Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:18 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Denver
filtr musí běžet nonstop, žijí v něm užitečné bakterie které mění nebezpečné látky na míň nebezpečné a ke svému životu potřebují kyslík, který se k nim dostává právě prouděním vody. Pokud filtr vypnete tak po nekolika hodinách uhynou.
A k tomu vzduchování. Kyslík přez den vyrábí rostliny fotosyntézou, ale v noci ne, takže pokud vaše ryby potřebují vzduchování, tak je pro ně nejdůležitější právě v noci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:15 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Denver
největší chyba byla vypnout filtr (a možná i vzduchování)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:14 Žena Denver [1]
někde jsem před chvílí v diskusi četla, že zhruba ve dvou měsících od založení nádrže, je největší pravděpodobnost zvýšení NO2, myslíte, že mám pro jistotu vyměnit více vody, třeba polovinu? A přidat biofiltr a start plus? (vodu nemám odstátou)..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:12 Žena Denver [1] – Re: katterinecka
Byly tam 4 samičky duhovek, 2 samečci, 4 ostrotlamky, a 4 pancéřníčci (2 zelení a 2 drobní). Na noc jsem vždy vypla filtr i vzduchování, myslela jsem, že stačí, když jsou zapnuty 12 hodin, vzduchování běželo o něco dýl (bez něj tak 8 hodin).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:05 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Denver
nevypínáte na noc vzduchování? (nebo dokonce filtr)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:03 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Denver
a kolik rybek (jakých druhů) tam bylo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 08:53 Žena Denver [1]
jinak živých kytek mám 5, filtr P-F 301, vzduchovač, topítko na 25 stupňů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 08:44 Žena Denver [1] – úhyn ryb
Fotka k příspěvku Ahoj, dneska přes noc mi umřelo 5 rybiček. V úterý jsem je naposled krmila - podruhé mraženými nitěnkami, a od středy plavaly všechny u hladiny, včera ani jíst nechtěly, což mi pro Živorodky ostrotlamé přišlo dost divné, mám tam i Živorodky duhové a Pancéřníčky. Pancéřníčcci vypadají zatím v pohodě. Mám už nějakou dobu nahnědlé akvárium, myslela jsem že to způsobily krmení Wafer discs, které má karoten, a co jsem četla o hnědé řase, tak jsem se nedozvěděla, jak se jí zbavit:(. Výměna 1/3 vody probíhala každý týden. Můžete poradit? Dnes bohužel jak naschvál nejde ani testy na vodu koupit:(. Posílám foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 10:15 vondra Re: Landvir
právě že voda je naprosto v pořádku :-( chudinky, člověk jim chce dopřát a nakonec je takhle vyhladí, bych toho co mi to doporučil rozzureny . Njn, člověk se nesmí spoléhat na prodavače, ty to chtěj prodat za každou cenu..S tim usmrcenim, dali jsme jí do té sodovky a jen dvakrát se nadechla a pak už nedýchala, ona už v tom akváriu to měla skoro za sebou..chudák malá sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2010 17:38 Muž Landvir [57] Re: vondra
Řekl bych že je to na 60 % těma nitěnkama. Potom bych řekl že možná ještě dusitany, ale když jsi říkala že máš testy tak nevím no, zkus vyměnit větší množství vody. Landvir
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 17:31 vondra Re: Moucha
normálně ze zverimexu:( prej že sou lepší než patentky, no příště budu vědět že se nemám spoléhat na prodavače..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 13:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: vondra
no nitenky jsou takovy prasatka... odkud jsi mela ty nitenky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 11:45 vondra Re: vondra
už to má chudinka za sebou :-( nakonec sme ji omráčili v sodovce a praštili s ní (v tý sodovce se dvakrát nadechla a pak už nedejchala, ale pro jistotu), spařit horkou vodou je přece hrozně surový, i tohle je je na mě surový ale už sem se nemohla dívat jak se trápí..jinak nekrmte nítěnkama, protože to že mi umřeli, je zřejmě z toho..ty tetry červenoústý totiž ty nítěnky nejedli a všechny jsou ok..takže sem to hned vyhodila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 17:58 vondra – postupně mi umírají tetry
Dobrý den, potřebuji radu, už rok a něco mám akvárium, ve kterém jsou 2 ancistrusy, 6 teter červenoústých a 6 teter skvostných, přibližně před 4 měsíci mi jedna tetra skvostná uhynula, před měsícem další a dnes ráno jedna leží na boku u hladiny a nevypadá to s ní dobře. Na žádné jsem nepozorovala příznaky nemoci, normálně žrali a druhý den bylo po nich. Ostatní tetry jsou v pořádku, nevíte čím to může být?vodu jsem odnesla do zverimexu kde mi udělali testy a vše je v pořádku, tak už nevím..může to být stáří?co s tou rybičkou mám udělat, asi jí nedokážu zabít :-( díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 20:24 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Kukuraj
Můžeš pod něj dát kýbl nebo nějakou pixlu a celé to vytáhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 20:16 Muž Kukuraj [1] – Re: Eff
No, to jsem si myslel :(

Ad. filtr. Spis jsem to myslel tak, ze jak vypnu filtr chytnu ho a vyndavam, parkrat se mne stalo, ze molitan z nej sklouzl zpet do vody. Jak jsem ho pak vzal do ruky, trochu jsem ho pri loveni zmackl, z nej se dostaly usazeniny, rozvirily po akvariu atp. Jestli to nemuze mit vliv. Pokud bych ho mel uzavren v nadobe, toto by se nestalo. Asi to tak udelam, precejen nektere filtry maji jen molitan a je uvnitr viz. napr. tento www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 20:01 Muž karelpavel [18] – Re: Kukuraj
čichavce bych hned utratil :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 19:31 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Kukuraj
1. Z filtru by nic škodlivého vytéct nemělo, Pokud by tam něco takového bylo, určitě bys to rychle ucítil.
2. Taky vodnatelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 19:22 Muž Kukuraj [1] – Re: Kukuraj
Fotka k příspěvku Takze akvacit koupenej, zatim se namaci abych ho hned nevymenil jako cistej misto puvodniho a nezpusobil nejakou dalsi kalamitu. Ted dva dotazy.

1. muzu ho dat to nadoby co je k filtru dodavana na biologickou filtraci, nebo ho musim "napichnout" jak puvodni molitan? Jde me hlavne o to jak to bude uvnitr ucinny. Mam dojem, jestli pri manipulaci s molitanem nevytecou do akvaria necistoty, ktere by mohly zpusobovat uhyn ryb. Pokud vyndam pri cisteni akvacit celej pekne v nadobce, nic takovyho nehrozi. Akorat do nadobky vede jedna dira zespodu, jedna zvrchu. Tim padem prakticky zadna vnejsi plocha. Nevadi to?

2. Co muze byt tomuto cichavci? Uz ho mam v karantene. Normalne plave, prakticky nezere.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 09:46 RAP
olwy napsal: RAPe, NO3 na nule být může. V pohodě. Já ho na nule mám, pokud přestanu zasahovat do akvária taky. A všechny ostatní prvky, co jsem měřil taky. Z vodovodu mi teče NO3 kolem 40, ale za týden o tom akvárko neví. Fakt to jde. Dohnojuji proto KNO3 a je to lepší.
Prostě se to stane :-) Petr

Já měl na mysli vodu přímo z vodovodu. Samozřejmě vím, že v akváriu může tato situace nastat. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 09:13 Muž Kukuraj [1] – Re: Yirka
Jj, mas pravdu, ta desetina carka se mne nejak vytratila :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 08:38 Muž Yirka [9118] – Re: Kukuraj
Když si řádně řečteš návod zjistíš že nemáš pravdu. Rozlišení je od 0,1 mg NO2 na litr. Tebou uvedená hodnota by se rybkám již hodně nelíbila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 07:20 Muž Kukuraj [1] – Re: Sid
Ten rataj test dokaze rozpoznat jako minimalni hodnotu 1 mg...no a je to ruzovy bych rekl o fous min nez na tom papirku, se kterym to porovnavam. Jinak je fakt, ze dno jsem vetsinou docela dost "rozvrtal" protoze tam bylo spousta vykalu atp. ted posledni dobou jsem spis jen "luxoval" nicmene je lepsi jen odsavat vodu z povrchu a svinstvo ze dna vyluxovat treba jen jednou za mesic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 22:48 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Kukuraj
Takže jsou NO2 měřitelné nebo ne? (Tento test nepoužívám, tak nevím, co si představit pod pojmem "do 0,1 mg"...)
Pokud jsou měřitelné a je to setrvalý stav (vinou již zmíněného "neustálého" vrtání do dna), pak by mohly být příčinou vašich problémů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2010 17:40 Muž Kukuraj [1] – Re: Sid
tak aktualni hodnota no2 je do 0,1 mg/L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 17:29 Muž Kukuraj [1] – Re: ustavprochore
A neni tento filtr vicemene to samy jak ten aquael pokud na nej narazim kostku akvacitu? Jeste jsem nekde cetl, ze jde do nadoby na biologicky filtr pouzit treba keramzit. Nebo je lepsi ciste jen ten akvacit bez bio. filtrace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 16:23 Žena ustavprochore [567] – Re: Kukuraj
Pokud nejsou peníze na kvalitní vnější filtr, kupte si něco takového www.akva-tera.myeshop.cz/… a k tomu dostatečně velkou kostku bioakvacitu. Sice to zabere dost místa, ale má aspoň solidní plochu pro nitrifikační bakterie a dá se zamaskovat kytkama. Cenově budete i s tím bioakvacitem někde lehce nad 300,-. :-)
Kolegové už to tu naznačili, ten současný "filtr" je nedostačující, kamarádka, shodou okolností také z Ostravska, měla v menším akvárku Aquael Turbo 350 a hrabala se z problémů věčně (BRP, vodnatelnost,...). U ní to skončilo zrušením akvária. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 15:16 Muž olwy [24] - Tetry – Re: RAP
RAPe, NO3 na nule být může. V pohodě. Já ho na nule mám, pokud přestanu zasahovat do akvária taky. A všechny ostatní prvky, co jsem měřil taky. Z vodovodu mi teče NO3 kolem 40, ale za týden o tom akvárko neví. Fakt to jde. Dohnojuji proto KNO3 a je to lepší.
Prostě se to stane :-) Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2010 14:56 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Kukuraj
Dobře zavedené akva se neodkaluje šťouráním do dna vůbec!
Do dna vrtejte, jen když to bude potřeba. (Pokud by bylo slehlé a uvolňovaly se z něj bublinky plynů.) Jinak stačí sbírat nečistoty pouze s povrchu.
Neustálým bagrováním "rušíte kruhy" nitrifikačním bakteriím. A jak jsem napsal - ten "filtřík" jejich práci sotva zastane. Já bych vsadil na nedokonalou nitrifikaci. Ještě by to chtělo změřit amoniak... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 14:52 Muž Kukuraj [1] – Re: Sid
Jj, ta sama, ktera mezitim provedla registraci :) NO2 zmerim k veceru, ted uz musim pryc...ad odkalovani...mam odkalovat casteji nebo mene casto?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2010 14:47 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Kukuraj
Nějak se v tom ztrácím... Doufám, že Kukuraj a Jirka jsou jedna a táž osoba... :)
...Odkaluji dno a menim kazdy tyden, kdyz nemam cas tak dva tydny...
Vy odkalujete co týden (nebo dva) dno? To při filtraci tím "žebráčkem" není dobrý nápad!
Test NO3 vám toho moc nepoví; změřte znovu NO2.
Pokud byste naměřil "0", naberte nový vzorek vody z akva a přidejte do něj trochu slin, (plivněte do něj), vzorek protřepte a změřte znovu.
No a napište sem, co jste zjistil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 14:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kukuraj
20mg/l NO3 je vcelku bezna hodnota
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 14:18 Muž Kukuraj [1] – Re: Kukuraj
tak voda primo z kohoutku, skoro nic..asi teda ty cca 3,3 mg/L..takze citam vymenit vetsi mnozstvi vody pro snizeni koncentrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 14:01 RAP – Re: Kukuraj
Běžně se v akváriu používá filtrační hlava + aquacit. Dá se koupit různá hrubost. Ukázka www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 14:00 Muž Kukuraj [1] – Re: RAP
No, tak aktualni hodnota no3 v akva 20mg :-( jeste predevcirem voda vubec nezruzovela...podle smvak by no3 mela byt 3,2-8. Presne nevim odkud vodu bereme www.smvak.cz/… du zmerit jeste vodu primo z kohoutku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:58 R Muž Silent [5949] – Re: Kukuraj
Akvacit je jedno z nejuniverzálnějších, nejlepších a zároveň velmi levných filtračních médií. Pro tvůj objem je ideální rozměr 10x10x24 nebo 10x14x25. Dají se koupit jako biofiltry od Rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:51 Muž Kukuraj [1] – Re: Haimdol
no molitan..mozna jsem se spatne vyjadril...mam zkratka tento filtr. Akorat jsem oddelal nadobu na biologickou filtraci. www.pet.cz/… Chtel jsem kupovat eheim ecco pro 2036 misto nej, nicmene zatim nejak nejsou penize :-( Kouknu teda zaroven i po tom akvacitu..neudela to moc velkou paseku kdyz ho napichnu na filtr jen tak? Ustoji to akvarium? nebo ho mam treba ponorit na tyden jen tak nekde bokem do akva az se v nem usadi bakterie a pak teprve vyndat puvodni molitan a dat akvacit na filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:46 RAP – Re: Kukuraj
Podívej se na stránku vaší vodárenské společnosti, tam jsou hodnoty vody, která jde do sítě. Ještě jsem neviděl vodu prostou NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:43 R Muž Silent [5949] – Re: RAP
Rozhodně akvacit. Molitan má poměrně dost uzavřených póru a při možnosti použití akvacitu už docela ztrácí opodstatnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:41 Muž Kukuraj [1] – Re: RAP
ad. vodnatelnost: nektere ryby mely oci pomalu vetsi jak telo, bricho nafloukle do nepravidelnych tvaru, supiny najezene komplet na celem tele...nektere ale jak pisu, umrely prakticky "bez priciny" :-(

jinak rataj azotan test ma jako nejnizsi hodnotu 10mg no3/l...vetsinou je voda uplne cira, vubec neni ruzova a jen jednou byla uplne minimalne naruzovela. Pri mereni vody z kohoutku cira. Zkousim test jeste jednou a pokusim se vyfotit, jestli z toho teda pujde neco videt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:40 RAP – Re: Haimdol
Netvrdím, že ne. ;-)
pro Kukuraj: Ten molitan vyměň za aquacit. Na čerpadlo je příliš "jemný" a je vhodnější spíš na bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:35 R Muž Silent [5949] – Re: RAP
Právě v karanténě bych viděl použití plastových rostlin jako "omluvitelné" :-D . Jako schovka vynikající a dají se dobře desinfikovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:33 Muž karelpavel [18] – Re: Bob66
Tak přesně jak si psal, tvá zkušenost - a neříkám že špatná ! jde spíš oto, že kdo může mít jen tak někde doma karanténu furt online. Podle mě, na normální karanténu nedůležité. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:31 RAP
Jak si přišel na tu vodnatelnost?
Podle toho co píšeš, bych hádal spíš na otravu. Zkus si změřit vstupní vodu, protože NO3 = nule se mi zdá nesmyslná.
Karanténa se dá zařídit i jako okrasné. Nějakou kytku do nádobky, lehce dezinfikovatelnou dekoraci. Nikdy nevíš, kdy ji budeš potřebovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:29 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: karelpavel
U citlivějších ryb je lepší ji mít vždy připravenou ;-) Sice ji použiju jednou nebo dvakrát za rok ale už se mě to vyplatilo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:26 Muž karelpavel [18] – Re: Bob66
Já vždy vzduchování zapnu až když ryby léčím, nezakládám karanténu jen tak kdyby náhodou nějaká ryba byl nemocná palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:23 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: karelpavel
Tak to je snad samozřejmé :-D Když jezdím na celý týden pryč a nemám možnost vyměňovat vodu tak s nezajetým jsem měl problémy s NO2 a po zajetí bez problémů palec Vlastní vyzkoušená zkušenost, jestli máš jinou tak se pochlub hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:23 Muž karelpavel [18] – Re: Kukuraj
holý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:22 Muž Kukuraj [1] – Re: Bob66
A muze zustat se sterkem a osazeny, nebo je jako karantena lepsi fakt uplne holy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 13:19 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Kukuraj
Taky to jde, ale lepší je nechat ji v provozu pořád, při nemocech nebo jiných problémech ji můžeš hned použít X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26750x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116?od=1101