Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.08.2013 20:27 R Muž romant [27982] Re: Oudý
Hele kiki, Kristino, kristinko a já nevím kdo ještě, nespamuj to tady a nevymáhej si odpověď tímto průhledným způsobem. :-O Ono by možná stačilo se podívat do atlasu, nebo nebejt líná a odrolovat kolečkem myši a odpověď se ti naskytne hned několikrát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 20:23 Oudý – gupka
Dobrý den,Chci se zeptat kdy mi může znovu otěhotnět gupka kdyz byla asi před týdnem těhotná?prosím o nejrychlejší odpovědi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 20:21 Kristynka Re: Arya
ahoj,no být tebou tak bych ji vytahla,zalezi jestli tam mas dost rostlin a skriší.krm ji na prach rozdrolenými vločkami nabo si kup specialni krmivo pro potěr.Můžu ho doporučit.At se ti daří. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 20:14 kiki Re: Ivča
no,byt tebou tak bych si uz zadne nekupovala protoze ti muzou zacit postupne umirat.mela by si tam mit max.tri nebo ctyri rybicky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 20:12 kristyna Re: romant
Dekuji za odpoved,a kdy asi muze znovu otehotnet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 20:05 R Muž romant [27982] Re: kristyna
Odpověď je jednoduchá, možná ano, možná ne. ;-) Pozoruj, uč se podle chování ryb a dávej si věci do souvislostí,to dostaneš do oka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 20:02 kristyna Re: půlpy
Ona mela tri vrhy.takze uz rodit nebude? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 19:33 Muž půlpy [2131] Re: kristyna
pokud rodila poprvé, je možné, že jich více nebude,
většina živorodek včetně pavích oček zvládne si udržet v sobě možnost po jednom oplodnění i na další měsíce, takže když bude po té bez samce může opět mít mladé ;-)
příroda je chytrá palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 19:28 kristyna Re: půlpy
dekuji za odpoved,takze samici jeste nemam vitahovat z porodnicky?prvni miminko mela vcera ve dve hodiny odpoledne a do ted jich porodila asi osm,mozna i vic ale mohla je sezrat.a kdy samice znovu otehotni?Znovu se musi sparit se samcem? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 19:25 Muž půlpy [2131] Re: kristyna
u gubek - pavích oček, zůstane zadeček už nahnědlý stále, ale je takový průsvitný(ne průhledný) a ne už takový tmavý a sytý jako před porodem ;-) do té doby než bude čekat další, což je jen chvilka.
Některé nerodí vše malé rybky najednou, ale třeba i postupně, po několik dní ahoj
hold ženský, každá je jiná nátura ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 19:11 kristyna – Pavi ocko
dobry den chci se zeptat jak poznam jestli se samice vysipala cela?zmizi ji ta skvrna brezosti?prosim co nejrychlejsi odpoved... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 16:28 pastika Re: romant
Aha děkuju :-) mě totiž včera jedna porodila , ale nevím která, neměl jsem jí v porodničce, tak jsem jenom odchytil ty, které ještě nesežrali :-) rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 16:25 R Muž romant [27982] Re: pastika
Jsou a asi tak v polovině, takže min. 14 dní čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 16:21 pastika – Jsou samičky, těhotné nebo ne?
Fotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat, zda jsou samičky těhotné nebo ne, já to nepoznám, snad to jde vidět, omlouvám se za kvalitu mobilu :-) :) :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 23:00 Muž MarekP [812] - MalawiRe: malvinator
Sice křišťálovou kouli nemám, ale dlouho to určitě trvat nebude. Pokud jsou rybky starší než 3 měsíce, tak to může být kdykoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 22:27 Muž malvinator [0]
Ahoj chci se zeptat měl jsem 3 paví očka 2 samice a jednoho samce, jenže jedna samice umřela.. takže mám jenom ne úplně vybarvenou samici a samce.. A chci se zeptat.. kdy bych mohl mít mladý díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 22:19 radim Re: Tomáš55
škoda, že ty stádia nejsou nafocené na jedné rybě hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 16:57 Tomáš55
Práve son našiel na youtube také skvelé video "Stages of guppy pregnancy" , takže fázy tehotenstva gupky. Pozrite sa na to a máte odpoveď na túto tému!!! potlesk potlesk potlesk . www.youtube.com/… .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.07.2013 18:43 R Muž romant [27982] Re: velifera
Jinak, jak to popsal Libor, tak to bude potřeba pořádnýho futrování, i několikrát denně a taktéž ideál denně měnit vodu, to potom letí jak rakety. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 18:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: velifera
Mnohdy již cca za sedm týdnů....záleží na rychlosti vývoje samice i oplodňovačů...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 13:06 Žena velifera [0] – paví očka
Ahoj mohl by mi prosím někdo poradit za jak dlouho po narození může mít samička pavího očka sama mladé?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 20:29 Javiki Re: romant
Také si to říkám, ale víš jak, jsem zvědavá ženská....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 20:27 R Muž romant [27982] Re: Javiki
Neřešil bych to a učil se tím, jak ty ryby budeš sledovat. Možností u pavích ok budeš mít dost a dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 20:25 Javiki – Která samička?
Dneska jsme odlovili narychlo miminka pavích oček, protože se do nich pouštěly ostatní rybičky. Ty paví očka - samičky, tu máme zítra týden, tudíž jsme je museli mít už těhotné, ale kterou? Která je matka? Obě vypadaly březí a my teď nevíme, kterou odlovit, jelikož i po porodu jedné z nich vypadají obě stejně. Měla jsem na březost podezření u obou, obě měly flíček, ale mají ho obě stále. Samotný porod jsme samozřejmě nepostřehli. Díky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2013 14:53 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Tomáš55
Ten tvůj popis je dost zmatený, ale tu těhotnou samičku můžeš odlovit klidně už teď a nechat ji porodit jinde. I kdyby tam měla být třeba několik dní, tak to nevadí. Jen pamatuj na to, že pokud ji budeš dávat pryč z akvária, tak by ta voda, do které ji budeš přemisťovat, měla mít stejné/přibližné parametry jako ta v akváriu, zejména teplota vody. Nejlépe odebrat nějakou vodu z toho akvária a umístit ji do ní. Záleží na okolnostech. A to, že samičku samec neustále "obtěžuje" je u pavích ok normální. Doporučuju ti koupit více samiček tak, abys měl v akváriu na 1 samce minimálně 2 dospělé samičky, klidně i víc samiček. Jinak ti garantuju, že ten samec nebo samci (nevím, kolik jich tam máš) tu samičku stoprocentně uštve k smrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 14:11 Tomáš55 Re: Designer
V akvarku mam viac rybiek ale chapem vas, za nechapete, lebo ten opis... moj mobil foti mizerne. Tak som to urobil takym opisom vid. hore. Kupil som ju pred 20 dnami... Ja len sa pytam, ci ma ist uz do porodnicky. Nie je to flasa. Je to take miniakvarko. ;-) ;-) ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 13:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomáš55
Popsals to tak slozite, ze to nechapu :) . V akvariu ted mas jednu samici a dva samce a uz nic jineho?

Pokud ano, tak jednak ji chudine samci nedaji pokoj, mel bys to mit spis opacne, a pokud jim chces doprat trosku klidu, klidne i vic samic na jednoho samce.

A co se tyce odchovu, kdyz bys to mel delat v nejake flasce, tak to radeji nacpi akvarium nejakymi jemnolistymi rostlinami k prasknuti a ono neco prezije. A kdyz ne, stejne bys je nejspis nemel kam dat, kdyz ji chces nechat rodit v nejake "nadobe".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 13:41 Tomáš55
A má aj na zadočku takú malú bielu "bublinku".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 13:24 Tomáš55
Zdravím, mám tehotnú gupku. Má obrovitánsku čiernu škvrnu. Kúpil som ju pred 20 dňami a už v obchode bola tehotná. Spoločnosť v 46 - litrovom akvárku jej robia 2 gupky ♂. (samec.). Jeden sa s ňou spáril ale umrel a ďalší s jej druhu sa s ňou už tiež spárili, ale obťažuju ju neustále a ona ide preč z minihejna gupiek. Schováva sa, neustále žere a rýchlo dýcha. Mám takú veľkú nádobku kde ju chcem nechať porodiť a s mladými niečo zrobim. (niektorých si aj nechám). Otázkou ostáva, či ju do tej veĺkej nádoby smiem dať už teraz a keď nie teraz, tak kedy? Je tigrovaná. Ďakujem za Vaše najcennejšie reakcie. :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 13:55 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Rybulka
Tak to bych uvažoval nad tím, jestli máš v akváriu vhodnou kombinaci ryb. Případně bych dokoupil více samiček toho pavího oka, protože takhle ta samička dlouho nepřežije.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 09:23 Rybulka Re: LiborSprysl
Díky za odpoveď, od čvtrtka je v novém větším akváriu s novými rybami, má jiné podmínky a teď se na ní přilepila nová taky singl ryba mečovka a ta jí tedy nedá chvilku klidu, všude plave za ní, to bude asi to vysvětlení proč je vypustila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 05:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Rybulka
Pokud to co jste viděla byly jikry, pak se jedná o nevyvinuté zárodky. Ale to není absencí chlapa, ona má našetřeno smich... spíš je to tím, že z nějakého důvodu se jí udělalo šoufl a vyházela je ze sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 23:46 Rybulka – Paví očko a vajíčko ?
Ahoj, dneska s dcerou koukáme do akvárka a najednou jsme si všimly, že se po dně povalují maličká průsvitná vajíčka. Zjistila jsem, a dokonce i viděla, že je klade samička pavího očka. Je to možné ? Já myslela, že je to živorodka. Musím poznamenat, že samec uhynul asi před půl rokem, takže je v akva sama svého druhu. Je možné, že takhle třeba vypouští neoplozená vajíčka ? A co s tím, je to v poho, nebo jí mám pořídit chlapa ? Díky za rady. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 19:32 Muž mko [1] Re: Designer
ďakujem ;-) našiel som, sú takéto
www.google.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 19:31 Muž mko [1] Re: LiborSprysl
dík za odpoveď, mám ich už asi dlhšie ako dva mesiace, neviem presne...na pinďura už asi čakať nemusím :-D vypýtam si od nej ešte samčeka, oni nemajú zafarbené plutvy, ale telo... idem asi ďalej šľachtiť tú jej zmesku :-DD viem, že mala aj takých samcov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 17:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mko
Dnes uz jsou vyslechteny i samicky, ktere maji barevnejsi a trosku delsi ocasni ploutve.
www.aquariumphoto.dk/…
Kdyz se rozhlednes po webu, najdes i pestreji zbarvene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 17:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: mko
Pinďourka mají tak ve dvou měsících, mnohdy i dříve...samci... smich Holky ne... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 16:49 Muž mko [1]
ahojte, dostal som od kamrátky malé gubky, pouličnú zmes... Sú len dve, tak ich nemám s čím porovnať naživo. Ja by som rád vedel, pri akej veľkosti sa dá určiť pohavie. Pýtam sa preto, lebo ryby vyzerajú ako samičky, majú aj také brušné plutvy, lenže sú výrazne žlto sfarbené a samice bývajú sivé. Samcom sa gonopódium vyvinie v určitom veku, alebo sa tak narodia?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 12:04 Muž Jiri_99 [425] Re: Hertfert
Fotka k příspěvku Já to mám takhle.. V perlince jsou dospělci, kdy se mladé pohybují po celém aq.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 12:02 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Hertfert
Filtraci urcite, pravidlna vymena vody spojena s odkalenim dna, egeria densa, ruzkatec..Dno byt nemusi, budes mit snazsi udrzbu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 11:53 Hertfert – nejjednoduší nádrž
Dobrý den, zajímalo by mě, jak lze nejjednodušeji zařídit nádrž pro množení pavích oček nebo i jiných živorodek za účelem na krmení. Zda se budou spolehlivě množit i v akváriu bez úkrytů a substrátu při pravidelném odkalování, filtraci a kvalitném krmení. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.06.2013 15:33 Fída Re: Mates607
Jenom malý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 15:29 Mates607 – ...
ahoj mam samici prestehovat s mladyma po porodu,nebo jen samotna mladata bez samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2013 11:54 marťas2 Re: Tomáš55
No, a ještě jestli mohu napsat, jestli tyto gupky máš bez jiných ryb, tak se mi tento poměr obou pohlaví moc nezdá, kord u živorodek... samci by ti mohli uhonit samici k smrti.. Jestli to máš pouze jen na doplnění hejna, tak to beru.. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2013 14:36 marťas2 Re: Tomáš55
Já bych ji buď přemístil do porodničky, ale až bude úplně na prasknutí, a nebo bych se smířil jen s pár mladými a samici bych nechal porodit bez stresu ve společenském akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   09.06.2013 17:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomáš55
Tomáš55 napsal: Ahoj, zrovna v piatok som si kúpil 4 gupky: 1x samička a 3x samec. Samičku som už kúpil s tmavou škvrnou pri zadočku a títo traja samci ju ešte furt obťažujú a ona sa im snaží újsť a drží sa mimo hejna. Bruško sa jej užv obchode tvarovalo dohranata. Kedy ju mám premiestniť do porodničky? :-) :-) :-) Foto chcete?

Normálně se kupují tyto ryby v opačném poměru pohlaví... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 12:38 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Tomáš55
Já bych ju radši nepremistoval, můžeš vyvolat předčasný porod, uz más tu prezentaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 11:06 Tomáš55 Re: tillecek
poslem ti ju do vzkazu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 11:05 Muž tillecek [133] - SumciRe: Tomáš55
Tak ji blejskni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 10:44 Tomáš55 – Samička :-)
Ahoj, zrovna v piatok som si kúpil 4 gupky: 1x samička a 3x samec. Samičku som už kúpil s tmavou škvrnou pri zadočku a títo traja samci ju ešte furt obťažujú a ona sa im snaží újsť a drží sa mimo hejna. Bruško sa jej užv obchode tvarovalo dohranata. Kedy ju mám premiestniť do porodničky? :-) :-) :-) Foto chcete?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-gupka-pavi-oko--rozmnozovani?od=1101