Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna vody

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 20:52 Muž Yirka [9118] Re: filipsi
Řekl bych, že hlavně chybí znečišťovatelé a čistitelé, údržba, atd. Z toho vyplývá, že to je individuální a dvě stejně velké nádrže různých akvaristů pochopitelně nemusí mít stejný objem NO3. Tedy pokud nebudeme hovořit jen o napuštění čistou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 20:52 sokar Re: filipsi
Koncentaci tam mám napsanou.
Toš něco sem zpočítal a vychází mě to na 320L ale to za předpokladu že ta měněná voda má 0mg NO3.Tak nevim. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 20:49 Muž filipsi [1295] Re: sokar
To neni chemie, ale fyzika, otevri jinou ucebnici ;-) . Jeste k tomu chybi koncentrace no3 v te vode, kterou menis.
(edit - jak tak nad tim premyslim, mozna to je dokonce jen matematicka ucebnice?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 20:44 sokar – Trocha chemie.
Chtěl bych požádat všechny chemiky,jestli by nejen mě mohli poradit.
Mám akvárko o čistém objemu 1280L a koncentraci NO3 o hodnotě třeba 50mg/L.
Jakým vzorcem nebo jak příjdu na to kolik vody vyměnit abych snížil koncentraci na 30mg/L nebo podobně.

Než jsem to jsem psal tak jsem otevřel knížku chemie ale já ji vždy nesnášel.

Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2008 21:14 sokar – Re: thunderstorm
No jo ale rejnoci a arowana maj dohromady jen asi 35 "bobků" za týden a to odsaju max s 5 litrama vody.

Líbí se mi nápad od filipsi.
Že mě to hned nenapadlo
tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2008 21:09 thunderstorm
nejlépe uděláš když odsaješ vodu odkavačem a zbytek doliješ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2008 20:49 Žena Alena.sv [89] – Re: sokar
Přesně tím způsobem dopouštím vodu do akva já.Mám akvarijní čerpadlo,na kterém mám na vývodu hadičku,kterou napouštím vodu do akvária.Je to bez dřiny,vodou z kanystrů(vozím si vodu ze studánky),tak krásně dopustím akva.
A ještě malá vychytávka:hadičku mám na konci ohnutou do tvaru J,takže ji krásně zachytím za okraj akvária a nemusím ji držet;
a na elektrické šnůře mám zapojený vypínač,takže si při potřebě zastavení vody jen klapnu vypínačem a nemusím tahat šňůru ze zásuvky. palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2008 20:46 Muž TomášB [12]
ja bych to taky udělal jak říká flipsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2008 20:45 sokar – Re: filipsi
No chtěl bych odstátou a né rovnou z vodovodu,ale taky by to šlo.Mohl bych použít vodu z butarů na teplou vodu,ale utahne to ten tlak vody v potrubí až do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2008 20:41 Muž filipsi [1295] – Re: sokar
A co take primo hadici z vodovodu? Nebo musis vodu nejak upravovat (treba cast osmoticke)?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 20:35 sokar – Jak vyměňujete část vody v akvárku?
Zdravím.
Chtěl bych se zeptat především akvaristů co mají maxi akvária,ale i ostatních,jakým způsobem vyměňujete vodu v akva?
Při mém objemu mi to dělá potíže a tak mě napadlo koupit sud o objemu tak 100 až 200L do něj dát ponorné čerpadlo a čerpat tak jednou týdně 100 až 200l do akva.Starou vodu vypouštím hadicí,ale jde mi o napouštění.

Děkuju za náměty a rady.

ahoj ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2008 00:01 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční – Re: Sid
To nic X-) . Já si spíš musím občas dávat pozor, abych při psaní půlku věcí nevynechal, a nevyznělo to pak úplně jinak, než jsem myslel... A poprosil bych o tykání :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2008 23:44 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Saša
Omlouvám se, Sašo!
"Přilepil jsem" svůj příspěvek na ten váš, ale neměl jsem v úmyslu reagovat na to, co jste napsal - chtěl jsem se jen vyjádřit k tématu... hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 23:27 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční – Re: Sid
To je pravda, souhlasím s Tebou do písmene. Já to myslel tak, že každé akvárko je svým způsobem jedinečné, tím pádem i podmínky v něm, o rozdílných nárocích ryb a rostlin nemluvě. Takže určit jednoznačně, jak často (přesně) vodu měnit, mi nepřijde moc realizovatelné (u někoho to stačí jednou za týden až dva, někdo další musí vodu měnit třeba obden). Tazatel by si podle mého měl vypěstovat ten správný odhad sledováním, i když to chce samozřejmě čas. Předtím jsem to asi nenapsal moc šikovně, teď už to snad vyzní líp :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2008 00:35 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Saša
Pravidelná částečná výměna vody je něco jako vyvětrání vydýchané místnosti. ano
Proč se nezkusit alespoň vzdáleně přiblížit přirozeným podmínkám, kde je neustálý přísun čerstvé vody normální? Zvlášť při tak obrovské koncentraci rybek na tak malém prostoru, jakým každé akvárium je?! Ani sebelepší filtry nemohou nahradit tak jednoduchý úkon, jakým je výměna části vody... ;-)
A připojuji se k názoru, že čerstvá voda může být zdrojem živin pro kytky. Asi ne všech (draslík?, mikroprvky?), ale většiny (N, P, S, Cl, Mg, Ca...) velmi pravděpodobně ano. :-)
Většina našich zdrojových vod je totiž živinami docela nasycena, řada i přesycena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 22:06 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Ber to "baj voko". Budou-li ryby v pohodě, není třeba něco měnit. Změní-li třeba trošku barvu "do mínusu", chování anebo tak něco, je nejvyšší čas. Ale to vychytáš jejich průběžným sledováním. Moje cichlidky patří mezi docela choulostivé druhy, přitom se i při minimální péči těší výbornému zdraví (i když zase... z kohoutku nám tu teče voda vhodná i pro kojence...). U chovu všeho živého je lepší sledovačka a cit, než všechny tabulky dohromady (ačkoli i ty jsou bezesporu důležité)... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 21:40 Muž spooky [11] - Asie – Re: ghostik
Presne ako pise ghostik.
Inak zabudli sme este sponemut aj velmi dolezitu vec a to je kvalita a vykon filtru.
Ked som mal vnutirny filter, musel som menit vodu kazdy tyzden. Akonahle som si spravil externy bio filter, podla testov je voda aj po 14 dnoch ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 21:28 Muž ghostik [81] – Re: hanz
Dale to take napomaha redit nechtene latky v AQ ktere se tam tvorej.
Nejsem si jisty ze vymenou vody zrovna pridate ziviny rostlinam ale u nekterych zdroju vod to mozne snad i je.
Dale zalezi na mnozstvy ryb a rostlin.
Narazil jsem uz na popis AQ kde se voda snad ani nemeni ale tam hodne zalezi na dodrzeni rovnavahy prostredi.
Take by to bylo zbytecne u akvaria bez ryb jen osazeneho rostlinkama.
Kazdopadne u beznych AQ se vetsinou meni 1/4 vody jednou tydne zaroven s odkalovanim dna.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 21:28 Muž Yirka [9118] – Re: kubatka
Ono to záleží na více okolnostech (velikost AQ, počtu ryb, rostlin).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 21:23 Muž spooky [11] - Asie – Re: kubatka
Za by som to povedal veľmi jednoducho: nemusí. Ale to všetko záleží na viacerých faktoroch: veľkosť akva, početnosť rýb v akva, druh a množstvo kŕmenia, počet rastlín, ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 21:23 Žena holčík [0]
Já jí měním každý týden a vše funguje v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 21:20 Muž hanz [27]
1.) Věčinou je to spojené s čištěním dna.
2.) Tím že vyměníš část vody, přidáš rostlinám živiny.
3.) Voda musí být odstátá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 21:17 kubatka – Musí se voda měnit jednou týdně?
Musí se voda měnit opravdu jednou týdně? Není to moc často,. Nemůže se stát že častou výměnou vodu spíš rybkám ublížím? Moje akvárko má 60l a ryb mám celkem 18. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 17:26 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ghostik
To je dobrá cena! :-)
Ještě mě to bude lákat, pořizovat si taky nějaké zákaly... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 10:17 Muž ghostik [81]
Sid napsal: ...(ÚV samozřejmě na plovoucí breberky platí! :-D Ale kdyby tak existovaly půjčovny za mírný poplatek... :-) )


je cca 650.- poplatek vyhovujici ?
To je hodnota na kolik mne prislo vlastnorucne vyrobene UV 8W palec[/cite]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 10:06 Muž romi [7]
proste mi ale nejde do hlavy, ze v druhom akva, ktore bolo len na predpestovanie rastlin, ktorym sa tam navyse nedarilo bola voda cista, bez naznaku zakalu...
co uz, mozno to chce cas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 09:52 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: romi
...navyse na jednej valisnerii vidim biely povlak...
A nějaké "ošetřovatele" rostlin máte?! Nejlépe okružáky nebo levatky?
A s akvacitem neotálejte - dobře zavedené rostlinné akva si vystačí jen s "honičem vody", nově zřízené potřebuje solidní filtraci.
(ÚV samozřejmě na plovoucí breberky platí! :-D Ale kdyby tak existovaly půjčovny za mírný poplatek... :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 09:34 Muž romi [7]
podla mna su to nalevnici - prve dni po napusteni vody bolo akva ciste, ked som pridal rastliny a adekvatne tomu sa zvysovala teplota vody, pribudalo aj zakalu...
navyse na jednej valisnerii vidim biely povlak.
co sa tyka bioakvacitu, ten tam pojde, ale bohuzial pre mna nie je dostupny tak aby som to kupil.
vcera som vycistil filter (nie v chlorovanej vode) a dal som dole kryt filtracnej naplne...
tak uvidime, najviac by mi prekazalo ak by zacalo akva zapachat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 09:26 Muž filipsi [1295] – Re: romi
Nebo ji urychlit pomoci fyziky (UV). Ale to bych take nedelal. V nibanu jsem mel zakal jeste po trech tydnech. Ono to zmizi. Jestli je to mechanicke, jeman filtrace je nutna, treba pridat jemnou vatu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 09:17 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: romi
V prezentaci jsem vám dal do komentáře, že by nebylo marné vyplnit komoru filtru akvacitem. Jak máte aktuálně řešenou filtraci?
Co se týče zákalu - není kam spěchat. Akvaristika je o trpělivosti.
Pokud je zákal mechanického původu, je nutné zapracovat na filtraci.
Pokud je původu biologického, pak počkejte, až nálevníci zkonzumují přemnožené bakterie. (Ony se navíc regulují samy co do počtu a druhové skadby.) Co je pár dní proti věčnosti... hmm :-D
Situace by se snad dala urychlit pomocí chemie, ale to nebývá vždy nejlepší cesta.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2008 07:53 Muž romi [7]
kde je hranica, po ktoru sa oplati cakat, ze nalevnici zmiznu sami?
biely zakal mam uz druhy tyzden, rastliny tam su, ryby nie, filtrujem nonstop.
stale sa to nezlepsuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 21:23 Muž ghostik [81]
Mnel jsem ho pred par dny. Stacilo zapojit na 30hodin 8W UV a bylo po zakalu. Byly to nejaci mrnavy nalevnici cico. Kazdopadne jsem je ozaril a je klid. Ani nevym z ceho se objevyly :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 21:18 Muž frmol [14]
k zakladnm pravidlum pri zakladani noveho aq patri
1- dat tam co nejvice rostlin, kolik se vejde, hodne rychlerostoucich
2- aspon 1 mesic bez ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 21:11 domca
mam problem s bilym zakalem vody akvarium ma 200 litru ryby mam tlamovce malawi a Tanganika prosim o radu dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 21:23 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Schimanski
souhlasím s filipsi, pro zmizení bílého zákalu sice stačí vůbec nic nedělat, ale pokud jsou ve vodě už ryby (což se rozhodně nemělo stát no ), tak je pravidelná výměna části vody (osobně bych měnil asi 10-20 % každý den - kolik je věc názoru) kvůli dusíkatým látkám naopak velice vhodná ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 21:17 Muž filipsi [1295] – Re: Schimanski
Jak myslis. Prave to, ze nejsou dostatecne namnozene bakterie zpracovajici produkty ryb, bude znamenat, ze jejich koncentrace ve vode bude stoupat do urovni, ktere ryby prezit ve zdravi nemohou. Tomu zabrani vcasna vymena vody, ktera tyto latky bude drzet v urovni, kde ryby mohou prezit. Prodlouzi se tim doba, nez akvarko zacne fungovat, mozna se zopakuje i zakal, ale ryby preziji.
Ale jak pises, tazatel se o tom presvedci sam, at tak ci onak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 21:05 Schimanski – Re: filipsi
Každá neuvážená výměna vody v tomto počátečním období prodlouží dobu trvání bílého zákalu. Opakuji, není zde vytvořená biologická rovnováha, funguje to jinak než u zavedeného akvária.
Nakonec, tazatel se o tom přesvědčí sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 20:58 Muž filipsi [1295] – Re: Schimanski
Naopak, kdyz uz tam jsou rybicky (co tam byt nemely) je vymena vody vhodna. Ne hned, podle ryb tak za tyden, a pak pravidelne podle potreby. To uz se nic jineho delat neda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 20:52 Schimanski – Re: Kromoli
Nic. Je to přirozený proces, který bude trvat do doby, než se v akvariu utvoří biologická rovnováha. Záleží na velikosti akvária, kvalitě vody, osvětlení , složení půdy v akváriu. Vzduchování a filtrování na bílý zákal vliv nemá. Do 14-ti dnů by to mohlo být ready. Případná výměna vody je zcela nevhodná. Rovněž není vhodné, cpát do nově zařízeného akvária rybičky, ale pokud jich tam nemáte moc a nejsou choulostivé, měly by to přežít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 20:05 Kromoli – bíle zakalená voda
Ahoj. Založil jsem si akvárko, dal do něj rybky a do druhého dne se mi ve vodě udělal bílý zákal.
Může mi někdo poradit o co jde a co s tím. Děkuji. Radek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 20:00 rolandmynar Re: Amazonstar
Leju tam vodu hadicí přímo z vodovodu a rybky se náramně baví. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2008 12:55 Amazonstar Re: Alena.sv
vzhledem k tomu ze mam tech akvarek vic tak si asi male cerpadlo poridim....bude to asi nejjednoduzsi...))diky a ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2008 12:48 začátky Re: Amazonstar
My lejeme vodu tak, že na hladinu položíme uzávěr o kýble (používá se jen pro akva) a na to vodu z kýble lejeme. Proud se tak rozloží po hladině. Když jsem zakládali akva, tak se čerstvě zasazeníé kytky, ani písek, nehnuly. Vymyslel to můj muž a je to skvělé, doporučuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2008 12:44 Žena Alena.sv [89] Re: Amazonstar
A já jsem si pořídila laciné akvarijní čerpadlo,na něj nasadila hadičku,a žádný zdvíhání kýblů.Čerpadlo dám do kanistru,nebo kýble a strčím do zásuvky a voda teče proudem tak akorát. palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2008 12:33 Beddy to Amazonstar
já leju vodu z kýble přez ruku. Tak se proud rozmělní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 12:31 Amazonstar
taky bych mel otazku na ostatni..: muzu rybu poskodit kdyz vlejvam vodu do nadrze z kyble?? ryby porad lezou do tohio vyru a obcas to s nima placne o dno...docela mam strach ze jim obcas neco udelam ,ale za dva roky se nic netalo..:)) jaky mate zkusenosti vy??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 14:44 Muž Horác [3942] Re: Felix
Rozsivky jsou jednobuněčné řasy (viz cs.wikipedia.org/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 05:15 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Chrostík
To co Ti tam roste bude nejspíš rozsivka (tzv. "hnědá řasa"). Zbavíš se jí, když zvýšíš intenzitu osvětlení (narozdíl od pravých řas nesnáší světlo) a dáš pozor na obsah dusíkatých látek ve vodě. Se světlem ale zase pozor, aby se Ti v akvárku nepomnožily prozměnu zelené řasy nebo sinice ("modrá řasa"). Musíš to prostě vychytat "tak asi napůl mezi nima" ;-) X-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2007 10:27 Chrostík Re: mch.sokolov
Fotka k příspěvku Sic jsem se dočetl, že se nemusí odkalovat ihned od založení akvária, ale já jsem udkalovat bohužel musel, páč mi tam vyrostla taková hnědá sulcovitá hmota....prý řasa, kterou jsem musel odstranit. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2007 09:01 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Chrostík
Po založeni akvária se určitě měsic nemusi měnit a odkalovat:-) V akvu je spouta živin a při brzký výměně může dojit ke ''katastrofě''a jinak stači 1/4 vody pak vyměnit. Vice najdeš v radách X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [39] 40 41

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 41240x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/274-vymena-vody?od=1901