Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 18:33 Muž pepik [6]
dobrý den,mam pestrence cerveny,par v 50l, na dne pisek,docela zarostly,ale objevilo se jim na hlave u huby boule ve ktere se jim udelala dira,jakoby jim to prasklo,jsou velky kolem 6 cm maji mlady,uz se mi to stalo driv u stejne velkych,rad bych vedel co to muze zpusobovat dekuji


Nejdou vyfotit kvuli tem mladejm schovavaj se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 18:23 Muž jajaapaja [174] – Re: dominator
Koupíš si novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 17:22 Muž dominator [6] - Živorodky
Tak jsem ji odlovil. Jeden den žila ale pořad ležela
na boku tak jsem se rozmejšlel ji zabit a bal jsem se :-)
Rano sem se probudil a byla tuha :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 09:56 Žena l3nka [13] - Rostliny
mě umírají ryby casto.. vetsinou teda na stari ;-) vetsinou je ale pak sni ostatni ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 22:20 rogosak
a jete neco tento borec tuto rybu nechce dat usmrtit a ma to myslim i horsi nez ta tvoje neonka. rybicky.net/forum/5247… tak to skus vydrzet.ja bych k tomu tak rychle nesel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 22:12 rogosak – Re: dominator
Měl jsem i danio ktere cely zivot plavalo jen na jednu brisni ploutev.Ale bylo cile. Drzelo se ostatnich.tak skus tyden nechat v klidu a pak ji skus dat z5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 19:42 petulevrtule
Mě se takhle válela 3 dny po dně gold molla. Normálně plavala vždy za potravou, jakmile jsem nakrmila ryby...Ale jinak ležela...Též jsem jí potom odlovila a zkusila jí chvíli nechat v klidu bez ryb, ale nepomohlo to. Po třech dnech jsem zvolila eutanasii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 19:10 Muž dominator [6] - Živorodky
Fotka k příspěvku tAK UŽ JE V NADRŽCE, VYPADA DOBŘE,,ALE POŘAD LEŽI :-(
PORADTE CO TET ČEKAT AŽ UMŘE ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 18:56 Muž dominator [6] - Živorodky
Tak jsem vzal přepravku a dal do ni vodu z akvaria tet ji mam odlovit ? :-)
Už asi 2 hodiny lezi a truchu se hibe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 17:52 rogosak – Re: dominator
dělej si jak chceš,ale je to živá bytost a kdyby jsi ji odlovil tak ji můžeš ještě zachránit. ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 17:41 Muž dominator [6] - Živorodky
Už ji necham a potom ji dam do krabičky od sirek a pohřbím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 17:39 rogosak
Hele podobná věc se mi stala s mladým pancíkem pandou. Byl u dna,občas plaval k hladině ale přitom plaval po směru hodinových ručiček.Skus Určitě odlovit!!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 17:29 Muž grizly [145] – Re: dominator
Euthanasie. Uprimnou soustrast. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 17:10 Muž dominator [6] - Živorodky
Fotka k příspěvku Tady je foto neni co dodat asi bude tuha sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 16:55 Muž dominator [6] - Živorodky – Umrtí rybičky
Ahoj,
Před chvili sem zahlidl jak leži neonka obecná
na kamenech a nehebise ale je vidět jak dycha(žije),občas s sebou škubne.
Dokonce i vzlitla ale potom šla zase k zemi. Nespozoroval jsem u ni
žadnou nemoc . Už 30 min leži na zemi a ja newim co dělat mam ji
snad dodělat aby se netrapila ? Pls poradtemi :-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 15:00 Muž ČUPR [204] - Tetry – RE: Sid
Ne - přesně to jsem měl na mysli a díky za upřesnění! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 13:42 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ČUPR
...Ostatní zajistí nitrifikační bakterie...
Nitrifikační bakterie zajistí přeměnu amoniaku na dusičnany. Nebo ještě něco jiného, co jste označil slovem ostatní? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 13:32 Muž ČUPR [204] - Tetry
Zdravotní policie v akváriu - Měchýřovka východní (Ampularia australis) si už se zbytky uhynulé rybky poradí. Zbyde jen kostra a když na ni náhodou narazíš, tak už je to jen záležitost estetická. Ostatní zajistí nitrifikační bakterie. Samozřejmě, že pokud vidíš rybku mrtvou je vždy lepší ji co nejdříve vylovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 20:39 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: PetrH
Piskořky se bát nemusíš,je po celý den schovaná ve dně a vylézá jen v noci,nebo houfně ve dne,pokud se zhorší kvalita vody(méně O2 ve vodě).rostliny ti neožere.neboj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 07:29 Muž mobydick [0] - Cichlidy
No musíš vědět jak se chovala než jsi jí našel mrtvou. Pokud se nechovala nijak divně a neměla patrné projevy nemoci, tak bych řekl na 90 proc. že jí pomohl do rybího nebe ten kančík...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 23:01 Muž maxo [9]
No dakujem za rady. Zajtra meriam hodnoty vody, pojdem do aqvaobchodu o radu, pripadne pre liecivo. Inak teplota vody sa zvysila o cca 2 stC-na 26.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 22:53 Muž Yirka [9118] – Re: maxo
Víš co, pokud uhyne jednou za půl roku rybka, stane se, ale pokud během několika dní několik-je někde chyba a většinou je to v prostředí-vodě, kde se něco změnilo (zásah do nádrže, údržba, hnojení neodpovídající počtu rostlin, nová potrava, teplota.......a spousty jiných detailů)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 22:47 Muž maxo [9] – Re: Yirka
Priznavam ze uz dlhsie nie, ale maval som len problem s Ph. Ale odkedy sa to zarastlo, tak Ph kleslo pod 7 a ostatne hodnoty boli vzdy v norme. Kazdopadne zajtra dokupim nejake liecivo a tu vodu zmeriam.Ja len nevidim dovod na zmeny hodnot, pretoze som ziadne zasahy nerobil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 22:47 Muž filipsi [1295] – Re: maxo
Nemam. Pred uhynem nic, zadna zmena v akva, co2, hnojeni, vymena vody, jine krmeni, teplota?
K leceni ryb, u kterych nevim, co jim je, soli, jsem trochu skepticky. Tak nejak celkove k leceni soli, kdyz vim, co jim je, muzu to primo lecit odpovidajicim pripravkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 22:42 Muž Yirka [9118] – Re: maxo
Nu dobrá, dle tebe a tvé prezentace hnojíš týdně přiměřeně....a co ta voda? Měříš ji někdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 22:40 Muž maxo [9] – Re: filipsi
na splendenspower.cz pisali nieco o tom.ved zas tolko tej soli nebolo, do cca 5L tak 1/4 kavovej lyzicky. inu dezinfekciu aj tak nemam. Mate nejaky Typ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 22:36 Muž maxo [9] – Re: Yirka
Ake mohutne hnojenie,odkedy sa aqva zastabilizovalo tak len tak obcas ked sa rastliny pozastavia.Doteraz bolo vsetko OK, zabehnuty steteotyp a zrazu toto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 22:33 Muž filipsi [1295]
maxo napsal: ..Ma vypulene oci a je nejaka apaticka. Zatial som ju odlovil vedla /do 5l pohara-nic ine narychlo nemam/ a doprial som jej solny kupel...

Na me by tedy solna koupel rozhodne v podobnem pripade zabrala. Prskal bych, oci bych vykulil jeste vic, a ten co by me tam hodil, by dostal ploutvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 22:26 Muž Yirka [9118] – Re: maxo
Provádíš při tom mohutném hnojení i nějaké měření vody nebo to ma dáváš nazdařbůh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 22:09 Muž maxo [9] – uhyn+choroba
Tak mam asi nejaky vaznejsi problem. Posli mi 3 neonky,panciernicek,prisavnik a aj siamka-to vsetko behom 3 dni. A aby toho nebolo malo tak aj bojovnica sa tvari akosi divne. Ma vypulene oci a je nejaka apaticka. Zatial som ju odlovil vedla /do 5l pohara-nic ine narychlo nemam/ a doprial som jej solny kupel.Uvidime ci zaberie. Doteraz bolo cca 5mesiacov pokoj,pravidelna udrzba aj krmenie s obcasnymi obmenami potravy-tak pre zmenu chuti.Mate niekto nejake rady?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 14:30 Dusyk – Re: PetrH
Mne uhynul mladý nožovec, asi 5cm a taktiež asi 3cm ancistrus. Oboch som nikdy nenašiel hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 09:31 PetrH
Na tu jsem se taky kdysi koukal asi ji vyzkouším, moc možností asi nemám. Dík za informace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 08:06 R Muž Silent [5949]
Můžeš přidat třeba Ampulárii. Sice není africká, ale zase se kalamitně nepřemnoží a jako úklidovka a zdravotní policie funguje spolehlivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 08:01 PetrH
Uf, tak to jsem si oddech, šneky tam nemám, jen cichlidy a zbytek mečovek (které jsou tam na dožití - byly použity pro zajetí filtru). Je pravda že mne jedna mečovka zmizela, není po ní coze (vidu) ani spim (slechu) a vubec jsem jí nenašel. Neví někdo co by jsem mohl použít za živočicha který by si v případě uhynu s rybkou poradil :-P a přitom by moc nenarušil biotop Afriky?. Za šneků mám strach, uvažoval jsem o pískořce věžovité (nebo jak se to píše) ale nerad bych abi se přemnožila. Nebo použít krevetku - to asi ne rozzureny . Nebo je ještě něco jiného?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 07:33 R Muž Silent [5949]
Ono se říká "co oči nevidí srdce nebolí". Pokud dojde k úhynu jedné ryby a chovatel to nezaznamená nemusí to být extra problém. Je to sice zátěž pro systém akvária, ale destruenti (bakterie, šneci ostatní ryby) v nádrži si s tím poradí. Často po takovéto mrtvolce nezůstane ani ň. Samozřejmě je lepší mít přehled o počtu rybek a občas je překontrolovat,pokud nějaká chybí zasáhnout, ale to jde u menších hejn. Nějak si nedovedu představit přepočítávat třeba 50ti hlavé hejno mrskajících se neonek ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 07:33 Dusyk – Re: PetrH
Pokiaľ na to neprídeš, tak len čakať, kým sa objaví. inú možnosť nemáš :-) Ak neumrela na chorobu, tak riziko z mŕtvej rybky je minimálne. Cichlidky sa vedia pekne terorizovať. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 06:51 PetrH
Ahoj, mám dotaz. Mám větší aqua a v něm hodně skrýší pro rybky. Při přidávání kamenů do aqua jsem zjisti že je jedna rybka mrtvá. Pokud by jsem nehýbal s kamenama, tak by jsem na to vůbec nepřišel rozzureny . Byla to nedávno koupená rybka ostatní jsou v pořádku.
---------------- A DOTAZ ------------
Jak likvidujete uhynulé ryby ve svém velkém aqua se spoustou skrýší.
BIOLOGICKY - máte na to nějakou krevetu či jinou potvůrku (ale mám v aqua cichlidy)
ČASEM - počkáte až se nafoukne coze a vyplave na hladinu (když uhyne v nějaké skrýši)
NEBO JINAK ahoj - ale já nevím jak.

Děkuji za radu, aqua mám teprve 2měsíce a nemám zkušenost jak to chodí. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 20:48 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Simi
Já ti bohužel neporadím,mě se nemoci vyhýbaly,až do ted.Mrkla jsem ted do akvárka a našla jsem na neonce bílý vřídek u oka,taky netuším,co by to mohlo být..tak jdu hledat v knížkách :-O jako kdybych to přivolala..tak ahoj a držím palce,at tomu přijdeš na kloub
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 20:27 Simi
Díky, podivam se a snad neco najdu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 19:01 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: glumča
dobrá internetová adresa na nemoce ryb je www.aquar.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 18:59 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Simi
Máš moc pěkný akvárko,taky přerybněno nemáš..no,přeju ti,abys na tu příčinu brzy přišla,budu držet palce.fakt netuším..Jestli nemoc nepřenesl nákup nových rybek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 18:43 Simi
Akvarko mam 112 litru, je v mych nadrzich tk koukni tam, nebudu to tu vypisovat.
A me je tech rybek taky lito. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 18:25 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Simi
Ještě by určitě pomohlo,kdybys napsala,jak velké je tvé akvárko,jak dlouho je založené a kolik ryb a rostlin v něm máš.Myslím,že to jsou takové základní údaje.Kromě hodnoty vody.
Jinak takovéhle dotazy mě vždycky rozesmutní..je mi jich líto. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2009 14:08 Simi
Rekla bych ze vekem to nebude, mam je teprv od listopadu, a navic mi nevymiraji jen dania, ale i cichavec a cichlidky ramirezovy :-(
Ohledne nemoci jeste pohledam. Jine priznaky nemoci mozna jen ze nechteli zrat, ale nebylo to u vsech :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 12:19 sokar
Odkalovat bys měla jednou týdně.Pokud má ryba nějaký výrostek tak bys měla pozjišťovat co by to mohlo být za nemoc.Co nějaký jiný příznaky před smrtí?
Jedna nebo 2 za měsíc mě nepřijde až zas tak moc.Nevik kolik se ty tvoje ryby dožívaj normálně ale třeba už sou starý.Mě tak taky pozdechaly guppy do pár měsíců ale všici mladí byly OK. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 21:55 Simi – Postupny uhyn ryb
Fotka k příspěvku Pred par mesici mi zacaly hynout ryby, priblizne jedna nebo dve za mesic, bez nejakych priznaku,nasla sem je proste lezet mrtve na dne. Akvarium pravidelne odkaluju jednou za dva tydny, chemii nepouzivam, testy v normě. Dnes sem na jednom daniu nasla vyrustek na hlave(viz obrazek), ryba se jinak chova normalne. Odlovila jsem ji pro jistotu do karanteny. Nevim si s tim rady tk budu rada kdyz mi nekdo poradi. :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 14:55 Muž Sanka [10] – Re: deathfoe
No já bych řekl že to byl kančík,ale důkazy nemám.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 13:10 Muž deathfoe [58] – Re: Sanka
Myslíš, že to byl ten kančík? No mohla umřít na cokoli a do mrtvoly si pak každá rybka ráda "kousne".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 12:36 Muž Sanka [10] – Re: sokar
No,tak to asi nebude těžký vypátrat.. :) Vzhledem k osazení..Předělával jsem totiž akva,tak jsem nechtěl ze začátku moc krmit,a odnesla to chudák tetra.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 12:26 sokar – Re: Sanka
Stačí,

stejně s tym nic moc neuděláš.Spíš bych se soustředil jak rybka pošla, nebo kdo ju zabil. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26750x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116?od=1351