Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna vody

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2011 18:44 R Muž romant [27987] Re: HaDaS
Jedno, lehce sedlácký vysvětlení bych měl. Byznys, je byznys, ale nic proti tomu, kdo tomu chce věřit a používat, může utrácet. Tvoje zjištění o tzv. rozházených parametrech vody lecos napovídá. Zázračným vodičkám zmar a pravidelným výměnám čerstvý vody zdar. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 18:30 HaDaS – Chemie na úpravu vody
Trochu jsem se pídil po různých serverech napříč Evropou a docela mně překvapilo, že pro všechny trhy jsou nabízeny tyto produkty (od jednoho výrobce) v naprosto totožném složení. Proč mně to překvapilo? Jelikož i voda z veřejného vodovodu v rámci Česka, je v každém druhém regionu jiná, i když v tomto případě upravovaná nejspíše obdobnou technologií, tak v rámci Evropy tomu tak již není. Jak tedy tyto "stabilizátory" fungují? Zná někdo odpověď?

Poznámka : Vodu již nijak neupravuji, a dodávám do akva přímo z pražského řadu. Pohoda. Předtím, když jsem používal roztodivné produkty na úpravu vodovodní vody, tak jsem měl některé hodnoty rozházené. Ne drasticky, ale měl. Nyní vše ukázkové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 18:28 Muž SanelOne [5] - TetryRe: vaclav
Já se nevytáčim, spíš si myslim že 1000 akvaristů - 1000 názorů. Pokud si se u toho prvního přispěvku bavil o své nádrži, tak se to v těch litrech samozřejmě ztratí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.10.2011 18:23 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
washanator napsal: Tak já zase říkám, že ten Tvuj způsob neni zrovna nejlepší. Lít do akvária vodu přímo z vodovodu neni pro ryby to nejlepší a zvlášť hned po týdnu. Ta voda by si měla odpočinout. Ne nadarmo se prodávají látky přímo na čerstvou vodu a jeji stabilizaci. Co se týče měnění vody po týdnu, zdá se mi to zbytečně moc brzy...

Koukám další malý chemik :-D Bez sebemenších problémů vyměňuji 30-70% vody hadicí přímo z kohoutku každý týden a že by to rybám vadilo jsem si nevšiml hmm asi proto jsou nádherně vybarvené a pořád se třou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.10.2011 18:18 Usine Re: washanator
Nemusíš se hned vytáčet. Já říkám jen svůj názor. Pokud si myslíš že to děláš lépe, je to tvoje věc. Mě je to celkem jedno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 18:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: washanator
staci par hodin, tyden je zkratka uz moc dlouho, navic je treba ty nadoby v cem ji nechavas odstat pravidelne desinfikovat!

u vetsich objemu je ekosystem natolik stabilni ze trocha chloru ustoji..... a taky nechavat odstat treba 100L, je ponekud problematicky, nemyslis??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   08.10.2011 18:14 R Muž romant [27987] Re: washanator
Výměna vody po týdnu pomáhá udržovat akvárko v dobrý kondici. ;-) Je to léty ověřená praxe, kterou se vyplatí nepodceňovat. U více objemových nádrží(500 a více litrů, alespoň podle mě) ten interval postačí 14 denní. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 18:11 Muž SanelOne [5] - Tetry
Samozřejmě pane akvaristo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 18:09 R Muž Silent [5949] Re: washanator
Nemyslíš, že akvarista Václav s pětadvacetiletou praxí ví co dělá? Pokud voda nemá extrémně odlišné hodnoty než v nádrži a mění se do 25% objemu je přidávání stabilizátorů a mnohdy i odstátí zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -8   08.10.2011 18:05 Muž SanelOne [5] - TetryRe: vaclav
Tak já zase říkám, že ten Tvuj způsob neni zrovna nejlepší. Lít do akvária vodu přímo z vodovodu neni pro ryby to nejlepší a zvlášť hned po týdnu. Ta voda by si měla odpočinout. Ne nadarmo se prodávají látky přímo na čerstvou vodu a jeji stabilizaci. Co se týče měnění vody po týdnu, zdá se mi to zbytečně moc brzy...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.10.2011 18:03 R Muž Silent [5949] Re: washanator
Já už léta měním vodu rovnou z vodovodu. To že necháš odstát vodu týden ve vaničce na balkoně není žádný terno. Jak správně podotkl Václav netvoří se tam jen ty "užitečné" bakterie, ale voda pak obsahuje i spory plísní a jiných patogenů ze vzduchu. Nehledě k tomu, že ty naše potřebné bakterie potřebují ke svému růstu vhodný substrát a toho ve vaničce opravdu moc nemají ;-) takže tento argument moc nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 17:33 Usine Re: washanator
Tvůj způsob není zrovna ten nejlepší. Já část vody po týdnu měním za čerstvou přímo z vodovodu. Ta týden odstátá nebude nic moc a netvoří se tam jen ty užitečné bakterie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 17:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: washanator
v dnešní době se voda už skoro nechloruje, upravuje se jinak, samozřejmě je dobré nechat odstát aby se vytěsnily stlačené plyny voda dostala z5 svůj rovnovážný stav (např z hlediska obsahu CO2)
Ale osobně jsme taky napouštěl vždy přímo a žádný problém, nyní mám již půl roku RO a napouštím ze sudu a dopouštím vodou ze studny, která jde i na vstup RO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 16:55 Muž SanelOne [5] - Tetry – Hadice a kybl
A to chces napoustet vodu primo do akvaria k rybam? Ja si ji napustim do vanicky, kterou mam na balkone, necham ji cca tyden odstat a pak ji napoustim pres hadici do akvaria. Z vody zmizi mezitim chlor a vytvori se tam prospesny bakterie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 14:29 Muž fido16 [631] Re: matlala
Ted jsem potkal znameho co dela vodu a ten rikal ze kazda vodovodni baterie ktera ma vystup na sprchovou hadici ma zavit 1/2 tim je to vyresene. Koupim hadicnik a hadici a bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 14:23 Muž matlala [798] - RostlinyRe: fido16
každá baterie je trochu jiná, nejlépe uděláš, když si to změříš posuvkou a třeba vyfotíš a dáš do mobilu a vemeš to s sebou do prodejny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 14:19 Muž fido16 [631] Re: GP
To mi furt nepomáhá nevím co je tam za závit jinak bych si to udělal šroubovací přímo na baterii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 14:09 GP Re: fido16
ja odsroubovavam sprchu a na konec hadice mam pridelanej kousek, co jde na to akorat navliknout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 13:50 Muž fido16 [631]
Cauky chci se zeptat kdo z vas plni akva hadici? Chci totiz akva napoustet hadicitak jsem si rekl ze si pridelam na vodovodni baterii hadici ale nevim vubec jaky to ma zavit abych na nej mohl nasroubovat hadicnik. Poradi nekdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 07:08 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: davidus
Zkušenost s tím nemám, takže mě neber příliš vážně, ale taktéž bych zkusil ubrat světlo, dočasně vysadil hnojení a pokud by zákal neustoupil, zkusil bych na den zatemnit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 07:01 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Moucha
Voda je z reversní osmozy tam problém není, částečně míchaná 1/3 ze studniční tam problém není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 21:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: davidus
Co takhle zkusit svítit třeba 110 W 10 hod. a naplno třeba 2 hod.? A zatím UV nechat nepoužité a uvidíte, jestli změna (snížení) světla má nějaký účinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 21:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: davidus
propral jsi to dno? odkud beres vodu? UV lampa muze castecne pomoct, dej ji pred filtr,
ale nevyresi to pricinu


green water bych bral.... pro rybky jako krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 20:37 Muž davidus [41] - Cichlidy – zelený zákal
Potřeboval bych poradit, měnil jsem akva teď mám 450l nové dno flexi obkklady. Začala se mi ale v akva pravděpodobně přemnožovat zelená jednobuněčná řasa. Akva mám takto 2 měsíce pěstuji terčovce takže parametry a hodnoty vody jsou pro ně a vodu měním co týden 100l.Zelená mlha v akva ale není na ústupu spíše naopak.Mám problém v tom že akva mám proti francouzkému oknu tak tam jde hodně denního světla. Svítím 12h 110W 6h 220W. Objedal jsem UV lampu tak by mě zajímalo jestli pomůže. Nechci dávat do akva nějakou chemii a také zatím nechci měnit obden 1/3 objemu akva. Má někdo nějakou radu? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2011 10:12 Muž Johan [4945] - Rostliny
Pokud nebudete měnit vodu a jen dolejvat, musíte se smířit s tím, že v akváriu spolu poroste jen pár druhů kytek. Např. nějakej echinodorus se šípatkou, nebo Cryptocoryna s jávským mechem a hnědovkou.
Pokud budete pravidelně měnit vodu, tak spolu můžete pěstovat prakticky všechny dostupné rostliny. Když se po čase přestane rostlinám dařit, je to velmi často zanedbáním výměn vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 10:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: zamknuto
tezko zevseobecnovat... nejenze kazda nadrz je jina, ale i mame ruzne zdroje vody (jejiz kvalita se muze take menit), navic kdyz nekdo pise ze jeho nadrz je v pohode, za par tydnu muze s prekvapeni zjisti, ze to tak v pohode nejni....

lze vyvodit nekolik principu, ale VZDY se musi pece o nadrz prizpusobit podle individualnich podminek (a ty se mohou v case rapidne menit)

a nekdy se dotycny nezmini o "detailech" jenz mohou mit velice zasadni vliv na stav nadrze.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.08.2011 10:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: zamknuto
to bude asi tím že na akvaristiku neexistuje univerzální kuchařka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 09:46 zamknuto
HWS napsal: Ale to není jen o výměně vody - \"Jeden radí to, jiný zase tohle\" - je snad v každom vlákně :-D ale pod každý se mi to psát nechtělo. U tohodle mě z toho zrovna začla bolet hlava, tak sem to sem prásknul smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 09:10 Muž HWS [1] Re: zamknuto
Ale to není jen o výměně vody - "Jeden radí to, jiný zase tohle" - je snad v každom vlákně :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 00:03 zamknuto
Jak tak čtu, de mi z toho hlava kolem. Jeden radí to, jiný zase tohle. Tak se na to čtení vy... a budu rači pozorovat co a jak vyhovuje zrovna tomu mému brčálníku(žádná kaluž taky není stejná) :) Tak, ať se daří hlavně rybkám. (Nám se zas, až tak nemusí. Sme velcí a umíte se bránit :-P )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 15:20 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: NHKG
Náhodou před rekonstrukcí se rostlinám dařilo až moc a to jsem jenom doléval vodu jednou za 2-3-4 měsíce cca 1/3 :-D Teď měním asi tak 30 litrů týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.08.2011 10:00 R Muž romant [27987] Re: FelidaeS
Když se bude měnit voda denně tak 2-3 dny v tom objemu 50% akva, tak to bude v pohodě a ještě máš pěkně pohnojený rostliny, takže jestli přidáváš nějaký hnojivo tak bych ho na dobu tak 14 dní úplně vysadil, aby těch živin nebylo zase moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 09:52 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Zoidik napsal: Kluci, když jsem založil akvárko, tak jsem na základě předchozích zkušeností vodu pouze doléval, nevyměňoval jsem. V neděli jsem po druhé vyměnil vodu, vím že je brzo čekat zázraky, ale po jaké době se projeví pozitivní přínos výměny vody v akvárku?

On se neprojeví nikdy. :-D Ale když to dělat nebudeš, tak dříve nebo později přijdeš o ryby. A i rostliny můžou mít časem problém. Časem pak bude tvoje akvárko vypadat jako před poslední rekonstrukcí...
Hlavně neměň té vody moc najednou, 30÷40% týdně je ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 09:46 Žena Linduš [166] Re: FelidaeS
co mají s tím tetraminem? u nás to bylo zrovna tak, jen to balení menší :-D přitom na výběr měl několik krmiv smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 09:36 Žena FelidaeS [61] – Výměna vody skoro půlky 112l akva:o(
Jen se chci podělit o průser, který řeším hned po ránu. Dítko mi do akva nasypalo půlku pixle Tetraminu (balení 250ml). Okamžitým odkalováním sbíráním vloček ze dna jsem přišla určo o půlku nádrže. :-( a to jsem to nesebrala všechno....Doufám, že to bude bez větších následků... jediné plus je, že schladím vodu v akva....v těch vedrech je tam pravidelně 28C...dítko to přežilo, ale musela jsem se hodně ovládat hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 20:30 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: deCORF.OBRAEN
Je to jenom pud,u některých stačí jenom malý podnět a už to jede,podnětů je podle druhů celá řada a třeba i bez ohledu na kvalitu vody třeba co do dusičnanů,dusitanů,čpavku………….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 20:19 Muž deCORF.OBRAEN [220]
pavelbartek napsal: Nejlepší jsou názory tipu-však se mi třou tak se jim jistě daří ap. rozzureny
ja si myslím, že ked sa nejaký živočíšny druh rozmnožuje tak mu asi životné podmienky v ktorých žije vyhovujú. Alebo aby to bolo len z pudu sebazáchovy a udržanie rodu svojho druhu?? coze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 17:19 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: FelidaeS
Mělo by vám jít hlavně o kvalitu života těch ryb,pod pojmem akvaristika si představuji mít rád přírodu a věnovat se tomu,ne mít doma kaluž,kde jistě ty ryby přežívají,ale to jak se cítí je druhá věc.Nejlepší jsou názory tipu-však se mi třou tak se jim jistě daří ap. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 15:54 JuraS Re: FelidaeS
psal sjem kolikrát, že se podobně chovám i k terčovcům...v akva pro dorostence to vypadá jako v piksle sardinek a jsou tak hladoví, že sežerou naprosto všechno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 15:40 Žena FelidaeS [61] Re: deCORF.OBRAEN
Musím říct, že podobně se "stará" o své akva moje sestra. Má 54l akva. V něm asi deset velkých ryb, které se tam sotva otočí.(velké čichavce, obrovské akary). Na noc filtr vypíná(prý kvůli elektrice), světlo jedno pidi midi, neodkaluje, jelikož prý nemá čím (a to že ty velké ryby nadělají), vodu nemění, ale jen dolévá odpařenou, fitr sem tam čistí, ale pod tekoucí chlorovanou vodou z vodovodu.....a přestavte si, ryby žijí!...jako rostliny jsou mizerný, nemají ani svou barvu a zmírají tam, ale ryby jsou ok....když jsem to viděla, nechápala jsem. :-) Kolik obštrukcí my děláme s naším akva (týdně odkalujeme, měníme část vody apod.).... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 15:02 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Kluci, když jsem založil akvárko, tak jsem na základě předchozích zkušeností vodu pouze doléval, nevyměňoval jsem. V neděli jsem po druhé vyměnil vodu, vím že je brzo čekat zázraky, ale po jaké době se projeví pozitivní přínos výměny vody v akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2011 20:52 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
No a když bude tahle vaše metoda fungovat u každého, ještě budete slavný. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 16:55 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Sid
písal som , že nie vždy si to príroda vie poriešiť tak ako jej to vyhovuje..teraz sa mi stalo niečo podobné, pri pravidlných výmenach vody, odkalovani a zasahovaní do akva bol problem s ruduchou, riasami atd..Kedže teraz bolo dovolenkové obdobie a bol som dlhší čas mimo domu som po príchode domou zistil, že akva nema žiadne riasy, voda čistá, ryby v pohode, po ruduche ani stopa:)..len som prestrihal rastliny a ide sa dalej :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2011 16:46 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
...Svetlo na 80 l akváriu som zapínal len vtedy ked som pozeral na akvarko,filtrácia žiadna, akurat okysličovaci strojček som zapínal tiež len pre efekt pri pozeraní na večerné akvarko, a vodu som ani nemenil, len dolial odparené množstvo!! To všetko som takto robil viac ako 3 roky a verte - neverte akvarko bolo čistučké, voda na pohľad krištáľová, rybky v dobrej forme, rastliny ako z výstavy a žiadne riasy... Ćím som starší, skúsenejší, k dispozícii mame kopec "modernej" techniky, chémiu pre akvarka, a niekedy napriek tým všetkým vymoženostiam si nevieme dať rady s akvárkom, riasami, peknému bujnému a zdravému rastu rastlín atd...
Tak proč to neděláte stejně, jako za mlada?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 16:18 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Zdravím Vás priatelia, po prečítaní tohto vlákna som zalistoval v pamäti a rozpamätal sa ako som začínal ako malý chlapec, ktorý nemal k akvaristický technike ktorá v tej dobe bola na oveľa nižšej úrovni minimálný prístup a poviem Vám " Svetlo na 80 l akváriu som zapínal len vtedy ked som pozeral na akvarko,filtrácia žiadna, akurat okysličovaci strojček som zapínal tiež len pre efekt pri pozeraní na večerné akvarko, a vodu som ani nemenil, len dolial odparené množstvo!! To všetko som takto robil viac ako 3 roky a verte -neverte akvarko bolo čistučké, voda na pohľad krištáľová, rybky v dobrej forme, rastliny ako z výstavy a žiadne riasy...Ćím som starší, skúsenejší, k dispozícii mame kopec "modernej" techniky, chémiu pre akvarka, a niekedy napriek ým všetkým vymoženostiam si nevieme dať rady s akvárkom, riasami, peknému bujnému a zdravému rastu rastlín atd.. ano proste príroda sa niekedy dokáže sama so sebou vyrovnať pri určitých situáciach, no ale nie za každých okolnosti a preto v našich umelo vytvorených "biotopoch" jej musíme pomoct správnym spôsobom ;-) čiže aj pri výmene vody nieje nejaka presne potrebná periodicita presne na den... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 15:04 Muž dair [29] - AsieRe: Eva_R
To je zcela normalni jev. pravdepodobne vysoky tlak ve vodnim radu. vyprcha to a bude to naprosto v poradku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 23:15 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Johan
Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 23:11 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Eva_R
To je nejspíše ok. Jen rozpuštěné plyny, které se vlivem změny tlaku projeví vytvořením bublinek plynu ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 23:01 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Mám asi blbý dotaz - chystám si vodu na zítřejší výměnu, a je po napuštění bílá jako napěněná, ředěná mlíkem, za chvilku to mizí. Předevčírem tekla voda málo, malý tlak, pak se to zlepšilo, ale od té doby je voda takhle jiná.. Mám radši odložit výměnu v akvárku, až bude voda normální, nebo to nic není?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 17:25 S Muž invalida [3881] Re: romant
To spíš........ smich a křídou se jen zahušťuje a fermeží ředí...........

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 40 41

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 41255x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/274-vymena-vody?od=1451