Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výměna vody

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2007 07:45 Chrostík – Kolik vody?
Chtěl bych se zeptat, jak často vyměnujete vodu a v jakém množství. Já jsem včera poprvé odkaloval a vyměnil jsem asi 1/3. Není to zbytečně moc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 11:34 kofrik – Výměna vody
Já používám odkalovací zvon(doufám,že je název správný?:),vyměňuji 1x za 3 týdny asi 30L. Vypouštění vody je vpoho,ale napouštění problém.Ač mám u akva skříň,která je výš než hladina akva,na kterou dám 30L barel,tak se stím hodně dlouho morduji!:( Voda teče málo,pouštím ji na hladinu a nedojde k žádnému zakalení. Vodu nechám nejméně 1 den odstát.Pokud někdo ví,proč mám problém s napouštěním,rád se přiučím!.-) děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 11:13 SVETLUSKA – napouštění vody
;-) jo,já mám zahradní hadici a stou vodu vyčerpávám na způsob spojených nádob.Stejně to tak i napouštím.Zatím je to dobré a nestěžijí si moje rybky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 00:25 Žena katunka [158] – ...
Musím se přiznat, že já liju přímo z kýblu...ale pomalu, tak aby ty bublinky nešly až na dno...holkám se to moc líbí a ani rostliny si nestěžovaly... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 00:04 zoo – dolejvani
ja pouzivam taky ten papir. papir na hlaadine, voda se nezviri a papir pak vyhodim. je to ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 21:52 Havel-st – voda
Když do prázdné nádrže, tak položím na dno plastovou krabičku se šutrem, aby se dotýkala skla a byla k němu nakkloněná. Když se zaplaví, tak směruje proud k hladině. jo a napouštím hadicí, samospádem.
Při částečné výměně, nějakou nádobou (2-3 litry) - plnou potopím, nakloním o 90 stupňů a pomalu vytáhnu. Je to rychlé i když sem tam něco ukápne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 20:13 Jery – voda
také se to dá lít na nataženou otevřenou dlaň,kterou dáš tak 5cm pod hladinu a dekorace a kytky zůstanou neporušeny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2006 20:02 Snow_Man – vojta
to vojta: nene rovnou z vodovodu nee. chce to nechat odstát kvůli chloru který z vody postupně vyprchá. Já jí nechávám odstát přes noc. Jo aještě ta vody by měla mít stejnou teplotu jako v aq to je snad jasný. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2006 19:58 vojta – voda
Mám malý dotaz mohu lít vodu z vodovodu do akvaria hned po napuštění a nebo by se měla nechet odležet? ne ne ne coze :-( :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2006 13:37 neo – Nene
10 dní jim ani zdaleka neublíží. Někteří je dokonce nechánaj 3 tejdny bez potravy. smich Tech 10 dní jim prospějwe
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2006 13:24 Promélie – Problém s vodou
Tak já jí raději nechám 24 hodin :-) Fakt jim nemám dávat tak dlouho potravu? Mám do tý vody dát aqutan a nitrivec? Co sůl, slyšela jsem, že malé množství neuškodí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2006 13:20 logos – odstát
odstát ji nech aspoň 12h, nejlepší je 24h nebo prostě přes noc. Zálež také na množství, pokkud je to do 20l odstátě vody tak stačí těch 12-24h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2006 13:03 Promélie – Problém s vodou
10 dní? To přežijí? Jak dlouho mám tu vodu nechat odstát? Moc děkuji za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2006 13:00 neo – jeje
No ryby nekrm aspon 10 dní a vyměn 50 procent vody za odstátou.
Kup si nejaký přípravek pro rychlé osídlení filtru bakteriemi ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2006 12:56 Promelie – Problém s vodou
Dobrý den, mám 14 dní založené nové akvárium, bohužel v něm mám už i rybky (tedy těch pár co zbylo) :-( V akvaristice trvdili, že stačí filtrovat 24 hodin, teď už vím, že je nejlepší počkat alespoň měsíc. Chtěla jsem poprosit o radu. Můžu vyměnit část vody nebo raději ne? Bojím se, aby jsem nepřišla i o ostatní rybičky - o ty odolnější. Moc děkuji všem za odpověď jsem začátečník.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2006 16:42 Štěpán – ...
Ostatní akvaristické sviňáctvo by bylo jistě také rádo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2006 16:39 Štěpán – ...
než německy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2006 16:38 Štěpán – svině
Zvědavá sviňa by prosila o převedení zajímavého perly o staré vodě do jazyka českého, aby se jí lépe trávila, děkuji! Bohužel jsem příliš mladé zvíře a rozumím lépe anglicky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2006 16:31 Sid – Z_I_K
To zvedavy_invalida_karasek

Tak ještě jeden pokus:( :) )
Deterse mám rád! :-) - správná makačka na bednu, že?
A co říkáte na můj předchozí příspěvek - udělal jsem vám radost? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.09.2006 13:59 Sid – Perly sviním
No, já myslím, Z_I_Ku, že vaše perly sem tam nějaká svině ocení. Já např. diskusi na této úrovni vítám! :)
I když mám tak trochu pocit, že více nadhledu by vám neublížilo. :-)
Určitě by ale bylo škoda, kdybyste - v podstatě bez důvodu - na zdejší diskusi zanevřel. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2006 13:41 pirát – voda
jen chci upozornit ,že pro svině jsou slušné webové stránky i v češtině a to celkem na odborné úrovni,kdo chce nechť pohledá na netu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2006 13:17 Muž [] – cizí jazyky
To: Vesnach

pokud nejsou lidé schopni si něco přečíst v cizím jazyce je to jejich problém. Pokud mi hcces tím naznačit že nemám poukazovat na zdroje relevantních odborných informaci protože tomu nikdo neporozumí a mám tím padem ve svých reakcích poklesnout na zdejší (až na pár vyjímek) nízkou úroveň akvaristických znalostí a zkušeností, tak pak je pro mne návštěva zdejšího webu skutečně ztratou času a reagováním na zdejší problemy jen hazení perel sviním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2006 12:57 Žena Vesnach [56] – karas
Za tu nemcinu ti asi nikdo nepodekuje! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2006 12:50 – NO3
Já mám vodu co nemá NO3 :(
A v zaběhlém akvárku mám stěží 5. Přitom doporučujou 25 - 100 mg. Takže proto mi nerostou rostliny. A je hezký že mám vodu bez dusičnanů, ale stejně piju balenou sodovku :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2006 10:40 blek – NO3
myslím, že to mám změřený docela dobře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2006 09:39 solem – to já
No nevím, zkus se zamyslet nad tím jak se získává nejměkčí voda- destika a když se ti z akvária odpařuje destilka tzak co ti tam asi po ní zústává a hromadí se? Toď k té tvé minerálce smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2006 09:33 Roman – zázrak
Asi to bere z ledovce,ale i tam se něco najde. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2006 19:30 Muž [] – NO3 - 0???
To Blek:

NO3 z kouhoutku skutečně 0?? Kde bydlíš že máš takovou vodu nebo je to spíše chyba v měření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2006 12:20 Pavel – voda
V akva mám Skaláry, Tetry a Sumce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2006 20:45 blek – odstát
měním cca 100litrů každých 14 dnů (z kohoutku NO3 = 0,0) nemám nikterak náročné rybky a tak na nějaké odstávání taky kašlu, následovat mě sice nikomu nedoporučuju, ale u mě to funguje. Dost záleží na chovaných rybách, jejich kondici, a přičinlivosti zaměstnanců v té které vodárně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2006 19:32 GAGAL – voda
Dolévám taky chlorovanou a nic se neděje. Dělám to již řadu let. Nemusíš se bát je to v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2006 19:29 Lupendo – vymenq vody
ahoj, muzu se teda jeste zeptat? kdyz menim vodu tak nemam moznost ji nekde odstat (mam maximalne 10l kybl a ten nestaci) tak jak to mam udelat abych prilis neporusila to rovnovahu
Vzdycky jsem dolevala chlorovanou vodu vim ze to neni idealni, co s tim delate vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.09.2006 16:00 pytel – nazor
nezbiva nez s vami vsemi souhlasit...kazdy akvarista si musi odpozorovat jak casto a kolik bude odkalovat. pro zacatek je opravdu dobre zacit na tech 20-25% kazdych 14 dni a po case interval vymeny a mnozstvi vody upravit podle toho jak to danemu akvariu vyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2006 15:48 Muž [] – vymena vody
Autor dotazu nenapsal absolutně žádné konkrétní informace co v té nádrči chová a pěstuje a tudíž není možné dát konkrétní radu. 98% procent akvaristů má problémy s vyokou hodnotou NO3 - proto má rada.

A co se týče zda měnit či neměnit vodu, tak ve staré akvaristické literatuře se výměna vody nedoporučovala !!!
I v dnešní době mnozí akvaristé mají krásné nádrže kde nevyměnují vodu a nemaji žádné problémy. Na toto téma doporučuji diskuze zde: www.aquaristikimdetail.de/… nebo si pomocí googlu vyhledat diskuze a články Gerda Kassebeera ( napr. zde: www.deters-ing.de/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2006 15:29 Sid – Výměna vody
Já tomu rozumím, protože jsem na tom podobně. Dokonce si při výměně části vody - tedy vodou vodovodní! - říkám, že "zase hnojím rostliny dusíkem" :-)
(Občas ale míchám s vodou vodovodní měkkou pramenitou, která NO3 neobsahuje. To ale běžný standard nebude...)
K postupu uvedenému Z_I_Kem bych si dovolil podotknout, že i přes případné nižší naměřené hodnoty NO3 může být pravidelná výměna vody některými druhy ryb velmi vítána. :-)
Jinak si myslím, že se toho moc nedá pokazit stylem: je sobota, jdu provětrat akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2006 15:00 pirát – voda
když jsem si to po sobě přečetl,tak tomu nerozumím ani já :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2006 14:59 pirát – voda
uvedu příklad na sobě,mám akva 300l a NO3 na nule,měním vodu 1krát za 14dní asi 50l,ovšem voda kterou dolévám má NO3-20mg/l,takže pokud bych nechal akva bez výměny vody a spoléhal se na zvýšené hodnoty NO3 a teprve potom měnil vodu,která už má určitý obsah NO3 tak bych si minimálně zadělal na řasu.Tudíž si myslím že měnit vodu jen podle hodnot NO3,může být eventuálně možné ,ale a předpokladu že mnou doléváná voda nemá žádné NO3 ,což bych si dovolil tvrdit že nemá žádná,ale mohu se mýlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2006 14:37 Muž [] – vymena vody
Četnost výměn a množství vody zavisí tom jak je nádrž biologicky zatížená a jak je jsou účinné biologické procesy v nádrži a ve filtru vedoucí k odbourávaní škodlivin. Sleduj vývoj NO3 v nádrži a dle toho se rozhodni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2006 14:29 pirát – voda
25% co 14 dní,nechat 2h odstát,než nalejete do akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2006 14:26 Pavel – výměna vody
Ahoj, mám akvárko 180 litrů a venkovní filtr Fluval a rád bych se zeptal, jak často by se měla vyměnovat voda a kolik? Děkuji za :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2006 16:59 Usine – já
Za chvilku budeš mít místo vody minerálku přírodní. :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2006 15:34 Sid – To Já
Super! Čistě z hecu jsem něco podobného taky zkusil. Jistá osoba se mne jala přesvědčovat, že bez údržby ... a v poho ...
Takže - 2 mladé závojnatky, 20 l akva, poměrně dost rostlin, (anubias, c. pontederiifolia, vodní mor), filtrace bublifukem. Po cca 6 měsících (jen dolévání odparu), voda opticky čistá, akva téměř bez řas, rostliny stagnující, NO3 skoro neměřitelné :) - cca 200 - 250 mg/l.
(Pro ochránce zvířat - poté /na jaře/ šly obě rybky do 200 l sudu na zahradě - likvidátoři komářích larev). :-)

Pro zajímavost - kolik to dělá u vás?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2006 15:21 blek – já
to je zralý na diplomku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 15:09 – Výměna vody
Mám minimum rostlin, vzduchuju a vodu jsem za poslední skoro rok neměnil, jen dolévám co se odpaří. 14 parmiček 4pruhých a 8 neonek je úplně v pohodě, ale rostliny nerostou. I když s rostlinama je spíš problém že nemaj tolik světla a hlavně tvrdost astronomických 30st. gdh.
Takže s výměnou vody bych to nepřeháněl, jestli to nejsou triky výrobců jak prodat co nejvíc prostředků na úpravu vody.
A voda která stojí zahnívá. Takže nechat odstát vodu týden před nalitím do akvária je nesmysl, leda jí vzduchovat.
Takže myslím že nejrozumější je občas odkalovat a vodu která při tom vyteče nahradit novou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2006 12:45 Muž [] – Z dvoulitrových PETek
Liju ji z dvoulitrových petek do koutku akvária . Trvá to sice déle, ale pořád je to lepší, než když to na ryby chrstáte z kýble (nebudu jmenovat..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 11:39 rena – výměna vody
ahojda všem,vyměňuju vodu hadicej,ze sprchy natáhnu vodu hadicej přímo do akv.a nechám to tíct po skle a zatím bez problémů X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 11:37 rena – výměna vody
ahojda všem,vyměňuju vodu hadicej,ze sprchy natáhnu vodu hadicej přímo do akv.a nechám to tíct po skle a zatím bez problémů X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2006 17:01 Muž vena [52] – voda
ja jí leju pomocí menší nádoby na ruku.U menších akva to jde.Metodu spojených nádob jsem taky používal.A velký rouvnou z vodovodu hadicí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2006 15:56 nigule – dolejvani
jo, to mam :-)) mam kousek u akvarka stolek a na nej dam vzdycky zidli a na zidli kybl...:-)) je to krapet "stehovani", ale me se nikdy nepodarilo jinak dolejt vodu a nerozkalit cely akvarko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2006 11:47 Muž Killer [133] - Sumci – voda
já to leju rovnou,ale pomalu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [40] 41

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 41259x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/274-vymena-vody?od=1951