Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 00:16 Merst Re: grunda
A kedy približne aspoň odhadom..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 00:05 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Merst
bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 23:49 Merst – Mlade
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Bude mať táto gupka mladé?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 22:33 Žena wdenda [14] Re: kataChlum
Mám sklenici na utopence, šířkou trošičku větší jak obyčejný zavařovací sklenice, ale je hodně vysoká, i tak to nebude stačit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2015 11:03 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: wdenda
Teď je již nevracej, byly by jen jako krmivo. Jestli z nich chceš něco mít, tak potřebují víc prostoru, než je sklenice. Dobré řešení je třeba koupit takový ten ,,úložný prostor,, z plastu. Mají je skoro všude a můžeš vzít třeba na 15 litrů, dát tam nějaké rostlinky a máš vystaráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 23:48 Žena wdenda [14] Re: Xpe
Takže to jde, děkuji moc :) Snad mi Teda vydrží :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 19:30 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: wdenda
Já paví oka choval jen ve sklenici s jednou rostlinou v pohodě. Vzduchování žádné ani filtr, vodu měnil jednou za týden, za odstátou a když vyrostli šli do společného akvária. Krmivo jsem jim dával sušené prachové, vločkové rozmělněné na prach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 15:07 Žena wdenda [14] Re: romant
Jde o to, že bych ráda 'doplnila stavy'. Při dalších už by mi to bylo jedno, ale jestli by mi sežrali všechny a později umřeli dospělý, tak tam nakonec nebudu Mít nic :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2015 14:44 R Muž romant [27981] Re: wdenda
Když je vrátíš budou jako potrava, ale proč se tím stresovat? Rodí stále a když budou mít možnost se uchýlit do nějakého houští rostlin, tak jistě příště odchováš víc a potom je zde otázka, co s nima dále, takže bych to řešil tím ponecháním v akváriu kde jsou a nechání to na přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2015 14:29 Žena wdenda [14] – 4 mládé
Fotka k příspěvku Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, dnes ráno jsem odlovila 4 malá Paví Očka do sklenice. Samice mi porodila někdy kolem půlnoci ve společném AQ. Mam tam Bettynu a Ramirézky, popřípadě i samotné Gupka a Black Molly, které by mi je mohli sežrat. Je možnost, že by mi v AQ přežila aspoň jedna, ale když mám 4, ráda bych je dochovala všechny.
Mám tedy otázku, zda mohou zůstat ve sklenici a stačí jim najemnou nadrolené vločkové krmení, či bych je měla vrátit a doufat že se schovají v rostlinách a budou žrát s ostatními rybami?
Předem děkuji.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2015 17:38 Muž NASREDDIN [1383] Re: vojta
vojta napsal: dobrý den,mám tři dotazy jak se pozná blackmola když je těhotná ? a musí být odděleni hned po porodu. klade závojnatka vajíčka ? ahoj vojta z kroměříže . je mi 9 let.

Odpovědi i svůj dotaz hledej zde:
Rozmnožování Black molly rybicky.net/forum/5266

Ohledně závojnatky. Ano klade jikry.
Více hledej třeba zde rybicky.net/forum/633

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 23:32 - Re: NoRa
Samice sú často oplodnené už v mladom veku,preto odporúčam račej samcov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 23:28 NoRa – Kolik pavích oček do 25l akvária?
Ahoj, mám dotaz, radíte do 25l akv. 3 nebo 4 paví oka? Mám tam už 1 šneka. Pokud nechci rozmnožovat, lze chovat jen samotné samice či samotné samce, nebo je nutné vždy nakombinovat (1samec + 2-š samice)? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 23:19 - Re: Merst
To u živorodiek nie je tak jednoduché.Pretože radi pri nevhodných podmienkach naťahujú a nerodia resp.rodia na niekoľko krát podľa ochoty a potreby.Hlavne potrebujú mať dobré podmienky,kvalitnú stravu a ono to príde samé.Ani nebudeš vedieť kedy a ako, odvďačia sa ti plôdikom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.10.2015 09:00 Muž Yirka [9118] Re: Merst
Takže ještě jednou totéž jako u dotazu k black molly: rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.10.2015 02:13 - Re: Merst
Treba si v prvom rade o gupkách niečo prečítať a hlavne naštudovať správne fungovanie akvária a filtrácie.Už chceš rozmnožovať a rozdelovať a ani netušíš čo je samec a samička.
Začínaš od nesprávneho konca.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 23:45 Merst – Spoznávam gupkyba ich rozmnožovanie
Potrebujem pomoc som začiatočník... Ako spoznam samicu od samca okrem velikosti a kedy zisitim že ide gupka rodit aby som ju stihol presťahovať.. A chcel som sa ešte spýtať mám gupku taku bielu to je asi samixka a je kotna a mam aj gupku takú oranžovú tiez je kotna môže to byť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.08.2015 20:18 Žena Turbínka [2558] Re: Honza
Řeknu to jinak, pokud chceš mít ryby v nějakých důstojných podmínkách tak nech akvárko o objemu minimálně 54 l pořádně měsíc zaběhnout, hezky s kvalitním filtrem, osázet rostlinkami a potom si tam dej dejmě tomu čtyři samce a šest samiček. Hezky pravidelně týdně měň vodu, dobře je krm a budou ti dělat radost a množit se, že nebudeš vědět co s nimi.
A neuškodilo by, než se vrhneš do velkochovu pavích oček, si přečíst pár řádků jako třeba tyhle:
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2015 20:13 Honza Re: Turbínka
A potrebuju filtr ?? :) a musí být plný jiker nebo stačí mit obyčejneho samce a prazdnou samici :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2015 20:08 Žena Turbínka [2558] Re: Honza
Stačí mít samce a samici a minimálně bídné podmínky, trochu krmení a vody, pak budou se množit ani nevíš jak :)
Edit: Vlastně ani toho samce mít nemusíš, staší když se s ním samička pár týdnů zpátky potkala.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2015 20:06 Honza – otázka
Ahoj chci se zeptat o nějakou radu jak rozmnožit pav í očka :) předem diky za radu .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2015 11:41 - Re: FrantaAquarium
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Milión krát opakovaná otázka,tak ja ti dám milión prvú odpoveď.Nechaj to na prírodu.
PS:pri vkladaní foto by bolo fajn ju najskôr otočiť ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2015 10:03 FrantaAquarium – je těhotná??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevíte jestli nebude tato samička gupka rodit, a jestli ano tak přibližně za jak dlouho??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2015 16:03 naplava2010 Re: stanulka032
Zdravím, nejlepší by bylo sehnat si knížku "Guppy, fenomén moderní akvaristiky" a tam najdeš odpovědi na mnoho otázek v chovu gupek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 12:52 Muž Irahayes [1] Re: kataChlum
No já to špatně definoval, řeč byla o gupkách, nemyslel jsem globálně všechny živorodky :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 14:22 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: stanulka032
Jakmile porodí, tak se ihned začne celý cyklus opakovat a cca po 25 dnech bude mít zase mladé, a pak zase mladé a pak zase mladé.... záleží o jaké očko jde. Některé formy rodí dříve, jiné o trochu později. ( A mezitím potěr z prvního vrhu dospěje a jestli tam bude alespoń jeden samec, tak budou mít samice mladé a pak další mladé... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 13:53 - Re: stanulka032
Samička môže od jedného oplodnenia samcom rodiť na viac krát v priebehu roka a to už pri nej ani samca nemusíš mať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2015 11:12 Koště Re: stanulka032
Gravidita trvá zhruba 4 týdny, takže každý měsíc může vyhodit mladé :-) I kdyby u sebe neměla samce, může vrhnout víckrát, uchová si v sobě spermie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 10:53 Muž mamlon123 [8] Re: stanulka032
tak chvilku počkej a samička ti odpoví sama jestli porodí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 10:47 stanulka032
Tenhle odkaz uz jsem cetla. Ale jen chci vedet za jak dlouho od porodu muze byt tehotna ?To jsem nikde nenasla. Jen ze zas vypada jako by mela rodit. A ze to neni ani mesic od porodu. Jen jsem chtela vedet jestli je to mozny ze by hned takhle rychle otehotnela :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 21:14 21evynka Re: kataChlum
No jasný, no... To chápu. Tuto je životodka duhová potlesk :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2015 18:57 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: stanulka032
Chce to jen malinkou snahu v hledání. Vše se dá najít zde: rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova ( odchov ). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 16:50 stanulka032
Ahoj mam dotaz 23.4 se narodily Pavi ocka. Za jak dlouho muze byt samice zase tehotna?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.05.2015 12:58 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: Irahayes
Záleží také na tom od jakého druhu ty samice jsou, ne všem živorodkám hranatí břicho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 12:40 Muž Irahayes [1] Re: 21evynka
Samice živorodek mají krom skvrny březosti před porodem skoro až hranaté břicho a to ta tvoje nemá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2015 00:28 nikita03 Re: 21evynka
nezdá se mi moc "tlustá". Samička před porodem vypadá, že musí každou chvilku prasknout a při pohledu zblízka (přes sklo) jsou vidět hrbolky na bříšku. Jinak moje samička rodila v sobotu po obědě a má cca 45 mladých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2015 23:37 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: 21evynka
Podle mě má břicho téměř prázdné a tlustá rozhodně není. Jinými slovy - ještě se načekáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 22:17 DanH Re: 21evynka
Myslím, že je VELICE jednoduché se podívat do atlasu, kde najdeš odpověď na všechny svoje otázky. K dotazu, blížící se porod jde obecně u živorodek poznat podle tzv. skvrny březosti v oblasti řitního otvoru, v jednom vrhu může být standartně takových 40 mláďat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 21:55 21evynka – dotaz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevite, v jake uz je fazi? Kdy by uz mela porodit? Mne se zda, ze ma porodit kazdou chvilinku... Vzdyt je hrozne tlusta! Nebo je jen vyvynuta? Pomozte mi, kdy bych ji mela cca premistit do porodnicky... A nevite, kolik by mohla mit minimalne madych? :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 17:33 endzi552 – gubka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ta iz to ma na krajičku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2015 10:28 Žena kataChlum [129] - divoká paví očka
Po úhynu samce mají cca dalších 5 vrhů, mezitím jim dorostou do dospělosti další samci (z prvních vrhů bez samce) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2015 10:06 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Kamilka
Jak si to mám vysvětlit?
U spousty otázek bývá nejjednodušší přečíst si nejprve atlas ;-)
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 02:46 Muž NASREDDIN [1383] Re: Kamilka
Ale ano, možné to opravdu je, samička gupek je schopna zabřeznout i dlouho po oplození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 02:32 Kamilka – to snad není možné, nebo je?
Koupila jsem 2 samičky a samečka gupky. jedna samička i sameček uhynuli. po čase zbylá gupka porodila asi 20 ks potěru. Po třech týdnech , aniž by byl po ruce nějaký samec vrhla opět hrst mladých, za dalších asi 14 dní se hodně zakulatila a opět porodila asi 10 malých rybek. Jak si to mám vysvětlit? Už se zase kulatí, zatímco její dětičky jsou stále maličké a neprobarvené. To si takhle může rodit na etapy? Nebo k tomu nepotřebuje samce?

děkuji za odpověď kamila

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 19:20 ondrejD Re: ondrajab
no, to záleží, jaké ryby v tom "normálním akva" máš .. - upřesním: ryby s jak velkou tlamkou tam máš.

pokud jde o akva ze tvojí prezentace, kde jsou jenom staré gupky, tak bych počkal tak aspoň do 1,5 cm.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 18:36 ondrajab
Fotka k příspěvku Ahoj moje otázka zni kdy bych mohl dát malý gupka do normálního akvária? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 10:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Martin
Všetkú vodu? Prečo kvoli filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 16:42 Martin – Re: kataChlum
ok,Dekuji ,Dnes jsem mnenil vodu v akva kvuli filtru a rybicky spokojení :-DD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 18:13 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: Martin
Vy raději ještě počkejte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 17:48 Martin – Re: Yirka
Takže mam ješte čekat?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-gupka-pavi-oko--rozmnozovani?od=651