Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna vody

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 19:01 Muž pitris65 [9] Re: Maq
Možná jo.Nebo já nechat akvárko akvárkemm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.01.2017 18:21 R Muž romant [27983] Re: pitris65
A to je přesně ono, lidi se ve své touze po dokonalosti zbavují funkčních věcí, tedy třeba té valisnerky, každá prosperující rostlina je pro akvo požehnáním. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2017 18:17 Maq Re: pitris65
pitris65 napsal:Stejně to chci celè trochu předělat když už nemám ryby...
Všechno zlé je k něčemu dobré.
Povídáme si o katastrofě, a během chvilky vyplynuly na povrch různé "drobnosti", které jí předcházely, a nejspíš k ní přispěly. Bordel pod filtrem, molitan zřejmě těžce zasviněný, dřevo jako hrom, rostliny se nedařily, puškvorec do toho... Máš vlastně ideální příležitost to celé pořádně promyslet, poštudovat, a začít výrazně líp! Synek zaslouží čokoládu... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 18:09 Muž pitris65 [9] Re: romant
Ok.Chtěl jsem něčím schovat tu velkou kostku..Byla tam i Valisneria var.nana,ale šlahouny byly před celé akvàrko..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2017 18:05 R Muž romant [27983] Re: pitris65
Ten Acorus vyhoď. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 18:03 Muž pitris65 [9] Re: Maq
Byla tam i Ludwigie hodně přerostlà.Po prořezání se jí už tak moc nedařilo.A z toho plevele jak řikáš se tam moc rostlin neudrželo...A měl jsem jich tam za ty roky hodně.Buď moc nešly,nebo se ztratily nebo uhnivaly nebo je ruzcupoval projev akva.Anubiasy jdou bezvadně.I ta Hnědovka...No možná že ten Acorus půjde....Stejně to chci celè trochu předělat když už nemám ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 17:52 R Muž romant [27983] Re: Maq
Ano, i to zapadá do řetězu událostí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2017 17:51 Maq Re: Maq
Najdi si ho tady v atlase. On když je větší a odehnívá mu oddenek, dá se tam cítit čpavek.
Tobě tam vůbec převládají pomalu (ne)rostoucí rostliny, což není moc dobré. Rostliny zlepšují kvalitu vody v míře, v jaké rostou. Takže opovrhované "plevele" jsou pro zdraví akvária nejprospěšnější. Anubiasy rostou pomalu a Acorus pod vodu vůbec nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 17:30 Muž pitris65 [9] Re: Maq
Asi 2 měsíce....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 16:54 Maq Re: pitris65
Jak dlouho tam máš ten Acorus?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 16:28 Muž pitris65 [9] Re: romant
S tou kostkou máš pravdu,bývá tam binec.Jednou cca za půl roku ji pořádně výletu.Tentokrát až tak špinavá nebyla.Ale lehce jsem ji propral...Sedí mi na písku pro svou velikost aby bylo potopené čerpadlo.Zkracovat ji nechci...
No prostě asi tím tekutÿm uhlíkem jsem zničil všechny ryby v akváriu.Ale kytky vypadají ok.Teda aspoň zatím.Vymenil jsem dnes vodu.Je lehce zakalená.Uvidím jestli si s tím kostka pořadí..Už nemám k zničení žàdné ryby..
A moc děkuji za postřehy a moje možné chyby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 16:07 R Muž romant [27983] Re: pitris65
Tak jestli ta voda opravdu tak "voněla" je to podle mých zkušeností(i čichových) jasný důkaz hnití a ten kořen se prostě nabízí jako první volba, poodkrýváš další možný zdroj, tedy pod tou kostkou ,jedna snad vychtávka, kostku nechávám na něčem posazenou, aby pod spodní hranou byla několikacentimetrová mezera a když to z technických důvodů není možné, pod kostkou odkaluji i tehdy, i když nikde jinde ne. Pod kořenem je dobré postupovat stejně, tedy v takto "velkým" akváriu rozhodně, velká nádrž si s tím snadněji poradí. Při příštím proprání kostky doporučuji to pořádný vymlácení, neb mám podezření že tvoje kostka je právě ten typ, který je plný černýho kafe a svojí funkci plní jenom na povrchu. Prostá výměna i tak velkého množství vody s obdobným parametrem vody akvarijní nemůže nadělat takovou paseku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 15:10 Muž pitris65 [9] Re: romant
Anubiasy mám na kamenech a na kořenu.Ano,smrdělo to tak nějak.Ale voda byla měněna cca před 10 dny 1/3 vody.Molitan jen tak zlehka proprán od toho bince.A odkaleno hlavně pod nim-sila!.U kytek jen otrháno pár lístků Anubiasů a konce Hnědovky.Přidán Anubias v košíčku a zahrabán štěrkem.Nepřipadalo mi to moc brutální zákrok.Občas jsem to takhle podniknul...Je fakt že vody jsem vyměnil hodně.No v každým případě je to sice krutá zkušenost,ale o to líp se to bude pamatovat!Když už nemám ryby,půjdu do změny dna na tmavè(s ponecháním části starého)a začnu znova od začátku...Zajet pořádně akva a postupně nové osazenstvo.Zřejmě modré neonky dostanou přednost před Ohnivkama a nějaké malé panceřníčky.Snad tady nějaké seženu...Času dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 14:59 Muž Driv3r [236] Re: pitris65
Aha tak k tomu se jeste povedlo. Predavkovat. Tak tomu uz se rika smůla jak psal romant sled udalosti.kdy sance neco udělat už byla velmi malá.a výsledek znaš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 14:16 R Muž romant [27983] Re: pitris65
Na čem rostou ty anubiasy? Myslím si že na kořenech, zde bych možná hledal tu prvotní příčinu ohoho zápachu před výměnou vody. Jestli byl ten zápach podobný tomu jak smrdí stojatá voda v letním rybníku, potom by to do sebe i zapadalo, no a ten glutaněco to jenom dorazil. K tomu čištění filtru, ono je občas nutný tu kostku pořádně vymlátit, protože uvnitř se nachází blátíčko černý jak kafe, což je nefunkční odumřelý koktejl, filtr funguje jenom v několika cm na povrchu a když se do něj trošku více sáhne, je to v podstatě novej filtr, ale jeho regenerační schopnost je daleko rychlejší než když je úplně novej. Ta poučka o odkalování a čištění filtru zároveň se nemusí vždy dodržet, ale ten zásah nesmí být brutální, to prostříhání rostlin taky nepřispěje ke kvalitě prostředí, ale zase platí, že to samo o sobě nemusí nic znamenat, ovšem když nastane řetěz událostí, jako ve tvém případě, už to svojí roli sehraje. Ta sůl byla správně, o účincích při narušené nitrifikaci(při přítomnosti živočichů) je toho zde popsáno vcelku hodně, ale zásah byla tak razantní, že to nepomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 14:15 Maq Re: pitris65
Ještě můžeš být rád, že neublížil sobě. Jenom polít se tím sajrajtem může špatně skončit.
Vyplývá z toho varování pro nás všechny - tekutý uhlík, a vůbec všechny přípravky držet z dosahu dětí...
... a všech dalších osob, které by mohlo napadnout pomoct... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 13:57 Muž pitris65 [9] Re: Maq
Zápach byl před výměnou...A teď zakalení zřejmě od mrtvých živočichů.Voda vyměněna a ještě vyloveny neživé 2 malé neonky a taky ancik co nebyl vidět víc jak půl roku..První obyvatel akvária vůbec....
Jinak ta katastrofa tím nalitim tekutého uhlíku..Malý syn chtěl tátovi pomoct ale rybám moc nepomohl..Ani jsem mu za snahu nevypadal,jen že se tam nic nedává,jedině se mnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 13:47 Muž Driv3r [236] Re: pitris65
Po 3.5 letech provozu bys mohl vědět ze velkými zásahy do akva se muze voda rychle zmenit v jedovatou sr..ku.tvuj popis tomu skvěle nasvědčuje hrabání ve dne vyčištění filtru a vymena vody =vse najednou = no2 na ntou. :) but se hrab jen ve dně a vymena vody. částeji za sebou ob den (denně) podle velikosti zasahu do dna ale ten filtr nech na později.i kdyz filtr vymachas v akva vodě bakterie jsou v nem na polovine a trva než se zregeneruji.a zacnou plnit svou funkci.na 100% pokud si ho vyplách jinak tak tam zadny nebyli a osazenstvo sis otrávil no2. Ale to už tu bylo receno mnohokrát. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 13:46 Maq Re: pitris65
Glutaraldehyd brutálně předávkovaný to jistě mohl způsobit, jak píše romant. Ale taková dávka by nejspíš zabila i rostliny, a o tom zmínku nevidím.
Ještě mě napadá jedna možnost, a to je náhlý vzestup pH při tak velké výměně vody. Otrava amoniakem. Údajný "divný zápach" a náhle zvýšená koncentrace NO2- by tomu mohly nasvědčovat. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 12:38 R Muž romant [27983] Re: pitris65
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 12:22 Muž pitris65 [9]
Ahoj všem!Poraďte mi prosím někdo!Akvárko mám asi 3,5roku.Bylo zaběhnuté,funkční,snad i v pohodě,ale:
Vyměnil jsem odpoledne cca 75 procent vody,odkaleno,lehce protrháno...Vyprána biokostka.Voda nějak podezřele páchla.Přidán štěrk Black onyx 2-4 mm.
Po odpolední výměně vody uhynuli večer už 3 Ohnivky a jednu nemůžu najít.Dàle vylovena jedna neonka a 2 jsou nezvěstné.Taky jednu lorikàrii nevidím...Co se to děje????Filtr jede normálně a byl vyprán ve vodě z akvária...Přidána jen lžička soli na víc jak 3 kýble vody.Ostatně jako vždy při výměně.V vyměnil jsem ještě víc jak kýbl vody,ale do noci by!o po všech rybkách z akvàrka.Ráno jsem ještě vylovil 2krevetky japonské a přesídlil do druhého akvàrka.Změřil No2 a stupnice mi nestačila kolik ho tam bylo...O den později voda silně zakalenà apiskořky se snažily opustit akvárko.Musim vodu vyměnit.Možnà jsem nevytáhl všechny uhynulé živočichy..
Netušíte prosím někdo co se mohlo stát???Nerad bych tu chybu v budoucnu opakoval...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 16:41 Maq Re: Dena
Ale no tak to snad ani nejsou akvária.
To jsou skleněné nádoby se štěrkem, plastem a vodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.11.2016 16:20 R Muž afc1886 [14655] Re: Dena
Neměň celou vodu ale jenom část,ale pořádně zamakej na těch akváriích.Vytáhni ty plastové květiny a nahraď je živýma.Dám ti pár užitečných odkazů. rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky www.akvarijni.cz/… www.horacovoakvarium.cz/… www.horacovoakvarium.cz/… www.splendenspower.cz rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.11.2016 16:17 R Muž romant [27983] Re: Dena
Spíš bych to realizoval obden v polovičním objemu oněch nádržek, ale když tam budou živý rostliny a ta voda bude mít odpovídající teplotu, tedy ne nižší než 26st. bude to pro kondici ryb tím lepším řešením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 16:04 Dena – Výměna vody ve dvou menších akváriích s Bettami
Fotka k příspěvku Zdravím a žádám o radu, zda lze vyměnit komplet celou vodu v menších akváriích vždy s jednou Bettou a zřejmě pqncéřníčkem a dvěma šnečky. Mám připravenou odstátou vodu, vodu z reverzní osmózy a kondicionér, po vyčištění nádrží. Viz přiložené foto. Díky za Váš čas a pomoc, aby rybky bylyfit jako doposud.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.10.2016 06:43 Marcel G Re: tonof
tonof napsal: stále sa mi deformujú mladé listy.Nemôžem prísť na príčinu...Diagnostikovat přesnou příčinu problému pouze na základě vizuálních příznaků bývá velmi obtížné. A dělat to systémem "pokus-omyl" také nemusí být příliš užitečné, protože málokdo používá správné (vědecké) postupy, takže i když se mu někdy může podařit příčinu problému odstranit, často si nemůže být jistý tím, co přesně za tím bylo. Můžeme zvýšit dávku živin a myslet si, že problém byl v nedostatku nějaké živiny. Ve skutečnosti se ale klidně může stát, že zvýšením dávky některé živiny se odblokoval přísun jiné živiny, nebo se urychlily některé reakce, některé živiny se vysrážely atd. Možností je nepřeberné množství. Akvárium je svým způsobem velmi složitý systém a my máme pod kontrolou jen nepatrné množství proměnných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 20:41 Muž tonof [53] - RostlinyRe: Marcel G
Vďaka za reakciu :) ,stále sa mi deformujú mladé listy.Nemôžem prísť na príčinu, preto sa chytám každej slamky. Skúšam mierne odchylky od tvojich odporúčaných hodnôt hnojenia. Myslíš že môže byť v zdrojovej vode nejaké nevhodné látky ak sa mi v 15 l akva vytierajú kardinálky ktoré v pohode rastú aj na suchom krmive.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2016 20:30 Marcel G Re: tonof
Snad nevadí, když zareaguju, i když nejsem Václav. :-) Myslím si, že níže uvedené hodnoty Ca a Mg by neměly působit žádné problémy. Hořčík bych se snažil držet spíše na 10 mg/l, ale jinak by podle mých zkušeností měly být tyto koncentrace vápníku a hořčíku pro rostliny dostatečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 18:57 Muž tonof [53] - RostlinyRe: vaaclav
Václave,moja zdrojová voda má Ca:30-40mg/L, Mg:5-10mg/L, vodivosť 20-30mS/m, Ca+Mg:1-1,4mmol/L. Môže táto mäkká voda spôsobovať deformáciu nových listov. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2016 16:05 R Muž romant [27983] Re: Jitka66
Měnit tu vodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 14:34 Žena Jitka66 [8]
Dnes (6. den po napuštění a osázení akvária) ph mezi 6,5 - 7, KH 4, NO2 0,15 . Ampulárie a 2 krunýřovci vypadají OK. Poradíte co dál? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 08:23 Žena Jitka66 [8] Re: lacewings
Děkuji za info, vložila jsem fotku sem do vlákna.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2016 07:06 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jitka66
Asi bych trochu zvedl KH jestli používáte CO2 tak 4-5KH je akorát. Rostliny v příliš měkké vodě hůře rostou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 07:00 Žena Jitka66 [8] Re: vaaclav
Děkuj za info. Mám tedy ph zvyšovat? V akvárku budou ryby pro ph 6 - 8....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2016 23:38 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jitka66
V odstavci č.20 se dozvíte že při našem pH a tvrdosti se nitrifikace značně zpomaluje. is.muni.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 22:43 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jitka66
-obecně vzato ano,ale za určitých okolností ve vztahu k objemu vody a druhu ryb
-osobní zkušenost je ,že používání lávových kamenů je vhodné tak od obsahu 150l a výše,ovšem užití při menším objemu se nevylučuje ,pouze je potřeba častějšího proplachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 22:30 Žena Jitka66 [8] Re: lacewings
Fotka k příspěvku Prý: Lávový kámen má ideální podmínky pro vytváření množství kolonií nitrifikačních bakterií, které udržují křišťálově čistou vodu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.10.2016 22:23 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jitka66
-trochu odbočím,
-nemáte prezentaci,proto nelze nahlédnou,zarazil jsem se u spojení lávových kamenů ve vztahu ke krunýřovcům
-lávové kameny jsou povrchově docela ostré,hrubé a navíc porézní,lze tedy k velikosti ve vztahu k udané litrové hodnotě soudit o docela omezený prostor .
-neobáváte se případných oděrek kůže v souvislosti se zaplísněním?
-láva je porézní a budou se tam zachytávat řada kalových částic,které budou částečné míře podléhat hnilobnému procesu,při nedostatečném průplachu bude podporovat nitrifikaci.
-již jsem předeslal není prezentace, pouze múj náhled k uvedeným ůdajům
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.10.2016 21:58 R Muž romant [27983] Re: Jitka66
Měnit a to denně, jinak půjdou krunýřovci kukat. Rozjíždějící se nitrifikace dovede spolehlivě zabíjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 21:53 Žena Jitka66 [8] – Nové akvárium, první výměna po 2 týdnech provozu??
Zdravím. Před 5 dny jsem založila nové akvárium, 60 l, z části použita stará voda (v ní vykoupán i nový filtr a lávové kameny), přidány startovací bakterie, šneci ampulárie, rostliny + hnojivé kuličky, štěrk propraný v horké vodě. Každý den 1 vstřik Rataj CO2 vital. Od začátku v akváriu čistá voda bez zákalů. Včera vypuštěni 3 krunířovci, bez problémů.... Mám po 1 týdnu od založení měnit vodu? Kamarád mi radí, at´ ještě počkám, at´ nechám vodu zestárnout... Jak jsem již psala, nyní - 5. den - je voda stále čistá.... PH 6,5, tvrdost 2. Testy NO2 a NO3 teprve zítra dostanu poštou, u nás jsou sice 3 ZOO obchody, ale nikdo je neprodává :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 13:27 Katka Re: Katka
Katka napsal: romant napsal: Tak ten přípravek ryby nezachrání, ty zachrání právě ta denní výměna min. 1/3 vody.

Takže nechat 1/3 vody a pak dolit čistou a nechat i ryby a rostliny a zbytek co mám v akváriu nebo to mám vytáhnout očistit a pak to tam dat vše i ryby jak budu mit dolitou vodu děkuji


A ještě jsem viděla nějaký odkalovac nepomohlo by i to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 13:26 R Muž romant [27983] Re: Katka
Nechat všechno jak je a denně měnit 1/3 objemu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 13:24 Katka Re: romant
romant napsal: Tak ten přípravek ryby nezachrání, ty zachrání právě ta denní výměna min. 1/3 vody.

Takže nechat 1/3 vody a pak dolit čistou a nechat i ryby a rostliny a zbytek co mám v akváriu nebo to mám vytáhnout očistit a pak to tam dat vše i ryby jak budu mit dolitou vodu děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.10.2016 13:18 R Muž romant [27983] Re: Katka
Tak ten přípravek ryby nezachrání, ty zachrání právě ta denní výměna min. 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 13:16 Katka
Akvárium je 60 na 40 je tam asi 15 rybicek mix je tam bojovnice dalmatinek čistící co jsou prilepeni na skle neonky a různé malé která nevím jménem máme ho asi týden od jedné známé i s rybami a je neméně před 3 dny a rybky plavou nahoře je tam teploměr a filtrace a světlo z vrchu nejsem žádná chovatele ryb ale je asi blbost je měnit každý den na a manžel koupil přípravek na clear aqva do vody děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2016 12:40 R Muž afc1886 [14655] Re: Katka
Jak je akvárko staré,jaká je technika,jaké rybičky?Otázek je moc,proto by bylo nejlepší zřídit prezentaci akvária,nebo aspoň zveřejnit fotku celého akva. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 12:36 R Muž afc1886 [14655] Re: Ludva
Jak už řekla Wendy2 ty zavojnatky tam nemají co dělat.Podívej se tady rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska .Přípravek proti řasám je zbytečný,stejně jako sponzorování čezu a jim podobných kvůli topení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 12:31 Katka – Arvarko prosba o pomoc
Dobrý den chci se zeptat mám akvárka 60 na 40 cm..mám v něm mix rybičky ale pořád mám kalnou vodu...když ji vymenim hned na druhý den je voda kalna...akvarko jsme dostali darem takže nenu nové bylo pouzivane i s rybkami máme přípravky do vody ale nepřijde mi že to zabírá...můžete mi poradit co s tim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.10.2016 12:12 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Ludva
v 60 litrech nemají závojnatky co dělat, i kdybys měnil vodu denně, nikdy to nebude dobré, pořiď jim odpovídají akva, anebo je někomu věnuj, prodej, vrať kde jsi je vzal, a do těch 60 l si pořiď třeba hejno teter...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 40 41

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 41240x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/274-vymena-vody?od=351