Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna vody

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 10:19 Muž teleport [3] Re: NHKG
jde o to jak jsem psal že chci do akva dodavat odstatou vodua ne hned vodu z radu mame v ni dost chloru ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2010 10:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: teleport
Pokud si chlap, tak nechápu co řešíš. Každý týden měním třetinu vody ve 300l akváriu => 100l. Mám 2 kýble po 12l, takže stačí zajít 4x s odpadní vodou na záchod a 4x s novou vodou. Zkoušel jsem i vypouštění hadicí přímo na zahradu i do záchodu a s těmi kyblíky to je rychlejší. Za hodinu mám výměnu hotovou i s vyčištěním vnitřního filtru a skel, pokud si zrovna nemusím čistit externí filtr nebo přesazovat rostlinky.

@Pet: U rostlinného akvária možná měnit 10% vody týdně stačí, ale u akváríí zaměřených na ryby s minimem rostlin je to určitě málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 09:59 Muž Pet [56] Re: JJaanca
Pokud akvárko funguje, není důvod měnit víc, jak desetina vody týdně. Moje akvárka mají celkem víc jak 3000 litrů a taky kyblíkuji. Nevidím v tom problém. Má to i výhodu. Pokud něco nechtěně odsaji, z kýble to snadno vylovím. Když bych natáhl hadici rovnou do kanálu , bylo by to nadobro ztraceno.
Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 09:57 Muž teleport [3] Re: Designer
me jde o to ze nej naliju vodu do akva chci nechat odstat jak to delal ted ... takze kyble nejsou moc prakticke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 09:44 Žena JJaanca [67] Re: teleport
Já mám 7l kýbl a běhám s ním hodněkrát. Ale koukám, jestli tý vody neměním málo. Mám 190l měním cca 35l. Leju tam pak vodu čerstvou přímo z vodovodu. Říkám si, že čistý objem bude o dost menší a aby jim ta čerstvá voda neublížila. Kdybych měnila 1/3 ze 190l, tak by mi voda klesla určitě do poloviny nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 09:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: teleport
Mel bych asi mlcet, mame jen 160l, ale kdyz to vezmu na kyble, bude to pro vymenu vody tak o jeden kybl rozdil. Jsem skoro stokilovej chlap a 3 az 4 kybliky s 15l vody mne fakt nerozhodej, plus minus kybl na tom nic nemeni - aspon mam trosku pohybu :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 09:37 Muž Pitras [0] Re: teleport
Pokud máš wecko blíže,hodíš to samospádem s kadicí.Jinak budeš muset jako já kýblovat,není to sice tak pohodlné,ale taky to jde.Napustím si den předem 50l kýbl a druhý den ten samý objem vody odkýbluju z aq a odstátou vodu tam naliju.Dělám to tak od začátku a nikdy jsem problémy neměl.Tak hodně zdaru a užij si to zakládání nádrže hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 09:32 Muž j0hny [86] Re: teleport
V mojom pripade bandaska na policku ktora je nad urovnou akva + hadica, ked pri odkalovani chybne tak este 1 kyblik vody.
Da sa pouzit cerpadlo s velkym vytlakom, alebo uzavrety barel a kompresor :) Kto ma vlastnu studnu tak hadica od vodovodu do akva.
A vypustam priamo do wc cez 10m hadicu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 09:31 Muž Jurasek [137] Re: teleport
Co do nějaké větší nádoby? Třeba 50l barel, vyměnit to na dvakrát, 30 a 30? Nebo se dostat s hadicí do kanálu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2010 09:25 Muž teleport [3] – jak na výmenu vody
zdravím po novém roce plánuju 200 l akva a docela ted bádám jak budu měnit 1/3 ono 60 l vody je docela dost ted menim 15 l a to jde v poho kýblem ... tak mě docela zajímá jaké máte fígle na výměnu vody ...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 00:27 Muž Jenick [9]
Přidávám se k těm, co dolévají vodu rovnou z řádu. Podle mě teče z kohoutku kvalitní voda. Dokonce mám v plánu při budování příštího většího akvária vynechat filtr a prostě nechat vodu akváriem protékat nonstop cca 1L/hod (napojit akva vv-řád a na odpad)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 00:03 Muž Mike [3]
a co ušetřit a jen postavit barel výžš než je akvárko a hrnout to samospádem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 22:10 Muž Vašek [56]
Já také několik let dopouštím chlorovanou vodu přímo z vodovodu. Chtěl jsem ale nechávat vyrovnat teplotu. Kouknu na nějaké to čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2010 22:05 Muž ČUPR [204] - Tetry
Pokud máš dobrou vodu z vodovodního řadu a to asi ano, když ji piješ, tak namíchej pomocí výtokové baterie přímo teplotu, kterou potřebuješ a hadicí připojenou na baterii naplníš akvárium bez problémů. Já dříve stavěl pyramidu (židle, bedna, obrácený kýbl, barel) a zbytečně jsem se dřel, nehledě na to, že hrozilo nebezpečí, že to spadne, vypadne hadice apod. O nitrifikační bakterie starost neměj - tedy pokud nebudeš u této "údržby" současně čistit filtr pod proudem vody z vodovodu a pokud píšeš pouze o dopouštění (které je max 1/2 nádrže) a ne o napouštění celé nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 20:29 Žena darka [520] – Re: Vašek
Napouštím odstátou z barelu starým Atmanem 200 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 20:13 stevo112
no ja mam male cerpadlo z takej fontanky co bola v kvetinaci prietok 300 l/hod www.akva.sk/… napojim hadicu od odkalovaca a len zapnem do zastrcky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2010 20:12 Bart Simpson – Re: Yirka
přesně já taky doplnuju neodstátou přímo z kohoutku ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2010 20:04 Muž dvorak [94] - Rostliny
Já vodu nenechávám odstát!Když vyměňuji vodu,tak odsávám kal do kýblu,vypustím vždy 3 kýble;z kohoutku napustím kýbl a přes ruku to liju do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 20:00 Muž Yirka [9126] – Re: Vašek
Asi tě nepřekvapí, že nejlepší je napouštět vodo do nádrže přímo z kohoutku. Vodu nechávají odstát ti, kteří to potřebují ze specifických důvodů (potěr a pod.) anebo ti kteří mají vodu superšpatnou, což je málokde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 19:57 Muž ampik [2] - Rostliny
zkusit jezirkove cerpadlo s vytlakem 2 metry a to das do kyble a hadici nad hledinu. pak tu je moznost vrtackove cerpadlo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 19:54 Muž Vašek [56] – Dopouštění vody do nádrže.
Přemýšlím jak dopouštět vodu ze dvou 25 litrových kamistrů do nádrže. Napadlo mě, že bych rozpojil dvoukohout u filtru a nechat vodu dopustit přez filtr, jenže si nejsem jistý jestli to tam filtr natlačí když by tahal vodu z podlahy do výšky 120 cm a druhá věc zda by den odstátá voda nevadila nitrifikačním bakteriím (patrně asi ne).

Jak to řešíte VY? Nechci výmýšlet vymyšlené.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 16:38 Muž Argo [6] - Rostliny
jankaskodka 60l akva stačí trochu odkalit (často lidi ani neodkalují pokud mají dostatek rostlin) a rybky ty tam necháš hadicí samospádem odčerpáš vodu a nalyješ novou (RYBKY NEVYTAHUJEŠ!). Takováhle práce mi zabere max 30-60minut ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 15:29 jankaskodka – Re: wow
do sklenenych poharov :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 15:24 wow
A ty rybičky jsi teda dala kam? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 15:22 jankaskodka – Re: wow
60 litrové a trvalo to asi 3-4 hodiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 15:13 Žena geminika [39] - Živorodky
A ako dlho ti to trvalo? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 15:07 wow
Jak velké máš akvárko? Že se ti to chtělo všechno vytahovat a umývat ve vaně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 14:55 jankaskodka – Re: JuraS
no kiez by som mala takych susedov co vyhadzuju kybel rastlin :) asi dam oznam na vchod ze mame akvarko a ze kto este okrem nas :-D no je tu zopar chovatelskych a hrad stale mame tiez... velmi pekny :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 14:13 JuraS – Re: jankaskodka
určitě tady na fóru najdeš někoho, stačí rozhodit sítě a co znám osobně trenčín tak to není žádná díra (btw..hrad stále stojí ??? tak tam budou nějaké burzy..nebo aspoň chovatelé..stačí se zeptat a možná soused vedle vyhazuje každý týden kýbl kytek do záchoda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 14:12 Mystka – Re: jankaskodka
Pokial mas dobre svetlo, minimalne 0,3 w na liter vody pre nenarocne rastlinky (optimum 0,5 W/l),tak sa Ti spamataju. Stare listy zhodia a vyzenu nove. Tie hovienka od rybiciek ich pekne pohnoja.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 14:06 jankaskodka – Re: geminika
v akvaristike maju strasne skarede rastliny a nemaju tam asi viac ako 2-3 druhy a listy su take hnede skarede :-O a nechcem sa pytat v akvaristike ktore su dobre pre moje rybky lebo mi nahovoria vsetko a umele im teda nestacia?:((( obavam sa ze tie rastliny tam budu robit iba choroby a ryby ich budu obzierat :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 14:06 Mystka – Re: jankaskodka
Zive rastlinky su dolezite. Nejde len o to, ze akvarium so zivymi rastlinkami je kusok prirody v byte, ale aj o to, ze udrzivaja v akva aku taku biologicku rovnovahu, vyrazne sa podielaju na odstranovani skodlivych latok, produkuju kyslik, poskytuju rybkam ukryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 14:01 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: jankaskodka
Ale bez živých rastlín to môžeš zabaliť. Bez nich to nikdy nebude fungovať. Prečo nechcete rastlinky živé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:59 jankaskodka – Re: JuraS
no to som si uz vsimla ze mi predajca preda hocico len aby predal...zacalo to tak ze sme si isli kupit len bojovnicu...a nakoniec nas prehovoril na zaciatocnicky set diversa 60litrov s filtrom a ohrievacom za 110eur....o tyzden som si ten isty set vsimla v inych chovatelskych za 75eur...takze si najprv zistim co chcem kupit a co potrebujem ako sa budem pytat predavaca a on mi nahovori 10 zbytocnych veci...aj nalepovaci teplomer sme vymenili za obycajny do akvarii lebo konecne vidim ze tam mam skutocne 25 celzia...a zive rastlinky vobec nemame asi moc ani nechceme, zatial mame len umele asi 5 kusov a 2 skrýse..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:58 JuraS – Re: jankaskodka
odkalovací zvon seženeš v každé prodejně akvaristiky...projeď si fórum..někdo na některé nadává a jiné jsou notoricky uznávané jako dobré..odkalovací zvon se dá vyrobit z pet lahve a kusu zahradní hadice ..a jak funguje !!! když budeš mít tak akorát rybek, dostatek kytek pak ani moc odkalovat nebude třeba..když nebudeš moc překrmovat..to ale zjistíš pomocí šneků..když jich budeš mít tolik, že se ti všechno v akva bude hýbat je problém s překrmováním...přečti si ty odkazy, najdi si principy filtrace a zamysli se, zda filtr který máš není jen na škodu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:56 Žena Sirah [11] – Re: jankaskodka
to vsechno sezenes urcite v bezne akva prodejne, ja nakupuju ale na e-shopu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:53 jankaskodka – Re: geminika
vcera sme s tym zabili asi 3-4 hodiny :( uf a bolo to fakt dost co robit a kde zozeniem ten odkalovaci zvon? spongiu s filtru uz viem ze mam preplachovat v akvariovej vode..a tie uhliky sa dokupuju alebo ta napln sa kupuje cela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2010 13:49 JuraS – Re: jankaskodka
Máš dobrej přístup..to cením..nejsi hned dotčená...to se spraví a máš pravdu "i mistr tesař se utne" ako sa u nás hovorí...pozor...prodejci ti někdy jen kvůli zisku prodají cokoliv..a skuteční odborníci jsou v prodejně jako hřib v lese...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:46 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: jankaskodka
Keď chceš mať aj nejaké živé rastlinky, tak im trochu tých výkalov nechaj. Určite im to prekážať nebude. Ten bordel zo dna odsaj hadičkou s odkaľovacím zvonom. Poprehrabuj s tým zvonom dno a to stačí. Potom vyper filter v tej odsatej vode (nie pod tečúcou vodou), dolej odstátu vodu a za pol hodinu nemáš čo robiť. Koľko ti trvala tá údržba s odlovom rýb, prepraním dna atď.? Keby si to mala robiť každý druhý týždeň, tak by ťa to asi dlho nebavilo. Veď doma tiež netepuješ koberec každý mesiac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:43 jankaskodka – Re: geminika
no presne si to odhadla :-O priznavam sa :-( no ale budem sa snazit a nerobit chyby a velmi ma to bavi tak ako aj priatela presedime pri tom hodiny a uz chodime do chovatelskych castejsie ako do potravin... no dufam ze preziju hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:41 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: jankaskodka
O starostlivosti a údržbe akvária je tu toho strááááášne veľa. Keď si aspoň 30% z toho pre začiatočníkov prečítaš a budeš sa toho držať, bude tých chýb menej. Po takomto hrubom neznalom zákroku môžeš teraz spočítať rybky, ktoré máš a postupne z nich hľadať skapacinky.Predpokladám, že ako prvé pôjde Black molly, neonky a gupky. Ak sa im nič nestane do 2 týždňov, môžeš si gratuľovať.
Neviem, aké máš veľké akva, ale vieš si predstaviť tých, ktorý majú aj 500 litrové nádrže a vnich aspoň 100 rýb? Kde by ich pri každej údržbe "odkladali" a hlavne, kto by ich v tých zarastených nádržiach lovil? Veď to je blbosť. Čítaj, čítaj, pýtaj sa, pýtaj sa. Dúfam, že všetko, čo ti tu kto poradil si vezmeš k srdcu a poučíš sa. Držím Ti palce, aby ťa neúspechy neodradili, lebo akvaristika je krásny koníček. Ja mám akvárium už dobrých 30 rokov a nikdy ma to neunudilo. A aj teraz si sem prídem po radu, keď som si neni s niečim istá. Sú tu aj skúsenejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:40 jankaskodka – Re: JuraS
mne hovienka nevadia, len som ich chcela odstranit lebo som citala o zivorodkach ze vela kakaju a ze ked spia v noci na dne tak spia vlastne na hovienkach a hlavne gupkam to nerobi dobre na ich chvostiky. Ja sa z rybyciek tesim a viem ze robim chyby..aj skusenemu soferovi moze zhasnut auto pred semaforom ...a preto sa tu pytam a citam vsetko aby som ich odstranila....mam vytlacene vsetky odkazy co ste mi poslali a budem poctivo studovat...a piskorku budem zhanat v akvaristike, aj ked mi nerobi problem odkalovat alebo vymienat vodu ...ja by som to robila aj kazdy tyzden keby rybky chceli :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:39 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: JuraS
Preto robí všetky tie chyby, lebo najprv určite rýchlo rýchlo založili akvárium a teraz (možno) čítajú, čo s ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:19 JuraS – Re: Moucha
Jirko možná i hůř..měla-li při první zakládání nějaké staré dno, nedej bože nějaké hnojení v tabletách a nebo specku dno pro kyti tak je to všechno v hajzlu..tedy spíš v odpadu...

btw..pro zadavatelku otázky...jestli ti vadí "hovienka" pak není vhodné chovat živočichy..prostě za to nemůžou..ani piskořka není všelék..chtělo by to pár fotek..založit presentaci...přečetla li jsi toho víc z tohoto fóra mám jedinou otázku:
Proč děláš takové zásadní chyby kterých by jsi se při přečtení jakéhokoliv článku k zakládání akva nikdy nedopustila ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:17 maio777 – Re: jankaskodka
zle,zle,zle mas akva 2 tyzdne a uz tam mas rybky!?a vymena vody bez rybiek... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: jankaskodka
videonavod www.jbl.de/…
dej si prehrat JBL AquaEx (typ odkalovace)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:07 Muž Yirka [9126] – Re: jankaskodka
Částečně ano, ale pravidelné údržbě a odkalování se nevyhneš. Je to však jen otázka několika minut dle velikosti nádrže. Zbytky na a ve dně má ráda: rybicky.net/atlasostatnich/piskorka_vezovita vcelku běžný plž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:06 Žena Miruška [1] - Cichlidy
Piskořka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 13:00 jankaskodka
dakujem vam za rady sak ja som tu stale a citam a citam a surfujem lebo sa strasne tesime doma z akvarka a tak im chceme co najlepsie tým rybkam....a je nejake zvieratko ktore tie hovienka zozerie?ako slimak napriklad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2010 12:56 Žena Sirah [11]
ono je docela dobre procist i toto forum, je tady hodne diskuzi a rad :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 40 41

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 41255x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/274-vymena-vody?od=1601