Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 17:56 Muž Mike [3]
se otrávily no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 17:16 Honzičekk
Cawec moc prosím o radu chci s ezeptat jsme asi před tydnem vymnil vodu v akvariu a od te doby umírá jedna ryba za druhou , nemuže to byt tim že když jsem vymnoval vodu a byla v akvariu zrovna uhynula ryba a ja ji zapoměl vyndat ze s eostatní ryby nakazili moc děkuji za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 22:20 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: cimboss
No to poznáš,hlavně si něco načti,ať víš pro příště co a proč.Oni se i tady v prezentacích vidí různé rybí guláše,ale nikdo tam už nepíše jak to dopadlo týden po nafocení.Uvidíš co ti přežije, nějaký čas to nech a pak si tam dej ryby co se k sobě hodí buď jen živorodky a ancíka,nebo pancíky a neonky nebo jiné malé tetry.Závojnatku nech v kbelíku a jestli nechcípne nech ji někomu za odvoz.Držím ti palce,ať máš aspoň ty tlamovce v pořádku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 22:14 Muž filipsi [1295] – Re: cimboss
Za hodinu se nakazit a pojit asi stihnout nemohl. Otravit ano. Hned vymenit vodu, a cist a cist ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 21:50 cimboss
hm pozdě:-(dal jsem tm jednoho ancitruse,ale jen tak na hodinu,pak zdechl,tak snad se nenakazili:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 20:32 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: cimboss
Hlavně těm tlamovcům nedávej nic z toho akva co máš nemocné ryby,pokud jim nic není můžeš je nakazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 20:28 Muž Yirka [9126] – Re: cimboss
Když si koupíš test bude tam návod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 20:27 cimboss
no te zavojnatce někdo trochu okousal ocas,to by mi asi nevzali:-)jinak jak se měří NO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 20:15 Muž Jrk [143] – Re: Yirka
Jen trošku zkonkretizuji Yirkův příspěvek - nebát se denně měnit 50% vody a to do doby, dokud bude NO2 měřitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 20:10 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: cimboss
No udělal bych asi tohle. Z těch co máš a jsou to hejnovky bych si vybral jen jeden druh na takové aqua. Třeba ty neonky např. A zbytek hlavně tu závojnatku šel vrátit do akvaristiky. K tlamovcům bych ji nedával už vůbec. Jinak platí co jsem napsal výše. A co se týče tlamovců. No nic se jim stát nemusí. Hlavně to chce dodržet zásady akvaristiky a bude to ok. Co se týče toho zajíždění bez rybiček. Ono to neni tak uplně pravda. Je lepší tam dát ze začátku pár odolných rybek, aby to tzv zajely. Přece jenom rostlinkám někdo hnojit musí :-) Ale ne hned zase jo :-D chvilku počkat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 20:09 Muž Yirka [9126] – Re: cimboss
Měnit a měřit - vodu a NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 20:05 cimboss
Mám tam jen jednu zavojnatku,mám ji dát radši tlamovcům do akvarka?
No jinak z těch článků jsem zjistil že tam ten první měsíc jsou dusikáté latky,že se to mělo udělat bez ryb, dá se to udělat jinak když už ty ryby tam mám?aby mi aspoň nepozdchal zbytek,nebo hlavně ty tlamovci,ty by mě hodně mrzely:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 19:20 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: cimboss
Fotka k příspěvku Závojnatkám je nejlíp v samostatné nádrži,navíc pořádně velké dorůstají až 20 cm.Tenhle obrázek je z 200l.To červené je dospělý samec a to oranžové zlatí čichavci.Závojnatky jsou jen 2,tak se postěhojí do100l.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 18:47 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Yirka
No on ten hlavní problém asi bude ve velkém množství rybiček v akvariu. Závojnatky samy o sobě jsou dost veliké a hlavně jsou to prasátka. Do toho mečovky, neonky atd. No nic moc kombinace. Viděl bych to na nadprodukci svinstva a splodin. Doporučuji ubrat rybky a zvolit jinou schůdnější kombinaci. Např. Jen neonky, pancéřníčky a něco do párku k tomu třeba menší čichavce či cichlidky malé, ale ne tohle no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 18:42 Muž Yirka [9126] – Re: cimboss
Ono je pravděpodobné že to přeskočí i do druhé nádrže. Říká se tomu syndrom nově založeného akvária.
Edit: ještě doplním o linky s informacemi" - www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 18:42 švíco – Re: cimboss
Najdi si něco o otravě NO2 a dále o zabíhání nově založené nádrže....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 18:40 cimboss – umírání rybek
zdravím, potřebovl bych pomoc,umírají mi náhle rybky.Před měsícem jsem si pořídil 2 akvaria,do většiho jsem dal Tlamovce a do menšího(6Ol) takovou směs,panceřníčky,ancitruse,mečovky,neonky,zavojnatky atd.a teď mi to začíná vymírat jen ve spodní nadrži,nevím co mám dělat.Tlamovcům se daří dobře,ale v menším tak 5 za den mrtvých rybek,už tam skoro nic nemám :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 18:54 Muž Miras [111] – Re: amatérka
no vida tak držím palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 18:17 amatérka – Re: Sid
Zdravíčko vespolek,teď jste mi zamotali hlavu těmi odbornými výpočty ne
Akva zatím funguje,už žádný úhyn,filtrace jede non stop a akva se zelená jedna báseň.Snad už se bude dařit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 11:58 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: JuraS
...odbíháme od otázky proč voda páchne, ryby chcípají a kytky hnijou...
Já myslím, že se to tu objevilo... Přerybněná nádržka s minimem nefungujících kytek, špatnou údržbou... A také volbou nesprávného typu filtru a jeho nesprávného použití - v "holých" nádržích s rybami "nahusto" se solidní život umožňující podmínky udržují jinak... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 11:00 JuraS
Jasan..číst se nedá bez znalosti celé abecedy..i akvárko nezvládne v normálním případě žít bez všech potřebných xyz (nevím jak to napsat)..ale odbíháme od otázky proč voda páchne, ryby chcípají a kytky hnijou..prostě v žumpě probíhají hnilobné procesy a ne ty životadárné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2009 10:53 Žena ustavprochore [567] – Re: JuraS
"Neznalec" by měl v první řadě pochopit, že všechno za něj sebelepší filtr nevyřeší, prostě je občas třeba vzít zvon+hadici+kýbl a část vody v akva vyměnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2009 10:17 Muž navik [908] - Sumci
JuraS napsal: ... průtok je dán nasávací trubkou (kolik vody zvládne její cestou protéct) a silou motoru co vodu z filtru vytlačí+průměr a délka roury z filtru do akva+otáčky+tvar lopatek+jejich délka atd..prostě co je napsáno na štítku motoru - xyz co vyjadřuje jak materiál ve filtru brzdí průtok vody...kolik zvládne trubka si spočítá každej co má za sebou 6 tou třídu základní školy..

Přiznám se, že mám za sebou "podstatně více tříd" než je ta šestá ze základní školy a matematika mě bavila, ale na základě Vašeho popisu s přihlédnutím ke všem proměnným v čase bych to přiznám se nezvládl ;-) ono nezáleží jen na té trubce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 09:43 JuraS
Napiš to jednoduše aby to pochopil i neznalec..akva s hafem ryb = potřeba z vody odstranit co vy..serou a vych..čijou..= filtrace s velkou plochou filtračního materiálu s pomalým průtokem. Filtrační materiál = všechno přes co voda protéká=houba na mytí nádobí, molitan, kamínky, písek, plastové kuličky, keramické válečky, rašelina a třeba i filtry do auta, průtok je dán nasávací trubkou (kolik vody zvládne její cestou protéct) a silou motoru co vodu z filtru vytlačí+průměr a délka roury z filtru do akva+otáčky+tvar lopatek+jejich délka atd..prostě co je napsáno na štítku motoru - xyz co vyjadřuje jak materiál ve filtru brzdí průtok vody...kolik zvládne trubka si spočítá každej co má za sebou 6 tou třídu základní školy..
výsledek..?? hodně ryb=filtr a pomalým průtokem a velkou plochou filtračního materiálu
ne honič vody = akva 60 lt a v něm filtr o průtoku 1200 lt...= vhodné pro ryby z horských pramenů ne pro ryby z tůněk a zatopených rýžových polí a nebo amazonky..
ke skladbě ryb se vyjádřit neumím..jsem na velké ryby...kapry a tak..v akva větší..colossoma bidens a teď diskové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 23:40 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Sid
Njn to je pravda. Já už chemii neměl hodně dlouho, tak mi názvy občas pletou hlavu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 23:35 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Farrael
Nechtěl jsem prudit, ale chodí sem i méně zkušení, tak ať v tom nemají hokej. :-)
Ještě by mohli nabýt dojmu, že velký filtr je zbaví dusičnanů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 23:21 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Sid
Áno tak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 22:36 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Farrael
Nooo, právě že dost dobře nerozumím. :-)
To by muselo jít o denitrifikační filtr, ale o tom tu určitě řeč není...
Takže: aby nitrifikační bakterie stihly zpracovat amoniak a nitrity?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 22:31 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Sid
Mno prostě aby nitrifikační bakterie co nejvíce zlikvidovaly nitráty :-) Vím, že mi rozumíte :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 22:26 Muž Sid [6634] - Rostliny
...já sám jsem choval poměrně velké ryby na malý objem a byly spokojené, ale to už chce vědět co k čemu dát, aby si to nevadilo a větší filtr než je potřeba, aby to stihlo požrat dusičnany...
Požrat nebo vyrobit? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 21:48 amatérka – Re: Farrael
Díky za názor palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2009 21:09 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: amatérka
No jak tak čtu seznam rybiček byl nákup ve stylu, když přijde maminka do akvaristiky s dítětem a to na co ukáže to se koupí. Zajímalo by mne co tam bylo ještě krom toho co zbylo. No každopádně bych asi udělal následující věc. 60L není velký objem. A tedy je to tak na hejnečko menších ryb a pancéřníky na dně a případně pár malých cichlidek. - Čichavci vyrostou velcí - deset cm no problém. Sice to jde taky chovat - já sám jsem choval poměrně velké ryby na malý objem a byly spokojené, ale to už chce vědět co k čemu dát, aby si to nevadilo a větší filtr než je potřeba, aby to stihlo požrat dusičnany. Dovedu si představit hezké akvarium s hejnem Tetřiček apamanských či třeba věštím hejnkem mikrorazbor. Na dně pancéřníčky menší hejno, krunýřovcem či dvěma a nebo místo nic s cichlidkama třeba ramirézkama ty nevyrostou velké. Ale ty až se nádrž zaběhne. Rybky co máte bych podaroval. Protože mít v akvariu je poskládané takhle není zrovna vhodné, už jen protože je spousta z nich nejradši v hejnu. Hlavně ty dánia a jedno tam bude opravdu trpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 18:34 vcielka – Re: amatérka
No ale vyrastie :) oni dosahuju nad 10 cm. aspon tie moje ked som mala mali vyse 8-az vyse 10 cm. Vsak dokup. Casom sama uvidis ci im u teba je dobre, ci ho nemas prerybnene. Mozno sa ti i osazenstvo rybiek zatial pomeni aj ked u zivorodiek si to nemyslim. Tie ti budu bezpecne udrziavat akvarko naplnene svojim druhom :) Potom bud si ich nechas a bude im dobre alebo im nebude dobre a ty ich zanesies do akvarka otcovi. Kedze ma 500 l a nechava ho zit vlastnym zivotom tak im tam mozno bude dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 18:28 amatérka – Re: vcielka
On má asi 3,5 cm,není to žádnej obr..Tak bych mu samičku přikoupila..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 18:23 vcielka – Re: amatérka
No ak si ho nechas bude mu smutno. Teda ja som taka ze mam radsej ked nie je v akvariu svojho druhu jediny :) inak vobec netusim co bude mat za pocity ak zostane sam. Ale podla mna ich nie je dobre chovat po jednom. Predsa len je to ryba co ma rada spolocnost. Ako ak sa rozhodnes nechat si tuto a este prikupis tak urcite nie 2 samcov. bud 2 samicky alebo parik. ja som za parik. ale ja by som si guramu kupila az do 100litrovky najmenej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 18:09 amatérka – Re: vcielka
Já jsem ty mečovky měla v převaze samičky,ale.. hmm Takže k čichavci nic neshánět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 18:01 vcielka
btw ten javsky mech ty myslis vesiculariu. Mne sa vyplatila pri zivorodkach. Mlade som nevyberala z akvaria, a vesicularia im poskytla dobre utocisko. Len rovnako tak pokial to akvarium nebude dobre precistovane tak nasava spinu ako spongia :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 17:57 vcielka – Re: amatérka
U dania to spoznas podla plutiev ale zavisi aj od toho ktory druh mas. Pravidlo hovori ze samce maju u vacsiny rybiek s pohlavnym dimorfizmom vyraznejsie plutvy a su farebnejsie (kvoli tomu ze samocka si vybera a musia sa jej pacit :-D ale nie je tam viac faktorov ;) )
Btw maš 60 litrove akvarko. Ja by som GUramu perletovu uz neprikupovala kedze tam mas mecunov. Nabuduce k mecunom zvol na 1 samceka 2-3 samicky.nie naopak :) Pre moly plati to same. Vlastne aj pre ostatne tvoje zivorodky :) co sa tyka tetier, tak tych mas malo. Su to hufove rybky tak tych by som zvolila viac lenze tie potrebuju ako hufik tiez priestor a kedze este ktomu tento druh nepatri medzi najmensie tetry tak si ten hufik nemozes dovolit az taky :) a Cichavca (guramu) by som vratila tam odkial som ju vzala. Ako mavala som guramu perletovu a ta si podla mna vyzaduje ovela vacsi priestor pokial tam mas uz tieto rybky. Aspon ja sa riadim heslom: radsej menej ako viac :) Aj tak mas zivorodky. O chvilu sa ti tam zacnu mnozit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 16:47 amatérka – Re: JuraS
Žádné hodnoty vody jsem nezjišťovala.
Z rybek 2x black molly,3x mečovka(jen jedna samička,ráda bych jednu přikoupila),5x plata,3x tetra paraguayská,1x čichavec perleťový(chtěla bych pro něj samičku)a 1x danio(neumím určit pohlaví).Nevím,jak s tím pořizováním nových rybek-abych opět nepřerybnila? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 16:43 amatérka – Re: JuraS
Juras,mám tam Cryptocory,parožnatku obecnou(tu jsem hledala podle fotky,tak snad je to fakt ona),pak "travičku",ale ta nestojí za zmíňku,je jí fakt poskrovnu a cosi,co mi táta dal jako "jávský mech",ale ten jsem taky dle fotky nenašla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 15:52 JuraS – Re: amatérka
Záleží na tom jaké kytky to jsou, jakou máš vodu, jaké ryby atd....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 15:11 amatérka – Re: JuraS
Máš pravdu,omlouvám se.Pořádně se tady v té diskuzi ještě nevyznám.
Add táta-má opravdu větší akvárko,tuším kolem pěti set litrů.Přes kytky u něj na rybky není skoro vidět.
Já jsem právě zasázela kytky,tvoří teď dobrou třetinu obsahu akvária.Snad jsem to nepřehnala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 13:57 JuraS – Re: amatérka
Moje narážka na věk nebyla na tebe - amatérko..podívej se pořádně na příspěvek komu jsem odpovídal..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 12:22 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: amatérka
Musím souhlasit s klukama. Ono to totiž možné je, že to tvůj tatík tak opravdu provozuje. A i úspěšně. Ale má to určité zásady. Jednou z nich je zřejmě i to, že má velkou nádrž v řádu stovek litrů. Kde opravdu pokud je nádrž opravdu zaběhlá, tak se takzvaně jen dolévá voda. Maminka mé kamarádky to také tak dělá. Ale to nádrž opravdu velkou (jinak filtr má biologický venkovní také). Jinak to o výměně vody za týden-čtrnáct dní platí. Ono totiž jde o to, že když tu řeknete, že akvárko má svůj život tak to sice je pravda, ale nejde to srovnat s "životem" v přírodě. Tam je totiž to množství vody daleko, ale daleko větší. A upřimně co si budeme nalhávat, i v tom rybníku se voda mění. Přichází nová z potoka například a stará odtéká výpustí na hrázi dál do potůčku. Kde se voda zase provzdušní atd. v tom protékajícícm potůčku a takhle de dál a dál. Něco se vypaří, něco spadne s deštěm. V akvarijních podmínkách takovýto koloběh zaručit nelze. Už jen protože sice ano proud je z filtru, ale voda stále stejná. A když ten filtr teprve neběží tak to juj a auvajs.
Dále si nedovedu představit, že by tvůj táta měl akvarium, které by bylo tak soběstačné v normálním osazení rybami a rostlinkami bez filtrace byť jen bilogické - tzn voda ven do vnějšího skleněného filtru s bioakvacitem a dalšími vrstvami pro kolonie nitrifikačních bakterií. To by to musel být asi opravdu obří objem, aby to šlo.
A nebo by to muselo být akvarium, s velkým množstvím prosperujících rostlin a pár rybičkami. Které neprodukují tolik detritu a tedy nitráty bezpečně spotřebují rostliny a bakterie ve vodě a dně. O pohybu vody - který bez filtru není - pokud se to nehoní aspoň bublifukem ani nemluvě.
A jestli tam má dost prosperujících rostlinek a je to zkužený akvarista tak nepředpokládám, že používá bublifuk, aby si vyhnal CO2 z vody. Protože pak rostlinky moc nerostou, chybí jim CO2 pro fotosyntésu.
Tak a vzhledem k tomu, že tohle případ Vašeho akvária není - viz žádné rostlinky a přemíra rybek - aneb dostali jsme se k jádru pudla, tak se nesmíte divit, že Vám tu budou lidé brblat a zpochybňovat tatínkovu práci.
Snad jste to z toho pochopila. Není to psáno jako kritika, ale jako holé fakty proč to tu lidé zpochybňují.
Kdyby někoho ještě napadlo proč ne ať to dopíše za mne. Já musim do práce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 09:23 amatérka – Re: Horác
Horáci,můj otec,zkušený akvarista,je právě z těch,co filtraci i vzduchování pouští jednou za uherský rok.A o tak časté výměně vody,jaká se tu prezentuje,u něj nemůže být ani řeč.Když jsem šla pro rady k němu,řekl mi,že to nesmím tak prožívat a nechat akva žít vlastním životem bez zásahů.Což se mi nedaří a zasahovat musím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 09:20 amatérka – Re: ustavprochore
Dnes se chystám akva osázet,myslím,že po víkendu bych mohla založit registraci a vložit pár fotografií.Určitě je lepší ho vidět.Tak prosím o pár dní strpení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 22:33 Muž Farrael [28] - Živorodky
Každopádně si můžeme být jisti téměř tím co je zabilo. A to ty dusičnany apod. Tzn bez filtru a kytiček nejlépe rychlerostoucích stonkovek to nepojede. Dokonce bych se i domluvil s nějakým majitelem akvaristiky. Rybičky mu tam zatím schoval a nechal nádrž řádně zaběhnout. A až pak bych je tam vrátil. Bude to bezpečnější a rybkám se nic nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 22:26 vcielka – Re: Dahak
Preto som jej radila nech si tam tie rastlinky da spat. Najlepsie tie co sa rychlo ujmu. Co sa tyka toho filtru to si sama musi odskusat. Zjavne ten problem bol ten filter a mozno i prerybnenost. Jak posla polka rybiek tak sa to zrejme stabilizovalo, kedze amaterke sa uz vraj v akvarku zacina darit :) Ja som sprvu tiez fingovala na filtri, az neskor bez filtra dlho dlho, teraz uz opat s filtrom. Ked sa tomu bude vazne dlhodobo venovat a experimentovat, zisti co jej akvariu vyhovuje a co nie :) rozhodne jej ale drzim palce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 20:31 RAP – Re: Horác
Třeba proto, že vlastní zkušenosti mají větší váhu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 19:30 Muž Horác [3942]
amatérka napsala: ... "Můj tatík je zkušený akvarista" ...
Původně jsem nechtěl do této emocemi nabité diskuse vůbec vstupovat, ale nedá mi to. Nerozumím tomu - když máte v rodině zkušeného akvaristu, proč vůbec tohle vlákno vzniklo? Proč tu ztrácíte čas s lidmi, o kterých si myslíte, že jsou "zatrpklí a netolerantní"? Opravdu tomu nerozumím.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116?od=1251