stáří akva cca 2 roky, nikdy nebyl s ničím problém
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 11:56 Pegg
dřív jsem ho nechával i přes noc, takže neni problém s tím zase začít, to ale rozhodně není důvod těch úmrtí - tak prosím, už žádné "nevypínej filtr" ale "rybičky ti uhynuly protože ... " dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2009 11:23 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
přes noc byl filtr vypnutej

Filtr má běžet 24hodin denně jednak kvuli stálé mechanické filtraci vody, ale i kvuli filtraci biologické, která je závisla na proudění vody filtračním médiem. Jestli necháš filtr dlouho stát, umřou ti filtrační bakterie. Nevím jestli je zrovna to příčina tvých úmrtí, ale 100% nech filtr běžet 24hodin denně!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 11:23 Žena Elffka [9]
Filtr musí běžet pořád i v noci no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 11:21 Muž filipsi [1295]
Pegg napsal:.. přes noc byl filtr vypnutej,...

Ach jo sad

.... S prezentaci by se patralo lepe, stari akva ...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 11:15 Pegg – bílá smrt
Fotka k příspěvku ahoj, za poslední asi mesíc už mam druhý úmrtí za podivných okolností, večer vše v pohodě a ráno ryba u hladiny celá bílá s očima podlitýma krví, nejdřív živorodka a ted černá skalára - našel sem ji ale už bílou, viz fotka. přes noc byl filtr vypnutej, jediný co mě napadlo, že ráno při rožíhání zářivky je mohl nějak zasáhnout proud (vody tam mam jen tolik aby zepředu nebyla vidět hladina), ale to je jen moje teorie, doufám že mi tu někdo poradí, třeba s tim má někdo zkušenost (další info o akva - klasika, 90 litrošů mínus štěrk a dekorace, pět ryb plus nějaký pancéřníčci a ancíci, kupa rostlin, hodnoty v pohodě no možná o krapet vyšší ph, voda měněná, filtr občas taky, zrovna asi před týdnem, akorat mám trochu problém se zelenou řasou na listech, bez topítka, teplota zrovna teď 26, zaběhnutej kořen...) díky za rady!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 23:40 Muž arnošt [37] - Rostliny
tak ať to dobře dopadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 19:26 cherry – Re: arnošt
Peníze vrátili - ale ted mi asi nezbyva nic jineho nez cekat, menit vodu a modlit se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 18:55 Muž arnošt [37] - Rostliny
každopádně bych si minimálně nechal vrátit peníze... ale to ti problém asi nevyřeší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 18:52 Muž Miras [111]
tu vodu bych měnil, živorodky už nejsou co dřív a jsou daleko náchylnější a pokud uhynuly i jim tak už mohly být nakažené :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 18:17 R Muž Silent [5949] – Re: cherry
Jestli jde o nádrž v prezentaci, tak to je uspěchané. Chtělo to s nasazením většího počtu rybek počkat alespoň 4 týdny. Ale už se stalo. Takže měnit vodu klidně denně( odstátou) až dusitany klesnou. Jako prevenci proti zaplísnění lze použít přípravek eSHa 2000. Je širokospektrální a citlivý jak k rybám tak k rostlinám. Navíc se nemusí přidávat sůl ani zvedat teplota.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 18:08 cherry – Úhyn živorodek
Dneska mi po týdnu odešly poslední živorodky. Byla jsem se ptát ve zverimexu a jim tam taky všechny pošly - plíseň?! Tak se ptám, celý ten týden jsem je měla ve společném akváriu s silver a golden molly, pancéřníčkem, jak mohu v tuto chvíli předejít jejich úhynu?

Navíc jsem si dnes koupila test NO2 - a po výměně asi 1/3 vody jsem naměřila téměř tutéž hodnotu jako v nevyměněné vodě a to: 0,2 mg/l - co teď? odsát a vyměnit zase?

Předem děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 15:35 callito – Re: Péťa
A ztrátu pigmentu nebo vyblednutí...pozoruješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 15:32 Péťa – Re: callito
Moc ne,když to u nich začínám pozorovat tak se ještě snaží.Ke konci rychle dýchaj aschovávají se.Fotku nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 15:24 callito – Re: Péťa
to spíš nemoc hele... jedí ti než umřou?nemáš fotku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 15:20 Péťa
Dobrý den.Každý 1-2 měsíce mi uhyne rybička.Jsou to mečovky.Hynou tím způsobem,že zhubnou a z pátře se udělá oblouk.Chtěla bych se prosím někoho zeptat jestli je to přirozený úhyn nebo nějaká nemoc.Moc díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 10:46 masielko
niečo je v dekoraci alebo v akváriu sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 09:19 callito – Re: zadaba
Víš co,já nemůžu moc radit,sem začátečník,ale když si tady ve forech zadáš krupička najdeš toho hromadu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 19:46 zadaba – Re: callito
Jo jo na rostlinkách se ještě pracuje, 3 mi uhynuly ještě dokoupím, to léčivo taky, a teplotu jsem zvedla na 27 nestačí to ? Předtím měly 24. Aspoň ty ancistrusky kdyby přežily, mám albínky a jsou takové hezoučké jak pořád cucají to sklo. sad coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 19:30 callito – Re: zadaba
Ještě zvyš teplotu tak na 30.
Přeju hodně zdaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 19:17 Muž Yirka [9118] – Re: zadaba
Co se krupičky týče, domácím radám nevěřím a proto je nedoporučuji, dáš-li si do vyhledávače heslo krupička- máš co číst do půlnoci.
Objednal bych eSHa EXIT - třeba E-shopem a v úterý ho můžeš mít doma.
Těch rostlin je do 112 l zoufale málo. A protože asi nemůžeš testovat vodu, preventivně prováděj výměnu tak 20 litrů denně nebo obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 19:10 zadaba – Re: Yirka
6 rostlin nasazených, které se drží, když jsem si to teď pročítala a koukala na fota tak je to určitě krupička. Osolila jsem vodu už uhynuly 3 zdá se že ostatní na tom zatím :-( nejsou tak zle. Jelikož do nejbližšího aqva obchodu mám teď tak 35 kiláků a napadlo asi půl metru sněhu, takže se tak rychle pro nějaké léčivo nedostanu. Snad to přežijou aspoň některé. Kdyby jste věděli ještě o nějáké ,,domácí´´ radě tak dejte vědět. Díky :-D :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 18:09 Muž Yirka [9118] – Re: zadaba
Chyba je příliš ryb v krátkém čase. Raději prvních pár rybek po pár dnech a pak přidávat v týdenních intervalech, než v pár dnech vše najednou. Chtělo by to otestovat vodu na N-látky. Jestli je to krupička se těžko bez fotky identifikuje.
Jak je to s rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 18:05 zadaba – Re: Yirka
Založeno je 3 týdny, po 14 dnech tam přišlo 6 neonek 5 parmiček duh., a 5 teter měděných. Po dalších 4 dnech anciky, a po dalších 3 dnech 5 neonek což bylo teď ve čtvrtek. Včera byly ještě všechny v poho, nebo aspoň se zdály.Velikost aqva je 80x40x40 tj 112 litrů, je to aqva set s krytem se dvěmi zářivkami. Včera ráno dostali mražené blešky večer pak dvě tablety pro anciky a dneska jsem zatím nic nedávala. Jedna neonka už odpadla a druhá na hladině lapá po dechu ostatní se schovávají za filtraci z boku. Jsou na nich vidět ty bublinky nebo krupička ? nebo co to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 17:51 Muž Yirka [9118] – Re: zadaba
Jak dlouho je založeno a v jakých intervalech přišly rybky. A vůbec trochu více informací o litráži, technice a obyvatelech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 17:44 zadaba
Pomóóc, hynou mi rybičky. Založili jsme aqva, má 112l je tam 11 neonek teď už 9, 5parmiček duhových, 5 teter měděných a 3 ancistrusky. Pět neonek jsem donesla před 2 dny a nyní začly rybičky hynout. Mají na sobě bublinky, né všechny, ale nevím. Prosím poraďte co jsem udělala špatně, máme rybičky prvně, snažila jsem se hodně číst takže jsem založila aqva v podstatě podle tady všech rad co jsem se dočetla. Děkuji za radu.
A filtr máme atman 100-150 l a jede na plno. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 17:16 callito – Re: Yirka
Moc děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 16:49 Muž Yirka [9118] – Re: callito
Cápu, tak trochu jsem si to myslel. ;-) Tak ať si pčečte následující odkyzy a něco málo o potřebách rybek z atlasu.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 16:46 callito – Re: Yirka
nechce rady od mladší ségry,daleko jednoduší by bylo dkyby si to prostě přečetl tady..ale je to lemra líná.Tak sem myslela že když mu dám rozvnou odkaz na řešení jeho problému,že s tim bude třeba něco dělat hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 16:13 Muž Yirka [9118] – Re: callito
Když to víš, a z toho cos popsala jsou chyby zjevné, proč hledáš oporu zde a proč mu neporadíš přímo. ;-)
Přinejmenším, aby si něco o začátcích přečetl. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 15:58 callito – Re: karpek
neni to moje akvárko-já to vim hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26750x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116?od=1451