Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna vody

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 11:44 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Sharf
Ťažko povedať, je to možné. Na bežné bakteriálne povlaky stačí pustiť vzduchovanie na polhodinku, ale pokiaľ je to nejaká mastnota/ chemikália, tak neviem. Je tu aj špeciálne diskusia o "mastnej hladine", tam bude určite veľa tipov. Ja by som asi na chvíľu vypol filter a všetko prúdenie, vzal servítky a pokúsil sa pozbierať všetko z hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 11:39 Muž Sharf [7] Re: Zervan
A z čeho by mohl být ten povlak včera sem ještě předělával kryt a odlepily se mě led pásky a spadly do akva nemůže to být z toho ? :/
Jak se zbavím toho povlaku ? :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 11:31 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Sharf
Predpokladám, že po umytí bola konvica aj opláchnutá, takže tam jar nezostala, pena z nej nebude. Mne sa zopárkrát spravila pena v pomocnom akváriu a neviem ani prečo. Pri pozorovaní som zistil, že keď poklesla trochu hladina (odparovaním), výstup z malého filtra sa ocitol jemne nad hladinou, tak padajúca voda brala malé bublinky a tie sa postupne hromadili naokolo kvôli jemnému povlaku na hladine. Časom tam tej peny bolo veľa. Teda povlak môže súvisieť s penou a treba sa zamerať na ten povlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 11:16 Muž Sharf [7]
Ahoj, včera jsem měnil část vody a ráno koukám na hladině malé bublinky (pěna) tak přemýšlím z čeho to je a přítelkyně mě vymývala konvici kterou nalívám vodu do akva jarem z a mastnou houbičkou tak mám na hladině takovej povlak :/
poraďte prosím co mám udělat ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 19:34 Muž sux [117] - AmerikaRe: romant
tak za uvahu stojí, každá možnost. Začnu s rampou kvůli chlóru a změřím ph
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 19:31 R Muž romant [27987] Re: sux
Někdo to může vnímat citlivěji, čímž neříkám, že je to ono, co hledáme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 19:26 Muž sux [117] - AmerikaRe: romant
no a má změna ph v průřezu vliv na všechny obyvatele? různé nároky, a projevují se účinky změny až po 24 hodinách? možná se ptám hloupě, ale nejsem chemik :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 19:24 R Muž romant [27987] Re: sux
Teplota, tedy to zhoupnutí a potenc. rozdílný Ph, by mohla hrát svojí roli. To že se Ph od dodavatele během roku změní, to je v mnohých oblastech realita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 19:20 Muž sux [117] - AmerikaRe: RAP
tak už jsem taky špekuloval, ale nejsem si jistý, že bych byl schopen to dodržet stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 19:16 Muž sux [117] - AmerikaRe: vaaclav
o NO2 jsem neříkal nic, pokud se nepletu a o vodárnách snad jen to, jestli se nezvýšil obsah chlóru palec
S funkcí filtru? ta teze že po výměně vody mizí nějaká podstatná část bakterií? to nedokážu odhadnout ani změřit. Jinak si myslím, že filtry běží obstojně..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2014 18:24 RAP Re: sux
Nebylo by rozumnější tu výměnu rozdělit na 2x? Místo 1x týdně 300litrů, 2x týdně po 150litrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 17:32 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sux
Jestli to nebude ten problém Při výměně vody mě celková teplota neklesne vice jak o 2 stupně. Pokud jde o NO2 tak to nemá z vodárnami nic společného ale s funkcí tvého filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:23 Muž sux [117] - AmerikaRe: romant
zkusím to schválně napustit přes roztřikovací rampu nad hladinou (vodopád)
díky za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:21 Muž sux [117] - AmerikaRe: vaaclav
ph téměř stejné. Na hodnoty NOx se musím spolehnout na udaje vodárny. Nicméně u nás byla voda vždycky perfektní a žádnou opravu potrubí jsem neviděl.jediný rozdíl je v teplotě (razantní)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:14 R Muž romant [27987] Re: sux
Chtěl jsem ti to napsat, ale ještě jsem řešil něco jinýho. Hodně tu vodu při točení čeřit a bude se vidět, jestli je to správná cesta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sux
Spíše NO2 to je podstatně jedovatější. Máš přehled jaké pH je v nádrži a jaké má vstupní voda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:11 Muž sux [117] - AmerikaRe: romant
nepomáhá na chlór sprcha, jak jsiněkde psal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:08 Muž sux [117] - AmerikaRe: romant
No, tak to abych si pořodil další akvárium na vodu. Nemám kam nalejt 300l :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:06 R Muž romant [27987] Re: sux
Zkus tu vodu nechat den odrazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:04 Muž sux [117] - AmerikaRe: romant
krmení můžu s čistým svědomím vyloučit. Filtrace? že s přísunem chlorované vody nitrifikační bakterie nezvládají a než se namnoží zpátky stoupne no3?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:01 R Muž romant [27987] Re: sux
Potom bude problém uvnitř, filtrace, hnijicí krmení atd. řekl bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 20:55 Muž sux [117] - AmerikaRe: romant
Že by přidali na chlóru? Nevím, dnes dokonce dvě piraně polehávaly na hladině vyměnil jsem na rychlíka 80l a už jsou jako novy...tím pádem nevidím nikde onen problém..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 20:52 R Muž romant [27987] Re: sux
Pokud se to před tím nedělo jak píšeš, je klidně možný, že došlo ke změně parametrů vody z řadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 20:40 Muž sux [117] - AmerikaRe: romant
Jemné odkalení. Nerejpu do dna. Je to jemnej pisek pro rejnoky, který to orají pořád
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 20:38 R Muž romant [27987] Re: sux
Co jiného společně s tou výměnou provádíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 20:36 Muž sux [117] - Amerika – výměna vody
ahoj, máte někdo zkušenost s tím, že po výměně vody - druhy den- se rybám zrychlý dýchání? Měním 20-30%. voda je čerstvá vodovodní, bez odstatí. Děje se to poslední měsíc. Po dvou dnech to odezní. Že by čpavek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.08.2014 20:07 R Muž romant [27987] Re: bergkamp
Ono se to dá udělat i tak, že se dají nějaký ryby a živorodky jsou k tomu tak trochu předurčeny už tak po týdnu, samozřejmě v nízkém počtu a mění se trošku více voda a z těch oněch se stanou tzv. zajížděcí rybky, který dodaají právě ony odpadní látky který jsou vítaným zdrojem potravy pro nitrifikační bakterie. ;-) Jenom si neodpustím poznámku k tomu rbímu složení, který je orientovaný výhradně na živorodky, což jsou dost rozmetadal hnoje, budou se množit a situace s kvalitou vody se mlže lehce vmknout kontrole. To akvo bude po zarybnění vyžadovat více než jednu výměnu vody týdně, tedy za navrhovanýho složení ryb. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 20:01 Muž bergkamp [80] Re: romant
Děkuji za radu. Zítra skočím koupit nějaké krmivo (Tetra min nebo sera vipan), budou mi tam po zaběhnutí plavat živorodky (paví očka, black molly, gold molly a mečovky mexické a ancistrusy - samozřejmě přidávat budu postupně). Vyměním vodu a nasypu trochu krmiva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 18:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bergkamp
Zkus to akvarium i prikrmit, at maji nitrifikacni bakterie z ceho. Nekdo treba akvarium krmi, jako by tam uz byly ryby. Ja naposledy pouzil sparene listy hlavkoveho salatu a nechal je v akvariu rozlozit.

Ryby tam samozrejme prijdou az za mesic, takze ted se nemusis bat to akvarium trosku "zaspinit".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 18:53 R Muž romant [27987] Re: bergkamp
Ani denní, či obdenní výměnou jmenovaného objemu se taky nic nezkazí. :) No a teď si vyber. ;-) Ono to každej jeden praktikuje jak může a co unese a snese, někdo nemění vůbec a ještě, prostě co akvarista to nějaká zkušenost a oblíbená technika a časový postupy. Ta týdenní výměna je taková zlatá střední cesta a zakořeněná klasika, kterou je dobré dostat tzv. do krve a praktikovat toto posléze už napořád i v době řádného fungování akvária. Jinak při postupném zarybňování je dobrý tu vodu měnit častěji, před i po vpuštění nové osádky a to zvláště v začátku akvária, neb právě tím, že t jdou ryby se z akvária stává zaběhlá nádrž. Podpořit nitrifikaci lze i v době záběhu a to třeba lehkým nakrmením suchým krmením, čímž se bkteriotvorba podpoří, což je místo těch použitých vodiček který po záběhu akvária již používati netřeba a při problému přistoupit k výměně vody, to je spolehlivá a účinná ochrana. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 18:43 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: bergkamp
Nic se nezkazí, když se mění třetina vody jednou týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 18:40 Muž bergkamp [80]
Zdravím, mám čerstvě založené akvárium 112 l, jen rostliny (zatím bez ryb). Použil jsem přípravky Dajana Proflor, Biofilter a Start Plus. Jak často je dobré měnit vodu a přidávat tyto přípravky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 07:10 jamajcan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 00:04 Muž patamatix [408]
Mělo by to fungovat třeba na kilometr,ale to nemám vyzkoušené :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 00:03 Muž patamatix [408] Re: Kytka
To je přece jedno pokud naplníš vodní sloupec tak je to pořád z kopce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 00:01 amrtin Re: Kytka
Ale ono to fakt funguje,neboj :-D Já takhle taky měnim vodu v akva v práci,převýšení veskrze žádné a hadice asi 15 metrů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 23:59 Žena Kytka [2146] Re: patamatix
Mě tahle fyzika moc neříká, kdyby to bylo plynule z kopce, tak to beru, tady jsem si nebyla jen jistá, jak se to na takový dýlce bude chovat, když v obojích dveřích bude hadice ležet na zemi a pak se zase bude zvedat do vany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2014 23:55 Muž patamatix [408] Re: Kytka
Na délce by nemělo záležet,pokud napustíš vodní sloupec A hadice v akva je výše než v místě vypouštění tak to musí téct i na 100m :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 23:51 Žena Kytka [2146] Re: MartinHorák
Tak ten odkaz by mě taky zajímal, na techniku moc nejsem.
Je tam nějakej limit na vzdálenost a převýšení, který to zvládne? Akvárka v ložnici a koupelna sice hned vedle, ale dráha by těch šest metrů nejkratší trasou přes postel byla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 23:03 Muž patamatix [408] Re: dudak
Řekl bych ,že je to v podstatě totéž,akorát šroubovací a levnější,pravda jest ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 23:00 Muž dudak [1885] Re: MartinHorák
já používám tohle www.123shop.cz/…, jen nějaké noname, takže levnější a nejsem si přesně jistej těma rozměrama, ale řekl jsem v instalatérství, že to chci na vanovou baterii a měl jsem kousek hadice 16/22 na vyzkoušení jestli tam půjde. Našroubuju ten kohoutkovej nástavec místo sprchy a rychlospojku mám natrvalo na hadici, tu jen potom nacvaknu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 22:49 Muž patamatix [408] Re: MartinHorák
Jo to je ono,pak už jen koupit hadici a tu rychlospojku a máš to komplet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2014 22:47 Muž patamatix [408] Re: MartinHorák
Tak akva mám v podobné výšce a na vzdálenosti nezáleží já mám hadici 10m a funguje to. Když máš hadici v kava cca 70 cm vysoko a druhý konec ve vaně na dně tak máš dostatečný přepad :-) Kupoval jsem se to v obchodě,ale určitě to někde bude možné koupit na netu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2014 22:46 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: patamatix
to je asi ono, že? www.gardena.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 22:32 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: patamatix
čeče to taky není špatný nápad s tím vypouštěním! Ikdyž nevím nevím, mám vanu od akva asi 7 metrů a akva asi jen 70cm nad zemí... Nemáš rovnou odkaz na tu tvou spojku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 22:20 Muž patamatix [408] Re: MartinHorák
Fotka k příspěvku Nejlepší je to,že to používám i na vypouštění,strčím hadici do akva pustím vodu,čímž hadici naplním,rozepnu rychlospojku u baterie a voda okamžitě vytéká z kava do vany. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 22:16 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: dudak
taky díky, dobré řešení za dobré peníze palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 22:14 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: patamatix
aha, to vypadá dobře, zkusím najít na netu, díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2014 22:10 Muž dudak [1885] Re: MartinHorák
já leju taky rovnou z vanové baterie, nemám sice "Gardenu" ale obyčejnou plastovou rychlospojku na hadici + plastovej konektor se závitem na baterii a na druhý straně rychlospojku - dohromady to stálo asi 50Kč - v každým zahradnictví/instalatérství ti poradí.
Na druhým konci mám hadici chycenou za příčnou výztuhu, takže leju vodorovně na polystyrenovou desku. Za pár minut je to napuštěný a to měním 90-120 l tejdně, s kbelíkama si to moc už neumím představit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 20:04 Muž patamatix [408]
Fotka k příspěvku Dělá to "Gardena" S tím u mě skončila mokrá podlaha,směrem od koupelny :)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 40 41

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 41255x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/274-vymena-vody?od=701