Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 58 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 14:10 Muž Miras [111] – Re: Siminka
pročti forum, fotek je tu dost a dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 11:32 Siminka – pomoc
Nebola chyb av rastline lebo na listoch je nejaky povlak.Diki.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 11:30 Siminka – Krupička
Ešte by som sa potrebovala poradit u mečúnky som mala krupičku a dala som ju izolovať do osobitného akvária, aby nenakazila ostatné ryby. Vdedy som ešte namala lieky čítala som si rady ale iba som zvišila teplotu v akváriu a tala som jej tam lyžicu soli.Lyžica soli bola na 100 až 80 l vody. Do 4 dni mi skapala. Teraz sa mi zdá že ma aj neonka krupičku a ma len jednu bodku na kornej plutve. Je to krupička? Ak hej neviem aké lieky sú na to dobre potrebujem poradiť. Dakujem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 10:26 Siminka – Ako zistím že je gubka tehotná?
Ahojte.Potrebujem poradiť neviem ako to ma vizerať ked je gupka tehotná.Má aj veľké bruško a pri brušku ma čierne bodky a hned pod čirnymi bodkami má niečo slabo žlté je to skôr zafarbene do spinavého blondu.Dakujem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 10:20 Siminka – Ako zistim ze je gupka tehotná?
Potrebovala by som poradiť neviem ako to ma vizerať ked je gupka tehotna.Vidim jej pri brušku čierne a hned pod tým ma niečo slabo žltej farby.Má aj dosť veľké brucho.Neviem ci sú to priznaky tehotenstva.A do kolkych hodin by tak mohla porodiť mlade ked som to zistila pred dvoma dňami.Dakujem. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 15:39 Muž voko [9] - Živorodky – Re: Deathbull
No i to se stává.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 15:09 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Ja včera čekal že budou mladý..ráno totálně hranatý břicho a v koutě, takže vše v pořádku. No teď když jsem přišel tak nejen že zádné mladé nejsou, ale právě jsem vyndal velikou samici z akva mrtvou. Vypadalo to jakoby to nešlo ven, měla vřed jakoby praskla v boku a prohnutá páteř...a byla pěkně ožraná už. To jsem ještě neviděl aby to samice živorodky zabalila při porodu..asi byla stará, měla tak 6 cm. Je to škoda, cichlidky v malém mohly mít zábavu protože to vypadalo na pořádný vrh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 15:00 Akvarista5 – Re: Budulinek89
nn ja si myslim ze nn protoze uz by byl videt malinko ocasek bezbarevny :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 14:19 Žena geminika [39] - Živorodky
Podľa tej prvej fotky by som ju nechala ešte takých 10 - 14 dní a potom ju dala do pôrodničky. Samička nosí mladé približne 3-4 týždne. Táto má ešte čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 14:19 Žena geminika [39] - Živorodky
Podľa tej prvej fotky by som ju nechala ešte takých 10 - 14 dní a potom ju dala do pôrodničky. Samička nosí mladé približne 3-4 týždne. Táto má ešte čas.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 13:21 Budulinek89 – Re: Semtex
a za jak dlouho bys jí dal do porodničky? nechci jí tam umistovat už tedka ale nechci aby mi ty ostatní potvory sežraly mladé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 13:10 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Budulinek89
tak pro tuhle je moc brzo s porodničkou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 13:08 Budulinek89 – Re: Budulinek89
ráda bych věděla kdyby mi mohl někdo poradit jestli jí mám dát už do vytíračky nebo jí nechat navolno protože mám v akvárku tetry červené-dimantové a tetry královské, neonky, péřovce, ancíky, a pancéřníčky a nerada bych aby se jim něxo stalo.... díky za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 13:06 Budulinek89 – Re: Budulinek89
Fotka k příspěvku tady přikládám druhou fotku tahle je víc rozmazaná...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 13:04 Budulinek89 – těhule nebo ne?
Fotka k příspěvku chtěla bych se poradit.. mám doma 2 samičky pavích oček. fotila sem jen jednu kterou sem musela dát do vytíračky. protože mám 170litrové akvárko a špatně se vtom narychlo hledají.. chtěla bych se zeptat jestli je těhule nebo ne... Omlouvám se předem za ne moc kvalitní fotky...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 09:48 Jakubqo814
ja som ich nechal s velkými a krmim ich vločkovým a nádherne rastu a su krasne sfarbené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 09:42 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: YellowAngelfish
Základ je mäsko (červíky...), väščia nádrž ( 2-3 l na dospelú rybku) a teplá vodička (25°C). Pravidelná údržba a čistenie vody. Popíš viac o nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 06:47 Karlo – Re: YellowAngelfish
Jaká je teplota v akváriu? V chladnější vodě se vývoj rybek hodně zpomaluje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 20:24 eriksk
kolko litrov ma to aqva?davaj im nejake krmivo pre male rybky od sera alebo Tetra-Min .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 19:45 koikapor – sd
ak mas male akva a vela malych ryb v nom tak budu pomaly rast, ale skus pestru stravu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 19:36 Muž Yirka [9118] – Re: YellowAngelfish
Za normálních okolností musí mít 1cm do měsíce, ve třech měsících by měly být vybarveny a schopny reprodukce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 15:17 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: YellowAngelfish
některé gupky se ani nevybarví, hlavně samičky, záleží jakou máš barevnou formu a nejsou nakřížené mezi sebou různé barevné kombinace, pak se může stát že pěkně vybarvených kousků moc nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 14:58 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
určitě dobré krmivo, ale taky hodně zálení na NOx - častěji měnit vodu, filtrovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 14:43 YellowAngelfish – Re: katterinecka
dobre .. :-) a kolko by to tak ešte malo trvať kým sa sfarbia a vyrastú?? či nevieš asi že?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 14:41 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: YellowAngelfish
mě taky gupky platy rostou pomalu. Pokud mají dobrý podmínky v nádrži tak jim nic nebude. Tyhle rybky jsou docela nenáročný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 14:40 YellowAngelfish – Re: katterinecka
skúsim díki .. takže je to len tým čo im dávam jesť ano?? Nie sú nejak choré alebo tak niečo ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 14:39 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: YellowAngelfish
kdybys je krmila živým nebo mraženým, tak porostou o dost rychleji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 14:37 YellowAngelfish – Re: katterinecka
striedam vločky a sušené dafnie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 14:35 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: YellowAngelfish
a čím je krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 14:28 YellowAngelfish – Prečo mi mladé guppy a molly nerastú?
V decembri minulého roku(2009) a v januári tohto roku(2010) som odlovila malé gupky a molly(black a gold) do oddeleného akvárka, aby bych nezožrali velké jedince. Už sú tam okolo pol roka a stále majú len cca 1cm, všetky sú rovnakej farby(len asi 3-4 majú na konci chvostíka čierne sfarbenie) aj "tvaru". Niektoré ale vyzerajú tak, akoby samy čakaly mladé. Je to možné? A kedy dorastú na "normálnu" velkosť?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 12:40 Žena geminika [39] - Živorodky
Zlepené chvosty môže mať na svedomí okrem znečistenej vody aj jej teplota. Ak majú studenú, tiež to robia. Mne to raz robili mečovky. Vymenila som 1/2 nádrže vody, preprala filter, pridala nejaký preventívny prostriedok a spravilo sa to. Fungovali ďalej normálne. Ale v každom prípade to che uviesť viac informácií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 12:40 Žena geminika [39] - Živorodky
Zlepené cjvosty môže mať na svedomí okrem znečistenej vody aj jej teplota. Ak majú studenú, tiež to robia. Mne to raz robili mečovky. Vymenila som 1/2 nádrže vody, Preprala filter, pridala nejaký preventívny prostriedok a spravilo sa to. Fungovali ďalej normálne. Ale v každom prípade to che uviesť viac informácií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 21:07 Muž sajfrdík [14]
to už sem se na ty ocasy ptal taky.prej je to buď špinavá voda nebo moc ryb v akváru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2010 11:08 Muž Sewer [99] – Re: Kub@
To je strašně málo informací... Zeptat se proč je moje ryba nemocná a nic k tomu nedodat je celkem na prd hmm

Jak to přesně vypadá? Zkus to vyfotit... Čím je krmíš? Jsou v samostatné nádrži nebo jsou ještě s jinými rybami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 10:37 Kub@ – slepená ocasní plotev
Zdravím. Chtěl bych se zeptat zda-li nevíte nebo nemáte zkušenosti se slepováním ocasních ploutviček u plůdku pavích oček... Nevím čím to je. Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 23:14 Muž sajfrdík [14]
já to když rodila poprvý neodhad a nechal sem to tam.po 2 tejdnech už jezdili mezi ostatníma.zbyli 4.a mečovky zbyli 2.teď se mi narodili ve čtvrtek a mam je v malym akva bez filtru bez ničeho.měnil sem jim vodu a ZATIM žádná nechcípla.ve většim akva mam 2 molly,4dospělý mečovky,2 paví oka,1 mutanta,ancistruse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 13:04 Muž Sewer [99]
suelin: Co teplota? Já nechovám přímo paví očka, ale Endlerky (v atlase Gupka Endlerova), ty jsou si velmi blízké (a rádi se mezi sebou kříží) a vím, že v atlase je napsáno, že pokud je v akváriu teplota stabilně 27°C a víc, tak samička hyne již po 3 - 4 vrzích. A všeobecně platí, že vyšší teplota (než je ta, kterou mají ryby mít) zkracuje rybám přirozenou délku života.

Cupinka: Vzduchování i topítko rozhodně, filtraci bych taky doporučil. Přendavet vždy do stejně teplé vody, z jaké jdou a do vody vytažené z jejich původního akvária...ani nepoznaj, že sou jinde ;-). Vše (filtr, vzduch) velmi jemně. A kolik vody? :-D Až po okraj :-) . Dostatek rostlin, aby se cítili v bezpečí. Až trochu poporostou, tak je tam můžeš přendat. To poznáš, že už jsou dostatečně veliké, rostou rychle ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 12:56 Žena Cupinka [0]
ahojky ,vcera jsem si donesla 4samice pavihoocka a dneska mi po akvarku plavou male,ty jsem odlovilado maleho akvarka protoze mam v akvarku zivorodky velkoploutve a betty tak nechci aby se hned prvni vrh stal krmenim.ted prosim radu mam mit v malem akvu filtr a topitko??? a kdy je muzu vpustit do velkeho akva-nekde jsem cetla az jsou velke tak ze se nevlezou nejvetsi rybe do tlamy :-D :-D ,urcite mi nejake mrne ve velkem akvu zustalo ma nejakou sanci??a kolik mam dat vody do maleho akva???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 00:30 suelin – proč hynou po porodu?
Včera nám uhynula už druhá samička paví očko cca týden po porodu. Tak jako ta první měla po porodu podivně placaté bříško a pod ocasní ploutvičkou "vytahané" jakoby se nezatáhlo zpátky. Pátý den měly vypouklá očka a do dvou dnů uhynuly. sad Měli jsme je asi čtyři měsíce a rodily několikrát, no skoro pořád. Poradí mi někdo, ať už se pro příště tomu vyhneme.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 15:46 Žena Linduš [166] – Re: zdenulka2910
supr fotka potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 15:19 Muž Miras [111] – Re: zdenulka2910
přesně tak, chce to jen trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 15:16 Žena zdenulka2910 [1] – Re: Linduš
Fotka k příspěvku Po připsání příspěvku jsem zjistila, že samička má další mladé. Srovnala jsem to s těma malýma a je to fakt rozdíl :-). Udělala jsem foto.
Ono se to nezdá, ale fakt rostou :-D!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 15:08 Žena Linduš [166] – Re: zdenulka2910
ono se to nezdá, ale rostou. vidíš je každý den a srovnat je můžeš jen s dospělými, ale kdyby se narodili další, tak už je to velký rozdíl ;-)
vločky stačí, dej jim čas :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 14:27 Žena bluedream [245]
Mikro krmivo je taky zbytečné, pro očka dost malé. Lépe budou růst po "masíčku" ... např. mražený cyklop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 13:34 Muž Miras [111] – Re: zdenulka2910
vyčkej a oni vyrostou, jinak ten žloudek je pro ně skoro zbytečnej, ty rozdrcené vločky poberou dobře a nebo se dá koupit mikro krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 13:28 Žena zdenulka2910 [1]
Můžete mi prosím někdo poradit jak dlouho trvá než malé paví očko doroste do normální velikosti? Mám totiž 2 prcky pavích oček (mají tak měsíc a něco) a připadají mi, že za tu dobu ani nějak nevyrostly. Mám je už od začátku spolu s 2 dospělýma pavíma očkama. Krmím je rozdroleným vločkovým krmivem. Jen mám pocit, že to je pro ně asi málo výživné. Četla jsem o krmení uvařeným žloutkem, ale z toho mám strach. Existuje tedy něco přímo pro potěr na rychlejší růst? Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 10:26 Muž Miras [111] – Re: deno151
no bez fotky těžko říct, ale zdá se podle popisu, že asi bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 21:14 Muž deno151 [3]
Ahoj,mam podobnu otazku mojej gupke velmy narastlo brusko neviem ci je tehotna lebo ked prejde popred svetlo tak v brusku jej vidim take modree malicke kopceky... dakujem za odpoved prosim odpovedajte na mojej prezentacii

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 20:49 stanulik
tak ja sa tiez pochvalim vcra vecer sa mi vytrela gupka vcas som ju odlovil dal do 5l pohara a za hodinu som to prelovil mam ichh 40ks samozrejme nepodarilo sa mi vylovit vsetky par sa uslo mamke a par bojovniciam ale 40ks mam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 20:00 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Bart Simpson
Me se dokonce i stalo ze sem vezl gupky na burzu a jedna mi porodila primo po ceste v sacku :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [58] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-gupka-pavi-oko--rozmnozovani?od=2851