Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 09:06 Lorsson – Re: ExtremeX
To jak jsi popisoval ten uhyn tak podle me znaci bud otravu NO2, nebo NO3. Popripade jeste CO2 ale ten zrejme nedodavas. Pokud jsi jak pises nasadil ryby a po tydnu zacali prvni umirat, tak to proste vypada ze se za ten tyden nahromadily odpadni latky a zmenily hodnoty vody, a neonky zacaly odchazet. Pravidelne men tu vodu a porid si zakladni testy vody a budes moudrejsi. A to ze se ti trosku objevila hneda rasa nema s tim umrtim zrejme nic spolecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 23:44 Muž spooky [11] - Asie – Re: ExtremeX
Neviem aké majú ostatní skúsenosti s neónkami ale ja mám také, že neónka červená je v mojom akva indikátor rovnováhy. Ak je všetko ok, sú v pohode. Ak sa niečo pokazí, odchídzajú ako prvé.
Minule som tak dosť divoko odkalil dno. Druhý deň pozerám a jedna nónka je hotová. Zmerám hodnoty vody. Všetko bolo ok, až na NO3. Bolo 50 mg/l. Bežne mávam 20 mg/l. A neónka hneď skapala.
Ak ti teda odchádzajú rybky, niečo nie je v poriadku s rovnováhou. Tipojen vysoké NH3 alebo NO2(amoniak alebo dusitany).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 23:28 ExtremeX
jo a na to měření hodnot jsem si bohužel ještě nepořídil vybavení takže to nákou dobu asi potrva hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 23:26 ExtremeX
Ok dik za radu,vodu jsem zkusil vymenit dneska. Tak uvidime budu ji tedy ted menit častějc.
Jen je mi na tom divné že všechny ryby vypadají spokojeně a živě, a najednou během chvíle začne jedna neonka zkomírat plave v rohu akva většinou hlavou nahoru,ztrácí barvu a behem 1-3 hod. je tuhá :-O v posledních dnech se mi oběvila v akva trošku hnědá řasa...nemůže mít s tim něco společného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 22:30 Lorsson
Ted jsem se az mrkl k tobe do prezentace poradne na slozeni ryb.... Myslim ze po mesici behu akva je to moc rybicek. Pri tak cerstvem zalozeni a tolik ryb, bych si tipl na spatnou rovnovahu, filtrace jiste jeste takovy napor odpadnich latek nezvladne, zvlaste kdyz kytek je tam poskrovnu a ryb prehrsel. A pokud jsou ty udaje o velikosti akvarka v poradku, oprav si objem. Predpokladam ze mas akva o rozmerech 80x30x35, a ne 79x29x35 . Pak je to objem 84 l a ne 100. ;-) Popremyslej o tom mnozstvi ryb. ano A pro jistotu bych kazdy tyden vymenil minimalne 1/3 vody, a to po dobu minimalne jednoho mesice. Trochu tim zpomalis zabehnuti filtru, pokud jeste neni zabehly, ale vyvarujes se tim nebezpecnemu hromadeni neodbouraneho NO2. Samozrejme je to strileni od boku,pricina uhynu muze byt jina, ale nic timhle nezkazis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 22:24 irza
Potreba i velikost a slozeni druhu ryb treba to neco uhani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 22:17 Muž Yirka [9126] – Re: ExtremeX
Přesto, že se ti zdá voda v AQ OK, chtělo by to změřit základní parametry. Myslím, že tam bude nějaká špatnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 22:15 Lorsson – Re: ExtremeX
zkus sem hodit nejake hodnoty vody... PH, NO2... , jakou mas filtraci, kdy jsi naposledy menil vodu (pokud jsi menil kdyz mas nove akva) atd....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 22:14 ExtremeX – Úhyn nových rybek
Zdravim...asi dvěma týdny jsem pořídil rybky do mého nového akva, které je už v chodu přz měsíc.první týden rybky vypadali vpohode, ale ted začali postupně umírat(hlavně neonky)
Vůbec to nechápu protože všechny rybki vypadají zdravě a dost živě...a najednou jedna neonka umře. :-( tak ji vylovim a za pár hodín je mrtvá další. No a takhle to je už asi třetí den.
Z mých 20 neonek už jich mám jen 11 a ted mi umřela i jedna parmička mechová. Voda v akvárku je přitom stále průzračná a čistá takže fakt nevim čím by to mohlo být.
Prosím poradte...... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2008 16:37 Muž Lukysek [8]
sad sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 16:43 Žena bucliik [99]
já bych řekla že to místo úhynu třeba nebude, nenavál je tam proud od filtru? moje rybky když byly nemocný tak se schovávaly, třeba jim tam bylo líp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2008 16:38 Muž Lukysek [8] – nahly uhyn
Kdo muže poradí Ahoj mam dotazek předevčírem mi zemřela samička cichlidky kakadu kousek od rohu akvaria je tam rostlinka cabomba a včera v tech samich mistech zemřel sameček nevite čim to je jine rybničky jsou uplně v pohode, hodnoty vody nevim poněvač mi dosli testy musim koupit nevé

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 08:36 missuge – POMOC
Ahojky,
jsem akvarista amater - teda spíš jen amatér - pře týdnem jsme si s kolegiňkou pořídily akvarko, ale přes víkend nepřežila beta - bylo dost tepli - nm a další 2 rybky vyskočily - prosím o radu - co s akvárkem, když v něm byla asi 1 -2dni uhynulá ryba?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 08:01 Muž Vodník1 [16] - Amerika
Vodník1: Je to možné, ale nezdá se mi to moc... Velikost nádrže, jem rád že prošlo vůbec toto hmm Spíše do budoucna jakým druhem to osadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 23:30 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Vodník1
Když mluvím o terorizování slabšího silnějším,nemusí jít vždy o dva samce....tvůj samec mohl být nějak oslaben..ryby to vycítí a ubije ho klidně i samice.
Ty by ses měl zaměřit hlavně na velikost nádrže.Ale to určitě taky víš,že? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 15:37 Muž Vodník1 [16] - Amerika
wladys®: Ale ty brepto, to já přeci vím :) byl to jen jeden samec, soka tam nemněl a byl dost velkej na to aby velkej na to aby se ubránil palec
Holt jsem se jen optal, víš. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 23:16 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Vodník1
Hele vodníku,já už ti do prezentace kdysi dávno psal,že to není aurátus,ale chipokae.Tys mi odpověděl že to víš. :-D Ani aurátus ani chipokae není ryba vhodná do tvé nádrže.Vůbec bych se nedivil,kdyby ten silnější terorizoval toho slabšího.Pak stačí klidně jedna noc na to aby ho dotlouk.Nechci být špatným prorokem,ale mám pocit,že takových úmrtí budeš řešit časem víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 22:58 marsz
No a po půl roce se akvárium může přece klidně zhroutit. Větší ryby by to ale mohly dát včas vědět a vydržet to. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 20:32 Muž Vodník1 [16] - Amerika
marsz: jojo jen jedna, zrovna když už byl hezky velký :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 17:14 marsz
Jestli jsou ostatní rybky v pořádku, tak to asi není tvoje chyba. To se prostě stává. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 16:54 Muž Vodník1 [16] - Amerika – úmrtí samce melanochromis auratus
Ahoj, chtěl bych se optat proč zemřel přes noc samec auratuse?
Den před tím jsem čistil část vody,ale tím to nebude, dělám to pul roku stejným způsobem.
Tak pokud by někoho napadlo co čím to, tak budu rád..
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 21:21 pecan – botia macracanthus
Ahojte, máte někdo zkušenost prosím s pěstováním této ryby? Mám jich 4. Jedna je ale pořád pryč od hejna těch 3. Je stále u hladiny, jakoby lapala po vzduchu. Co2 tam nemam moc vysoky, poznal bych to na ostatnich. mam pocit ze asi dlouho nevydrzi, ale prece jen je z nich 4 asi nejvetsi. Tak nevim, poradte prosim, kdyztak muzete i na mail petrbarlog@seznam.cz . Jinak ph 7,2 a UT je 6° dKH. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 21:15 aradan
Andrej napsal: jaaj a tu vodu.. tak tu som menil vcera, zhruba tu 1/3 a ryby nadalej umieraju... proste aj teraz za zivorodka chodi stale dookola jak splasena, uplne blazniva
Tady ses díval?
rybicky.net/nemoc/
Každá nemoc se projeví změnou chování + fyzickými příznaky.
Než začneš léčit, zkus vyloučit nedostatek okysličení, výkyv kyselosti vody, množství dusičnanů a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 21:06 Nobody – Re: Andrej
Takže nejspíš otrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 21:05 Andrej
jaaj a tu vodu.. tak tu som menil vcera, zhruba tu 1/3 a ryby nadalej umieraju... proste aj teraz za zivorodka chodi stale dookola jak splasena, uplne blazniva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 21:04 Nobody – Re: aradan
Kdybych to udělal,tak vyměním všechnu vodu v akva při současném důkladném odkalení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 21:00 aradan
Nobody napsal: Tak to se mi jenom zdá. :-(
Kdyby bylo přerybněno tak výměna 1/4 - 1/3 nestačí.Je potřeba snížit počet rybek v akva.

Když mu neustále umírají rybyčky a nejsi si jist vodou, neudělal bys to, abys okamžitě zabránil dalšímu úhynu? Počet rybek se mu "snížil", přečti si první příspěvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:57 Nobody
Džingischán napsal: X-) nevištal si sa tam náhodou. lebo poznám takích ludí čo maju tikovu poruchu respektive mozgovu poruchu

Opět jeden komik!!! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:55 Andrej
dakujem vsetkych za radu :-)
a s tym "vyšťaním" tak to bolo dobre trapne, urcite sa vystim do akvaria...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:44 Nobody – Re: aradan
Tak to se mi jenom zdá. :-(

"Jestli je to způsobené znečištěnou vodou (přerybněno), tak jí můžeš 1/3-1/4 vyměnit. Ale stejně by sis pár základních testů vody měl pořídit, protože akvaristika je o tom, udělat rybyčkám co nejvěrnější prostředí a v to se počítá hlavně "kvalita" vody."

Kvalita vody rozhodně,ale ta kombinace...! ;-)
Živorodky potřebují vyšší pH i tvrdost vody-tetry pH i tvrdost nižší!Pak se nemusí nutně jednat o nějakou nemoc.
Kdyby bylo přerybněno tak výměna 1/4 - 1/3 nestačí.Je potřeba snížit počet rybek v akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:44 Muž Yirka [9126] – Re: Andrej
Ani se mi nechce věřit, že máš již od září zaběhlé Aq bez problémů. Chtělo by to alepoń něco málo nastudovat. Co třeba tohle : www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:38 Andrej
ok tak kupim nejake tie testy... a jake su optimalne hodnoty? ci to tam bude napisane ze ked papierik bude taky a taky tak to je dobre a ked taky a taky tak to je zle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:36 aradan
V nějaké knížce, nebo na internetu zkus identifikovat, zda se nejedná o nemoc a hlavně podle příznaků o kterou. Ta se pak dá léčit.
Jestli je to způsobené znečištěnou vodou (přerybněno), tak jí můžeš 1/3-1/4 vyměnit. Ale stejně by sis pár základních testů vody měl pořídit, protože akvaristika je o tom, udělat rybyčkám co nejvěrnější prostředí a v to se počítá hlavně "kvalita" vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:22 Aquandy
Tie hodnoty NO2, NO3, NH4+/NH3, pH vobec neviem ake mam, nemam na to nic cim by som to zmeral... a priznaky nooo vacsinou zivorodky, tie mecune plavali tak zvlastne, strasne rychlo, splasene, hore dole, hore dole... a tetra krvava bola cela posypana takymi bielymi bodkami... neviem ci to bola krupicka, lebo raz som ju uz mal na black molly ale toto sa mi nezdalo ako krupicka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:16 Muž spooky [11] - Asie – Re: Andrej
Buď sis tými rybami niečo doniesol(choroba) alebo takýto náhly úhyn môže byť aj otrava.
Aké máš hodnoty vody(NO2, NO3, NH4+/NH3, pH)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:13 Muž Yirka [9126] – Re: Andrej
Je možné, že sis s nimi něco dovlekl, ale měly by tam být nějaké příznaky (kůže, plavání, ploutve atd) - nebylo něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:09 Andrej – NÁHLY ÚHYN RÝB
Zdravim vsetkych, pred tyzdnom som si kupil do mojho akva 8 novych neoniek, a od vtedy sa to vlecie...Neonky zacali postupne zomierat, az zostali len 3.. a zacali zomierat aj ostatne ryby.. mal som zabehnute aqua od septembra bez problemov, takmer vsetky ryby som mal uz vyvinute, dospele, uz sa niektore aj rozmnozovali.. a postupne po neonkach zacali zdochynat aj prisavniky, mecune, platy, tetry, guramy... uz ziju len black molly a tie tri neonky... chcem sa spytat ci nahodou neboli tie ryby chore alebo co zapricinilo nahle umrtie tychto ryb... nemohla byt zla voda??? ale pravidelne (tak raz za 3tyzdne) som odkaloval, voda bola cista, ziadny zakal, ziadne riasy nic... dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 20:22 bibi
mozna dostala chorobu uz v akvaristike. palec palec palec palec palec palec palec palec palec palec palec palec palec palec palec palec palec palec palec palec palec palec palec palec palec palec palec palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 16:54 Raset
ahoj no mam akvarium asi 3 roky 2 roky mi to vubec neslo ,no moc jsem toho necet neradil se a proste mi furt umirali rybky a rostlinky jsem mel jen umely a nebo sem tam jednu kytku. No a tedka asi pred pul rokem me to nejak chytlo a udelal jsem cele akvarium odznova a uz tyhle problemi nemam skus si neco precist o zalozeni akva a udelaj ho od znova a nemel by to byt problem (drive mi taky skalary lezely na boku no proste uplne stejne priznaky ale tedka uz je to vyresene cele akva odznova)Držím moc palce ja jsem to taky musel prekonat tak snad se to zlepsi. Ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 08:55 Štěpán
mihava napsala:
Již asi 4 roky mám založené akvárium ...
... rostliny pouze umělé ...
... od samého začátku se trápím s postupným úhynem rybek...
... Někdy rybky hynou rychleji, někdy postupně ...
... mezi tím začaly divně plavat i skaláry, leželi na dně na boku, pouze když jsem do nich strčila, tak chvíli plavali, ale pak opět upadli na dno až nakonec vymřeli všechny rybičky ...
... je pravda, že jsem jim moc často vodu neměnila, protože voda v akváriu vypadala čistě...

Tohle je horor! rozzureny
4 roky se neobtěžovat něco si o té akvaristice přečíst, koupit nebo půjčit si jakoukoli knížku, to je taková ukázka lidské tuposti...

Původně jsem tady měl nějaké nadávky s krávama atd, ale ty jsem radši vymazal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 08:39 Diesel
K tomu pravopisu, je hezké že zrovna na tohle si tu potrpí, ale je to stejné jak s těmi tečkami, jak víte že to byla krupička..,, tudíž jak víte, že dotyčná Andrea není dis-grafik ??? Každý má své mouchu... brrr připomněli jste mi učitelku na střední .., tak se radši starejte o to svoje palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 22:41 Žena kosiska [18] – Re: majda
Akvárko by se mělo nechat chvíli zaběhnout bez rybiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 21:34 Muž dajos [10] – Re: Maajdulaa
nevím v tom prsty nemám coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 21:14 Maajdulaa
dajos napsal: filtr? objem? napiš všechno co o tom akva víš.. takhle se to určit nedá.. měl jsem podobný problém bo jsem měl vnitřní filtr to nikomu nedoporučuju pořídil jsem si vnější a jsem za vodou..
jj diky a promin neco sem omylem zmackla...a objevio se tam nevhodny prispevek nahlasen! co toje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 20:53 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: majda
Tak Majda,nebo Magda?Stejná otázka v jiným vláknu stačila,ne? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 20:47 majda – pomoc!
ja mam akvarko od soboty a stale mmi umiraji ryby mela sem jich deset a ted mam jen 3...pomoztee! mam zive rostliny! :-( :-( :-( :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 14:28 Muž Johns [30] - Cichlidy
Nobody ale proč předtím sme koupil ramirezky a po půl roce tedkon zmizly koupím nové a do týdne zmiznou ancistrus dospělej samec najednou zmizne najdu ho mrtvýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 22:09 Nobody – Re: Johns
Tak půl roku je dost málo.Dožijí se mnohem vyššího věku.
Možná máte jen smůlu a vždy koupíte ryby ve špatné kondici nebo nemocné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 22:01 Muž Johns [30] - Cichlidy
Nobody ale že předtím ramirezky vydržely půl roku a td ani tejden a ancistrusy to samé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 21:46 Nobody – Re: Johns
Možná jim nesedí jen ta vysoká teplota,kterou u terčovců máte. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116?od=1701