Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 08:48 Muž bulawaio [92] Re: cinda
neodstátá voda bych řek, že ne vždy vadí. Ono jde o zdroj. Například pokud máte vodu ze studni, tak tam se chlor nepřidává. já třeba taky používám i neodstátou a není problém, e bych někoho otrávil chlórem. Ty vaše testy jsou ted k ničemu, jak psala vondr001, tak kupte tety na dusitany, dučičnany, případně amoniak. Tím si potvrdíte, že ryby byly otráveny a příště se z toho třeba poučíte, že nádrž je dobré nechat zaběhnout. Doporučuji si zde něco přečíst o principech zabíhání akva... ještě poznámka k vyskakování ryb - to dost pravděpodobně značí špatné podmínky v nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.04.2013 23:20 Žena vondr001 [674] Re: cinda
Duležitější jsou testy na NO2 a NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 23:19 cinda
Děkuji za rady,parmičky i ancáky jsme měli v 90l akvárku, parmičky tam vyrostly z malilinkejch, teď jsme jim pořídili nové dlouhé, ale víc jak 240 litrů se nám do pokoje nevešlo.Ale u toho původního akvárka mladá porušovala veškeré zásady,neodstátá voda rovnou z kohoutku (tak akorát teplá),ne půl ale celé akvárko výměna vody a leta bylo vše OK a jak jim svědčilo.Parmičky, když se dalo pryč sklo vyskakovaly ven,honili jsme je po zemi, přežily. Jen je dáme do velkého, konec po 14ti dnech. Udělala jsem test, jenom nevím jaká je správná hodnota alkalinity? Mám GH10, ph7, KH 6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 15:46 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Taky bych to tak viděl. nedostatečný záběh a následná otrava. a jako druhá varianta je nějaká nemoc. předpokládám,že jak ancíci tak parmičky(opravdu nevhodné) přišli spolu a z jednoho obchodu(pet shop?) tudíž si mohli donést stejný problém
ale vsadil bych na dusitany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 12:20 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
také bych se takhle od boku přiklonil k otravě dusíkatými látkami.. nechal bych akvo nějakou dobu bez ryb pořádně zaběhnout...


btw - pro parmičky žraločí je 240L naprosto nedostatečný objem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 11:04 Muž bulawaio [92] Re: cinda
kdy přišly do akva ryby? je možný, že to byla otrava dusitany, amoniakem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 09:39 cinda – NIC NEPŘEŽILO
Poraďte, měsíc akvárko 240 litrů. 3x parmička žraločí (12cm), 3x ancistrus a 1x karas závojový. V pondělí byly pryč všechny parmičky, včera ancáci. Karas už dřív polehával po dně, nevypadal úplně fit (byl tam již jen na dožití), tak toho jsme v pondělí vyndali, půl vody vyměnili + FMC. Ve starém akvárku jsme nepoužívali žádnou chemii, vše bylo OK. V novém jsme dali biofilter i roztok k úpravě vody z vodovodu. Na rybách nebylo nic patrného, co se mohlo stát? Máme 2 akvária léta (90 a 100), letos jsme je vyměnili obě za větší (190 a 240) a v jednom totální úhyn na krupičku a v druhém úhyn neznámý - týden poté.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 14:05 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: romant
No právě, teď už nedělám a nikdy neudělám zásah do filtru společně s čímkoliv jiným, než prostou výměnou vody (a raději po této zkušenosti při té příležitosti dávám i Biofiltr). Jestli je tedy lednový výkyv načal a teď je to kosí i po 2 měsících, kdy už jsou snad podmínky v pořádku, tak mi opravdu nezbývá, než čekat, jak se to vyvrbí a jestli to aspoň ostatní ustojí ve zdraví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.03.2013 13:23 R Muž romant [27983] Re: danio
Tak podle toho jak to popisuješ to bude opravdu vypadat na tu rozhoupanou vodu. On ten průběh potenciálních problémů není u všech obyvatelů stejnej, někdo je odolnější a někdo náchylnější a na to že jsou krevetky v pohodě bych nedal. To načnutí vyššíma dusíkama se nemusí projevit hned, ale může to mít pozvolnej průběh, tak jak se podmínky v akváriu mění na tu či onu stranu. Takže standardní a pravidelnou péči bez větších výkyvů, ale to už jsi se poučila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 13:12 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Ičin
Já bych ráda, ale vyzkoušela jsem NO3 testy od Rataje i Dajany a ani jeden není srovnatelný se stupnicí (barva bývá do šeda, takže se to nedá hodnotit), buď tam tedy prostě ani po několika pokusech neumím nadávkovat to práškové činidlo nebo nevím. Dusičnany mi tehdy vylítly proto, že jsem blbec prostříhala kytky, odkalila dno a k tomu ještě čistila filtr, to asi akva neustálo. Navíc si říkám, že kdyby byl problém s chemismem vody, asi by to bylo znát i na krevetkách? Ale jak jsem psala - ty se vesele pohybují v celém akva a po necelém měsíci, co je mám mi jedna sakurka dorostla natolik, že už i nosí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 13:09 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: romant
Mám je od 28. 11. 2012 všechny až na jednoho, jednoho mám už od záběhu akvária a ten se má pořád k světu (darovali mi ho přátelé, když rušili akvárko).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.03.2013 11:09 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Jako první bych přeměřil vodu. Nádrž je sice krásně zarostlá, ale vidím v měření, že v lednu povyskočilo NO3 a pak začaly ony problémy s úhynem. 40mg/l není extra moc, ale mohlo by to naznačovat nějaký problém. Přece jenom 63 litrů není moc, takže může docházet ke skokovému zvyšování (např po krmení) a to po delší době může vést k oněm úmrtím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 10:42 R Muž romant [27983] Re: danio
Jak jsou tam dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 10:38 Žena danio [587] - Miniakvária – Pancéřníčci
Ahoj lidičky, už pár týdnů mi pomalu, ale jistě vymírají pancéřníčci třískvrnní. První dva měli na sobě nějaké bílé chomáčky (plíseň?), vždy jsem toho jednoho jedince odlovila a pokusila se o léčbu, ale stejně byli vždy druhý den mrtví. Zároveň s léčbou pancéřníčků jsem vždy v akva zavedla zvýšenou údržbu (výměna vody, řádné odkalení), dávkuji Amazon a malé množství CO2 kvůli příjemnějšímu pH pro obyvatele akva. Jednoho s malou tečkou na ploutvičce jsem nechala v akva a při zvýšené údržbě se z toho dostal sám. Teď mi ale během 2 týdnů uhynuli 2 pancéřníčci zcela bez příznaků, prostě jsem našla mrtvolky, bez známek jakékoliv plísně nebo zjevného problému. Rostlinek mám v akva dost, není přerybněné, každý týden měním část vody, prosperují mi v něm i krevetky, takže toxickou příčinu vylučuji. Z jiných ryb mám razbory skrvnoocasé a otíky (jeden má cosi na boku, ale nemění se to a otíkovi to zjevně nevadí, normálně plave, baští, na žádné jiné rybce včetně pancíků nic nevidím). Napadne někoho, kde by mohl být problém? Mě napadá snad jedině nějaký specifický parazit, který ostatním rybkám a krevetkám nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:59 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Ono to není jen o tom vzhledu. Třeba ty umělé kytky by se daly nahradit živejma a vlastně i při stejným vzhledu jsme na funkčnějším prostředí. O hrubosti dna nemluvě. Jemnější dno je vhodnější pro tlamky a i se líp odkaluje. A dalo by se pokračovat
Ale teď hlavně ta voda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:56 Žena Iveta11 [5] Re: romant
:-) jj půjdu díky za rady dám vědět jak to dopadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:50 R Muž romant [27983] Re: Iveta11
Tak už se neobhajuj a běž jim vyměnit tu vodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:48 Žena Iveta11 [5] Re: Ičin
však já vím že se jim dá udělat prostředí hezčí,na tom se bude také pracovat,ale ted je důležitější aby mi neplavali všechny bříškem nahoru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:46 R Muž romant [27983] Re: Iveta11
Filtr až to bude potřeba, takže až se jeho výkon viditelně sníží. Měnit vodu jednou týdně min. 1/3 a klidně i více, to je naprosto v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:43 Žena Iveta11 [5] Re: romant
tak že výměna 1/3 vody každý den po dobu týdne a filtr až po týdnu chápu to dobře.zítra se do toho pustím.snad to bude dobrý chudáci malí sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:42 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
A ještě OT : Krom toho oddělení výměny a čištění filtru (netřeba ho čistit tak často, klidně po měsíci i víc) by bylo vhodné udělat něco s tou nádrží. Není to příčina oněch úmrtí, ale prostředí se jim dá udělat lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.03.2013 20:39 R Muž romant [27983] Re: Iveta11
Takže je to jasnější. Společný čištění filtru a odkalování dna načalo biologickou rovnováhu, to už nedělej a čiň tak třeba po týdnu, měň denně 1/3 vody tak týden a bude to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:37 Žena Iveta11 [5] Re: romant
ten čistím pokaždé mám fluval 350 a vše bylo ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:35 R Muž romant [27983] Re: Iveta11
Znovu vyměnit vodu. Nečistila jsi i filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:33 Žena Iveta11 [5] – rada na záchranu rybek???
Ahoj všem minulí pátek jsem odkalovala dno,čistila skla prostě klasické údržba akvaria a od včerejška jsem vylovila již třetího tlamovce plavajícího bříškem nahoru.voda byla odebrána cca 4 kýble a dolitá z vodovodu,již několikrát jsem tak udělala a vše bylo v pořádku před měsícem jsem dokonce vyměnila třičtvrtě akva jelikož jsme ho potřebovali přemístit a vše bylo také v pořádku,PH mám 7,1 což je doufám v pořádku.žádnou nemoc na nich nepozoruji rybky se drží u dna.díky všem za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 16:37 R Muž romant [27983] Re: akkua
Ne, ne tu klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu nemáš, Ty máš napodobeninu v podobě tzv. honiče vody a tudíž to častý čištění, takže toliko k těm pojmům. Jinak souhlas s kolegou stran těch špindírů ancíků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 17:03 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: akkua
ancíky vyhoď - máš na ně malé akva a budou ti ničit kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 16:40 akkua Re: romant
když tam dám víc rostlin, tak mi je ancistrusy svým pohybem vyškubávají :-/ tak možná změnit typ rostlin. Tu klasiku filtru mám a čístím ho jednou týdně..jen mám pocit že přísavky nemají moc dlouhou výdrž ani molitan:-/. ale i tak diky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 17:55 R Muž romant [27983] Re: akkua
Tak pokud, jak píšeš, ostatní ryby nemají problém, tak bych to neřešil. :-) Těch rostlin tam ani zdaleka není mnoho, klidně přidat a jestli není spokojenost s filtrací(zřejmě je nutný často čistit), tak výměna třeba za klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu se jeví jako dobrej nápad směřující k vylepšení podmínek v akváriu. X-) Vím, že jsem nedal rozřešení Tvého problému, ale líp to nesvedu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 17:44 akkua Re: romant
Fotka k příspěvku diky že jsi reagoval i bez křišťálové koule ;-) ja moc nevim jak to popsat jinak, než vnitřní krvácení - střevní krvácení - něco prasklo v břichu -nevim...ostatní ryby nemají problém...rozmnožili se nám ancistrusy a jsou živí a zdraví, mají už měsíc a samice nakladla další vajíčka - takže předpokládám, že prostředí je "zdravé".

Pravda je že s filtrem nejsem moc spokojená - budu ho asi měnit - ale ryby se netváří nespokojeně.

tak moc nevím co popsat víc...
krmení střídám: dostávají vločky, nitěnky a takový ty tablety plant chips.

rostlin tam mám myslím dost viz foto

Já jen jestli se s tím třeba někdo nesetkal - s rybou co má krvavý břicho a umře - fakt lepší popis nedám ;-)

 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2013 11:56 R Muž romant [27983] Re: akkua
Na otázku, tak jak je položena by si troufl odpovědět jenom majitel křišťálový koule. :) Pro možného se dopátrání příčiny úhynu bych doporučil založit si prezentaci a uvést tam co nejvíce údajů. Jako obecnou radu lze napsat, že bez dobré páše o akvárium k úhynům ryb docházet může, tou dobrou péčí mám na mysli hlavně pravidelný výměny vody, nepřekrmování ryb(krmení vhodnou potravou), úměrně znečištění pečovat o dno a mít v akváriu výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci, což se vyplatí podpořit velkým množstvím živých rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 11:50 akkua – panceřníček a červené břicho
Ahojte, chtěla jsem se zeptat. Umřely mi dva panceřníci nezávazně na sobě - nebyli spolu v akváriu (ten první stačil umřít než jsem koupila nové). V akváriu oba byli cca měsíc. Všechno bylo v pohodě a najednou měli zarudlé břicho a neprojevovali známky života.

mám 60l akvárium, 15 ryb.

Nevíte čím by to mohlo být? Nepřišlo mi že by se s někým praly, že by to bylo z úrazu...

diky za reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 18:12 Maurik Re: romant
Budu tedy muset vypozorovat, jak dlouho ho mají u zadku, teda pokud bude bílej a zda ta patřičná ryba je někde v ústraní, i když oni některé jsou v ústraní pořád, skoro. Buď v zadních rohach, nebo postranách pobiz hladiny. Nadruhou stranu, když se přiblížím k akváriu a otevřu poklopy, tak všichni připlavou, vytvoří mix hejno a cekaj na papáni. Nasypu a už mlaskaj. Ale podívám se, která nepřiplave. teda krom pancéř.kropenatý, ty dva jsou pořád dole a vrtaj se ve dně, nebo odpočívaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.03.2013 16:17 R Muž romant [27983] Re: Maurik
Ono, barva hovínek je dost závislá na tom co ryby konzumují, takže různobarevnost výkalů je běžná. Mělo-li by se jednat o střevní parazity, tak ryby obvykle přestávají přijímat potravu a začnou se stranit, hubnout a onen výkal jim velmi dlouho visí u řitního otvoru a nemá snahu se lámat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 16:13 Maurik Re: LinaDee
Toto zrovna bílé bylo, jen konečném byl takový oranžovo červený, ale zda to bylo sklovité, tak nevím, asi jsem na rozpoznávání jelito :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2013 13:47 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: Maurik
Zrovna u čichavců mi to normální přijde. Když jsem je měla tak vždycky za sebou tahali takovéhle fábory :) Problém by prý byl, kdyby byly světlé, skoro sklovité - to by pak mohlo ukazovat na parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 13:36 Maurik Re: romant
Zda je to duté, tak to ti opravdu nepovím, ale někdy bývá na několika místech, ne moc zůžené, jako když se dělají klobásky a někdy má ten trus více barev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.03.2013 13:21 R Muž romant [27983] Re: Maurik
Pokud má pevnou nepřerušovanou strukturu a není jakoby dutý a ta ryba normálně přijímá potravu, tak to normální bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 13:18 Maurik Re: Maurik
Fotka k příspěvku Takhle dlouhé hovínko je normální? Ale asi to nesouvisí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 07:07 Maurik Re: romant
No před spuštěním CO2 jsem zevnitř akva připevnil ten permanentní test CO2 od JBL a barva byla modrá, tudíž hodně málo a nyní je to zelené, ne světlé, tudíž ani ne moc CO2. Jinak máš pravdu, měnil jsem vodu, odkaloval dno a spustil CO2. Kytka se snažím přidávat, ale už nemám fantazii na jejich rozmístění, ale ještě přidám. Jen nechápu, že jsem tu někde četl, že jakmile někdo spustil CO2, tak mu kytka hned pouštěli bublinky, ale mě nic nepouští, teda jedna jednou chvilku z jednoho listu.

Tu vodu začnu tedy měnit a doplním f.média. Samozřejmě ne všude, pouze v jednom koši. Jo a taky mám asi suntsky EMV, který i po uzavření někdy pouští CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2013 06:44 R Muž romant [27983] Re: Maurik
Tak mě to vychází na klasickou souhru okolností. Odkaloval jsi dno, zprovoznil CO2(možná ho bylo už moc), ve filtru nemáš nic moc médií a rostlin je v akváriu taky pomálu, takže bych to odhadoval, že se načla biologická rovnováha a ryby to prostě nerozdejchaly, ale můžu se mýlit, činím tento závěr na základě dostupných informací. Z mojí strany platí, dělat výměny vody a skoro nekrmit a to po dobu týdne. Vylepšit ten filtr těma šutříkama od Eheimu je velmi dobrej nápad, ale dělej to postupně na části a neodkaluj při tom dno a klasika, podržet to výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 05:12 Maurik Re: Maurik
ale mám v plánu vyměnit ve filtrů v jednom ze dvou košů filtrační náplň. chci úplně do spodního koše dát ten substrát Pro. Protože tam mám pouze keramické válečky a ještě k tomu pouze trošku, no spíš asi hodně málo. Koš není tou keramikou zaplněn ani z poloviny, což je asi chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 05:04 Maurik Re: romant
Jo to CO2 jsem již zprovoznil, i když jsem měl smůlu a mám nějaký šmejd. Jinak jsem čistil pouze rampu, filtr ne, tam jsem se už dlouho nekoukal a ani na tu vatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:37 R Muž romant [27983] Re: Maurik
To Cočko jsi ještě nenainstaloval? To čištění se netýkalo i filtru, jenom té rampy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:36 Maurik Re: romant
Díky snad už nikdo jinej nezkoná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:34 Maurik Re: romant
tak až teď večer jsem ho uviděl a včera byl ještě ok, protože by na kořenu a já se ho dotknul a on utekl, takže byl živej a nebyl bílek a skaláry byly zcela normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:30 R Muž romant [27983] Re: Maurik
Tak z toho jde poznat tak akorát, že je mrtvej několik hodin a už na něm začaly pracovat bakterie likvidátoři. Když nevíš co by mohlo bejt příčinou, tak začni měnit vodu, dusíci to jsou prevíti a můžou klidně zazlobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:28 Maurik Re: Maurik
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:27 Maurik – 3x Skalára a 1 Ancintrus
Fotka k příspěvku Já už nevím, ve středu najdu jednu mrtvou skaláru, ve čtvrtek druhou a dnes třetí. pokaždé jiný druh. při pohledu na ně jsem si ničeho zvláštního nevsimnul. No a teď večer jsem našel mrtvého malého ancistruse. U toho už bylo něco neobvyklé, tak jsem to vyfotil, snad mi budete moc něco říci, pokud to půjde poznat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.02.2013 10:19 R Muž romant [27983] Re: Rittersportka
V čerstvým akváriu, kde není ještě na pevno ustavena nitrifikace může docházet k výkyvům v hodnotách tzv. N látek(dusiatny-NO2,ty horší, dusičnany-NO3, ty akceptovatelnější) a když jdou do takovýchto nádrží ryby, tak je nutný si to pohlídat nejlépe častou, klidně i denní výměnou vody, protože tím dojde k odstraňování těch nespotřebovaných N látek, takže bych si tipnul, že ta parmička byla postupně vystavována těm zvýšeným N látkám až jí to umořilo. Ryba která je dusíkama tzv. načatá nemusí uhynout hned, ale časem jí to umoří.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26750x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116?od=701