Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 10:02 Muž Sanka [10] – Úmrtí rybky
Ahoj,bohužel jsem dneska zjistil,že mi umřela jedna ryba,ale vidět že jí asi někdo chtěl k jídlu,měla okousané ploutve..Takže jsem jí vylovil a vyměnil 1 kyblík vody,ale nevím jestli to stačí..Tak by jsem se chtěl ještě zeptat.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 19:47 Žena nihaso [2] – Re: offtopic
Nemám jen jedno akvárko, moulo :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 18:49 Muž Yirka [9123] – Re: nihaso
Myslím, že problém bude ve vodě. Změř N-látky a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 16:12 offtopic – Re: kolcun2
Taky ti něco přežije? rybicky.net/profil/8274&akce=forum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 16:04 kladivoun
Podle me nemeli dost jidla ale spis si myslim ze se nesnesou rozzureny no :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 13:44 Žena nihaso [2] – Re: Yirka
80l, vnitřní filtr, topítko na 25 stupňů, dole písek, kořeny, břidlice. Kytky jemnolisté, jávský mech. Jak už jsem psala výše....pouze ancistrusi a krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 12:11 Muž Yirka [9123] – Re: nihaso
Těch informací na radu je málo, měnit vodu nestačí. Co velikost nádrže, ostatní rybky, rostliny, technické vybavení atd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 10:51 Žena nihaso [2] – Re: kolcun2
Chemii nepoužívám, u krevetek je to snad jasný.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 10:49 kolcun2
asi si použila chemiu. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 10:40 Žena nihaso [2] – úhyn ancistrusů
Měla jsem v akváriu tři ancistrusy gold a tři normální. Z ničeho nic umřel jeden gold, za pár dní další. Včera jsem odlovila posledního gold, byl zezpod nafouklý, skoro průhledný se znaky krve po tělíčku. Dnes ráno jsem našla jednoho normálního, taky mrtvého, už okousaného. Zbyli mi dva. Nevíte, čím to může být? Jsou v akváriu s padesáti krevetkami Red cherry a s třemi filtrujícími krevetami. Pravidelně měním vodu, všechny parametry jsou v pořádku. Krevetky jsou všechny o.k.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 19:02 Muž Landvir [57]
Zdaravím, všechny když už mluvíte o tom zabíjení rybiček, určitě nejrychlejší smrt je s něma třísknout o nějakou tvrdou věc mají to hned za sebou. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 18:23 marsz
Třísknu s rybkou raději o zem. A nebyly už načaté při nákupu? Kupovával jsem si rájovce a ti taky do tří až pěti měsíců umírali. Možná je někdo krmil ledem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 11:23 marie – Re: Piky
tak to je hrozný jen to číst :-( sad já slyšela ,že je rychlé a bezbolestné nalít rybám do vody sodovku ale u těchhle by to asi efekt moc nemělo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 11:19 marie – Re: motýlek
taky mám docela proud, ale zdá se mě, že se jim to vyloženě líbí. schválně do toho plavou a nechají se odvézt a pak zase hup do proudu :-D Teda v těch lepších časech :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 11:18 Piky – Re: marei
Naprosto Vám rozumím, u nás to jsou taky oblíbenci a to jsme dospělí, ani si nedovedete představit bylo těžké je je utratit, našla jsem tady že nejrychlejší a neméně bolestivý způsob je přestřihnout jim páteř za hlavou. Ještě celý den potom jsem nebyla k ničemu, když jsem viděla jak mává ploutvema a snaží se. Jenže jsem nechtěla nechat ho chcípnout hlady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 11:06 marei – Re: Piky
tak díky moc, zkusím to. Pitomý je, že je to nejoblíbenější ryba našeho 2,5 letýho prcka (baštili mu z ruky) a byla docela fuška mu vysvětlit, proč je rybyčka najednou oranžová, když před tím byla modrá :-) a jestli příjdem i o tyhle dvě, tak už si asi netroufnu koupit nový - je to děsně smutný se na ně koukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 11:00 Muž motýlek [275] – podobný příklad
měl jsem asi podobné problémy ... sameček a dvě samičky, dařilo se jim dobře, sameček několikrát zkoušel stavět hnízdo ... pak stejné příznaky - nehybné, u hladiny nebo na dně ... párkrát jsem vyměnil dost vody, ale zlepšení mi připadalo jen na chvíli ... pak už sameček jen statoval, tak jsem je všechny tři přelovil do pětilitrovky, dal acryflavin a kuchyňskou sůl ... sameček asi už byl hodně zdevastovaný, tak nepřežil, ale samičky to zvládly a zase normálně žerou a mají se k světu - jen jim musím pořídit nějakého místního samečka - ty asijské neberu ... možná byl u mě problém s přílišným prouděním vody z filtru? - protože jiné ryby ve stejné nádrži jsou ve sqělém stavu - tetry ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 10:56 Piky – Re: marie
No tak to je vážně záhada, ale dám ti kontakt na chovatele ja od něj kupuju betty, snad ti poradí, má tady taky prezentaci. Joecz, snad mě nezabije, že mu dělám reklamu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 10:50 marie – Re: Piky
prezentaci nemám - protože nemám foťák, a to by bez fotek asi neblo ono ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 10:47 marie – Re: Piky
akvárko mám asi 5 měsíců - správně založené :-) vodu měním každou neděli 1/3-1/2. je čisťounká a NO2 a NO3 jsou tak jak mají být.
nic nateklé, nafouklé, vypoulené, špatně zbarvené, jen ztratili lesk a chuť do čehokoliv
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 10:40 Piky – Re: Marie
No to nachlazení, nevím, odsuzovat to nebudu ale teď už zima nebývá a normální lidi mají doma aspoň 20°C, což by snad až tak nevadilo, spíš napište, jak často měníte vodu, čistíte filtr, jak dlouho je akva založené. Nevšimla jsem si, že byste měla prezentaci. Tak se musím ptát, mě to přijde, že jsou otrávené NO2 nebo NO3. Jiné příznaky nemají? Něco oteklého, oči normální? Mě se to stalo už dvakrát také, ale to byla bakterka, takže měli nafouklé oko, jinak to samé co vy, po týdnu by umřeli vyčerpáním kdybych je neutratila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 10:40 marie
mám, a mám i čichavce zakrslý a ty jsou naprosto v poho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 10:26 Muž Jurasek [137] – Re: Marie
Máte krycí sklo, nebo kryt? Pokud by byl nad hladinou chladný vzduch, mohly se nachladit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 10:13 Marie – umírají mi bojovnice
Ahoj, nenašla jsem tady ve fóru podobný problém, tak zakládám nové téma - možná jsem špatně hledala o bojovnici je tady toho hromada.
do nového společného akvárka jsem si pořídila 2samice a 1samce - byli to prcci, takže staří nebyli. dařilo se jim výborně, asi po 2 měšících mi uhynula první samice - pořídila jsem novou aby byly 2. za 14 dní samec. koupila jsem novýho. Všem třem se dařilo výborně - samečkovi říkáme starosta :-) asi po dalších 2 měsících uhynula mladší samice. a teď po 14 dnech vypadají na umření í druhá samice a samec.
příznaky mají všichni stejný - přestanou žrát, leží u hladiny na filtru, ztratí lestk, pokleslé poloutve, apatické. Tento stav trvá zhruba týden a je po nich.
ostatní rybičky jsou naprosto OK, hodnoty perfektní, samice nejsou uhoněné - mají spoustu úkrytů.
Fakt nevím čím by to mohlo být, setkal se někdo s něčím podobným, můžete mi poradit nějaké léky nebo něco - prosíííííííím
bohužel nemám foťák
moc díky Marie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 07:28 Akváč – Re: Malapa
no nemaj je ani propadlá ani nafouklá tak to bude asi fakt tou vodou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 03:49 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: simča
Vodou to nebude určitě. U mladých ryb měním vždy 100% vody, jinak to při trochu intanzívnějším chovu, ani nejde a nikdy žádný problém. Samozřejmě potěru a prvních pár dní dávám vždy vodu odstátou. Později měním část vody za odstátou, zbytek přímo z vodovodu. Pokud mě někdo chcete napadnout, co to šířím za sadistické rady, nakoukněte do mé prezentace Akva, pak teprve suďte na základě odchovů.
Umírající rybky, mají bříška propadlá, umírají hladem? Nebo jsou naopak nafouklá? Pokud ano, budou to hlístice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 00:04 simča
určitě to bude tou vodou,veškerý potěr je náchylný na takovou výměnu vody či přelovení,když je potěr spokojený není třeba dělat takovou razantní výměnu vody,stačí odsát kal a dolít vodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 21:45 Muž ezechiel [70] - Rostliny
To bude mnohem spíš vodou a dalšími podmínkami, než parazity...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 21:14 Dusyk – Re: Akváč
Veľmi často sa stáva pri hobby chovoch, že umre aj celé potomstvo. Je na príčine parazit, ktorým sú nositelia rodičia. Im to nevadí, ale potomstvo je na to chúlostivé. Poáha krmivo obohatené cesnakom. Ale môže byť na príčine aj tá značna výmena vody. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 20:48 Žena Hatomi [27] – Re: Akváč
tou výměnou. Mění se jen cca 1/3 objemu(každý týden/14 dnů) né všechna... to pak slabší ryby (třeba jako jsou tvá mláďata) nezvládnou :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 20:45 Akváč – Umírání ancistrusů
Ahoj,chtěl bych se zeptat,narodili se mi malí ancistrusi a asi tak po 25 dních sem vyměnil všechnu vodu a každý den mi jich umře tak 5 i víc, je to tou víměnou nebo něčím jiným prosím poraďte děkuji! akvárko má 80 litrů :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 10:00 0 – Re: Imii
Už nemám čas na vypisování , jen uvedu , že sytější barvou to není (nejsou-li záměrně "přibarvené) a i takovéto barvou výrazné ryby za vhodných podmínek mají dostatečnou odolnost - nejlépe se získají vlastním odchovem potomstva. Různé neduhy likvidují i přírodně zbarvené jedince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 09:47 Žena Imii [45] – Re: Chem
No prvních pár dnů kolíbavý pohyb a dnes ráno jsem našla tohoto samce s těmi fleky. Na každé straně má 2. Nevěděla jsem jak mu pomoci tak jsem ho vykoupala v hypermanganu. Kolem těch fleků zmizlo takové cosi lehce bílé a jeden flek se zmenšil (teď už není vidět). Po této lázni jsem rybku dala do misky a přidala trochu soli. Vypadá lépe než ráno.
To jen ležel zadáma na dně a hýbal žábrami. Nyní po lázni hýbe ploutvičkama, šoupe se po dně a chvíli plaval i břichem dolů ... možná mu to pomohlo. Projistotu jsem si ale objednala Dajana Methylen blue a asi přeléčím celé akvárium i když si myslím že to měli tito samci, kteří byly citlivější. Ten světlejší samec a samice jsou v pořádku, ale raději jsem je také namočila do hypermanganu. Odpoledne bych měla dostat tu chemii tak uvidíme. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 09:20 Muž Chem [837] – Re: Imii
Jestli nejde jen o kolibavy pohyb, ale ma i viditelne cervene skvrny, mohlo by jit o bakteriozu (Erythrodermatitis apod). Rozpad ploutvi by tomu take napovidal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 07:36 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Tak, další samec umírá a to jsem ho přelovila do čisté odstáté vody, teplota 28°C a voda byla trochu prosolená. Dnes ráno na něm jsou vidět rudé skvrny (na každé straně 2). Šupiny zježené nejsou ale ploutve má jakoby okousané, jenže byl sám v 16l tak mu je nemělo co okousat ... doufám, že to už bude dobrý. Třetí samec totiž není tak vybarvený jako tito dva a vypadá zatím celkem v pořádku, žere, plave dobře.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 16:17 Žena Imii [45] – Re: Chem
Tydle byly asi nějak šlechtěný, protože jejich červenooranžová barva až píchala do očí jak je výrazná (já bych si takové ryby nekoupila, ale maminka si přála mít v akváriu něco barevné).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 16:14 Muž Chem [837] – Re: Imii
V podstate je to tak - nemusi jit pouze o citlivejsi kusy, ale i o citlivejsi formu mecovky. Jak se mecovky "slechti", tak se po nich chce pouze dejme tomu cervena barva, vetsi vzrust a po samcich delsi "mec". K chovu davaji chovatele jedince, kteri temito vlastnostmi vynikaji mezi ostatnimi. Na to jak moc jsou haklive na obsah NO2, nebo cehokoli jineho se uz tolik nehledi. To stejne plati u ostatnich zivorodek a potazmo u vsech cilene slechtenych druhu. V zahradnictvi, nebo zemedelstvi jde casto pri slechteni o odolnost vuci plisnim, virozam, bakteriozam apod. V akvaristice jde predevsim o hezke rybky, o odolnost tolik ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 16:09 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Imii
Spíš narazily rybky na vaše NO2... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 16:07 Žena Imii [45] – Re: Chem
Takže jsem prostě narazila na citlivější kusy ... ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 16:04 Muž Chem [837] – Re: Imii
Proc chcipaji samci a ne samice a proc chcipaji mecovky a ne parmy - jde o to, ze nektere druhy ryb jsou na nektere latky ve vode citlivejsi nez jine. To stejne plati i uvnitr druhu - jsou vyslechtene formy, ktere jsou haklivejsi na obsah chemikalii a jsou formy, ktere jsou mene haklive. A to stejne plati i primo o jedincich.
Ted trochu odbehnu od ryb - v Krusnych horach se vysazovaly smrky ze stejnych provenienci (oblasti)a semena pocházela ze stejnych materskych stromu. Po kalamite, ktera tam v 80-90tych letech probehla na jedne holine zbyly treba 3 stromy, ktere se na pohled zdaly zdrave a neposkozene. Ostatni stromy byly bud uhynule, nebo alespon castecne defoliovane.
Tady bylo videt, ze i potomci tehoz "rodice" mohou byt ke kyselinam ruzne odolne. A ja vidim v tomto paralelu k Tvym rybkam. Na vetsi mnozstvi NOx ci cehokoli jineho je zrovna samicka (nejde o pohlavi, ale o toho jednotlivce) odolnejsi.
Proslechtene formy zivorodek dokazou takto leckdy uhynout pri mirne nerovnovaze a vsechny i obecne citlivejsi druhy tam mohou prezivat - jejich geny jsou v tomto pripade pripravenejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 15:14 Žena Imii [45] – Re: Chem
Takže jinak ... proč chcípají pouze samci a samice ne ? A proč jen mečovky ... proč ne parmy a ancistrus ? Kdyby tam bylo něco v nepořádku tak snad visí na hladině ...
Jo a todle akvárium jede již od září 2008 a nikdy se mi nestalo, že by mi TAKTO umřela jiná ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 15:09 Muž Chem [837] – Re: Imii
Jak jiz psal Mrakoplash a Hamidol - jde opravdu o otravu. Akvarium, ve kterem je mas zrejme neni dostatecne zabehle, nebo v nem neni rovnovaha (coz je v podstate totez). Zkus je prelovit do nadrze, ktera je zabehlejsi a pokud se to do dalsiho dne nespravi, da se polemizovat nad dalsimi moznostmi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 15:02 Žena Imii [45] – Re: Imii
Tak, ten co polehával mi před minutou chcíp. Nic ne něm nebylo vidět, nic na skřelích, nebyl vyhublej ... nic prostě :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 14:29 Žena Imii [45] – Re: Mrakoplash
NO2 je vyšší protože ještě nedávno sem měla velký problém s NO2 (a řešila jsem to tady) teď je ustálené na té nule až 0,1mg/l ... a i ta jedna desetina není tak hrozná pokud nechovám cichlidky které sou na toto náchylnější ... ale jak říkám ... děje se to JEN samcům ... proto bych do toho to NO2 asi nezatahovala, to by bylo totiž poznat i na ostatních rybách přeci.
Jen ti samci plavou divně a se staženýma ploutvema ...
Navíc ... samci živ. duhových jsou v pořádku ... já to vážně nechápu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 14:22 R Muž Silent [5949]
Plavání, kdy se ryby kymácí ze strany na stranu je typické pro živorodky při otravě dusitany. Jak psal Mrak NO2 má být neměřitelné. Takže by pomohlo přelovení do čisté vody. Pak by se to mělo upravit. Na nemoc to nevypadá. Ale je zajímavý, že to postihuje samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 14:07 Mrakoplash – Re: Imii
NO2 má být neměřitelné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 13:52 Žena Imii [45] – Re: Imii
Fotka k příspěvku Tady je fotka ... ocas nemá okousaný ale průhledný a ostatní ploutve má stažené u těla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 13:41 Žena Imii [45]
Nechci zakládat nové téma.
13.3. jsem si ve Sklorexu Brno koupila 4 kusy mečovky červené (3x samice a 1x samec). Po 3 dnech jsem si všimla, že samičkám rostou gonopodia a začínají plavat tak nějak divně. Jejich styl plavání mi připomíná kachní chůzi. Dnes to vypadá na 3 samce a 1 samici při délce těla 4cm. Samice plave krásně bez problému ale samci plavají špatně (jak jsem popsala výše). Jenže jeden samec už leží na zádech a sotva dýchá, další 2 samci ho budou asi následovat. Pokaždé když jsem si totiž koupila mečovky zelené/červené tak to samci nepřežili, ALE! samci co se narodili samicím v mém akva tyto problémy nemají. Nevím co s tím, hladina se čeří dostatečně, vodu měním, pH v normálu (kolem 6,5 - 7) a NO2 je dnes na 0,1mg/l. Ze své strany tedy nevidím příčinu proč mi koupení samci chcípají. Viditelně jim totiž nic není (kromě toho plavání) žádné naježené šupiny, žádní viditelní paraziti a ryby normálně žerou.

Děkuji všem co mi poradí =) blbé kecy si prosím nechte pro sebe, děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2009 03:12 Muž Mirek7651 [5] - Mořské ryby – BONSAJ DISCUS + KOSTŘÁCI...
Fotka k příspěvku ;-) můžeš mu tak akorát zamávat... sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 19:30 zuzana
ahoj..potrebujem poradit..vopred dakujem.mam rybku mecuna a cely den ma hlavu smerom nadol..ani mi neplave..len sa opiera..myslim ze mi zomiera..ak nie..da sa mu neako pomoct?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116?od=1401