Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna vody

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 15:57 Žena datura [104] – Re: Nikola
ne, kvalitní akvarijní voda, má nažloutlý odstín. je to známka vyvážených biologických procesů v nádrži. ale jestli máš v nádrži kořen, může ji zbarvovat i on. každopádně to je neškoné, ba dokonce prospěšné, protože uvolňuje huminové antistresové látky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2009 15:44 Nikola – Zažloutlá voda
Zdravím,
předělával jsem akvárium - polovinu vody jsem měl v kýblech abych ji přidal do předělaného akvária a polovičku čisté vody. Ovšem "stará" voda byla zažloutlá a i po zředění má pořád stejnou barvu - původně jsem měl filtr atman at-F300, teď mám bublifuk. Nepřekrmuju - čím ta žlutá voda může být? Nedostačujícím původním filtrem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.07.2009 00:35 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: marsz
Když něco funguje, tak se do toho nevrtá! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 16:27 marsz
Než jsem si začal hrát s pískem, tak to bylo myslím v pořádku. Asi na hraně, ale rybky i kytky spokojené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 15:10 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: marsz
Problém byl v přetížení nádržky a možná dalších důvodech, proč se nedařilo kytkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 15:04 marsz – Re: Sid
To moje stojí taky na parapetu, ale je docela pod náporem gupek, které ho zrovna nešetří. Frakce byla pod milimetr. Konce kořenů byly na koncích černé. Dno plné bublin. Bílá zákal. Gupky se ale chovaly jako ty staré dobré gupky, co jim nic nevadí. Kytky musely dělat kupodivu kyslík. Raději jsem to dno odložil na kaktusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 14:43 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: marsz
Ješte jsem zapomněl na své "minikrevetkárium" v práci... :)
To má objem 2 l, dno z křemičitého písku 0,7-1,1mm, funguje přes rok a - žádný problém. :-)
Čekal jsem, jak se projeví letošní vedra a to, že mám tuhle "věc" umístěnou na okenním parapetu. Přímé slunce do nádobky svítí sice jen krátce odpoledne, ale rozptýleného světla je docela dost.
A ono nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 14:07 Muž capko [40]
Čím menej zásahov do aqa,tým je to lepšie pre jeho obyvateľov a rastlinky.Prikláňam sa k ostatným.Raz za týždeň,alebo dva odkaliť a vymeniť 1/3 vody úplne stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2009 13:51 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: marsz
Mám možnost sledovat podobně velkou nádržku s křemičitým pískem o zrnitosti cca 1,3mm a své kulaté krevetkárium s pískem o zrnitosti 0,7-1,1mm.
V tom prvně jmenovaném přišly zpočátku potíže - domnívám se, vinou vzduchu uzavřeného v tomto substrátu. Objevily se sinice, (vcelku běžná záležitost v nejen nově založených akva se substráty s jinou zrnitostí, příp. z jiných materiálů...), a po jejich odstranění funguje nádržka od počátku října 2007 bez zásahu do dna, vč. odkalování! :-)
Podobně v krevetkáriu dno funguje cca rok bez nutnosti do něj vrtat.
To, proč taková dna fungují, je zásluha především rostlin - zdravé rostliny "nenechají dno zahnít". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 13:37 marsz
Kupříkladu jsem teď experimentoval s hodně jemným pískem ve 25-ti litrovém akvárku, ale nějak se nedařilo a dno docela hnilo. Výměna dna zabrala. Dvě hodiny práce. Čert vem karmu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 11:22 Muž ondra [168] - Živorodky
Tak, tak, teprve po roce to začíná vypadat trochu slušně a představa, že bych měl začínat od začátku mě děsí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2009 10:40 Muž Yirka [9118]
Zkušenost je jednoznačná, pokud nádrž při pravidelné běžné údržbě, odkalování a výměně vody funguje tak určitě nemá cenu něco měnit. Řekl bych, že po tom roce provozu je vše tak akorát naladěno na dlouhodobou existenci. (Platí nejen pro akvaristiku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 10:32 Muž ondra [168] - Živorodky
Pokud máš vhodné dno a namáš v aq nějaký zásadní problém tak je to velmi velmi nevhodný zásah.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2009 10:26 popelnik – Re: MaM
Ahoj přikláním se k jednoznačnému ne je to víc práce než užitku a potom se to dlouho zabíhá dříve jsem měnil vodu i s kompletní výměnou písku a nerad na to vzpomínám. Práce na celé odpoledne všude samá voda a pořád jsem jen chodil s belíkem do studny pro vodu. A když jsem znova zasázel kytky a všechno dal na své místo byl jsem víc nespokojený než spokojený a rybám to také nedělalo zrovna dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2009 02:27 Hagar – Re: iblik
já to musela udělat jednou kvůli nevhodnýmu dnu od rataje,který si ne a ne sednout a pořád vyplávávalo.Ryby jsem přelovila do jiného aq,rostliny do kýblu a vše vypustila.Dno vybrala ,tu starou vodu jsem si část nechala.Takže jsem pak použila část staré vody,část vody z jiného zajetého aq a jen asi 20% čerstvé vody-jednalo se celkem o 240 l aq.Takže jsem v podstatě nezakládala úplně nové aq.Ryby jsem tam dala po 24 h a vše v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 01:13 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Bob66
jednou se to tu už řešilo ale nevím kde ale počkej do rána až se k tomu nekdo vyjádří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2009 01:08 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: iblik
Ta kompletní výměna nebude k ničemu, spíš si rozhodíš rovnováhu v akva, daleko lepší a účinější je každý týden vyměnit část vody cca 1/3 + odkalení X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.07.2009 00:28 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: marek
Trochu pozdě, asi tak o 3 roky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2009 00:25 marek
kompletne vodu menit nemusis,staci jednou tydne 1/3vody vymenit,pravidelne,a mas pokoj. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 19:04 Žena salonka [2] - Cichlidy – Re: Yirka
ozaj,dnes sme vymenili vyše polovice vody,tak som zvedavá, či sa to ešte raz zopakuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2009 19:03 Žena salonka [2] - Cichlidy – Re: Yirka
zistili sme,že asi nebudú tie biele skaly vápencové,ako sme si mysleli.Lebo vraj ak vápenec poleješ octom,tak by mali šumieť.Ale ako som ich poliala,tak nič to nerobilo a teda ocot nevyvolal žiadnu reakciu na skalách o ktorých si myslíme,teda mysleli sme si všetci,že sú vápencovité.Ale tak potom naozaj neviem aké sú.Viem len to,že sú z lesa,blízko starého kameňolomu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 14:23 Muž kristian [80] – Re: Yirka
Nadrz neni rostlineho druhu. Dotycna ma v nadrzi osazenstvo ktere prospiva v tvrdsi vode, takze bych ty vapencove skalky az tak neodsuzoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2009 14:20 Muž Yirka [9118] – Re: geminika
Rad jsi dostala dost, já se jen pozastavuje nad těmi vápencovými skálami. Ty by v nádrži neměly mít místo ať již jsou žluté nebo bílé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 13:13 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: vhisky
Já bych spíše doporučil Akvatropic, měl by to být jen rašelinový extrakt bez kyseliny sol. a stojí 180ml od 25-30kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 12:44 Žena salonka [2] - Cichlidy – Re: filipsi
Ahoj!Ja sa v tej vode "nemáčam "stále,žeby som niečo v akváriu upravovala a často zasahovala do jeho prirodzeného chodu.Inak otázku vkladala moja sestra Geminika,ktorú som ja vkladala na akvapedii.Ale problém mám ja vo svojom akváriu.Nie je to veľmi žlté,ale je to viditeľná zmena oproti tomu,ako vyzeralo akvárium po napustení čerstvou vodou,nakoľko som ho celé menila.Ale aj táto zmena bola po roku,čiže s akváriom nerobím naozaj často,nanajvýš 1-2x sa čistí filter a voda sa menila tak,ako bolo treba.Podľa situácie.Ale ani vtedy nebola dožlta sfarbená. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2009 12:10 Muž vhisky [45]
díky moc za odpověď, dostaly něco míň než 1ml algilu na 1l vody ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 12:07 R Muž Silent [5949] – Re: vhisky
Rašelinné extrakty krevetkám nijak neškodí. Navíc fungují jako prevence plísňových a bakteriálních chorob. Ale i tady platí všeho s mírou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2009 12:03 Muž vhisky [45] – algil 2000
Zdravím, koupil jsem algil 2000(extrakty rašeliny a dubové kůry) je to hnědý a ztmavilo to vodu. Složení je(dubová kůra, kuchyňská sůl, kyselina solná). Neškodí to krevetkám? Chtěl jsem jim trochu ztmavit prostředí, ať to mají jak venku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 10:59 Muž kristian [80] – Re: filipsi
Souhlasim s filipsim a jeho teorii malo casu. Sam se o sve krevetarium staram jen jednou za 14 dnu pri odkaleni a vymene vody. Plus kazde rano nez jdu do prace nadavkuju malinko co2 a hnojiv. To je vse. Uz jen to ze vzpominate ze mate v akvariu vapencove skaly bude zasadni problem. Tvrdou vodu moc rostlinek rado nema. Naopak nekterym rasam moc nevadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2009 10:47 Muž filipsi [1295] – Re: geminika
Budes se muset smirit s tim, ze akva nezustane tak ciste a zarive, jako pri napusteni. Kameny nebudou bile jako ze sava. Rasa v akva vzdycky poroste.
Predelavat a cistit a vyvarovat a savovat cele akva, kdyz se mi nelibi, ze je neco "zaspinene", je cesta k neustalemu predelavani, rybam se to libit nebude, rostlinam take ne.
Podivej se na kameny v potoce, na koreny v rybnice ... takhle ta priroda proste funguje, tak se ji nebranme, nechme ji v akva zit a drobnymi zasahy pomalinku korigujme.
U me v akva rasy prichazeji az k mnozstvi ktere se mi uz prestava libit, pak zase odchazeji do temer cista, kameny zelenaji, hnednou .... Jsem s tim smireny (uz), zasahuju jen malinko (a to jeste kdovi, jestli ku prospechu), nechavam se prekvapit.
Kdybych mel vypichnout jednu dulezitou vec, asi bych vybral pravidelnou vymenu casti vody a odkaleni. Kdyz tohle nezanedbavam, a ridim se dalsimi obecnymi radami pro zalozeni a provoz akva, vse funguje tak nejak samo.
Ono je skoro nejlepsi mit hodne prace a akva nestihat, pak clovek nema roupy porad v nem stourat :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2009 10:12 Žena geminika [39] - Živorodky – Ožltla mi voda
Pred dvoma týždňami som kompletne menila a prerábala akvárium.Kamene a vápencové skaly sa bielili v Save,opätovne boli vložené do akvária a nanovo celé akvárium spustené.Ale dnes som si všimla,že celá voda má žltý nádych,aj kamene sú nažltlé,ale to je asi tou vodou,nemyslím,že by za dva týždne zažltli aj tie.Neviem,prečo dostala voda nádych žltej farby,dokonca to vyzerá,okoby som mala žlté svetlo,ale nemám.Tak neviem,čo sa tej vode zase stalo.Budem musieť celú vodu vymeniť,to mi je jasné,ale neviem,čo mi ju zafarbilo do žlta.Je pravda,že v akváriu sú aj dva korene,ale tie tam boli stále a voda bola číra,len som mala čierne riasy.Neviete,čím by sa toto zafarbenie mohlo stať?Čo je nové v akváriu,tak to je Carbonátor,ten som predtým nemala.Je možné,že niečo začali vylučovať rastliny?Lebo tie som tiež predtým nemala.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 21:27 Muž Yirka [9118] – Re: Kačka
No, psát ještě moc neumíš, ale číst snad ano. Tak si přečti odkazy pro začátečníky a najdeš tam to co tě zajímá.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 21:25 Žena Hatomi [27] – Re: Kačka
No rybky v kulatém sice být mohou,ale není to ideál...
V akváriu by měl být hlavně filtr a druhy ryb se míchat mohou,ale jen ty,které se k sobě hodí... vše najdeš zde rybicky.net/rady/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 21:22 Kačka
Chtěla bych chovat rybyčky mužou byt rybyčky v kulatém akvariu??? Mužou se rybyčky smichat vice druhu??? Co všechno musi byt v akvarku?? Muže tam byt jenom ten přistroj co dělá bublinky???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 18:53 Muž Yirka [9118] – Re: croftlady
Výměna vody v kulatém nebo hranatém akváriu je stejná, záleží na druhu a množství chovaných ryb, použité technice, rostlinách atd... O kouli samé se dá uvažovat, musí však mít objem odpovídající potřebám obyvatele (těch 6 l je hoodně málo) a možnost připojení techniky nutné k provozování nádrže. Že by ryby "zblbla" je mýtus, zrovna tak by mohla zblbnout v malé hranaté nádrži. Vše je o vytvořených podmínkách a ty se v kulaté nádrži vytvářejí daleko hůře než v klasickém kvádru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2009 17:21 Muž vhisky [45]
koule by mohla být hezká jen s rostlinama bez ryb a techniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 17:17 Muž kristian [80] – Kulate akvarko
Na tema kulateho akvaria je tu jiz na foru dost prizpevku. Nejvetsi problem je umisteni techniku do kulateho akvaria. Taktez zalezi na druhu rybky kterou v akvariu chcete mit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 17:14 Muž vhisky [45]
koule je pro živočichy nepřirozená, raději si kup 12l akvárko, víc si s ním vyblbneš a nevypadá špatně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 13:05 croftlady – Re: Hatomi
Děkuju za radu. S tou koulí to ještě promyslím. Ale rostlinku tam mám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 13:02 Žena Hatomi [27] – Re: croftlady
nedoporučují,rybka se v něm nemá moc dobře,malý prostopr a ke všemu kulatý :(
Pokud nemáš krycí sklo bude se ti tvořit jakýsi "povlak" tak ten musíš odstraňovat co se týče výměny tak tak 2x do týdne 0,5 až 1l. doufám,že tam máš alespoň nějakou rostlinku a doporučuji ti koupit větší akvárko a hlavně ne kouli :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 12:57 croftlady – Výměna vody v kulatém AQ
Potřebovala bych poradit, jak často měnit vodu v kulatém AQ, o objemu 6l, bez vzduchování a filtrace, s jednou rybičkou. Také by mě zajímalo, co je pravdy na tom, že kulatá akvária se nedoporučují, protože v něm rybyčky "blbnou". Předem moc děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 19:22 Žena Alena.sv [89] – Re: mc95161
Do 10l můžeš dát celou část vody ze svého 60l akva,a gupka bude v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 19:14 mc95161
ja jsem si ted zakoupil 10 l akva no a chcem sa spytat po akom case tam mozem dat ryby lebo tak to vyzera ze mam tehotnou gupku a asi o 5 dni porodi dal jsem tam Sanil 2000 na premenu vody na akvarijnu ale o 2-3 dni by sem ji tam potreboval dat dal jsem tam asi 2 l z puvodni porodnicky a ta byla jen z flase takze nic moc ale hlavne se tedy chci zeptat ze ci mi ta gupka prezije mam filter AT-F300 na plny vykon a pomocou neho vzduchujem a mam tam 2 rastliny (valisneria gigantea [ostrihana :)]a cryptocoryne tropica)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 17:09 Žena Alena.sv [89] – Re: Golfer
A co tam dát na zajetí tvýho beťáka z velkého akva? Ten by to měl zvládnout v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 15:05 Muž filipsi [1295] – Re: Golfer
No a co proste misto zajizdeciho cehokoli davkovat potrebne mnozstvi cpavku cpackovou vodou?
Ja nemam s rychlym osazenim nadrze zadne negativni zkusenosti, nejaci ti plzi temer hned, ryby take brzy. Ovsem vseho s mirou, pridavat az po case, a dle potreby menit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 15:00 Muž deathfoe [58] – Re: Golfer
Jo to jsem už zapoměl, že zakládáš 25 litrů, ale tak byli by tam asi jen 3 týdny, to by snad měli zvládnout v pohodě. Ještě tam můžeš koupit 2 paví očka a pak je přesunout do 112 litrů, ale pokud nové rybky nechceš, tak to vidím jen na ty dánia z tvého 112 litrového, s těma mikro razborkama bych to neriskoval a dal je tam až za těch pár týdnů. Třeba někdo přijde na jiné řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 14:36 Muž Golfer [9] – Re: deathfoe
Není to na ta dánia leopardí moc malá nádrž? Jsou to pěkní divočáci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 14:00 Muž deathfoe [58] – Re: Golfer
Sid radí dobře, jinak já bych tam dal 2-3 dánia ze tvého 112 litrového akvária, ty by to pěkně zaběhli (dánia jsou obecně odolné rybky), pak jen čekat až budou dusitany neměřitelné a hodit tam požadované osazenstvo, o mikro razborkách nevím jak jsou náchylné, ale pokud by byli, tak by to zajíždění na ně mohlo mít následky, takže bych neriskoval a krevetky potřebují kvalitní vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 13:50 Muž Golfer [9] – Re: Sid
Hmmm, tak to je smůla. Když už to nepomůže, snad to ani neuškodí... :-(

Spíš je pak otázka, co se prodává v těch komerčních produktech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2009 13:04 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Golfer
...malou nádrž jsem naočkoval asi 1 litrem vody se zaběhlého velkého akvária. Někde jsem četl, že to vytvoření bakterií ve filtru pomáhá...
Nitrifikační bakterie žijí přisedle. V té vodě, co jste načerpal ze zaběhlého akviška, jich nejspíš nebylo víc, než v odstáté vodovodní... :-O
Jó, to kdybyste odsál nějaký detrit ze dna nebo vymačkal do nového akviška filtr z toho zajetého akva, tam by to spíš zafungovalo. :-)


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 40 41

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 41240x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/274-vymena-vody?od=1751