Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.06.2023 16:19 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Ivitka
...ráda bych se zeptala, jestli bych mohla dát do jedného akva spolu skaláre, cichavce... A jestli ne, co jiného byste mi doporučili? Na tuhle plánovanou "bramboračku" alespoň na čas zkuste zapomenout. A do akvária raději "narvat" co nejvíc rostlin, ať má šanci solidně fungovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2023 21:41 Ivitka Re: ctibum
Fotka k příspěvku 240l, externi filtr, strk, zive rostliny, jeden mensi koren, vzduchovani, ohrivac, nevim co jeste by bolo treba uvest. Akva uz existuje, jsou v nem zatim 3 skalare, 3 ancistrusy. Myslim ze vsechno by melo byt spolu ok, jedna se mi hlavne o parmicky jestli nebudou okusovat skalarom ploutve nebo jestli naopak nebudou skalare napadat parmicky.
Ale jeste v nem budu delat velke zmeny. Mam jiny koren a taky par kamenu a chci postupne pridat i vic rostlin.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.06.2023 17:30 R Muž ctibum [6910] Re: Ivitka
Budeš muset přidat informace o nádrži, do které chceš tento mix dát, jinak ti nikdo moc neporadí. Ideálně kdybys založila prezentaci, pokud už nádrž existuje. Pokud ještě nádrž není, tak alespoň velikost a plánovanou výbavu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2023 15:09 Ivitka – Skalare a jine ryby
Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli bych mohla dát do jedného akva spolu skaláre, cichavce, ancistrusy, pancernicky, mrenky siamské a slimáky. A jestli ne co jiného by ste mi doporučili? Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2023 15:49 junis Re: Rovano
Děkuju.Mně to taky tak nějak vycházelo,že to dělají oni.Mám tyto pancéřníčky v 300litrech čtyři kousky. Paví očka mi nikdy neumírala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2023 10:37 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: junis
Může. Především to dělá v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2023 19:16 junis Re: vlka
Jo,díky.V 300litrech jsem oček mněl 20 a ted 13,máme tam ještě 10 teter červených,akvárium je zaběhlé. Je odkryté,máme kočku,tak možná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2023 17:35 Muž vlka [3444] Re: junis
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já je měl se spoustou rybiček a nikdy jsem nezaznamenal nějaký útok na jinou rybičku...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2023 18:27 junis
Muže Pancéřníček kropenatý ulovit paví očka dlouhá cca 2cm?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 21:43 Muž vlka [3444] Re: Eva.a.David
Já bych podezříval hlavně Mečovky a potom Dánia, dokáží být pěkní prevíti...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2023 17:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Eva.a.David
- může se jednat o podnětovou reakci na barvu a tvar ocasní ploutve, zvlášť u formy triangel
- změna barevnosti, přechod na jinou formu tvaru ocasní ploutve u guppy
- někdy i mírumilovné tetry dokáží potrápit některé z ostatních druhů ryb, ve společenském akváriu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 14:22 Žena Eva.a.David [0] – Paví očka a dania
Dobrý den, máme akva cca rok. Od začátku máme společenské akva, foto a osazenstvo máme v profilu. Podle popisu by mělo jít vše o společenské snasenlive ryby. Od začátku se nám ale nedaří mít paví očka, především samce. Jeden samec začne mít vždy potrhany ocas, dokud ho něco nezlikviduje úplně. Pak se vrhne na dalšího.
Snažím se ryby pozorovat, ale nezdá se mi, že je něco cílene honilo. Přesto Pavaci odchází. Momentálně mám podezření na dania zavojnate (máme 2). Je to možné, že se spolu nesnáší? Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 10:23 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: RAP
Taky bych řekla. Mám akary hnědé a spolehlivě likvidují potěr, rybek zhruba od 1,5 cm si ale už nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 10:18 Muž RAP [1553] Re: Fox
Akary hnědé jsou v pohodě, klidně bych je přidal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2023 08:59 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Fox
Ber ryby i s akvárkem. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2023 01:16 Fox Re: Sha
Díky, proto jsem se ptal,nerad bych aby moje osazenstvo přišlo k úhoně palec Bude muset najít jiné bydlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2023 00:00 Muž Sha [500] Re: Fox
Jestli chcete ty akary pořádně nakrmit, tak si je určitě vezměte. Myslím, že je to špatný nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2023 23:40 Fox – Akary a razbory
Zdravím,mám 240l akva,v něm cca 50 razbor klinoskvrnitych,pár otíků a asi 15 pancéřníčku.Co si myslíte o přidání páru hnědých akar? Soused ruší akva a nabízí mi je.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.02.2023 20:22 Muž RAP [1553] Re: Melbymbo
Ty akary ti mohou okusovat ploutve ostatních ryb, Geophagové zase budou přerovnávat dno.
Pokud chceš cichlidy jsou vhodnější druhy, akara hnědá, tečkovaná, zlatá nebo cichlidky Apistogramma, Microgeophagus, Nannacara, Anomalochromis thomasi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2023 07:04 Melbymbo Re: RAP
Jo premýšľam nad tým už dlho. Jedine čoho sa bojim je že mám obavy či by akara nepozrala ty rázbory. A že či tam ešte pridávať tych geophagov alebo vymeniť geophagov namiesto tých akar, alebo nechať len akary...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2023 20:52 Muž RAP [1553] Re: Melbymbo
Rozmyslel sis to dobře? Je to trochu mišmaš světadílů.
Ty akary mi k ostatní osádce moc nesedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2023 21:39 Melbymbo
co si myslite o takomto zlozeni? hrubym su jednoznacna volba, slabym nieco nad cim uvazujem. akva bude spolocenske/rastlinne s dostatkom priestoru na plavanie, nejake kamene, korene, dlzka 250*v70*š60.
a mohli by ste mi k tym druhom napisat pocty? nemam vobec predstavu kolko by bolo vhodne na zaciatok a konecny stav po vyselektovani parov.

Andinoacara pulcher ´blue neon´ konecny stav? jeden par ci dva?
Afrotetra konžská
tera cisarska
Pancierniček oranžovoškrnitý

Geophagus sp. Pindare alebo Thorichthys meeki? (parik aby si akary nevsimaly len malych ryb)nebolo by na tych geophagov az moc zive to zlozenie ? predsalen je to kludna ryba

razbory espeho (nad nimi stale uvazujem lebo by som chcel hejno ktore by sa drzalo co najviac kompaktne a spolu plavalo po akva, vela hejnoviem co si vsimam ked sa otukaju tak lietaju kade tade po celom akvariu.)

4ks L-sumec , L183 napriklad
otocinclus afinis alebo vitatus

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.10.2022 13:37 R Muž afc1886 [14682] Re: Magneta
Jde to, ale osobně bych to nedělal. Paví oka se ti budou dost množit a jsou to pěkné prasátka co dokážou zamávat s kvalitou vody. No a když budeš flákat údržbu, tak neonky nebudou dvakrát spokojené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2022 13:30 Žena Magneta [0]
Ráda bych se zeptala, jestli bych mohla dát hejno neonek a pár pavích oček do akva 50l. Další osazenstvo by byly už jen sem tam nějaký šneček. Případně jaký počet jednotlivých druhů? Díky moc za radu. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2022 21:06 Muž vlka [3444] Re: Derexino
Fotka k příspěvku Samozřejmě můžou být spolu. Pancéřníčci kropenatí jsou mírumilovné rybičky nevšímající si druhých rybiček. Měl jsem je spolu roky a nikdy žádný problém. Jenže rostli a rostli a musel jsem je dát pryč, teda do 3000ky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2022 20:10 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Derexino
Ten 'pancík' bývá až 20 cm velký, do jak velkého ( malého,) prostoru to máte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2022 19:50 Derexino – Mohou byt spolu?
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je možné chovat pancéřníčky kropenaté s neonkami v jednom akváriu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 06:47 Muž Rybar [-29] Re: ctibum
Jako maléj jsem měl ,jak Bety ,Čihavce i ty Rájovce. Dát je dohromady je spíše hloupost . V přírodě ty ryby žijí úplně jinde nikdy spolu . A pokud se ocitnou v jedné nádrží, tak asi né na dlouho . Tabulky a atlasy jsou informace ,které vše neodhalí . Ty samce bet v akvaristice mají každého zvlášť a odmala ,proto je mezi nima ta bojovnost .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2022 20:35 Muž Rybar [-29] Re: Radek87
Každý pár bude mít svoji čás akvária a to si budou udržovat . Bety od rájovců budou nejdál .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2022 20:07 Muž Radek87 [5] Re: vojtak
Jedná se o stejné akva ale parmičky tam nebudou. Měl jsem i mezi nimi rájovce a musím říct že žádný problém nebyl. Když si nějaká moc dovolovala tak jí prohnal ale většinu času se parmičky honili mezi sebou a rájovec si jich také nevšímal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2022 15:52 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Radek87
Jedná se o prezentované akvárium? Pokud ano, větší starost bych měl s parmičkami.
Pokud ne, vše záleží na tolika faktorech (včetně nátury jedinců), že říkat jedno nebo druhé není úplně správně. Z mých zkušeností s labyrintkami výrazně převažuje vnitrodruhová agresivita a vzhledem k odlišnosti tvarů a barev zmíněných druhů bych to zkusil. Neudělal bych to bez možnosti přelovení možného ustrkovaného kusu do speciálního akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2022 10:08 R Muž ctibum [6910] Re: Radek87
Ne o samici, ale o prostor, nebo jen proto, že tam ta ryba je. Rájovce ani čichavce jsem nikdy neměl, bettu ano, několik, sólo, pospolu i s jinými rybami a tam je to fakt kus od kusu. Některá kliďas, některá rapl, vnitrodruhově i vůči jiným rybám, v mém případě bez ohledu na pohlaví. Proto už bych ji nikdy nedal do jakkoli společenské nádrže.
U rájovců se podívej na snášenlivost jednotlivých druhů v atlasech, třeba tady rybicky.net/atlasryb/cesky/.
A počkej si na další názory. To, že ti já píšu, že bych to nedělal neznamená, že je to pravidlo. Ani když ti někdo jiný napíše, že má samce bett pohromadě v jedné nádrži a nervou se, takže to může být v pohodě neznamená, že to tak musí být.
Osobně si myslím, že jakmile je riziko problémů, ať už proto, že se to píše v atlasu, nebo když s tím má někdo osobní zkušenost, tak bych to nepokoušel. Ale samozřejmě je to na tobě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.04.2022 09:59 Muž RAP [1553] Re: Radek87
Spíš jde o to, že si samci bodou hlídat své teritorium. A protože jde o ryby orientované k hladině, bude tam přetlak a bude docházet k bojům, vzhledem k velikosti tvé nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2022 09:20 Muž Radek87 [5] Re: ctibum
Takže tomu mám rozumět tak že se samec Betty může chovat k samci čichavce zakrslého úplně stejně jako by to byl stejný druh a naopak? Když to hodně přeženu tak spolu bojovat o samici rájovce? To mě přijde trochu ujetý ale právě jsem tuhle kombinaci neměl tak se ptám. Všude se píše že samci těchto druhů mezi sebou vedou urputné souboje, samozřejmě kdybych měl 200l. akva tak si tam dám klidně 2 samce stejného druhu. Ale mě zajímá to mezidruhové soužití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2022 07:11 R Muž ctibum [6910] Re: Rybar
Přesně tak. Záleží na druhu, chovu a jednotlivci každého druhu. Což při koupi nepoznáš. Takže to riziko je velké a ne každý to chce dělat metodou pokus omyl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2022 06:26 Muž Rybar [-29] Re: Radek87
Radek87 napsal: Vím že dva samci od stejného druhu se budou prát
Kde jsi k tomu názorů došel? Záleží na chovu ! A jednotlivci každého druhu . Rájovci i Bety mohou mít své teritorium .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 22:41 Muž vlka [3444] Re: Radek87
Rájovec dokáže být slušnej dravec, s bojovnicí to asi nebude dobré...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 20:46 Muž Radek87 [5] – labyrinty
Můžu mít spolu ve 120l hrubého samce rájovce s bettou a čichavcem zakrslým každý s jednou samicí? Vím že dva samci od stejného druhu se budou prát ale jak je to když jsou jiného druhu i když stejně labyrinty? Máte někdo zkušenosti s tímto soužitím, díky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 16:39 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Silviebaris
Tak záleží, který je to druh. Některé (myslím A.argentinská) rostliny nechávají na pokoji, pokud nejsou extra měkké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 11:48 Silviebaris Re: Ogar
JJ..Ampulárie je jako hlemýžd zahradní,sežere vše,co mu přijde do cesty,taková sekačka.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 11:45 Žena Pavla28 [210] Re: Ogar
Přesně, nasaď okružáky neritinu nebo clithona, ampularie na řasu moc není, ta ti požere i kytky, a skvělé na řasy jsou krevety japoniky, pokud potřebuješ někoho na řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2022 11:33 Muž Lojza007 [1204] Re: Ogar
Místo ampulárky nasaď levatky a případně i okružáky. Nebo si myslím, že čistotnější šneci jsou třeba clithoni a brotie, pokud tam chceš nějakýho dobře vypadajícího šneka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 11:04 Muž Ogar [1] - Zatím přežití rybiček a rostlinek v novém akvárkuRe: Pavla28
Toho krunyrovce a sneka tam mam prave na ciateni skla a odrasneni :-) to je dilema :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2022 10:47 Žena Pavla28 [210] Re: Ogar
dej pryč toho krunýřovce (máš pro něj malou nádrž a má být v hejnu) a ampularii a nebudeš mít problém, to je největší zátěž pro akva , razborky jsou malé a čistotné rybky a do tvojí nádrž by se vešlo v klidu i 20 rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 10:39 Muž Ogar [1] - Zatím přežití rybiček a rostlinek v novém akvárkuRe: Lojza007
No prave kdosi uz nedavno psal, ze to mam na hrane s prerybnenim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 10:34 Muž Lojza007 [1204] Re: Ogar
Když tam dáš třeba 9 bornejek nebo jiných menších razborek, tak si myslím, že nic redukovat nemusíš. Razbory a razborky jsou hejnové ryby, čím míň jich je, tím míň jsou spokojené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 10:29 Muž Ogar [1] - Zatím přežití rybiček a rostlinek v novém akvárkuRe: Pavla28
No mam tam, co je v prezentaci, 2xmecovka koi, 9x razbora klinoskvrnna, 2x pancernik, 1x krunyrovec jednopruhy, 1x snek Ampularie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 09:59 Žena Pavla28 [210] Re: Ogar
Co tam máš s těma razborkama, vidím na fotce nějakou molly nebo něco takového nebo už není? Myslím že na tvůj objem nemusíš ubírat razborky, pokud tam jsou jen ony a můžeš pořídit druhé hejno jiných razborek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 09:56 Muž Ogar [1] - Zatím přežití rybiček a rostlinek v novém akvárku – Razborky
Ahoj. Chtel bych do trosku barevnejsi akvarko, tak premyslim, ze bych z hejna 9x razborka klinoskvrnita odebral 4ks a namisto nich bych poridil 5ks jinych barevnejsich razborek, tudis by bylo 5 + 5. Myslite ze to bude v pohode, kdyz jsou jednoho druhu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2021 22:19 Muž marion888 [106] Re: Snukr
20 ohnivek je v pohodě:-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu