Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 64 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 16:01 jindrich
ČAU JAK POZNAM ZE MAM PAVI OČKO TEHOTNY......???,......DEKUJI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 15:06 Muž Miras [111] – Re: AdamqoSVK
můžeš bejt rád i za těch pár malejch, už se i stalo, že porodila cca.15 malejch a všechny mrtvé sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 14:13 Muž Yirka [9118] – Re: AdamqoSVK
Určitě to možné je, zvláště když je třeba samička mladá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 14:11 AdamqoSVK – Re: AdamqoSVK
Je mozne zeby moje pavie ocko porodilo len 13 malych? a skvrna plodnosti zmizla ....ja neviem co sa deje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 00:33 Muž avast [49] – Re: AdamqoSVK
na radiator rozhodně ne, dej je do nějakýho jinýho akva (nejlépe s bublifukem) a krm je na prach rozdrcenýma vločkama..

Edit: a postav to třeba do kuchyně na stůl, nebo prostě tam, kde je tak 22 stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 22:54 AdamqoSVK – Dobrcekovia
Ahoj vsetci no gratulujte mi ..narodili sa mi dnes kolo 16.30 13x maly potomkovia ... nemyslim si ze su tzo vsetci ...ocakavam dalsie rodenie ale som nesmierne stastny ..co mam urobit s nimi teraz odlovit a dat na radiator?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 06:05 Muž Miras [111] – Re: gaume
no ono a každém chovu je třeba "něco vědět" než začnech, ne jen u gupek ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 21:34 Žena gaume [26] - Živorodky – Re:
Mam jen drobnou poznamku, co jsem vypozorovala u svych pavich ocek. rodi mi, i kdyz nemaji hranate bricho (nebyly v porodnickach, ale v akva), nejcasteji rodi pul dne a co me stve, ze dopoledne, kdyz jsem v praci :-) ale musim rict, ze i kdyz mi porodi v akva, tak uz ho mam tak zarostle, ze jich vzdycky minimalne dvacet pochytam.
a taky jsem dala pryc skalary a zbytek tak "zravej" neni.
zazila jsem i porod na etapy, v ramci nekolika dni.
takze jak se tady jeden "odbornik" chvasta, ona to az takova sranda neni a pokud clovek chce, aby se mu chov daril, tak o tom musi neco vedet.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 12:28 Muž Miras [111] – Re: Veya007
dočasně to stačí taky myslim, na dno nic nedávaj, je to lepší při údržbě a bublifukem určitě nic nepokazíš ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 11:35 Muž filipsi [1295] – Re: Veya007
Urcite, klidne vetsi okurkovou lahev. Filtrace atd. treba neni, staci denne menit vetsi kus vody. Na dno bych nedaval nic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 11:29 Veya007 – ochovnička
čauky, každou chvíli mi budou rodit Mollyny i pavookatí, ale zatím nedorazila objednaná porodnička. Mám přepravku na potkany, nevím kolik může mít objem, typuju max 3L. Šlo by použít jako DOČASNOU porodnici?
Na dno štěrk, umístění na teplém místě a filtraci, čí bublifuk použít? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 05:57 Muž Miras [111]
AdamqoSVK napsal: v obdoby vyteru krmit necim inym ?
já myslel, že jsou Gupky živorodky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 01:25 Muž avast [49] – Re: AdamqoSVK
Jako když rodí?? Ne normálně krm.. Jako pokaždá jindy.. Ale zprva sem to nedělal, ale teď to dělám.. Dávej jim tak 2-3x týdně nítěnky/patentky, pak se odchovává líp všecko.. A mladým očkům dávej rozdrcený vločky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 00:45 AdamqoSVK – Re: avast
K tomu pareniu ... nemam ich v obdoby vyteru krmit necim inym ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 20:53 Muž avast [49] – Re: AdamqoSVK
Neboj zvládne.. J8 když jsem měl ještě všecky 4 mí paví očka (zemřeli a nevím proč a byli i docela mladý) tak taky neměli nic moc velkýho a mldých sem zpozoroval ať již v akvárku, nebo v odcovně přez 20 ks.. Takže se neboj a radši se připravuj pomalu na mladý.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 20:43 AdamqoSVK – Re: avast
no jak to viem ze nemoze?? no pretoze tu obe samicky nahana jak nejaky hajzelhof ale nikdy ich nedobehne .Asi to je pubertak ..a zevraj v puberte su muzi najvykkonnejsi ...Loz..no pretoze somn videl video s dlhym frantikem a ten muj ma take pidi pindaka.:(Ale honzik on to dufma zvladne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 18:48 Muž Miras [111] – Re: AdamqoSVK
no perla to je, a jak jsi zjistil, že nemůže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 18:10 R Muž Silent [5949] – Re: AdamqoSVK
Ježkovy zraky, to je perla :-D . No k otázce. Nemůžeš dělat nic. Buď ho musíš poučit, že i s malým kašpárkem se dá dělat velké divadlo, nebo si sežeň nějakého vyvinutějšího samečka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 18:07 AdamqoSVK – pareni
Ludia ja neviem ale moj samcek nemoze oplodnit samicku .ma maleho pindika ..co mam robit aby oplodnil ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 21:55 Lin
jinak hlásím další úspěch. v akva jsou další prťavé přírůstky. černá neonová piraňa rozzureny je stále na samotce, tak i při krmení ti maličcí v pohodě plavali mezi ostatními hop
obávám se však, že za měsíc mám přerybníno stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 21:51 Lin
třeba má odpovědi "přefiltrované" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2009 19:52 R Muž Silent [5949] – Re: Yirka
Začínám mít pocit, že v případě deltase se patrně jedná o psychicky nevyvinutého jedince s exhibicionistickými sklony :-D :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2009 19:03 Muž Yirka [9118] – Re: deltas
Nemám to ve zvyku, ale použiju silnější slovo. Ty jsi tedy pěkné pako. Znáš to přísloví o "házení perel sviním". K tobě se hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 18:28 Muž Miras [111] – Re: deltas
to je zajímavé, žes tady psal milion dotazů, když sis nic nepřečetl a všechno znáš ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 17:17 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Lin
dekuju, pritele to silene bavi a porad tvori neco novyho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 16:27 Muž lama [51] - Živorodky – Re: gaume
Mladé se k samici nevrací.Dávam ještě do košíku a do elementky microsorium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 15:31 Lin
moc šikovné vynálezy, chválím potlesk
oni, když se narodí, tak nejdřív padnou ke dnu, pak se jim naplní vzduchový měchýř a plavou nahoru.
mám teď asi deset dní starý plůdek v akvárku, žádná rybka si jich nevšímá. teda až na jednu černou neonku, která je přímo vyhledává a o jiné žrádlo naprosto nejeví zájem! rozzureny
odchytila jsem jí a prcci plavou vesele po celém akvárku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 14:39 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: lama
mlady se k mame nevraci? ja mam bud uplne tupy mlady nebo extreme zravy samice, tak nevim, snazim se, aby maly nemely moznost se vratit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 11:25 Muž lama [51] - Živorodky – Re: gaume
Fotka k příspěvku Moje porodnička.Funguje dobře
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 11:19 Žena gaume [26] - Živorodky – porodničky
Fotka k příspěvku pokus č.3 - tahle se osvědčila, doporučuji, ztrata temer nulova. male rybky se v pohode dostanou k hladine a pokud propadly dolu, uz se nesnazily prolezt otvurky. jen musely propadnout :-)
a abych dovysvetlila, tak je to velka plastova flaska od sirupu, v ni je na spejlich posazena flaska od vody, ve vičku s dirkami.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 11:17 Žena gaume [26] - Živorodky – porodničky
Fotka k příspěvku pokus č.2, taky se snažily dostat nahoru, ale už to bylo lepší.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 11:16 Žena gaume [26] - Živorodky – porodničky
Fotka k příspěvku pokus č.1 je tady - nefungovala, rybky se vracely nahoru
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 23:21 Muž avast [49] – Re: AdamqoSVK
že před řitní ploutví je taková skvrna jakoby v bříšku a to znamená že bude každým dnem rodit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 23:10 AdamqoSVK – Re: avast
a jak vyzera ta carka plodnosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 22:25 Muž avast [49] – Re: AdamqoSVK
cca 30 dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 22:22 AdamqoSVK – 2stav
jak dlho trva tehotenstvi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 16:18 Muž Miras [111] – Re: deltas
to už nemyslíš vážně ty tvé dotazy nebo příspěvky, máš tu skokrát, že je v ní další vrh :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 18:54 AdamqoSVK – Re: AdamqoSVK
CO sa to deje ked sa mi samicka gupky zafarbuje do tmavsej farby??,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 09:54 AdamqoSVK – Re: gaume
Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 09:07 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: AdamqoSVK
nafotim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 22:51 AdamqoSVK – Re: AdamqoSVK
A nemate nejaku fotku tych vasich porodnicek?potrebujem to vidiet pretoze tie z obchodu mi ic nevravia :-D dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 16:59 Muž Yirka [9118] – Re: AdamqoSVK
Třeba takto: www.profizoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 16:58 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: AdamqoSVK
ja uz jsem vyrabela nekoli porodnicek a u vetsiny se mi male rybky vracely, fungovaly mi castecne jen dve moznosti, do barelu (pouzivam barely od sťávy, 5l) dat plastovou desticku, po ktere mlade rybky sklouznou skvirou dolu a tezko se vrati nahoru, ty, co nespadnou, maji smulu, leda tam nandat co nejvic rostlin, aby mely aspon nejakou sanci, ale mam fakt extra drave samice, i pri porodu je krmim zivou stravou, aby nemely chute na maly, ale stejne je to nanic. a pak do barelu dat pet lahev, ve vicku udelat otvory a tady plati totez. jakekoli mrizky, sitky se mi nevyplatily, rybky se vzdycky nejak protahly nahoru. a porodnicky, co se prodavaji, jsou sice fajn, ale jsou male a ryba se v ni muze poranit, jak je z toho silena. idealni je dalsi akvarium, huste zarostle a jeste do nej dat porodnicku, aby byla sance male odchovat. uplne ziram, kdyz ctu v literature, ze samice svoje mlade vetsinou nezerou, to se mi stalo jen u jedne, ze je nechala na pokoji, jinak to bylo - porodila, okamzite sezobla a takhle dokola. mam asi blby poter, nevim, proc se snazi dostat porad nahoru a chce se nechat sezrat :-) Idealni je byt u porodu a odlovovat, co to jde. nekdo bere pavi ocka jako plevel, ale ja je mam fakt rada a uzivam si jejich barevne kombinace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 16:15 AdamqoSVK
Mozem sa opytat ci nemate nejaky navrh ako ta porodnicka ma vyzerat?? bol by som rad keby ste mi tu nieco uply ...dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 14:40 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: avast
tak jo, dekuju, budu brat, ze je to normalni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 13:58 Muž avast [49] – Re: gaume
No mohlo jí něco v bříšku "zůstat" a ona to "doporodila" a to by vůbec vadit nemělo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 13:08 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Miras
porodnicka je doma delana, ne proto, ze chci setrit, ale ty kupovane jsou proste male, takze u me je samice v porodnicce, kde jsou sice uzounke skviry, ale za noc se mladata dostanou nahoru, ted jsem porodnicku vylepsila, ze to tak snadne nemaji, ale porad se nektera nahoru dostanou. navic kupovanou jsem zkousela taky a tam kolikrat mali ani nespadli dolu, rovnou sli k hladine a samice je sezrala. spis mi slo o ten pocet dni, ze jsem necekala, ze bude zase rodit. navic v zime, kdy se vetsinou doba mezi porody jeste prodluzuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 12:57 Muž Miras [111] – Re: gaume
no pro začátek jak mohla sežrat malé, pokud byla v porodničce??? a jinak během týdne je docela brzo znova porod, ale pravda je, že mečovka měla před týdnem taky malé, a vypadá to že do týdne budou zas, ale to je cca.14 dní ne 8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 12:22 Žena gaume [26] - Živorodky – DOTAZ
Chci se zeptat zkušenějších akvaristů:
Samička pavího očka byla dána do domácí porodničky na noc, přes noc viditelně porodila (byla poloviční), ale jelikož tohle je zrovna potvora, co všechna mláďata žere, tak tam nic nezbylo (mláďata se zvládla vrátit nahoru - dle pozorování dalších porodů). Po přesně osmi dnech byla samička opět jako sud a porodila opět, to už bylo přes den a nějaké mladé se mi povedlo odchytit. Máte někdo zkušenost s tím, že by byl interval mezi porody tak krátký? Nebo poprvé porodila třeba mrtvé zárodky a až po týdnu živé? V druhém porodu byly pouze dva mrtvé zárodky, jinak asi třicet malých. Děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 20:19 Muž Yirka [9118] – Re: AdamqoSVK
Jakmile máš obě pohlaví dohromady a rybky se blíží dospělosti 2-3 měsíce (dle podmínek) ani se tě nebudou ptát a budou se množit geometrickou řadou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [64] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-gupka-pavi-oko--rozmnozovani?od=3151