Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   29.08.2017 09:24 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Amazonka
Já mám z tohoto důvodu filtr a topítko zapojené do jedné rozbočky. Před údržbou vytáhnu celou rozbočku a je vypnuté všechno, co je ve vodě. Jsem taky skleróza... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2017 22:27 Žena Amazonka [33] Re: Mitroz
Praskl a výboj. Nějak se to asi „načalo" když jsem čistila a když jsem jednou přišla domů, všechny ryby mrtvý a topítko jak po výbuchu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.08.2017 21:54 Žena drvi [2894] Re: Amazonka
Jasne, ja ted v Miniblues taky micham barevny samecky, vypada to mnohem lip.
No, parmicky ctyrpruhy jsou nekdy agresivni, hlavne kdyz jsou stresovany, bud malym objemem akvaria nebo spatnou kvalitou vody ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2017 21:33 Žena Amazonka [33] Re: Jifi
Super, jen jsem z toho mněla špatnej pocit, protoze rybicky co jsme meli predtim byli i v 10 kusovem hejnu
agresivni hlavně na samice sveho druhu. Vetsinou je ukousali k smrti sad a nedokážu si představit jen kluky.. Byly to parmičky čtyřpruhý mechový hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2017 21:29 Žena Amazonka [33] Re: drvi
Už mám vaše akvo v oblíbených! :-D budu se inspirovat.. Teda Pokusím se :)
Jo a moc děkuju, to jsem ráda.
A můžu namíchat různé barvy samečků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2017 21:05 Muž Jifi [675] Re: Amazonka
Nevidím důvod, proč by to nemělo jít. Tyhle rybky nejsou žádní rváči ani nejsou teritoriální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.08.2017 21:05 Žena drvi [2894] Re: Amazonka
Jasne, ja mam v Modrem Blues taky jen kluky ;-) . Je to paradni a rybky jsou v pohode ano rybicky.net/nadrze/25695-modre-blues
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2017 20:59 Žena Amazonka [33] – Jen samci v akváriu?
Dobrý den, můžu mít v akváriu jen samce gupek? Ne kvuli tomu že jsou hezčí, ale aby se nemnožili.
Plno lidí mi radilo, že to jde, ale já tomu moc nevěřím. Můžu tam mít jen kluky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 17:45 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Kačka J
Těžko ti tu někdo bude od oka věštit, kolik bude mít tvoje samička mláďat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 17:23 Kačka J Re: Amatértom
Omlouvám se, už jsem to našla. Jen že je dost rozdíl třeba 5 mláďat a 90, ale to má asi každý jinak ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 16:53 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Kačka J
Přečíst zdejší atlas :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2017 16:40 Kačka J – Počet malých
Dobrý den, kolik se může narodit malých gupek v jednoho vrhu? Jen tak přibližně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2017 14:57 R Muž afc1886 [14655] Re: Tereza
Ahoj, nejdříve bych ti poradil, aby sis přečetla ty odkazy, které ti dneska přišly při registraci.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Nestaral bych se teď o to, jestli budou malé rybičky, ale zaměřil bych se na odstranění chyb, které se při založení udělaly. Máš tam strašně málo rostlinek a ještě k tomu zasazené v košíčku. Velmi brzo jsi nasadila rybičky a ještě k tomu né moc vhodnou kombinaci. Dno taky nevypadá na nejvhodnější a ten atman by taky snesl mnohem větší kostku bioakvacitu. Až odstraníš tyto chyby ,necháš akvárium pořádně zarůst a hlavně zajet, tak budeš mít tolik rybiček,že nebudeš vědět co s nima.Ale na řešení každého problému tady máme speciální téma,které si stačí najít zde rybicky.net/forum/ ahoj

EDIT- na rostliny se můžeš podívat tady rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku nebo tady rybicky.net/inzeraty/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2017 14:19 Tereza – gupky před porodem
zdravím mam v nedávno založeném akváriu několik samiček co vypadají že mají těsně před porodem chci se zeptat na dvě věci když jsem četla zde psaný popis tak je tam psané, že těsně před porodem se jim objeví černá skvrna zralosti jediná černá skvrna kterou mají je těsně za bříškem hned před břišní ploutvičkou tak jestli je to ona a jak dlouho zhruba trvá než porodí po objevení té skvrny jestli to někdo vité byla bych ráda kdyby jste mi poradily co a jak s nimi protože jsou docela dost agresivní jak ke svému druhu tak i k ostatním rybičkám které se k nim moc přiblíží. Dle mého pozorování mám v akváriu asi 4 v tomto stavu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 19:42 zdeno Re: Lukas
Prec ich nemusis davat ja mam tetry neonove a uplne v pohode samozrejme ze vsetky narodene gubky nepreziju ale aj tak ich bude dost :-)
ja teraz tiez neviem kam s nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 18:53 Lukas
Super diky za radu,ale mam tam jeste tetry medeny a prijde mi ze je tam dost uhanej tak nevim jestli snimi raci pryc treba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 18:40 R Muž romant [27981] Re: Lukas
Proč, proč, tu rybu zbytečně stresuješ? To chceš aby ti porodila nedomrlce? Nech jí kde je(byla), měj tam hafo rostlin, zvláštěpak trsy jemniolistějších, kde se bude moci případná omladina uchýlit do doby, než bude ostatní osádkou akceptována a máš po starostech. ;-) No a jinak rodit ještě nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 18:19 Lukas
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 18:07 Lukas
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim dal sem gupku mimo ostatni nevim na 100% jestli bude rodit ,ale dle toho co jsem okoukal zrejme ano raci bych byl rad jestli mi poradite diky
Omlouvam se za kvalitu...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2017 11:20 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Anton
-černá barva ,jsou oči plodu (pokud nemáte albinotickou řadu- ino gen)
-pokud se objem skvrny zmenšil a je světlý ,došlo nejspíš k porodu
-zvýšení teploty a přidání soli by tomu odpovídalo
-pokud je objem stejný a změnila se pouze barva ,důsledek pohybu plodu (otočení), kdy není viditelná tmavá část vývojových orgánů plodu
-intenzita a proměnlivost zabarvení skvrny březosti ,je běžná , ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 10:23 Anton – Paví očko
Zdravím, měli jsme/máme v akváriu poprvé paví očka, samička již těhotná (s černým váčkem za břichem) ovšem včera se nám na neonkách objevila krupička, nasadili jsme tedy hned lžičku soli, a Eshu, a zvýšenou teplotu na 30°C dnes ráno při pohledu na paví očko již onen černý váček neměla, je možné že by vlivem této události "potratila" ? nebo se jedná o přirozený vývoj kdy se blod vybarvuje do světlejší barvy a není tedy tak výrazně vidět?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2017 11:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: sharka71
-ta velikost, by "zhruba" zřejmě odpovídala,
-pokud příjem potravy a četnost kombinace rozmanitosti složek krmiva optimální, není se třeba zabývat vývojem ve vztahu k velikosti,
-jiné by to bylo, pokud by se to projevovalo častou formou onemocnění, apatií, nechutenstvím, atd ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 11:25 Žena sharka71 [37] Re: lacewings
Děkuji, a tu velikost mi asi nepovíte, že? Chápu, že to závisí na mnoha okolnostech, ani přibližně se to nedá určit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.03.2017 11:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LiborSprysl
-tazatelka se neptá na seleci (třídění) do vtahu k bar. variaci, neprovádí chov se specializací, pouze má chov . V tom je podstata mé odpovědi.
-Třídění je uvedeno k rozpoznatelnosti znaku pohlaví ,kdy tazatelka je schopna rozpoznat pohlaví(barva,gonopodium, projevu chování)
-U některých druhů variant ,jsou již samice po narození rozpoznatelné dle barvy, u báze ocasní ploutve, to jen pro upřesnění, aby nebyl další příspěvek ohledně barvy ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 10:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: lacewings
lacewings napsal:
-oddělení samců se dělá pouze v případě, pokud nechcete nadále odchovávat,
-třídění se provádí co nejdříve, při dostatečně rozpoznatelném znaku pohlaví (barva,gonopodium, projevu chování)

... teda po mém ... :-) naopak ... oddělení samců se dělá v případě, že chcete nadále odchovávat ustálenou barevnou varietu... (Protože u vytříděných samců až v pozdějším věku lze plně rozlišit vše co je uvedeno o řádek níž a lze dobře vybrat ploditele do dalšího chovu...) ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.03.2017 09:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: sharka71
-samotná velikost odchovu je v celé řadě odvislá od několika faktorů
-proto poměr k "velikosti" ve vývoji, je dán třeba velikostí samotných rodičů,
-ne každá barevná varianta je velikostně stejná
-oddělení samců se dělá pouze v případě, pokud nechcete nadále odchovávat,
-třídění se provádí co nejdříve, při dostatečně rozpoznatelném znaku pohlaví (barva,gonopodium, projevu chování) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 08:59 Žena sharka71 [37] – velikost malých
Ahoj, jak velká by měla být mláďata pavích oček narozená 19.1. ? Mám je tak 1,5 cm, je to v pořádku? Nikde nemohu najít, jak rychle rostou. Krmím střídavě prachovým, mraženou artemií a nadrcenými vločkami. Samečci už se trochu vybarvují, všechny rybky vypadají čilé...jen jako jestli nerostou pomalu :-). A ještě se zeptám, kdy přibližně bych měla oddělit samce od samiček? Nebo to není nutné? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.02.2017 21:18 Maq Re: Aneta Kozlová
Není!
Kořen který neležel tisíc let v rašelině (ev. kořen z velmi tvrdého tropického dřeva) se bude v akváriu rozkládat a tedy, lidově řečeno, svinit. Lepší je koupit takový rašelinový kořen v obchodě, i když nejsou levné.
Kameny: Tam je to jednodušší. Většinou stačí tzv. octový test. Polij octem, přilož ucho a poslouchej. Pokud to šumí, je v tom vápenec a ten Ti bude neřízeně upravovat vodu po svém. Pokud nic nešumí, je volno a záleží v zásadě na vkusu každého akvaristy. Bohužel, lidi často upoutá krása právě těch šumících... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.02.2017 21:15 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Aneta Kozlová
Některé hnijí víc a některé méně. Občas se lidé diví, proč řasy, proč rostliny neprosperují a on to blbej kořen. Kvůli parádě si rozhodíš celý ekosystém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 21:00 Aneta Kozlová Re: Maq
Dobře,
ale proč opatrně?
Není kořen jako kořen?
Děkuji ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 14:19 Maq Re: Aneta Kozlová
Kořeny a kameny mohou být pěkné, ale i ty se musí opatrně vybírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 13:21 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Aneta Kozlová
Rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 12:42 Aneta Kozlová Re: JirkaŠčobák
OK,
a co tedy zbytečné není ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 12:29 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Aneta Kozlová
Kořeny a kameny považuju za zbytečné. Můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 09:57 Aneta Kozlová Re: JirkaŠčobák
OK,

takže akva nechám zaběhnout 2 měsíce :)



Koupím si +- 20 rostlinek a doplním kořenama kamenama atd.



No uvažuji takto protože mám 3 samice (zbarvení blue)které hodlám nechat vytřít se samcem zbarveného do zeleno modra .



Nechám si akva poslat a jinak děkuji za radu potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 21:56 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Aneta Kozlová
Pokud je samice jednou oplodněná, porodí mladé i po dvou měsících. Takže pokud chceš izolovat samici, kvůli tomu, aby porodila jinde - teoreticky to jde - jenže by bylo fajn, aby to bylo v dva měsíce staré fungující rostlinné nádrži. Do toho, co linkuješ, bych dal na úvod asi 40 rostlin a dva měsíce je nechal růst. Dát tam tu samici bez toho, aby nádrž fungovala, bude spíš vražda.

Otázka: Proč takto uvažuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 18:40 Aneta Kozlová – akvarium
Ahoj,
lze nechat gupky tady vytřít ?
akvaria.heureka.cz/…
Popř kolik samicí na 1 samce ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 15:07 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lucka
Ani mě mláďata nežerou. Závisí na kvalitě nádrže, čím krmíš a jak krmíš: www.facebook.com/…

P.S. To, že ti je nežerou dva dny, ještě vůbec nic neznamená. Řekni, až to bude měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 14:59 Lucka Re: JirkaŠčobák
Jojo nechám je tak třeba se jim zadaří :-) Ale přijde mi to divné že je nežere :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 14:54 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lucka
Neřeš. Buď přežijí nebo ne. Každopádně pokud nemáš zaběhnuté (s rostlinami, fungující alespoň 2 měsíce) jiné prázdné malé akvárium, cokoli ve stresu uděláš, situaci jen zhoršíš.
Nestresuj se. Gupky, pokud mají podmínky, je jich hodně. Pokud nemají dobré podmínky, chcípnou. Tvoř dobré podmínky (založ pro ně větší akvárium) a mláďata nepočítej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 14:50 Lucka – Malé rybky
Dobrý den, v neděli jsem si koupila dvě paví očka do 15l akvária (byly 4, ale 2 to prostě nějak nezvládly :( ) samičku už mi prodali ”těhotnou” což jsem nevěděla ale nevadí... Včera jsem zjistila že porodila co jsem se napočítala 13 rybiček. Začala jsem tedy rychle googlit a zjistila jsem že samičky své mláďata hned po porodu pojídají pokud se rychle neschovají nebo nemám porodničku. U čehož jsem se celkem zděsila... Ale rybky nevypadají že by měly strach.. Plavou u hladiny úplně na pohodu. A samička je ani nějak nehoní že by je chtěla sníst. Stále jich tam je 13.. Není to divné? :-D Mám je dat někam mimo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.02.2017 09:58 R Muž romant [27981] Re: Honza
Budu nezdvořilý, ale použij kolečko myši, tohle vlákno o ničem jiným není. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2017 09:31 Honza – mám tušení......
jak poznám že je samice březí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 21:11 R Muž romant [27981] Re: rakapka
Jj, doužívej ty vodičky a můžeš i bez nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 21:09 rakapka Re: romant
kombinuju s kohoutkovkou s aquasafem... a mám i aqva balanc, tak to je asi ok, ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 20:50 R Muž romant [27981] Re: rakapka
Jenom osmozovou vodu bych nedával rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 20:48 rakapka Re: romant
ok, koupím... a vodu měním po částech co pár dní.. a mám čistou, osmozovou, tak snad budou spokojené a porostou jako z vody.... :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 20:45 R Muž romant [27981] Re: rakapka
Kup jim mraženou artémii, porostou rychleji, ale nezapomínat na tu kvalitu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 20:43 rakapka Re: romant
no že je zbouchnutá už ze zveráče jsem zjistila až doma, ale ono je to stejně jedno, protože mám i samce i samice, takže by to bylo jen o pár dní později... stejně jako ted vidím že jsou zboucnuté i ty ostatní, co jsem koupila pře týdnem nebo dvěma :-D ale tohle asi řeší každej kdo je chová, ne ;-)

já abych jim dopřála to nejlepší... jsou to přece moje první narozené rybyčky, a ty si člověk pamatuje navždy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 20:39 R Muž romant [27981] Re: rakapka
smich Tak proč to děláš, když nevíš co s nima? Předpokládal jsem, že víš co bude až to bude, jak vidím, zase chyba. :-D No jistě že jim stačí to vločkový, hlavně nezapomínej na kvalitu vody obecně, tedy častější výměny rozhodně budou ku prospěchu věci. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-gupka-pavi-oko--rozmnozovani?od=351