Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 92 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2007 23:12 Havel-st – gupka
Můžeš jí tam dát kus mechu, nebo nějaké rostliny s malými lístky, ať se mají mrňata kam schovat a neprovokují samici. Neměla by si jich při porodu všímat (několik hodin), ale některá je potvora a sem tam nějaké zblajzne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2007 22:20 janko – hmm
Ahoj.
Rodítko sa samozrejme dá vyrobiť , ale pre teba bude asi jednoduchšie nechať gupku porodiť v hocijakej nádobe s objemom tak 7-15 litrov. Daj do nej vodu z akva a polož na miesto , kde sa udrží teplota. Po pôrode samičku odlov späť do akva a mladé po strávení žĺtkového vačku začni krmiť a pravidelne im vymieňaj časť vody. Pokojne aj 40 percent denne , ale používaj vodu z akva! Až mladé trochu povyrastú a zosilnejú , skús ich pár pustiť do akva a uvidíš ako to dopadne :-).Ak prežijú aspoň tri dni , môžeš vypustiť aj ostatné.Pozor na prerybnenie!!!Radšej nejaké podaruj.
Asi ma budú dobrí akvaristi za túto radu kameňovať , ale v pohode to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2007 21:20 Muž danrycka [56]
stačí je pravidelně krmit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2007 20:59 Muž [] – pohlavi
Po měsíci a půl až 2 se začne u samečků zbarvovat zadní ploutev podle toho jakou máš variantu (barvu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2007 20:55 Ema – gupka-pavý oko rozmnožování
ahojky mohl by mi někdo poradit?:-( mám pavý očka a mám tam těhotné dvě samice a nemám dost peněz na rodítko nevíte jak bych si mohla nějaké rodítko vyrobit nebo jak udělat aby je rodiče po naronení nesežraly? PORADTE PLEAS! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2007 20:47 rosnicka.1 – pohlaví
Ahoj.No tak s tím pohlavím si taky nevím rady.Možná později podle ploutviček a zbarvení.Také přeji mnoho štěstí. potlesk ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2007 20:45 rosnicka.1 – gupčátka
Ahoj,taky přeju hodně štěstí ,ale určitě mi je nesní,protože je mám v samostatném akvárku.Určitě to zážitek je ty prcky sledovat potlesk ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2007 20:10 Athaya – gupky
Ja budem mat zrejme tiez male gupky. Nevie niekto ako rozpoznat ich pohlavie? Myslim ked su uplne malinke. To bude asi tahsie, co?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2007 20:06 Reeeniiik – Taky mám...:) trvá to dlouho......
Ahojky, Mám mrňata narozený před několika týdny a zdají se mi pořád stejní.. Jinak myslím že zbarvovat se začínají až po několika měsících, mám dvě už malinko odrostlý a teprve nedávno se jim začaly zbarvovat ploutvičky :) je to zážitek pozorovat jak se vyvíjí ;-)
Hodně štěstíčka a pozor ať ti je nesní rodiče... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2007 19:27 rosnicka.1 – gupčí miminka
Normálně se mi včera na dnešek narodila gupčátka.To už je podruhé a jsou strašně moc pěkná.Nevíte prosím někdo,za jak dlouho se mohou zbarvit?Dííík. potlesk potlesk potlesk
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2007 19:16 Dávid Vojčák – gupka je spica
gupka je ta najlepsia ryba pre zaciatocnika, ale aj pre pokrocilich ;-) :-) palec ano X-) mne sa velmi rychlo mnozia, mam ich strasne vela, cize vrele odporucam palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2007 09:01 Muž matlala [798] - Rostliny – je těhotná
pozná se to podle toho že je hranatá a zadek má česnej(popřípadě červenej)to prosvítají oči můladejch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2006 10:23 Muž matlala [798] - Rostliny – .
ja sem čet že na živorodky ma světlo největší vliv ze všech ryb mam napsany v knižce po mamce ale je v rozkladovem stavu (obal je v cudu(dělali tam pokus sre světlem a udělalo to tohle) jo myslím že to je stejná knika karle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2006 14:20 Muž [] – osvětlení
podobný pokus popisuje Polák v knize Akvaristika (hodně stará kniha), nicméně zkoušel klasické zářivky (TESLA, namodralé - denní světlo, prostě ty nejstarší) a žárovky. Pod těma zářivkama se samice opravdu přestaly plnit, když přešel na žárovky, zase měly mladé, ovšem až po 4 měsících. Dodává, že na jikrnaté ryby má světlo vliv zanedbatelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2006 13:58 Mirek – :-)
Pochybuji, že to světlo mělo na ně nějaké následky. Tím to nebude.. to si je spíš při tom špatném osvětlení vůbec neviděl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2006 13:24 Muž matlala [798] - Rostliny – zkušenost
mam stejnou zkušenost, kdyš jsem vyměnil světlo(to puvodni mělo zarivku 1x 10w ale, měl semjenom 6 let tak jsme tam s mamkou narvali špatnou zárivku) kdyš jsem ho vyměnil tak se množily jak blby (zarivka musi mit 830, 840 luminů jinak nic i pro rostlinky i pro ryby je to ideální)tet mam 14let a mam udělane osvětleni z predradniku z usporky a je to ideální :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2006 10:14 Muž [] – samice
Sleduj ty samice, nejlépe nalačno, jestli má plné bříško. Když pak uvidíš, že se jí bříško podstatně zmenšilo a rybičky nikde, proběhl přirozený potravní řetězec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2006 21:06 Dussy – ...
ty je chces snad mnozit, pochopil bych to kdybys je nak slechtil ale takle je to dobry jako zivy krmivo pro cichlidy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2006 20:46 akara123 – odpověď
máš k nim jiné druhy ryb? Teplota je dobrá, tím to nebude. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2006 20:24 Usine – Proč se nedaří????
Parmičky se o mladé určitě dobře postarají, nezbude ani jedna. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2006 20:11 Lukas006 – Proč se nedaří????
mám 2 samice pavých oček a jednoho samce a ono pořád ne ane mladý dát. Teplotu je kolem 25 stupnů přez noc trochu míň a oni ne a ne. Poraťte prosim ;-) :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2006 16:26 snaggy – Hanka
To u pavích oček a jiných živorodek poznáš takle:samice dva dny nejí a furt se schováva a má tlusté břicho tak je největší čas jí dát do porodničky ;-) ;-) ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2006 20:00 Muž [] – I
to mne kdyz porodily v akva tak si toho vsimali hlane cichavce a pak kdyz sem koupil tetry cerny tak taky a neonkam se taky libily ty maly rybicky... snedli je za chvilku ale v porodnicce si jich mamca ani nevsimla a moch sem ji jeste klidne nechat mimo samce aby ji neobtezoval chlivak jeden :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2006 19:03 Míša – Gybky
Už zase mym ty malinký rybky.Když sem je lovila tak se mi zdálo že si ze mě dělají srandu.Každou minutu tam přibili 3 mrňousci.Ale teď už je mam všechny...Velký ve velkym akvárku a menší (ty malý miminka)v menšim. :-D :-D :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2006 17:44 budulinecek – Re
Tak nevím co vyvádíte s jednoduchým chovem pavích ok ..... prostě jsem měl před 3lety jeden pár a cca po roce jsem jich měl asi 70 a doteď nevím komu je mám ještě rozdávat .... Nikdy jsem neměl pro ně žádnou porodničku a podobný nesmysly ... bohatě stačí hustěji zarostlé akva a mladí se už shovají samy ..... mě se nejčastěji drží kolem filtru společně s Ancistrusem ..... je pravda že první asi dva vrhy byli sežrány rodiči, ale pak už jim asi nechutnali a nechutně se mě přemnožili ..... kdybych věděl kam s nima tak už chovám jiné rybky .... rád bych zkusil nějaký druh kde se rodiče o potomstvo stará ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2006 11:13 petr4a – potěr
Mě paví očka rodí normálně jednou za týden je dám do porodničky počkám až porodí a potěr tam nechám měsíc potom je vypustím do spol.akvárka a vše je v poho. ano ano ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2006 10:15 Žena kosiska [18] – malé rybičky
Taky mam jen jedno akvarko, tak jsem je dala do sklenky, zatím 1l, jsou ještě malé, pak dostanou 5l a pak se uvidí, kde skončí, všechny si nechat nemůžeme. Takže další už pak asi ani odlovovat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2006 21:29 Muž [] – aj moja
aj moja gupka bude mat asi kazdu chvilku male, je "tucna" a stale je iba pri dne, nechce sa hybat.... :-( no dufam, ze nie je chora .... a co ked bude mat male rybicky, co potom.. tu pisete dat ich inde ale kde? ked ja mam iba jedno akvarko? :-( tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2006 19:12 Muž [] – Grupka
Jde o to jaké tam máš ryby a jak máš zarostlé akvárko.Já mám hodně zarostlé a tak se poschovávají mezi rostlinkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2006 17:30 Muž Jammes [72] - Afrika – pomoc
musíš ty mladé odlovit, a nebo odlov ostatní ryby, jinak mladé nepřežijou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2006 17:26 lacike – mláďata gupek
:-( :-( :-( Mam male gupky ale mi ich ostatne ryby jedia co mam spravit piste rychlo aby som aspon neake zachranil :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2006 19:03 Havel-st – krmení
Ona se jim břicha dost zvětší, když jsou nadlábnuté a dokud trošku "nezhubnou", tak nekrmit.
V menší nádrži se snadno překmí a zkazí se voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2006 18:26 Paris – rybky
moc děkuju za radu,určitě se ozvu jak to vše dopadlo,a jak se to pozná podle bříšek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2006 18:13 kaca – jidlo
ja bych je krmila praskovim krmivem(S.Micron).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2006 17:49 Havel-st – krmení
Pořádně rozetřít vločky, nebo i tablety na prach a krmit málo a častěji - kdy, to se pozná na bříškách.
Asi za měsíc bych zkusil dát jednu dvě do společného akvárka, ale na jistotu bych vsadil spíš na dva měsíce. Tedy jestli tam jsou jen ty mečovky a neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2006 17:10 Paris – odp.
á to byl překlep 1 cm,ale jak dlouho budou tak malý a čím je mám krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2006 17:06 Žena katunka [158] – očka
No jestli mají 3 cm tak to už teda moc malí nejsou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2006 17:01 Paris – MALÉ BEZMOCNÉ BEZBARVÉ RYBIČKY!
dnes jsem dostala malé paví očka,dala jsem je do zvláštní nádoby,aby mi je nepožrali ostatní,ale nevím jak je mám krmit.nevímjestli se tomu říká potěr nebo jak,ale je to bezbarvy,malí asi 3cm.poraď te ja je mám a čím je mám krmit :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2006 10:51 Míša – Gubky
No já mam 2 samičky a jednoho samečka.Kyž ta jedna měla malý tak se mi 1 nepodařilo vilovit.A jak se tam ta velká rozhlížela zahlídla jí,otočila se a měla sváču... :-D :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2006 21:17 Muž [] – tomas
Říční písek či štěrk,nabo jak to nazývají po obchodech.Koukni se jak se zakládá aqa a určitě tam najdeš něco na vylepšení.Zrovna tak na atlas rostlin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2006 21:13 Tomas – Rada
Ahoj jsem zacatecnik tak bych se chtel zeptat jestly se da koupit nakej sterk nebo neco neutralniho co by neovlivnovalo vodu je neco takoveho a za kolik tak asi se to pohybuje dik mam tam dvacet neonek nakou mecovku a pavi ocka dik za radu.Nadrz mam 160l a tak jsem chtel pridat kitky a neco peknyho dik za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2006 09:56 Vodník – .
Vidím že někteří nejmenovaní hloupější nepochopili že to v plesku je spíš vtip.
To u toho pavího očka psal nějakej mnohaletej chovatel, takže to třeba možný je.
Rybky mám v porodničce a nic se neděje :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2006 09:45 Hanka – porod
Tak dnes v noci porodila. Po 6 týdnech. V porodničce. A taky je sežrala, neboť porodnička byla prázdná, ale její bríško taky (nebylo černé, ale prusvitné = prázdné) :-( To stihla dŕív než se v porodničke přepadli do té části kam neměla přístup, asi... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2006 20:15 Žena Kate [10] – Paví očka
Myslíš jako jaký je jejich rozmnožovací chování?? To poznáš vpohodě :-) Sameček se furt před samičkou předvádí a otravuje ji, plave hlavou nahoru a prohýbá se jakoby do S. No a pak samička tloustne a tloustne...a nakonec máš akvárko plný pavích oček :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2006 20:10 Havel-st – tření gupek
- Tření, jako oplodnění? Samička nosí jikry v sobě a sameček je musí oplodnit v samičce, předchází natřásání samečka, šťouchání do bříška samičky a snaha stavět se po boku samičky. Po několika týdnech (4-6) samička vypudí hotové rybky, vlastně už několik týdnů staré - je to mnohem jednodušší proces, než u savců - jsou to ryby.
- Jestli myslíš vypuzení potěru, tak to se pozná, když má samička plné bříško i na lačno a jakoby hranaté. V zadní části bříška jsou po obou stranách tzv. tmavé skvrny březosti a někdy lze jimi vidět, nebo spíš vytušit poskládané rybky. Těsně před vrhem je samička neklidná, někdy plave podle skla nahoru a dolu a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2006 19:00 Muž [] – Paví očko
Vím, že můj dotaz je směšny ale nevim jak poznat, že se má třít paví očko. Prosim vás poraďte mi. ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2006 20:32 matko – ahoj
no ak ich nechces oddelovat, nemusis. gupky by mali mat nejaky ten reflex a pojdu ku dnu do kamienkov alebo sa budu skryvat inde. Mne sa narodili asi tak, ze uz som ich ani necakal a bolo ich plne akvarko. Potom som oddelil na 2 tyzdne dospelakov a potom som ich dal spolu. Je ich vela. Ak chces, vobec ich nemusis oddelovat. Urob im nejake skryse a podobne a bude to v pohode. Tolko ich bude ze aj keby nahodou niekto niekoho zjedol, ani si to nevsimnes.. (a tie male, ked sa zorientuju, su dost rychle a uniknu pripadnemu predatorovi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2006 19:24 Hanka – gupka
Jak tak na tu skvrnu koukám, i když se stále vrtí, myslím, že nejaké tečky - žeby oči miminek?, tam jsou. Když ji dám do porodnice jak dlouho to muže trvat? Myslím, že se jí tam nebude líbit a bude chtít ven za samečkem si hrát... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2006 14:27 Vodník – .
Našel jsem kde jsem to četl, taky mě to udivilo.

Samečka sem nikde nesehnal, ale samice po delším, pečlivém krmení různorodou živou potravou vrhla dvě drobná mláďata.

http://www.akvarijni.cz/AC/mnozeni.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2006 14:21 Muž wladys [291] - Cichlidy – .
Pokud myslíš "oplodnění do zásoby" tak to samozřejmě možné je,ale na to je taky potřeba samce. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [92] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-gupka-pavi-oko--rozmnozovani?od=4551