Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 16:20 Muž Johns [30] - Cichlidy – Kubajz
Vypadá to na střevní parazity ale pomůže fotka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 20:16 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Kubajz
Udelej fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 19:49 Kubajz
Cauwes ;-) Hele mam problem :-( mam asi mesic novy tercovce a jeden,ten nejmensi mi uz 3 dny nezere....Nevim co s nim mam delat...Teplotu a tvrdost vody mam dobrou,ale pH je trosku vyssi, nez by melo.Ale ostatni jsou uplne v poho.Pridavam jim vitaminy a krmim je mraz. srdcem..Nevite co s tim jednim delat..?Dikec moc palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 08:01 lachon
založil jsem 360 L akvárko osadil rostlinama ničim to nehnojím teplota vody je kolem 28 stupnů voda je z kohoutku a tercounum se daří skvěle :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 19:52 luda – pro duny
ja nejsem začatečnik koupil jsem novou krev tem rybam je fajn ale stou poruchou sem se nikdy nesetkal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 12:15 Kacisek – Re: ghostik
Očko se jsou spíš v prostřed akva a pancernicci jdou k hladině jen když je tam něco dobrýho, jinak ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 10:16 Muž ghostik [81]
Nemneli zrychleny dech a nezdrzovali se u hladiny ? Nelitaji ti pancernicci casteji k hladine ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 09:45 Kacisek – Re: wayn
je ale divný že 5měsíců byly v pohodě a teď za posledních 10dní už jich umřelo 6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 15:13 Muž wayn [79] – Re: Kacisek
Na tak malé akvárium tam máš hodně ryb a ne zrovna vhodných. Pravděpodobně jsou dost oslabené a otrávily se dusíkatými látkami. Ten filtr co tam máš je totiž k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 15:09 Kacisek – Re: Kamekh
Jde o Rybkárium a jsou to dospělé rybi, nejdřív to byl saměček a teď 3 samičky. Vůbec nevím čím to je...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 11:11 Kamekh – Re: Kacisek
V které z Vašich nádrží se to neštěstí děje ? A jedná se o mladé, nebo dospělé rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 09:46 Kacisek – Úhyn oček
Mám dotaz z ničeho nic mi začla umírat Paví očka. Byly v pohodě a za poslední týden to je už 4. Normálně jí a druhý den jsou mrtvá. Nevíte čím by to mohlo být??? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 19:03 Duny – Re: luda
v tomto ti neviem poradiť len toľko by som povedal že terčovce nepatria do rúk začiatočníkou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 18:49 luda – rada
Zakoupil jsem terčovce u firmy která se zabývá nákupem i prodeje.5 kusů je normálních žerou,nebojí se,tak normálně.u jednoho kusu pozoruji že se nedokáže trefit na potravu potrava klesá ke dnu a on loví tak 2cm nad potravou,nejsem začátečník,ale nikdy jsem se stim nesetkal.Nevím jestli má poruchu zraku,ale na zvednutou ruku z pravé a z levé strany reaguje.Děkuji za následnou radu sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 13:58 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Romy
No, amazonstar si dává pauzu, takže tahle kategorie je v současnosti volná, zamyslím se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 13:56 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: PaDa
Dobrovolně se přiznávám,že jsem do ryb MAGOR. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 13:53 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Romy napsal: Já a autorita?To určitě ne. ;-)
No na tomhle fóru zase až tolik lidí, co mají smysluplné a zajímavé příspěvky, není.
Moje interní dělení je zhruba takové:
"autorita" "stojí za přečtení" "začátečník, co stojí o radu" "začátečník, co nestojí o radu" "pindal" "pro zasmání" "pro pláč" "magor"
Takže tam patříš do té první kategorie. Nebo chceš přeřadit jinam? ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 10:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: PaDa
Sypu si popel na hlavu. rozzureny Ještě jednou se všem omlouvám za překlep,a jen doufám,že nedělal někdo rybí polévku.Já a autorita?To určitě ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 00:38 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Romy napsal: Samozřejmě máte pravdu,musím si to po sobě lépe číst.

Tak tak, u autorit to platí obzvlášť, taky mě ta tvoje informace tenkrát zarazila, ale jak "placky" nedělám, tak bych ti to i věřil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 23:32 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Honza
No vidíte,šestka,devítka...je to na klávesnici nad sebou. hmm Samozřejmě máte pravdu,musím si to po sobě lépe číst.Teplota pro léčení je standartně 34°C,a AŽ! 36°C.Teploměr je v pořádku. ano Díky za upozornění. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 21:33 Honza – Re: Romy
Vy léčíte ve 39° ajta krajta! Maximum je 35°, 36°už snáší špatně ve 39° vydrží při životě asi tak půl hodiny, po hodině přijdete o celé osazenstvo, prostě je uvaříte. Možná bych vymněnil teploměr:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 13:03 R Muž Silent [5949] – Re: David Prát
Nejlíp bude rybu přelovit a aplikovat třeba eSHa 2000. Je to odzkoušený preparát a mám s ním dobré zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 12:58 David Prát
ahoj všichni prosím pomozte . mám závojnatku ostatní ji okousali a ted je na koncích ploutví bílá . Dík
sad sad sad ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 20:00 marsz Re: martina
Zkus si Martino zřídit nějakou „prezentaci“, vyfoť to a zeptej se ve fóru ve vlastním dotazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 18:39 MARTINA
Ahojte, prosím vás o radu. Asi pred rtomi tyzdnami sme kupili synovi akvarium s rybickami, kompletne vybavene. A kazdou chvilku mi zdochne rybicka. Mame neonky, male cervene rybicky s ciernimi kruhmi na chvoste a black molly. Davame im krmivo od Serri. Voda je cista. Aj zelen tam mame. A este se nam robi stale taka mastnota na vrchu vody. Prosim poradte antitalentom na akvaristiku vopred dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:17 Muž chicko [124]
petroch25 napsal: s rybičkami jsem počkal. nejdřív jsem tam dal AQUTAN, za hodinu NITRIVEC a za 24 hodin rybky sad
Wow měl si čekat tak 504 hodin(3 tejdny) a ne 24-akvatan je napytel akva se musí zaběhnout. takže je to jasný-otrava rybiček a jak říká FEnnanek fora číst je asi pro tebe nej. hlavně už tam nic nelej hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:11 Fennanek – Re: petroch25
smich smich k tomu se nedá nic jiného dodat.. čti fora čti fora čti fora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:11 Muž Horác [3942] – Re: petroch25
24 hodin? To je nějaký vtip, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:07 petroch25
s rybičkami jsem počkal. nejdřív jsem tam dal AQUTAN, za hodinu NITRIVEC a za 24 hodin rybky sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 18:03 Muž chicko [124] – Re: petroch25
Že ty si založil akva nedávno a hnedka tam hodil ryby??? Mléčný zákal budou nejspíše nálevníci, to je u nového akva zcela normální. a pochcípané rybičky bych spíše viděl na otravu než na parazity(nálevníci nijak neškodí). Jinak tady na foru je toho až až, tak źkus pohledat pls ;-) viz rybicky.net/forum/4555
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 17:59 petroch25 – úhyn rybiček a zakalená voda
ahojky, mám zakalenou vodu do běla, zapáchá a uhynula mi už většina rybiček. obchodě mi řekli, že tam mám nějaké parazity. Dostal jsem na to SERA ECTOPUR, přidal ho do vody a vůbec to nepomohlo. už mi zbyly jen 4 rybky (Black Molly). Poradí mi prosím někdo sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 13:16 Muž atrex [0]
václavka napsala: Ahoj prosímtě sumeček má na sobě asi druhý den tyto tečky co s tím můžu dělat??
zadej do hledání na stránkách nebo do googlu "léčení krupičky" a určitě něco najdeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 13:06 václavka – Re: Dušan
Ahoj prosímtě sumeček má na sobě asi druhý den tyto tečky co s tím můžu dělat??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 14:27 Žena bucliik [99] – re:andrea
v jiným tématu zase zvykání závojnatek na teplou vodu.
nemocí je hromada, tak proč na 100%krupička?
myslím, že ryby nežerou umělý rostlinky, asi by je neukously.
PS:ten pravopis je fakt děsnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 14:17 Muž chicko [124] – Re: Andrea
Naučte se pravopis tohle bije do očí: vírábí, kuchinské, zobli, umělích atd. nevím kolik ti je ale tohle je děs a ještě ke všemu tady zase radíš začátečníkům na krupičku 10 dní saunu a sůl.....no prostě totální .... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 14:13 rolandmynar – Re: mihava
Rozhodně lze chovat ryby i bez rostlin, viz. Malawi a Tanganyiky, ale musíš často čistit AQ, nebo aspoň měnit vodu (cca 1/3 za týden), protože právě rostliny udržují biologii v AQ stabilní. Měnit vodu podle toho jak špinavá vypadá není to pravé orechové, protože škodlivé látky, které vznikají rozkladem detritu, tam vidět nejsou. Navíc druhy rybek, které tady popisuješ mají rády rostlinky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 14:01 Andrea
:-) Nevadí když máš v akvárium umělé rostliny,ale nějaké živé by tam také určitě měli být,protože rostliny virábý kyslík,ale ne jen to,ale také to že si rybičky určitě rády občas zobnou květinek,takže pokud šlo o otravu tak to možná bylo právě tím že si zobli,ale jaksi těch umělích rostlin.Dále by is měla zjistit Ph vody zda není příliš malá nebo vysoká.Dále to mohlo být také tím že si neopláchla kameny před tím než si je vložila do akvária.No a pokud šlo o infekci,tak to byla na100% krupička NÁVRH LÉČBY:Ošetření teplem(10 dnů při 30*C),koupel v kuchinské soli nebo léčiva obsahující malachitovou zelen.PŘÍZNAKY TÉTO NEMOCI(KRUPIČKY):Bílé až 1,5 mm velké tečky na povrchu těla.Někdy obtížné dýchání otírání o předměty.
!!!PŘEJI HODNĚ ŠTĚSTÍ!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 10:48 suchysvatonovice
Taky už s akvárkem bojuju třičtvrtě roku a teď se snad konečně blýská na lepší časy.Rostlinky konečně znovu startují růst a úmrtí ryb už skončila.Je,ale fakt,že mi odcházely údajně nenáročné a odolné gupky a neonky.S pavími oky ostatně ještě trochu stále bojuju,ale vypadá to,že samcům už se ocásky dávají dohromady.Musel jsem si projít klasickými začátečnickými chybami,ale zejména tyto stránky mi hodně pomohly.Chce to číst a číst a nepsat"mně chcípají ryby".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 09:58 kastanek – Re: filipsi
pro me to teda na 4 roky nevypada, jen me udivuje, ze za 4 roky mihava nevi dulezitost rostlin v akva coze
pak je tady plno zbytecnych temat, a je to porad dokola :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 09:33 Muž filipsi [1295] – Re: mihava
Ale je to docela vykon, 4 roky se potykat s neustalymi uhyny a vydrzet u akvaristiky. Tak doufam, ze az to vsechno nactes a zalozis akva znova, cekaji te hlavne radostne zazitky a mrtva rybka jen obcas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 09:20 artognov
Tenhle problém jsem měl před 14dny, testováním jsem zjistil, že to byla otrava NO2 a špatným postupem při zakládání akva. Příznaky jsou teda aspoň stejný. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 09:06 Žena bucliik [99]
chce to přidat rostlinky, aby si s tou úpravou vody trochu pohrály.je to i míň starostí a tím i víc radosti pro akvaristu i ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 09:01 Dušan – Re: mihava
Ty bílé tečky může bejt krupička (kožovec). A co se týče rostlin, spousta lidí je nemá a problémy nemají, chce to často čistit a zjistit jestli není špatná voda. Jinak souhlasím s Jardou111.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 08:24 JARDA111
Jde pravděpodobně o nějaký problém s vodou PH, AMONIAK,NO2. Překrmování, nedostatečná filtrace.
Systém krmení a filtrace a výměny vody je třeba upravit tak, aby nedocházelo k těmto problémům s vodou. Jarda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 21:51 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: mihava
tak ve vašem případě bych asi nezjišťoval co to bylo za nemoc, ale něco si přečet o zakládání akvárií a uvědomil si, jak má akvárium vypadat. píšete pouze umělé rostlinky a pak se divíte, že vám pořád umíraj ryby, taky když josu přiotrávené tak se nedivte. nechte akva zarůst rostlinama a až pak tam dejte nějaké ryby.

kupte si testy. třeba na čpavek, a dusičnany, schválně jaké máte hodnoty, ajímalo by mě to..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 21:51 Muž bunda [28]
Určitě je problém v těch umělých kytkách. Kytky spotřebovávají CO2 a produkují kyslík. Pokus se zasadit živé kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 21:44 mihava – neustálé hynutí rybek
Ahoj, prosím vás o radu. Již asi 4 roky mám založené akvárium. Je velké cca 120 l, dno je štěrkové, rozstliny pouze umělé. Filtr i vzduchování by měly být dostačující. Topení je s termostatem. Již od samého začátku se trápím s postupným úhynem rybek. Někdy rybky hynou rychleji, někdy postupně. Naposledy jsem dostala před vánocemi asi 10 ks rybek-neonky, skaláry, black mully, sumečci. Vše bylo v pohodě. Rybičky byli čilé, bez problémů. Po cca 14 ti dnech ale z ničeho nic začali divně plavat, nejdříve sumečci, večer leželi v akváriu na zádech, ráno už byl jeden zcela tuhý. Mezi tím začaly divně plavat i skaláry, leželi na dně na boku, pouze když jsem do nich strčila, tak chvíli plavali, ale pak opět upadli na dno až nakonec vymřeli všechny rybičk, během asi 1,5 dne. Teď mám akvárko zcela prázdné a rozhoduji se co s ním dále. Prosím o radu o jakou nemoc mohlo jít ? Je pravda, že jsem jim moc často vodu neměnila, protože voda v akváriu vypadala čistě, vždy jsem jim tak jednou za 14 dní dolila tak 1/4 vody. Také se mi zdálo, že některé rybičky měli na sobě bílé tečky, především na black mullách to bylo vidět.
Mohlo se jednat o nějakou otravu nebo spíše o parazita ? Prosím někoho o radu, také prosím o radu čím případně akvárko videsinfikovat, někde jsem četla Savo, ale jak postupovat při znovu zakládání akvária, aby se rybičky zbytky Sava neotrávili ? Předem moc moc děkuju za rady a přeji mnoho akvarijích úspěchů !!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 18:58 R Muž Silent [5949] – Re: milano
Pokud pochcípali náhle tak se s největší pravděpodobností jedná o otravu patrně dusitany. Udělej si nejdříve rozbor vody a zjistíš hodnoty. Pak se teprve rozhodni co dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 16:51 milano
Chtěl bych se zeptat na radu. den ze dne mi pochcipalo hejno neonek,2 ancitrusy a pár různých rybek.mam 50litr.akvarko.zbylo 7 ryb. Chtel bych dokoupit ale mam strach,že zas pozdechaji. hned jak to začlo,vyměnil jsem vodu,vyčistil a za 3 dny jsem tam dal ty co přežili. nebudou už nakažene,vypadaji v pohodě a už 2 dny žijou. mužu dokoupit nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 11:53 rolandmynar – Re: BikerJames
Jasněže se to zlepší. ano To je 100 a jedno. hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116?od=1801