Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.06.2013 06:25 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Folvi
Nebo porodili a vy jste si toho nevšiml :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 04:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Folvi
Asi nejsou dost těhotné na to aby porodily... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 22:15 Folvi – gupka
Mám 3 samičky gupky a jednoho samečka, samičky jsem si těhotné donesl už z akvaristiky. Problém ale je, že jsem si je přinesl asi před dvěma nebo třemi měsíci a ony stále neporodily. Nevíte, v čem je háček? Těhotné rozhodně jsou, tu skvrnu vzadu v bříšku poznám...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 13:50 marťas2 Re: Celiny
Dobře, ale já krmím jen prachovým krmením. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 22:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jaffi
Jaffi napsala: Jasně, ale jde-li třeba o jeden vrh (což v tomto případě předpokládám, protože velkochovatel by se asi tady na foru neptal) něco by na tom být mohlo a to přesně z uvedeného důvodu... že i třeba díky dominanci víc žerou. Samozřejmě to neuvádím jako dogma, je to pouze moje domněnka založená na tom, co mám z těch několika "jednovrhů" odpozorováno.

Za předpokladu, že se shodneme na tom, že i jen v jednom vrhu bude více alfa samců, pak s vámi nejspíš i budu souhlasit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 21:06 Muž acik [416]
jejda dnes jsem viděl malou rybku v akva,tak snad me nebude cekat premnozeni,zatim je tam jen jedna a samicka ma stále velky pupek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 20:31 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: marťas2
ver tomu, ze za dva mesice mas dospelou rybu schopnou reprodukce... staci krmit zivou artemkou, coz v podminkach domaciho chovu pro radost, povazuji za zbytecne, tim spise u zivorodek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2013 16:24 Žena Jaffi [91] Re: LiborSprysl
Jasně, ale jde-li třeba o jeden vrh (což v tomto případě předpokládám, protože velkochovatel by se asi tady na foru neptal) něco by na tom být mohlo a to přesně z uvedeného důvodu... že i třeba díky dominanci víc žerou. Samozřejmě to neuvádím jako dogma, je to pouze moje domněnka založená na tom, co mám z těch několika "jednovrhů" odpozorováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 05:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jaffi
Jaffi napsala: Řekla bych, že se jedno s druhým nevylučuje. Já to bezpečně poznám fakt až kolem těch dvou měsíců, holt mi chybí ta zkušenost.

Tím to není chovatelé ryby sortují co nejdříve, jakmile je patrné pohlaví. Což je nutné pro další chov. A to přes fajfku, takže máte "oko u oka" smich S těmi alfa samci to nebude tak úplně...v případě větších chovů je těch dominantních samců klidně padesát, sto...zda je to dominancí, či spíš tím, že narozdíl od těch druhých víc žerou, to si jistý nejsem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 05:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: marťas2
Za dva měsíce už někteří jdou do trhu... ;-) Zvláště pak v letních měsících při venkovním pobytu, pokud není jako letos, a je teplo, a dost létací potravy...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2013 19:50 marťas2
Ahoj, nevím jak endlerky, ale jestli tě zajímá za jak dlouho se začnou vybarvovat, tak tě můžu ujistit, že to dřív jak za dva měsíce stopro nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2013 19:44 Žena Jaffi [91] Re: predator3313
Řekla bych, že se jedno s druhým nevylučuje. Já to bezpečně poznám fakt až kolem těch dvou měsíců, holt mi chybí ta zkušenost. A občas opravdu předchází pinďourek barvu. Navíc mám pocit, že se první vybarví "alfa samec" a ti ostatní pak jakoby "zamrznou" - dočasně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 17:36 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: predator3313
nevim jak u endlerek, ale u ocek to vypada, jakoby pruhledny vykal, tak poznas samce..a pokus chces nejake pavi ocka tak dej vedet:-D cichavci to nezerou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 13:33 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – Re: LiborSprysl
:-D jsem slepý jak patrona, a rybky vidívám jen když jsem u své drahé polovičky...:-D tak si asi ještě počkám....a zatím je tam prcku tak 10... do tisicovky daleko :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 13:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: predator3313
Pokud máte dobré oko, tak pinďourka mají samci vidět už tak po třech týdnech. Pokud vnímáte dobře stavbu těla, pak to lze odlišit i tak, a dříve...Po první tisícovce endlerů s tím nebudete mít problém... ;-) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 09:22 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – Endlerky
Víte někdo za jak dlouho poznám pohlaví u mladých endlerek? někdo tu psal že to poznal za víc jak 2 mesíce a v atlase je že dospívají po pár tydnech... :-D tak mě to zaujalo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2013 14:27 Fída Re: Celiny
Zatím bych si chtěla odchovat, něco si necham, něco do druhého akvárka (to má přítel v práci) a zbytek je už zalmluvený... Navíc jsem teď v akvárku viděla nová miminka...takže ono stejně nejde odchovat všechny :-) mám 112l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.05.2013 14:25 Muž rudolf [4681] Re: Fída
Když přelovíte březí samici do samostatného akvária, kde ji necháte porodit, tak to není špatně, ale správně. Tak se živorodky odchovávají. K předčasnému porodu neživotaschopných mláďat může někdy vlivem stresu dojít (a nemusí to být jenom stres z přelovování). Pokud se tomu chcete vyhnout, stačí nepřelovovat samici, až když je na rozsypání, ale o trochu dřív. Koneckonců, samice je březí zhruba čtyři týdny a od poloviny této doby je na ní březost jasně vidět.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2013 14:07 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Fída
jak pise wendy, zrovna u ocek bych to nechal na prirozenem vyberu...btw. jak mas velke spolecenske akvarium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 14:03 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Fída
opravdu chceš odchovávat z každého vrhu všechny mladé? přemnoží se ti, co pak s nimi?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 11:35 Fída Re: MichoCZ
Takže když rybu přelovim do stejný vody jako je v akvárku, právě proto, aby tam byla sama a ostatní ryby je nesežrali, jako vždy když jsem je nechala porodit ve společnym akvárku a pak jsem tam našla tak 4 rybky (kytek máme hodně, strašně rychle rostou), tak je to taky špatně. Protože můžou být poznamenaný nebo postižený, tím že jsem těhuli přelovila a určitě jsem vyvolala porod. Zatímco ve společnym akva nic nevyvolam, ryba porodí až to na ní prostě přijde, ale zato nepřežijou všechny, protože je ostatní požerou. Jak mam teda odchovat všechny malý, aniž bych podle tebe nevyvolala porod přelovením a aby je nesežrali ostatní? Do porodničky je strkat nechci, protože mi to přijde moc malý a myslim, že tam se ta ryba stresuje víc než když jí přelovim jinam (opět se stejnou vodou). Jenom podotýkam, že se nehádám, chci slyšet tvojí radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 05:39 Muž xenotoca [34] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Přes 50 druhů živorodek to je celkem dost?! Jaké máte přírodní druhy živorodek? Zajímají mne spíš chladnomilné gudeje, mečovky atd.Z mečovek se mi nejvíce líbí Xiphophorus clemenciae.Jak jsou obtížně chovatelné?
Máte i jinou přírodní populaci pavích ok mimo La Playon,kterou dovezl pan Roman Slaboch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.05.2013 04:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal: Najčastejšie rodia pri prelovení hlavne preto,že majú pokoj a neotravujú ich iné ryby.Ak vo vytieračke je pre rybu ,,bezpečne,, napr.kopec rastlín tak aj to prispeje k ochotnejšiemu pôrodu.

Je to tak. Posledních pět let mám přes padesát druhů či forem živorodek...Ona ta ryba fakt není jen takový tupoň, který permanetně šuká a rodí mladé...Pokud jsou matky v hejnu, tak drží mladé do poslední chvíle, dokud to jen trochu jde, a po přelovení na samotku porod nastává prakticky okamžitě. A to navzdory tomu, že pokud by porodila ve společné nádrži, kde by mladé asi spolu s ostatními ihned začala lovit. Samotná v nádrži je se stovkou mladých a nic. Predační reflexy nejsou. Pravda, asi jen pár hodin, jinak by je zase začala lovit.
V uzavřeném prostoru akvária se živorodky chovají trochu jinak než v přírodě. Tam mladé odplavou. Ovšem v nádrži jsou přímými potravními konkurenty a to si myslím vyvolává tu touhu po jejich odstranění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.05.2013 23:36 - Re: Fída
Najčastejšie rodia pri prelovení hlavne preto,že majú pokoj a neotravujú ich iné ryby.Ak vo vytieračke je pre rybu ,,bezpečne,, napr.kopec rastlín tak aj to prispeje k ochotnejšiemu pôrodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 22:37 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Fída
Ses jich ptala? Můžu být poznamenané. Osobně bych to nijak neřešil příště a nechal ji porodit ve společenském akva. Pokud tam máš dost rostlin, tak se jich dost schová a z prvního vrhu i dost přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 21:02 Fída Re: Celiny
Voda byla odebraná z akvárka a rybičky jsou všechny zdravý a čilý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2013 20:41 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Fída
jak pise savan, stres spojeny s prelovem a pravdepodobne do vody s jinou teplotou u ni vyvolal porod. Ja osobne kdysi spechal s prelovem a samice porodila predcasne jeste nevyvinute rybky (,,jikry,, a uvnitr byla jiz ,,hotova,, ryba, proste jim neprasknul ten vacek) holt to chtelo jeste den dva pockat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 20:41 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Fída
No paráda,to prelovenie to asi fakt urýchlilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2013 20:38 Fída – Vzkaz pro malyLibor a savan
Fotka k příspěvku Tak už máme mrňouse, asi za hodinu, co jsem se tu ptala, jestli je těhotná, začala rodit :-) Tak mam velkou radost, všechno jsem to sledovala potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 20:03 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Fída
Do pár dňov sa vysype,ked si ju prelovila sa to možno urýchli ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 17:01 Fída Re: malyLibor
Už má právě banděro docela dlouho a pořád nic, tak už jsem jí dneska přelovila... já tam právě něco vidim, zdá se mi, že i na tý fotce je to malinko vidět, jakoby ty očka, ale nevim, jestli je to ono... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.05.2013 16:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Fída
Těhotná vypadá a zdá se, že už to nebude dlouho trvat. V té skvrně březosti jsou údajně očka malých vidět, ale já na to mám špatné oči, nikdy jsem tam očka neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 16:25 Fída – :-)
Fotka k příspěvku Ahoj, zajímalo by mě, jestli je mé paví očko těhotné. Řekla bych že jo, ale zajímá mě názor zkušenějších... A ještě jsem se chtěla zeptat, jestli je možné v té skvrně vidět malá očka miminek?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.05.2013 17:30 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: hanzys
Tak to jsou nevyvinutá, podstoupili předčasný porod, normální je kdyz automaticky vystřelí od matky, je to vrozený reflex před žravostí matky ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 17:14 Muž iacek [5] Re: hanzys
Chvíli trvá než se úplně rozplavou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 16:40 hanzys – Dotaz ?:)
Zdravím pří porození nového pavího očka se malý nehejbou sou mrtvá nebo se začnou plavat po čase nebo májí plavat hned?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   06.05.2013 15:48 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Tomáš55 a Tereza
To se v tom motáš. Doba březosti u pavích ok je tak 4 týdny. Z té první fotky bych čekal u té zadní porod buď koncem tohoto týdne nebo během příštího týdne. Ta první má ještě čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 14:05 Tomáš55 Re: Tereza
Brušká hranaté nie sú, ale tú škvrnu zrelosti ani nie je vidno, na teotné vyzerajú, gupky sú tehotné mesiac, ale tie Tvoje ešte minimálne 3 týžde, aj 4 týždne. ;-) ;-) ;-) Keď je tesne, ale veľmi tesne pred porodom, tak má taký malý otvor pri zadočku a veľmi hranaté bruško.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 13:52 Tereza Re: Tereza
Fotka k příspěvku pardon zde je foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 13:52 Tereza Re: Tereza
co jsem se dočetla tak všichni se baví o nějaké hranatosti, je toto už hranaté?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 13:50 Tereza – Těhotné?
Fotka k příspěvku Ahojda, poprvé jsem si pořídila paví očka a 2 jsou předpokladam těhotné, nevíte kolik mají ještě času než porodí? ráda bych si jeden vrh nechala tak abych je stacila odchytit do porodničky, dekuji za názory
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2013 13:56 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: smigl486
Tak tři týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 13:55 smigl486
A zhruba kedy mozem ocakavat nove rybki ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2013 13:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: smigl486
Ano, je :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 13:07 smigl486
Fotka k příspěvku je kotna ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 18:42 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: malyLibor
dania jsou nic moc, ale nastavil jsem si sekvenci, a potom to šlo jak po másle, jenže jsem zapráskal SDkartu :( z asi 500 bylo použitelných asi 10 :-DD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2013 15:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kryštof
Myslel jsem si, že jsem hodně trpělivý a snažil jsem se moc... ale např. dánia pruhovaná se prostě vyfotit nedají, na to musí být člověk fakt skvělý fotograf.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 15:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Milan0101
Ano, je těhotná... sice se mi křišťálová koule někam zakutálela, ale odhaduji, že dřív než za dva týdny to nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 14:09 Milan0101 – Paví očko
Fotka k příspěvku Mohu se zeptat jestli je moje rybka tehotna a kdy by pripadne mela asi rodit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 13:13 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: smigl486
Jakákoliv ryba jde vyfotit, stačí se snažit a mít trpělivost, a musí byt rybky nájezené a v klidu a bez blesku, pak se fotí jedna radost ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155819x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-gupka-pavi-oko--rozmnozovani?od=1151