Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 91 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2007 12:26 Muž Sprachys [48]
ja to drolil vdycky na krytu od CD kreditkou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2007 12:11 Athaya – mini rybicky
Male rybky by bolo lepsie oddelit od velkych ryb, lebo by si ich pohli pomylit s vecerou.:)Jedlo im nemusis kupovat specialne pre ne. Ja davam dospelym rybam susene vlocky(zrejme to poznas)a z tych vlociek sa daju nakrmit aj mini rybky.
Zoberes kusok vlociek a rozdrvis to na male kusocky, skor na vlockovy prach.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2007 11:56 Hajná – potěr
Potěr se drží na hladině, tak je dobré mít tam nějaké rostliny, nechat je třeba jenom jako plovoucí, když ti nedosahují zasazené až k hladině a ty malé se v tom schovají. Krmila jsem jsem je TetraMin baby. Po 14 dnech si jich už žádná ryba nevšímala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2007 08:16 Žena Moniika [8] - Živorodky
dík moc za rady! do rána ty všechny tři přežily a vyzkoumala sem tam další dva. Takže jich je tam pět!
.
A před chvílí dalšího jednoho!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2007 01:18 marius
Čím ich kŕmiť? Živú artémiu asi nemáš, z nej rastie každý poter ako divý. Ja keď nemám naliahnutú artémiu bežne dávam žĺtok z natvrdo uvareného vajca. No treba s ním kŕmiť naozaj opatrne, lebo Ti z neho skysne voda. No ak kŕmiš s rozumom a máš tam aj pár slimákov nemalo by sa to stať. Ináč na žĺtku sa dá v prípade núdze odchovať poter väčšiny rýb. Nie všetky druhy, no gupky určite.. Tak sa maj... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2007 22:32 tonik666
stačí mít dostatečně zarostlou nádrž a pak pár oček přežije. Důležitýje především porost pod hladinou - kdy jsem měl pod hladinou H.difformis, tak jsem byl schopen odlovit téměř všechny prcky. Z jednoho "vrhu" jich bylo i přes 50. Takže už ti jich asi pár snědli. A to je i odpověď na otázku, jak spolehlivě zajistit jejich přežití: odlovit. Jinak ale pár jich při zarostlé hladině vždycky přežije.
A krmit? Na jemno nadrcené vločky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2007 22:24 Page
Nemá cenu Ti něco radit! Myslím, že kdyby ti někdo poradil stejně by se se zlou potázal. Vždyť přeci ty jsi ta dokonalá co vše ví a snědla všechnu moudrost. Mi neříkej, že tak zkušená akvaristka za kterou se tu vydáváš si s touto situací neporadí???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2007 21:53 Žena Moniika [8] - Živorodky – Pomocte: gupky
Prosím, prosím poraďte mi! Teď sem se koukla do toho mýho kulatýho akva a vydim tam tři prcky!! Sou maličký. Vůbec nevim co mám dělat!
Prosim poraďte mi: mám je oddělit od velkejch gupek?? (nádrž je docela i zarostlá, ale bojim se že né dostatečně) a jak, čim...je mám krmit... prostě všechno! mám podezdření že mám další těhotnou samici. coze coze Bojim se že už mi rodiče nějaký prcky spapaly... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2007 21:29 viper77 – moje samice
Ahojte lidi prosim vas ja mam dvě samice paviho oka a ta jedna ma větši břiško a kulate ne hranate a ma jak konči ten obris břicha tak tam ma takovou
hnědo černou skvrnu asi přet tydnem ji měla ohodně mensí chci vědet asi za jak dlouho porodí.. jestli vubec porodi a taky by mě zajimalo jestli mam ji necha v akva samotnou a mam tam strašně hodně javskeho mechu pls odpovědte. love

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2007 18:51 lukasek – Porodnička
Vem 2 litrovou PETKU propíchej v ní dírky dej do akva a máš porodničku hotovu takhle to dělám já a vše v poho potlesk potlesk palec palec ano ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2007 18:14 slovan ba.
davam im aj patentky aj susene dafnie aj vlocky a rozmyslam ze si urobim arthemia pristroj vis co to je ne?ale aj tak dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2007 17:52 mates
To jste mi kamaradi,takové rady:vyskoušej změnit jídelníček těch pavích oček,patentky,čerstve,mražené,nebo neco jiného živého. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2007 15:27 Baset
Trpělivost, až budou připravený a bede se jim chtít, tak se do toho pustěj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2007 18:11 slovan ba. – afrodiziakum
prosim o radu!!!mojim kamaradom sa hned po dovoze z obchodu(asi 5-7dni)narodili male gubciatka:a ja ich mam uz asi 1 mesiac a stale nic.samci dobiedaju ale samicky su nie a nie tehotne!!prosim poradte co sa da spravit aby sa to nejak urychlilo alebo co je pricinou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2007 13:02 veronika
mozno ti mlade rybky tie ostatne ryby jedia.Mal by si samicku so samcekom oddelit na nejaky cas,potom oddelit samceka a o take 2 tyzdne sa ti narodia mlade.Samicku ihned oddel!Lebo ti ich pozere.Ja som si kupila nahodou uz tehotnu samicku.Potom mi rodila asi 5-krat. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2007 18:29 Bumbas9 – 2. nádrž
nejlepší by bylo kdyby si měl 2.nádrž do který by si dal samici a po porodu odlovil tak ti jich přežije nejvíc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2007 18:04 kubec33
ak budu sikovne a najdu si nejaky ukryv v dne alebo medzi rastlinami, tak ich moze niekolko prezit. Ak neprezije ani jedna, nic si z toho nerob, do mesiaca ich mas zasa. Ber to ako prrodzeny vyber. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2007 17:09 Pavel – pavi ocka
zdravim potrebuji poradit uz brzy se mi rozmnozi pavi ocka co mam udelat aby mi nesnedli mlade?

napiste co nejrychleji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2007 09:20 neo – pavčata
Ja paví oka chovám jen ke zkrmování.. ciklus: pávčata se narosí a jsou rozřídeny do sklínek po 10-ti tady bydlí asi 10 dní a pak je dávám do velkého (jen male paví oka) odtud putují k mladým bettam které moc rády živou potravu :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2007 21:30 ►MICUS◄
K vallisneriím by se ti hodil stolístek (Myriophyllum), prokáže ti stejnou službu. Jinak krmit můžeš i trochou žloutku z natvrdo uvařeného vajíčka. Jestli máš nějaké menší šneky (levatky, okružáky), dej jich pár k potěru, sežerou zbytky krmení a voda se nebude tak rychle kazit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2007 21:23 viper26893
ok skusim zohnat ale vraj pomaly rastie a spomaluje rast valisnerii a tie ja mam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2007 20:25 R Muž Mrakoplash [1776]
viper26893: sezen si do akvaria javsky mech, pak ti nekteri prckove preziji bez preloveni
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2007 20:21 Muž [] – krmení
Stačí na prášek rozdrobit vločky, kterými krmíš jejich rodiče. Také se mi osvědčilo rozdrobit kousíček tablety se spirulinou - po tom rostou "jako z vody". ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2007 19:40 viper26893
myslis?? lebo to je prvy krat co sa mi nieco narodilo a je to take malinke a ostatne co sa mi nepodarilo chytit asi 2 tak uz tam niesu takze ich nieco zjedlo tak neviem co idem robit

a cim mam tie male krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2007 19:01 R Muž Mrakoplash [1776]
nechal bych je v akva s ostatnima stejne nebudes pak vedet co s nima ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2007 16:56 Muž Sprachys [48]
nakej kus kytky (javskej mech) jemny vzduchovani treba pres lipovy drivko a ob den vymenit cast vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2007 16:34 viper26893 – malinké pávie očká
Cawte,

dnes sa mi narodili malinké pávie očká uvidel som ich v akvárku tak som ich odlovil do zaváracieho pohára. CHcem sa spýtat či môžu byt v tom pohári, kolko tam majú byt? čo im mám dávat jest? a čo má byt v tom pohary? pretože filter mám len ten jeden do toho pohára som dal akurát štrk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2007 14:46 rosnicka.1 – krmení
já jsem četla,že potěr by se měl krmit i třeba 6x denně.Prostě vícekrát denně ale V MALÝCH DÁVKÁCH. ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2007 22:15 Žena kosiska [18] – Krmeni
Na navodu se pise, ze se maji krmit snad az 4krat denne.Ale tak bohuzel,u nas pres tyden neni vetsinou nikdo doma,takze dostavali tak jednou za 2 dny a to mohly byt rady...a prezily, nebo aspon vetsina :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2007 21:39 Jozef
No a asi ako casto ich treba krmit a vymienat vodu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2007 19:57 rosnicka.1 – =o)
Tak to je fajn,taky si myslím že určitě vydrží i bez toho vzdoušku... X-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2007 19:40 Žena kosiska [18] – Minimka
Vydrzi, ja je mela v 5l lahvi taky tak nejak mesic, davala jsem jim krmivo pro poter, i kdyz tady vypadaly, ze jim moc nechutna, ale asi ho zraly, protoze vetsina prezila a uz se prohani po akvarku, nekterym uz jsou 2 mesice, jine jsou mladsi a uz se jich par i vybarvuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2007 19:39 rosnicka.1 – tak jsem to nemyslela!!!
Totot vyzněla blbě.Ne že to vydržely měsíc stále žijí,ale že jsem měsíc nevzduchovala a furt žijí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2007 19:37 rosnicka.1 – mladí
ahoj já jsem taky měla miminka v akvárku bez vzduchování a taky jsem jim dávala rozdrobené vločky.před pár dny jsem ale doma našla motorek,takže už vzduchuju.Ale vydržely to kolem měsíce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2007 23:43 Jozef
Mne sa pred par dnami tiez narodili gupky a chcel by som od vas radu. Je ich 19 a dal som ich do mensieho akvaria cca 6L.Nieje tam vzduchovanie, len mala rastlina a strk.Vodu im davam z druheho akvarka, tak cca 1/5 denne vymenim. Kupil som pre ne potravu za 40SK ale zda sa mi ze ju moc nechcu. A tak im rozdrvim velke vlocky od Sera.Zatim sa im dari a porad plavu.Teplotu maju medzi 21-25, podla toho kolko im svietim.Co myslite pojde to takto dalej, alebo robim nieco zle? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2007 22:00 rosnicka.1 – zbarvování
Ahoj,právě dneska jsem u mých gupek objevila první zbarvení.Mají taky něco kolem měsíce.Taky přeji hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2007 19:49 Muž [] – farba
mne sa gupky zacinaju farbit az po 1-1,5 mesiaci, ak nie dlhsie, musis pockat az budu aspon 2cm velke, vela stastia ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2007 22:55 Žena kosiska [18] – Dá se ovlivnit pohlaví rybiček?
Právě jsem dnes v TV viděla, že pohlaví malých aligátorků ovlivňuje teplota hnízda. Tak by mě zajímalo, jestli by mohla ovlivnit i pohlaví rybiček.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2007 20:22 A.T. – rybičky
a to zase ne to já jen tak že mě to zajímalo.dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2007 18:38 Usine – Po kom budou?
U živorodek je to dost složité, určitě nebudou všechny stejné po rodičích ale jenom část. Pokud chceš zachovat stejnou linii chovu musíš všechny rybky co jsou jiné dát pryč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2007 18:34 A.T. – =o)
To už jsem asi koupila těhotnou rybičku.A je možné že bude mít každá rybička,ať už sameček nebo samička jiné zbarvení???Předem děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2007 18:28 Muž matlala [798] - Rostliny – ,,,
navíc živorodky si uchovávaj jako samice sperma na několik vrhů možeš mět 2x mlady bes samce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2007 18:15 johanka
A si si istá, že vieš kto je otec ?Niekedy sa stane kúpiš už hotovú budúcu maminu. coze ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2007 17:44 A.T. – Po kom budou?
Ahoj,chtěla bych se vás zeptat,jestli když mám potěr pavích oček,tak jestli budou podobní samičce,samečkovi nebo to tím není ovlivněno.Děkuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2007 09:53 Havel-st – autoregulace gupek
Dussy > mě fungují bezpečně i v zarostlém avárku tetry císařské, asi by to zvládly i nějaké placaté tetry (diamantové, krvavé, ...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2007 09:16 Dussy – ...
ja bych byl tak rád kdyby je žraly... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2007 14:47 Woolin – guppy
Rozdíl mezi pohlavím je znát přibližně ve druhém měsíci věku ryb podle gonopodia u samců. V té době se začínají i lehce vybarvovat... Toto záleží taky na výběru krmení, vyměně a teplotě vody... ať se Vám začátky s rybkama daří...
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2007 13:53 rosnicka.1 – mimča
No,samičky jsou taky někdy bezbarvé a jsou krásné. :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2007 09:04 Žena Vesnach [56] – mimina
Tak oni jsou strasne krasny a jeste nemaji barvu?
Tak to pak bude praskat sklo, az se poradne vybarvej! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2007 07:52 Havel-st – žl. váček
Jirka > Jasně, to probíhá v břiše samice ano
Mrňata se můžou krmit hned ráno po porodu (většinou rodí zvečera, nebo v noci).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [91] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-gupka-pavi-oko--rozmnozovani?od=4501