Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna vody

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2022 14:38 R Muž Anthrax [4739] Re: coldric
Odkaluju 15m hadicí naprosto bez problému. Neboj se toho. Stačí i celkem malý rozdíl mezi hladinou a odpadem a jede to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2022 14:31 coldric Re: Buldr
Tomu rozumím, také to dělám kvůli zdravotnímu stavu, kdy nemohu tahat kýble s vodou.
Jen jsem si představoval, že vypouštění vody z akvária bych dělal odsávačkou, abych odebral nečistoty ze dna. Ale obávám se, že když odsávačku připojím k 20m dlouhé hadici, tak moc sát nebude. Jako voda asi odtékat bude, ale nebude mít takový tah, aby brala nečistoty ze dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2022 14:20 Muž Lojza007 [1180] Re: vaclav
Tohle je ještě hezčí: surpanshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2022 14:19 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2022 14:14 Brodys Re: coldric
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám 20m zahradní hadice 1/2 coul na 6 baru, je to asi gardena, pletená, takže krásně tuhá. Ty levný lámací šmejdy nemůžou do domu. Na konci adaptér na baterii. Vypustím do vany, vymáchám předfiltr a pak napouštím rovnou z umyvadla Vodu mi ohřívá bojler, ryby i krevety to zatím vždy zvládly.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2022 13:04 Muž Lojza007 [1180] Re: coldric
Nenapouštíš celý akvárko, takže teplejší i studenější voda se promíchá s tou v akvárku a o moc se nemění. V létě jsem záměrně dopouštěním snižoval teplotu o cca 2°C, teď v zimě to dělám od oka a teplota se většinou změní maximálně o stupeň a během pár hodin se zase srovná. Nemám teda ryby, který jsou citlivý na výkyvy teploty, jinak bych dopouštěl s teploměrem.
Co se týče zahradní hadice, určitě se nezalomí tím, že bude z barelu ven, na to je dostatečně pružná, ta se zalomí jedině když je přetočená a hodně se za ni zatáhne, dělají to jak ty nejlevnější tak ty nejdražší. Čím dražší, tím menší riziko zalomení. A to se ti povede maximálně ve chvíli, kdy s ní zalíváš nebo hodně manévruješ, natažení z barelu nebo umyvadla do akvária s kontrolou nemůže zalomení způsobit. Další podle mě výhoda je ta, že je neprůhledná a protože to jsou hadice na zahradu, tak maximálně připravená na to, aby se tam drželo co nejmíň řas a podobně. A k tomu ještě velká výhoda obrovskýho výběru spojovacího materiálu a podobných blbostí. A v nejhorším můžeš vždycky vyměnit za něco jinýho, 20m hadice je investice 250Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2022 12:53 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: coldric
Musel by ti hodně kolísat tlak v řádu, aby to byly nějaké výrazné změny někdo dokonce dolévá pomalu i studenou vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2022 12:46 coldric Re: vaclav
Jo, toho se trochu bojím. Přeci jen mám plynový kotel s průtokovým ohřevem vody a je docela problém nastavit konstantní teplotu na výstupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2022 12:41 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: coldric
Někdo se bojí napouštět namíchanou vodu rovnou z vodovodu já to tak dělám roky a tohle odstávání má taky svoje mínusy hlavně je to hrozný vopruz. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2022 12:30 coldric Re: Lojza007
No já budu napouštět odstátou vodu z barelů. K tomu mám čerpadlo s přípojkou na hadici 16/22, ev. by asi šla použít hadice 5/8". Přeci jen mi z kohoutku teče hodně studená studniční voda... S tou 1/2" nevím, no. Asi by to také šlo, ale obávám se, že když se mi někde zlomí, tak odsávačka moc odsávat nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2022 11:43 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: coldric
S tím tvým problémem mám letité zkušenosti. Měl jsem už leccos a jednoznačně vyhrála plastová průhledná hadice mám i silikonovou ale to bylo šlápnutí vedle a o zahradních ani nemluvím. 1-2 ročně napustím savem a je jak nová, bacha na zbytkovou vodu v ní můžou se v létě a na světle vytvořit sinice a po čištění pak zůstane růžový flek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2022 11:33 Muž Lojza007 [1180] Re: coldric
Koupil jsem tu nejlevnjší zahradní hadici 1/2", bohatě stačí. Na jednu stranu rychlospojku a na baterii našrouboval redukci (dělá to třeba Gardena, mají v každým hobby marketu), na druhou stranu dal spojku/opravku a do ní se vejde tuším 16/22, možná byla potřeba nahřát v horké vodě. Na to pak při vypouštění píchnu čerpadlo, hadici hodím do záchodu a při napouštění odpojím čerpadlo a hadici cvaknu na baterii. V rámci úprav mně ještě zbylo vtokové koleno od Tetry externí filtrace, tak jsem do toho píchl tu hadici, z druhé strany kvůli manipulaci ještě kousek hadice a jde to krásně zavěsit za akvárium, drží, nikde nic nepadá ani nelítá, nevíří dno.
Zahradní hadice se láme zcela minimálně, doma to není peklo, jak s 30m hadicí venku na bubnu. Ty akvarijní 16/22 jsou tvrdý jak šutr, tam nebudeš mít problém s lámáním, ale bude chtít pořád držet smotanej tvar a budeš s tím bojovat, myslím, že se na to moc nehodí a vzhledem k ceně si radši kup kvalitní málo lámavou hadici 1/2". Třeba Gardena se skoro neláme, ale určitě existuje i levnější značka podobných parametrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2022 11:22 coldric – Hadice 16/22 - bude se kroutit?
Ahoj akvaristi, abych nemusel tahat kýble s vodou, tak si chci napouštění a vypouštění akvária (250 l) usnadnit přívodem/odvodem vody dlouhou hadicí. A tady se chci zeptat. Když koupím 20m hadice 16/22, bude se kroutit a lámat jako to dělají běžné levné zahradní hadice? Ještě jsem zvažoval, že bych koupil klasickou zahradní hadici 5/8", ale pro manipulaci s hadicí doma by se mi více líbila právě čirá akvarijní hadice 16/22. A tak než ji objednám, tak by mě zajímalo, zda má sklony ke kroucení a lámání se.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2021 12:59 Muž PetrO [752] Re: vlka
Docela se mi nezdá, že by paní někdo jen tak odbyl a nic jí nevysvětlil.
U telefonátu kde si zákazník stěžuje na kvalitu dodávané vody, prodáváme kontakt na pracovnici, která s ním celou věc probere, vysvětlí a v případě potřeby zajistí i odběr a rozbor vzorku vody.

To už jsme asi ale mimo původní téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2021 12:51 Muž PetrO [752] Re: Passenger77
Ahoj Davide.
Je to tak. Do části Brna (i na Lesnou) jde voda normálně ošetřená v plynným chlorem, ale z důvodu havárie na dálkovém přivaděči šla v podstatě stejná voda jinou cestou, kde se k ošetření používá oxid chloričitý.
Všimlo si toho hodně lidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2021 11:45 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: PetrO
Ahoj Petře, ale už jsi nenapsal, že se měnila technologie úpravy vody z plynného sycení, kvůli havárii a opravě vodovodu od prameniště do severních částí Brna. Ja bydlím na Lesné, jak víš, a to je jedna ze zasažených lokalit. Osobně bych si té změny možná nevšiml, žena jen ráno říká, že je to více cítit. Je to asi dost subjektivní věc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2021 11:21 Muž vlka [3441] Re: zelwa02
Fotka k příspěvku Doma ve Vyškově máme vodu z prameniště Dědice a napouštím přímo z kohoutku, kde je mix studená a ohřívaná přes Quadrigu. Je pravda, že už dlouho jsme Chlór necítili, ale švagrová bydlí v Brně a když se na ten Chlór ptali, tak jim bez vysvětlení důvodu řekli, že si budou muset zvyknout...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2021 10:55 Muž Lojza007 [1180] Re: PetrO
Ono stačí, aby jim nevyšly odběry a prostě přidají víc chloru. Očividně jim to teď nevychází v Brně, u opatovické přehrady jakožto povrchové vody to taky nemusí vyjít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2021 09:40 Muž PetrO [752] Re: ludvik
Čekám, kdy na tento příspěvek o chlorovaní bude reagovat někdo z Brna.
Tam si teď v některých částech města lidé opravdu hodně stěžovali na závan chóru.
Voda se při začátku své cesty, ať po úpravě nebo u podzimní vody při vyčerpání doošetří k distribuci a potom se ještě na některých objektech dochloruje. Vše měřeno a hlídáno.
Ale v Brně voda z vodovodu cítit je..

Jinak já do velkého akvária vodu pouštím přímo, z koupelny, také používám rychlospojku od Gardeny.
U malého akvária nechávám přes noc v kanystru odstát 10 litrů vody.

Ve zmíněném Brně jen pracuji, bydlíme mimo, vodu nám dodává jiná vodárenská společnost a u nás cítit není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2021 05:06 Muž Žako [4] Re: zelwa02
Dávám vodu rovnou z vodovodního řadu. Mám rychlospojku na baterii v kuchyni a jedu z ní,pak vždy dám seachem prime a vše v pořádku jedu to tak už 3 rok s tím že teď jsem se přestěhoval do bytovky a založil nové akva a je tu akorát jina tvrdost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2021 04:05 Muž ludvik [1082] Re: zelwa02
Možná jak kde ... Třeba v paneláku je to většinou tak, že je to naprosto stejná voda. Jen je ohřívaná a má umělý oběh - prostě čerpadlo, aby nezůstala nikdy moc stát. Jestli se něco tím oběhem nějak výrazně změní netuším. Rozhodně se tam žádná "chemie" nepřidává.

Informace o odstátí vody jsou spíš ze starší literatury, z doby, kdy se voda dost chlorovala pořád. Teď se spíš ošetřuje UV zářením, případně jinou chemií (ale ne přímo chlorem). Chlor je jen v případech katastrof - poruch vodovodu, výskytu bakterií.
I z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že za komoušů voda chlorem smrděla. Posledních minimálně dvacet let už ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2021 23:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: zelwa02
Ano, teplá voda v bytech nebývá pitná. Rybám většinou nevadí, ale není to jistota. Kamarád takto přišel po výměně vody o všechen potěr v malé odchovně. Výjimečně se i někde používají technologie, které jsou vyloženě pro ryby nevhodné.
Taky liju vodu hadicí přímo z vodovodu. Když nastavím hodně malý průtok (dopuštění několik hodin), tak topítko stíhá tu vodu dohřát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2021 22:14 Žena zelwa02 [188] Re: vaclav
Ja také presne nevím,ale manzel mne stále upozorňuje, že studená je pitná a teplá užitková více chemicky upravována, ale když se to zředí,tak to asi zadny problém není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2021 20:50 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelwa02
Nevím, o jaké chemii mluvíš více jak 30 let liji do akvária smíchanou vodovodní vodu a nic se neděje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2021 19:24 Žena zelwa02 [188] Re: vaclav
No z vodovodu, ale jelikož je to ta studená, tak to je pitná, zatímco v teplé je chemie navíc;) ale když ji nechám v pokojové teplotě, tak to v tom množství nebude mit asi zadny extra vliv;)
Při velikosti mé nádrže je jednodušší vylejt barel než tahat hadici přes celý byt smich
Děkuji všem,jen jsem se chtěla ujistit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2021 18:17 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zelwa02
A ta odstátá voda je odkud? Pokud také z vodovodu tak bych to neřešil a dával vodu rovnou z něj. Napojíš na sprchovou baterii namícháš trochu studenější a rovnou do akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2021 17:56 Muž Yirka [9118] Re: zelwa02
Již drahně let na výměnu používám studenou vodu přímo z řádu.
Ten pokles o 1 až 2°C, pokud nechováš nějaké extra speciality, nehraje žádnou roli. V zimě i v létě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2021 17:50 Žena zelwa02 [188] Re: Lojza007
Takže klidně nalejt tu odstátou studenější,protoze ve výsledku a v tom množství to neudělá v akváriu takový rozdil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2021 17:41 Muž Lojza007 [1180] Re: zelwa02
Je to jedno, ten rozdíl je minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2021 17:34 Žena zelwa02 [188] – Dolejvaná voda
Ahojda, prosím nekamenujte mne, možná je to hloupá otázka, ale nějak nevím co je tedy dobře.

Pokud se má do akvária dolévat odstátá voda a stejné teploty, tak tu odstátou vodu ohříváte? Kdyz ji nechám u nás v bytě odstát, tak určitě nemá 25°C (většinou má tak 21-22°C) a pokud bych dolévala vodu teplou rovnou z vodovodu, tak zas nedolevám pitnou vodu, ale užitkovou, která v sobě má dost chemie.

A jak tedy?
Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 23:59 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavel
Jestli ho máš tak ho použí ale pokud ne tak se na to nekupuj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 23:10 Pavel Re: vaclav
Teplotu tu si pohlídam, tak vodu nechám odstát třeba jen 3 hoďky, mám přidávat do vody Betta aquatan ? Je to pro tu rybu důležite ? Nebo jak jsem se dočetl tady, nic zásadně důležitého to není..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2021 21:43 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pavel
Odstátá voda je bez kyslíku a většinou to nemá efekt ani na odstranění chloru, protože se může používat jiná látka, co tak rychle nevyprchá. Hlavní je správná teplota. Schválně se jí napí a jak ti bude chutnat oproti čerstvé vody z kohoutku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 18:30 Pavel – Odstání vody, teplota voda
Ahojte, mám 2 dny v akváriu (18 litrů) novou bettu. Akvárko se měsíc a půl zabíhalo, rostliny pěkně rostou a voda krásně čistá, tak jsem tam už dal rybu. Zítra bych měl mít pravidelnou týdenní výměnu vody ale pán co mi ji prodával říkal že týden nemám měnit vodu co dám novou rybu do akvárka ( akvárko je vytápěné i filtrované ). Je tomu tak ? Žádné přípravky do vody nedávám, pří výměně vody si napustím studenou vodu a nechám ji odstát do příští výměny. Není to spíše na škodu nechat ji tak dlouho odstávat, když se uvadí že stačí přes noc ? Nyní když je v akvárku ryba, bude asi vhodné vodu ohřát na zhruba podobnou teplotu ? Vodu mám v 5 litrovém skleňáku, napadlo mě dát skleňák do kýble s teplou vodu a přihřát aspoň na 25 stupnů. (PS: je normální že ryba skoro furt plave, jen chvíli odpočivá a poté plave s jedné strany akvárka na druhou furt dokola, co jsem se dočetl betty tak akční nebývají ) Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2021 17:13 Muž dandy75 [6]
Podle mě je nejlepší na tahání vody kolem akvária al-pex, svěrné šroubení, kolena, téčka, přechodky, spoje jsou stoprocentní, zabírá to oproti ppr méně místa a hadice se dají dobře ohýbat, kde není potřeba kolen. Když se bojíte nespolehlivosti ventilů pro dopouštění, tak stačí použít dva v sérii, mosazné s elektromagnetem, nebo přinejhorším pračkové, ale se šroubením, žádné spony a pružné hadice. Toho bych se bál.
Doma nemám chlor, takže vodu rovnou ze studny do akvári. Když se mění denně třeba 10 tina akvária, tak se teplota vody moc nezmění, naopak to ryby otuží. V přírodě, také nemají pořád stejnou teplotu vody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2020 06:41 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: chameleon
Tak to potom třetinu objemu obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2020 01:17 Muž chameleon [63] Re: vaclav
Aj kým nemám ešte rybičky a akvárium ide "naprázdno"? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2020 01:06 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: chameleon
Já být tebou najedu na klasický režim 1/3 týdně, nic tím nezkazíš spíše naopak ale klidně můžeš ten první měsíc měnit i častěji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2020 00:47 Muž chameleon [63] – Výmena vody po založení akvária
Ahojte, mám takú otázku ktorú neviem nikde nájsť. Mám pár dní po založení prvého akvária, a teraz neviem či meniť vodu alebo nie, poprípade ako často. Našiel som tu jeden príspevok kde hovoril že nemení vodu vôbec, a až deň pred rybami a deň po pridaní rýb vymenil 1/3 vody, a potom už normálne každý týždeň 1/3. Mám akvárium aj s rastlinami, no tým by to teoreticky nemalo prekážať že sa voda nemení keďže tam nie sú ryby ktoré by ju nejak príliš znečisťovali. Nejaké rady ako ste to robili po založení vy? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2020 12:55 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Brdakuzzz
Nádrž tu má prezentaci, velikost tam uvedena je a jakou používám vodu a odkud se bere, to tam taky je popsáno :-) Na odstátí vody mám momentálně stolitrový sud a nějaké 30 l potravinářské kbelíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2020 12:38 Brdakuzzz Re: _ucx_
_ucx_ napsal: Já jednak měním denně jen asi 30 litrů, že ani ta ledová voda nepředstavuje problém (občas mi v ní dokonce kousky ledu plavou), s nádrží to nehne o víc než o půl stupně.
Kolik ma tvoje akvarium ze menis denne 30 litru vody a pokles teploty je 0.5 stupne? A kde bydlis ze ti z kohoutku nebo jineho napousteciho zdroje plavou kousky ledu? Jsi ze Sibire? :) Nechavas vodu tedy odstat nebo jak to provadis pokud mohu vedet? Musis mi to nejak objasnit protoze jsem se ptal na konkretni vec...diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2020 21:37 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: vlka
Zrovna HDPE je z plastů asi nejméně problematický. Bisfenol A prakticky neuvolňuje a ftaláty taky ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2020 21:32 Muž vlka [3441] Re: _ucx_
IBC kontejner z HDPE, do toho bych určitě nešel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2020 21:17 Brodys Re: _ucx_
Tak já bych zase snesl zedničinu,ale elektrika coze Určitě to musí být fajn, ale za mě u větší nádrže třeba 500l a víc....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2020 20:57 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Brdakdakuzz
V roce 1988 jsem si svařil svojí první pětistovku a od té doby měním vodu přímo ze sprchové baterie namíchanou na trochu studenější než je v akváriu. V domě se vyměnily rozvody ze železa na plast pak jsem to udělal i v bytě měnila se kotelna i celé rozvody k baráku. Dělal jsem to v neděli protože se tvrdilo že to byla nelepší voda když nejely fabriky. Dělám to dodnes jen je jedno který den. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2020 20:53 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Brodys
Rozumím. Mé myšlenky se ubírají spíš k IBC kontejneru v technické místnosti, menší domácí vodárnu, separátní potrubí až k nádrži a samozřejmě přímý přepad z komorového filtru do odpadu. V tom IBC kontejneru potom dvojice topítek, jedno krmené ze solárních panelů přímo po DC a druhé spínané ručně pro případ dlouhého nepříznivého počasí. A pak už bude jenom stačit si odměřit, kolik litrů vody za minutu přiteče a podle toho nastavit časový spínač.

Nejvíc mě na tom projektu ale děsí ta zedničina s tím spojená. Navařit PPR trubky je triviální, napojit to na odpad taky, elektronika kolem toho, to je taky legrace, ale to sekání a pak štukování a malování, bordel všude kolem, to je depresivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2020 20:47 Brodys Re: _ucx_
Tak jasně,taky se můžeme otrávit z karmy...... Stát se může cokoli, ale když to takhle lidem funguje, nehodlám to měnit. Dopouštím přímo z umyvadla vodu o cca 24 stupních asi 50 litrů, takže i pěkně naředěná a vypouštím do vany, kde to pak všechno opláchnu. Když si vzpomenu na konvice a kýble.....fuj pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2020 20:28 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Brdakuzzz, Brodys
Já jednak měním denně jen asi 30 litrů, že ani ta ledová voda nepředstavuje problém (občas mi v ní dokonce kousky ledu plavou), s nádrží to nehne o víc než o půl stupně. Ale i tak jí většinou nechávám v teple pár dní odstát.

Na bojlery a různé další zdroje teplé vody bacha. Sice mohou být bezproblémové, ale také nemusejí -- a to nehovořím ani tak o legionelle, ale jde spíš o hrozící otravu takovými kovy, jako je třeba měď nebo zinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2020 19:35 Muž vlka [3441] Re: Brdakuzzz
Mám doma Quadrigu, hadicí napouštím přímo z kohoutku a jen rukou zkouším, abych dopouštěl vodu stejné teploty jak zůstala v AQ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2020 19:20 Brodys Re: Brdakuzzz
Nám doma teče normálně i teplá palec A bojler jednou za čas projde automatickou dezinfenkcí zvýšením teploty.A i kdyby ne,legionella ublíží spíš lidem než rybám a podívejte,jsme v pořádku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 40 41

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 41240x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/274-vymena-vody?od=51