Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna vody

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 12:19 Muž kofejn [963] Re: hr
Na start jsem dal Biofiltr od Dajany a napuštěno mám týden. NO2 mám na 2mg/l takže s rybičkama ještě počkám. Chtěl jsem krunýřovce jednopruhé, ale podle atlasu jsou citlivější, a pancéřníčky drobné, které zase v KH nemají a musím s nima stejně počkat, aby nevyryli kytky z liaporu. Ještě mám v planu neonky a skaláry. Takže mi nezbývá než čekat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 12:12 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Ne všechno NO2 bakterie ze začátku sežerou(stačí přetvořit na NO3), tak se tou výměnou dostává to co je nespotřebováno pryč z akvária. Takže měnit, není se čeho bát, jak již bylo přede mnou napsáno, bakterie jsou v drtivý většině jinde než ve vodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 12:06 Muž kofejn [963] Re: NHKG
Tak činím a ještě krmím neviditelná zvířatka malou špetkou denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 12:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kofejn
Pokud měníš pravidelně 20÷30% vody, tak výměnou nic nezkazíš. Bakterie jsou ve filtru a dně, do toho nezasahuj (neodkaluj a nečisti filtr) dokud je akvárium v záběhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 11:59 Muž kofejn [963] Re: romant
Pokud nemám při záběhu v akváriu osádku, není častá výměna vody spíš na škodu? Já teda teď měním po čtyřech dnech 20% (víc kanystrů zatím nemám) a teď mi začal stoupat N02. Tak abych ho vyměnou zbytečně nitrifikačním bakteriím nebral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 17:44 alda Re: romant
ok moc dekuju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 17:22 R Muž romant [27987] Re: alda
Čím čerstvější akvárko, tak tím je dobrý měnit vodu častěji, klidně denně, či obden. Po měsíčním záběhu a umístění ryb, si akvárium začne tzv. více sedat, biologická rovnováha se upevní(bakterie se namnoží) a škodlivin již tolik nevzniká, jsou účinněji zpracovávány právě bakteriema, je potom už ta týdenní výměna 1/3 vody v akváriu dobrou zvyklostí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 17:11 alda
aaaha...tak to dekuju za vysvetleni....mam 60 akvarko tak ze bude asi stacit 2x tydne vymena 20L?nebo preci jen casteji nebo vice????......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.08.2012 16:28 Muž jeník [54] Re: chlebe
chlebe napsal: ...Nalili jsme tam vodu ale z jednoho důvodu jsem ji zas musela v kýblích odnosit a akvárium vypustit... Znova jsme ho napouštěli.

Neznám situaci u Vás doma, co se týče vzdáleností a výškových rozdílů, ale ještě bych Vám doporučil pořídit pár metrů zahradní hadice a vypouštět např. do vany a napouštět z kohoutu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 13:27 R Muž Silent [5949] Re: alda
Roman má pravdu. Nitrifikační bakterie žijí v nádrži přisedle, to znamená, že potřebují jakýkoli substrát. Ve vodním sloupci je jich opravdu minimální množství a častější výměny vody jim neublíží.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.08.2012 13:21 R Muž romant [27987] Re: alda
Ve vodě jich je velmi zanedbatelné množství(těch nitrifikačních bakterií), takže ani denní výměna vody jim neublíží. Smyslem intenzivních výměn vody je normalizovat nějaké kalamitní stavy, protože se tím z akvária dostávají pryč škodlivý látky(tedy pokud jich ve vstupní vodě není stejně), při zakládání akvária, při výměně dna, při výměně filtru kus za kus apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 13:16 alda
aha.......prave ze vsude pisou ze se ma voda menit nanejvis jednou tydne protoze se jinak ty dobre bakterie nestaci mnozit atd.....tak nevim co na tom je pravda...vsude se clovek docte neco jineho.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 22:08 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
...ono je to stále nějaký kalnější...
Taky bych řekl, že je to tím počátečním "bojem". Chce to trpělivost.
(Vím, že zrovna vám to radit nemusím. :-) Stejně jako to, abyste nepodcenil "práci s vodou". :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 21:42 chlebe
Jééééé, děkuju za radu, já už měla strach, že ho budu muset opět vypustit a znova napustit :-D . Tak to jsem ráda, že se to snad zlepší :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 21:30 R Muž romant [27987] Re: Sid
Mám teď jedno dohledový akvo, bylo založený před 5 dny, majitel je velmi pinktlich člověk a velmi důkladně všechno očistil, umyl, vydrhnul a desinfikoval a ono je to stále nějaký kalnější. :) Nálevník to podle mě není, dneska jsem to viděl na vlastní oko, prostě si to vysvětluji tou "přehnanou" počáteční čistotou, nitrifikační bakterie nemají z čeho žít a jak píšete, vítězí prozatím ty jiný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 21:24 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
...ten zákal je při založení akvária normální ... ta ne zcela funkční nitrifikace, prostě tam ještě není tolik pozitivních bakterií, ale chce to vydržet...
Tak, tak. A navíc je v nově založeném akva kopa organismů, (včetně jiných druhů bakterií), které se zkoušejí prosadit, a teprve až to vzdají, projeví se to i na onom zákalu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 21:02 R Muž romant [27987] Re: chlebe
Ten zákal je při založení akvária normální, to je to o čem píšu, ta ne zcela funkční nitrifikace, prostě tam ještě není tolik pozitivních bakterií, ale chce to vydržet ono se to spraví. Pokud by to mělo trvat více jak týden, tak to bude zřejmě nálevník(možno mrknout na příslušný vlákno), tam je potom dobrý vodu neměnit a jenom silně vzduchovat, ale nechci předbíhat, je to čerstváček. :-)
Edit: Vybavil jsem si tu nádrž. Rostliny, rostliny, rostliny, to jsou velmi dobří pomocníci při stabilizaci nádrže. Přidal bych hlavně nějaký rychleji rostoucí, stonkovky, prostě něco méně náročného.
Edit2: Maličko ty bakterie nakrm tím, že tam nasypeš špetku suchýho krmení, prostě co se mezi dva prsty vejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 20:58 chlebe
Nikam nechceme spěchat, vždyť zatím je naplněné asi teprve asi 3dny, tak ještě minimálně týden dva chceme počkat.
Jinak se chci zeptat, přijde mi, že je voda šíleně zakalená. Nevíte čím to je?? A to mi čistička jede 24hodin denně... Jediné co tam mám je voda, rostlinky, šneci a ještě pár kamenů a kořen... viz.foto u mě na profilu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 20:55 R Muž romant [27987] Re: chlebe
Já bych to řekl trošku jinak. Prozatím není(ne zcela funkční nitrifikace), ale když se to neuspěchá a bude měnit, tak to při postupným zarybňování O.K. bude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 20:52 chlebe
ROMANT: jj, přesně tak to mám též, nově založené akva :) . Jsem moc ráda, že je to vše O.K. Moc děkuji za radu potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 17:59 R Muž romant [27987] Re: muťa
To mě došlo. :) Já jenom že jsem jednou tu situaci s flaškovým jarem zažil. Nově zakládaný akva, špatně vymytej belík a bublinky, takový ty obváčky na hladině. Za pár dní všechno jak má být, takže netřeba s tím panikařit. Zdůrazňuji, že šlo o nově zakládaný akvo bez živočichů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 17:36 R Muž romant [27987] Re: muťa
Máš s tím jarem(v piksle) v akváriu nějakou osobní zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 17:34 Muž muťa [554] - RostlinyRe: chlebe
To že tam byl JAR nevadí za předpokladu, že byl kýbl omytý čistou vodou (dobře omytý).
A už vobec to nevadí pokud v tom kýblu J.A.R. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:48 R Muž romant [27987] Re: chlebe
Vodu jenom měnit, vypouštět to nebude třeba, ty šneci to jsou dobří předskokani, kdyby bylo něco špatně, oni půjdou na onen svět jako první. Nikam nespěchat a nechat akvárko takto ještě alespoň 14 dní a teprve potom začít pomalu zarybňovat, ne najednou všechny rybky a pořád měnit vodu, tím se nic neskazí, ba právě naopak, zvláště v začátku akvária. Po zaběhnutí a zyrabnění bych najel na standartní režim týdenní výměny alespoň 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:48 R Muž Silent [5949] Re: chlebe
Pokud byl kýbl pořádně vypláchlý tak bych se jaru nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:45 chlebe – sos, potřebuji radu
Nevím, zda to jsem tak úplně patří, ale mám otázku týkající se vody v akváriu. Jsem začátečnice a pořizujeme s přítelem new akvárium. Nalili jsme tam vodu ale z jednoho důvodu jsem ji zas musela v kýblích odnosit a akvárium vypustit... Znova jsme ho napouštěli.
Jenže dnes nám kamarád řekl, že to musíme opět vypustit, protože jsem to napouštěli v kýbli ve kterém už kdysi byl jar na nádobí (čistila jsem osmákům klec) . Myslíte, že to musím opravdu vypustit?? Je to skoro 200 litrové akvárium a potřetí už to fakt nedám, ke všemu když je to v jeden stejný týden... Rostlinám se zatím daří a šnekům také. Ryby jsme ještě nedávali... PROSÍM PORAĎTE!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 15:10 R Muž romant [27987] Re: Mrakoplash
Dobrá připomínka. palec Jsem sám zvědav o jaký že to vlastně jde přípravek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 14:26 R Muž Silent [5949] Re: Mrakoplash
Easy Life je holandská firma, takže těžko říct který výrobek tazatel vlastně myslel. To je jako by napsal, že dávkuje Tetru :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 14:23 R Muž Mrakoplash [1776] Re: romant
jen k tomu easylife, není to tak úplně hnojivo :-)

www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 14:20 R Muž romant [27987] Re: alda
V čerstvým akváriu já doporučuji měnit vodu častěji než často a k tomu hnojení se Ti nevyjádřím, já hnojím tou výměnou vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 14:19 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: alda
1x týdně 1/2 vody, 2x týdně 1/3 první dva měsíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 14:16 alda – vymena vody
ahoj.....mam 14 dni akvarko a mam tam EASY LIFE doporucene...jak casto a bych mnel vymenovat vodu a mam pokazde dat i to Easy?....dekuju!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 04:57 Muž Michaldvd [45] - Asie
Vďaka všetkým za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 22:52 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: usine
Můj úvodní příspěvek k tomuto tématu byl míněn jen jako doporučení nepodceňovat teplotu vstupní vody. Rozhodně nebylo záměrem rozpoutat vášnivou diskuzi, V podstatě se všemi dalšími příspěvky lze souhlasit. Takže se vracím k tomu, kdo bude mít zájem, může si v kalkulátoru spočítat výslednou teplotu a dle toho se individualně zařídit ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 16:17 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: scorpion075
Pokud jsem o tom četl v literatuře tak se doporučuje teplota maximálně o 5°C nižší než je standard. Také míchám vodu protože třeba v zimě má 10°C. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 12:31 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: scorpion075
Jj v zimě se to neliší, v létě musím hodně odpouštět když chci alespoň trošku studenější vodu, to se nedá ani pít :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 10:16 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Bob66
To i přes zimu? Bydlim taky v paneláku a v zimě jde z kohoutku sakra studená voda. Občas se divim, že se z baterie nesypou kostky ledu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 09:29 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: scorpion075
Nevím jak u koho, ale u mě v paneláku i kdybych chtěl tak mě nepoteče studenější voda víc jak 14°C :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 08:48 Muž Yirka [9126] Re: scorpion075
Já bych řekl, že ten nefefekt je v té poměrné krátkodobosti změny. Je to možná jak když v domovině prudce zaprší. Je to také náhlé, po vrstvách, rychle se to mísí, teploty se vyrovnávají. U nádrží to může být více proměnlivé, protože každá má nějaké specifikum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2012 23:06 Muž scorpion075 [254] - Afrika
Ze zvědavosti jsem zadal do kalkulátoru dolití 25% vody o teplotě 10°C do vody 25°C, Výsledkem je 21,3°C. Při výměně 35% je však výsledná teplota pouze 19,8°C. V prvním případě může jít ještě o příjemné osvěžení. Ve druhém případě však již hrozí rybkám "rýma". Samozřejmně záleží i na každé nádrži za jak dlouho dokáže vrátit teplotu na původní hodnotu.
Pokud si budete někdo chtít teoreticky zaexperimentovat, kalkulátor najdete zde www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 19:17 Muž Yirka [9126] Re: Michaldvd
Nepozoruji žádné vlivy na rostliny, řekl bych že ty vody se rychle promísí a dohřejí a ten rozdíl je za chvíli minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 18:59 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: sikula
Len ja som na to sám a také dlhé ruky nemám :-)

Yirka: Cez leto používam aj ja priamo studenú ale teraz v zime je až príliš studená tak to radšej miešam z teplou. Inak na rastlinky studená voda nemá zlý vplyv?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.03.2012 18:48 Muž Yirka [9126] – Asi jsem barbar
ale do nádrže dopouštím v létě v zimě přímo čistě studenou vodu (měnívám cca 25%) a nikdy jsem neviděl nějaký problém, spíš naopak. Rybky už čekají pod hadicí jak pod sprchou a v proudu dovádějí. A za chvíli mají sexuální tendence ;-)
To samé i do odchovničky ancistrusků a ani jeden úhyn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 17:07 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: Michaldvd
My napouštíme vodu ve dvou, taky dlouhou hadicí z koupelny. Jeden je u akvária a křičí "teplá" nebo "studená" a ten druhej zběsile vexluje kohoutkem ze strany na stranu. Funguje to. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 14:40 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: romant
Hehe ale nie to je v pohode ;-) Ono totiž ide o to, že som si natiahol hadicu z kúpelne dlhú 8 metrov. A teplota vody sa mi mení v závislosti od tlaku. Preto som rozmýšľal nad spomínanou batériou. Ale už mám iné riešenie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   28.03.2012 21:52 R Muž romant [27987] Re: Michaldvd
No, já teda nevím, každýho věc, ale co to budeš za akvaristu, když nedokážeš odhadnout teplotu vody kterou měníš a kterou máš v akvárku? Opravdu se Tě nechci nijak dotknout, ale myslím si, že když si párkrát namácháš ruce, tak to půjde hravě. Ty peníze za baterii, bych investoval do něčeho jinýho kolem akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 21:46 Muž Robi [27]
Něco takového : www.koupelny-sen.cz/…
Záleží co rozpočet, nebo známosti umožní. Nastavení teploty podle nějaké stupnice nelze, chce to jednou zkoušet nastavit a změřit teplotu na výstupu. Pak už se jen dopouští. Šlape mi to bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 19:08 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Michaldvd
Mylíš něco jako tohle ? levne-topeni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 19:07 R Muž Silent [5949] Re: Michaldvd
Hledej termostatické baterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 19:02 Muž Michaldvd [45] - Asie
Neviete niekto pod akým názvom by som našiel vodovodnú batériu na ktorej sa dá nastavovať teplota vody? Raz mi niekto o tom tu na rybičkách hovoril len už neviem kto.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 40 41

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 41257x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/274-vymena-vody?od=1151