Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna vody

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 17:23 Muž honzaprouza77 [18]
Dnes mi kleslo PH z 8na 6,5 kvůli tomu, že jsem dal nové kvasnice na noc :( ryby jsem ale rychlou víměnou vody zachránil, a to jsem je chtěl teĎ o víkendu rozmnožit :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 18:58 Muž strelec [1] - MiniakváriaRe: romant
je promiň to je romant hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 18:58 Muž strelec [1] - MiniakváriaRe: romant
X-) díky romane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 18:47 R Muž romant [27987] Re: strelec
Kořen nech ať si barví, on časem přestane, jenom ten čas Ti nikdo neřekne. :) Těch 10 litrů nechaných nějakej čas odrazit, vytemperovat(2-3 hoďky) a můžeš dávat do akva bez použití nějakých dalších podpůrných přípravků. Je toho tady na toto téma dost a dost, tak se začti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 18:38 Muž strelec [1] - Miniakvária
Ahoj te mám akvárko 32L čistý objem,chtěl sem se zeptat výměna vody,jednou týdně 10litru z vodovodního kohoutku co by ste mi doporučili nechat vodu odstat a jak dlouho nebo do ní přidat aqua safe a nebo nitrivec,mám tam kořen a ještě mi pouští mám ho tam teprve přez týden a málo sem ho louhoval jen tři dny já vím je to málo hmm díky za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 13:50 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Yirka
palec :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   06.02.2012 12:58 Muž Yirka [9123] Re: scorpion075
Máš úplnou pravdu.
Proto se pro rutinní výmměnu vraťme k základnímu poznatku a doporučení podloženému léty zkušeností a to:
Pro každého trošku zkušenějšího akvaristu lze jako nejefektivnější výměnu vody doporučit tu přímo z kohoutku do nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   06.02.2012 10:43 Muž scorpion075 [254] - Afrika
Pánové není těch teoretických plků již moc? Aby se ukázaly větší ramena začínají se sem kopírovat citace z jiných stránek, že Libore.Vím fórum je veřejné a kdokoli sem může psát takřka cokoli, ale nebyl by pro vás vhodnější chat nebo jiné vlákno? Co se vrátit zpět do reality a nechat zde rozumy, které opravdu mohou někomu pomoct vyřešit problém pro který nejspíš toto vlákno otevřel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 09:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sid
Sid napsal: Zajímavá myšlenka! :)
Takže z vodovodu mi teče cosi, co může a nemusí souhlasit s údaji, které mi poskytne dodavatel vody, když si u něj vyžádám výsledky komplexních rozborů vody...

O kvalitě rozvodů ve staré zástavbě se vedou debaty stále...

A výsledky? Nejaké relevantní závěry stran změny parametrů vody?
...A pokud odněkud voda vytéká, nelze aby byla kontaminována prasklinou na cestě ke konečnému spotřebiteli? Vím, že teče pod tlakem, ale v trubce je díra..
Tak toto už raději bez komentáře, ne? :-)


Zjevně nic není nemožné s ohledem na údaje z otevřených zdrojů...To s ohledem k dotazu na možnou změnu parametrů vody cestou k zákazníkovi...Proč bez komentáře? Chcete říci, že není možné, aby voda po zkontrolování a zahájení cesty k zákazníkovi nemohla doznat úhony? A to přesto, že je česká voda z kohoutku jedna z nejčistších podle tvrzení vodáků...

Zabezpečování vody se provádí plynným chlórem. Množství chlóru se řídí především tím, aby v rozvodném potrubí měla voda vždy alespoň 0,05–0,1 mg zbytkového chlóru. Stále častěji se také používá ozón nebo UV-záření. Obě metody ale mají tu nevýhodu, že se voda může v potrubí znovu k o n t a m i n o v a t, …
Potrubí je třeba chránit před popraskáním a možností nasávání znečištění z okolní půdy. V průběhu poruch v zásobování u gravitačních vodovodů vzniká v potrubí podtlak – hrozí nasátí z n e č i š t ě n í.

Jasně, dělají se rozbory, řeší se havárie, ale vždy až nastanou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 19:37 Muž xnor [71] Re: Martin71
Prosil bych o vysvětlení. Nějak jsem tu zněť slov nepochopil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 19:22 Martin71 Re: xnor
Ionexi mají daleko menší ztrátu odpadní vody, protože mění pouze ionty a pokud se už používají v průmyslu je to to hlavně z těchto důvodu. Používá Velvana. Teplárny mají jako odpad vodu ohřátou.Tedy destilovanou můžu takovou vodu ohřát v plastu? Nebo skle? A co měď? I kdyby měl, jistotu že starý měděný systém rozvodu je nahrazen vždy něčím jiným? Proč bych si na to neměl dát pozor, že to napsal sid? Oproti RO, která má vysokou ztrátu odpadní vody používá se u ponorek a zaoceánských lodí (průmyslově) tam to nevadí slané vody je kolem haba kůk takž odpad se zřejmě neřeší v tomto případě . Horší je pokud máš zaplatit vodné a stočné , :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 19:09 Muž xnor [71] Re: Martin71
Klidně v teplárnách i elektrárnách. Všude tam kde se nevyplatí používat ionexi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 19:09 Martin71 Re: Martin71
Side já nepočítal co je jen NH4 a co molekurní čpavek NH3. Pokud mne osobně někdo dodá udaje že jeho voda má 1,49 mg NH3 /l. Tak to znamená že má 1,49 amoniaku čpavku nalitr. Pokud mě někdo napíše že jeho akvárium měří 150 cm tak je to pro mne 150cm. A nebudu tady diskutovat tři dny, že by to mohlo být i 120 cm. Chápete to? :) Mne zajímá výsledek ne vaše teorie o pěti neznámích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 19:05 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: Martin71
...O kvalitě rozvodů ve staré zástavbě se vedou debaty stále...
A výsledky? Nejaké relevantní závěry stran změny parametrů vody?
...A pokud odněkud voda vytéká, nelze aby byla kontaminována prasklinou na cestě ke konečnému spotřebiteli? Vím, že teče pod tlakem, ale v trubce je díra..
Tak toto už raději bez komentáře, ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 18:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sid
Hele teda takhle jistej bych si nebyl s ničím a to ani u baráku nemusí sedět terorista. O kvalitě rozvodů ve staré zástavbě se vedou debaty stále. O únicích vody z potrubí na jehož rekonstrukci stále chybí peníze také. A pokud odněkud voda vytéká, nelze aby byla kontaminována prasklinou na cestě ke konečnému spotřebiteli? Vím, že teče pod tlakem, ale v trubce je díra...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 18:59 Martin71 – Re: Sid
Chlape přečti si to zpětně, kdy ti píšu že hlavně v alkalické vodě. A odkaz na test NH4/NH3 je v první linii (pravda nepovedeném) kdy se mě snažíte vyučovat o vzniku amoniaku na základě pH smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 18:55 Martin71 Re: xnor
V teplárně? Kde je odpad destilovaná voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 18:54 Muž xnor [71] Re: LiborSprysl
Můžete upřesnit jaké přístroje máte na mysli? Nebo pracujete ve vodárně či se vyznáte v analytice či metodikách rozbotů. Nebo je to jen takové plácání " Jedna paní povídala" :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 18:54 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: Martin71
...Pro běžného akvaristu je lepší si změřit NH4 a pH a stanovit si tím čpavek (NH3) ve vodě....
Už jsem nevěřil, ale stalo se! :-) Po třech dnech vám konečně docvaklo. :)
BTW: Které že to přírodní vědě se věnujete vy? Že máte potíž přijmout myšlenku, že lze spočítat NO3 z krmiva, když znáte obsah bílkovin? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 18:52 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: LiborSprysl
Jj, před barákem sedí terorista, který do vodovodní sítě pouští antrax. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 18:51 Martin71 Re: Sid
Side já chápu Vaši angažovanost na několika forech a to ne jen zde. Ale možná by jste měl právě tu svoji hlavně "matematickou horlivost" trošku zkrotit. Protože to pak vše zní trošku směsně zvlášť pro lidi, kteří se věnují přírodním vědám.
Pro běžného akvaristu je lepší si změřit NH4 a pH a stanovit si tím čpavek (NH3) ve vodě. To same platí v obdobném příkladu co zde uvádíte. Jednoduše si změřím dusičnany. Stačí vám to ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 18:50 Muž xnor [71] Re: Martin71
Fotka k příspěvku Jen pro zajimavost RO se použivají i v průmyslu. "Membránová technologie reverzní osmózy pro turbínu 2x 22500 l/h " ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 18:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sid
No připustíte-li, že dodavatel odpovídá za vodu dovedenou před dům a dál už je to věc majitele, pak rozhodně nemůžete tvrdit, že to, co teče z kohoutku musí být nutně v totožném stavu, jako na začátku cesty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 18:42 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: LiborSprysl
...To co vám poslali jsou údaje, které odpovídají tomu, na co jsou nastaveny přístroje, které by měly zabezpečit to, aby voda měla parametry, které jsou shodné s těmi údaji, jež vám poslali...
Zajímavá myšlenka! :)
Takže z vodovodu mi teče cosi, co může a nemusí souhlasit s údaji, které mi poskytne dodavatel vody, když si u něj vyžádám výsledky komplexních rozborů vody... hmm
A ty údaje jsou vlastně opsané hodnoty, na něž jsou ve vodárně nastaveny nějaké přístroje... :-O :)
Musím holkám v laboratoři říct, jak veřejnost vidí jejich práci. :-D
EDIT: Jdu měnit vodu, když je tu to vlákno...
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 18:38 jogr
Sid napsal: Vyhláška nařizuje, kolik komplexních rozborů musí poskytovatel pitné vody ročně udělat. (Rozhoduje počet odběratelů.)

Tyto rozbory se při troše snahy dají opravdu sehnat i zdarma. :-)

(Píšu to sem už asi tak půl roku... hmm :-D)




Naprostý souhlas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 18:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: jogr
To co vám poslali jsou údaje, které odpovídají tomu, na co jsou nastaveny přístroje, které by měly zabezpečit to, aby voda měla parametry, které jsou shodné s těmi údaji, jež vám poslali. Ty rozbory se samozřejmě dělají, ale je jen otázkou, jak jsou staré...A mohou být i zdarma. Ovšem pokud byste chtěl ověřit, zda je momentální skutečnost stavu vody podle přístrojů, to je pak rozbor vody.
To co píše Sid je samozřejmě pravda, ale pořád je to jen v souladu s tím, co jsem napsal. Jinak by nemohlo docházet k občasným haváriím. Nedodržení parametrů není nic nečastého...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2012 18:34 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: LiborSprysl
Vyhláška nařizuje, kolik komplexních rozborů musí poskytovatel pitné vody ročně udělat. (Rozhoduje počet odběratelů.)
Tyto rozbory se při troše snahy dají opravdu sehnat i zdarma. :-)
(Píšu to sem už asi tak půl roku... hmm :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 18:33 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: Martin71
Vy zase blázen, který má problém chápat psaný text. :)
Pro vás polopaticky: nepíšu o všech nádržích, ale o jedné konkrétní, kterou jsem popsal v příspěvku v 18:10. Chápu - ani toto vysvětlení vám nic nedá. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.02.2012 18:32 jogr
Ano je sám se o něj tenhle víkend požádal je vyhláška že ho musí poskytnout zadarmo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 18:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: jogr
Obávám se, že pokud by mělo jít skutečně o rozbor, pak zdarma nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.02.2012 18:30 R Muž romant [27987] Re: Martin71
Ještě, že nemáš prezentaci, to by jinak Sid hned věděl jaký máš parametry vody. Je to děsnej čaroděj. :-D (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   05.02.2012 18:21 Martin71 Re: Sid
Vám jsou známe u všech akvárii? Vy znáte počet ryb, četnost krmení kvalitu vody jeji četnost výměny zda je měněná za vodovodní vodu kvalita vstupní vod? Nebo jde o upravenou z RO atd. Side vy jste kouzelník smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 18:19 jogr
Hmmm v téhle době se dá sehnat velmi přesné složení vody stačí poslat email na vaší vodárnu a tam poprosit o kompletní rozbor vody a je to! :-) a navíc to vše je zadarmo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 18:18 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: Martin71
Testy jsou nepřesné. :) A všechny neznámé jsou mi známé. :-D Tak proč je nezadat do prístroje, který to za mě spočítá?! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 18:15 Martin71 Re: Sid
Side nepočítejte rovnice kde namáte dosazené všechny neznámé. :) Poradím Vám - kupte si test. smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 18:14 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: katterinecka
Trefné! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2012 18:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sid
nebo jednou za půl roku vyměnit skoro celou vodu a jsme zas na začátku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 18:10 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: Sid
...Mě ale opravdu zajímá, jak se ... při pravidelné výměně části vody zvýší obsah např. NO3, když ve vodovodní vodě (o níž tu jde) budou NO3 někde u horní hranice, řekněme 45 mg/l. A to i třeba v nádrži bez rostlin... za půl roku, když budu týdně měnit 30% objemu akva... A co když budu měnit místo 30% třeba 50%?...
Tato otázka zapadla, tak jen pro zajímavost... :-)
Pokud bychom do 100 l akva (bez rostlin či jiných "žroutů NO3") s koncentrací 45 mg NO3/l přidali denně 0,21 g krmiva obsahujícího 46% bílkovin, (v "modelovém případě" 39 g krmiva vydrží cca 180 dní), při týdenní výměně 30% vody by se za půl roku koncentrace NO3 zvýšila na 57 mg NO3/l, při výměně 50% vody pak na 50 mg NO3/l.
Žádná hrůza, ale přeci jen - nějaké ty kytky jsou namístě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2012 17:55 Martin71 Re: vaclav
No oni ji skutečně vylejou nebo použují jinde kde to nevadí zalejou kytky v květináči (odpadní voda). RO pracuje na tom že až 75% špatné vody jde ven, proto je tak nákladná (finančně) Neumím si představit ekonoma v teplárně nebo průmyslu, který by mě dovolil 75% ztrátu vody u velké reverzní osmozy.
U ponorky a zaoceánské lodi to chápu. Mořští akvaristé ten čistý zbytek doplní chybějícími mineráli, tvrdost vápníku, hořčíku atd. Mořská voda je velice tvrdá, (neměřitelně tvrdá). ;-) Ale zároveň dík RO neuvěřitelně čistá na dusičnany a fosfor a organické značištění,zbavená těžkých kovů a dokonce virů. A to je problém u běžné třeba i vápnité tvrdé vodovodní vody, která nám teče z kohoutku případně ze studny. Obsahuje totiž mnoho dusíkatých látek, které lze odstranit až dík RO nebo dík iontoměničům.U mořské vody to ne vždy stačí stejně tak dnes i u sladkovodní vody. Pouze napatrné % lidí má to štěstí, že může použít svoji studniční tvrdou vodu jako "čistou" případně až "mořskou". Stejné to je i u sladkovodních ryb, které N03 nesnáší. Cichlidky, rostliny, atd. Existují jak neitrofilní tak nitrofilní rostliny. Stejně tak u ryb. U ryb parmičky, danía (kaprovité) snesou i 100 násobné větší koncentrace dusíku než jiné ryby. Plovoucí rostliny dobře snáší dusík a dokonce ho vyžadují. Stejně jako když pohnojíte dusíkem půdu bude dominantni nirofilní kopřiva než žádoucí pšenice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 17:50 R Muž romant [27987] Re: strelec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 17:41 Muž strelec [1] - MiniakváriaRe: Sid
nerozumím jaké vlákno nevhodné coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 17:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaclav
No tam odkud přišly, jen to bude víc koncetrované smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.02.2012 16:59 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: strelec
Možná proto, že jste pro svůj dotaz vybral nevhodné vlákno... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 16:45 Muž strelec [1] - Miniakvária
sad a mě nikdo neporadí 5.2.2012 v 09.04hod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.02.2012 16:32 Usine Re: Martin71
Nezlob se na mě ale trochu to přeháníš. Ti tvoji mořští akvaristé budou mýt sice čistou vodu v akváriu, ale co z tou odpadní vodou z RO. Kam ty dusičnany, fosfor a těžké kovy asi vylijí? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 16:07 Martin71 Re: OP
Neříkám, že budoucnost je nějaká růžová, ale jako malej si řeku pamatuju buďto modrou nebo červenou, podle toho jestli zrovna vypouštěla bordel místní fabrika nebo zbytky místní jatka.

V případě těch jatek jste měl alespoň zdroj nítěnek.

Potíž je v tom že dusičnany a fosfor, těžké kovy ve vodě musíte změřit ty jinak prostě nevidíte.

Je zajimavá jedna věc. U mořských akvaristů nikdo nepochybuje o znečištění vodovodní vody. Používají vodu z RO. Ne proto že chtějí měkkou vodu, ale proto že chtějí vodu hlavně čistou a ostaní si už dodají. U "sladkovodních" akvaristů hlavně těch rostlinných se řeší pořád dilema jak ji co nejvíc znečistit. Vodu plnou dusičnanů, amonia, močovinou, apod. chovají se vlastně stejně jako JZD v nedávných časech. Honba za přírůstkem max. přírustky pokud by to šlo vypěstovat. Tak nejlépe vypěstovat pšeničný dvou klas anebo 4 metrovou kukuřici :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 12:09 Muž Shrimpman [36] Re: HaDaS
Výborný příspěvek! Každý kdo nevidí, jak se stav přírody od ´89 zlepšil je buď škarohlíd nebo slepý. Neříkám, že budoucnost je nějaká růžová, ale jako malej si řeku pamatuju buďto modrou nebo červenou, podle toho jestli zrovna vypouštěla bordel místní fabrika nebo zbytky místní jatka. A třeba lesy jsou na tom taky viditelně lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 09:04 Muž strelec [1] - Miniakvária
ahoj,prosím vás o radu sem začátečník mám akvárko 40l čistej oběm něco přez 34l,vnitřní filtr elite jet-flo 50,filtrace prý 300l za hodinu dal sem na něj trysku pro lepší prokysličení vody,dno bílá drť 3mm,v akvárku mám 9 rybek 4 tetry černý,tři gupky-paví očko a dve malé přísavky,rostlinky to bude horší názvy neznám ale zkusím je popsat dve rostlinky maj široké tvrde listy a potom několik rostlinek ty vypadaj jak asparágus na jednom stonku ale koukal sem na akvárka tady na netu a akvaristi je hodně používaj jsou to nejběžnější rostlinky,voda vodovodní trošku upravená nitrivcem,kořen a pár kousku břidlice,kořen ještě stále barvý takže mám vodu trochu do hněda,to je jedna věc málo sem ho močil jen tři dny a každý den sem mu vyměnil vodu a v akvárku je už tak týden,rybyčky vypadaj spokojeně žerou pěkně serou stydim vypadaj zdravě.A ta hlavní věc která mě trápí je že o ty rostlinky co vypadaj jak asparágus na jednom stonku tak se na nich zachytává veškerej takovej bíléj povlak jako zbytky žrádla ale nepřekrmuji to jen sem tam kousíček,když je vyberu dam vodu do kyblu a properu je v ní tak se celkem očistí ale hnet jak je dám spátky tak za chvilku je tam na nich ten povlak spátky,tak nevím co stím mám dělat ale je vidět že stále dorustaj vidím na špičce rostlinek nový světlí trsek.Všem moc děkuji za každou radu kterou mi poradíte X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 08:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: HaDaS

Já u té Cidliny, o trochu níž žiju nyní, mám ji z okna na dohled. Jen jsem po toku o kousek níže. Nevím tedy jak vypadá na tom horním toku, kousek od pramene. V okolí Jičína už to zase takový zázrak není :) Sice tu žijí ledňáčci, užovky i další vzácnější živočichové, ale rybu bych si tedy z této vody nedal.(To že jako tady ta pěna už bývá.) Zcela mimo různé ekonomické loby ale musím konstatovat, že to byli právě ochranci přírody ( a ti nemají rádi nikoho, kdo by chtěl ekonomicky profitovat na přírodě), kteří přes jásání nad velkým posunem při zlepšování životního prostředí v devadesátých letech, nyní konstatovali, že naopak opět dochází k jeho zhoršování. (Viz stav ovzduší na severu Moravy v nedávné době.) Což se bezpochyby také projevuje na kvalitě povrchových vod. A to nemluvím o spodních vodách, které jsou do hloubky deset, a někdy i více, metrů ve stavu více než špatném v důsledku zemědělské výroby. "Desky" hnojivových vrstev jsou dobře známé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 21:29 Martin71 Re: Martin71
Ale Rataj tvrdí že i 35 mg CO2/l je málo. Oprava že je "potřeba" 35mg CO2/l :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 40 41

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 41255x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/274-vymena-vody?od=1201