Výměna vody
Zřejmě ne zcela funkční nitrifikace, zítra vyměnit určitě znovu a v dalších dnech taktéž.
Zdravím, ráno som mala v nádrži žltú vodu a upchatý filter .... vymenila som 40% vody a filter vyčistila .... teraz asi 4 hodiny po výmene sa mi voda vidí zelená ... čo to môže byť ?
Neviem ako u teba, ale mne to ide i bez toho. Proste vpustením vody do hadice a odpojením vznikne podtlak a ten zabezpečí odtok vody z akvária. Môžeš pri tom aj odsávať. Takže ide to rovnako i bez tohoto zbytočného "vymyslitka". Samozrejme to funguje len na stejnom podlaží. Toto vymyslitko je zrejme pre tých, čo potrebujú vyťahovať vodu do vyššieho poschodia
Je to tak nejlepší, ale přípravek netřeba
No ja jsem psal,ze to je neekononomicke
,ale ja si to nemohu vynachvalit,snad protoze platim za vodu stejne at ji odeberu kolik chci.
Mám to doma, je to neekonomické
, zavrhol som to a nechcem to už ani za nič
Něco podobného má JBL v odkalovací sadě JBL Aqua In-Out jen za nepoměrně větší peníze
www.zoohit.cz/… No, nevím, jak to pracuje, ale jestli měníš v aq.350 litrů, tak po celou tu dobu musí odtékat voda z baterie do odpadu jen tak bez užitku???
No a tohle v Cechach nepouziva nikdo?
www.ebay.com/… ja menim tydne nejakych 350 litru a pomoci tohoto to jde samo(neni to ekonomicke),vodu to nasava(pomoci podtlaku z vod.baterie)a po prepnuti to zase plni akva,jednoduche a ucinne!
Jen jestli víš kam se ten chlór a jiné nevhodnosti podějí a co se ti potom v akváriu hromadí. Není lepší chlor nechat vyprchat.
Přesně tak stejnou hadicí to napouštím a tou samou vypouštím. Koukni sem toto používám
rybicky.net/forum/274… + hadice délky dle potřeby.
tu trošku vody co měním napouštím hadicí zpět. Bez odstátí, nevím, kde bych nechal odstát 300l
No, jednoduše odkalím,vypustím část vody, klidně i 2/3 nádrže a doliju přímo z vodovodu. Pouštím na hladinu přes sprchovou hlavici, vodu namíchanou o přibližně stejné teplotě co je v nádrži. A hotovo. Žádná kalamita se nekoná, vše jede bez problémů dál.
Lenoši, ke kterým bych se rád připojil, to řeší odsátím části vody a dolití vody pomocí hadice přímo z vodovodu. Já to musím řešit kbelíky. =/
0 01.11.2014 13:23 Fifo Zdravím, chcem sa opýtať ako sa rieši výmena vody vo velkých akváriách od 200L (plánujem kúpu). Teraz do 50L dolievam odstatú vodu z bandasiek no neviem si to predstaviť ako by som to riešil v takej velkej nádrži.
Nedelal bych z toho drama, pac to co se mohlo do akvaria dostat, je nicotne mnozstvi. Bude to normalni slepa hladina. Stahni to novinama (no dobre, citlivky mohou nejakych cistym papirem). Kdyby se znovu neobjevila, mohla to byt nejaka mastnota, ale pokud se objevi znovu, je to slepa hladina jak vysita.
Ťažko povedať, je to možné. Na bežné bakteriálne povlaky stačí pustiť vzduchovanie na polhodinku, ale pokiaľ je to nejaká mastnota/ chemikália, tak neviem. Je tu aj špeciálne diskusia o "mastnej hladine", tam bude určite veľa tipov. Ja by som asi na chvíľu vypol filter a všetko prúdenie, vzal servítky a pokúsil sa pozbierať všetko z hladiny.
A z čeho by mohl být ten povlak včera sem ještě předělával kryt a odlepily se mě led pásky a spadly do akva nemůže to být z toho ? :/
Jak se zbavím toho povlaku ? :/
Predpokladám, že po umytí bola konvica aj opláchnutá, takže tam jar nezostala, pena z nej nebude. Mne sa zopárkrát spravila pena v pomocnom akváriu a neviem ani prečo. Pri pozorovaní som zistil, že keď poklesla trochu hladina (odparovaním), výstup z malého filtra sa ocitol jemne nad hladinou, tak padajúca voda brala malé bublinky a tie sa postupne hromadili naokolo kvôli jemnému povlaku na hladine. Časom tam tej peny bolo veľa. Teda povlak môže súvisieť s penou a treba sa zamerať na ten povlak.
tak za uvahu stojí, každá možnost. Začnu s rampou kvůli chlóru a změřím ph
Někdo to může vnímat citlivěji, čímž neříkám, že je to ono, co hledáme.
no a má změna ph v průřezu vliv na všechny obyvatele? různé nároky, a projevují se účinky změny až po 24 hodinách? možná se ptám hloupě, ale nejsem chemik
Teplota, tedy to zhoupnutí a potenc. rozdílný Ph, by mohla hrát svojí roli. To že se Ph od dodavatele během roku změní, to je v mnohých oblastech realita.
tak už jsem taky špekuloval, ale nejsem si jistý, že bych byl schopen to dodržet
o NO2 jsem neříkal nic, pokud se nepletu a o vodárnách snad jen to, jestli se nezvýšil obsah chlóru
S funkcí filtru? ta teze že po výměně vody mizí nějaká podstatná část bakterií? to nedokážu odhadnout ani změřit. Jinak si myslím, že filtry běží obstojně..
Nebylo by rozumnější tu výměnu rozdělit na 2x? Místo 1x týdně 300litrů, 2x týdně po 150litrech.
Jestli to nebude ten problém Při výměně vody mě celková teplota neklesne vice jak o 2 stupně. Pokud jde o NO2 tak to nemá z vodárnami nic společného ale s funkcí tvého filtru.
zkusím to schválně napustit přes roztřikovací rampu nad hladinou (vodopád)
díky za rady
ph téměř stejné. Na hodnoty NOx se musím spolehnout na udaje vodárny. Nicméně u nás byla voda vždycky perfektní a žádnou opravu potrubí jsem neviděl.jediný rozdíl je v teplotě (razantní)
Chtěl jsem ti to napsat, ale ještě jsem řešil něco jinýho. Hodně tu vodu při točení čeřit a bude se vidět, jestli je to správná cesta.
Spíše NO2 to je podstatně jedovatější. Máš přehled jaké pH je v nádrži a jaké má vstupní voda.
nepomáhá na chlór sprcha, jak jsiněkde psal?
No, tak to abych si pořodil další akvárium na vodu. Nemám kam nalejt 300l
Zkus tu vodu nechat den odrazit.
krmení můžu s čistým svědomím vyloučit. Filtrace? že s přísunem chlorované vody nitrifikační bakterie nezvládají a než se namnoží zpátky stoupne no3?
Potom bude problém uvnitř, filtrace, hnijicí krmení atd. řekl bych.
Že by přidali na chlóru? Nevím, dnes dokonce dvě piraně polehávaly na hladině vyměnil jsem na rychlíka 80l a už jsou jako novy...tím pádem nevidím nikde onen problém..
Pokud se to před tím nedělo jak píšeš, je klidně možný, že došlo ke změně parametrů vody z řadu.
Jemné odkalení. Nerejpu do dna. Je to jemnej pisek pro rejnoky, který to orají pořád
Co jiného společně s tou výměnou provádíš?
ahoj, máte někdo zkušenost s tím, že po výměně vody - druhy den- se rybám zrychlý dýchání? Měním 20-30%. voda je čerstvá vodovodní, bez odstatí. Děje se to poslední měsíc. Po dvou dnech to odezní. Že by čpavek?
Starší reakce
Ono se to dá udělat i tak, že se dají nějaký ryby a živorodky jsou k tomu tak trochu předurčeny už tak po týdnu, samozřejmě v nízkém počtu a mění se trošku více voda a z těch oněch se stanou tzv. zajížděcí rybky, který dodaají právě ony odpadní látky který jsou vítaným zdrojem potravy pro nitrifikační bakterie.
Jenom si neodpustím poznámku k tomu rbímu složení, který je orientovaný výhradně na živorodky, což jsou dost rozmetadal hnoje, budou se množit a situace s kvalitou vody se mlže lehce vmknout kontrole. To akvo bude po zarybnění vyžadovat více než jednu výměnu vody týdně, tedy za navrhovanýho složení ryb.
Děkuji za radu. Zítra skočím koupit nějaké krmivo (Tetra min nebo sera vipan), budou mi tam po zaběhnutí plavat živorodky (paví očka, black molly, gold molly a mečovky mexické a ancistrusy - samozřejmě přidávat budu postupně). Vyměním vodu a nasypu trochu krmiva.
Zkus to akvarium i prikrmit, at maji nitrifikacni bakterie z ceho. Nekdo treba akvarium krmi, jako by tam uz byly ryby. Ja naposledy pouzil sparene listy hlavkoveho salatu a nechal je v akvariu rozlozit.
Ryby tam samozrejme prijdou az za mesic, takze ted se nemusis bat to akvarium trosku "zaspinit".
Ani denní, či obdenní výměnou jmenovaného objemu se taky nic nezkazí.
No a teď si vyber.
Ono to každej jeden praktikuje jak může a co unese a snese, někdo nemění vůbec a ještě, prostě co akvarista to nějaká zkušenost a oblíbená technika a časový postupy. Ta týdenní výměna je taková zlatá střední cesta a zakořeněná klasika, kterou je dobré dostat tzv. do krve a praktikovat toto posléze už napořád i v době řádného fungování akvária. Jinak při postupném zarybňování je dobrý tu vodu měnit častěji, před i po vpuštění nové osádky a to zvláště v začátku akvária, neb právě tím, že t jdou ryby se z akvária stává zaběhlá nádrž. Podpořit nitrifikaci lze i v době záběhu a to třeba lehkým nakrmením suchým krmením, čímž se bkteriotvorba podpoří, což je místo těch použitých vodiček který po záběhu akvária již používati netřeba a při problému přistoupit k výměně vody, to je spolehlivá a účinná ochrana.
Nic se nezkazí, když se mění třetina vody jednou týdně.
Zdravím, mám čerstvě založené akvárium 112 l, jen rostliny (zatím bez ryb). Použil jsem přípravky Dajana Proflor, Biofilter a Start Plus. Jak často je dobré měnit vodu a přidávat tyto přípravky?
Přidat reakci
1 ...... [15] ...... 41
Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 41597x