Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 17:37 Muž Johns [30] - Cichlidy
Ahoj mám takový problém jak mám akva z terčema tak mi tam najendou azčaly umírat ramirezky a ancistrusy jinak terčovci sou naprosto v pohodě nemaj známky nemoci žerou vše v poho neonky červené žerou v poho krevety CJ také v poho thorakáti také nic akortá ty ramirezky a ancistrusy najednou zmizely dva pěkný už nákou dobu starý ramirezky tak sme koupil nové a zase po týdnu zmizely nevím co stím udivuje mě že terčovcům nejni nic ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 20:11 Radek – Re: MiHl
Tu vysokkou teplotu drzim tak tyden, pote se topitka odstranuji a teplota klesa na "beznych" 27°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 19:13 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Radek
břicho ryby vypadalo barevně naprosto normálně, nebylo ani propadlé, ani příliš vyboulené, ani žádné viditelné zranění nebo nemoc na těle či ploutvích, i ta trocha výkalů, co byly po převozu v sáčku vypadala normálně
překvapilo mě, že ryba uhynula za méně jak 24 hodin, přitom voda v akváriu byla v pořádku

u sumců je ta teplota nad třicet na jak dlouho? Při prodeji jdou rovnou z těch třiceti, nebo se jim voda nejprve zase ochlazuje?

jak jsem zjistil až teď nedávno, tak informace se poněkud liší a nakonec jsem našel, že L18 dorůstá i až o deset čísel větší velikosti, takže toho radši ne. Ale kdyby L177 přišel, tak bych ho určitě bral :-)


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 17:22 Radek – Re: MiHl
Zrovna dneska přiletí zásilka z Brazílie. Nevím, jestli tam budou zrovna L 177, ale určitě L 018 (nebo 081...) L066 LDA 33 a par dalších.
Co se příčin úhynu týče - může jich být miliarda. Já po importu zvedám u sumců teplotu nad 30°C, preventivně podám exit a flubenol (odčervení). Do prodeje jdou ryby až tak po 14 dnech, kdy vidím, že žerou.
Neměla uhynulá ryba tmavé bříško?
Radek

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 17:10 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Radek
nedíval jsem se do aktuálního ceníku, ale i kdyby tam právě nebyly...
je možné sehnat L-177 nebo L-239? :-)

a názor na příčinu úmrtí by mě zajímal také ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 15:57 Radek – Re: Killer
Zdravím Vás,
se zájmem jsem si přečetl Vaše názory v tomto tématu.
Můžete mi sdělit, jak jste přišel na to, že se jedná o import z Asie a že cena 500,- odpovídá asijským odchovům?
Já totiž importy dělám a mohu Vám s klidným srdcem říci, že přímé importy z Brazílie prodávám na akvaristických burzách po 375,-Kč... Není podstatné jaká je nákupní cena těchto ryb, ale prodávat se dají bez problémů pod 400,-Kč. Ano, několikrát jsem již v asijských cenících na L-sumce narazil, ale vždy se jednalo o odchytové ryby z Ameriky (jednak měli poznámku WILD a také jejich cena byla více než 2x cena importů z Brazílie). To že by tyto ryby množili není sice nemožné, ale v současné době to považuji za velmi nepravděpodobné. Vím že množí různé L- formy "klasických" ancistrusů a také vím o jedné farmě na L-046...
Děkuji za Váš čas,
Radek Blaško
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 15:50 Plecos – Re: Killer
Ahoj, prosímTě, odkud máš to info, že L18 jsou faremně odchovávané? Pro mě je to docela novinka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 22:23 Muž Killer [133] - Sumci – Re: MiHl
já je nemam, muj nevlastní brácha má L177ku (velký tečky a lemy).Napiš mu, je na rybičkách jako Chechelac.. pro mě je krasavec L134, kterou ten brácha taky má. V nejbližší době asi pořídim L183 (ancistrus dolichopterus)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 22:14 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Killer
no tak to by asi (určitě) byl ideální případ, ale já se tam pro něj dostával dost hodně obtížně, takže jít několikrát čučet jsem příležitost neměl...

odkud jsi ty ryby bral ty? já nemůžu nikde nic sehnat... sháním právě L-177 (abych udělal radost ostatním v mém okolí, protože přítelkyni a sestře se moc líbí) a L-239 (to je zas krasavec z mého pohledu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 21:59 Muž Killer [133] - Sumci – Re: MiHl
No bordel v tom je,protože někdo řiká že s velkejma je L177 a někdo L18..to mezitim je ještě L81..každopádně všechno je to baryancistrus SP. tím že mají skoro stejný vzhled,tak se všem řiká zlatý nuget,ale každej je jiná varianta. Zatim sem o něm moc nezjišťoval,takže to ber taky s rezervou. Importy z přírody maj mnohem větší cenu než z pěstíren v Asii.500 je normální cena pro dovoz z Asie. A jak sem psal že si ho dýl prohlížim,tak sem myslel, že chodím 1x týdně koukat na tu várku ryb a vyberu si až po měsíci třeba. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 21:57 Muž filipsi [1295] – Re: MiHl
Zkus se zeptat obchodnika, treba mu take zacaly odchazet a problem bude mimo tebe. Treba i nabidne nahradu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 21:50 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Killer
popravdě právě teď nevím, proč si to myslím, ale možná to byl spíš import-odchyt, než chov z Asie

ryby vypadaly dobře až právě na to nepřijímání potravy (tak 40 %), do 24h ale nebude určitě smrt hladem, tahle ryba měla navíc břicho v pořádku. Zíral jsem na ni skoro půl hodiny, než jsem ji vytáhl z akva.

jak jsem psal, tak taky dávám sáček nejprve na hladinu akva, aby se vyrovnala teplota

jinak právě zírám... že v tom mám poněkud zmatek... původně jsem chtěl L-177 (a taky primárně chci). O 177 jsem si informace zjistil dost, ale bylo mi řečeno, že rozdíl mezi nimi je pouze ten, že 18 má menší tečky a 177 větší tečky, jinak jsou úplně stejné. Důvěřivě jsem si to neověřoval, teď až koukám, že minimálně podle planetcatfish je ještě rozdíl ve velikosti s L18 větší až o deset čísel, takže fakt L18 do 150l už brát nebudu, díky za upozornění, sám bych si toho nevšiml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 21:34 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Štěpán
voda byla ze zásobníku čerstvé vody pro výměnu v akva/expidici ryb

možná spíš ta blbost ne , ale bylo to právě hlavně kvůli minimalizaci stresu, protože importovaní krunýřovci (aspoň co jsem sám viděl případně slyšel) dost často v počáteční fázi kvůli stresu přestanou žrát až ve výsledku chcípnou hlady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 21:21 Muž Killer [133] - Sumci – Re: MiHl
to byl asi import z asijských chovů - nevím že by někdo u nás odchovával,ale jestli jo,tak mě to taky zajímá. Jinak u importních ryb nespěchej s nákum..pokud většina ryb nevypadá dobře,tak do toho nechoď,když jse o importní rybu,tak si jí raději vyhlížej dýl než se rozhodneš..150 l mi přijde málo pro tohodle krasavce. Když si přinesu rybu,dam jí i s pytlíkem do akvárka na 10 minut a pak jí tam teprve pustim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 20:46 Štěpán
Voda v pytlíku byla z jiného akvária, než ve kterém byla ryba? Zvláštní...
Pokud člověk kupuje nějakou extra drahou rybu, tak je lepší poskytnout jí maximální komfort, teda přepravovat jí v nějakém vědru, kýbli od malování atd.

Ryba z importu rovnou do akvária, to je teda doopravdy odvaha. Nebo blbost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 20:32 Muž MiHl [55] - Cichlidy – úmrtí nového L-18
Ahoj,
v pátek jsem jel koupit baryancistruse L-18. Měl přijít do 150 l akvária s velkým množstvím dřeva, takže by si tam snad i pochutnal :-) Výběr z ryb při nákupu byl tak průměrný. Ryby vypadaly poměrně čile, bez známek nějakých problémů vyjma jídla. Jednalo se o import a některé ryby ze stresu nežraly a měly propadlá břicha. Rybu jsem si vybíral a lovil sám. Vybraná ryba měla reakce normální a bříško taky pěkné, při lovení jsem ji nijak neublížil. Po odlovu přišla do sáčku a odvezla se do akvária. Jela v termoboxu ve tmě, cesta trvala hodinu a půl. Po té přišla na akvárium pro vyrovnání teploty a postupně se pomalu přidávalo malé množství vody. Nakonec se ryba přemístila do akvária. Po chvíli se světlo v akváriu zhaslo (v místnosti se svítilo), aby se ryba více uklidnila. Seděla skoro stále na jednom místě, hýbala se minimálně. Občas si vypnula ploutve na chviličku. Ráno však po rozsvícení byla ryba přisátá již na skle, ale byla mrtvá. Ryba šla do hlavního akvária rovnou bez karantény mezi ostatní ryby, aby měla vhodnější prostředí (větší lepší nádrž) kvůli stresu, aby neměla problémy se žrádlem.

Voda měla pH 6.9, NO2 0, dKh 14, teplota 25 stupňů
Jediné, co mi přišlo divné, je, že voda v sáčku byla výrazně teplejší než voda v nádrži, odhadem tak z 23 (akva) na 29-30 (sáček), což jsem zjistil až když už byla ryba uvnitř.

Může mi někdo poradit, kde by tak mohla být chyba?
Ztráta přes pět stovek mě dost mrzí, ale je mi hlavně líto té ryby. vypadala pěkně... :-(
Rád bych si ji koupil znova, ale nerad bych narazil na stejný problém. Osobně sázím na tepelný šok.

Kdyby někdo věděl, kde se dá sehnat L-018 nebo L-177 z odchovu a ne z importu, tak budu rád za tu informaci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 20:02 Kaearan
ryb tam bylo 17, žárovku mám proto, že ta lampa stála 100 korun, a nechci utrácet za zářivky...těma nečistotama...měnil jsem v pátek půlku vody, potom co mi umřely první ryby. A skrýše tam mají novodur. trubku, kokos a ještě kameny, pod kterýma je škvíra...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 19:34 Muž filipsi [1295] – Re: Kaearan
Tak to dost mozna tim teplem bude. Kdyz predtim bylo 18, mohly byt nahromadene v akva ruzne necistoty, ktere nestihaly byt rozlozeny. Vyssi teplotou zacaly procesy v akva bezet rychleji a otrava byla na svete. Nebo proste jen to, ze ryby dlouho zijici v 18-ti jsou najednou v 25-ti.
Proc zarovku? Je to docela malo, 40w/50l, daleko rozumnejsi a davajici vice svetla a mene tepla by bylo 2x15W zarivek.
Kolik ryb tam bylo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 19:31 Muž frmol [14]
asi to je pro ne sok, chtelo by to stin nekde pod korenem ale stejne staci slabsi zarovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 19:30 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: frmol
podle mě to není moc. já mám v 22l akva 40W klasickou žárovku a je to málo.. jo, bejt to kompaktní zářivka nebo klasická zářivka, to by bylo jiné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 19:28 Kaearan
Ryby jsou klasika začátečníka : paví očka, black molly, mečovky červené, fantom, poslední razbora a ancistrus. mečovky vydržely, samci pavích oček zatím taky, a ancistrusi taky... jinak od každého umřel minimálně 1 kousek. Žárovka je tam normální, jenom ne průhledná, tzv. mléčná. A teplota je max. 23-24C. Teplem to není. I když předtím tam bylo 18C. Těžko říct... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 19:24 Muž filipsi [1295] – Re: Kaearan
Co teplo, nezahriva se ti akva moc? myslis opravdu 40W zarovku, tj. to se zhavym vlaknem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 19:15 Muž frmol [14]
jake rybky? a 40w na 50 litru je moc, staci 15 az 25w zarovka, jestli uz teda nemas zarivku
pravidlo je 1w na 2 litry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 18:55 Kaearan – Úhyn rabek
Zdravím, mám porblém. Minulý týden jsem rybičkám koupil nové osvětlení. Před tím žádné neměly. Osvětlení je obyčejná lampa s 40W žárovkou. Akva je 54l. Z nějakého důvodu mi začaly najednou umírat ryby, a od té doby, co mám osvětlení jich zemřelo asi 5. Může to být nezvykem na světlo? Nebo špatným osvětlením? Prosím poraďte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 07:27 Petulinka
Fotky v prezentaci nejsou aktualizovane - je tam víc rostlinek a schovek pro rybky...parmicky jsou nové, dárek (od úterý)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 07:15 Muž Yirka [9118] – Re: Dahak
Souhlas, usuzovat pouze z výměny vody, ře dusitany jsou Ok je risk. Test NO2 je ve vztahu ke zdraví rybek jeden z nejsmysluplnějších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 21:39 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Pri premnozeni strevnich nebo zabernich parazitu to nejakej cas trva nez ryba chcipne.Prestane zrat,ztmavne a schovava se to by si Petka urcite vsimla ;-).Ja bych to videl na nejakou otravu ale prekvapuje me ze se to nejak vyhnulo parmickam.Kazdopadne pri takovem ostazenstvu nemit test na NO2 je dost riskantni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 21:27 Nobody – Re: vóťa
Tak parmičky a tetry by startovaly k hladině každou chvíli,pokud by měly málo kyslíku.
To vypadá spíš na nějakou nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 21:24 vóťa – Re: Nobody
těžko říci co je opravdová příčina, avšak nekaždá ryba je na kyslík stejně náročná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 21:21 vóťa – Re: Petulinka
viděl bych to jako možnou a asi i jedinou příčinu, chtělo by to nechat akvárium více zarůst rostlinami, pak by totiž nemuselo dojít ani k úhynu čichavců, mohli by se před tím dominantnějším samcem schovat... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 21:20 Nobody – Re: Petulinka
Na ten kyslík bych moc nesázel.To by umíraly rybky všechny. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 21:16 Petulinka
No čichavci spíš zemřeli po útocích dominantního samce, který si stavěl hnízdo. Ostatním rybkám se daří, jen ty skaláry mě mrzi...Takže nedostatek kyslíku z přerybnění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 19:36 vóťa – Re: Petulinka
koukal jsem na množství rybek v Tvé nádrži, bylo jich tam řekl bych možná víc než by bylo dobré, to by vedlo k nedostatku kyslíku a udušení, to by však platilo jen pro skaláry, čichavci jsou pro nedostatek kyslíku vybaveni labyrintem díky němuž mohou dýchat i atmosferický kyslík...tudíž bych spíš příčinu úmrtí voiděl v nějakém vnitřním parazitovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 19:36 Petulinka
Nee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 19:34 Muž styv [10] - Amerika
Nezvlhlo ti krmivo,Keď sa dostane trocha vody do vločiek,môže byť napadnute plesňami a spôsobiť postupné hynutie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 19:29 Petulinka
a taky s nima 3 čichavci pošli - to vše během 14 dní, zůstal jenom dominantní čichavec a drobné rybky (parmicky, molly, mecovky, neonky, tetry cerne,...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 19:27 Petulinka
jo žrali si myslím v pohodě, v akvu byli přes 3 měsíce - bylo jich tam 8 a všichni do 1 dnes pošly, skoro obden mrtvá skalara
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 19:25 vóťa – Re: Petulinka
vodu měníš, tudíž bych vyloučil i otravu NO2,NO3, i když to plavání u hladiny by tomu mohlo kldině nasvědčovat, u té hladiny plavaly delší dobu?přijímaly potravu?jak dlouho si je měla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 19:14 Petulinka
Každý týden měním 1/3 vody, na nemoc to nevypada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 19:08 vóťa – Re: Petulinka
z uvedených informací asi těžko někdo vyvodí co bylo příčinou úmrtí, udušení bych vyloučil, kdy jsi měnila vodu předtím než ryby pošly?nějaké známky nemoci, parazitů si nepozorovala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 18:58 Petulinka – Úmrtí skalár
Nevíte co by mohlo způsobit úmrtí skalár? Testy na PH jsou v pořádku, CO2 nemám, plavaly u hladiny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 13:33 miro03 – Re: Kubajz
Postup je nasledovný 1tableta 250mg na 20litrov vody,pri 100litroch jednu tabletu prihodit navrch.Po troch dnoch odkalit a pridat na každých sto litrov vody 1tabletu,po dalších troch dnoch odkalit pol akvária a zopakovat celu liečebnu kůru.Je to kvoli vajičkám capilárií,ine vnutorné parazity...na tie nemá entizol učinok až ked sa vyliahnu.Preto je dobre zvýšit teplotu na 32až33stupnov,urýchli sa proces liahnutia,viac vzduchovat lebo čím vetšia teplota tým menej je vo vode kyslíku.Od začiatku liečby treba celý mesiac krmit len suchým krmivom.No je tu ešte otázka či su to vnutorné parazity?Napríklad mohol chovatel chovat terčovce grindalom a vtedy maju tiež biele výkaly no nie priehladné.Podobný problém mal aj Kaderík,tak dal terčovca po uhynutí na rozbor a terčovec nemal ani jedného parazita,uhynul na nádor na mozku.Čiže niekedy sa robí zbytočný poplach a lieči sa terčovec aniž bi bol nemocný.Pokial je to ryba čerstvo osadená do nádrže,tak zo stresu nemusí žrat týžden i viac.Mal som prípad ked sa mi terčovce rozožrali až po 3týžnoch a dodnes žeru len hovedzie srdce,grindal,vločky a mrazenu artemiu,granuliek sa ani nedotknu ani po 1dnovej hladovke.Určite však entizol zaberá,no pokial ryba žere liečim radšej flubenolom a podávam flubenol terčovcom aj preventívne,takto mám istotu že terčovce su zdravé,čo mi potvrdil aj výskumný ustav v Prahe kde som dal na rozbor tri terčovce a všetky boli naprosto zdravé.Entizol však treba dávkovat v dávkach ktoré su učinné čo je aj prípad z mojej praxe. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 12:40 Kubajz
Cauwes,tak jsem s dnes byl pro ten Entizol a uz to mam v akvarku :) doufam,ze to zabere ano Jinak s timhle vubec nemam zkusenost,tak mam potom vymenit 1/3 vody..?a za jakdlouho to bude mit nejaky ucinky..?dikeec moc ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 19:23 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Kubajz
Baktopur je na bakterialni onemocneni ty mas s nejvetsi pravdepodobnosti problemy s parazitalnim onemonenim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 19:18 Kubajz
Ok,ted jeste koukam ze tady mam od Sery nejakej baktopur,to jsou taky nejaky tablety,to by nepomohlo..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 19:15 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Kubajz
Jedna tableta na 50 litru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 19:14 Kubajz
Tak ja skusim ten entizol...je na tom nejaky davkovani..? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 18:47 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Vcera se to tu resilo.http://rybicky.net/forum/6296?r=14 jestli ma bile vykaly jsou to strevni paraziti jestli ma hodne zrychleny dejchani jsou to zaberni paraziti.Z tehle fotky toho poznat moc nejde.Nedavat zadny Preventiny ani podobny desinfekce to nepomuze nejdriv to chce podle priznaku zjistit o co jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 18:32 Kubajz
Jestli to sou ti strevni paraziti tak co na to..?Daval jsem tam nejakou desinfekci do akvarka,menil vodu...A jak dlouho to jeste vydrzi..?je to 4. den co nezere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 18:31 Kubajz
Fotka k příspěvku Tak tady je :-(
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26750x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116?od=1751